weede Editie. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. PRINS BORGENSKY. it Jaargang. Zaterdag 27 November I8S7, No. 4421 HAABLEM'S DAGBLAD AIBQ3Sr3SrElVr"Hrr<J~TSFBJIJ"S: Yoor Haarlem per 3 maanden. f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk. per 3 maanden„1.05 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maandenr 0.30 n de omstreken en franco per post0.37» ADVERTENTTIÈN" regels 50 Cts,; iedere regel meer 10 Cis. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames *20 Cent per regel. nr.ementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14. Haarlem. Telefoonnummer f22. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrang'ere G. L. DAUBE <fc Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Met uitzondering, van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0,75. elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel f0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijnBloem endaal, Sandpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, SandpoortHeemstede, J. LEUVEN, bij de tolSpaarndam, C. HARTENDORP Velsen, W. J. RUI J TER BeverwijkJ. HOORNSHiüegomARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën Zand voort, G. ZWEMMER; aan. van dit blad dat <sr dag avond verschijnt zal bevatten: diefstal in de Spaarbank. Een lapje naar Lombok. Sullivan ra Corbett. Haarlemmer Hal- CCLXLV1I. Binnen- en enlandsche berichtenVaria, ertentiën enz. Aan hen die daarop zfin ge- nneerd, wordt hierbij verzonden 48 van het Weekblad voor de No., groot 8 bladzfiden, bevat van fraaie, gekleurde platen en voor kinderen alleraardigsten st. De prijs per 3 maanden is slechts lents.) it. Nieolaas-waiideling. )aar het in vorige jaren ons dik Is niet in dank afgenomen is, meer wij ongevraagd firma's ver- dden in de St. Nicolaas-wandeling, ben wij de eer te berichten, dat alleen eene beschrijving zullen van de magazijnen van die die ons mondeling of scbrif- jk hun wensch daartoe kenbaar gaarne voor spoedig bericht bevelende teekenen wfi Hoogachtend, DE REDACTIE. Politiek Overzicht. )e president van het Oostenrfik- e Huis van Afgevaardigden mag (j rtaan ter bevordering van eigen ligheid zfin voorzitterszetel wel 'ingen met een talrijk cordon sol en. want het schfint gewoonte te len worden dat de afgevaardigden gaan bestormen. Gisteren, Don- ig, heeft het voor de tweede maal e week plaats gehad. voorzitter verklaarde in dezit- van gisteren het voorstel Fal- ibain in stemming te brengen, om- het een wettig verweer inhield en de pogingen tot verwoesting t het parlementaire stelsel. Een leschrfifelfik ramoer ontstond. De nine van den president werd be- ■md. De ministers, Falkenhain, de sident werden zwaar beleedigd. ilf floot in de ooren van Badeni. n verdrong zich. Falkenhain ver arde dat het. noodig is, den terug- ir der beschamende gebeurtenissen vermfiden en stelde voor, den pre- ent het recht toe te kennen om een uit de zaal te doen verwijderen hem tweemaal tot de orde te heb- geroepen. De verwijdering zou r hoogstens drie zittingen kunnen en afgevaardigden kunnen tref- die de regelen der wellevendheid ernstig hadden overschreden of >r tumult de parlementaire beraad- ging onmogelijk gemaakt hebben, i Kamer kan een lid voor 30 dagen bannen, indien hij weigert weg te gaan en door agenten moet worden verwijderd. Na nieuwe tooneelen van geweld werd bet voorstel aangenomen. De voorzitter was daarna genoodzaakt de vergadering op te heffen. Om uur kwam bfi terug en sloot de ver gadering. De spaansche ministerraad heeft de gewijzigde constitutie voor de kolo niale bezittingen in de Antillen vast gesteld, maar nog niet geopenbaard. Minister Moret wilde er