Henneberg-Zijde", Haarlem's Dagblad ïngeaond^u M<id« deelingen 30 cent per tegel. alleen echt, indien direct van mijn Fabrieken betrokken, zwart, wit en kleurig van 35 ct. tot f 14,65 p. Meter effen, gestreept geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Franco en vrij van invoerrechten in huis. Sta len ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland. Zijde-Fabrieken G. HENNEBERG, (k. u k. Hoflever.), Zurich. De Stoomdrukkerij van is de goedkoopste groote Drukkerij in Haarlem. Monsters papier, modellen en opgaaf van prijs worden steeds gaarne ver strekt. protest en wendde zich eerst tot den minister van financiën en toen tot den Bondsraad. Deze heeft nu de invor dering van rechten in dit geval wat erg fiscaal geacht en last gegeven tot terugbetaling. Een groot verlies. Eenige dagen geleden is molding gemaakt van een geweldigen brand in een drukkerij te Cbristiania. Men heeft wat drukproeven kunnen red- deD, maar de kopie van een aantal belangrijke werken is verloren ge gaan. Van den philoloog professor Torp en den docent Falck verbrandde een gemeenschappelijk werk over ge- luidleer de arbeid van verschei dene jaren van mevr. Garborg een boek over huishoudkunde. Het ergste is misschien het verlies van het werk van Djalmar Johansen, den dapperen metgezel van Nansen, dat handelt over hun beider tocht over het ijs. Indien hij de notities waarop het werk gebouwd is, vernietigd heeft, is het verlies onherstelbaar. In het gunstigste geval moet hij van voren af aan beginnen. De Afrikaansche diamant velden. In het Handelsblad van Antwerpen geeft de heer C. M. de volgende bij zonderheden over de opbrengst dei- diamantvelden in Zuid-Afrika Het is nu een kleine 27 jaar gele den, dat de eerste opdelvingen te Kim- berley werden gedaan, op 21 Januari 1871, en in dien tijd zijn in Zuid- Afrika diamanten gedolven voor ecne totale waarde van 75 millioen pond sterling. In de laatste jaren neemt de pro ductie per jaar toe met meer dan 3 millioen p. st. En toch zou die hoop diamanten, van zulke fabelachtige waarde, niet veel ruimte innemcu. en circa slechts 17 ton, 17,000 kilo wegen. Moest ge die waarde van bijna 2 milliard francs diamant in de ovens van de Friesland werpen, dan zou daarmede nog niet een halven dag kunnen worden gestookt. Toeu men de eerste diamanten ont dekte in Zuid-Afrika bleef de spoor weg nog 500 mijlen van Kimberley nu gaat hy tot Boeloewayo, 000 mij len noordelijker dan Kimberley. De schitterende edelgesteenten vorm den de groote factor in dc ontwikke ling van Zuid-Afrika. Weet men dat de opbrengst van de twee voornaamste mijnen der De Beers Compagnie groo- ter is, dan die van al de goud mij oen aan den Rand De dividenden der goud maatschap pijen waarvan bijna de helft niets betaalde bedroegen in 't geheel 1,522,709 p. st., terwijl het dividend der De Beers- en Kiinberley-mijncu beliep tot 1.479,582 p. st. dé interest zijnde 40 pet. Het kapitaal van De Beers be draagt evenwel slechts het vierde van dat, hetwelk in de goudmijnen gesto ken is, en niet het achtste van het geheele in den Rand belegde kapi taal. Om 's komngs baard. Evenals de oude munten kunnen ook do moderne postzegels geschied kundige oorkonden zijn. Dit wordt bewezen door de volgende anecdote in Madrid Filatelico. Toen de opera „Oskar I" voor de eerste maal te Stokholm werd