X benevens nog eenige vroeger verban- gebracht op gisteravond. Blumenthal nenen met han gezinnen in de grootsten Kadelberg, deze levende Fliegende - I» K aIIMM J a CL'aa A. Ia MI!1. Iaitam 1) I 1 i a ^aI^IIaa .1 I aI aaa a lpnrA 1 al^an mogelijke ellende in Frankrijk leven zonder eenige kennis van de taal des lands. Ware er nu in Nederland zelfs niets te doen, dan zouden zeker dui zenden inkomen tot steun van de honderden rampzalige slachtoffers van blinde vervolginsrswoede eener mo derne regeering. Doeh het gevormde comité vindt onder deze omstandig heden geen vrijheid om een krachtig beroep te doen op de offervaardigheid van allen, voor wie politeke vrijheden het hoogste goed zijn. „De tot nogtoe toch nog ingeko' men gelden ad ongeveer f250 zullen aan behoorlijke adressen worden op gezonden, waar zij den ongelukkigen ten goede zullen komen. Wie nu nog iets wil afzonderen voor hen, zende het aan den heer Gerhard te Amster dam. Over een 14-tal dagen verschijnt dan de geheele verantwoording dei- ingekomen gelden en de wijze van Maandagnacht heeft er te Alkmaar eene bratale inbraak met diefstal plaats gehad in het manufacturen- pakbuis van de gebr. Englender. De politie schijnt de daders op het spoor te zijn. Onjuist bericht. Onder de familiën der leden van de zangvereeniging „Arion" te Leiden, welke aan den Zaterdag en Zondag gehouden zang wedstrijd hebben deel genomen, werd Maandagavond groote onrost verwekt door de in sommige bladen voorkomende mededeeling dat een der medewerkende leden van die vereeniging te Amsterdam op nood lottige wijze zon zijn om 't leven ge komen. Gelukkig is het bericht on juist gebleken. Maandagavond waren alle leden van „Arion" in volkomen welstand in hun woonplaats terugge keerd; ook het reeds met name aan geduid lid, de heer Van L., mag nog immer zich in een blakende gezond heid verheugen. Oneerlijke concurrentie. De onlangs in Den Haag opge richte Vereeniging tot bestrijding van oneerlijke concurrentie en van valschc reclame heeft zich verplicht gezien werkdadig op te treden. Voor het lokaal in de Willemstraat, waarin een uitverkoop van mantels werd gehouden, heeft zij een paar personen met aanplakborden geplaatst waarop de Vereeniging bekend maakt, dat dc mantels welke in het gebouw te koop worden aangeboden niet af komstig zijn van een buitenlandschen fabrikant, die liquideerde (zooals de verkooper scliynt te hebben aange kondigd), maar worden verkocht door iemand, by name aangeduid, die bui ten Den Haag een mantelmagazijn houdt. Visseherij. Men schrijft uit Scheveningen Een Dnitsch koopman, die hier reeds een geruimen tijd vertoeft en veel baring voor Stettin opkoopt, is van plan een reedery van een tiental sche pen op te richten en van hier uit te rusten, en bij eventueele tot stand- koming eener bommenbaven ook van deze plaats te doen uitvaren. Inbrekers. De beide Duitsehers, die verdacht worden van inbraak in het kantoor van den heer Wyers te Dordrecht, hebben bekend. Zij bleken tevens de daders te zjjn van de inbraak in het stationskoffiehuis te Gorinchem. Het grootste gedeelte van liet daar ge stolen geld. nl. f200 en de voorwer pen van waarde zijn nog in hnn be zit gevonden. Opgegraven. Té Borge is bij het omgraven van bouwland een grat keldertje gevonden. Een viertal keisteenen waren recht standig tegen elkandergeplaatst, waar op een platte deksteen lag, terwijl eene urn, die met