genienr 3e klasse den Rijkswa terstaat E. van Konijnenberg onder de bevelen gesteld van den hoofd ingenieur in het 6e district, om te worden toegevoegd aan den ingenieur in het Westoljjk arrondissement van dat district, ter standplaats Breda. Bö koninklijk besluit van 23 dezer, no. 26, is aan het comité voor de ontvangst van de buitenlandsche pers bij de piechtige inhuldiging van H.M. de Koningin toegekend een subsidie van 2/3 in de te maken kosten, tot een maximum van f20,000. Mr. A. van Naamen van Eemnes. De Zwolsche Ct. deelt mede, dat mr. A. van Naamen van Eemnes, voorzitter der Eerste Kamer, Zondag 27 dezer, 70 jaar oud is geworden. De heer Van Naamen van Eemnes heeft 35 jaar zitting in de colleges, die de gemeente, de provincie of het land vertegenwoordigen. Hij werd in 1863 tot lid van den raad dier ge meente irekozeu. In 1865 koos Zwolle hem tot lid der Provinciale Staten van Overijssel, terwijl bij in 1S66 lid werd der Tweede Kamer. Nadat hy in 1880 door de Staten naar de Eerste Kamer was afgevaardigd, werd hij in 1889 door den Koning tot voorzitter benoemd, welke benoeming sedert bij iedere zitting door de Regentes werd hernieuwd. Als voorzitter der Eerste Kamer heeft de heer Van Naamen van Eem nes bij hoogst belangrijke gebeurte nissen de vercenigde zitting der Staten-Generaal gepresideerd, eerst b\j de ziekte des Konings, later bij het optredeü der Regentes, en altijd wist hij het juiste woord te kiezen op het gewichtige oogenblik. Eer lang zal het wederom zijn taak zyn bij de inhuldiging van Koningin Wil- helmina namens de Staten-Generaal op te treden. Al den tijd dat de heer v. N. on der ons heeft verkeerd, heeft hij zich onderscheiden door toewijding aan de algemeene zaak. Waar hij kon, stelde hij zyn tijd en zijn kennis be schikbaar en wist bjj de eer van het kapitaal boog te houden. Voor nut tige ondernemingen doet men nooit tevergeefs een beroep op zijn mede werking, en zyn weldadigheidszin is allen bekend. Zola-vereering. Op een der sneltreinen van Amster dam naar Antwerpen waren Vrijdag zooveel brieven en briefkaarten voor d«n heer en mevrouw Zola, dat de postambtenaren die onder één adres hebben verzonden, voor het gemak van de Fransche postadministratie. Beteekenis van „Schoremer". Dr. C. H. Möller deelt aap het Hbld. mede, dat de beteekenis. althans de afleiding van het woord schoremer, waarmede de rechterlijke macht ge moeid is geweest, niet duister is voor wie Spaansch kent. In 't Spaansch toch bestaat de uitdrukking cliurri- burri (leessjoerriboerri) voor „ge meen volk", „plebs". Ligt 't niet voor de hand, dat wellicht a! in den Spaanschen tijd hieruit het bekende „schorriemorrie" (in Van Dale's woor denboek omschreven a'isrommelzoo, samenraapsel, gepeupel) in onze taai is overgegaan, en daarvan, op een enkel persoon toegepast, het woord „schoremer" is gemaakt? Eene begrafenis. Onder toeloop van een groote me" nigte volks zyn Zaterdag de 4 slacht offers van den brand in de le Jan Steenstraat te Amsterdam uit de wo ning van een familielid in de Pieter Nieuwlandstraat grafwaarts gedragen. De politie had werk om in de straat ruim baan te houden voor den stoet. De lijkeu werden ter aarde besteld op het kerkhof de Vraag aan den iSloierweg, waar door een der bloed verwanten, zekeren C. Braspenning, een kort woord