opge voerd, liet de theaterdirecteur Leinab den beroemden tooncelspeler Ferrosi, die den koning voorstelde, met ecu grooten baard optreden. Gedurende ae pauze zocht Ferrosi Leinab op en zeide „Ik wil u even meedeel en, dat Os kar I nooit zulk een baard heeft ge had." „Zoo, wat had bij dan „Een knevel en impériale zooals Napoleon III." „Hoe weet u dat?" „Uit mijn postzegelalbum." Hierover ontstond een debat, dat voortduurde totdat de verzameling gehaald was. Op de postzegels had de koning werkelijk een impériale. Tegen het bewijs was niets te zeg gen. Reeds bij de volgende voorstel ling was tot verwondering vari liet publiek, maar ter eere van de histo rische juistheid, de volle baard van den koning veranderd iu een snor en impériale la Napoleon III. De strijd om 's konings baard was dus beslecht door een postzegel, de postzegel lief hebbers, met wier verzamelwoede zoo dikwijls wordt gespot, hebben alle reden, om hierop trotsch te zijn. Vervolg Stadsnieuws Zondagmorgen te kwart over elven wij kerstraat, door Rustman bewoond, op den zolder een kleine binnenbrand uit, die door spuit 10a werd gebluscht Behalve deze waren aanwezig de slangen wagen der politie en de lad derwagen, die echter geen dienst be hoefden te doen. De oorzaak van den brand is onbekend. Ten 4 ure des namiddags had we der een begin van brand plaats in de bakkerij van den banketbakker S. Stam, woonachtig aan de Kruis straat no. 37, in een hoop krullen. Ook deze brand werd spoedig ont dekt en met eenige emmers water gebluscht. Spuit 10 en de slangen wagen waren ook nu uitgerukt. Bij beide branden was de staf van de brandweer aanwezig. Wij vestigen opnieuw de aandacht op achterstaande advertentie van de Regenten van het St. Elizabeth's Gasthuis, waarbij wordt medegedeeld dat men, tegen betaling van "slechts f 3 per jaar voor elke inwonende dienst bode, kan zorgen, dat zij bij ziekte gratis worden verpleegd in dat Ce- sticht. Formulieren van aangifte zijn aan het Gasthuis verkrijgbaar 1.1. Zaterdagavond is uit de Sociëteit Vereeniging een winterjas en zyn bij eene winkelierster in de Witte Heeren- steeg vier rookworsten ontvreemd. Door de rechercheurs Jansen en Misset is proces verbaal opgemaakt tegen den bierhuishouder H. woon achtig aan dc Brouwersstraat ter zake het verkoopen van sterken drank in het klein zonder de daartoe ver- eischte vergunning Scliouwbure:. Jan Ongeluk. Hieronder volgt hot oordeel van eenige Amsterdamsche bladen over bovengenoemd blijspel dat a.s. Don derdag door de Neder.. Tooneelver een iging alhier opgevoerd wordt. Dc Telegraaf zegt o.a. „Uitstekend artistiek geleid. Een prettig stuk prettiger gespeeld. Een allerprettigste avond. Gaat het zien vrienden, het is waarlijk geen Jan-Boel integen deel, het is boven Jan, alleen de Jan Saües zullen er geen pret hebben. Jan Ongeluk is jau-stuk van het seizoen. Het is jandorie zoo mooi, dat Jan, Jannetje en hun jongste kind er heen kunnen gaan cn het is zoo zoet-ouschuldig als een suikerjannetje. Op, op, naar den Hollandschen Schouwburg, op, op, gij Jantjes, die de zwiepende weeflijnen der tooneel- oefenschepen niet vertrouwt, deze Wassenaar is veilig en gevaarloos. Jan Ongeluk is zijn naam, .Tan Lus tig is zijn van, Gerritje zal zijn lof uitzingen zoolang hij zingen kan. Het Alg. Handelsblad Op doodnatuurlijke manier eindigt het in een