houtskool en over blijfselen van beenderen gevuld was, in het midden stond. By het omgraven is de urn gebroken. Te Westernieland is gevonden eene gele munt of gedenkpenning, ter grootte van onzen kwartguldenom de beeltenis ter eene zyde staat Wil helm III Rex Angliae, en om die aan de andere zijde Maria Regina. Beide beeltenissen zijn duidelyk. In de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden heeft een gevangene, die wegens het maken van rumoer in zijn cel naar een der strafcellen moest worden overgebracht, zich hiertegen verzette. Toen eenige bewaarders zich hierop van hem wilden meester maken, nam liy hij was met kleermakerswerk bezig - een by de naaimachine lig gende schaar ter hand en stak daar mede den hoofdbewaardcr P. in de linkerzijde. Nu werd bij spoedig onder handen geuomen en naar de voor hem be stemde straf cel overgebracht. De toegebrachte wonde is niet ge vaarlijk. Blatter, hebden wel eens kwaliteiten van hun fabrikaat aan ne markt ge bracht, die minder attentie waard zijn. Dit stuk is inderdaad een der beste, die ooit de fabriek van de firma verlaten hebben. Een aaneenschakeling van ver ma- tenland hebben kunnen verschaffen. 4o. Een tot een legerkorps be- hoorende, niet een aan het ministerie verbonden officier moet het borderel geschreven hebben. Dit biykt nit de opmerking omtrent de artillerie-hand leiding, nl. dat deze zoo moeilyk te krygen was, daar zy slechts „in een vast aantal aan de korpsen gezonden kelyke omstandigheden, gekruid doorwas en deze er verantwoordelijk voor soms inderdaad" pakkende kwink slagen en woordspelingen en een goed zelfs uitstekend ensemble is wel in staat het publiek tevreden te doen zyn en bezorgde voor een ongewoon goed gevulde zaal een succes, dat voor volgende voorstellingen veel be looft aan dit blyspel, waarin het ge heel e amusante gegeven, dankt aan Edison's laatste geruchtmakende in ventie: de kinematograaf. Modern is het stuk dus welDe hoofdrollen zyn in goede handen by de dames van der Horst, de Boer en Ternooy en by de Heeren Ternooy, Westerhoven, Smith en Faassen. „Als er een schaap over den dam is, danwas de titel van het nastukje, afkomstig van de firma Meilhac en Halévy, concurrente van het huis Blumenthal en Co. Hoe de Ned. Tooneelvereeniging er toe gekomen is, zich aan dit vod te bezondigen, kwam het. publiek zoo onbegrijpelijk voor, dat na afloop „geen hand op de andere kwam." Letteren en Kunst UIT AMSTERDAM. Hoüandsche Schouwburg. Ned. Tooneelvereeniging. Met den spoed, waarmede dit ge zelschap gewoon is, zich meester te maken van de nieuwe buitenlandscbe successtukken heeft zy „Jan Onge luk" (Hans Huckebein) van Blumen thal en Kadelberg voor het voetlicht RECHTSZAKEN. Verwonding van een politie agent. Donderdag had zich voor de recht bank te Amsterdam te verantwoor den de 42-jarige metselaar R. v. d. Maassen, beklaagd van verwonding van een agent van politie, die hem in den avond van 19 October in de Warmoesstraat had aangemaand door te loopen. De man was tamelyk nuchter en wilde van de Warmoesstraat uit een verdachte steeg in, wat door den daarvoor geposteerden agent werd afgeraden. Beklaagde is toen dadelyk woedend geworden, heeft zyn mes getrokken, daarmede dreigende be wegingen gemaakt en eindelyk den agent, door zes lagen kleedereu heen een steek in liet onderlijf gegeven De politiebeambte kon alleen den woesteling niet aan en volgde hem net zoo