geen extrac ten nit mede deelen en toch verklaart een der bladen den hoofdinhoud te weten, welke zou zijn als volgt De burgerschapsrechten zullen wor den vastgesteld in navolging van de be palingen dienaangaande in de Spaan sche constitutie, ae uitvoerende macht zal worden uitgeoefend door een gouverneur-generaal, die door Spanje word benoemd, met het recht van veto op de wetgevende macht. De Senaat zal bestaan uit 35 leden, waar van er 17 voor het leven door Spanje worden benoemd en 18 bij getrapte verkiezing worden verkozen, óm Senator te kunnen zijn, moet men op het eiland wonen en 4000 dollars in komen hebben. De Kamer bestaat uit 70 leden. De regeering van het eiland zal bestaan uit 4 ministers, door den gouverneur te benoemen. De begrootingen zullen worden be sproken en goedgekeurd door het par lement van het eiland. Het moeder land behoudt zich eenige rechten voor betreffende oorlog, marine en justitie. De quaestie van de schuld zal by nadere onderhandelingen op gelost worden. De oorsprong en de 1de waarborgen zullen geëerbie- worden. president van den ministerraad heeft meer dan honderd telegrammen ontvangen, waarin verzocht wordt met het geven van het eigen beheer der douane op Cuba, enz. nog te wachten. De minister van koloniën erkende dat er vele ontevredenen zul len zijn, maar, zeide hij, het is nu eenmaal niet mogelijk de heele wereld tevreden te stellen. Het ministerie van koloniën zal waarschijnlijk worden opgeheven. Nadat de hervormingen zullen zfin toegepast, zullen de Cortes zich er over uit te spreken hebben. Het is nu duidelijker gebleken dat Engeland ernstige plannen heeft haar leger te versterken. Minister Chamberlain heeft dit gezegd in eene rede te Birmingham. In de volgende zitting van het par lement zal de legerquaestie aan de orde komen. De bedoeling is niet om verandering te brengen in de wijze, waarop het leger wordt ge vormd, alleen om het te laten voor zien in de klimmende behoeften des tijds. Aan de Times is uit Johannesburg geseind, dat in een toespraak tot bur gers van Irene president Kruger ge zegd heeft, dat hij tegen de naasting van den spoorweg was, omdat daar mede een eind zou komen aan de tarief overeenkomst tusschen deNeder- landsche maatschappij en den Por tugeesehen spoorweg. Een nieuwe tariefregeling zoo dan moeten ge-1 geiuoi gesteld digd w De p troffen worden, en misschien zou En geland die dan niet willen goedkeu ren. De naasting zon das alleen de plannen van Rhodes in de hand wer ken. Ook zeide president Kruger, dat de inval van Jameson het noodig had gemaakt, in de Kaapkolonie, Natal, Rhoderië en in Europa ge heime agenten aan te stellen. Inder daad zijn die daar sedert dien ook aan 't werk. Eindelijk kondigde de president aan, dat de regeering in Februari aan den Volksraad zal vra gen een staatsleening goed te keu ren voor het aanleggen van sporen, wegen en bevloeiingswerken. STADSNIEUWS. eerste en tweede pagina. Haarlem, 26 Nov. 1897. Ned. Protestantenbond. Op de Donderdagavond in de bo venzaal van de Sociëteit Vereen i- ging" gehouden vergadering van de afdeeling Haarlem van den Nederl. Protestantenbond, hield dr. H. IJ. Groenewegen van Rotterdam eene interessante lezing over Spinoza, waarin hfi eerst een blik op den tyd van Spinoza sloeg en daarna een en ander uit zijn leven en werken mede deelde. Spinoza was, zeide spreker, een der groote denkers van zfin tfid niet allenmaar ook een der grootste wfisgeereD, die er hebben bestaan. Hfi was de hervormer op het gebied der gedachten. Verder beschreef spr. hoe Spinoza, wiens vader zoo gaarne zag, dat hfi rabbfin zou worden, later meer en meer den ouden godsdienst van Israël afstierf en met de