T weede Editie. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON. iSe Jaargang. Vrijdan 26 November f397. ?T'. b L T I-T'.U EiWBB ■v, j pj *34 fe'-j 4420 Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dei- gemeente), per 3 maanden«1-30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.874 AJDVElR/THÜSrTIEnsr: 1-5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Aixmnement aanzienlijk rabat. Beclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Adverfcentiën worden aangenomen door onze Agenten en dooi- alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Pnblicité Etrangère G. L. DAL'BE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentien en Beclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR. Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentien van 15 regels f 0.75. elke regel meer j0,15Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn BIbem endaal, Sandpoort en Scholen, F. v. d. RAADT. Sand poortHeemstede, J. LEUVEN, bij d© tolSpaar ndam, C. HARTENDORPZandvoorlG. ZWE Velsen, W. J. RU1JTER Beverwijk, J. HOORNSHUlcgoniARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Politiek Overzicht. Het is Woensdag weer mis geweest in bet Oosten rij kscbe Huis van Af gevaardigden. Het wordt waariyk hoe langer hoe erger. Van schreeu wen en schelden en dreigen komt het tot. steeds ernstiger handtastelijkheden. Woensdag werd er door een der Af gevaardigden zelfs een nies getrokken waarmee hy zich tegen vuistslagen verdedigde. De bekende schreeuwer Wolf werd by zijn haren getrokken en Schöuerer, die steeds een der voor sten is, wanneer het op plukharen aankomt, dreigde den voorzitter een stoel naar het hoofd te gooien. Mor gen of overmorgen wordt er nog ge schoten Het is droevig en meer dan erger lijk Het gevecht had plaats tusschen Duitschers en Slaven by de behande ling van het voorstel, dat diende om hoofdelijke stemmingen naar aanlei ding van de taalverordeningen verder te verhinderen. De Jong-Czechiscbe afgevaardigde Dik stelde voor de lezing en de opname iu het verslag der zitting van een enkele der petitiën tegen de taalwet ten. Do linkerzijde riep, dat dit een coup d'état was. De discussies wer den zeer rumoerig en er ontstond een groot tumult. Verscheiden beleedi- gingen werden gewisseld, on de afge vaardigden verdrongen en stieten el kaar in de nabijheid van het bureau van den president, van wiens klok men zich meester maakte. De zitting werd geschorst, doch de opgewondenheid duurde voort, zoodat de zitting onmiddellijk, nadat zy her opend was, opnieuw werd geschorst. Gedurende de schorsing trachtten verscheiden afgevaardigden den heer Wolf van den zetel van den presi dent te rukken. Gedurende eenige minuten heersebte er een gevecht. Tan de tribunes hoorde men teekenen van afkeuring. De president was ge noodzaakt de zitting op te heffen. Na afloop der zitting riep de presi dent eenige afgevaardigden, die ge tuigenis konden afleggen omtrent da den van geweld, bij zich in zijn kabi net. Verscheiden afgevaardigden heb ben verklaringen omtrent het tumult, ;edaan. Het is zeer goed mogelijk, dat eenige ifgevaardigden nog met den straf-j echter in aanraking zullen komen, j De grieksche Kamer heeft begre- j ien, dat het wel noodig is, dat erheen inderzoek worde ingesteld naar liet- j (een in don oorlog met Turkije is j oorgevallen. Zij heeft Woensdag! iene 'commissie benoemd voor dit doel. üen afgevaardigde vroeg of' het Ka- linet de verdaging van de kamer- j itting verlangde. De minister van ustitie verklaarde dat de Kamer laar vry in was. Het slot was dat besloten werd oor de Kamer haar zitting te schorsen. De