lachbui op het tooneel, die eenvoudig een zwakke echo is van al dc lachstormcn die in de zaal hebben geklonken. Het publiek heeft bij Jan Ongelukheel hard gelachen en ik neem niets terug van hetgeen iü zeide, dat het stuk zoo handig gemaakt is. Jan Ongeluk wordt door de Heder- laudsche Tooneelvereeniging best ge speeld. Het gaat vlug, met entrain en opgewektheid. Het Nieuws v. d. Dag: Het publiek was in grooten getale gekomen om zich te vermaken. Het heeft zich vermaakt. KostelijkHet is een algemeen soms lang aangehou den succes geweest. Van het begin tot liet einde. Op de veiling. Op den laatsten Zaterdag van de maaud is er in Haarlem geregeld veiling van vaste goederen. Dat wil zoo de traditie. Die veilingen worden nooit anders gehouden, dan in het verkoop lokaal de Gouden Leeuw in de Zijl straat, dat wil de traditie ook. En menigeen gaat er op zoo'n veiling avond heen, die evenveel plan heeft om een huis of een tuin of een her borg of een villa te koopen, als schrij ver dezes om een reis naar de noord pool te maken ook al uit traditie. Ruimte is er genoeg en de maande- lyksehe veiling is een soort van publieke vermakelijkheid geworden. De menschen interesseeren zich er voor. En 'tis dan ook een feit, dat wie er eenmaal zit, graag weten wil, hoeveel d9 porcoelen opbrengen en wie ze koopt, ook al heeft hy noch tot. de huizen, noch tot de koopers eenige speciale relatie. Kent ge het verkooplokaal? Niet? Stel u dau voor een breed vertrek, over de helft overbouwd, zóo dat de koop- en kyklustigen onder een reeks van ver trekjes zitten. In die kamertjes wordt een belangrijk deel van de historie der veilingen afgespeeld. Daar zitten namelijk de liefhebbers voor een of moer perceelen, die het kamertje voor drie gulden hebben afgehaurd. Het publiek beneden kan hen niet zien, maar zjj (de kamerbewoners) hebben he: oog op den notaris en op deD ieder ander onzichtbaar) kannen bie den of mijnen. In zoo'n kamertje zitten ook de notarissen en de afslager, een van de haarlemsche deurwaarders. Voor 't éene raam de notaris, ten wiens over staan (overzitten was juister) do vei ling geschiedt, voor het andere de deurwaarder. Aan hunne voeten het biedend publiek. Eu deze rangschik king zou iemand van rijke fantasie kunnen doen denken aan eenbalcon- venster en een maneschijn en een serenade met een mandoline, wanneer hij niet zag, dat hier de koude proza het van de warme poëzie gewonnen heeft. Het eenige wat naar boven klinkt zijn de stemmen van de bie ders „honderd; nog vyf en twintig; drieduizenden tien; mjjn Overigens zweeft een dikke rookwolk omhoog. En met bekwamen spoed worden de zaken afgewerkt. Terwijl de eene notaris voortdurend door den ander wordt vervangen, blijft de deurwaar der onwrikbaar op zyn post en noo- digt vriendelijk de aanwezigen tot koopen uit. Wie van de heeren zet eens in? „Kom heeren, met lusie. Is 't heelemaai niets waard? Wie biedt voor de numero drie eens zesduizend gulden?" Minachtend ge grinnik onder de liefhebbers. De deurwaarder hengelt verder en laat inmiddels zijn zoekenden blik langs de kamertjes gaan. „Hoor ik niets? Niemand die zesduizend gulden biedt? Vijfduizend vijf honderd? Ook niet? Dan vijfduizend? En daar op eens iemand in 't oog krijgende die een teeken geeft, verlaat hy op eens den vragenden toon om in oen be toogenden toon door te