rênd zijn revolver uit den zak trok. 5en sterke polite-maoht verspreidde gelukkig nog intijds de saamgeschool- e massa. Verscheiden winkeliers slo- en voor den bezetten tjjd hun win- cels. Vergiftigd. Algemeen opzien baart te Alexan dria de plotselinge dood van prins johamed Said Bey, een neef van den Khedive. Met groot praalvertoon was de prins kort geleden in het huwe- jjk getreden met de dochter vaneen Amerikaanschen millionair; verschei den Egyptische prinsen waren by de ïuwelyksvoltrekkiug tegenwoordig ge- reest. Des morgens na het huwelijk vond men den prins doodhij was vergif tigd. Men vermoedt, dat hy het. ilach toffer is geworden van fanatieke Mohamedauen, die wraak bobben wil len nemen over zyn huwelyk met een „ODgeloovige". Opvoeding van een zuigeling. Hierover lezen wy het volgendein eene correspondentie uit New-York. In Colorado leeft een kindje van achttien maanden, dat geheel op we tenschappelijke gronden opgevoed is. Volgens zijn vader, een doktor, is het resultaat van die opvoeding dat het kind sterk, gezond en van goed hu meur is eu van zijn geboorte af nooit aanleiding heeft gegeven tot nachte lijke slaapkamerwandelingen. Na de geboorte werd het kind niet, zooals gewoonlijk gedaan wordt, gebaad en gekleed, doch in watten gerold en in een met dezelfde stof gevoerd kistje te midden vau warme kruikjes ge legd, waar het zes uren met rust ge laten werd om aan zyn nieuwe om geving te wennen. Den volgenden dag werd hy geheel met vaseline in gewreven. wat eiken dag herhaald werd, en het eerste bad kwam pas toen het een week oud was. Het bestond uit warme melk, aan gelengd met zacht water, zonder zeep, en tegen dit bad heeft by zich nooit verzet, integendeel, het kind geeft alle blijken, dat het hem aangenaam is. De maaltijden werden van den beginne af streng geregeld, van wie gen en slaapliedjes was geen quaes- tie, en men bracht hem reeds vroeg aan het verstand; dat hij te gehoor zamen had en schreeuwen Diets hielp, iets, dat hy ook zelden deed. Er werd weinig notitie van hem genomen, en zijn ouders zorgden steeds, dat hij zich zelf amuseorde, hetgeen niet veel kinderen kunnen, omdat er te veel op hun grillen gelet wordt. Hy drinkt vooral veel koud water, wat hem een gerelden, gezonden slaap bezorgt en door het eenvoudig, gezond dieet, is hy tot heden vrygebleven van al die ongesteldheden, die moeders soms tot ware slavinneu maken vooral koliek en verkoudheid, die hier zooveel kin deren aantasten, werden door ver standige leefregelen buiten de deur gehouden. Doch hoevelen zullen het voorbeeld van den dokter in Colorado navolgen Getelegrafeerde teekeniiigen. Al sedert vrij geruimen tyd zyn nu en dan onbestemde berichten uit Ame rika tot ons gekomen, dat „men" er in was geslaagd, teekeningen langs telegrafischen weg over te brengen van de eene plaats naar de andere. Meer zeiden die berichten gewoonlijk niet, een enkel noemde al eens als uitvinder „een telegratist", maar de eigenlijke naam van den man, ja zelfs de plaats waar hy zou wonen, werd heelemaal niet genoemd, zoodat we al heel spoedig het bericht begonnen te beschouwen als een dier vele Ame- rikaansche wangedrochten, hier in Europa alleen maar verschijnend, om er te sterven, een van die reuzen- zeeslangen, waarvan, omtrent de uit vinding van het fotografeeren der menschelyke gedachten door Edison, de jongere, een prachtexemplaar is. Toch zyn we dezen keer op een dwaalspoor geweest; de preutjestele- graaf, al was ze. toen de boven aan gehaalde berichten verspreid werden, nog maar in de maak, bestaat nu werkelyk, schrijft de „Amsterdamsche Courant." De uitvinding is gedaan door Ernest A. Hummel uit St. Paul, Minnesota. Met de door hem uitgedachte toestel kan men byna even gemakkelijk een portret overseinen als een gewoon lettertelegram. I)e portret.