PREDIKBEURTEN Erratum. booten, op eenigen afstand van elkaar, verbonden door metalen buizen, over dekt met een centraal dek, dat de machine en ketel draagt. Onderaan worden 4 bladen bevestigd, die aan de einden eenigszios naar boven loo- pen. De geheele boot weegt 100 pond en het oppervlak der bladen onder de boot is 60 vierk. voet. Eene as met schroef steekt hellend naar achteren onder het vaartuig uit, terwijl de middellijn der schroef is 22 inch. Als de schroef in beweging komt, r\jst het vaartuig en bij 10 mijls vaart is de boot van onderen gelijk met het water. Als eens de boot glijdt, is de kracht om haar te bewegen zeer ge ring, en behoeft men slechts weinig stoom. Met eene machine, die meer omwen telingen geeft dan de thans bestaande, kon de schroef kleiner worden, en dus voordeeliger werken. Reeds meermalen hebben den laat- sten tijd aanrandingen te Keulen plaats gehad, die al meer en meer onrust in de stad beginnen te ver spreiden. Thans is weer zulk een aanranding voorgevallen en wel op den Glad- backer weg, waar een jonge man, die met een dame Dinsdagavond wan delde, plotseling overvallen werd door een bende straatroovers, die hem vol komen uitplunderden. Op het hulp geroep van de dame kwamen einde lijk eenige personen uit een nabijge legen herberg aanloopen, waarop de aanranders onmiddellijk de vlucht na men zonder herkend te zijn. De zaak Esterhazy. De Aurore bevat een brief van Emile Zola aan Felix Fanre. Het slot van dien brief luidt: „Ik beschuldig den luitenant-kolonel Paty de Clam, dat hjj onbewust de duivelsche bewerker is van domme en schandelijke manoeuvres. „Ik beschuldig generaal Mercier, dat hij door zijn zwakheid medeplich tig is geworden aan iets. dat tot net grootste onrecht dezer eeuw behoort, „Ik beschuldig generaal Billot, dat hij de overtuigende bewijzen van de onschuld van Dreyfus ouder zich ge had heeft en dat hij die heeft achter gehouden, dat hu zich schuldig heeft, gemaakt aan schennis der mensche- lijkheid en schennis der gerechtig heid met een politiek doel en om zijn gecompromitteerdeu staf te redden. „Ik beschuldig generaal Boisdeffre en generaal Gonse van medeplichtig heid aan deze misdaad, de een uit eleriealen hartstocht, de ander uit een esprit-de-corps, dat van de bu reaux vau het ministerie van oorlog een onaantastbaar heilig huisje maakt. „Ik beschuldig generaal Pellieux en commandant Ravary, dat zij een schurkachtig vooronderzoek gehou den hebbeu van een monsterachtige partijdigheid. „Ik beschuldig het departement van oorlog dat liet iu de pers een af schuwelijke campagne gevoerd heeft om de openbare ineening op een dwaalspoor te lei len. „Ik beschuldig den eersten krijgs raad, dat hij het recht geweld heeft aangedaan, door een beschuldigde te veroordeelen op een geheim gehouden stuk." De brief vangt aldus aan: „Mijnheer de president! Vergun mij, bezorgd te zyn over uw roem en U te zeggen, dat uw gesternte, hetwelk tot nog toe zoo gelukkig is geweest, bedreigd wordt door het gevaar om bedekt te worden door een der meest onuitwischbare vlek ken. U is ongeschonden uit gemeene lasteringen te voorschijn gekomen U hebt zich verhoogd door het feit. dat het Russische Verbond werd ver heerlijkt, U hebt zichfeen schitterende triomf voorbereid door de wereldten toonstelling, dit feest der vrijheid en van den arbeid. Maar welk een vlek voor Uwen roem ik had bijna gezegd voor Uwe heerschappij is niet deze af schuwelijke Dreyfus-zaak. Een krijgs raad heeft op bevel een Esterhazy vrijgesprokendat is eeu kaakslag van de ergste