gaanvijf duizend gulden geboden, vijfduizend gulden, vijfduizend gulden. Wie van de heeren verbetert het bod van vijf duizend gulden? Niemand? Niemand meer dan vijfduizend gulden? Nie mand Vijfduizend eenhonderd en de biederij is aan den gang, hij moet er nu uit zien te halen wat er inzit. Eu wanneer er twee serieuse lief hebbers zjjn, dan is dat niet moeilijk. Dan klimt en klimt en klimt het cijfer tengevolgo van, voor het pu bliek onzichtbare signalen, uit de ka mertjes, die den deurwaarder het hoofd als een windwijzer doen draaien „achtduizend vijftig gul- „den en "tien achtduizend vyf „en zeventig gulden en tien „acht duizend een honderd gulden „en tien achtduizend een honderd „vijf en twintig gulden en tien een eindelooze kamp, waarbij de een het bod van den ander voort durend met een kleinigheid verhoogt en die tengevolge kan hebben, mits de stryd lang genoeg duurt, dat de gelukkige, die het eindelijk wint, wel beschouwd de ongelukkigste van de twee is. Een wel heete, maar toch bloede- looze kamp, die strijd wie er het meeste voor over heeft. Ernstiger twist is een zeldzaamheid. Toch moest j.l. Zaterdag de politie optreden. Daar 'zat eene loodgieter, die op eens zoo wat voor zich heen begon te prutte len, dat zyn bod niet aangenomen was. De deurwaarder keek eens naar hem, maar ging toen door met zijn werk. „Niemand meer? Niemand meer dan zevenduizend „Ze booren je niet!" riep een van de toeschouwers, die een relletje zag aankomen. En de mopperende lood gieter verhief by die aanmoediging zijn stem. „Zeg 's, is me bod niet aangenomen Betaal me de pluk „Je bout dronken 1" riep er een. Do deurwaarderkeerde het catalogus-num mer aan de paal om. „Ja, keer maar om", pruttelde de loodgieter, die al luider begon te praten, „maar dat gaat zoo niet! Beu ik niet goed soms voor me geld Betaal me de plok voor de Telescoop" (een pas verkochte herberg) „dan ga 'k weg." „Ga maar in de goot!" riep iemand. „Stilte!" riep met een stentorstem de notaris van de Nieuwe Gracht, zyn bril recht schuivende. Maar 't was olie in 't vuur en met steeds luider jstem reclameerde de loodgieter zyn 'plok. 't Publiek kreeg er schik in. "t Was een gepraat en gegons, dat de notaris en de deurwaarder den stryd opgaven. Uit de geheimzinnige ka mertjes kwamen gloeiende sigaren in niet te herkennen gezichten over den rand hangen. Er ging boneden een man haastig do zaal door en de deur uit. Tei'wyl zyn buren van hem weg schoven zanikte do loodgieter door jover zyn plok, met eeu onnoozelen j lach, als een clown, die voelt dat hy aardig is totdat op eeris twee agenten van politie naar binnenstap ten en hem met eeu dreigend„gauw er uitmaar vast meepakten voor 't geval, dat liet anders niet gauw ge noeg zou gebeuren. En daarna werd het stuk verder afgespeeld en klonk weer de stem des deurwaarders iu den vraagtoon „wie van de heeren zet dit perceel eens in Komaan, heeren zet nie mand het eens in Is 't niets waard? Komaan? Tienduizend guldeni* Kunst na Arbeid. Zaterdagavond gaf de Typo- en Lithographische Vereeniging van de zen naam in de groote zaal van de sociëteit „De Kroon" eene uitvoering, die zeer druk bezocht was. Do vereoniging maakte met wat zy gaf een goed figuur. De bariton, de heer Hoogkamer, deed ons in zyne voordrachten „Jongsken, jongsken, sluimer zacht" en „Lied van den Czaar" zyn schoon