-telegrafie is ook even min aan afstand gebonden als de ge wone telegrafie. Huramel's proeven, die met een vrij groot succes zyn bekroond, zijn genomen met een tele graaflijn van 320 Engelsche mijlen (1 Eng. myl is 1609 M.) lang. De heer Hummel is een jong juwe lier uit St. Paul die gedurende twee jaar al zijn vrijen tijd besteeldde met liet zoeken naar zyn uitvinding, welk zoeken nu op schitterende wijze is beloond. Hy is van meening, dat zijn machine vooral veel waarde heeft, voor het opsporen van voortvluchtige misdadigers, door hun portretten over heel het land. over heel de wereld zelfs te verspreiden mot de snelheid van de electriciteit in plaats van met de betrekkelijke nog zoo langzame post. Dit mag een der toepassingen van de uitvinding zyn en wel een voorname ook, maar zy zal nog wel andere weten te vinden. De toestel van Hummel beslaat on geveer evenveel ruimte als een trap- naaimachine. De voornaamste deelen er van zyn natuurlijk de overbrenger en de ontvanger, die beide worden in beweging gezet door een kleinen electrischen motor, niet grooter dan een brillenhuisje. Ook maakt een vry ingewikkeld uurwerk, dat de bewe gingen regelt, deel uit van de machine. De overbrenger en de ontvanger kunnen beide door de electrisehe motortjes worden voortbewogen op een soort wagentje, waaraan de naal den zijn bevestigd, die dienen voor het kopiëeren van het te verzenden portret. Het wagentje van den over brenger heeft een verlengstuk met een uiteinde van gevulkaniseerd rub ber, waarin een scherpe platina-naald is bevestigd. Het wagentje van den overbrenger beweegt zich over de teekening voort, byv. van links naar rechts, verspringt dan een zeer klein eindje, dat men grooter of kleiner kan maken naar verkiezing voor dat verspringen dient hoofdzakelijk het uurwerk en gaat dan weer terug van rechts naar links. De platina-punt trekt dus als het ware een groot aantal, dicht by elkaar liggende, evenwijdige lijnen op de teekening. Wanneer men nu eene teekeuing wil overseinen, moet deze eerst op een metalen plaat worden overgebracht; daarna worden de lijnen bestreken met een oplossing van schellak, die de electriciteit niet geleidt. Hierop wordt contact gemaakt eu de machine in werking gezet, Telkens als nu de platina-naald over de schel lak strijkt, wordt het contract ver broken, waardoor aan het andere einde der lyn de ontvanger een scherpe naald laat vallen die daar in een blad een krasje etst, overeenkomend met den weg door de platinapunt over de schellak gemaakt; zoodra verlaat deze de schellak niet om weer de metalen plaat te raken, of het con tact wordt weer hersteld en de naald van den ontvanger opgelicht. Het spreekt vanzelf, dat een zuivere werkiug van de teere machine zeer noodzakelijk is, zoodat het uurwerk, dat de snelheid van bet geheele werk tuig regelt, zeer precies moet zyu. Dit wordt verkregen door een aantal draaiende toestelletjes, die ongeveer werken als regulateurs van een stoom machine, maar met schijven, in plaats van met ballen. De uitvinder beschouwt zyn vinding echter nog niet als volmaakt; hy is nu bezig een machine saam te stellen, die, naar b\j verwacht, nog beter en ook vlugger zal werken, dau de uu reeds in gebruik zyude, die ongeveer 20 minuten noodig heeft, om eeu ge heel portret over te seineu. Het getelegrafeerde