Hel meisje vai den Molen. T weede Editie. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 15» Jaargang. Zaterdag IB Januari 1888. ■a. 4481 HAARLEMS HABBLAD Voor Haarlem per 3 maanden.f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar te-n Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Prance door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.80 de omstreken en franco per post 0.3P-jo AT-py FT! W,T~|-FT"NP I I MIKT- regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groot e letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentic-n worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt, dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer (22. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenhuid: Compagnie Génerale de PubUóté Etrangere G. L. IJAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs Slbis Faubourg liontmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht, tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0,75, elke regel meer/0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijnBioemendaalSandpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, SandpoortHeemstedeJ. LEUVEN, bij de tolSpaarndam, C. HARTENDORPZandvoortG. ZWEMMER; Velsen, W. J. RUIJTER Beverwijk, J. HOORNSHiUegomARTE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Aan hen die daarop zyn ge abonneerd, wordt hierbij verzonden No. 3 van het Weekblad voor de deugd. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst De prjjs per 3 maanden is slechts 50 Cents.) Officieele Berichten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 aur, tot 27 Jan. e.k., 's namiddigs ten 2 nre, ter gemeente-secretarie ter visie zjjn ne- aargelegd, het ingekomen verzoek schrift met de bjjlagen van L. C. de Koter om vergunning tot oprich ting van eenen gasmotor in het per ceel aan de Papentorenvest No. 17, en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 27 Januari e.k., des namiddags ten 2 ure op het Raad huis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeente-bestuur bezwaren tegen het oprichten dezer inrichting in te brengen. Haarlem13 Jan. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, C. M. RASCH. Politiek Overzicht. De zooveel opschndding veroorza kende brief van Zola aan den presi dent der Fransche Republiek is reeds Donderdag in de zitting der fransche Kamer besproken. Uit die bespreking is gebleken, dat eene vervolging tegen den bekenden schrijver zal worden ingediend, wat deze ook blijkbaar wenscht. In de couloirs van de Kamer werd beweerd, dat Esterhazy op non activiteit zal worden gesteld. Bij den aanvang der zitting vroeg de heer de Mun verlof den minister van oorlog te mogen interpelleeren over Zola's brief. De zitting werd toen geschorst, daar deze minister afwezig was. Minister Méline zeide, dat hij zich zeer goed de emotie kan begrijpen, welke ontstaan is door de aanvallen te gen het leger. De Reg. zal de bewerker daarvan aan de justitie overleveren en de Ka mer zal vertrouwen hebben in de wijsheid en de energie der regeering. Graaf de Mun oordeelde, dat de regeering en de Kamer aan het leger een bewijs van achting schuldig zijn. Het is onmogelijk, om den vloed van i voort te doen gaan. cieele aangelegenheden, waartegen over de Chineesche regeering zich zou moeten verbinden tot hervormin gen, die dan (om het land meer en meer open te stellen voor handel en verkeer) met medewerking vanEuro- peesche ambtenaren ten uitvoer ge legd zouden moeten worden. Voor zulk een internationale regeling zou waarschijnlijk ook Rusland te vinden zijn. antwoordde, dat