Cleopatra. ORGEL ABVERTENTIËN. Wed. J. J. VAN OAALEN- <1. Vraag Schouwburg-Haarlem. Nederlandsche Opera Ji TE Ki l Bi. Ter Overname gevraagd J. A. LUCAS, H.H. Aannemers. ongetwijfeld in de hoop er de paar regels in te vinden die een mensch aan de galg kunnen brengen. Teys- sonnières was misnoegd omdat hy zag dat Crepieux z\jn meening aangaande de schuld van Dreyfus niet deelde, en dat, zegt Crepieux, -is ongetwij feld het geheim waarom hy tegenover mij deze houding aanneemt." De ge tuige zegt dat hij katholiek is. Hij beeft gewerkt omdat hij er plezier in had, niet omdat men het hem vroeg. Hy is geen grafoloog, maar een eenvoudig particulier die persoonlijk zjjn oordeel heeft over het schrift, bet borderel en dat van Esterbazy. Na het. verboor van Meyer wil Labori vragen stellen aan de getui gen Conard, Belhomme en Yarinardt en verzoekt den voorzitter ze nog eens achter het hekje te roepen, maar de voorzitter weigert. Labori stelt daarop zijn conclusiëu. In de kleedkamer raken twee jonge advocaten handgemeen en geven elkaar oorvegen. Zola komt om tien minuten voor twaalven. Er valt niets bijzonders voor. Labori stelt conclusion en consta teert dat do voorzitter geweigerd heeft vragen te stellen voordat ze nog gedaan zyo. Het hof beslist dat de president goed gedaan heeft met te weigeren vragen te stellen die alleen de debatten onnoodig zouden rekken. Labori komt daar krachtig tegenop. Cléraenceau leest het resultaat van het verhoor van madame de Boulan- cy door den rechter van instructie Bertulos. Mad. de Boulaucy had ge zegd, dat zy zekere brieven van Es- terhazy bezit en van denzelfde ook telegrammen heeft ontvangen. Deze telegrammen bevatten geen enkele be dreiging, maar wel de aanmaning om brieven terug te geven die geschre ven waren 1881—'87. „Misschien zijn die brieven even compromitteerend als die welke bet woord „rehlan" be vatten. Zy behelzen bedenkelijke ge zegden over bet leger en over Frank rijk. „Ik wil de brieven bewaren, om te bewijzen, dat ik geen valsch- heid gepleegd heb", zeide zy. „Ester- hazy is verscheiden keeren by mij gekomen om de brieven op te eischen. Ik liet hem echter niet binnen." De schriftkundigen Cellerier Bourmont worden nu gehoord. Zij verklaren dat het fac-simile (van het- borderel) volkomen het schrift van Esterhazy weergeeft. (Beweging). Franck, de Brueselsche advocaat, laat een zwart bord brengen, om zijn getuigenis door een uiteenzetting op te helderen. Mevrouw Boulaucy heeft het vol gende verteld van de bezoeken van Esterhazy. Hy is drie of maal by mij gekomen om de brieven terug te vra gen. Ik zond myu kamermeisje om hem te woord te staan; zij sprak dan mot hem door de reet van de deur, die van een stevige ketting voorzien was om liet openduwen te beletten. Eens drong hij zoo luidruchtig aan om binnengelaten te worden, dat ik hem toeriep„Ga toch heen, u com promitteert me." Labori leest vervolgens de vragen voor. welke dezelfde magistraatsper soon die mevrouw Boulancy verhoor de, freule Blanche de Cominges ge steld heeftdeze weigerde ecliter te antwoorden. Clémenceau stelde conclusiën, om het hof uit te noodigen. een rechter lijk ambtenaar op te dragen aan me vrouw Boulancy te gaan vragen of in de brieven (van Esterhazy) die zy in bezit heeft niet de volgende woor den voorkomen Generaal Saussier is een clown, en bij ons zouden de Duit- schers hem in ecu circus zetten. Als de Prussiens tot Lyon konden komen, zouden zy hun geweren wel kunnen weggooien en met hun rottinkjes de Franschen voor zich uitjagen." Vervolgens wordt de advocaat Franck