lang tot er een collega kwam en greep hem toen aan. Met veel moeite kon men den arrestant naar het bureau overbrengen. Eerst daarna begaf zich de agent naar het Gasthuis, waar zijn 3 cM. diepe wonde werd behandeld. Gerui men tyd zag hy zich genoodzaakt rust te nemen. Thans, by de terecht zitting, verscheen hy geheel genezen. De voorzitter wenschte hem geluk er mede, dat de wonde zoo betrekkelijk onbeduidend was geweest, in aan merking genomen de kracht waar mede de steek werd toegebracht. Het O. M. voegde zyn gelukwen- schen hierby en bracht hulde aan het flink en kranig optreden van den agent, die ten voorbeeld gesteld kan worden voor zyn collega's, die als een goed beambte kan worden aan gewezen aan allen die in het politie korps niet anders kunnen dan af breken. Dc eisch was, met het oog op de vroegere misdrijven wegens verwon ding en wederspaunigheid 2'/2 jaar gevangc: isstraf. De verdediger, mr. Lamberts Hur- relbrinck, voerde aan de mogelijk heid, dat de beklaagde beschonken was geweest eu bestreed in ieder ge- va! dat hy met opzet zou getracht hebben den agent van het leven te berooven. Beleediging. In hooger beroep werd Dinsdag voor liet gerechtshof te Amsterdam behandeld de zaak van P. Meegens, den colporteur die geschriften uit ventte waarvan de inhoud beleedi- gend was voor den advocaat Caroli. De rechtbank had deswege Mee gens veroordeeld tot 7 dagen gevan genisstraf. Het O. M. by het Hof achtte deze straf met liet oog op den ernst van het feit te laag en eischte 1 maand. De beklaagde droeg een zeer lange verdediging voor. GEMENGD NIEUWS De zaak-Dreyfus. De Figaro" somt de zeven punten van beschuldiging op, waarop graal" Esterhazy thans zou te antwoorden hebben, voordat de enquête gesloten mogelijk een instructie gelast wordt. Het zyn in het kort de vol gende lo. De gelijkenis van het schrift van het borderel met dat van graaf Esterhazy. Antwoord: Het schrift van het borderel is overgetrokken. De deskundigen hebben trouwens I uitgemaakt, dat liet schrift van Drey- j fus is en óf dit is niet te betwisten I óf zy zijn onwetenden, op wier ge tuigenis men niet kan vertrouwen. 2o. Nadat de Matin op 10 Nov. 1896 het borderel in facsimile gepu bliceerd had, heeft graaf Esterhazy zijn schrift veranderd, is in het bij zonder hoofdletters anders gaan schrij ven, enz. Antwoord: Dit kan waren." Voor iemand die aan het ministerie verbonden was, bad deze opmerking geen zin. Antwoord Dit is juist door den verrader ge- gebruikt om het onderzoek op een dwaalspoor te brengen. Esterhazy kon trouwens van de vyf in het bor derel genoemde stukken er maar één kennen; de artillerie-handleiding welke, toen hy haar in handen kreeg, al lang niet meer geheim was. 5o. De ongunstige meening der offi cieren van het 74ste regiment over Esterhazy. Antwoord: Deze mee ning bestaat niet; zy zou trouwens niets bewyzen. 6o. Het karakter en de geldelijke omstandigheden van Esterhazy (spoel en speculatiezucht, schulden enz.) tegenover die van Dreyfus (geregeld leven, rykdom door eigen en aange trouwde familie). Antwoord: Dit alles bewyst niets. 