baritongeluid bewonderen. Hy oogstte veel applaus. Het koor. onder leiding van den heer W. A. Kwantes, was o. i. het best in „Op 't Kerkhof" van C. C. A. de Vlieger en „Bede* van G. A. Heinze. Beide nummers werden lang durig toegejuicht wat ben je voor 'n Ezel", dat werd opgevoerd, wekte door zijn grappige scènes ook hier weder aller lachlust op. Hetzelfde kan worden gezegd van i de humoristische scène „Dokter C. j K.", welke zeer goed werd voorge dragen. Nadat het koor nog een paar num mers had ten gehoore gebracht, ein digde de uitvoeriug met het opvoeren van „Negen en negentig beesten en een boer", vaudeville in één bedryf, naar het Fransch. Met een bal werd het geheel besloten. Het bestuur kan met genoegen op den avond terugzien. Den leden was eene aangename avond bereid. Hardloopen. De uitslag van de match (hardloo- peD) tusschen J. Smit en H. W. Moor- hoff, Zondag gehouden van de Amster damsche pooi t naar Halfweg en terug, is deze, dat eerstgenoemde won in 1 uur 6 miu. 45 sec. Moorhoff deed er 1 uur 16 min. 32 sec. over. Bniten mededinging liepen mede J. Ausurn eu H. Byster, die den weg resp. in 1 uur 2 min. 22 sec. en 1 uur 13 min. en 45 sec. aflegden. De zilveren medaille werd des na middags derhalve aan J. Smit uitge reikt. Wielr ij der s ver eenigiag Amieitia. Op de Zaterdagavond gehouden vergadering van do wielrjjdersver- eeniging „Amieitia", werd een nieuw bestuur gekozen, dat als navolgt is samengesteldF. A. L. Hora Sic- cama, president; J. A. Heringa, le secretaris-penningmeesterW. J. Burck, le captain; G. A. Brenderè. Brandis2e secretaris C. de Koning, 2e captain; raej. M. H. van Vosse, secretaresse en mej. C. Hennv, be stuurslid. Evenals in de vorige jaren geeft de Bisschop van Haarlem, Mgr. Botte- manne, geil arende de maanden De cember, Januari en Februari eene wekelyksche ondersteuning van vier gulden aan behoeftige gezinnen dezer stad, Z.D. Hoogw. heeft daarvoor aan het R.K. Parochiaal Armbestuur en de St. Vinceutius-Vereeniging geza menlijk eene som van f 2600 ter hand doen stellen voor vijftig „Katholieke" en aan het Bestuur van „Weldadig heid naar Vermogen" een bedrag van f520 voor tien „Onkatholieke" ge zinnen. Alliance franqaise. De heer prof. Van Hamel, die Za terdagavond in de Vereenigingalhier voor de leden der Alliance fraugaise optrad, las over den dichter van Sa rah Bernhardt, Edraond Rostand, een nog joDg,paryseh poëet, dieide klassieke verzen van Lamartine en Victor Hugo, j met bewonderenswaardige gemakke lijkheid doet herleven. Tot zyne ka rakteristiek las de Professor op een' uitnemende sonore wijze proeven voor uit zyne dramatische stukken „Les Romanesques". „La Princesse Loïn- taine" eu na de rustpoos uit het ver heven Bybelsch drama „La Samari- taine". Het aandachtig luisterend, groote auditorium genoot rnet. volle stroomen de poëzie en do taalmuziek van den uitverkorene der muzen en is Prof. v. Hamel met George Rodenbach de stichters der „Alliance" te Haarlem zeer dankbaar voor zyn belangloos optreden. Van wege „De Eendracht" afdee ling Haarlem en Oinstr. van den Ned. Bond van Post- en Telegraaf beamb ten „De Post", werd Zondagavond een kinderfeest gegeven, dat goed slaagde. De kinderen genoten volop en keerden in een blyde stemming naar huis. Scherm wedstrijd. Vervolg.) Het verdere verloop van den wed strijd van Zaterdag was als