verhoord. Kolonel Piequart is desmorgens niet naar het assizenhof gegaanhy bevindt zich van tien uur af in het kabiuet van (den rech ter van instructie) Bertulus. Franck zegt dat de eerste experts een verkeerd uitgangspunt hebben gehad, dit namelijk, dat de schryver van bet geïncrimineerde stuk zyn schrift had willen verdraaien. Maar hol borderel is in vlot :-n natuurlijk schrift, gesteld. Men vindt Esterhazy's hand in het schrift van het borderel volkomen terug. Franck weidt lang uit in zyn uiteenzetting die een eenigszius technisch karakter draagt hy betoogt dat er geen twijfel mo gelijk kan zijn of het borderel eigen- bandier door Esterhazy geschreven is. Franck wordt in zyn betoog dooi de gesprekken van het publiek ge stoord. Labori teekent hiertegen ver zet aan. Franck verzekert nog, dat de schrijver van bet borderel van Duitsche afkomst moet zyn. Havet, lid van het Instituut, hoog leeraar aan bet Collége de France, heelt liet borderel niet brieven van Dreyfus en Esterhazy vergeleken. Hij beroept zich op een brief van den veroordeelde om te betoogen dat eeni- ge letters, en beele woorden in niéts gelijken op die van het borderel. Zijn slotsom ishet is byna onmogelijk dat hot borderel niet vaD Esterhazy zou zyn. Grimaud, lid van het Instituut, legt uit waarom hij het protest aan den minister van oorlog geteekend heeft: hy meende dat de eerbied voor de wet op het spel stond, en in het rapport van deze zaak had hy vreemde dingen en het ontbreken van stelre gels bespeurd, hetgeen zyn geweten verontrustte. De getuige voegt er bij dat hij nog, in weerwil van vermomde bedreigingen en allerlei bangmakerij verklaart dat het proces herzien be hoort te worden. Wy zullen alles aanwenden, zegt tij, om die revisie te verkrijgen. Labori vraagt den getuige, wat voor bangmakerij hy bedoelt. Gri maud zegt: „Nadat ik het protest geteekend had, liet de minister van oorlog my langs officieusen weg vra gen, of ik bet gedaan had. Ik heb vernomen dat de "minister van oorlog den volgenden dag aan den minister raad het besluit van myn ontslag heeft voorgelegd, in weerwil van myn 34-jarigen diensttijd. Later vernam ik, dat de minister van oorlog aan den generaal, directeur der school; verzocht heeft, een onderzoek tegen, my in te stellen. Men twijfelde aan myn vaderlandsliefde. „Ik ban een patriot zoo goed als iemand anders, riep Grimaud uitdriekleur, ik groet u, ik hoop dat gij opnieuw zult wap peren over de verloren provinciën (Toejuichingen barsten los). Beleedi- gingen en de bedreiging met ontslag raken mij niet, voegde Grimaud er by, wy willen de waarheid zien, en wij zullen haar zien, wat er ook ge- beurewij zyn op weg, wy zullen volhouden. Tegen vyf uren verlaten eenige officieren, waaronder Pellieux en Es terhazy het paleis zonder dat er iets voort valt, geen kreet wordt gehoord. Tegenwerking. Uit Leipzig wordt het overlijden gemeld van dr. Kayser, president van een der kamers van het ryksgerechts- hof, beter bekend als oud-directeur van de koloniale afdeejing. Kayser had iD het oog van zijne talrijke vijan den twee gebrekenhij was van se- mietiscbe af komst en en een man van onkreukbaar karakter; en in het oog van zijn vrienden, niettegenstaande zyn schitterenden aanleg, één zwakke zydehij trok zich alle openiyke aan vallen bijzonder sterk aan, zóo sterk dat zyne gezondheid op den duur leed onder de voortdurende beleedi- gingen. die een schendzieke pers hem naar het hoofd sÜDgerde. Ten slotte besloot hij geheel vrijwillig zyn ambt van hoofd der koloniale afdeeling te ruilen tegen de in den aanhef ge