Tan Kreta. De „Köln. Ztg." bevat een parti culiere correspondentie uit Kandia dato 27 Oct., waarin zeer verontrus tende mededeelingen voorkomen over de plundering van de bezittingen der Christelijke bevolking door deMoha- medanen. De Christenen hebben een klacht ingediend by de admiraals te Kanea, waarop kolonel Chermside een onderhoud met hen had. In eene conferentie, die drie uren dunrde, gaf Chermside aan de afge vaardigden der Christelijke bevolking te kennen, dat hij met 2000 man in fanterie en de beide op de reede lig gende oorlogsschepen niet sterk ge noeg was, om tegen de Turksche be volking op te treden en bovendien ook uit Kanea bevel had ontvangen zich lijdelijk te gedragen en de nog bestaande Turksche regeeriug op Kreta geeu voorwendsel te geven, krachtig tusschenbeide te komen. Hem was wel bekend, dat de dief stallen en buitensporigheden der Turk sche bevolking plaats hadden met voorkennis der Turksche politie en van de Turksche officieren en soldaten, die des nachts de wacht hielden. De Christenen moesten maar zien te red den, wat te redden wasandere troost kon hij hun niet geven. Het resultaat van dit onderhoud heeft een zeer trenrigen indruk ge- gemaakt. De Christenen hebben een memorie aan de Enropeesche admiraals te Kanea gericht, waarin zy o.a. mede- deelen, dat sedert de bezetting der Engelschen in de stad Kandia alleen 600 huizen en 400 magazijnen van Christenen geplunderd zyu en dat de schade der afwezige Christenen meer dan 80,000 Turksche ponden bedraagt. Tengevolge van deze berichten heb ben de admiraals te Kanea Chermside wel opgedragen, zoo nieuwe plunde ringen mochten voorkomen, de stad onmiddellijk te bezetten, maar in de vijf dagen, die sedert de bekendma king van dit bevel zyn verloopen, zyn alweer tien huizen en magazynenge- plnnderd, zonder dat Chermside een vinger heeft uitgestoken. Wel geeft hij scherp acht op de telegrammen die naar Europa worden gezonden en schrapt daaruit alles, wat niet in zyne politiek past. Intusschen blijft de „Küln. Ztg." van oordeel, dat de Christenen zelf de schuld dragen van de woelingen en gruwelen op Kreta. In 't binnenland zyn de Mohamedaansche boeren van hunne bezittingen beroofd, waardoor zy in de steden zyn samengedreven. En zeer verklaarbaar is bet dus, dat deze aan den honger prijsgegeven be volking zich vergrypt aan de bezittin gen van Christenen, aan wier geloofs- genooten zij hunne ellende wijten. Monte Carlo. Het op 31 October jl. gesloten sei zoen van Monte Carlo was ongunsti ger dan dat van 1895-96; 143/4 mil lioen francs ontvangsten tegen De Prins kreeg daarvan 2 millioen, aan politietoezicht enz. werd l'/i mm. besteed. De beambten ontvangen te samen 1 millioen voor vermakelijk heden werd fr. 800,000 uitgegeven. Er hadden 35 zelfmoorden plaats! Pest. De pest blijft te Poonah even erg woeden. De stad is uitgestorven, ver scheiden hoofdstraten zijn afgesloten. In 48 uren werden 134 gevallen en 94 sterfgevallen aangegeven in de hospitalen zyn thans 630 pestlijders. Ook in den omtrek komen veel ge vallen voor. Van de britscR-indische grens- De brigade van Kempster is in het kamp teruggekeerd van een expeditie in de Auranvallei. Verder wordt medege deeld, dat de versterking van den Mul lah der Akbars is verwoest en tal van belangrijke documenten in beslag zyn genomen. Onder deze documenten moeten zich stukken bevinden, welke op Afghaan- sehe ambtenaren betrekking hebben. De zaak Dreyfus. Een broeder van den banneling op het