van rouw en deernis met de achtergelaten kinderen ge sproken werd. Het uitvoerend comité voor de in huldigingsfeesten te 's Gravenhage, heeft, met goedkeuring der Koningin, benoemd tot commandant vao eene HH. MM. iu die dagen aaD te bieden eerewacht den gepens. majoor der huzaren A. F. M. graaf van der Duvn, die zich met de verdere samen stelling en regeling der eerewacht belast. Reeds thans worden 5 leden van den gemeenteraad te 's-Gravenhage genoemd, die het voornemen hebben by de periodieke aftreding in het volgend jaar te verzoeken hun man daat niet te vernieuwen. Als reden daarvoor worden genoemd, de veel vuldige en langdurige zittingtijden in de stembureaux, welke hun buiten de gewone raadswerkzaamheden onder de nieuwe kiesrechtregeling worden opgelegd. Poging tot oplichting. Bij een landbouwer te Lonneker vervoegde zich dezer dagen een als heer gekleed persoon, die zeide hem te komen gelukwenschen met den prijs van f5oO die op zyn lot geval len was. Wanneer hij dadelijk f25 gaf zou de heer zorgen dat tegen Mei e k. de f 500 in zyn bezit waren. Werkelijk had de landbouwer voor eenigen tijd een lot gekocht voor f 0.50, i doch kon dit niet vinden, wat echter volgens den heer niet erg was. De boer die het geld niet had, kwam met den heer overeen, de f25 i op een bepaald uur in een der hotels ite Enschede te zullen brengen. Voor- j dat by echter naar het hotel ging, j stelde hy de politie er van in kennis, die dadelijk de noodige maatregelen nam, doch het schijnt dat de bedrie- jger lont geroken heeft, althans er was niemand om het geld in ontvangst te nemen. {Tub.) Diefstal. Vrijdagnacht is te Bergen-op-Zoom een brutale diefstal gepleegd. Door openschuiving van een raam is men in eene woonkamer, grenzende aan den goudsmidswinkel van L. Soesman Wolf in de Fortuinstraat geklommen. Daarna is men in den winkel gegaan, en heeft men ran het kostbaarste weggenomen uit de étalage. Vooral veel diamantwerk en horloges met kettingen worden vermist. Het ont vreemde moet een waarde van circa drieduizend gulden bedragen. De be woners sliepen gelijkvloers en schijnen gerucht to hebben gehoord. De eige naar is per rytuig met de marechaus sees den kant van de Belgische grens opgegaan, waarheen de dieven zeker gevlucht zyn, want een iedige doos en twee gouden kettingen zyn reeds in een naburige gemeente gevonden. De diefstal moet omstreeks éen uur hebben plaats gehad. De bestolene is, naar men vertelt, tegen inbraak ver zekerd. bazaltsteenea geladen, waarop zich geering heeft dezen stap gezet, die 10 werklieden "bevonden, werd door opnieuw leiden zal tot de ontwikke- het. sleepbootje van den aannemer der ling der bekende hulpbronnen; do kribwerken te bestemder plaats ge- jacht is dos ook daar opengesteld sleept. In den stroom komende, sloeg maar onder zekere voorwaarden; de schuit om en geraakten allen tevooreerst is het een privatieve jacht water. Tan hen werden 8 gered, doch voor Nederlanders alleen en ten an- twee hnnner Pieter van der Winkeldere moeten de jagers zorgen voor en Joh. v. Wiggen verdronken en men i veiligheidsmaatregelen op hun jacht veronderstelt, dat zy onder de lading j Wie weet of het loslaten van goud- bazaltsteen bedolven liggen. Tot heden heeft men ten minste hunne lyken nog niet gevonden. Beiden zyn ge huwd en laten