noemde betrekking aan het ryksge^ rechtshof, in de hoop, dat zijne vijan den hem van nu af aan met rust zou- deD laten. Maar ook deze hoop bleek ijdel te zijn. Nooit hadden zy hem vergeven dat hij den befaamden dr. Peters en zijne kornuiten had durven aanpakken en niet straffeloos hun gang had laten gaan. De onpartijdige beoordeelaars van Kayser roemen in hem zijn groote arbeidskracht, veel zijdige keunis en diplomatieke be kwaamheden. Hij is maar 52 jaar oud geworden. Davos. Volgens officieele opgaven hebben te Davos van den 22sten tot den 28stcn Januari de navolgende vr. era- delingen verblijf gehouden Dnitschers 811 Engelschen 643 Zwitsers 331 Hollanders 124 Franschen 181 Belgen 75 Russen 126 Oostenrijkers 49 Amerikanen 48 Portugezen, Spanjaarden, Italianen, Grieken, 65 Denen, Zweden, Noren 40 Uit andere landen 7 Totaal 2500. (a.) (a.) Hieronder zyn begrepen 80 doortrekkenden. Men leest in den Courrief de Davos van 5 Febr. 1.1. Dinsdag j.l. was er bazar ten voor deel e van de behoeftige zieken. Het Comité heeft zich daarvoor veel moeite gegeven en is er in geslaagd, een ge heel te scheppen, dat afweek van het traditioneele aanzien van' leesten van deze soort. De aandacht werd zeer getrokken door den Hollandschen winkel, ingericht in de clubzaal van dit land. Deze winkel stelde het in wendige voor van een dier huizen met topgevels, welbekend bij allen, die geen vreemdelingen zyn in het land van Rembrandt. Het voordeel door dezen winkel, ten bate van behoeftige zieken verkregen, bedroeg 700 francsGoedkoop was bet er natuurlijk niet. Vier Haagscbe hopjes werden verkocht voor 1 franc, enz. Uit eeu aangeteekenden brief, die door de Breslauer Discoutobank te Berlijn aan een bankier te Galatz verzonden was, is voor een bedrag van 80,000 lei aan Roemeenscbe Rente gedaan". De impresario is wanhopig, het technisch-wonderbaarlijke ligt het „Ik weet waar juffrouw Losso is," geheim van Serato's toovermacht zegt zijn schuldeischeres. hoewel voor hem de techniek geener- „Waar dan lei bezwaar oplevert hy boeit eu „Eerst myn geld." sleept mee door den hoogen adel, het Na eenig heen eu weer praten,onweerstaanbaar sympathieke van kwam het geld los en daarna ook de j zyn toon, door het eiectriseerende van iu beslag genomen zangeres. j zyn rhythmiek, door het sprekende karakter, het onvergelijkelijk innige Een trein opgehouden. i ▼an zyn magistraal spel. En als de Dat een trein kon worden tegen-1,aatete. t0?"is we&eestorven ontwaakt gehouden door een bende bisons, wist men als uit een heerluken droom waar mee uit Noord-Amerika, maar dat Een zangeres in beslag genomen. Te Turyn is onlangs de zangeres Luga Losso in beslag genomen. De impresario van de Turynsche opera was zijn vroegere kamerverhuurster geld schuldig, dat maar steeds niet betaald werd. Deze juffrouw, die na den impresario de eerste zangeres als bewoonster had gekrogen, besloot haar geld machtig te worden. Zy sloot juffrouw Losso op in haar ka mer, sloot verder het heele huis en ging een uur voor de voorstelling naar den schouwburg. Daar vroeg zij den impresario te jpreken. Deze weigerde te betalen en bleef weigeren. Daar komt men hem zeggen, dat mej. Losso er nog niet is. „Stuur Baar haar huis", roept de impresario. „Dat is gebeurd," is bet antwoord, „maar er wordt niet open een trein in zijn loop gestuit werd door duizendpooten is iets nieuws. Dit is geschied in den Oranje-Vrij staat. In De Volksstem van 22 Januari leest men het volgende Terwijl onlangs de Vrystaatstrein voorbij Donkerpoort ging, moest tel kens worden stilgehouden vanwege