Duivelseiland noemt thans in een brief aan den minister van oorlog als schrijver van het borderel, volgens hem de eenige basis van beschuldiging graaf Walsine Esterhazy, oud-majoor in het 74e regiment, laatstelijk te Rouaan in garnizoen, thans wonende te Parys. Esterhazy, verwant aan de Hongaarsche familie van dien naam, gehuwd met gravin Nettancourt en vader van twee dochters, zou nog niet teruggekeerd zijn van zyn zomer verblijf. Hij moet een bekende figuur zijn in speelzalen en cercles. Als gerucht wordt vermeld, dat de eerste inlichtingen waarop Scheurcr- Kestner cum suis hun beweging zyn begonnen, afkomstig zyn uit hooge Duitsche kringen, welke gemeend hebben een onschuldige te moeten redden. Majoor Walsine Esterhazy, heeft aan den minister van oorlog den vol genden brief geschreven„Ik lees in de krant de schandelijke beschuldiging die tegen my is ingebracht, en ver zoek u een onderzoek in te stellen. Ik ben bereid om op alle aantijgingen te antwoorden." In de Fransche Kamer antwoordde de minister van oorlog Dinsdag op een vraag aangaande den veldtocht die Öcheurer-Kestner en de broer van Drevfus hebben begonnen, dat Scheu- rer-Kestner gemeend bad de justitie niet in de zaak te moeten mengen; maar daar de familie van Drevfus een officier beschuldigd heeft, zal de minister haar in gebreke stellen haar beschuldigingen te bewijzen. De mi nister moet waken voor de oer van het leger en zal niet te kort schieten in zyn plicht 0 Te goedkoop. Een juffrouw Pilby, onderwijzeres te Coburg in Canada, begon voor eenigen tyd een proces tegen haar oom, wijl deze haar in een rijtuig een kus had gegeven. Zy verlangde daarvoor als schadevergoeding 2000 dollars. Maar de rechters die niet vergeefs Amerikanen zyn, velden na lange beraadslaging een vonnis waar bij de oom veroordeeld werd tot be taling van 25 cents aan de belee- digde deugd. Nauwelijks hadden de vrouwen en jonkvrouwen van Canada dit vonnis vernomen, waarbij de kus op zoo'n lagen prijs werd gesteld, of zy belegden een meeting waarop zy protest aanteekenden tegen dit vonnis. Veel helpen zal dat echter wel niet. INGEZONDEN MEDEDEE LINGEN. 30 cents per regel. Eerste NederlandscheFabrieJc van Kunstbloetnen, Detail-Magazijn: An eg an g 8- Geprepareerde Natuurplanten, duurzaam en zeer goedkoop, van af f 1.f 1.25, f 1.75, f2.50 enz. Groote keuze in gevulde Bloem korfjes, Jardiniën, Ampels, Va zen, enz., vanaf f 1.f 1.50, f2.f2.50 en hooger. MAK ART BOUQUETTEN, voor Vaas- en Wandversiering in groote verscheidenheid. Alle artikelen uitstekend ge schikt tot Cadeau met de a.s. Feesten. Bloemen-W erkdoozen, fraaie geschenken voor Meisjes van eiken leeftijd, in velerlei soorten en pry zen. P. L. ENGELENBERG. Pers Overzicht. Door rijpeoverweging tot een „rijp" plan. Aan een artikel van het Vaderland over de memorie van antwoord op het voorloopig verslag over de Indische begrooting, ontleenen wy het navol gende „Is overigens de klare on rustige ontvouwing van denkbeelden in de Memorie van Antwoord, waarbij 't Ministerieele standpunt steeds onom wonden wordt blootgelegd, wel ge schikt het vertrouwen in 's Ministers beleid te versterken, wy mogen eenige teleurstelling niet verhelen, dat over decentralisatie en reorganisatie van den Raad van Indië nogal ontwijkend wordt gesproken. De Minister heeft te lang over die zaken nagedachten gediscussieerd om te kunnen aanne men, dat hij over die noodige her vormingen geen vaste denkbeelden beeft. Het spreekt wel vanzelf, dat hij ze