soort voor recht eu waarheid. Daar men dit gewaagd heeft, waag ik het, te voorschijn te komen. Ja, ik zal de waarheid zeg gen. Ik wil geen medeplichtige zijn, en aan U, mijnheer de president, zal ik de waarheid zeggen. Allereerst over het proces en de veroordeeling van Dreyfus. Een ou- heilstichter heeft de gansche aange legenheid geleid. Alles is geregeld ge worden door den luitenant,-kolonel, destijds majoor, du Paty de Clam. Men zal de zaak-Dreyfus eerst dan kennen, wanneer ecu nauwkeurig onderzoek heeft vastgesteld, wat deze officier heeft gedaan en waarvoor hy verantwoordelijk is." Hierna komt Zola tot de beschul digingen hierboven geformuleerd, en eindigt dan als volgt: Terwijl ik deze beschuldigingen formuleer, weet ik zeker goed, dat ik een overtreding bega vau de bepalin gen vervat in artikel 10 en 31 der fierswet van het jaar 1881, betroffende aster, maar merk evenwel op, dat ik mij vrijwel aan deze straf blootstel. Wat de personen aangaat, die ik aan klaag, zoo verklaar ik, dat ik hen niet keu, hen nooit gezien heb en noch haat, noch eeu gevoel van wraak tegen hen gevoel. Deze mijue handel wijze is slechts een revolutiounair middel, om het uitbreken der waar heid en gerechtigheid te bespoedigen. Ik heb slechts één hartstocht, die van het licht en van de waarheid; handel slechts in naam der mensch- heid, welke zooveel geleden en recht op geluk heeft. Mijn vlammend ver zet is uiets anders als een schreeuw mijner ziel. Hadde men toch slechts den moed. mij voor de gezworenen te roepen en moge men het onderzoek in het volle daglicht leiden. Ik wacht." Tengevolge van de feiten die aan den dag zijn gekomen bij de instruc tie en tijdens de verhooren in de zaak Esterhazy is besloten den luite nant-kolonel Piquart in vestingge- vangenschap te houden totdat zal zyn beslist om hem voor een krijgsraad te brengen. Hij is Donderdagmorgen in bet fort Mont Valérien als gevan gene binnengebracht. Als nieuws kan nog gemeld wor den, dat Esterhazy zijn vooruemeo te kennen heeft gegeven verschillende klachten wegens laster in te dienen, maar dat ook overste Piquart van plan schijnt niet stil te zitten. Deze officier moet reeds twee maan den geleden verzocht hebben, dat een gerechtelijk onderzoek tegen hem zou worden ingesteld; hij heeft dit ver zoek thans herhaald. Al de proces sen wegens laster, uit de zaak voort vloeiende, komen natuurlijk voor den burgerlijken strafrechter, niet voor den' militairen. Twee advocaten, Auster en Hess, zullen duelleeren. Oproer te Havana. Te Havana is een oproer uitgebro ken. Een honderdtal officieren heb ben Woensdagochtend op de bureau's van een paar bladen, La Discussion en El Concentrado, alles kort en klein geslagen, uit woede over de aanvallen van die bladen op het leger. Het volk juichte de officieren toe. Latei- heeft een bende burgers de bureau's van de Diario geplunderd. De stad ziet er uit alsof ze belegerd wordt, het Amerikaansche consulaat wordt door troepen bewaakt. Verschei den officieren zyn gearresteerdvrij willigers hielpen bij liet herstellen van de orde. Alle koffiehuizen en schouwburgen zyn gesloten. De Cu- baansche ministerraad verlaat zyn ver gaderlokaal niet. De officieele courant van Havana maakt eeu besluit open baar. tegen de pers gericht, vooral ten aaizien van aanvallen op de over heidspersonen en het leger. Een huwelijk per telephoon is on langs gesloten tusschen den heer Huil in Bolivar en mej. Flora Linke te Humansville in Missouri. Aan elk eind van den draad stond een predi kant met de benoodigde getuigen, allen met elkander bekend en elkan ders stemmen erkennende. Beurte lings werden de gewone vragen ge daan en beantwoord en daarop de trouw voltrokken. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Cliapellerle du Sport. Ed. MEUWSEN, Jtnegamg 21- B o is al in o Hoeden. Lincoln Bennett Hoeden. Fantaisïe voor Dames en Kinderen. Opstrijken van Zyden Hoeden gratis. Vervolg Staidsnieutws Bij de door den architect W. F. Doeglas gehouden aanbesteding van het verbouwen van een woonhuis van den lieer S. Cohen, was de heer L. F. Slebos, laagste inschrijver voorf3980. V olksfeestavond. Men meldt ons De afd. Haarlem van den Ned. Clir. Geh. Onthoudersbond zal Zon dag den 23en Jan. weder een volks feestavond geven. Het fanfarecorps der Haarlemsche Jongelingsvereeni- ging, dir. de heer C. G. J. Rübl en de Chr. Geh. Onth. Zaugver. „Excel- cior" (gem. koor), dir. de heer H. Langeudonk, zullen weder hare mede werking verïeenen. De heerE. Meule- man van Zwolle zal groote, fraai gekleurde lichtbeelden vertoonen en ook een nieuwe voordracht houden in Zwolsch dialect„Mjjn eerste viijerije". De firma Corns, van Niel alhier heeft zich, volgens achterstaande ad vertentie, toegerust voor het Inhul- digiogsfeest en ons in hare schilders werkplaats een kijkje gegund op de artikelen in haar vak, die zij daar voor beschikbaar heeft. Een van do lange wanden der werk plaats was geheel behangen met schil den in soorten, kronen, wapens de laatsten van gemeente, provincie en Rijk. Onder de wapens der gemeente was er een, geheel door bloemen om ringd, symbool van Haarlem als bloe menstad' voorts zagen we een spe ciaal haarlemsch eerepoortje, met motieven van tulpen eu hyacinthen, de koppen van Coster en'Hals, na tuurlijk alles in miniatuur en bestemd voor huisversiering. Daarby houdt de firma als vanouds de noodige ver lichtingsartikelen na. Door de Arrondissements Recht bank alhier zyn in J1897 uitgesproken 45 faillissementen, waarvan 21 in het kanton Haarlem. 9 in het kanton Haarlemmermeer, 6 in het kanton Zaaodam, 9 in het kanton Purme- rend. Van de 21 in bet kanton Haar lem waren 15 woonachtig in de ge meente Haarlem. Naar men ons verzoekt mede te deeien herdenkt de vereeniging „Mel pomene en Thalia", Zaterdag 15 Januari haar 25-jarig bestaan. Naar wy vernemen heeft het giste renavond in den schouwburg gespeeld stuk „Dreyfus, de martelaar van bet Duivelseiland" het publiek zoo zeer voldaan, dat een tweede opvoeriDg zal plaats hebben op Vrydag 21 dézer. Nederland en Oranje. Men meldt ons: In de Donderdagavond gehouden vergadering van de ant. rev. kies- vereeniging „Nederland en Oranje" wet d de heer R. Bosman als bestuurs lid gekozen en de heeren J. AReins, J. H. C. Lamarre en J. van Maas als bestuursleden herkozen. Naar wy vernamen is de hoogte van de zegenwagens, welke men zich voorstelt in den optocht op 31 Aug. 1898 te brengen, minstens 4 lj2 Meter. Vandaar dan ook dat aan de ver schillende buartcomité's het verzoek is gedaan, om wanneer zij een ver siering over de straat heen wenschen te maken, die minstens vyf meter hoog aan te vangen. De pogingen, die eenigen tijd ge leden hier ter stede werden aange wend om eene onderlinge Glasverze- kering-maatschappy op te richten zyn geslaagd. Woensdag is deze ..Eerste Onderlinge Haarl. Maats, van Glas verzekering" opgericht en wel door de heeren rar. F. A. By voet, A. Beer- nink. A. F. Kerrebyn, G. van der Most van Spijk en F. H. Smit. De heer J. J. C. Sarlet zal als direc teur optreden. Italiaansche Opera. Door het Bestuur der Soc. V ereeni- ging is