vrouw en kinderen hulpbehoevend achter. Trein-ongeluk. Naby het station Kaldenkirchen even voor het station Yenloo is de Zuid-Exprestrein No. 85, komende van Bazel, bestemd voor Hoek van Holland, Zaterdagavond op een ran geermachine geloopen, die op een dwarsspoor stond. Eén rangeerder werd gedood. De Exprestrein derail leerde en S reizigers werden licht gekwetst. De boot vertrok van den Hoek zonder passagiers. Met 75 minuten vertraging gearriveerd te Rotterdam, overnachtten zij aldaar. Ongelukken. Zaterdagochtend is op de spoor baan naby het station Zwolle het lyk gevonden van eene vrou w, vermoede lijk eene dienstbode. Zij is waarschijn lijk door een der treinen Vrijdag avond overreden. Te Limmei-Meerssen is Zaterdag ochtend eene vrouw door den tram trein overreden en op de plaats dood gebleven. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur lag de stoomboot Merwede IIvan de reedery Fop Smit Co., voor het Groothoofd te Dordrecht. Wanneer de boot stil ligt, is het de gewoonte om nog even de machine te smeren terwyl de. tweede machinist J. de Jong, uit Gorinchem, daarmede bezig was? draaide de machine een balven slag rond en geraakte hy tnsschen de machine beklemd. Hy is aan de gevolgen zyner in wendige kneuzingen in het Gasthuis overleden. De Urker vischschuit U. K. 50 is Vrijdagnacht, van de visscherij naar Nieuwediep terugkeerende, by het Westgat door een stortzee beloopen. Alle opvarenden, 3 in getal, werden daardoor overboord geslagen,doch twee hunner wisten zich aan de schuit vast te klemmen en bleven zoo be houden. De schipper Tromp Korff, gehuwd en vader van 5 kinderen, verdronk. Zaterdagmiddag had op de rivier de Lek naby Culemborg ter hoogte van Kortenoord het volgend ongeluk o i 5* ar BATAVIA 27 Januari. In haar mail-overzicht schrijft de J.-B. Het nieuwe Atjeh-régime, waaraan zooals ons eene militair deskundige hand schreef, de tijd moet worden gelaten het at' te leggen, is door den minister gedefinieerd als het stelsel van vasthouden gedurende een niet vooraf te bepalen tyd vau enkele punten, van waaruit het omliggende gebied kan worden beheersclït; het behoort echter naar zyn oordeel be perkt te blijven tot groot Atjeh alleen, En hoe dan elders, waar wjj er naar streven dieper in en verder door te dringen? Misschien geeft de beraad slaging in de Eerste Kamer later daarover eenig licht. Ook zy keurde inmiddels de be grooting goed en dus moet nu „het nieuwe, krachtige stelsel" tooueu dat 't ernstig gemeend is met 't stelsel zoo krachtig mogelyk uit te voe ren een onzer Atjeb-correspoudenten wees er onlangs terecht op, dat men daar dan niet moet treuzelen met nitzenden van materiaal voor spoor- of tramweg, waardoor belemmering ontstaat, maar dat er doortastend ge handeld moet worden; dan behoude men by het korps marechaussees de nuttige beweeglijkheid en stelle niet eene zwaardere bewapening in uitzicht, die daaraan afbreuk doen moet; dan ook zy men hier in Indië wat meer gesloten met zyne plannen't is merk waardig dat men in dit land der ge heimzinnigheid omtrent de kleinste kleinigheden pas iu al de dagbladen de voornemens tot uitvoering van den beraamden Pedir-tocht heeft kunnen lezen, van den uitslag waarvan zoo veel zal afhangen; in détails werd daarin het plan de campagne aange wezen welke bataljons aan de