niet onmiddellijk in wetsvoor stellen kan belichamende eischen der Regceringspraetyk, die hem nog niet door rechtstreeksere waarneming en dagelyksche ervaring bekend wa ren, hebben een woordje mee tc spre ken, waar 't hervormingen geldt, die theoretisch vlot genoeg in elkaar schijnen te zitten. Maar toch, ze zijn practisch niet geheel en al onvoorbe reid, en men had reden te verwach ten, dat de wetsontwerpen van den Minister Van Dedem een bruikbaren grondslag aanboden om binnen niet te langen tyd een oplossing dezer vragen te doen verwachten. Het is wel zonderling, dat de Minister hier van met geen woord gewaagt. Raad pleging van de Indische Regeering mag hy niet achterwege laten, zegt hij. Zonder twijfel niet, maar was reeds niet de Indische Regeering door den Minister Van Dedem geraad pleegd Had reeds niet de Gouver neur-Generaal Pynacker Hordijk aan deze aangelegenheden met vrucht zijn aandacht gewijd en was niet de Mi nister Van Dedem met den tegen- woordigen Gouverneur-Generaal tot overeenstemming gekomen Moet de zaak nu weer geheel van meet af aan begonnen worden, en moet, als wel haast deze Gouverneur-Generaal af treedt, dezelfde Penelope's arbeid weer met den nieuwen titularis van 't begin af worden opgezet? „Rijpe overweging" is zeker gewenscht, maai de overweging behoort dan toch ein delijk eens te leiden tot een „ryp" plan. Deze hervorming behoeft althans op verbetering van den financieelen toestand niet te wachten." En verder uit hetzelfde artikel nog dit „Met volkomen instemming namen wy kennis van 's Ministers inzichten inzake de zending en de koffiecul tuur. Sympathie voor de zending is een schoone zaak, maar 't waken voor orde en rust Regeeringsplicht. Dat de Regeering den teugel in han den houde, is zeer gewenscht, waar ongebreidelde geloofsijver leiden kan tot botsingen tusschen de verschil lende gelooven, een minder stichtelijk en voor de kerstening van Indië zelf weinig profytelyk schouwspel. En ook, sympathie voor de zendiDg mag de billijkheid tegenover andere, gelijk gerechtigde gelooven, niet uit het oog doen verliezen. „De som, bestemd voor maatrege len, in 't belang der koffiecultuur, sluit, gelyk wy reeds vermoedden, niet de noodzakelijkheid der onver anderde handhaving van het bijslag stelsel in zich. De Minister spreekt van een door den Gouverneur-Gene raal beoogde, minder ingewikkelde en tevens meer practiscbe proeve van de bijslagtoekenning, die by vrye cultuur reeds aanvankelijk goede uit komsten heeft opgeleverd. In elk ge val toont de Minister van oordeel te zijn, dat, waar gestreefd moet worden naar een vrye cultuur, het leidend en helpend ingrijpen van de Regee ring geenszins is uitgesloten. En uit drukkelijk zegt hij, aat onmiddellijke opheffing der Gouvernements koffie cultuur niet zou te verdedigen zijn, noch met 't oog op de belangen der schaikist, noch met 't oog op de be langen der bevolking, zoolang zich vrije cultuur niet heeft ontwikkeld, die haar behoud der inkomsten waar borgt, en zoolang geen maatregelen genomen zijn, die de schatkist scha deloos stellen. Maar alle maatregelen moeten genomen, die in de richting vallen van de ontwikkeling eener vrye cultuur." Vervolg Stadsnieuws Op de volgende strafzitting van het kantongerecht zullen niet minder dan vijftig zaken betreffende overtreding van de ijkwet worden behandeld. Maandag a.s. en twee volgende dagen zullen de door de genie in den IJpol- der nieuw aangelegde wegen, door de artillerie met zwaar geschut