Times verneemt uit Konstan-1 tinopel, dat de Porte zeer boes isop; Rusland wegens de nota waarby Rus land onmiddellyk 1,150,000 pond ver langt tot voldoening van de termijnen der oorlogsschattinghet genoemde bedrag, vermeerderd met de aan Oostenrijk te betalen schadevergoe ding, dreigt de geheelo oorlogsschat ting van "Griekenland te zullen op slokken. te meer daar de andere mogendheden hun eisclien wel zullen handhaven. Hetzelfde ongolsche blad geeft nog berichten over den toestand in de zuid-araerikaansche staten Uruguay en Chili. Uit Uruguay's hoofdstad Montevideo wordt aan de Times gemeld, dat de meerderheid der Kamer plotseling den ex-president Gomensore candidaat ge steld heeft voor het presidentschap der republiekmen houdt dit voor een list, om het publiek te misleiden want Gomensore is 87 jaar, en niet in staat om te regeeren. De spanning tusschen het volk en de wetgevende macht wordt dagelijks erger een om wenteling staat voor de deur, tenzij de Kamers toegegeven. Te Santiago is "volgens een bericht aan de Times een kabinets-erisis uit gebroken wegens het ontslag van den minister van openbare werken. Ver moedelijk zal een coalitie-ministerie gevormd worden, bestaande uit con servatieven, Balmacedisten en Erra- ztuisten. Het protocol bij liet tractaat met Bolivia wekt veel opzien; het ïs onwaarschijnlijk, dat het Congres van Chili het zal goedkeuren. STADSNIEUWS eerste en tweede pagina. Haarlem, 25 Nov. 1897. „Weten en Werken." Aan het jaarverslag van de Vereeni giug „Weten en Werken," over 1S96 97 ontleenen wy het volgende: De Maandagavond-voordrachten, aangevangen op 7 Dec. 1896, mochten zich als steeds in eene groote belang stelling verheugeneen aandachtig en dankbaar gehoor beiooude de spre-J kers, die gewoonlijk vol lof zijn over j de houding dor hoorders. De spreekbeurten werden vervuld door de Hoeren Dr. Joh. Dyserinck, van RotterdamJ. H. Scholten. P. H. Lamberts, W. Otto, W. van Nes en C. Külin, van AmsterdamH. T. I Chappuis en J. B. A. Saeijs, alhier;: Dr. P. M. Keiler van Hoorn, van Dordrecht; H. A. van der Meulen, van Bergen oj) ZoomDr. Bleekrode j en W. C. Goteling Vinnis, van 's-Hage j en W. F. Audriessen, van Bussurn.: Voorts weid op een extra-avond j eene fraaie collectie teekeniugen en prenten tentoongesteld door het Ge nootschap „Kunst zij ons Doel." Als Bestuursleden moesten dit jaar aftreden de Heeren Kruseman, van der Ven en Veldheer, die allen wer den herkozenterwijl in de plaats van den Heer J. Kuyper, die naar den Haag vertrok, werd gekozen de Heer Dr. J. Nieuwenhuyzen Kru seman. Dit jaar zyn aan de beurt van af treden de Heeren A. v. d. Steur Jr. en Mr. A. A. Land. Volgens de rekening en verantwoor ding van den Penningmeester, nage zien door de Heeren Ed. de Lanoij en W. Stolp, die daartoe werden uit- genoodigd, bedroeg het batig saldo van het vorige jaar een som van f 13.12b Gedurende het afgeloopen jaar werd ontvangen een bedrag van f 1314.275 en uitgegeven f 1107.74, zoodat de kas sluit met een batig saldo van f219.66. Evenwel moet dit" maal minstens cén aandeel uitgeloot worden. Ofrchoon dit jaar geen groote on kosten behoefden gemaakt te worden voor onderhoud van liet gebouw, meen de bet bestuur toch goed te doen dit maal het meubilair gcdoeltelijk te doen herstellen en beeft daardoor eene uit gaaf zich moeten getroosten voor her stel der stoelendeze en meer andere noodzakelijke gewone uitgaven, ge voegd bij de steeds verminderde in komsten der contribution, geven liet bestuur nog al zorg. Mochten wij het geluk hebben om de beraamde pogin gen tot toetrediug van nieuwe leden ie zien slagen, dan zou dit het