actie zouden deelnemen; hoe zou worden geageerd vau de landzijde en van de zeezijde en verdere bijzonderheden. Welnu, van tweeën één: óf de redacteurs der dagbladen hebben al len zonder oaderscheid hun duim tot bron gebezigd, maar dat is niet aan nemelijk, want ze zyn over het geheel goed ingelicht; óf de generale staf is erg naïf dat hy in het bekend wor den der plannen volstrekt geen be zwaar ziet, maar zulk een naïeveteit is immers ook niet aannemelijk. Wat moet dan wel aangenomen worden? Voor het tot dien tocht komt, is de poging om benden van Oemar te verdrijven gelukt, de poging om hem zeiven te vangen mislukt. Als nu in 's hemels naam met het oog op den Pedirtocht zich maar geene persoon lijke quaestiën, al te vaak reeds vroe ger zooveel kwaad gesticht hebbende, te voorschijn treden. Wordt van Heutsz wel belast met de leiding, dan zal de openbare meening ginds en hier vermoedelijk geruster zyn; geschiedt dit niet, dan zal dat natuurlijk niet gebeuren om anderen niet te passeeren of te hinderen, maar omdat het oor logsbelang dat vordert. Of we ook vooruitgaan in Atjeh! Nu reeds zyn een paar landschappen daar opengesteld voor het doen van zoekers en petroleumboorders ons niet nader brengt tot de pacificatie; na tuurlijk naast het nieuwe, krachtige stelsel! Waar het wel aan zou lig gen dat men met Lombok nog niet zoover gekomen is als nu met die landschappen in Atjeh „L'ordre règne a Yarsovie.'j Letteren en Xynst Italiaansclie opera. Men schrijft uit den Haag, dat de directeur der Italiaansche Opera, de heer M. de Hondt, uit Milaan terug gekeerd thans de zekerheid heeft dat Mascagni 6 Maart aldaar zal aan komen, en op Dinsdag 8 Maart Rat- cliff zal dirigeeren. Ook te Amster dam en te Rotterdam worden voor stellingen onder zyne leiding gegeven. Het gezelschap wordt hedenuage- noeg geheel vernieuwd. De heer Otta- Tiaui is de heldeutenor, tenore dra ma, tico), de heer Martinez Patti, lyrische tenor, de dames Angelini, soprano drammatico, Vendrell, lichte sopraan, Montalcino, mezzo sopraan en Ida Gabler, soprano mezzocar- rattero. Mej. Montalcino is in Itaië ver maard als Carmen, welke party zij ook hier zal zingen met Lunardi als toreador. Voor de rol van Ratclift'komt over de tenor Runcia, die de party heeft gecreëerd, en speciaal door Mascagni is uitgenoodigd ook hier de rol te verrulleD. Den lldeD Maart komt Lucenti, de geroemde bas, terug, om de Mefistofele van Boito en de Mefis- tofele in de Raust van Gounod te zingen. Behalve de Mascagni opera's, op te voeren tusschen 8 en 21 Maart, bestaat het reperioire voor het nieuwe gezelschap uit: NormaOthello, Mefis tofele. Faust, Carmen, Ebrea La Juive met Lucenti) en Ebreo {De Jood) van ApoJlini. Het voornemen bestaat voorloopig tot de eerste dagen van April hier te lande te blyven, om daarna mis schien naar België te gaan. Emma Nevada. Een onzer lezers schrijft ons: „Met groot genoegen aanvaardde ik eene lieve invitatie der Diva en begaf mij Vrydag naar Den Haag. Overal hoorde ik van de machtige impressie die deze kunstenares, door haar dramatisch spel en door haar innemende verschijning, ook in de residentie met de Traviata gemaal;t iiad. Tegen 2 uur ging ik naar het Hotel Paulez, waar mij de gevierde ster met haar echtgenoot, Mr. Pal mer, met tie meest vriendschappelijke hoffelijkheid