worden beproefd. Postquitantiën. Er zyn firma's in het land en van de soliedsten die in beginsel op postquitantiën niet willen betalen. De reden daarvan is deze, dat de gewone manier waarop door de post quitantiën worden aangeboden, hoogst ongeschikt is. Zoodra de besteller die in handen krijgt, presenteert hy die, komt er later nog eens mee terng en zoo de quitantie dan niet betaald wordt, gaat ze onverbiddelijk weerom. Wanneer de debiteur betaaldag houdt, of hy gewoon is alle quitantiën acht of veertien dagen uit te stellen, zie daar vragen waarmee de post-admi- nistratie zich niet ophoudt. Dat dit een wonderlijke manier van kassiereo. was, heeft naar 't schjjnt ook het hoofdbestuur der posterijen ingezien. Althans men kan sedert eenigen tyd de postquitanties afge ven met veertien dagen zicht. Die zieht-opvatting evenwel is weer zeer eigenaardig. Gesteld men geeft Maandag een quitantie af op een firma, die Zaterdag betaaldag houdt. De quitantie komt aan de plaats barer bestemming op Dinsdag en wordt op Woensdag voor de eerste maal aangeboden. Maar de debiteur is ge woon (en zoo zyn er duizende solide firma's) om alles, groot of klein, be taalbaar te stellen veertien dagen na haren betaaldag, dat is dus Zaterdag. Doet zy dat, dan acht de post in bovengenoemd geval den termijn van veertien dagen zicht overschreden en zendt de quitantie terug. Formeel heeft de administratie ge lyk, maar in bet practiscbe leven is deze manier van doen hoogst onge schikt. Kassiers doen anders, zy laten quitantiën eu wissels met veertien dagen zicht in portefeuille liggen, tot den betaaldag van den debiteur en bieden den wissel dan, zoo by dat wensclit, veertien dagen later nog eens aan. Dat mag informeel zijn, het ge bruik eisclit het nu eenmaal en de beste manier van incasseeren is dan toch tenslotte maar die, waarbij het meeste wordt geïncasseerd. Óm die reden meenen wy dan ook dat het disponeeren per post nooit populair zal worden, zoolang de post administratie, in stede van te hande len als de particuliere kassiers, aan het publiek regelen voorschrijft, die in stryd zyn met de bestaande ge bruiken. De Hoor Kriens, ontving gisteren de vereerende uitnoodiging met zijn strijkorkest gedurende het wintersei zoen, een serie Matinee's te komen geven in het gebouw van den Dieren tuin te 's Gravenhage. Aangezien de Zondagen tot en met 17 April, hier en in het gebouw „Arena" te Amster dam reels voor Matinee's zyn vast gesteld, heeft hy tot zyn leedwezen dit engagement niet kunnen aannemen. Kantongerecht Haarlem. De kantonrechter heeft heden uit gesproken de navolgende vonnissen lo. E. v. S. to Zwartsluis, H. H te Hasselt en J. B. te Veen dam, wegens als schipper de avonds geen licht aan zyn vaartuig hebben, ieder tot een boete van f 3 subs. 3 dagen hecht.; 2o. Mej. E. H., huisvrouw van H. J. K. te Haarlem en J. de K. te Haarlem, wegens zonder vergunning sterken drank schenken of in het klein toedienen, no. 1 tot een boete van f20 subs. 10 dagen hecht, no. 2 tot eene boete van f 15 subs. 8 da gen hechtenis. 3o. J. C. M., te Haarlem, wegens den arbeid van een persoon beneden 16 j. in eene werkplaats later te doen eindigen dan te 7 uur des namiddags, tot eene boete van f2 subs. 2 dagen hechten:s 4o. C. v. D., te Haarlemmermeer en W. R. te Haarlem, wegens het zich op het terrein van den spoorweg bevinden zonder een bewys voor de afgelegde reis, no. 1 tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hechtenis, no. 2 tot eene boete van f 3 subs. 8 dagen hechtenis 5o. C. W. te Velsen, wegens zich met wildstrikken in het veld be vinden, tot eene boete van f 8 subs. 4 dagen hechtenis. 