portret moet duidelijk genoeg zijn om er iemand uit te herkennende heer Hummel vertrouwt echter, dat zijn nieuwe machine de lijnen nog scherper zal aangeven. Betoogingen te Parijs. Zondagavond vroeg zijn op verschil lende punten van Parijs de betoogin gen herhaald. Op de place de la Concorde kwamen een duizendtal per sonen bijeen, meest werklieden eu kantoorbedienden en slechts weinig studenten. Een hoop Janhagel voegde zich bij de betoogers en bedreef be treurenswaardige wanordelijkheden. De troep trok naar de rue de Bruxel- les, waar Zola woont, maar zij vergisten zich in het huis eu wierpen by den buurman van den schrijver de ruiten in, schreeuwende: „Dood aan de Jo den Bij de aankomst der politie liepen de betoogers zoo hard zy konden weg, uit de verte roepende: „Weg met Zola 1 Hy gaat naar ChareutouIn optocht trokken zij naar het Quartier Latin, overal op hun weg ruiten in werpend en koffiehuistafeitjes omver- sleurend. Op den boulevard Saint Michel werden zij door de gewapende macht uiteengedreven. Tal van rad draaiers werden in hechtenis genomen. Op het Ventimiile-plein had eeu vrij ernstige schermutseling plaats tus- schen de betoogers en de agenten. Met groote beslistheid wordt er ge zegd, dat Zola zal worden vervolgd, ofschoon Zola nog geen dagvaarding ontvangen heeft. De regeering moet evenwel voornemens zyn met den meest mogelyken spoed te handelen, opdat er een einde kome aan de agi tatie en deze geen gelegenheid worde gegeven zich nog meer uitte breiden. Vermoedelijk zou de instructie der zaak dau ook reeds Maaudag begon nen zyn. Men scheen nog niet mot zekerheid te weten, voor welke rechtbank men Zola zou dagen, voor het Hof van Assises of voor de correctioneele rechtbankzeer waarschijnlijk zal het Hof van Assises de eer genieten den beroemden schrijver te vonnissen. Zaterdagavond verklaarde liy nog, bij het verlaten van het redaetiebu- reau der Aurora „Ik bob niets meer te vertellen. Ik wacht, dat men my voor het Hof van Assises daagtdaar zal ik my in het openbaar uitspreken." By deze gelegenheid gaf Zola ook nog een bewijs, dat het hem niet aan moed ontbreekt. Eeu paar dozijn „ca- melots" op den boek van do rue Mout- martre en de rue du Croissant her kenden Zoia's rijtuig; onmiddellijk klonk bet: „Weg met Zola!" en trachtten zij het rijtuig te omsingelen. De talrijke politie-agenten, die voor de bureaux vau de Jour en de Aurore geposteerd staan, wisten dit te voor komen en de manifestanten uiteen te drijven. Het rijtuig van Zola werd naar een stil plekje in de rue du Croissant gebracht, waar Zola uitsteeg met een glimlach op het gelaat. Nog wordt gemeld dat na elf uur Maandagavond de anti-semietische be toogingen iu enkele wijken voort duurden, met name de wyk Saint- Martin, op de groote boulevards eu voor den Cercle militaire, waarop een troep defileerde met den oud-Boulan- gistischen afgevaardigde Millevoye aan het hoofd, roepende„Leve het leger De politie kwam herhaaldelijk tus- schen beiden en deed voor het Opera gebouw enkele inhechtenisnemingen. Te middernacht scheeu de kalmte overal weergekeerd te zyn. In den omtrek van Tivoli Yauxball viel niets bijzonders voor. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Wij maken de Dames attent op den werkelijk Yoordeeligen uitverkoop in het Magazijn Groote Houtstraat 24. van H. J. VISSER. Alle MODEARTIKELEN. Zijden Stoffen, Fluweelen, Corsetten en Handschoenen Worden van af 17 J a n u ri tegen inventarisprijs.dus beneden inkoop uitverkocht. ünnoodig te bemerken dat zicht- zendingen niet geschieden, maar alles in den winkel a Contant wordt verkocht. «feer'volg S?sBds?aSeuws Concert Vereeniging. Bij bet ledenconcert, dat Haarlemscb Muziekkorps Maandagavond iu de Sociëteit Vereeniging gaf, verleende Mej. Jeanne Landré hare medewer king. Met orkestbegeleiding zong zy de bekende sopraan-aria uit Havdns Schöpfung en met piano-accompag- uement (van den heer Henk van Breemen) drie liederen, Widmung van Schumann, Hinaus van Ries, Niemand hat's gesehn van Löwe en als toegiftje Mijn lief hen is mijn 8omer. Wy hadden mej. Landré in betrekkelijk langen tijd niet gehoord, doch vonden onmiddellijk het heldere geluid en de gemakkelijke, natuur lijke voordracht terug, die deze zan geres in de concertzaal tot een sym pathieke verschijning maken. Aan applaus ontbrak het haar dan ook niet. Het orkest gaf als hoofdnummer in het eerste gedeelte Zorahayda v.m Syendsen te hooren, dat ongetwijfeld hier eu daar merkwaardig is geïn strumenteerd, maar voor den hoorder een weinig monotoon klinkt. Ons althans voldeden de Scènes piltores- ques van Massenet en de Fantasie op Tannbatiser beter. De ouverture Figaro's Hochzeil opende waardig dé eerste, die op Otliéllo niet minder gelukkig de tweede afdeeling, en het slot was een Souvenir d'Espagnedrie vrij onbe duidende „morceaux de genre" van Hack. Naar onzen lezers uit een adver tentie reeds bekend zal zijn, geeft de afd. Haarlem van den Volksbond alhier Vrijdag a.s. weder een feest avond. Daaraan werken ine de een dames koor, mej. A. Elink Sterk (piano), de heeren A. M. Vrugt (declamator) en Ch. Blazer (cellist), de familie Strating (instrumentaal quartet) en de onderofficiers-vereeuiging „Mars." De heer M. Schots te Krommenie heeft ter terechtzitting der Arr. Recht bank alhier van den 18en Januari 1898 afgelegd den eed als makelaar in roerende goederen. Naar wy vernemen zullen einde Mei van dit jaar de heeren Mrs. F. Willekes Macdonald en W. Ctioop Ivoopmans ophouden adviseurs der I Haarlemsche Handelsvereeniging te I zijn eu zullen als zoodanig optreden 1 de heeren Mrs. de Haan Hugenholtz en de Kauter. Ned. Maats, voor tuinb. en plantk. Maandagavond vergaderde de af deeling Haarlem en Omstreken van de Ned. Maats, voor tuinbouw eu plantkunde iu Weten em Werken onder presidium vau den heer Onder water. Na opening der vergadering werd naai' aanleiding vau eeu schry ven van den heer prof. Bitzema Bos. besloten genoemden heer uit te noodigen op den 2en Maandag in de maand Fe bruari eene lezing te houden over plantenziekte en schadelijke dieren. De heer Bitzema Bos is zoo bereidwillig deze lezing alleen tegen vergoeding der reiskosten te houden. Ingekomen was een schry ven van deu secretaris der commissie voor den in 1898 alhier te houden optocht. Daarin wordt gevraagd om medewer king voor den groep „Haarlem als bloemenstad" en het bestuur uttge- noodigd met de commissie eene ver gadering te houden. Besloten werd, dat het bestuur eerst met de commissie zal vergaderen, eu dat daarna zal worden besloten of men al dan niet zal meedoen. Verder had net hoofdbestuur der Maatschappij verzocht of de afdeeling ook punten ter beschrijving had voor het a.s. wintercongres. Hieromtrent zal op eene volgende vergadering eeu besluit worden genomen. Nadat al deze Iiuishoudelyke werk zaamheden waren ten einde gebracht, was de heer Kuyk van Arnhem aan het woord, tot het houden van zyn derde lezing. Dezen avond behandelde spreker meer inzonderneid de bevruch ting of het hybridiseeren. Onder tal van wetenswaardige op merkingen wees spr. er ook op, dat de zaadplant, waarop men liet stuif meel