het nu reeds de vierde nationale regeling van China's finan- maal in den tyd van een jaar is, dat hij geroepen wordt om een zaak te verdedigen, waarover reeds vonnis is uitgesproken. Het leger veracht die aanvallen, maar het is treurig het zoo aangevallen te zien tegenover het buitenland. Het leger werkt en wanneer men zijn hulp noodig heeft, zal het zijn plicht weten te doen. De heer Janrès viel het stelsel aan om de zaken met gesloten deuren te behandelen. Het eindigde met de woor den „Gij zijt bezig de Republiek over te leveren aan de generaals. I De heer Billot antwoordde, te mid den van onderbrekingen der uiterste linkerzijde. Hy constateerde, dat Jan rès de aanvallen van Zola herhaalt. De heer Cavaignac gaf de verze kering, dat de progressisten het leger niet wilden aanvallenhy verklaarde overtuigd te zijn, dat de minister Billot met één woord de campagne- Dreyfus kan keeren, en vroeg mede- deeling van het geheime stuk, waarop de veroordeeling steunt. De heer Méline zei, dat het onmo gelijk was voor de Kamer wederom te beginnen met een proces, waar over reeds in den krijgsraad uitspraak is gedaan. De discussie werd daarna gesloten. De heer Méline verklaarde, dat de regeering, wegens de aanvallen van den heer Jaurès, niets anders kon aannemen dan een motie van ver trouwen. Met 312 tegen 122 stemmen nam de Kamer vervolgens de gansche motie van vertrouwen aan, voorge steld door de heeren Marty en Guérin, v aaraan was toegevoegd een motie van orde van graaf De Mun, en welke door de regeering was goedgekeurd. De verkiezing der voorzitters van den franschen Senaat heeft Donder dag duidelijk aangetoond,hoe de onder voorzitter Scheurer-Kestner door de Dreyfus-zaak de sympathie grooten- deels heeft verloren. Hij werd niet herbenoemd. Loubet werd gekozen tot voorzit ter, Magnin, Peytral en Franck- Chauvean tot onder-voorzitters, resp. met 205, 201 en 197 stemmen, van de 227 die uitgebracht werden. Scheurer- Kestner verkreeg slechts 80 stemmen bij de eerste stemming. In de Duitsche pers wordt het uit Engeland komende gerucht over een gemeenschappelijk Duitsch-Engelsch optreden ten gunste van China op financieel gebied, zeer welwillend op genomen, als een teeken dat de tegen Duitschland gerichte beweging in Engeland aan 't verminderen schijnt te zyn, maar de Duitsche regeering (zoo wordt er bijgevoegd) zou geen deel kannen nemen aan een, door den staat te garandeeren, Chineesche lee- STADS NIEUWS eerste en derde pagina. Haarlem, 14 Jan. 1898. Bevolkings-Statistiek der ge meente Haarlem over 1897. De bevolking bedroeg op 31 Decem ber 1896 behalve de bevolking der gebouwen, bedoeld by Koninklijk Besluit van 27 Juli 1887 (Staatsbl No. 142), 28485 M.. 32391 V., T. 60768. Zy vermeerderde in 1897 door ge boorten met 940 M., 919 V., T. 1859. Zij verminderde in 1897 door over lijden met 472 M.. 463 V., T. 935, hetgeen een vermeerdering geeft van 468 M.. 456 V., T. 924. In de gemeente hebben zich in 1897 gevestigd 1960 M., 2308 V., T. 4268. In 1897 vertrokken 1761 M., 2063 V., T. 3824. Dientengevolge een vermeerdering van 199 M., 245 V., T. 4441. De bevolking is alzoo in 1897 vermeerderd met 677 M., 701 V., T. 1368. Samen 29152 M., 33092 V., T. 62244. De bevolking der gebouwen be doeld bij Kon. Be8l. van 27 Juli 1887 (Staatsbl. No. 142) bestond op 31 Dec. 1897 uitsterkte van het gar nizoen 405 M., 78 v., T. 483. Be volking der gevangenis 3 M., 4 V., T. 7. Samen 408 M., 82 V., T. 490. Zoodat de totale bevolking op 31 Dec. 1897 bedraagt 29560 M.. 33174 V., T. 62734. Geboren zyn 941 J.' 924 M. 1865 T. Onder de geboorten zyn begrepen 