6o. G. W. F. te Zandvoort, wegens bejagen van eens anders grond, zon der vergunning, tot eene boete van f 10 snbs. 4 dagen hechtenis; 7o. C. v. O., C. K„ J. de K. te Velsen, J. D. Jr., J. D. Sr. te Bever wijk, J. v. d. M. en C. K., te Zandvoort, wegens ongeoorloofd loo- pen over eens anders grond, ieder tot eene boete van f 3 subs 8 dagen hecht. 8o. J. K.; J. F. J.; A. J. F. en P. J. N. te Haarlem, wegens straat schenderij no. 1, 3 en 4 ieder tot eene boete van f 1 subs. 2 dagen hecht. no. 2 tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. 9. M. M. en A. F. te Haarlem, wegens te Haarlem rijden met eon hond zonder muilkorf, ieder tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. 10. L. R. te Hillegom A. C. v. d. S. en A. C. G. te Haarlem, wegens te Haarlem met een rijwiol op een voetpad komen ieder tot eene Doete van f 1 subs. 1 dag hecht. 11. W. J. D. en W. H. D. te Haar lem, wegens te Haarlem des avonds rijden met een rijwiel zonder licht, ieder tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. 12. J. J. S. te Haarlem, wegens te Haarlem ongeoorloofd eene mest- verzameling houden, tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. 13. O. L. te Heer Hugowaard, we gens te Haarlem met een rijwiel op een trottoir komen, tot eene boete van f 0.50 subs. 1 dag hecht 14. S. A. H. te Haarlem, wegens te Haarlem op straat met geld spe len tot eene boete van f0.60 subs. 1 dag hecht. 15. S. K. te Haarlem, wegens te Haarlem verhuizen zonder kennisge ving ter gemeente secretarie tot eene boete van f 0.50 subs. 1 dag hecht. 16. A. H. K. te Haarlem, wegens te Haarlem ongeoorloofd aan een gebonw pennen aanbrengen tot eene boete van f0.50 subs. 1 dag hecht. 17. J. S. te Haarlem, wegens te Haarlem met een handwagen op een voetpad komen tot eene boete van f 0.50 subs 1 dag hecht. 18. A. C. te Haarlem, wegens te Haarlem ongeoorloofd in een lantaarn paal klimmen, tot eene boete van f 0.60 subs. 1 dag hecht. 19. A. R. te Haarlem, wegens te Haarlem, zoolang bij naar vracht zoekt, met zyu rytuig, uit de file ry'den tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. 20. B. D., te Zandvoort, wegens te Haarlem le. ryden in verboden richting 2e. harder dan stapvoets rijden met een niet op veeren ge stelden wagen, tot twee boeten van f 1 subs. 1 dag hecht, voor elke boete. 21. C. S. te Noordwyk Binnen; G. C. te Haarlemmermeer en G. H. te Santpoort, wegens te Haarlem ry den in verboden richting, ieder tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. 22. H. B. zwervende, wegens te Haarlem ongeoorloofd op straat zijn bedrijf van harmonicabespeler uit oefenen, tot eene boete van f 0.50, subs. 1 dag hecht. 23. E. d. B. en A. W. teIJmuiden wegens zich te Velsen te laat in eene tapperij bevinden, ieder tot eene boete van f 1 subs 1 dag hecht. 24. J. V. te IJmuiden, wegens te Velsen zijne tapperij te laat open hebben tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. 25. D. E. te Beverwijk, wegens te Beverwijk op straat buiten de bak ken te wateren tot eene boete van f 1 sub. 1 dag hecht. 