vrijzinnige christe nen van zijn tfid omging; hoewel hfi heen christen is geworden. Spinoza noemde de orthodox-calvinistische kerk van dien tfid eene christelijke synagoge. Hoe de rabfinen tot eiken prfis dien afval van Spinoza hadden trachten te voorkomen en hoe zfi eindelfik den banvloek over hem uit spraken, zette spr. daarna uiteen. Met een en ander van Spinoza's werken en zfine wfisheid mede te dee len besloot spreker. Op het Populair Concert te geven door het Haarlemsch Muziekkorps te geven a. s. Zondag 28 November zal de zoo gunstig bekende Hollandsche Karakter-Humorist, Nico de Haas, in zfine nieuwe voordrachten optreden. De heer de Haas is hier genoegzaam bekeud, en heeft dus geen aanbeveling noodig, om de gezellige Vereeniging- zaal geheel te vullen. De Matinee, te geven door het strijkorkest van Haarlems Muziek korps op Zondag 28 November, is uitgesteld op 24 April, zoodat de eerstvolgende Matinee plaats heeft op Zondag 12 December. In de Con- eertgids zullen alle verder vastge stelde data aangegeven worden. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK Zitting van Donderdag 25 No vember 1897. J. Winkel, A. Mulder en D. Mulder hadden zich te Terantwoorden, ter zake, dat zij op den 25sten October den bier huishouder v d Horst hadden aangegrepen, op den grond geworpen en een paar ruiten bij hem ingegooid. Het was gebeurd, om dat v. d. Horst hun niet wilde tappen. Had hij het gedaan, luidde eenstemmig het ge tuigenis der beklaagden, dan ware er niets gebéurd. De ruiten had, naar zij zeiden, v. d. Horst zelf ingeduwd in zijn woede. In- tusschen bleek dat v. d. Horst danig was aangepakt. Eenige dagen had hij niet kun nen werken en hij had schade aan de ruiten gehad. Deswege stelde v d. Horst een civiele vordering in. Uit het verhoor der getuigen bleek dat v. d. Horst was mishandeld. Hij was bij de keel gegrepen, naar buiten ge sleurd en geslagen. Wie de ruiten hadden ingeslagen had geen der getuigen gezien. Het O. M achtte de mishandeling bewezen en requireerde 6 maanden gevangenisstraf. J. Hoogen toorn te Den Beemster was aldaar bezig met karren met zand te rij den. Een jager met een schip kwam er aan, die niet voldeed aan het verzoek. Om aan den waterkant te blijven, om nu geen ongeluk te krijgen, was Hoogentoorn ge noodzaakt de lijn door te snijden. De schip per kwam nu zelf aan wal springen Na dat hij iets had gezegd over het doorsnijden van de lijn. gaf hij Hoogentoorn een stomp met den haak tegen de borst. Tengevolge hiervan moest deze zich onder geneeskundige behandeling stellen. Donderdag stond de schipper, D. Koning wegens mishandeling terecht. Beklaagde voerde aan, dat de lijn heel best over het paard been kon. Koning was zeer driftig volgens den getuige Mole naar en had den haak eerst gebruikt om aan wal te kunnen komen daarna was hij er mee naar Hoogentoorn gegaan. Volgens de getuigen was door de lijn geen gevaar voor het paard van Hoogentoorn ontstaan. De eisch tegen Koning wegens mishandeling luidde f 50 boete of 20 dagen. De ver dediger, Mr. Th. de Haan Hugenholtz. pleitte verzachtende omstandigheden en de clementie der rechtbank. Een dertienjarig knaapje P. Prinsen, dat van de gelegenheid, dat hij bij den sigarenhandelaar De Wildt een boodschap moest doen, gebruik maakte om een partijtje sigaren ter waarde van 40 cts. weg te kapen, hoorde tegen zich eischen f 3 boete of zes dagen hechtenis. Het knaapje, dat van zijn vader een vermaning en een pak slaag voor zijn wandaad had gehad, staat bij de politie niet zeer gunstig aangeschreven L. v. d. Klashorst en M. T. Schabbing, een paar oude bekenden der justitie moesten Donderdag weder eens het beklaagdebankje binnen