bestuur, dat zich daartoe gaarne alle moeite geeft, van veel zorg ontlieffeD. Het bestuur herhaalt daarom met allen ernst den dikwyls uitgesprokenwensch, dat velen zich mochten geroepen ge voelen als lid toe te tredenhet ge- j ringe bedrag dor contributie, van af fl tot f5 naar verkiezing, behoeft! toch niemand af te schrikken. De Bibliotheek wenscht. het bestuur gaarne aan te vullen on uit te breiden het zeer belangrijk gebruik en hetj steeds toenemend aantal lezers doet ons hier den wensch uitspreken omj veler medewerking door geschenken; van boekeu te mogen ondervinden.! De toestand onzer kas laat aankoop bijna niet toe. In den loop dezes jaars werd de' Koninklijke goedkeuring der statuten op nieuw vereischt, wegens expiratie. Deze zaak is tot een goed einde ge bracht. Aan het einde van dit verslag deelt het bestuur nog mede. dat de bezoe kers van de "Maandagavond voor drachten, dankbaar voor de vele ge notvolle avonden in Weten en Wer ken doorgebracht, van hnnne belang stelling deden blijken door geheel on verwachts aan te bieden een keurige archiefkast. Een dier trouwe bezoe kers, J. van El, deed daartoe de eerste pogingen en slaagde daarin zeer ge lukkig. Het geschenk, gaarne aan vaard, is het bestuur een duidelijk bewys hoe hoog de vereeniging staat aangeschreven bij hen, die eenvoudig! doch oprecht gevoelen dat Weten en' Werken nog steeds haar plaats waar dig is. B 8 N N E N L A ES O. Parlementaire Praatjes. De Kamer heeft de behandeling van de Indische begrooting zeer snel ten einde gebracht. Hot wetsontwerp tot iavoering der opiumregie op Java, Madura en Lombok lokte nóch debat nóch stemming uit. Zij kan dus Don derdag een reeks kleine ontwerpen afdoen, Vrijdag in de afdeelingon zit ten en Dinsdag met de Staatsbegroo- tipg beginnen. Het debat bepaalde zich Woensdag voor een groot deel tot losse opmer kingen. vragen en antwoorden. En kele punten traden evenwel op den voorgrond. Het is bekend, dat in de laatste jaren veel geld is toegestaan voor zg. Eroductiove, speciaal irrigatiewerken. lit erkennende, achtte de beer van Kol het evenwel noodig hot nut vau dergelyke werken in het licht te stel len en speciaal aan te dringen op de werken in de Solo-vallei, al was de raming dan ook tegengevallen. Spr. wilde dat het werk tóen zou worden afgemaakt. Dit laatste speciaal ten antwoord aan den heer Bahlmanu, die het beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald op dit work wilde toepassen. Ook do Minister stond te dozen aanzien tegenover den heer Balilmann; zijn leus was, met den heer van Kolwat begonnen is, moet worden voltooid. Evenwel, zoowel als de oud-Minister Mackav, wees de Min. op het onverantwoordelijke dei- te lage ramingen, waaromtrent hy op heldering had gevraagd eu die ten nadeele van Indië tot groote voor zichtigheid deden aanmanen. Iu het algemeen was de Min. evenwel een ijverig voorstander van irrigatie-wer ken, ook al bleken zy niet direct rentabel. Ten aanzien van de watervoorzie ning van Soerabaia beloofde de Min. den heer van Kol, dat spoed zou wor den betracht Een deskundig rapport zou hem spoedig bereiken f de Min. zou dan overwegen of er reden was voor gouvernements-exploitatie, waar aan by de voorkeur gaf boven een concessie aan particulieren. Een poging van den heer Groen van Waarder om nog eens terug te komen op zyn finaneieele beschouwin gen bij het algemeen debat, stuitte af op het beleid van den Voorzitter, die geen terugtred in de algemeen e discussie wilde gedoogen. De heer Bablmann, wijzende op de lage koffieprijzen bij de laatste vei ling, vroeg waarom de Min. niet, ge lijk wylen Keuchenius, de party had opgehouden. De Min. antwoordde, dat hij van dit recht, als 't hem goed dacht, natuurlijk gebruik zou maken. Maar bij dalende prijzen kwam hem de speculatie te gewaagd voor. Over geen der vier wetsontwerpen waaruit de Indische begrooting be staat, werd stemming verlangd. Had de lieer van der Zivaag niet aangekondigd, dat li ij tegen zon stem men Hem is verlof verleend zyn inter pellatie (over de uitzetting van bui- tenlaudsche anarchisten) te houden bij hoofdstuk IV (justitie.) G. Jr. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten Benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot ofticier van gezondheid der 2e klasse, de burgergeoeeskuudigen (art sen) P. B. van Leggelo en C. J. Prins. Aan mr. J. C. Reepmaker, op zyn daartoe gedaan verzoek, eervol ont slag verleend als rec'nter-plaatsver- vanger in de arroudissemenls-rechts- bank tc Rotterdam, onder dankbe tuiging voor de in die betrekking be wezen diensten. (Herplaatsing wegens misstelling iu do ,,St.-Ct.) De kapitein H. J. F. van Over- veldt, vau het 4o reg. inf. op nonac- tiviteit gemeld. Door het korps cadetten van de Kon. Mil. Academie is eene beloo ning uitgeloofd vau f 100 voor den- gene, die inlichtingen verstrekt, lei dende tot de ontdekking en veroor deeling van den dader der gepleegde mishandeling op den cadet-sergeant A. H. T. in den avond van den 14en dezer. Naar men verneemt, beeft do re geering, vóór de onderteekening van de overeenkomst met de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoor wegen betreffende het gebruik der van België over to nemen spoorweggedeelten, zich verzekerd, dat de concurrentie der gelijknamige stations van de Hol- landsche en de Staatsspoor in het verkeer met België niet zal worden opgeheven. Verdronken. In den morgen van den 22en dezer is uit het water van de Oostelijke doorvaart te Amsterdam opgehaald het lyk van een onbekend mansper soon oud circa 28 jaar, lang 1,60 M. zwart haar en knevel, idem wenk brauwen, oogen bruin, neus en mond gewoon, kin rond, aangezicht ovaal, gekleed met grijze demisaison, zwart jaquet, idem broek, wit overhemd, bever en Jaegerborstrok, wit onder- hemd, bruine sokken en bottines. Op hot lijk is bevonden eea zak doek, waarop de naam „Johanna", 2 paar handschoenen, en opvouwbare portemonnaie, inhoudende f 0.60, een zilver remontoir-horloge, een zang boek en een introductiekaart voor den zangwedstryd in het Paleis voor Volksvlijt, te Amsterdam afgegeven door do Mannenzang-vereoriiging „Orphéon". De commissaris van politie in de 6e sectie, bureau Oudebrug to Am sterdam, verzoekt zoo spoedig moge lijk to worden ingelicht omtrent de identiteit van dit lyk. Een uitvinding. Op het gebied van stoomwezen is onlangs door twee technici, beiden te Amsterdam wonende, een zeer be langrijke uitvinding gedaan, die vol gens het oordeel van de hoofdinge nieurs derNederl. Fabriek van Werk tuigen en Spoorwegmateriaal, den admiraal Ten Bosch, eu niet het minst volgens dat der twee uitvinders zei ven, de heeren G. L. van Gink, direc teur van de rijwiel- en machinefa briek „De Hinde" en W. J. Hols- boer, ingenieur te Amsterdam, eeu geheele omwenteling in de toepas sing van deu stootn als beweegkracht ten gevolge zal kunnen hebben. De heer Van Gink liep reeds een jaar of acht met plannen in het hoofd van een roteerende stoommachine, begrijpende dat, wanneer het hem mocht gelukken zyn plannen ten uit voer to leggen, een belangrijke uit vinding zou" zyn gedaan. Toevallig ontmoette hy den lieer Holsboer, die bem op de Hindefabriek opzocht, om over cou uitvinding, de vervaardiging vau rijwielen betreffende tc spreken. Men sprak