brengt, altijd eene andere moet zyn, dan die, van welker bloem men het vandaan haalt. Die zaadplant moet vooral een mooi exemplaar zyn. Door de bevruchting is vooral op het gebied vau knolbegonia's heel wat gedaan. Deze werden eerst omstreeks 1865 door den heer Veitch te Lon den van Amerika naar hier inge voerd. Thans zyn er velerlei varia ties in. De eischen voor den mooien vorm van een begonia zijn deze: le. dat de vier binnenblaadjes in een vlak liggen2e. dat de rand er van eenigszins is gewelfd 3e dat de bloem hellende is ten opzichte van den steel; 4e dat de steel zeer dik isten 5e dat. het blad eenigszins rond en kort gestoeld isten 6e, dat de kleur van den bloem intensief is. tn Nederland is men vooral met de cultuur der kuolbegonia's goed op de hoogte. Men legt zich in den laatsten tyd er op toe, knol begonia's te kwee ken, die iu den winter bloeien. Ook op dit gebied is veel te doen. Verder doelde de spr. een en ander mede aan gaande cyclamen. Een groot audito rium luisterde met aandacht naar de voordracht. Wy maakten reeds geruimon tijd geleden melding van het 12'/a jarig jubileum als priester van den weleer w~. heer F. Wierdels alhier. Het Centrum noemt thans daarvan als datum 16 Februari. De sergeanten van het reservekader H. Meerdink en E. van Kammen, ingedeeld by het 3e bat. 4e reg. in fanterie hier in garnizoen, zijn op lieden aangesteld lot vaandrig. Bei den blyven by dit bataljon ingedeeld. Ongeluk. Maandagnamiddag om een uur of één is de 20-jarige schildersknecht P. Schaar van den schildersbaas Boeréej van een in aanbouw zyod perceel op den Zijl weg, van een steiger geval len. De heer dr. Coomans de Rui ter, die dadelijk bij het ongeval werd gehaald oordeelde overbrenging naar het. Gasthuis noodzakelijk. De onge lukkige heeft daar meer dan twee uur bewusteloos gelegen en bleek be langrijke inwendige kneuzingen te hebben bekomen. Wy vernemen, dat het voornemen bestaat het kamerlid, de beer Dr. J. Th. de Visser van Amsterdam, voor de afdeeling Haarlem van den Chr. Hist, kiezersbond als spreker te doen optreden. Weldadigheid naar Vermogen Afdeeling Werkverschaffing. Van 1 Nov. tot 19 Jan. hebben zich de volgende personen aangemeld 7 voor werkvrouw. 3 voor naai ster. 9 voor los werkman. 1 voor schoenmaker. 1 voor stoelen matter. 1 voor schrijfwerk. 1 voor grondwer ker. 1 voor sigarenmaker. 10 voor loopwerk. 1 voor grondwerker. 2 voor schilder. 2 voor portier. 1 voor pak huisknecht. 1 voor huisknecht. 2 voor waschvrouw. 1 voor stopster, l voor strijkster. Bij de aanmelding moet een getuig schrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 19 Jan. zijn de vol gende personen geplaatst: 5 voor werkvrouw. 1 voor naaister Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen ge bruik wensehen te maken - v- ordt beleefd verzocht hunne vragen schriftelijk tot het Best. te richten, bus Doelen, Stadhuis of Stationsplein. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9—1 en van 3—5 uur verkregen worden bb den Administrateur, bureau Doelen, Kamer No 2. Halfweg. De plannen tot bet bouwen ecner christelijke school alhier beginnen een meer vasteren vorm aan te nemen. Naast liet bestuur is eeue commissie opgetreden, die de zaak zal voorbe reiden en za! medewerken tot uitbrei ding der bestaande fondsen. Haarlemmermeer. Eene commissie van laudbouwers- bieten verbouwers uit Noord-Hol land heeft eene conferentie gehad met heeren directeuren der suikerfabrie ken te Halfweg en Naarden, ter be spreking van den wensch om te con- tracteeron op suikergehalte met eigen