ontving. Het echtpaar bewoont in 't rez de chaussée van genoemd hotel eerige elegante, zeer gezellige apartementeu en spoedig waren wij in een druk gesprok over allerlei. Emma Nevada is iu hare allures de dame du grande monde met indrukwekkende omgangsvormen, daarby uiterst bescheiden en lieftallig, vol temperament; zoodra zy begint over muziek te praten, eene door en door impulsieve natuur, vol zielsadel in hare uitingen en met klassieke lynen in het niet sciioone maar sym pathieke profiel. „Na een poosje van gezellige» kout zeide de gevierde .rouw: Het. be valt my in uw land zoo byzouder Emma Nevada zeide onder meer: „Ik ben in groote landen geweest, maar ontmoette dikwyls weinig liefde en nog minder gevoel voor kunst. Hier, in het kleine Holland, heerscht een groote, sterke geest van enthou siasme voor muziek, eü dit zoowel eert het publiek, dat ik zeer dank baar zal blyven, als de knnstenarg wie deze élan geldt. Ik hoop in dit interessante, pittoreske land terug te komen en dan zal ik my voor zooveel toegenegenheid en sympathie, hier ondervonden, voor de vriendelijke ont vangst en zachte beoordeeling vau hetgeen ik gaf, door het beste wat ik heb te geven, revancheeren". „De portier bracht eenige kaarten van voorname ingezetenen te 's Gra venhage, die aau de beroemde Diva wilden voorgesteld zyn on zy beloofde my een dag te Amsterdam te komen en voor my, zoolang ik maar wilde luisteren, liederen te zingen. „Ik nam den aangeuaamsten indruk mede toen ik vertrok." Hbld. Soc. Zang- en Muziekfeest. Het Comité voor het Zang- en Mu ziekfeest, te houden op de beide Pinksterdagen in het Paleis voor Volksvlyt te Amsterdam, deelt ons mede, dat de volgende Zaug- en Mu ziek vereenigingen hunne medewer king hebben toegezegd Mannenkoren„Concordia" (Siga renmakers), „Excelsior" en „Kunst aan 't Volk" van Amsterdam„Au rora" te Dordrecht; „Excelsior" te Haarlem„Hoogezand" te Hoogezaud- Sappemeer en „De Roode Vaan" te Krommenie. Gemengde koren: Voorwaarts"te Amsterdam„De Wekker" te Koog a. d. Zaan; „Voorwaarts" te Haarlem; jKunst na den Arbeid" teSueek; „Door Eenheid Hooger" en „Kunst aan 't Volk" te Rotterdam'; „Volks koor" te Heerenveen„Voorwaarts" te Wormerveer. Voorts het Vrouwen koor „Apolló" van Amsterdam. Muziokvereenigingen„Apollo" te 's-Hage„Sempre Crescendo" te Almelo„Apollo" te Koog a. d. Zaan „Concordia" te Hengelo (O.); „Fan farekorps" te Lemmer„Unisono" (strijkorkest) te Amsterdamen „Ons Vermaak" (strijkorkest.) te Almelo. Deze vereenigingen tellen to zamen ruim 800 leden. Door elke afdeeling zal een ensemble-nummer (gezamenlijk; uurnraer) uitgevoerd worden, dus een nummer voor de Mannenkoren te zamen, een voor de gezamenlijke ge mengde koren, en een voor de har monie- en strijkorkesten. Ook zal iedere deelnemende vereeniging nog een verplicht vry-nummer zingen, waaraan alle reeds druk studeeren. In den daartoe uitgeschreven wed strijd is vau de ingezondeu ontwerpen voor een reclameplaat voor de Nat. Tentoonstelling van Vrouwenarbeid bet ontwerp van mej. Suze Fokker, te Laren, door de jury het best ge keurd en gekozen om uitgevoerd te worden. Eervolle vermeldiugen wer den niet toegekend. Land- en Tuinbouw. Tentoonstelling te Lisse' Men schrijft uit Lisse d.d. 25 Febr. Hedenmiddag werd alhier eeue ten toonstelling geopend van