7o. Het getuigenis van kolonel Picquart, chef van het inlichtings bureau aan het ministerie van oorlog, „die order heeft ontvangen om Parijs te verlaten op 16 November 1896, twee dagen voor de interpellatie van Castelin in de Kamer (10 Nov. bad de Matin het facsimile openbaar ge maakt. Red.) die in Februari jl. officieel in zijn ambt vervangen is en sedert een jaar niet is terugge keerd. Deze zou materieele bewyzen bezitten." Antwoord: Esterhazy wacht die bewyzen af. Er is een „Vrouwenbond voor de internationale ontwapening" opge richt, welke zjjn zetel beeft te Parijs Rue du Débarcadère 7 bis. Voor zitster is prinses Wisniewska en tot de ondervoorzitsters in het buitenland behooren o.a. Lina Morgenstern voor Duitsehland en barones Bertha Von Suttner voor Oostenrjjk—Hongarjje. Ieder kan lid worden op voordracht van een bestuurslid of van twee leden, mits men zich verbinde ten minste 50 centimes per jaar by te dragen, en waar men kan tot het doel mede te werken. Wie 100 francs in eens of 20 francs 'sjaars bjjdraagt, krijgt den titel van bienfaiteur. Tot de al- gemeene vergaderingen worden alleen vrouwen Eea moedige vrouw. Door het moedig gedrag van een baanwachtster aau de Russische spoor- ljjn Tambow-Katchiminck, is een mis dadig opzet van een paar schurken, dat vele raeiuchenleveus had kunnen kosten, verjjdeld. Elisabeth Petrowna Wedjania bemerkte onlangs kort voor dat een trein haar wachtpost zou voor- bjj komen, dat twee mannen bezig waren steenen op de spoorstaven te leggen. Zonder zich te bedenken, wierp zjj zich op de mannon en nu ontstond eeu verwoed gevecht met uiterst ongeljjke kansen. De beide misdadigers hadden de vrouw aange grepen en sleurden haar naar een brug in de nabijheid om haar in het water te werpen. Zjj rukte zich los, trok een mes en viel opnieuw op de schur ken aan. Gelukkig naderde er op dat oogeublik een man, voor wien de kerels de' vlucht namen. De baanwachtster snelde naar den spoordjjk terug en verwjjderde de steenen, terwjjl de trein reeds zichtbaar was. Nauwelijks was zjj gereed en zonk zjj van inspanning machteloos neder, toen de trein voor- bjjsnorde. Het leven der reizigers was gered. Het spoorwegbestuur zond aan de moedige vrouw een belooning van 300 ïoebels en de minister van verkeer schonk haar de herinneringsmedaille. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Eerste Nederlandsche FabrieJc van Kunstbloemen Detail-MagazynAnegang 8. Speciaal Magazjjn voor Bloemen-Fourn it uren Bloem- en Crèpepapier, Sier- grassen. Groote sorteering. Zeer billijke prijzen. Kunstbloemen in enorme ver scheidenheid en alle genres. Gedroogde Alpenbloemen voor Dames Handwerken. Bloemen-Werkdoozen, in vele soorten. Kunstvruchten. Planten. Opvullen van eigengehaakte Bloemmandjes van af 40, 50, 60, 75, Cent eu hooger. Prijscouranten gratis verkrijg baar. P. L. ENGELENBERG. Vervolg Stadsnieuws lste Bacli-Concert. De Haarlemsche Bach vereeniging slechts toevallig zjjn en is aan penopende Dinsdagavond haar veelbelo- of inkt te wijten. jvende campagne '97—98 met een als 3o. Het borderel, in Mei 1894 ge-'.buitengewoon aangekondigd Concert vonden eindigde met de woorden: ik in de Vereeniging, waarby samen ga naar de manoeuvres. Deze woor- J werkten het orkest van het concert den waren onverklaarbaar, als mengebouw te Arasterdam onder leidin; ze op Dreyfus liet slaan, die niet j van den heer Willem Mengelberg ei naar manoeuvres ging; Esterhazy: de pianist M. Alex Siloti uit Leipzig vertrok in het eind van het voorjaarHet buitengewone van dit concertniet door den heer Schotanus, maar 94 naar de manoeuvres. Antwoord* lag onder meer in de uitvoering van door hem geslagen. Wjj zullen daar- Esterhazy zou onmogeljjk omtrent