contröle. Nadat einde dezer maand de prijs door den Bond van fabrikanten zal zyn bepaald, zal deze zaak meer defi nitief worden vastgesteld. Beverwijk. Niet meor dan 180, zooals in ons vorig nummer abusief is gemeld, maar meer dan SO sollicitanten hebben zich aangemeld voor het burgemeesters ambt te Beverwijk, LeUeren en Kun&i Jubileum mevrouw Albregt- Engelman. Het 50-jarig jubileum vau mevrouw A1 bregt-Eugelman als tooneelspeelster is Maandagavond met grooten luister te Amsterdam gevierd in den Frascati- schouwburg. De keuze van het op te voeren stuk was gevallen op Legonvé's, „Talent en Geboorte", waarin de jubilaresse de rol van vrouw George had, voor afgegaan door Oue Sientje eene dra matische voordracht in één bedrijf door Justus van Maurik, voor deze gelegenheid voor mevrouw Albregt gesebreven en haar opgedragen. Na het tweede bedrijf van Le- gouvé's tooneelspel, had de eigenlijke ovatie plaats, welke met fanfares door het orkest werd aangekondigd, nadat der jubilaresse reeds na Oue Sientje een viertal bloemgeschenken van on bekenden waren aangeboden. De heer Prot Jr. trad op haar toe en met een korte toespraak bo'-d hij zyn oudste actrice namens de verdere leden van het gezelschap met een fraaien kraus êcn keurige dames- schryfbureau aan. De lieer Justus van Maurik sprak namens de commissie die zich gevormd had, om te trachten een der vrome wensehen van Mcvronw Albregt tot vervulling te brengen, namelijk het overschot van Albregt, met monument naar de Nieuwe Oosterbegraafplaats over te brengenaau dieu wensch kan de commissie voldoen, zeide spreker dank zij veler bijdrage, onder wie de jubilaresse mocht rekenen H.M. de Koningin-Regentes, die de bijdrage van een warme hulde deed vergezeld gaan. Voorts met den commissaris der Koningin in Noord-Holland en Burgemeester en Wethouders vau Amsterdam. Op deze toespraak hief de muziek het Volkslied aan. De heer Moor sprak hierna als een der oudste en meest-vertrouwde kunstbroeders. Namens liet Tooneelverbond bood Mr. J. Kalff een krans aan. Dan volgden Meyer van Beem, die dezer dagen zijn 40-jarig jubileum vierde. Het Nedenandsch Tooneel, de Rot- terdarasche toneelisten. artisten van den Gentschea schouwburg, Gebroe ders Van Lier en tal van vrienden en vereerders, die niet konden genoemd worden, aangezien het openen der enveloppe waarin de namen der schenkers verborgen waren te veel tijd zou innenmen. Een by uitstek fraaie en zeldzame bloemenboom zonder bladeren werd met een lieven brief aau Tante ge zonden door Willem vau Zuylen en echtgenoote. De aanbieding van een fraaien kraus van den Senaat van het Amsterdamsche studentencorps werd gevolgd door het „to Vivat" door de muziek. Geschenken van anderen aard waren een kapspiegel, een buste in gips van wylen den kunstvriend A. C- Wertheioi en een kist champagne, en eindelijk een aantal brieven en telegrammen als van Rosier Faasseu uit Rotterdam enz. enz., alsmede van het bestuur der Nationale Tentoon stelling voor Vrouwenarbeid. Diep getroffen dankte de jubilaresse voor deze talrijke hulde- en sympathie blijken. Na afloop der voorstelling gaf de jubilaresse iu de koffiekamer gelegen heid aan kunstbroeders en -zusters om haar te ontmoeten, waarvan d-uk gebruik werd gemaaktonder lien was mevrouw Beersmans. BURGERLIJKE STAND Bevallen: 17 Jan. C. Rijbroek— Hagedoorn d. L. C. Roosen— Botte lier z. 18. G. Kimman—de Jong d. E. Treffers—v. Wingerde d. Overleden: 1". A. Konnik 71 j. Schagehelstr. W. Wijkhuizen 71 j. KI. Heilig!. G. Konyn 4 w. z. Glasbl.str. M. v. GastelenBaruhoorn 73 j. L. Heeronvest. MAKKTNIEUWS Haarlem. 