ontelbare duizendpooten, die over de lyn trokken en den trein tot stilstand brachten, doordat de spoorstaven glad werden en de wielen der locomptief deden draaien zonder den trein voor uit te brengen. Men moest telkens zand op de spoorstaven werpen om vooruitgang te brengen in do locomo tief. Ook bij Bloemfontein is de aan wezigheid van myriaden duizondpoo ten geconstateerd." Pokken in Afrika. In Duitsch-Oostafrika richten de pokken groote verwoestingen onder de inlanders aan. Van de Wakamba zyn de helft van de aangetasten storven of een vierde gedeelte van den geheelen wijd vertakten stam. Dientengevolge ontstond een paniek onder de inlanders, die naar alle wind streken zyn gevlucht en de vreese- lyke ziekte naar allerlei andere plaat sen over hebben gebracht. Hun too- veraars (waganga) smeren de zieken in met een walgelijke zalf, die hun lijden nog maar grooter maakt. Hoewel de Duitsche regeering dade lijk alle beambten en zendelingen heeft leeren inenten en van koepok stof heeft voorzien, blykea de inlan ders geenszins van hun hulp gediend. Laat de een of andere inboorling zich al eens inenten, spoedig daarna heeft hij reeds de opkomende pokken open gekrabd en met allerlei vuil besmeerd. Apenstaarten en olifantenhaar staan by hen veel hooger als voorbehoed middelen aangeschreven. tfeip volg SiadsnieuwB Naar men ons meldt is de zooge naamde protestvergadering tegen een drukkerspatroon hier ter stede voor- loopig uitgesteld. Voor de typografen, die beweren langs minnelijken weg verbetering in hun toestand te willen brengen, ware het te wenschen, dat dergelijke ver gaderingen niet gehouden werden. Men bereikt er niets mede en zeker zal elke weldenkende geweldmiddelen van dien aard afkeuren. Zeker is het een feit, dat de typograaf', die langs dergelyken weg de publieke meening tracht te bewerken, zich zei ven kwaad doet, daar hij alle sympathie verbeurt. Daarbij komt de treurige geschiede nis met. de schandaalcolportage. die wel niet uitgaat van de typografen, doch velen vermoeden zulks en ook dat is betreurenswaardig. De afd. Haarlem eu Omstreken van de Neden. Maats, voor Tuinbouw en Plantkunde heeft aan de Feestcom missie voor den Koninginnedag al hier een lindeboom aaugebo- den, ten einde die op een nader te bepalen plaats iu Haarlem op 31 Augustus e.k. te planten, als herin nering aan bet inhuldigingsjaar. In het Raadsverslag van 9 Febr. beeft de corrector toegelaten, dat de zetter den heer Macaré laat zeggen: „dai wanneer de gemeente iedereen „zendt uaar een krankzio nigengesticht, „zy zeker de Rijksbijdrage zal ge nieten." Natuurlijk koestert de heer Macaré zulke barbaarsche denkbeelden niet, maar moet er staan: alle idioten Op de voordracht voor hoofd van school No. 1 te Haarlemmermeer komt voor de heer W. W. Vallentgoed van hier. Dinsdag is hier overleden de heer Paulus Balkenende, gedurende veer tig jaar hoofd eener school te Haar lemmermeer, die daarop met 1 Fe bruari j.l. zich te dezer stede ves tigde. Hy bereikte den leeftijd van j ruim 70 jaar. Bachooncert. Over 't geheel genomen mogen wy het Bacbconcert van Dinsdag 11. rang schikken onder de allervoortreffelijkste muziekuitvoeringen vau het loopende saizoen. Niet hoog genoeg te waar- deeren zijn de goede zorgen van HH. Bestuurderen der Bachvereeniging om den kunstüevendon ledea steeds het beste onder het beste aan te bieden. Ditmaal was het inzonderheid de jeugdige vioolvirtuoos Arrigo Serato uit Bologna, die de aandacht tot zich trok en ten zeerste de bewondering van het als altijd talrijke auditorium gaande maakte. Na het