aan de leden de navolgende circulaire toegezonden: Het Bestuur brengt by deze ter Uwer kennis dat het gaarne wil vol doen aan hen veelvuldig verzoek van vele leden der Sociëteit om iu de maan den Januari en Februari, door het „Italiaanseh Operagezelschap" uit den Haag nog eemge Operavoorstellingen te doen geven, doch wegens de daar aan verbonden groote kosten, ver zekerd moet zyn van genoegzame deelneming. By voldoende inteekening voor het aantal gewenschte plaatsen, zullen de voornaamste Opera's worden opge voerd, als: „Giocouda", „Un Ballo in Masehera", enz. De voorstellingen zullen des Woens dags plaats hebben. Het seizoen eindigt voor dit gezel schap uit0. Februari e. k. Ook aan het verzoek om door de Nederlandsche Opera, Directeur de lieer C. van der Linden, en de Frau- sche Opera uit den Haag, voorstel ling te doen geven, kan worden vol daan, wanneer ook daarvoor een vol doend aantal plaatsen bij inteekening wordt genomeu. De prijzen worden voor de leden gesteld als volgt: Eene Ital. Operavoorstelling. Groote zaal, middenvak f 1.50. Groote zaai zy vakkeu f 1.—Gaanderij, drie eerste rijen fo.75. Gaanderij, le verhoogiug f 0.50. Plaatsbespreking a fO.10. Drie Ital. Operavoorsttelliugeii, Groote zaal, middenvak, f4.50, Groote zaal zyvakken f 3.—, Gaanderij, drie eerste ryen f2.25, Gaandery, lever- hooging f 1.50. Geeft recht op ge reserveerde plaatsen. Drie Ital. Opera's. Eene voorstol ling Nederl. Opera. Eene voorstel ling Fransche opera. Groote zaal middenvak f 7.—, Groote zaal, zij vakken f 4.50. Gaandery. drie eerste ryen f 3.50. Gaanderij, le verhooging f 2.50. Geeft recht op gereserveerde plaatsen. Hillegom. In een iu de Standaard voorko mend berichtje aangaande eene rede, die de heer prof. dr. Bavink, van Kampen te Hillegom heeft gehouden op uitnoodiging van het bestuur der Christelijke schoolvereniging aldaar, wordt gezegd, dat deze vereeniging reeds het oude Gereformeerde kerk gebouw heeft aangekocht om dit weldra tot eene school iu te richten. Spaarndam. Aanstaanden Maandagavond zal vanwege de afd „Haarlem" van den Ned. Chr. Geheel Ontlmudersboud in de Herv. Kerk te Spaarndam een openbare vergadering gehouden wor den. Sprekers de heeren G. Veld- huysen Sr. en W. L. Schram. Beverwijk. De barddravery-vereeniging alhier heeft besloten deel te nemen aan den optocht bij gelegenheid der Kronings feesten; ook de rederijkerskamers „Eensgezindheid" en „Kennemerland" namen een gelijk besluit. Haarlemmerliede en Spaarn- woude. In de Donderdag gehouden raads vergadering werd aan de heeren An derheggen c. s. te Amsterdam, met algemeene stemmen concessie verleend voor den aanleg en exploitatie van een electrische tram door deze ge meente met het oog op de passage door de kom van het dorp Halfweg werden daarbij verschillende bepa lingen vastgesteld. Op een adres van ingezetenen uit de afdeeling Houtrijk en Polanen om een stembureau aldaar werd afwijzend beschikt. Haarlemmermeer. De stoombootonderneming „Carst- jens" tegenwoordig directeur de heer P. J. Weyenbergh (Amsterdam-Oost en Zuidzijde Haarlemmermeer) zal drie nieuwe stoombooten in de vaart brengen. De „Leiden" heeft reeds een wel geslaagde proefreis gedaan. By A. Dompeling sectie C. C. te Haarlemmermeer, heeft zich by eene koe een geval van miltvuur voorge daan, met doodelijken afloop. Marktbericht. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 13 Jan. 1898. Witte tarwe 7.25 a f 8.—, Haver f6,20 a f6.50, Rogge f4.75 a f5,10; Chevaliergerst fO.— af 0.—Wint er- gerst fO.— afO.— Groene erwten f 6.