volgt: Afd. B. d. sabel. Ingeschreven 9 deelnemers. Pryswinners: C. Meyerink eu R. Brauchman,beiden van „Excel sior" te Haarlem. Afd. C. e. lange stok. Ingeschre ven 15 deelnemers. Pryswinners J. J. Meiierink vau „Excelsior" te Haarlem en L. J. Chaoot, van „Kracht door Oefening", Haarlem. Afd. C. f. geweer. Ingeschreven 14 deelnemers. Pryswinners A. J. E. Paulen, van de d.d. Schutterij, Haar lem en R. Brauchman, van „Excel sior" vau Haarlem. De pryzen bestonden uit zilveren medailles. Des avonds tc 7lh uur viDgenic de groote zaal van Felix Pavore" aan de examens vcor den graad van pré- vot op degeu, sabel, lange en korte stok voor leerlingen van den heer A. J. Meyerink. De examen-commissio bestond uit de heerenD. L. Wolffson, voorz. v. d. Bond, G. Hesse, voorzitter der technische commissie en H. Groene- woud, commissaris. Alle elf de caudidateu slaagden. Tot prévotj werden bevorderd (lief hebbers), de heeren J. Drost, J. Bar- tels, C. de Koning, P. H. 'festas, C. J. Busman, J. C. Moyerink, C. J. Merens, J. M. Figée en J. Koehorst allen te Haarlem, en jhr. J. van Mer- len en F. R. S. Victor, te Heemstede, op de sabel. Dezelfden kregon ook een diploma van korten stok van degenC. de Koning en F. R. P. Victorvan lan gen stokJ. Drost. C. de Koning, C. J. Merens en J. C. Meyerink, te Haarlem en F. R. P. Victor,]te Heem stede. Amsterdamsch bondslid kon niet wor den^ toegereikt. Verdér slaagde ais meester lief hebber G. D. Uhlenbroek, door den heer A. J. Meyerink voorgedragen. Daarna had plaats een geïmprovi seerde wedstrijd op sabel voor de aanwezige schermers. Dc twee pryzen (kunstvoorwerpen) werden behaald door C. Meyeriuk en A. J. P. Din newet, beiden van „Excelsior" alhier. Wegens het vergevorderd uur werd besloten de examens den volgenden dag te hervatten. Zondagvoormiddag werdindebovon- zaal van café Brinkmaan dejaarlyk- sche algemeene vergadering van den Nederlandschen Schermbond gehou den onder presidium van den heer D. L. Wolffson. Nadat de vergadering was geopend, werden verschillende verslagen uit gebracht. Er bleek o.m., dat de reke ning van den penningmeester met een nadeolig saldo sloot, ontstaan tenge volge van den te Dordrecht gehouden wedstryd. Besloten werd verder de contri butie te bly ven houden op f 1.50 voor de gewone en f2 voor de buiten gewone leden. De begrooting voor 1898 werd ingediend tot een bedrag van f 480. Leiden werd als plaats voer de volgende vergadering aange wezen. Aan de orde was de benoeming van twee leden der technische com missie. Aan de beurt vau aftreding waren de heeren: A. J. Meyerink van hier en Jac. Koopman van Rot terdam waarvan de laatste verklaard had voor oen hernoeming niet meer in aanmerking wenschen te komen. Alvorens tot de verkiezing word overgegaan, bepleitte de heer Th. van Schouwenburg, van Amersfoort de wenschelykheid, dat de technische commissie met militaire leden worde aangevuld om als adviseurs bij mili taire aangelegenheden te kunnen dienen. De uitslag was, dat de heer A.J. Meyerink werd herkozen en de heer Van Schouwenburg gekozen. Hier door is in zooverre aan het gevraagde voldaan, dat een militair als lid der technischo commissie is benoemd. Tot penningmeester werd gekozen in de plaats van den heer J. van Kerkhofl', die als zoodanig had be dankt, de heer L. Fruijtier, van Haarlem. Hulde werd door den