treden. In de maand October had den ze te Heemstede ten nadeele van de Haarlemsche Voetbalclub een paar ballen, een paar schoenen en kousen ontvreemd door een schuurtje open te breken. Be klaagden, die al gedetineerd zijn, terzake van een ander feit, waarvoor ze Donder dag werden veroordeeld, hoorden tegen zich eischen 6 maanden gevangenisstraf. J. Teeling te Beverwijk had met z'n baas woorden over zijn geld gehad en daar een borrel op gedronken. In zoo n baloorigen staat ontmoette hij M. Diemen, dien hij zon der eenige aanleiding zoo maar een klap op het hoofd gafzoodat Diemen een blauw oog kreeg en zijn neus bloedde. Deswege requireerde het O. M. tegen hem 14 dagen gevangenisstraf. Tegen B. Beentjes, die een konijn te Heemskerk had gestolen, werd gerequireerd 14 dagen gevangenisstraf. c. Duijs, C. Harten en J. Walst, «enmaar aan haar lot overlaten. Want drietal knapen van een jaar of dertien, die er was toch niets aan te doen. te Zaandam niet heel gunstig bekend staan I \Jadat de heer Van Deinse Ook op en er nog al van houden aldaar een appel- de kosten had gewezen en een betere venter van zijne appels te verlossen, hadden dezer dagen uit een schuurtje door een gebroken ruit eenige apjiels uit een schuurtje ontvreemd. De eisch luidde 8 dagen voor ieder van het driemanschap. J. den Adel Jr., D. Metzelaar Kzn. en D- Metzelaar Azn., J. W. ScheelingsJ. J. Wisker, J. J. Smits, J. C. Klees. werden wegens mishandeling respectievelijk veroor deeld tot f 5 of 5 dagen, f 10 of 5 dagen, f 5 of 5 dagen, 3 weken gevangenisstraf, 14 dagen, 1 maand gevangenisstraf A. P. Warmerdam, W. F. Schabbing en L. v d. Klashorst, de daders van den dief stal in de Vinkelaan te Vogelenzang tot 4 maanden, 4 maanden en 9 maanden ge vangenisstraf. A. Wijkhuizen en J. de Wilde wegens verduistering van aardappelen, elk tot 3 maanden gevangenisstraf. H. A. Groenewoud en D. van der Yen- nip wegens looddiefstal tot 3 maanden en 2 maanden gevangenisstraf. Het meisje, dat te laat in eene tapperij had vertoefd, tot f 1 of 1 dag. N. D Vermeer wegens verzet tot 14 dagen gevangenisstraf. A. Stuifbergen, die had terecht ge staan ter zake dat hij een lantaarnruit had stuk gegooid, werd vrijgesproken BINNENLAND Parlementaire Praatjes. De Kamer kwam Donderdag in een groote anderhalf urn* door een stapel wetsontwerpen heen. Zfi kon dus den aanvang der beraadslaging over de Staatsbegrooting op Dinsdag a. s. bepalen. Nadat van een aantal buitenlanders Nederlanders waren gemaakt, door aanneming der daartoe strekkende naturalisatie-wetten, kwam een gan- sche rij van kleine ontwerpen aan de orde, waarvan niets te zeggen valt en die dan ook alle zonder stemming en met of zonder kort woordje van den betrokken minister werden goed gekeurd. Slechts een tweetal gaf aanleiding tot een kort debat. De goedkeuring van het handels verdrag met Frankrfik inzake Tunis werd wel niet bestreden, maar de heer Van Karnebeek vond het niet netjes van de Franschen, dat zij onze harde kaas zwaarder belasten dan de Zwitsersche gruyère (die, onder ons gezegd, wel wat zwaarder belast mocht wezen, want ik vind die lek kerder. Maar dat is een quaestie van smaak). De minister De Beaufort be loofde, dat hfi de Fransche Regeering er nog eens over zou aanspreken. Zfin voorganger deed het ook al, maar de Fransche Regeering had blfikbaar van verlaging van invoer rechten geenkaas gegeten. De wfiziging der begrooting van Binnenlandsche Zaken voor 1896 gaf aanleiding tot een mond- en klauw- zeer-discussie. De bestrfi ding daar van kost veel geld en is voor den invloed op het buitenland zonder waarde meende de heer van de Velde. Daarom wilde hij de ziekte liefst maar