26. Wegens dronkenschap J. A. B. te Haarlem, 2 maal gepleegd, tot twee boeten van fl subs. 1 eu 2 dagen hecht. A. v. d. S. Kz., N. v. d. Z. S. Kz., te Velsen. J. B. W. te Zand voort, H. v. M., C. S.s B. d. R., A. S., te Haarlem en C. D. te Bloemen- daal, ieder tot eene boete van f 2 sub. 2 dagen hecht. F. M., te Zaudvoort, J. K., te Urk, en L. P., zwervende, W. J., J. v. N., en J. L., te Haar lem, ieder tot eene boete van f 1 sub. 1 dag hecht. T. M., K. A. v. d. S. te A eisen, K. F. D. zwervende, Mej. F. v. huisvrouw van C. H. S. en W. C. v. d. L. te Haarlem, ieder tot eene boete van f l snb. 2 dagén hech. Heden stond terecht Ulrich Jo- bannessen, kapitein van het s.s. Mars, terzake, dat hy in de maand October met dit stoomschip in het Kanaal te snel zou hebben gevaren. Beklaagde was niet verschenen. Daar niet vol komen was geconstateerd of op het oogenblik der overtreding de kapitein, dan wel de loods het gezag voerde, werd na getuigenverhoor de verdere behandeling der zaak uitgesteld ten einde alsnog de toenmalige loods, thans oud-loods Niesbergen te hooren, tot Woensdag a.s. Tegen J. Dekker Jr., J. Dek ker Sr. en C. van Os, die zonder ver gunning op het jachtterrein van on zen burgemeester te Wijk-aan-Zee hadden geloopen, weid geëischt f3 of 3 dagen. Overreden. Hedenmorgen omstreeks 11 uur is ze kere Hofstee, wonendeDeWitstraat ter hoogte van het nieuwe R. K. kerkhof op den Sehoterweg door de stroomtram Haarlem—Alkmaar overreden. Hy liep met een kameraad naar Haarlem toen hij, omdat de weg erg moddorig was. wilde oversteken en gaan loopen op het droge pad der stoomtram. Zonder om te zien was hy met een paar passen op de lnn, doch werd dade lijk gegrepen door den buffer der stoomtram, die vlak achter hem was, en hem op zijde wierp. Door zyne doofheid heeft hy het bellen der stoom tram en het roepen van eenen groen- tenboer, die op den weg reed, niet ge hoord. De machinist heeft neg gestopt zoo veel het in zyne macht was, maar heeft het ongeluk niet kunnen voorkomen. Per stoomtram heeft men Hofstee, die zwaar aan het hoofd gewond is en zijn been heeft gebroken, naar het Kennemerplein gevoerd; vandaar is hy per brancard naar het gasthuis vervoerd. Heemstede. De 10e uitvoering van de Letter lievende Ver. „Eendracht maakt Macht", werd gisteravond in het café „Landzicht" alhier gehouden; opge voerd werden I. „John Alman", drama in 2 bedr. of 4 tafereelen m<jt voorspel in 1 bedr. „de Kinderroof". II. „Nihilisten", blijspel in 3 bedr. Een eu ander werd door een talrijk publiek bijgewoond, terwijl een geani meerd bal dezen gezelligen avond be sloot. In „Bloemoord" hield gisterenavond de Afd. Heemstede, van de N. H. Yereeniging „Het witte Kruis" eene algemeene vergadering. Na eenige huishoudelijke werkzaam heden en behandeling van den be schrijvingsbrief der algemeene ver gadering, deelde de voorz., Mr. D. E. van Lennep, mede dat in den afge- loopen zomer op de Molenwerfslaan een geval van typhus is voorgevallen en dat de afd. al het mogelijke heeft edaau om verspreiding tegen te gaan, .v. door 't laten opruimen van vuil nis, mesthoop, aanvullen van die plaat sen met wit zand. het sluiten der put voor drinkwater, enz. Aangezien dit water op die laan over 't algemeen slecht is, is op 33 M. diepte een welpyp geslagen, die zuiver drinkwater geeft, en hoewel voor alle doeleinden juist misschien niet geschikt, toch voor gebruik ab soluut onschadelijk is. 