optreden van Burmester zou men't bijna niet moge lijk achten iets van gelijk, nog min der van beter gehalte te hooren. En toch by het luisteren naar Serato's ideaal spel dunkt het ons alsof wy te voren nooit zóó onder de bekoring van het heerlijk instrument zyn ge weest. Die toon komt ons als uit een andere wereld aauruiseheu, bezield en louter als de stem van een engel. Niet in gelyk tracht vast te houden. Serato speelde eerst het Concert op. 64 van Mendelssohn later Elegia van Baz- zini en Polonaise van Vieuxtemps, roet Schumann's Abendlied als toegift! Het vocale gedeelte van den avond was in handen en ik behoef er niet by te zeggen in zeer waardige han den van mej. Anna Blaauw van 's Gravenbage. Het heerlijk nobele altgeluid van deze artiste hadden wy reeds meermalen het voorrecht te be wonderen, en haar zeer intense voor- drachtswyze heeft ons vaak indruk ken gegeven van echte, verwarmende, verheffende kunst. Ook dezen keer sprak haar zang zeer aan en de toehoorders toonden zich jegens de zangeres dankbaar en geestdriftig gestemd, zoodat ook zy zich genoopt zag baar programma (Recitatief cn Aria uit „Iphigenie auf Tauris" van C. H. Coster, liede ren van Grieg. Schubert en Schumann) met een nummer te verrijken. Het Utrechtsch Stedelijk Orkest onder leiding van Wouter Hutschen- ruijter deed zich het gunstigst kennen in Sympbonie pastorale van Beetho ven. Vooral de beide laatste deelen maakten veel indruk, dank zy de artistieke en technische ontwikkeling der executanten en de intelligente lei ding va i den dirigent. Als opening van bet concert was een origineel en friach werk van Ju lius Röntgen Ballade über eine Norwegiscbe Volksmelodie op. 36 gespeeld, waarvan de impressie op den toehoorder zeker nog grooter zou zijn geweest, wanneer de stemming van het orkest niet iets te wenschen overgelaten had. Het bestuur der con certzaal zou aan de hier optredende orkesten het désillusioneerende van zoo'u instrumenten en instrumentalis ten ontstemmende entrée kunnen be sparen door te zorgen voor een stem kamer van volkomen gelijke tempe ratuur met de concertzaal. Zou zoo iets nu bepaald tot bet onbereikbare be- hooren Aan Bestuur dei Bachvereeniging en medewerkende artisten eeu geluk- wensch met het schitterend verloop van dit 5e Baehconcert. PHILIP LOOTS. Hondenkarren. De provinciale verordening in Noord- Hollaud staat toe dat honden voor de kar worden aangespannende haarlemsche politie-verordening eiséht, dat ze onder de kar worden gespannen. Wat doen nu de eigenaars van hon denkarren, die liever de dieren vóór de kar spannen Bij het binnenko men van de gemeente trekken zy een zak over de boomen van de kar en noemen dit dan een gedeelte van den wageu, zoodat de bond dan onder den wagen loopt. Het schijnt, dat deze uitvlucht op gaat in geval van bekeuring. W eldadigheid. naar V ermogen. Aan extra-giften werd ontvangen Volgens vroegere opgave van 25 Dec. 1897 tot 31 Jan. '98. f 2415,08' Van 1—15 Febr. 1898: Van U. U. f 200,00 Vau D. K. 40,00 Van H. D. T. W. Jr. 2.50 Van J. D. 1,00 Totaal f 2658,58- Iu liet vorige dienstjaar 1896/7 werd aan extragiften ontvangen pl.m. f 6800,00 Nadeelig verschil ƒ4141,413 Wegens plaatsgebrek moeten ver schillende berichten enz., tot het vol gend nummer blijven liggen. Heden vierde de WelEcrw. heer A. J. M. Haf kenscheid, kapelaan van O. L. V. Kerk aan het Spaarne al hier. zyn 121/z jarig priesterschap. Onder vele blijken van belangstel ling droeg de jubilaris het H. Mis offer op, geassisteerd door de Eerw. hoeren Nierman eu Kortekaas. Het altaar was voor deze