schrappen uit de lfist der besmettelijke veeziekten en dan van de bevoegdheden der districts-veeartsen (bfi ae wet) had gevraagd, hetgeen de minister wilde overwegen kwam de heer Borgesius (de minister) op tegeu de beweringen van den heer van Ie Velde, ontkennende, dat de bestrij ding der ziekte zonder nut was. al eischte deze ook, treurig genoeg, groote offers. Hfi was niet geneigd aan de wenschen van den spreker toe te geven, op grond van de ad viezen zfiner officieele raadslieden en ook van Friesche deskundigen. De Regeering deed niet meer dan strikt noodig was, noodig vooral om den min. van Buitenl. Zaken krachtig te maken tegenover het buitenland, ia zfin pogingen om vreemde grenzen voor ons vee heropend te krfigen. Dinsdag 11 uur: Staatsbegrootiag. Als de Kamer wil, kan zfi over veertien dagen op Kerst-recès gaan, laat ons zeggen: drie weken. Men beweert, dat de Eerste Ka mer ook nog de geheele begrooting vóór 1 Jan. wil afdoen. G. Jr. Op 14 Juli 1898 zal het 25 jaar zfin, dat de heer Van Hasselt, gede legeerd lid van den Raad van Admi nistratie der H. IJ. S. M., aan die maatschappij is verbonden. Eene commissie samengesteld uit de heeren Beels, Nierstrasz. Froger en Van Wickevoort Crommelin, is bezig met de voorbereiding der fees telijke viering van dien gedenkdag. De zeewering te Callantsoog. Naar aanleiding van het bezoek dat de heeren Laan en Breebaart Zondag jl. aan de zeeweringen te Callantsoog brachten, had een ver slaggever van de Schager Cl. een onderhoud met genoemde heereu, aan welk interview het volgende is ont leend Verslaggever tot den heer Laan Hadt n de duinen te Callantsoog eerder gezien De heer L.: Neen. Wel had ik mij reeds sedert eenigen tfid voorgenomen, mfi persoonlijk van den toestand op de hoogte te stellen, te meer, daar men aan de Zaan meent, dat een doorbraak te Callantsoog onmiddellijk gevaar voor de Zaanstreek oplevert. Vers'.: Hoe is de toestand te Cal lantsoog naar uwe meening? De heer L.: Naar ik er heden van gezien heb, bestaat er mfins inziens geen dadelfik gevaar. De heer Breebaart: De dnineu zfiu voor het zwakke punt nabfi paal 10 weder ongeveer 5 meter opgestoven. Versl.: Zou bfi een doorbraak het achterliggend land gevaar loopen De heer B.Neen. Koegras zou bfi de noodige herstelling aan den Öcheu- keldfik geheel veilig zfin. Deze dfi'k is zonder groote kosten en in weinig tfids in orde te maken. FEUILLETON. Bewerkt naar het Engelsch.) HOOFDSTUK XXXI. Op weg naar Petersburg. Hij zette zieh naast mfi en vervolgde op opgewek- d, bemoedigenden toon „Gij moet de zaken niet te donker inzien, juffrouw, zult zien, dat alles zich nog ten beste schikt. Nu en ons van tfid tot tfid eens toestaat op het dek te indelen, en er bestaat, nu wfi in volle zee zfin, geen kele reden ons achter slot en grendel te houden, want schreeuw den we ook onze kelen schor, geen sterve- ig zou toch antwoorden, is deze vergissing van de lütie zoo verschrikkelijk nietwfi maken meteen een je op kosten der Russische regeering. Het deze gedachten heb ik mfi in mfin eenzaamheid roost. Het denkbeeld van het zotte figuur, dat de ussische politie in deze zaak maakt, heeft mfi belet gevangenbewaarder uit den weg te ruimen, ten minste om het te probeeren, met het doel om te trachten te ontsnappen. „Ik vernam dat gfi voor het eerst op mocht zitten den een of anderen dag zult gfi mfi wel eens meedee- len, waarom zfi zoo alles in het werk hebben gesteld u in het leven te behouden. Maar niet nu, als gfi ster ker zfit. Gfi hebt niet veel last tot spreken, is 't wel?" Ik schudde ontkennend het hoofd. „Dat dacht ik wel. Verveel ik u niet met mfin praat jes. Geloof me, het is geen gebrek aan sympathie*" „Dat