der- een belangrijk eu heerljjk instrumen- omtrent nader trachten te inforraee- gelyke regimentsoefeningen eenige taai-werk uit den jongsten tjjdren. bruikbare inlichtingen aan het bui-Richard Strauss' Symphouische Dieh- Van der Spek zou ons deze mede- tung „Tod und Verb'.arung." Het be hoort tot het genre der zoogenaamde programma-muziehd.w.z. de com ponist heeft zich tot taak gesteld een gegeven onderwerp zoo getrouw mo gelijk in muziek weer te geven. Dat juist dat streven naar waarheid en juistheid van uitdrukking vaak de eischen van klankadel en vormschoon heid doet voorbijzien behoeft haast niet gezegd en dit is het dan ook wat de programma-muziek bij zoo- velen in discrediet heeft doen gera ken. Bjj Strauss evenwel, althans in zjjn „Tod und Verklllrung" is van de hier aanzeduide gebroken niets te bespeuren. Zjjn Symphonische Dich- tung is niet enkel treffend door de waarheid der toonschildering, ook wat betreft den vorm op zichzelf, de the matische bewerking, de behandeling van het orkest, doet zich het werk kennen als een meesterstuk van den eersten rang, zoodat het den voor muzikale indrukken vatbaren toehoor der boeit en meesleept, ook als hjj het in muziek omgezette gedicht niet volgt, niet kent zelfs. Bij wien dit laatste wel het geval is zal natuurlijk de indruk des te dieper zjjn. Voor een breedvoerige beschrijving van liet hier bedoelde gedicht kan in deze kolommen geen plaats zyn alleen zjj dus gezegd, dat het de laatste levensuren schildert van een jongeling die op zyn stervenssponde nog eenmaal zyn leven, zjjn rusteloos streven eu zjjn vernietigende teleurstellingen voor zich ziet oprjjzen en eindelijk rusten be vrediging zijner zielsverlangens vindt in den dood. De wedergave van dit muzikaal poëem door het orkest dit zij met warme erkentelijkheid ge zegd was van dien aard, dat het heerlijk opus in alle details en in zijn volle schoonheid kon gevolgd en ge noten worden. Het zal lang in onze herinnering bljjven voortleven. Ook de overige orkestwerken, Beethoven's ouverture „Coriolan" en niet het minst de hier reeds eenmaal ten gehoore ge brachte SymphonieNo.4 van Glazou- now droegen tot de belangrijkheid van dit eerste Bach-concert zeer veel by. En v. at den solist betreft in zoo verre zullen de gevoelens wel over eenkomen, dat de heer Siloti tot de allereerste pianisten van onzen tijd moet worden gerekend. Of hy zich bij deze eerste kenuisaiaking heeft, gegeven in heel de volheid van zyn eminente gaven valt natuurlijk niet te zeggen wel dat wat hij gaf alle aanspraak maakte op eerbied, alle bewondering en sympathie. Grootcn indruk maakte hij met de geacheveer de en zielvolle voordracht der Wan derer Fantasie van Scliubert-Liszt. Zijn techniek scheen my volmaakt toe. niet enkel door de bewonderens waardige duidelijkheid en het gepa relde der suelle passages, maar tevens en wellicht nog meer door de fijnge- voelde. meesterlijk doorgevoerde klankverhouding tusschen melodie en begeleidende stemmen, zooals die o. a. in liet zangrijke middengedeelte dei- fantasie viel waar te nemen. Zyn op treden in het tweede deel met klei nere werken (van Rachmaninoff. Tschaïkowsky, Chopin eu Liszt) kon den huogen dunk omtrent zyn enorme capaciteiten slechts bevestigen. Vooral de in Liszt's Rhapsodie ten toon ge spreide virtuositeit wekte een geest drift onder zijn toehoorders, die hem tot een extra-nummer (een lied van