— a f 6.50op kook f 0.—. Kar- woizaad f 0.— a f 0.Zomer ris- tarwe f 0.— a f 0.— Capucijners f 0.— a f 8.40 Roode wintertarwe f 0.— a f 0.—. Duivenboonen f 6.10 a f 6.50, Paardenboonen f 5.40, a f 5.60, Bruine boonen f 0.—, a f 0.—, Kanariezaad fo.—a f0.—Jarige tarwe fO.— Roode Duivenboonen f6.a f6.20 Sport en Wedstrijden, Nod. Harddr.- en Renver- eeniging. Het Bestuur van de Nederl. Hard draverij en Renvereeniging voor 1S98 heeft zich als volgt geconstitueerd. Voor de wedrennen A. Baron van Brienen van de Groote Lindt, voor zitter H. v. Wickevoort Crommelin, 2e voorzitter: Th. A. v. d. Broek, penningmeester; H. P. de Kat van Hardinxveld, 2e penningmeester; J. van Stolk, secretarisJulius Petersen, 2e secretarismajoor H. Braams. Voor de harddraverijenH. v. Wickevoort Crommelin, voorzitter Graaf Cli. zu Spaur, 2e voorzitter; Th. A. van den Broek; J. van Stolk A. J. Bicker Caarten; H. P. de Kat v. Hardinxveld, secretaris; F. Baron van Heemstra, 2e secretaris. Wielrijden. Cordang heeft ingeschreven voor den wegwedstrijd Parys—Roubaix. De datum van dit bekende Fransche wielereveneraerit is gesteld op Paasch- Zondag (10 April); de voornaamste deelnemers zyn naast onzen landge noot, dien wy dadelijk favoriet ver klaren, Garin, Van der Stuyft, Naert, Commeyn, Fréderic. Vele inschrij vingen van bekender sterren worden verwacht. Naar men uit goede bron meedeelt zal Jaap Eden dit jaar de Whitworth rywiclen, waarop hij vroeger reeds vele lauweren mocht behalen, be- ryden. VERVOLG Aardbeving Amboina. Een officieel telegram vermeldt, dat van Makassar hulp naar Ambou is gezonden, o.a. een dokter, personeel van den Waterstaat en dwangarbei ders. Van de gedoode militairen zijn 5 Europeanen; 35 minderen zijn gewond. De ambtenaren zijn onge deerd. Moord te Etten-Leur. Omtrent den moord te Etten-Leur meldt men nader, dat het ver moorde meisje heette Adriana Smits eu in her dorp gunstig bekendstond. Blijkens de voetstappen en bloedspo ren, heeft zy haar moordenaar willen ontvluchten, doel: is vermoedelijk door bloedverlies gevallenruim 100 meters van den weg is haar verminkt lyk gevonden, het hoofd was blijkbaar afgehakt. Twee personen, afgewezen min naars vau het meisje, zyu iu verhoor genomen. Aan de Prov. Nbr. CL wordt ge seind, dat het onderzoek zware ver moedens oplevert tegen F., bij wiens ouders de vermoorde dikwyls ging kaartspelen. Een der verdachten, de boeren arbeider Van Beek, heeft, naar de N. Bred. Ct. verneemt, zyn alibi kunnen bewijzen. Woensdag had te Antwerpen een moordaanslag plaats op den diamant handelaar De Decker, die ernstig gewond werd, doch om hulp kon roe pen. Voorbijgangers snelden toe en hielpen den ernstig gewonde, terwyl de aanrander de vlucht nam (maar later gearresteerd werd.) De heer De Decker had voor een half miliioen aan waarden by zicb. Uit den Kongo-staat. Een telegram uit Boma aan het bestuur van den Kongo-staat te Brus sel verzonden, meldt, dat volgens een brief uit Oevira. aan het Tanganjika- meer, gedagteekend 18 November 1897 een troep opstandelingen eeD detachement van den Kongostaat ten noorden van het meer hadden aan gevallen en verslagende aanvoerder van het detacbament zou gesneuveld zyn. Baron Dhanis, die zijn hoofd kwartier te Lokandoe in Manjema heeft opgeslagen, heeft zelf de leiding van de krijgsverrichtingen tegen de opstandelingen aanvaard. Ietwat dubbelzinnig. Prinses Heinrich van Pruisen kreeg van barones Von Knorr, gemalin van den admiraal, on de overige echtge- nooten der met Let Cliineesch eskader vertrokken officieren een telegraphi- scben gelukwenscli op Nieuwjaar en dankte daarvoor met de bijvoeging: verheng mjj er in dat ook ik, als zoo vele auderen dezelfde scheiding mag meemaken. T£)L££;RAWIift»E&6 Uit de Z.