over machines in het alge meen en spoedig was eeu soort geeste lijk partuer-ship tusschen beiden ge sloten en toog men gezamenlijk aan het werk, om dc roteerende machino in do wereld te helpen. Hoewel men gewoonlijk bij uitvin dingen lastig van een bepaald „werk plan" kan spreken, waarvan bet resultaat dezo of dio uitvinding bet gevolg moet zijn, kan bier daaren- tegon met juistheid worden gezegd, dat den 5don October van dit jaar met den arbeid werd aangevangen en dat men in 14 dagen het ovor net hoofdprincipe eens was. Eigonlfjk niets auders dan het ei vau Colum bus. Toch is hier geen sprake ge weest van toeval of zoo iets; beide mannen zyn er voor gaan zitten, met deu vasten wil hun plan ten uitvoer te leggen. Van het begin af was het voor het tweetal duidelijk, dan wan neer zy slaagden, een toekomst voor hen openlag. De plannen eenmaal uitgewerkt, sprak men met enkele voorname in- gonieurs, en overal was men liet eens over de eenvoudigheid van liet nieuwe systeem. In het kort zullen wy trachten een indruk te geven van de, als wy het zoo noemen mogen: „Van Giuk en Holsboer's stoomturbine met door den regulateur verstelbare expansie." Terwyl tot nog toe by allo bestaande turbines het principe vau de (be trekkelijk tocli zeer geringe) sueiheid van den stoom wordt gehuldigd, is by de turbine van de uitvinders de druk en de daaraan gepaard gaande expansie hoofdzaak. De werking vau den stoom op de zuigers, resp. („schoepen," by deze tur bine berust volkomen op hetzelfde prin cipe als die van den stoom op den zuiger in den cylinder van de tegen woordige, meest verbeterde stoom machines. By zulk een stoommachine viuden per omwenteling in iederen cylinder tweo ladingen plaats, terwyl by deze turbine per omwenteling vier ladin gen plaats hebben, welke totaal door den regulateur gereguleerd worden. De beste turbine was tot nu toe die van Laval. Doch deze machine had het bezwaar, dat zy steeds veel stoom noodig had. Besparing van stoom nu is een der eerste voordeelen van do PRINS BORGENSKY. Bewerkt naar het Engelsch.) HOOFDSTUK XXXI. Op weg naar Petersburg. I) „Dood of levend," ik moest met Gordon aan boord de Russische stoomboot gebracht wordenWaar- Het was my niet mogelijk een antwoord op deze aag te doen. Ik probeerde het ook nietwat kwam de beweegre- Q van onze ontvoering er op aan. nu zy hun doel reikt hadden Niets kon my meer schelen nu ik voor ed van Taras gescheiden was. Tegen den morgen, want naar mijn meening waren al uren verstreken, werd de stilte, die tot nu toe een door het gesnork van Sophie Otchkin was ge lord, verbroken door zware voctstappon, die ik op t dek op en neder hoorde gaan. Waarschijnlijk maakte toebereidselen om de reis te aanvaarden. Tusschen t gestamp van de machine hoorde ik een geluid, dat veroorzaakt werd door het afrollen van oen ketting, terwyl een zware stem de noodige hevelen gaf. Een schel gefluit weerklonk, en de boot zette zich in bewe ging, over haar geheele lengte dfeunend en trillend door het ronddraaien der schroef. „Wy gaan op reis. God zy gedankt," mompelde myn bewaakster in haar slaap. Eindelijk sliep ik in, maar het duurde niet lang of ik werd door Sophie gewekt. Het daglicht drong door het kleine raampje, maar het was toch zóo donker in ous hokje, dat het, naar myn meening, een regenach tige dag moest zyn. „Het is bijna twaaf uur. Men zal ons dadelijk eten brengen. Sta op Ik stond op en zag verslagen om my heon, niet we tende, waar ik my bevond. Ik had een onuitstaanbare hoofdpijn 11 en voolde mij ziek. „Zijn we er reeds vroeg ik, eigenlijk dwaas ge noeg, want ik hoorde voortdurend nog het stampen der