voorzitter aan de aftredenden gebracht. Besloten werd daarop den volgenden bondswedstrijd in Amersfoort te hou den, mits zonder bezwaar van dobonds- kas. Op een voorstel van de Schermv. der dd. Schutterij alhier om by bonds wedstrijden niet meer een bepaald schermtenue verplichtend te stellen, werd afwijzend beschikt. Een tweede voorstel van dezelfde om bij korpswedstryden geene pro fessionals meer te laten mededingen, werd aangenomen. Na de gebruikelijke plichtplegingen werd de vergadering daarop gesloten. Des namiddags te circa drie uur werden iu het gymnastiek locaal van den heer Meyerink in de Jacobyne- straat de examens hervat. De examen-commissie bestond nu uit de heeren: D. L. Wolffson, G. Hesse en Th. van Schouwenburg. Het brevet prevot degen werd toe gekend aan A. P. J. Dinnewet, een ander slaagde niet in dit examen. Het brevet prévot sabel en korte stok werd toegekend aan de candi date» A. P. .J. Dinnewet, P. C. v. d. Sande, Th. Ph. Stol en H. van Hui zen allen van hierterwyl den eerste als hooge uitzondering werd toege- keud het brevet als mcester-licfheb- ber op korte stok en sabel. In het examen: mecster-onderwy- zer slaagden de caudidateuJJ. Meyerink en B. Meyerink met lof op sabei. lange en korte stok. De heer J. Zeeman ontving hei brevet meester-amateur degen. Bij het eindigen van het examen, wenschte de heer Wolffson. den heer Meyerink, wiens leerlingen, zoo'n goed figuur hadden gemaakt, geluk. Zondagavond te 9 uur had in de bovenzaal van café Brinkman de uit reiking der pryzen plaats. Het ge schiedde door den heer Wolffson on door loden der Haarlemsche Commissie. Verder bleef men nog eonigen tyd gezellig by eeu. Tweede Zalsman-Concert. Zooals gemeld is zal het concert ten voordeele van den heer Zalsman te geven door mej. Jeanne Landré (sopraan) en de heeren Joh. Steen- man (viool), Henk v. Breemen (piano) en Joh. Broek (bariton) benevens een dameskoor onder leiding van den heer W. Landré, Woensdagavond iu do concertzaal der „Vereeniging" worden gehouden. Het programma bevat de volgende nummers: 1. Gott meine Zuversicht (Psalm 23) (4 stemmig vrouwenkoor) Fr.Schubert. 2. a. Recitaiivo en Adagio uit het 6e Concert L. Spohr. b. La vie d'une fleur Jenö Hubay. (Viool Soli.) I. Petifcs Boutons. II. Zéfir. 3.3 Duetten voor sopraan en bariton. a. Der Engel Rubinstein. b. Duel uit „Mignon" A. Thomas. c. Du bist so weit! F. Klengel. 4. a. P: elude b. NocturnePiano. F. Chopin. c. Polonaise) 5. Sur la mer (4 stemmig vrouwenkoor met sopr. solo) (Mevr. C.) v. d'Indy. 6.2 Duetten voor sopraan Station. Hillegom. Verschillende geruchten hebben den laatsten tijd de rondo gedaan, omtrent de plaatsing van het delinieve station Hillegoménkele bladen wisten reeds te melden dat het station zou verryzen op een terrein tusschen de tegen woordige halten Hillegom en Hille- gommerbeek. Omirent deze zaak wordt medege deeld, dat een bepaalde plaats nog niet is aangewezen, noch dat de tee"- keningen enz. voor het gebouw reeds gereed zouden zyn; dc plaatsing is n.l. afhankelijk gesteld van de beslis sing, die in zake het gesloten station Veenenburg zal worden genomen en welke quaestie nog geruimen tyd kan aanhouden. a. Still wie die Nacht .C.Götze. b. Brautlied .F. Klengel. 