-A. Republiek. PRETORIA, 16 Jan. RavasDe „Volkstem' zegt, dai het wensehelijk is dat de autoriteiten te Mozambique worden bekleed met \oldoend gezag om de punten over inv mdig bestuur te regelen die nu overge'.ven zyn aan de uitsluitende besüssii, van de re geering te Lissabon. Het blad zogt, dat het te velde trekken van eenige Loudensche bla den tegen de :ivallende politiek, welke de Boeien zouden willen be- ginneu tegen de Brilsche kolonies, uitgelokt is door de mis, die Rhodes weldra naar Engeland zal maken. De permanente commissie uit den Volksraad, die belasi is met het be- studeeren van de herziening der Trans- vaalsche grondwet, zal in Februari bijeenkomen om het maken van wijzi gingen in de grondwet te bespoedigen. De diamantmijn, die zoover men be weert, naby Pretoria ontdekt is. zal het voorwerp uitmaken van eeii ge rechtelijk onderzoek. Per» Overzicht. Engelsche-reporfers. De Standaard wyst er op, dat de Londensche correspondent der N. R. C. wat al te voorbarig reeds eenige En- gelsche bladen heeft gepolst of ze by de inhuldigingsfeesten onzer ko ningin al dan niei een reporter dach ten te zenden: daar men in den vreemde nog nauwelijks aan deze komende plechtigheid denkt, wat liet blad zeer natuurlijk vindt. Als er ergens anders negen maanden later eene kroningsplechtigheid zou piaats hebben, dan zou men er in ons land nu er ook niet reeds over spreken, zegt de Stand. Vroeg dan daarom de correspondent van het een of' ander blad aan de redactie van een onzer hoofdbladen„zult ge een reporter zenden dan zou het antwoord even weinig bemoedigend zyn. „Maar heel anders komt de zaak, even natuurlijk, te staan, als mon niet zijn tijd vooruitloopt, maar wacht tot men ook buitenaf notitie van de zaak gaat nemen, en indien dan niet de correspondent van een enkel blad, maar het officieele comité, dat namens heel de pers spreekt, met een behoorlijk geformuleerde uitnoodiging zich tot de buitenlaiulsche redactiën wendt. „Men zy toch voorzichtig. „Het. buitenland heeft er. o, zoo weinig belang by. om herwaarts te komen, maar ons vaderland heeft er zoo hoog belang b\j, dat de inhuldi ging onzer koningin niet geïgnoreerd wordt door het buitenland. „Waarom dan door overijld be moeiing en door voorbarig dispuut nu reeds in <le waagschaal gesteld, wat. met beleid uitgelokt, alle kans biedt van uitnemend slagen. „Vergeel toch niet, dat bij vorige gelegenheden de reporters hier meer afgeschrikt zijn, door de nonchalance, waarmee ze bejegend, dan door de gastvrijheid, waarmee ze ontvangen zijn." tf APIA Een jonge dame biedt op een re dactie-bureau een droevig gedichtje aan, beginnende met de klacht: „Waarom kan ik inyn man toch niet doen lachen De redacteur ziet het in en geeft de bijdragen „in dank terug." Mag ik vragen, voegt hy er be langstellend aan toe of u hem dit al eens hebt laten lezeu Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent, de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 7 Jan. '98 tol en raet 13 Jan. '98. Een kerkboek. Een zilveren ring. Eeu damesmantel. Een heereudas. Een portemonnaio met geld. Een houdje. Een overschoen. Een jongens- muts. Een mof. Ecu houdonhalsband. Een rozukrans. Eeu pr. handschoenen, 4 sleutels aan een ketting. Een hor logeketting. Een doubléring. Een vrou wenzak. Een brief. Een lorgnet. Een handkar. Een handschoen. Achtergelaten in de wageus der H. T. M. Een portemonnaie met geld. Een pr. heerenhandsehoenen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 12 Jan. A. Otter--Kok- kelkoreu d. C. Hopman—de Jong d. 13 P. Siudorf—Nyssen, z., N. Dwee- laard—Veldstra, d.. 14 E. Mulder— Geiivoet, z. Overleden 13 Jan. B. C. Nolthenius 3 j. z. Ruychaverstr. J. E. Castrijn, 3 m. z. L. Heerenvest, 14 J. Groene- veld 60 j. Klaverstraat. op ZONDAG 16 Januari 1898. TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Voorm. 