Jensen) noopte. Voor de kennismaking met dezen buitengewonen klavier-virtuoos zy owy mede de Haarlemsche Bacil vereeni ging veel dank schuldig. PHILIP LOOTS. Ned. Chr. Geli. onth. Bond. Wij ontvingen deze mededeeling De afd. Haarlem van den Nederi. Chr. geheel-onthoudersbond organi seert dezen winter drie volksfeest- avonden. Voor deze drie avonden beeft zij zich de medewerking verzekerd van de Christ. Muziekvereeuiging „Kunst Da Arbeid", onderafd. van de Haarlemsche Jongelings- Vereeniging Pred. 12la., Directeur de heer C. G. J. Rühl en van de Chr. Geheel onthouders Zangvereeniging „Excel sior" (gem. koor), dir.jde heer K. Lan- gendonk. Ook zal eiken avond een sciopticon-voorstelling gegeven wor den, terwijl het programma verder solo's, duetten en voordrachten ver meld. De eerste samenkomst heeft aan staanden Maandagavond plaats. De heer J. Horn, Stadszendelmg te Gro ningen zal dien avond de lichtbeelden vertoonen. De tweede en derde samen komst zullen den vooiiaatsten Zondag in Januari en den voorlaatsteu Zondag in Februari plaats hebben. Schouwburg—Haarlem. Naar men ons bericht zal de derde abonnements-voorstelling van de Ko- ninkl. Vereeniging „het Nederlandsch Tooneel" plaats hebben op Donder dag- 2 Dec., a.s. Opgevoerd zal worden Om de Krooidrama van Fraucois Coppée met Mevrouw Brondgeést en den Heer Louis Bouwmeester in de hoofd rollen. Door do rechercheurs Jansen en Misset is proces-verbaal opgemaakt tegen den bierhuishouder W. Arons, wonende Zuid Polderstraat ter zake het verkoopen van sterken drank iu het klein zonder de daartoe vereischte vergunning. 0 Naar ons door den heer vau der Mengelberg en Spek werd medegedeeld is het record Siloti uit Leipzig.van den lieer Swets Jr. te Amsterdam i deeling niet gevraagd hebben, wan neer Schotanus de uitdaging om één der volgende Zondagen wederom met hem te loopen, had aangenomen. Als een bewys, welke eigenaardige, versehynselen een zacht najaar op leveren kan, mag wel dienen, dat by den kooiboer, Arie Stokman te Vijf huizen een eend in de kooi is gekomen met veertien kuikeüs van vijf dagen oud! Dit was Stokman, die in zyn vak vergrijsd is, in zijn leven nog niet overkomen. De heer Clausing, photograaf aan den Kruisweg alhier, brengt een por tret van den beer W. Robert in den handel, dat, zoowel wat gelijkenis als wat artistieke uitvoering betreft, uit nemend geslaagd mag heeten. In de etalage van den heer Mul is een groot portret, eveneens naar het leven genomen, geëxposeerd. KANTONGERECHT Woensdag jl. werd de verdere behandeling der zaak tegen den kapt Ulrich Johannessen, ter zake, dat hy met het ss. Mars in het Noordzeeka naal te hard had gevaren, tot heden uitgesteld, ten einde alsnog den oud- loods Niesbergen te hooren. Uit diens verklaring bleek, dat in deze de kapi tein de aansprakelijke man is en dat te hard was gevaren (meer dan 150 M. per minuut) om het schip in stuur te kunnen houden. Het O. M. be toogde eveneens, dat de kapitein de aansprakelijke man is en zulks vol gens het reglement op het loodswezen. De regeling van de vaart en den koers van het schip mag de loods niet be palen. Hy adviseert alleen den kapi tein. Een arrest van den Hoogen Raad had eveneens uitgemaakt, dat de kapi tein de aansprakelijke man is. Ten slotte requireerde het O. M. f25,— of 5 dagen. De kantonrechter heett heden uitgespro ken o a. de navolgende vonnissen Ie. V. C'. K... te Velsen, wegens het doen van pogingen om wild te bemachtigen met wildstrikken, tot zeven dagen hechtenis. 