gelegenheid smaakvol versierd. Het zangkoor voerde de Missa Brevis van Pales- trina uit. en na de mis werd gezon gen een feestcantato van pater Haagb. Er werd buitengewoou goed gezongen. De jubilaris ontving ook vele stof felijke blijken van belangstelling. De WelEerw. heer F. J. A. M. Wierdels, rector van het St. Jozefs gesticht aau het Spaarne alhier vier de lieden zyn 12'/a jarig priesterschap. In bijzijn van zijne familieleden, zus ters van bet gestichten alle kinderen (125 in getal) droeg de jubilaris in de rijk met bloemen versierde kapel het H. Misoffer op, geassisteerd door de Eerw. heeren H. C. Maat, Rector St. Jacobs Godshuis en Jansen, kapelaan te O verveen. De kinderen zongen eeue plechtige mis. Z.VV. Eerw. hield hedenmiddag van 1 tot 4 uur receptie. Voor de kinde ren van het gesticht is het den ge heelen dag feest. Zij werden ruim onthaald en een goochelaar zal den avond komen opluisteren. Naar wy vernemen, heeft de bur gemeester van Haarlem een verg. zilveren medaille beschikbaar gesteld voor het concours uit te schrijven door de liedertafel „Haarlem's Zanggenot". IJmuiden. Het gebouw dat tot station voor het vischvervoer zal moeten dienen naby de visschershaveD, is gereed en zal in het laatst dezer week opgele verd worden en de spoorbaan, die het met de gewone lyn verbindt, is in zoo verre klaar, dat zy reeds gebruikt kan worden. De wagon met ijzer-bal last, 25000 K.G. zwaar, die de weeg brug, met 20000 K.G. draagvermogen die achter de vischhal geplaatst is, moet beproeven, is er reeds langs ver voerd. Men hoopt nu dat het nieuwe gebouw spoedig in gebruik zal geno men worden, want er zyn dagen, dat j ongeveer 25 wagonladingen visch ver voerd worden, die nu eerst per as naar het tegenwoordige station gereden moet worden. Maandag jl. b.v. lagen meerad an dertig loggers of sloepen tegelyk met hun visch aan den loswal in de haven. Bloemendaal. De Gemeenteraad te Bloemendaal vergadert Donderdag te half twee. Zandvoort. Vrydag a.s. zal alhier op het zee strand eeue scbietoefepiug worden gehouden met scherpe patronen door het bat. infanterie uit Haarlem. Halfweg. J.l. Dinsdag werden na geuouden monstering 8 i '/i jarige paarden voor buitenlandschen handel aangekocht, tegen f150 a f 240. Uit IJ- en Noordelijke Haarlem- mermeerpoiders werden 13 van die jonge paarden ter aankoop aange boden. Heden overleed 11a een langr durig en smartelijk lijden in het piaconessenhuis, onze ge liefde Moeder. Behuwd- en Grootmoeder de YAN LOOIJ. in den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam, S. VAN DA ALK*?, Predikant te Benschap. Haarlem. 14 Febr. '98. 't beste msrk. Alom bekroond. Sloten. De inschrijvingen voor het Nationaal Huldeblijk hebben in deze gemeente ruim f370 opgebracht. CORRESPONDENTIE. L. H. Uw ingezonden stukje komt voor plaatsing niel in aanmerking alvorens uw naam by onze redactie is bekend gemaakt. &3£&mSTIJ23ftfGOe. Verkiezing Tweede Kamer. District Deventer. Bij de Dinsdag gehouden stemming in het district Deventer zyn uitge bracht 5261 geldige stemmen. De heer Van Delden (lib.) verkreeg 1850. de heer Heemskerk (anti-rev. en R. K.) 1790 eu de heer Van Loenea Mar tinet (rad.) 1621 stemmen. Herstemming tusschen van Delden en Heemskerk. Winter. Te Koustantinopel heeft het voort durend gesneeuwd, eu in den afge- loopen nacht zyn op de Galata-brug twee schildwachten bevroren. Te Hamburg daarentegen heeft zich een consortium gevormd dat uit Skandi- uavië groote hoeveelheden natuurlijk y's naar Noord-Duitschland wil laten brengen, aangezieu de buitengewoon zachte winter hen die ijs noodig heb ben voor hun bedrijf gedure de het warme jaargetij, in verlegenheid brengt. van den Stadsschouwburg te Amsterdam. Dir. C. v. i». LINDEN.