25 Tweelinggeboorten 30 J. 20 M. Elders zyn geboren behoorende tot de bevolking der gemeente 1 Jongen, 6 Meisjes. In deze gemeente zijn gebo ren niet behoorende tot hare bevol king 2 J. 11 M., hieronder zyn be grepen 2 M. behoorende tot de bevol king der kazernen. Overleden zyn Ongehuwd Gehuwd In weduwenstaat Gescheiden van echt Burg. stand onbekend Elders zyn overleden behoorende tot de bevolking der gemeente 10 M. 12 V. In de gemeente zün overleden M. 268 158 51 1 V. 242 106 116 3 1 ning da'arvoor zon in den Rijksdag Ijf* behoorende tot hare bevolking 16 geen meerderheid te vinden zyn. Ook J®* 17 (hieronder is begrepen 1M. zon het samenwerken van machtige behoorende tot de bevolking der Duitsehe en Engelsche bankiers, metkazerne, een welwillende houding der regeering, J zDn gehnwdj444 paren, volkomen voldoende zijn om de leening j tot stand te brengen. i H. A. F. C. De meest praktische oplossing ech-1 In de Donderdagavond op een der 0ter zou wel die zyn welke reeds door bovenzalen der sociëteit „Vereeni- De heer Billot, minister van oorlog, Duitschland voorgesteld is, nl. inter- ging" gehouden vergadering van de leden der Haarl. Amateur Fotogra fen Club had eene bestuursverkiezing plaats. Gekozen werden: tot voor zitter de heer N. van der Sleen, tot secretaris de heer W. J. Voet, tot penningmeester de beer M. H. Binger. Schouwburg. I Dreyfus. Den heer A. van Sprinckhuyzen is het mogen gelukken de tegenwoordig weder zoo druk besproken zaak tot een werkelijk aangrijpend drama om te werken. Hier en daar meteen roman tisch tintje gekleurd, komt de inhoud merkwaardig nauwkeurig met de be kende feiten overeende pleitrede van den advocaat Demange vooral is een meesterstukje. De inhoud van het stuk is zeer treffend en het pu bliek. dat maar matigjes opgekomen was, toonde zich zeer ingenomen. Er werd goed en blijkbaar met entrain gespeeld. Alfred Dreyfus en Lucie Dreyfus hebben een waardig beeld gegeven van het lijden der beide menschen, wier naam thans op aller lippen ligt. Ook de anderen werkten goed mede, en maakten dat de voor stelling uitstekend slaagde. Wy kunnen, by eene mogelijke we deropvoering hier ter stede, een bezoek aan den Schouwburg aanbevelen. Concert Zalsman—Pielage. De datum van dit concert dat ge geven zal worden in de concertzaal der Soc. Vereeniging is vastgesteld op 3 Febr. Zeer waarschijnlijk zal hieraan medewerken het volledig Haarlemsch Muziekkorps, dat de num mers zal begeleiden die door het ge heele koor (ongeveer 300 dames, hee ren en kinderen) onder leiding van den heer Henri Pielage worden ge zongen n.l. de zes vaderlandsche lie deren „In t Kroningsjaaru en „Len tezang" van Philip Loots. Verder zullen onder directie van den heer Kriens een paar nummers voor orkest worden uitgevoerd, in- plaats van de vroeger vermelde num mers voor 2 piano's. Donderdagmiddag is de Haarlem- sehe stoker H. v. W, die zyn vrouw Dinsdagavond in den Oppert te Rot terdam met een mes in den rug stak, naar de strafgevangenis op den Noord singel aldaar overgebracht. De toestand van de vrouw is sedert Woensdag vooruitgaande. Er bestaat hoop haar in het leven te behouden. Niet de heer Van Öervellen, zooals ol's is medegedeeld, maar de heer J. Giebels is Woensdag benoemd tot president van de Sociëteit de Kroon. Weldadigheid naar Vermogen Af deeling Werkverschaffing. Van 1 Nov. tot 14 Jan. hebben zich de volgende personen aangemeld 6 voor werkvrouw. 3 voor naai ster. 8 voor los werkman. 1 voor schoenmaker. 1 voor stoelenmatter. l voor schrijfwerk. 1 voor grondwer ker. 1 voor sigarenmaker. 10 voor loopwerk. 