weet ik. Ik ken u genoeg om te weten, dat gfi iemand niet noodeloos zult kwetsen. Ga voort, bid ik u." „Welnu! ik zal u verder vertellen, ik heb er lang over nagedacht, hoe alles zal afloopen. Wfi zullen te St. Petersburg als vorstelfike personen ontvangen wor den. De minister zal ongetwfifeld honderde excuses maken, want hfi is natuurlfik door de telegraaf van de vergissing op de hoogte gebracht. Hfi zal wel in zfin schulp kruipen en al het mogelfike doen om ons den onaangenamen tfid, dien wfi hebben doorgemaakt, te vergoeden en ons daarna de middelen verschaffen om weder terug te keeren. Wfi zullen dan onze route over Berlfin en Parfis nemen en eenige dagen onder weg rusten om toch nog een weinig van de reis te profitee red En op een mooien morgen treden wfi onder- wachts het atelier van Taras binnen. Nu, wat zeg je daarvan „Neen," antwoordde ik, treurig het hoofd schuddend. „Ik vrees, dat het zóó niet zal afloopen." HOOFDSTUK XXXH. Mijn bekentenis. „Lief kind," zeide Gordon, „wanneer men ziek is ge weest en acht dagen in een benauwde hut heeft door gebracht, is men niet gestemd de zaken vroolfik in te zien. Zfit ge wel in staat onzen toestand oupartfidig te beoordeelen Wanneer ge zooals ik een week over alles en alles hadt nagedacht. „Maar gfi weet ook niet alles," zeide ik hem in de rede vallend. Hfi trok mismoedig aan zfin baard en moest toestem men, dat ik gelfik had. „Ik heb dikwfils mfin verbeeldingskracht te hulp moeten roepen, om leemten aan te vullen. Maar hier zullen wfi vandaag niet over spreken. We moeten wachten, totdat gfi sterker zfit en zullen dan, als het noodig is, de zaak uitvoerig behandelen." Ik stemde hier zuchtend in toeofschoon ik wist, dat hfi toch eenmaal de waarheid moest vernemen, was ik toch dankbaar, dat hfi dit uitstel voorsloeg want ik voelde geen moed hem op dat oogenblik alles te vertellen. Wfi bleven tot zonsondergang op het dek zitten, maar de goede George kwam niet meer op het vorige onderwerp terng. Hfi wist veel te vertellen vanstoom- booten en verhaalde zóo kluchtig eenige van zjn avon turen ter zee. dat ik dikwfils moest lachen. Rudersdorf en zfin secretaris hielden ons in het oog; maar toen zfi bemerkten dat wfi rustig met elkaar za ten te praten en van de buitenlucht genoten, beloofden zfi ons, dat wfi den volgenden dag bfi goed weêr. we der op het dek mochten komen. Er woei 's morgens een frissche wind, maar deze was gelukkig niet te koud voor mfi, en zoo begaf ik mfi n* het ontbfit naar boven, hoewel ik moeite had mfi staau- de te houden. Gordon wachtte mfi boven aan de trap opgekleed in een wollen buisje, dat hfi bij een der matrozen ge kocht had, met een pfip iu zfin mond, zag hfi er even gelukkig uit als een schooljongen, die vacantia heeft. „Gfi schfint geen last van zeeziekte te hebben ge had," riep hfi mfi toe. „Kan de zee iemand ziek maken?' vroeg ik. Ik vond de onstnimige zee even prachtig als de kalme, effen watervlakte en de frissche zeelucht schonk mfi nieuwe krachten. George zag mfi van terzfide aan, terwfil hfi mfi naar den stoel geleidde, dien hfi gereed had gezet. Toen wfi plaats hadden genomen, liet Rudersdorf ons eenige reisdekens brengen en een zeildoek spannen, zoodat wfi gemakkelfik en beschut zaten. „Gisteren hebt gfi een paar opmerkingen gemaakt, die mfin nieuwsgierigheid hebben opgewekt, juffrouw," begon George, zoodra wfi alleen waren. „Naar de uit drukking van uw gelaat te oordeelen, zou ik zeggen, dat gfi nooit gereisd hadt." „Gisteren neb ik voor de eerste maal de zee ge zien." „Maar hoe zfit gfi dan van Rusland naar Engeland gekomen," vroeg hfi verbaasd. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 1