't Plan is er, zoo mogelijk meerdere te laten slaan op andere punten dezer gemeente. Hierna sloot de voorz. de vergade ring. Zandvoort. Dinsdagavond vergaderde de Rede rijkerskamer, die den naam van „öandevoerde" gekregen heeft. Het ledental bedraagt 15. De contributie werd bepaald op f 4,—, het reglement vastgesteld en een bestuur gekozen. Voorzitter is de heer O. H. Reints, Secretaris de heer W. Schelfhout, Vice-voorzitter de heer E. B. J. Lui- tink, Bibliothecaris de heer A. Bakels, Penningmeester de heer G. v. Toom- bergen en zesde bestuurslid de heer J. T. Schuhmacher. Spaarndam. Voor het Nationaal Huldeblijk aan H. M. de Koningin-Regentes is al hier ongeveer f50 opgebracht. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, oj) Donderdag 18 Nov., 1897 des na middags van 2—3 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. BacJt. 2. Recordare uit 't Requiem Mozart. 3. Sonate no. 2 Merkel. a. Allegro risoluto. b. Andante. 4. IntermezzoEheinberger. 5. LitaneijSchubert. BORGERLIJKE STAND. Bevallen15 Nov. G. Huyboom— Bogaart z. 16. A. M. Zomerdijk— Slobbe z. 17. H. W. Möring—Kui pers z. Overleden 15 Nov. C. Meyer 3 m. d. Brouwerstr. 16. J. C. Overtoom 20 d. d. Berckheydenstr. 17. J. Kie vit 26 d. Romolenstr. Ondertrouwd 17 Nov. E. P. v. Beek en G. v. d. Vegt. W. v. d.Zeeuwen A. v. Veen. N. Eykenaar enG. Kol- lerie. Getrouwd: 17 Nov. N. J.deMun- nink en D. de Ruiter. M. Wezenaar en G. Kolyn. H. Nordholt en M. C. Öudt. H. Sikman en A. E. v. Bom mel. H. F. Philippo en A. M. van Melsen. L. van der Ham en N. Gort. A. Wijkhuizen en M. H. Buter. F. W. Martin en J. A. Miseri. W. R. Smink en C. de Rue. W. van Schaik en M. A. T. Horstmanshof. Familieberichten. Getrouwd16 Nov. R. L. Hou- wink en G. M. C. C. Westerink, Breda. Bevallen: 13 Nov. Th. W. Drijber— Ten Berge z. Schiermonnikoog. N. A. de Visser—Vroeg z. Venlo." 14. D. Biemond—Zyp z. Amst. Overleden12 Nov. H. L. Stom 44 j. Breukelen. 13. J. H. Pieper 88 j. Amersfoort. S. C. P. van Deven ter—Wachtels, Apeldoorn. Wed. C. C. Meijer—De Kat, Nijmegeu. J. J. A. Nooteboom 49 j. Hilversum. 14. W. Overhoff jm. 4 j. Amst. W. C. A. Hajenius jm. 13 j. den Haag. 15. A. Raaymakers 7S j. Arnhem. M. C. Craandyk, Amst. 16. A. Andreson 66 j. Amst- D. Schuitemaker jm. 26 j. Oostzaan. Sioomvaariberichten. Het stoomschip Lawoevan Rot terdam naar Batavia, vertr. 15 Nov. van Perim. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, vertr. 15 Nov. v. Port Said. Het stoomschip Merapi, arriveerde 16 Nov. van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Java, arriv. 16 Nov. te Marseille. 356e STAATSLOTERIJ Woensdag 17 Nov. 1897.J le klasse 3e lijst} No. 13392 f 5000. No. 6276 f1500. I No. 5302 en 18267 1 400. No. 528, 5330, 7532, 10724. 11011 en 19952 f100. •fPryzen van f 20. 1632796275 8980117161478417937 993424 6402 9000117891491217940 10534356410 9019 11796 1495218017 1703484 6435 9062118221497618061 31035236465 9166118341510618087 32036356526 9198 118631512418100 38136636562 9217118791516718106 463 3680 6614 9241 118931619218155 474 36886633 93441191315211 18186 498 3698 6642 934611916 15238 18199 541 3776 6695 936212017 16245 18338 555 3823 6800 9393 12034 1529218343 682 4014 6867 9397 120431540018362 698 4042 6917 942212046 1546018546 701 4< >64 6932 9452 1211315603 18604 785 4091 6994 957712138 1557618651 817 4267 704 9 963312153' 6638 18699 83342787068 9651 12201 15679 18745 844 4315 7175 9707 123021576618751 10094324 7192 9715123121589518774 1026 4344 7195 9889123191590518778 1034 43917199 9989123271605818793 115144107206100161244216060 18796 1163 440 1004912541 16114 18850 1179 4473 734*2 10064126021612018893 1184 4527 7369 10147126971612318923 12824536737710169127261619718931 14264542739510194 1272816207 18936 14724544 7473 10283128031629419023 151345527511 10329 128151632219140 1536 4555 7544 10338128221648219183 15Ó94567 7547 10467129051654819229 1559 4578 7553 10504 12908 16571 19271 1684 4643 7593 10505 12915 1658719292 16184666 763010529 1301916594 19318 1652 4677 76461058213027 16595 19333 179947707676 10584 130381666219366 1839 4814 7709106151310816664 19419 18794819 7734106421319016687 19431 1950 4939 782210731 131991672819464 1958 4!