bloeiende bolgewassen. Deze tentoonstelling, die vier dagen geopend zal blijven is ge heel eene onderlinge tentoonstelling, dat wil zeggen ze gaat uit van het initiatief van een tiental personen die inzonden. Alles gaat dus buiten elke corporatie om, èo prijzen worden er niet toegekend. De opbrengst, is geiieel voor een liefdadig doel. In vorige jaren heeft men hier op eene dergelijke wijze ge- exposeerd. De zaal van het hotel „De at; ll£.. ?ens 'iee' !f,D? Zwaan" is in een bloementuin herseha- «r ?o: ant Z0H wtl'enpen eu de tentoonstelling mag als best e?; Niettegenstaande ik geslaagd beschouwd worden. Uit een Maart elders zingen moet, ben ik vast vak-oogpunt gezien zijn er in de col besloten bier te blyven, om ra t i fegties bloeiende bolgewassen inder- i daad enkele prachtexemplaren. myubouwknndige opsporingen om j de groote ovaties haar in Den Haag Eene zoogenaamde zolderschuit, met later concessiën uit te geven: de re- en Amsterdam gebracht. midden van zulk een flink menschen- slag en van zulke kunstschatten en Op de tentoonstelling bevindt zich b'Ug'öven van welwillende vrienden i eeue massa bloeiende planten en even tot begin Apru uit terusten; dan eens meer zeldzame bolgewassen,zoodat moet ik weer naar Parijs, waar ikj,^ geheel er zeer los ea bevallig eeue nieuwe rol zal creeeren. uitziet. Verder sprak de gevierde vrouw, die in hare bewegingen zoo gracieus is, met haar klankvolle stem vol in genomenheid en dankbaarheid over ess Wedstrijden. De protest-commissie van den Ned" Voetbalbond, Zaterdag vergaderd in „Deze," zeide een ander op Villcdieu wijzend, „is nog een leerling van my." „Dat is waar, papa Lebigot", zeide Villedieu, „en ik heb van je lessen goed geprofiteerd." „Ik ben trotsch op je," zeide Lebigot. „Gy zyt een parvenu." „Ik", zeide Herman, „ben by niemand in de leer ge weest, maar ook in 't geheel geen parvenu." „Ojij," zeide Lebigot, „jy hebt geen reden van klagen. Buiten de voordeeltjes, die jy je zelf verschaft, krijgt gij elke maand vijf honderd frs. van ons. Die rente zal je nooit ontbreken, hetzy gy ze van den een of den auder ontvangt. Dat is nog al een aardig duitje voor oen man, die zich eiken avond kalm ter ruste kan leggen. Jy verdient je geld ook ten volle, dat moet zezegd. Je praktizeert over menseben. die buiten de wet staan, en die behandel je goed terwyl jy daar entegen op vereerend verlangen menseben, die ons in den weg staan, utt hun lyden helpt." „Dat is aan de medicijnen te wytea", zeide Hermann. „Eu wat hebt gy in den tijd uitgevoerd, sinds wyje iet laatst gezien hebben, myn prins vroeg do oude Lebigot aau Villedieu? „Dat gaat je niet aan," antwoordde Villedieu. „Ge hebt gelyk, bescheidenheid is een eerste ver- iischte." „Wat brengt je hier?" vroeg Camard. „Een zaak." „Spreek eens op." „Oje kunt my jelui hulp vooruit verzekeren, want ?r is geen gevaar by. Mijn vrouw moet opgespoord vorden." „Je vrouw „Ja, mijn vrouw is de echtelijke woning ontvlucht." „Ongeluksvogel, die ge zyt!" zeide een der mannen lachend. „Gy kunt jc opmerkingen voor je houden," zeide de hertog de Villedieu gestreng. „Goed. Ik zal zwijgen." „Gij moet myn vrouw opzoeken en als ge haar terug brengt ontvangt ieder van jelui twee duizend francs." „Haar signalement?" vroeg Camard. „Hier is haar portret," zeide Villedieu. „Waar