2 A. de J te Zuid-Schermer en H. P. v. <i. A. te Amsterdam, wegens overtreding der ijkwet. no. 1 tot acht boeten van f 0.50 i 2 lot vier boeten van f0.50 subs 1 •g hecht voor elke boete. 5e. P B., te Amsterdam en A .1. 13, te Haarlem, wegens zonder vergunning ster ken drank in het klein verkoopen, no, 2 tweemaal gepleegdno I tot eene boete no. 2 tot twee boeten van f 15 subs 8 da gen voor elke boete. 'ie. P. R te Amsterdam, wegens het ;aan in eene hoogere klasse van den spoor trein, dan zijn plaatsbiljet aangeeft, tot eene boete van f:3 subs, 2 dagen hecht. 5e. G. J. il., te Amsterdam, wegens bij het opvragen der plaatsbewijzen zich op liet terrein van den spoorweg bevinden, zonder in liet bezit te zijn van een behoor lijk bewijs, voor de afgelegde reis, vrijge sproken ti. J. A. K„ en C v. O te Velsen, J. D Sr. en J. Jr. te Beverwijk, wegens onge- oorbofd loopen over eens anders grond, ieder tot eene boete van ('.3 snbs. 2 dagen hechtenis. ;e. G. F. te Beverwijk, wegens in staat van dronkenschap in het openbaar de orde verstoren, tot eene boete van f 15 subs 5 dagen hecht. 8e. G. O., te Haarlem, wegens het op geven van een vulschen naam, tot eene boete van f3 subs\ M dagen hecht. De „Staatcourant" van Woensdag 25 Nov. bevat de voorwaarden van de concessie voor den aanleg en do exploitatie van een locaalspoorweg var» Amsterdam over Sloten naar Haarlem, verleend aan den heer T. Sanders. het fonds ieder flOOO, zot ouden van dagen ieder een van pl. m. f1200 hebben e Al deze genoemde gratifies niet in geld uitgekeerd, nu belanghebbende heeft een r spaarbankboekje ontvangen, het hem toegekende bedrag schreven. Op het oogenblik ongeveer 30 werklieden in di bezig de loopende werkzaam te doen en de overige mater den yzervoorraad te regelen. Een groot deel der ontslag allen by hun vertrek een we loon kregen, hebben werk g te Delft, Haarlem, Utrecht sterdam, benevens aan de pl« 's Gravenhago. De ambtenaren van het on van de teekenkamer hebbi 1 Febr. eervol ontslag gi Diefstal van postzeg* Uit het hoofdpostkantoor te is voor een waarde van 300.0(K men aan postzegels ontvreen melijk hoofdzakelijk gebrnikl zegels, die bijeenverzameld w, aan liefhebbers te worden ve ook vele die tijdens de Olyi spelen vervaardigd en toen kocht gebleven waren. TELEGRAMMEN. LONDEN, 24 Nov. (R. O.) Aan de Times werd gisteren uit Bogh ge seind, dat een officier gedood en een officier gewond werd bij de operaties van de Westmacotts-brigade op Maandag. VAR IA. Jonge vrouw (tot slager): Breng mij een stuk kalfsvieeschmaar van een kwaliteit die niet aanbrandt. V£RVöLG NIEUWSTIJDINGEN. By herstemming is tot lid der Pro vinciale Staten in het kiesdistrict Zaandam met 2090 geldige stemmen gekozen de heer J. A. Laan, (lib). De lieer J. Windhouwer Pz. (a.-r.) verkreeg 1603 stemmen. De „Prins van Oranje" te 's-Graveuhage. Maandag heeft aan de Ijzergieterij de „Prins van Oranje"' in liquidatie de verdeeling van de kas aan het zieken- eu pensioenfonds der werk lieden plaats gehad. De uitkeering van het aandeel werd berekend naar het aantal dienstjaren en in verband tevens met het maximum salaris, dat door de belanghebbende was geno ten. Op deze wijze werden circa f 14000 pondponds gewijze verdeeld. De di recteur stelde de f 4000 welke hij aan het fonds had bijgedragen ter beschik king