— Donderdag 17 Febr. 1898, I Groote Opera in 3 bedrijven cn een Voorspel, j Muziek van A U G U S T E N N A. Aanvang 7uur. Balcon '2.50, Stalles 12 ie Loge f'1,75, Parterre f 1.50,2e Loge 11.25. Gaanderij f 0.00. $58^** Deze opera werd 1.1. Dins dag te Amsterdam voor de 15de rnaal voor een ei vollen' Schouw burg opgevoerd. De hoofdpartijen worden gezon gen door Mevrouw MA DIEIv DE MONTI Al eu den Heet; URLUS. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd16 Febr J. v. Kapel en M. C. de Zaayer. G. Lode en H. J. Koster. Getrouwd 16 Febr. P. v. Ryn en M. M. v. d. Linden. J. P. Bareuds en A. C. v. Zyp. j. Wesseling en M. H. Ketzer. J. B. Gubbels en C. H. B. v. d. Ploeg. J. v. Reyendam en D. E. de Braber. O. Priesman en H. C. Koppen. \Y. A. de Tello en C. v. Kampen. J. A. v. Muyen en A. M. G. de Korte. J. Moletoor en C. M. de Korte. W. F. Dozy en Y. 8. Wou- tersen. Bevallen 15 Febr. M. E. Jacobs- Plate z. M. W. v. Poelgeest— WaIe veld z. E. Nietnanv. Rixel z. G. Scheller—Groes z. 16. S. J. Gosewehr Vrugt z. Overleden 14 Febr. J. v. Daalen— v. Looy 78 j. Nassaulaan. H. M. Hoo- mans 60 j. KI. Heiligl. 15.J. J. Son- nemans 17 d. z. Campbuysstr. van de Clip. Zangvereëiiigirig „EX ANIM O", te Heemstede, bij gelegenheid van haar '10-JARIG BESTAAN, op Maandag 21 Feb r. 189S, 's av. te 7 uur. in de Ned. Herv. Kerk. Entree en Progr. 25 Cts. De opbrengst strekt mede ten voordeele van de Chr. Volksbiblio theek. Progr. verkrijgbaar aan de Kerk en bij den Heer HE1JDANUS, Achterweg, Heemstede. GEVRAAGD: Bakenessergracht 53. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderd. 17 Febr. 1898. des na middags van 2—3 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. FantaisieA. Hesse. 2. Adagia uit de 5e Sympbonie Beethoven. 3. Sonate No. 6 Mendelssohn. 4. Marche funèbre Chopin. 5. Aria I Mondnacht Schumann. MARKTNIEUWS. Haarlem, 16 Febr. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 9 stapels, uit makende 809 kazen, wegende 1532 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G. f 22.— Laagste pry's per 50 K.G. fO.— Haarlem, 16 Febr. Op de veemarkt alhier zyn aange voerd 19 Kooien f 180 i f 150 0 Gras- kalveren f a f 90 N. Kalveren f 12,— a 7.— 34 Schapen f24.— a f 16.— 00 Lammeren f 00 a f 0.—. 0 Pinken fO.—0 Paarden. Stoom vaartbericSi (en Het stoomschip Koningin Regentes, van Amsterdam naar Batavia, arri- voerde 15 Febr. te Genua. Het stoouisehip Prins Hendrik vau Amsterdam naar Batavia, pass. 14 Febr. Perim. Het stoomsehip Voorwaartsvan Amst. naar Java, arriv. 14 Febr. te Port Said. Tegen Mei of eerder voor een eenig heer 2 gem. of ongein. Bovenkamers, op praclitlgeii stand nabij den Hout. Br. fi'. onder no. 1344 aan het Bur. van dit blad. een BODESCHAP. Men gelieve nadere conditiën te zenden m. br. onder No. 133j bureau van dit blad. Timmerman en Aannemer, Kampersingel 26. Door omstandigheden AANGE BODEN een prachtig Amerï- kaanscb Orgel voor billijken prijs. Te zien Rozenstraat 49boven. Het beste adres voor het laten maken van alle soorten TIMMER WERK. solied eu billijk, is bij J. ANTONISSE, Brouwerstraat30rood. Ter overname aangeboden een HUIS der Coöperatieve Bouw- vereeniging <iDe Toekomst». Br. fr. onder no. 1325. bur. v. d. blad. Koopje Damesfiets, merk «Cleveland", model 1897. met Lantaarn en verder toebehooron, zonder eenig gebrek. SPAARNWOUDER8TR A AT 53.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3