moeten wy haar heen brengen, als wy haar vinden „Als gij haar vindt, bewaak haar dan strengLegi bot, die weet waar ik mij bevind en wat ik doe, kan mij komen waarschuwen. Het overige laat ge aan my over." „Er zyn minstens tien mannen noodig om Parys te doorzooken", zeide Camard. „Zet er vijftien of twintig aan het werk, zoo ge wilt," zeide Villedieu. „Gij zult dan veertig duizend frs. hebben uit te be talen „Ja, als ge my haar binnen twee dagen terugbrengt. Vindt gij iiaar binnen acht dagen, dan twintig duizend. Terder zal ik dat alles regelen met dengeen, die haar schuilplaats ontdekt heeft. „Dat is een goed zaakje," zeide Legibot, „we zullen haar vinden, myn zoon." „Gij zoudt wel een voorschot kunnen geven," zeide Camard. „01" zeide Villedieu. „daar houd iff anders niet van. Maar hier hebt ge vijfhonderd frs. Overigens weet ge dat ik altyd mijn woord houd." „Ja, ja." „Nu, adieu en veel succes." Do hertog en de dokter verlieten bet huis en keerden j naar den boulevard Malesherbes terug. HOOFDSTUK V, Afschuwelijke plannen. „Vertel my nu eens, Hermann," zeide Villedieu. „tot hoever je bezwaren gaan „Hoe bedoel je dat „Je wilt de menschen niet gewelddadig om zeep brengen „Neen." „Zoudt gy willen dooden „Dat hangt er van af, ik heb je reeds gezegd, dat ik my aan de wet houd." De Villedieu zette zich in een gemakkelyken stoel, plaatste zijn beenen kruiselings op de tafel, en zeide: „Mijn waarde, ik weet dat de oude heer Dura-.d in Italië vertoeft. Waar precies, dat weet ik niet, maar men zal hem wel vinden. De bandieten zijn op 't oogen blik in 't zuiden zeer machtig. Als gij niet zelf wilt handelen, zullen er toch zeker wel lui te vinden zyn, die voor een paar honderd franos myn familie willen verdonkeremanen." den Haag, verwierp het protest van R. A. R tegen de 3e goal door de H. F. C. „Haarlem" gemaakt in den wedstrijd, voor eenigen tijd hier ter stede gespeeld. Deze beslissing was nogal van gewicht, omdat de wed strijd tot uitslag had gehad een gelijk spel 33. Voetbal. De beslissende wedstrijd, die Zon dag tusschen „R. A. P." en „Sparta" in Rotterdam gespeeld werd, eindigde in een gelijk spel. Hoewel „Sparta" in het begir sterker scheen ie zyn, bleek al spoedig dat „R. A. P," zeer rap was. Niettegenstaande alles was de uitslag 1—1. Het weder liet wel wat te wenschen over. Men deelt mede, dat de commissie tot samenstelling van hetNederlandsch elftal dat 10 April tegen de Engei- schen onder mr. Gr iven te Leiden zal spelen, Vrydagavond besloten heeft in volgorde die hun goeddunkte de volgende heeren voor Nederland uit te noodigen. Den keeper van de H. V. V., J. v. d. Linden (Amster dam), A. Kan (Den Haag), Heijbroek (Rotterdam), C. van Hasselt, (Rottd.), v. d. Berg (Haarlem), Fiihri (Den Haag), J. Roque (Arnhem), Broese (Den Haag), J. Hisgen (Amsterdam), v. Holten (Rotterdam), I-teesema (Rot terdam), Stichter (Den Haag). Put man Cramer (Den Haag), J. Stok (Rotterdam)Hesselink (Arnhem) Sweerts (Amsterdam). Gerkens (Arn hem. v. Heukelom (Den Haag) Cre- mer (Haarlem), Kampschreur Amst.) Alg. Ned. Wielr. Bond. Onder presidium van den heer A. Koolhoven hield de afdeeling Noord- Holland van den Alg. Ned. Wielr. Bond Zondagmiddag iu het Amst Wielr. Bondslokaal op het Damrak te Amsterdam haar jaarvergadering, die zeer druk was bezocht. De