7. a. Romance )\r- 7 b. Mazurka )VlooL Zarvjcku 8. Vor der Klosterpforte (voor sopraan- en alt solo en vrouwenkoor)E. Grieg. Bennebroek.l Ook deBeunebroeksche politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de bedrijvers der onlangs plaats gehad hebbende baldadigheden. In het geheel hoeft nu elke mede plichtige 4 processen-verbaal. Zy zul len een welverdiende straf nu wel niet ontgaan. Tegen Woensdag a.s. den22nDec. des avonds te 8 uur is eene Raads- vergadering uitgeschreven.! zandvoort. Zaterdag werd in het openbaar aanbesteed het bouwen van eene villa in Kost verloren. Ingeleverd waren 9 inschryvingsbiljetten. De hoogste inschrijver was de heer G. L. Zant- voord te Haarlem voor f 12300 en de laagste de heer J. A. Caub te Half weg voor f 10620. Het werk is nog niet gegund. Schoten. De landbouwer B. v. d. P. is alhier Zaterdagmorgen dood in oensiootby de woning gevondenmisbruik van sterken drank is de oorzaak van het ongeluk. Sioomvaartbenchteit. Het stoomschip Prinses Marie vau Batavia n. Amst., pass. 17 Dec. Gibraltar. Het. stoomschip Koningin Regentes van Batavia naar Amsterdam, vertr. 17 Dec. van Padang. Het stoomschip Borneo, van Java naar Rotterdam, arriv. 18 Dec. te Suez. Het stoomschip Snïeroevertrok 18 Dec. van Rotterdam naar Java. Afloop der Veilingen in het Verkoopt. ,.De Gouden Leeuw op Zaterdag 18 Dec. 1897. 1. Een Huis en Erve, Begijnhof 14. 2. Idem, idem naast voorgaande. De perceeleu 1 en 2 gecombineerd A. Akersloot f 1690. 3. Een Huis en Erve, (Tapperij en Slijterij met vergunning) aan de Dyk te Spaarndam. II. P. Loots f2225. 4. Een Heerenhuis en Erve met Tuin, Hazepaterslaan 8.-Opgohouden f6905. 5. Een dubbel Hoerenhuis en Erve met grooten Tuin. Nieuwe Gracht 50. Opgehouden f 8505. 0. Een Winkelhuis met daarachter gelegen Pakhuis en Erven. Koning straat 47. J. Klimbie f8425. 7. Een Huis en Erve, Lange Wijn gaardstraat 34. 8. Idem, idem naast voorgaande. 9. Idem, idem naast voorgaande. 10. Een groot Heerenhuis en Erve met Tuin, Smcdestraat llzwart. De perceelen 7—10 gecombineerd P. Muller f 12955. 11. Een Winkelhuis en Erve. Ver lengde Oranjeboomslaan 89. H. C. Tombergh qq f2175. 12. Een Stal met 6 paarden met Koetshuis en Erve, Rozenstraat 13. J. Möhringer f 3955. 13. Een dubbel Hoerenhuis met grooten Tuin en Erve, Kleine Hout weg. Opgeh. f 12905; 14. Een dubbel Huis met. grooten Tuin en Erve, Kruisweg 60. Opgeh. f17005. 15. Een Huis en Erve. Drossestraat W. v. Broekhuysen f2280. Familieberichten. Getrouwd15 Dec. M. Schroeder en B, A. vau der Eist, Zalt-Bominel. Bevallen15 Dec. C. Atzrott Scharenberg z. deu Haag. 16. Koch— Ten Bruggencate d. Monnikendam. 17. C. de Bruyn Kops—Groskamp z. De venter. 18. L. M. H. Unkraut—Gc- lekerken z. Amst. Overleden9 Dec. J. Klink 36 j. Voorburg. 13. C. N. Rappel—Eller- man 62 j. Amst. 15. H. J. C. Men- sonides 36 j. Aukum (Hannover). H. Th. Frost jd. 49 j. Amst. 16. Wed. A. P. H. Matthes—Frantzen 76 j. den Haag. 17. Wed. J. Ch. C. Pfeii- ninger—Ridder 79 j. Utrecht. J. J. Doedes 80 j. Utrecht. Wed. Bosch— Keizer 59 j. Elburg. BURGERLIJKE STAND. Bevallen 18 Dec. A. E. Roosen de Droog d. C. E. ter Smitten— Teunissen d. M. C. vod Saher—Han- schildtd. L. C. Boon—Merz d. 1.1.19. C. v. Stipriaan—Krap z. N. Booms— v. Faassen z. G. F. MollemaKam- stra z. G. v. Duijn—Enenius z. 20. M. Haamans—v. Gelder d. A. Waas dorp—Lusthuis z. i Overleden: 19 Dec. H. v. d.Meer

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3