1 voor grondwerker. 2 voor schilder. 2 voor portier. 1 voor pak huisknecht 1 voor huisknecht 1 voor wasch vrouw. 1 voor stopster. By de aanmelding moet een getuig schrift van goed gedrag urergelegd worden. Van 1 Nov. tot 14 Jan. zyn de vol gende personen geplaatst: 5 voor werkvrouw. 1 voor naaister Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen ge bruik wenschen te maken, uordt beleefd verzocht hunne i vragen schriftelijk tot het Best ..r te richten, bus Doelen, Stadhuis of Stationsplein. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9—1 en van 3—5 uur verkregen worden bij den Administrateur, bureau Doelen, Kamer No 2. BINNENLAND Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd: met ingang van 17 Jan. 1898, tot burgemeester van Rhyns- bnrg, J. C. Meyboom, secretaris dier gemeente; met ingang van 20 Jan. 1898, tot burgemeester van Escb, J. F. van Leeuwen; tot burgemeester van Herkingen, J. Zaayer Pz.; tot burgemeester van Sleen, G. L. Gra- tama, secretaris dier gemeente: met ingacg van 21 Jan. 1898 tot burge meester van Vlierden, G. M. Frenc- ken, secretaris der gemeentetot burgemeester van Snelrewaard, P. H. Knook, secretaris dier gemeente; met ingang van 22 Jan. 1898, tot burge meester van Waalwyk, jhr. A. E. M. B. van Grotenhuis; en tot burgemeester van Hoek, H. Wolfert en tot burge meester der gemeente Posterholt J. H. E. H. Geradtstot schoolopziener in het arrondissement Waalwyk jhr. mr. E. J. B. J. M. Verheijen, te Loon op Zand; tot officier van gezordheid 2de klasse by de zeemacht de heer S. A. van der Chys, artstot officier van gezondheid 2de klasse bij het leger in Nederlandsch-Indië de heer H. C. Nauta, arts. Bevorderd by het pensioenfonds voor wedu wen en weezen van burgerlijk amb tenaren tot eerste-klerk de tweede klerken bij gemeld fonds A. Renaud en G. H. Faber. Pensioen verleend: aan den met ingang van 1 Novem ber 1897, op zyn verzoek eervol ont slagen boekhouder by de geschut gieterij J. de Voort, met instand houding van het militair pensioen van f 180, een pensioen verleend van f 477 'sjaars. De schatkist. Bij eene opbrengst van f 11,282,400 heeft de laatste maand van 1897 ruim f 1 millioen meer voor de schatkist opgeleverd dan haar naamgenoot van 1896. Het springt, by het nagaan der afzonderlijke middelen, dadelijk in het oog, dat ook nu weder het totaalcij fer sterk beheerscht is door de drie middelen, welk men uit dit oogpant wel de voornaamste van de geheele lijst mag noemende personeels be lasting, de successierechten en da suikeraccijns. De laatste heeft onge veer 7>/4 ton meer opgeleverd en van het personeel is, door flinke aanzui vering terwyl het nieuwe belasting jaar alweer voor de deur stond, ruim ö'/j ton meer binnengekomen. Dus is van deze twee middelen alleen reeds de opbrengst fllf4 millioen grooter geweest dan verleden jaar. Voor aile overige middelen te zamen beteekeut dit eene vermindering van f 169,tM». Hiertegenover staat echter, dat het successierecht slechts f802,960 heeft afgeworpen, d. w. z. ruim 2 ton min- per, met het gevolg dat alle nu nog overblijvende middelen tezamen blijkea te zyn vooruitgegaan met f 30.700. Geen groot bedrag, maar toch niet onbevredigend. Immers, van die over blijvende vertoonen alleen de drie directe belastingen (grond-, bedryf- en vermogen-), de accijnzen op wijn, gedistilleerd en bieren en azynen, als mede de domyncn eene lagere op brengst, tot een gezamenlijk bedrag van 1.7 ton. De 10 nu nog niet ge noemde middelen tezamen z\jn dus vooruitgegaan met 2 ton. Onder deze middelen merken wy ophet geslacht, waarbij, klaarblijkelijk onder" den