machine. Zy zeide my lachend, dat wij ons nog op de Theems bevonden, en door den mist gedwongen waren opnieuw het anker uit te werpen, ik trachtte mij aan te kleedon, maar zakte met cou benauwden kreet in elkaar. Dit was het begin van een zenuwaan doening, die acht dagen duurde eu waarin ik byna voortdurend buiten kennis lag. Het was waarlijk ook niet te verwonderen, na al de emoties, die ik bad door staan. Den eersten dag, dat ik my weder sterk genoeg voelde om op te staan, kwam de oude secretaris binnen, juist toen ik een kopje bouillon gebruikte. Gedurende mijn ziekte had de ambtenaar mij dikwyls bezocht en mij meer attenties bewezen, dan ik van hem zou ver wacht hebben. „Wel, wel 1" zeide hy, na my met mijn herstel te hebben gelukwenscht, „de week begint goed. Wy zijn in eeu dichten mist de Theems afgevaren, en bevinden ons nu eindelijk in volle zee, terwijl het prachtig we der is. Myn eenige vrees was, dat wy u nu toch moes ten verliezen; maar gij wordt beter en ik hoop nu maar, dat wij zonder ongelukken Petersburg zullen bereiken," voegde hy er bij, zich vroolyk de handen wrijvend, alsof dit vooruitzicht het prettigste was. wat men zich kan denken. Ik voelde my echter volstrekt niet opgewekt. Hij stelde my voor op het dek te komen en ik nam dit aanbod dadelijk aan. Nog nooit had ik de zee gezien, en die uitgestrekte watervlakte maakte een overweldi genden indruk op my. Maar haar schoonheid en kalmte stemden mij treurig en daar ik mo nog zeer zwak ge voelde, kon ik nauwelijks myn tranen weerhouden, toen ik aan Taras dacht. Alle herinneringen stonden in zoo nauw verband met Taras; hy had my zooveel geleerd, altyd had ik door zyne oogen gezien en met liem medege- ffevoeld. Niets kon my meer vreugde veroorzaken, als hij er niet in deeldeja, hot was mij zelfs niet moge lijk een prachtig schouwspel te bewonderen, zonder daarbij het verschrikkolyke verlies van mijn vriend dub bel te gevoelen. De oude agent plaatste eeu stoel voor mij op het dek, zóo, dat ik tegen don wind beschut was, spreidde een reisdeken over mij heen, in een woord deed al het mo gelijk, om de neerslachtige uitdrukking van m\jn gelaat te doen verdwijnen. Rudersdorf kwam mij ook eenige beleefde woorden toespreken, maar hun tegenwoordig heid maakte me zenuwachtig en hinderde my onuit sprekelijk. Ik had behoefte alleen te worden gelaten, om mij aan myn verdriet te kunnen overgevenon eens goed uit te schreien. Op eenigon afstand van het schip zag ik een witten vogol over de watervlakte strijkeu. „Taras zou me zyn naam gezegd hebben," dacht ik. Bij deze gedachte voelde ik zoo'n behoefte aan zyn tegenwoordigheid, dat ik, overweldigd door aandoening, mijn gelaat iu de handea verborg "co myn tranen den vryen loop liet. Rudersdorf en zyn secretaris trokken zich zwygend terug. Ik schaamde mij over me zelf, en trachtte my te herstellen, vastbesloten my voortaan beter te be- heerschen. Plotseling hoorde ik iemand op me toekomenik hief myn beschreid gezicht op en zag Gordon met een ge laat. dat de grootste onrust uitdrukte, voor me staan. Myn hoofd viel in de kussens torug; in inya bijna krankzinnig verlangen naar Taras had ik een oogenblik geloofd, dat hy het was, die naar me toekwam. „Lieve juffrouw," zeide George myn hand inde zyne nemend, „ik hoor dat gij ziok zyt; men kan het uwel aanzien." „Ok word al weer beter." „Een weck in zoo'n benauwde atmosfeer te moeten leven, blijft iemanl niet iu zyn kleeren zitten. Maar de i'rissche lacht zal ons goeddoen," zeide hy, met volle teugen do buitenlucht inademend. „Het is alsof men herleeft." Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 1