van de werklieden, die den leef tijd van 55 jaren hadden bereikt en J 25 jaren in dienst zijn. Daardoor oDtvangen deze boven huu gewoon aandeel ieder f200. Bo vendien werd door de maatschappij, irizouderheid door den heer Vau Coc- vorden, een bedrag van f 16000 be schikbaar gesteld voor de gepension- neerden eu voor hen die, hoewel tot nog toe in de fabriek werkzaam, door leeftyd en aantal dienstjaren reeds recht op pensioen hadden. Deze personen, 16 in getal, ontvan gen bierdoor boven hnn aandeel uit Hillegom. Een ernstig ongeval ove gisterenavond Mej. N. alhier: het ongeluk van de zolder' vallenbewusteloos opgenomt keert ze thans in zorgwekkend si and. INGEZONDE Voor den inhoud dezer rubr\ de redactie zich niet aanspra Van ingezonden stukken, ge of niet geplaatst, wordt de niet aan den inzender ten gegeven. Mijnheer de Redacteur Van Pa en Moe hoorden het St. Nicolaasfeest dit Maandag zou gevierd worden. Dit vinden we erg jammer hadden het- zoo gaarne op Za gehad, dan konden we Zond! gen zoeken en den geheele prettig spelen. Alle kinderen in Haarlem dat gaarne willen, en daar St. laasi'eest toch een feest voor ren is, moest liet dan toch beuren. Pa zegt, dat men het Maai wil vieren, omdat de winkeliei raeenen dat er meer gekocht za den, maar ik zou denken, mij dat er Zaterdags meer gekoc worden. Dan hebben toch ve ders juist hun weekgeld ontv? en dan kan het lijden. Zou u nu niet zoo goed w uw invloed eens aan te wende ons verzoek ingewilligd te We zullen er u heel dankbaar zyn. Kan het volstrekt niet, zou niet zoo goed willen zijn den nemeester te verzoeken om c Nicolaasmorgen (6 Dec.) vacan geven. Toe, mynheer, doe a een goed woordje voor ons. Har gegroet van JOH. We zyn het met den jeug inzender niet eens. dat St." Nil niet het best op Maandag kan den gehouden, maar met zijn li vraag, of de Burgemeester op 3 dagmorgen vacantie zou willen g van .school kunnen wij wel insten Intusschen behoeven wy dal Burgemeester niet te verzoeken, Z.E.A. ons blad geregeld lees misschien zou de Burgemeeste wel aardig vinden, wanneer de gens van Johans klasse hun schrifteiyk den. Probeer hel eens Johan wel een ingezonden stuk schrij beproef nu uwe krachten eens< request aan deu Burgemeester. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk op Donderdag 25 Nov., 1897 des middags van 2—3 uur, door deu W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Concert fantaisie Hesse 2. Andatino Rheinberg 3. Finale uit de Sonate Mailly. 4. Offértoire Wely'. 5. Variation op 'tEn- gelsche Volkslied Rinck. MARKTNIEUWS. Haarlem, 24 Nov. Op de kaasmarkt alhier zijn gevoerd cn verkocht 29 stapels, makende 3396 kazen, wegende Kilogrammen. Hoogste prijs per 50 K. G. f2 Laagste prys per 50 K.G. f 0.— Op de veemarkt alhier zijn aai voord: 17 Kooien f170 a fl 0 Graskalveren f _a f 33 Kalveren f 15,— a 7.— 46 Seha| f22.— a 15.—. 6 Paarden. BURGERLIJKS STAND Ondertrouwd24 Nov. A. Tret en E. C. v. d. Schaar. J. H. Bul! eu J. M. Godfrinon. P. J. Verl ven en C. A. Duijff. Getrouwd24 Nov. P. Strijc en G. Braaf. P. J. A. A erts en Hocbe. J. F. Warmer enM. A.t Waals. H. Kuiper en E. M. Kat W. Hendriks en A. G. Geursten. Bos en N. Roskam. P. Groeneud en W. J. de Bruin. Beval'en 23 Nov. A. vaD Rossufl Jantz 2 z. 24. C. C. M. Vink- Soet d. B. v. d. Goes—Germans Overleden: 22 Nov. L. Jacob; 10 d. z. Nieawegr.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 2