in vloed der lagere vleeschpryzea, de vermeerdering aangehouden heeft eu nu zelfs de aanzienlijke som vau f 42,400 beloopt, d. i. 15.6 pet.vee- der de 3 indirecte belastingen (waar van nu eindelijk ook het zegelrecht ruimer is gaan vloeien), met f65.200 meerde zout-accyns, met f 15,000 meerde postery, met f 45,500 meer: de telegrafen, de loodsgelden, den waarborg. Niet alle vermeerderingen zyn aanzienlijkby de loodsgelden byv. nog geen f 1200, by de invoer rechten f 16,800, d.i. slechts 0.66 pet.; en bij de telegrafen is de vooruitgang ad f 11.700 grootendeels te danken aan eene verleden jaar nog niet geopende bron, de intercommunale en de inter nationale telephoon (waarvan tezameu f 7227,65Va ontvangen is). Men boude evenwel in het oog, dat thans verge lijkingen worden gemaakt met gun stige cijfers van het vorige jaar, en bovendien mag de aandacht vallen op de, reeds aangestipte, onmiskenbare verbetering by het geslacht, en op, ai geldt het een op zich zelf klein middel, den weinig minder sprekenden voor uitgang bij den waarborg (by eone opbrengst van f 19,400, ongeveer f 3000 meer). Bij de middelen, wier opbrengst kleiner is geweest dan ten vorigea jare, zyn de verschillen niet treilend. Op de directe belastingen was in de laatste maanden nog al flink aange zuiverd; van de overige trekt aileeu het gedistilleerd eenige aandacht, om dat daarvan het zwakkere vloeien (f21,300 minder) eene voortzetting vormt van de langzame daling, welke bij dit middel over 't algemeen in 1897 viel waar te nemen. In het bijzonder bedenkend, dat wat de eindoitkomst der maand be treft, het snccessie-recht, in plaats van mede-, nog al krachtig tegen heeft gewerkt, kan gereedelyk worden ge* FF UILL ETON. Naar het engelsch. HOOFDSTUK II. hy haar ook de juweelen na. Maar hoe dan ook, zij had haar keus gevestigd op den molenaar O'Connell." „Zy had zich moeten schamen," zegt Mrs Clarence een geeuw onderdrukkend. „Maar wat een zonderlinge beschikkingIk doel op dien laatsten wil," zegt Grey. „Ja, de bespottelykste, die ik mij denken kan. Toch as er een voorwaarde by. Zij erfde de juweelen voor haar geheele leven, tenzij ZÜ een zoon kreeg. Er werd niet gesproken over een dochter, anders zou ons onbe- J kend nichtje nu de rijkste erfgename in heel Engeland „Wat kon de dooden deren Het ranke gras. zyn. Kreeg zy geen zoon, dan kwamen de juweelen Dat 's zomers boven hun te enge kluis groeide,weder aan de familie terug, d. w. z. aan sir Lucien. En de sneeuw die voeten hoog opgestoven was, i Deze heeft alles in het werk gesteld zijn vader te be- Door den winterwind, die onophoudelijk loeide." j wegen het testament te veranderen, maar zelfs na dit 3) i rampzalige huwelijk bleef hij bij zyn eens genomen be- Welnu, vertel ons er iets van," zegt May gekal-j sluit. Het bleef dus bepaald, dat de steenen tot aan meerd. j haar dood aau haar zouden blijven, waarna haar zoon „Och, het is zoo'n lang verbaal," zegt Mrs. Clarence,ze moest erven." terwyl haar gelaat de grootste verveling uitdrukt. „Ja, zoo was het," zegt Mrs Clarence. „Nu herinner „Ik zal het doen," zegt Everard, die zich nog alik my weer alles. En er werd geen jongen maar een schynt te amnseeren. meisje geboren. Derhalve zonden de kostbare diaman te zuster van oom Lucien zyn eenige zuster j ten, waarmede, zooals men zegt, een half koninkrijk zou, zoo had haar vader het in zyn laatste wil beschre ven, by haar huwelijk in het bezit van de familiestee- nen komen, die naar ik hoor prachtig en zeer kostbaar zou gekocht kunnen worden, aan sir Lucien komen. Maar hoe was het ook weêr, Eustace Bij