17 Jan. 1898. Aangev. Vork. Prijs.30 Boter 97 KG. 97 KG. f1,10 1,20 Biggen 63 st. 63 st. f 8.— 11,— Schram. 47 st. 47 st. f 11. 15,— Aard. 65 HL. 65 HL. f2,f3, App. 74 Hl,. 59 HL. f5,f9,— Pee ren 43 HL. 29 HL. f2.50 f5,— FamÈEieberichter.. Getrouwd 16 Jan. E. E. Benja min. wedr. van S. Morell, en A. de Beer, den Haag. Bevallen: 15 Jan. B. Rahusen— De Graatf d. Amst. 16. J. M.Kuper»— Van Hooff d. Amst, 17. M. Bix—De Bruijn Tengbergen z. Magelang. Overleden14 Jan. D. N. Groh 33 j. Amsterd. C. A. v. d. Ramborstde Brouwer—Vau Reede 68 j. Zwolle. C. lvoppedraijer 56 j. Opperdoes. J. C. Domejjer— Biggeudorp 60 j. Amst. 15. P. W. J. Kiootwyk 52 j. Amst. Jkvr. A. J. W. baronesse van Pal- landt 70 j. Laag-Keppel. Wed. G. Jonges—Jaapies 78 j. Beemster. 16. Wed. J. M. J. vau Wielik—Schreu der 75 i. den Haag. C. Doon jd. 74 j. den Haag. 17. Wed Brinkman— Loheide 70 j. Amst. Wed. C. Fre- merey—Keminerling 93 j. Maastricht S t i m w a H: e H c ft s Het stoomschip Veendam. van de Hollard Amerika Lijn, van Newyork naar Rotterdam, passoerde 17 Jan. des nam. 5 uur, Prawlepoint. Het stoomschip Lawoevan Java naar Rotterdam, arriveerde 17 Jan. to Marseille. Het stoomschip Prins Alexander van Batavia naar Amst., arriv. 17 Jan. te Suez. Het stoomschip Javavan Batavia uaar Amst., vertrok 17 Januari van Djeddab. Het stoomschip Prinses Amalia van Amst. uaar 1 ïatavia, arriv. 16 JaD. te Palang. Het stoomschip Oengaranvan Rot terdam naar Java, arriv. 17 Jan. te Southampton. Het stoomschip Werkendamvan de Holland Amerika Lijn, vertr. 16 Jan. van Rotterdam naar New-York. Het stoomschip Edamvan de Hol land Amerika Lijn, van Amsterdam naar Newyork. pass. 17 Jan. desvm. 8 u. 20 in" Scilly. Het stoomschip Prins Willem 111 arriveerde 16 Jan. van West-Indië te Newyork. 356e STAATSLOTERIJ Dinsdag 18 Jan. 1898. 5e klasse 5e lyst No. 2972,12628,14121 f 1000. No. 5008, 5846, 8107, 8396, 11206, 12010, 17366, 17646, 19013 f400. No. 4186, 6757,10004,11090,13091, 13617, 18441, 18858 f 200. No. 1176, 4041, 6109, 6277, 6660, 7248, 9063. 9872, 13211, 14611,17884, 20379 f100. Prijzen van f 70. 31 24755738 9504 119:815227 18257 3012545942 96301210815246 18276 3:7 26395953 97'61216915381 18293 41526606047 9771 12178 1542818294 614 26806229 9773 123291544018138 660 2740 6450 9928 12426 1547218444 728 2744 6486 9939 1246615504 18468 772 2772 6i 161O230 12475 15658 18631 11222916655910369126591556418663 11/9 30256625 10444 12768 15625 18818 1173 3357 672210485 12984 15661 18934 1209 3932 6740 105Ó<» 13036 15715 1911/ 1218 4209 67b9 1055813184 15783 19150 1225 4225 7KU 10594 13451 1581819402 1247 4/5271 li 10706 12676 16156 19138 1766 4279 719010711 3710 16500 19506 136943377194 10742 13718 16621 19613 161743637290 li .903 13835 16758 19834 169045907324 10967 13843 1676919893 181847837595 1KI77 13878 729720062 1829 47967631 11215 14178 17317 20140 187548347651 11371 1427817320 20165 188548567679 U417 14319 1745220168 1944 4899 790 S 11413 14484 1748820270 1953 5088 8i >13 11580 1461 >9 17516 20294 198051158404 11590 146K7 1758120524 2i 104 52 '3 8652 11597 14746 1761020525 2067 523583 5 11767 14832 1764020643 2077 5331 9124 11782 14853 78 '2 20674 2128 5403 9174 1 :ö"9 14985 17952 20688 2184 5566926:-. i .83815145 180:220848 2297 5677 9314 1185815170 18' '54 2324 576 9347 11909 ,521618207 Op onderstaande nummers zyn geen prijzen gevallen. 