10 ure. Muller. Sainte Cène. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. Namidd. 5 ure, Mulder. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Rhignalda. 's Avonds 6 ure, Rihgnalda. Klein Heiligland Voorm. 10 ure, Tibben. 'sAvonds 5l/j ure, Tibben. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Craandijk. 'sAvonds 6 ure, Hesta. Liitliersche Kerk. Voorm. 10 uur, Poolman. Namidd. l ure, Zondagsschool, 's Avonds 6Vu ure, Wempe, Remonstrantsclie Kerk. Voorm. 10 ure, Heering. Rem. pred. te 's Gravehage. Collecte voor het Orgelfonds. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure. Weis*. 'sAvonds 6 ure, Weiss. V oorbereiding. Clir. Geref. Gemeente. Zuider straal. Voorm. 10 ure en des nam. 5 */a ure, Schotel. Woensdagavond 8 ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Witte Heerensteeg no. 15. Voorm. 10 uur en Namidd. 6 unr. Godsdienstoefening. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijle Jr. Avonamaals Voorbereiding. Bevestiging van Kcrkeraadsleden Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heerinqa. Beverwijk. Evang. Luth. Kerk. Geen dienst. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kvijlman. Voorb reiding H. Avondmaal. Nam. 6'fï ure, Kuijlman, Woensdagavond 6'/^ ure, Kuijlman. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wtsseldijk. Nam 3 lire, Klap, van Velsen. Doopsbediening. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond 's avonds 53/t uur, in hotel Nummer Een, Boon, pred. te Beverwijk. Aposl. Zendingsgemeente. Voorm. 10 uur. Donderdagavond 7'/2 ure in het Tehuis voor Zeelieden, Bijbellezing, Wes- séldijk. Santpoort. Voorm. 10 ure, Hesta, déopsgez. te Haarlem. SieomvaaHoerichlen Het stoomschip Drenthe, van Java naar Rotterdam, arriv. 13 Jan. te Camaran. Het stoomschip Prinses Sophie van Amst. naar Batavia, vertr. 18 Jan. van Suez. Het stoomschip Gedè. van Rotter dam naar Java, vertr. 13 Januari van Marseille. Het stoomschip Java, van Batavia naar Amst., vertrok 13 Januari van Camaran. Het stoomschip Prins Alexander van Batavia Daar Amst., arriv. 12 Jan. te Aden. Het stoomschip Madura, vertrok 13 Januari van Amst naar Java. Het stoomschip Rotterdam, van de Holland Amerka Lyn. vertr. 13 Jan. van Rotterdam naar Newyork. Famriiieberschien. Getrouwd13 Jan. C. W. R. van Oostveen en H. L. de Marez Oyens, Amst. Bevallen: 11 Jan. P. C. N. Bras- pot—Tyssens d. Nijmegen. .12. Echt- genoote van G. Schipper Pz. d. Am sterdam. Overleden: 30 Dec. Wed.M.Hesse —Langenhorst 81 j. Voorthuizen. 10 Jan. J. A. Ruytenschildt jd. 58 j. Amst, 11. Wed. A. M. Sneijders Witte, Amst, Wed. J. M. Glasber genHorstman 80 j. Arnhem. J. Smit 76 j. Krommenie. 12. Mejkvr. H. L J. Biir, Arnhem. .1. J. de Planque 74 j. Lochem. K. M. B. Reigers 68 j. Utrecht. T. de Zaayer jd. 47 j. Gro ningen. In de in het vorig nummer ge plaatste Advertentie van den heer J. KODDE, stond Mijne Vetgiazcn branden 2 uur langer dan anderen. Dit moet zijn: 2 uur langer dan DIE (van den laagsten inschrijver).

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3