>74 7994 107491322416737 19479 2005 49% 7997 1076513226 1684819547 20865183801210767 132391685719575 208H 5184 8051 10878132451685919678 2157 5203 8056 1097213257 1691619726 2207 5207 809210974 13387 1692219800 2228 6221 809810997 134561694019853 2250 5222 818011014 134651694419876 2261 5285 8190110591349816947 19905 226352898197 110711355217016 20012 2279 5328 823011255 1356317059 20124 2283 5360 831311260 1365517160 20128 23255381835611271 1366617212 2018S 2360 5407 8386 1128013737 17220 2'>205 2414 5520 840711301 1377017223 20225 •2442 5638 8463 113041389117234 20239 2462 5647 850811347 1391217333 20263 2504 5701 852311365 1393017370 20280 255367128626 11382139461739020339 2559 5732 85461140614147 17526 20349 2587 5783 856811416 1417617532 20353 '2596 5806 8765 11431 14187 17644 20384 2880 5816 8778 11454 14207 1766120494 28965919 880711458 14479 1771920574 3029 5938 8818 11501 14523 17744 '20592 3076 6011 888911504 14549 17749 20593 3125 6013 8937 11596 1471917765 20671 3148 60158954 11655 14749 17825 20697 3188 6035 8l 64 11668 14754 17828 20954 3205 6169 8979 11693 14764 1790 MARKTNIEUWS. Haarlem, 17 Nov. Op de kaasmarkt alhier zijn aan gevoerd en verkocht 31 stapels, uit makende 8790 kazen, wegende 7751 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G. f 25.— Laagste prys per 50 K.G. fO.— Op de veemarkt alhier zyn aange voerd 12 Koeien f 150 a f 100 6 Graskalveren f22 a f 20.—. 21 N. Kalveren f 16,a 8.22 Schapen f20.— a 11.—. 8 Paarden. VARIA. De nieuwe telephoon-juffrouw. Zy was vroeger aan het manufac- tarenvak geweest en een eerste „aan- praatster". Haar motto was: „je moet het den menschen gemakkelijk maken," en naar dat beginsel handelde zy en wilde ook leven in hare nieuwe be trekking aan de telephoon. Tingelingelingeling Wat is er van uw dienst? vroeg zy met een zacht stemmetje. Wilt u 474 eens voor mij op schellen Het spijt my u te moeten zeg gen, dat 474 op het oogenblik in ge sprek is, klonk het terug; maar als u 473 wilt hebben of 475, kunnen wy u even goed helpen. Het antwoord, dat hierop van het andere eind van den draad kwam, scheen weinig vriendelijkalthans met een bedrukt gezichtje sloot het juf fertje met het vriendelijk levensmotto af, 'en ging weer zitten. Politieagent tot een vagebond. Ik moet je naam en woonplaats weten. Vagebond (sarcastisch). O, zoo! Wel, met plezier. Myn naam is Jan de Snorder en myn adres is no. 1 in de Open Lucht. Je behoeft niet te kloppen als je me noodig hebt, je loopt maar zoo binnen. A. Zeg eens; hoe gaat het Dirk tegenwoordig B. Die is tegenwoordig afstands rijder. A. Och kom, dat meen je niet? B. Wel zeker, elk die hem ziet ryden, houdt zich op een afstand! Hoe komt dat toch Toen ik voor eenige jaren hier in den omtrek reisde, kwam my dit landschap veel heuvelachtiger voor? Och, wat zal ik u zeggen, mijn heer; sedert dien tüd is hier de ge- heele streek glad-gefietst. Lina ('die door de telefoon met iemand spreekt, die erg stottert). Pa, kom u eens aan de telefoon, er is zeker water in de leiding!

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3