hee1, A. Klufiver te Hilversum werd herbenoemd als afd. consul en de heer Jan B. H. Bruinier verkozen als plaatsvervangend afd. consul, ter voorziening in de vacature, die door het bedanken van den heer C. M. J. Muiier Massis te Amsterdam was ontstaan. In den loop der vergadering werd een voorstel van den heer Groene- veldt aangenomen dat het Dag. Be stuur van den Bond tot B. en W. van Amsterdam een request richte waardoor de belemmerende bepalingen by het inryden van enkele straten voor wielrijders geschrapt worden. Ook kwam ter sprake de wyze van redigeeren van het bondsorgaan. Eenige sprekers wenschten sommige rubrie ken uitgebreid te zien of brachten grieven te berde tegen de redactie. Met bijna algemeene stemmen werd eene motie aangenomen, voorgesteld dooi' den heer J. Feith, waarbij den hoofdredacteur wordt verzocht acte te uemen van het in deze veigadering gesprokene over de „Kampioen". Een belangrijke bespreking vorm den de hulpkistea en hare plaatsing, de wegwijzers en waarschuwings borden. De hulpkistea bevattende rijwiel- ea verband-materiaal en de consuls-cas setten, welke ter bezichtiging aanwe zig waren, wekten bewondering door de doelmatige en nette inrichting. Sclierin wedstrijd. Te 's Gravenhage werd Zaterdag en Zondag gehouden het wapen feest van den Offieiers-öchermbond te 's-Gravenhage in Diligenha. Den eersten dag ontving het bezoek van don minister van oorlog eu zijn adjudant; van den luit,-gen. Bergansius, inspecteur der artillerie gen.-maj. C. O. van Kesteren. inspec teur der infanteriekolonel De Bock. comm. van het regt. grenadiers en jagers. Het tweede gedeelte van het wapen- feest werd opgeluisterd door het be zoek van den minister van koloniën; van den partic. secretaris van H. M. de Koningin-Regentes jhr. Do Ranitz generaal-majoor Laman Trip, de kolonels Dierner en De Bock. De volledige uitslag vau de offi- cieren-wedstryden is ais voigt. Degen, le prijsle-luit. Muschart 2e pr.: le-luit. Albreeiit: 3e pr.: 2e- luit. Wirix. Deelnemers 18. Sabel, le pr.: le luit. baron Van Heemstra; 2e pr.: le-luit. Woudstra; 3e pr.: le-luit. Bakker. Deeluemers 15. „Dat zou ik kunnen probeeren." „Nu daar zullen wy dan verder over praten, als het oogenblik daar is, dat mijnheer Duraud uit den weg geruimd moet worden." „Dat hangt ook van de andere zaken af. Papa Legibot zal zoo meteen komen. Als mevrouw de Villedieu ge vonden is, vertrekt gij oogenblikkelyk. Is dit niet het geval dandaar moet ik nog eens over denken." Eenige oogenblikken daarna trad papa Lebigot binnen. „Niets." zeide hy. „Ezelriep de Villedieu uit. „EzelDat zyt ge zelf, myn prins," zeide Legibot. „Gelooft ge, dat het zoo gemakkelyk is? Wy kun nen met dit zaakje goed geld verdienen, ge kunt er dus van verzekerd zyn, dat wy alles in het werk zullen stellen, om die duiten in handen te krijgen. Zij zyn steeds aan het werk en met vuur, maar tot nu tre hebben zy geen spoor van haar kunnen ont dekken." „Zet het werk voort," zeide Villedieu; „en wilt ge me nu het genoegen doen even hier naast te gaan." Toen Lebigot de kamer had verlaten hernam de Villedieu „Voor het oogenblik kunt gy mynheer Durand met rust laten. Ik heb Legibot weggestuurd, omdat het niet raadzaam is, dat hij merkt-, dat ikgeen geld meer bezit." Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2