haar dood," vervolgde zy, haar mooie wenkbrauwen fronsend en warenin ieder geval waren en zyn zy (al veronder- j haar voorvinger tegen het voorhoofd houdend, zoodat stel ik, dat zy nu wel naar alle windstreken verspreid haar smalle, blanke hand, goed tot haar recht kwam, zullen zyn) zeker onder de mooiste collecties edelge- want zij was er altijd op uit om effect te maken, „wa steenten te rekenen. De oude man verwachtte niet an- ren de diamanten verdwenen, niet waar? Was het zoo ders of zijn dochter zou in haar positie en met baar niet En men heeft nooit kunnen ontdekken, waar ze uiterlyk een schitterend huwelyk doen en daarom liet gebleven zijn." „Ja, dit is een zeer juiste beschrijving. Bij Mrs O'Connell's dood werd er navraag naar de juweelen gedaan, maar na dien tyd heeft men er niets meer van gehoord." „En haar echtgenoot?" „Men zegt algemeen dat O'Connell er met de diaman ten van door is gegaan. Maar „Wat denkt gij er van?" „Al wat ik van haar denk," herneemt Mrs Clarence op lusteloozen toon, Mrs. O'Connell, ik bedoel, Lilian Adare heeft naar mijn bescheiden meening, tot de verdwijning meer bijgedragen, dan iemand an ders. Tante Maria, die haar- zeer van nabij kende, zegt dat zij een ydel, onverdragelyk, zelfzuchtig schep sel was, die zoo veel geld uitgaf dat „Dat gij het haar zelfs niet zoudt kunnen verbeteren," zegt Everard op plagenden, fluisterenden toon, zoodat zy het alleen kan verstaan. „Maar al is een vrouw nu nog zoo verkwistend, zy zou toch onmogelijk zulke kostbare diamanten kunnen verkoopen, zonder dat er ooit iets van uitlekte," zegt Grey. „Van die meening ben ik ook," zegt Adare. „En zou O'Connell niet uit kwaadaardigheid (gy weet dat hy nooit als familielid erkend werd) misschien Hij zwygt, het past niet kwaad van de dooden te spreken!" „Denk je, dat hij ze verborgen zou hebben vraagt Mrs Clarence een geeuw onderdrukkend. „Dat is ook de beste oplossing van het raadsel. In elk geval heb ik hoop, dat er ons nog een prachtige ontknooping te wachten staat. De ontdekking der diamanten „Welk een dwaasheid zoo'n beschikking te maken'-" zegt Everard. Om steenen van zoo'n onschatbare waar de aan een meisje te schenken, dat nog niet eeus in staat was een verstandig huwelijk te doen. „Ik heb volstrekt niet met sir Lucien op, maar toch spyt het mij, dat hij er niet in geslaagd is zijn vader over te halen het testament te veranderen. Maar bet schynt, dat de oude man er niet van hooren wilde, hy bleef onverzettelijk. Het feit bestond dat hij sir 1 meien niet erg genegen was en daarentegen zijn dochter zeer liefhad, misschien omdat zy zyn eenige was...." „O, neen! Omdat zij een eigendunkelijk, ongevoelig wezen was. dat een buitengewone schoonheid bezat." zegt mrs Clarence met een cynisch schouderophalen. „Er zal nog wel een andore reden voor de koppig heid van den ouden man hebben bestaan," zegt Gilbert Grey. „Everard heeft er al op gezinspeeld. Wij allen weten wel, dat hy zyn oudsten zoon haatte. Hebt ge dat vergeten „Dat was moeilijk te vergetenDe heer Mc Grath, die het veel te druk had om de knoopen vau zijn 'asso los te maken, om zich zooals gewoonlyk in het gesprek te mengen, of het hem aanging ja dan neen, verbreekt in eens zijn stilzwijgen. „Het was geheel en al onnoodig deze vraag te doen! Onze lieve bloedverwant, sir Lucien, heeft ons reeds kennis doen maken met zijn aangename hoedanigheden. Gy zegt, dat hy een laDge wandeling heeft gemaakt in de richting van den ouden molen?" „Ja," May knikt met het hoofd, „daar woonde zijn zuster vroeger."

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1