2 3713 6661 959212672155941S371 33 37 i7 6705 9609 12679 15 61618375 6: 37306763 9621 12702 5649 1838*2 13787 6846 9705 1270156>618409 23537926881 974i 12712 15746 18424 2913903 6949 9763 1.719 1.580218429 303 3933 6962 976:, 12818 15806 18460 472 400O7O37 9799 12861 :58l7 18489 517 4! -37 7044 9802 12971 15819184l,9 52» 40".7 7i>65 99(4 3026 5857 8507 533 4u72 7163 9940 13062 15920 18547 59040787164 9- 73 13077 160.1 18644 5974085716810i'15 13141160 3 18673 6504115 7201 1O032 33151 16059 18680 7' 8 4120 720-210089 13173 16. <69 18681 75,42037225 1010213181 16127 18706 79342117245 10112132191615618708 810 4237 728810! 22 13393 6 59 18738 820 426-2 7341 Ki 129 13425 16.7018765 82-i -1293 7358 10146 13138 16189 18767 892 4334 7393 10149 13461 16192 18825 94543697394 1019513473 16'2I>318637 994 437674121023113478 1627018818 1017 4 >83 7118] 0245 i 3487 6 563 1 8849 iO-844:7 742310254 13 16413 18-67 lü7l4426743210281|35i>31643»18956 I 189 4443 745.' 10832 137"1 16469 18974 12044482 746010357 13705 5 6173 18978 i 235 45' '4 7-.75 1039013739 16478 19002 238 4515 751610423 13766 65ü2 19056 244 4738 7518 10432 13782 165,51 .9101 1*252 456' >7535 10459 13790 16566 19130 13154583761110472139181669219221 '3304624 7621 iüo 'l 13935 5 659619242 1312 47-5 7653 10557 13963 16614 .9266 1343 1727 7684 1056613970 16646 19374 .376 07 7745 10581 1399» 1665819376 1 ^97 4961782»10718 14015 6659 19398 l4Uó 50067894 10861 14078 6665 19407 14166009 793410945 14081 1668» i9l]5 14175''14 5' 1 K'6-2 '410716' >5 9443 1435 6023 7 9<>S 11066 14181 1675'19475 1456 6025 7977 11! 6914163 6761 19478 14875070798311074 l161-77819526 15^8 :07 807611115 14253 .6786 iV&28 1092511880-8 1116 142-55 ir.7-7 .9361 16836163811011201 MV62 'ö80ft 19578 16865212811711208143i8-68;119576 1704 5234 8125 11217 14349 168 -119607 I' -8526981/7 11229 14350 6NJ6 1- 656 7305273818611218 1-,38816891 K-'670 Y-» 58328219 1' 256 144101695» 1967» l&4i -53668267 11492 14437 16955 1»' 85 W 7 54-51 8278 1149-1 14198 6993 19688 192555378337 11503 .4'» 'O 7»!4 »*-»7n7 l9>>9 5545 8339 11556 14563 .7 52 19760 9485581 83551158» 14602 17031 19882 19-2 5595 8387 11651 146'7 2 28 19885 2 <•"355-168411 11662 14637 1713019904 2011 56268118 11666 14643 17144 .9917 2040 562* 84 "4 11677 14657 17178 1 <995 22' 4 5649 8492 11689 i 4680 7192 2' 049 241567-2 8528 11735 146917250 -100 242-5676 8561 11769 14705 1738620161 2454 568 8565117861490917387202.9 •2472 5700 8604 1187014916 17413 J -228 2Ö20 5718 866(i 19 '3 14966 17484 - 0238 2577 5770 8671 11927 160:9 752220245 2054 5793 87 i 811929 150KJ i 7629 20254 20665828 8724 11972 15059 1769720261 27315399 8743 120231506217626 20278 -746 5835 8783 12< '71 1 -'.096 17628 20279 27615361 87S4 12' '8815113 7629 2(1285 2765 59 06 878812128151 3 17639 20306 284 6 593 8924 12148 15150 17698 20348 2871 5933 9054 121 «5 1555 17709 2i '375 288159739087 12208 15173 773320148 2^88 6019 9139 12:97 5187 17742/0511 29406 1914112-981518817803-0529 2955 6023 9152 i82(15273 7822 ^0559 295862 0 9163 1.344 15276 784120'71 2968 6202917712356 1528-1 7862 20583 2981 62079187 12379 530317864 (-587 3064 62419188 12390 16309 :79i 1 20604 3085 62439192 12397 1533317971 20607 3107 62609229 12418 '534l :80C»32o608 3142 6265 9231 1242215360 180 5 20698 3167 6/809245 12462 15373 1$'36 20726 3198 63629349 12495 15379 18»f', 20751 32. )3 6372 9367 125<11643 18')76 2 798 3227 6401 9369 125101549 1809 20841 3294 6428 9406 1 v5291 67 18166 20931 34026466943512551 '.5476 18186 3440 6177 944312556 16488 '8202 3522 6483 9448 125681651618241 35:664969455 :267115534 1 .56 359965159527 12573 P-56118:08 3605 65589567 12619 15572 IKV 9 3618 6617 958312664155921^368

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3