Schilderwerken en Behangen, PREDIKBEURTER 01 SCHUTTERIJ J. PAHDER, Krnisstraat 22 ei 33,-Haarlem. ABVSHTEITIËN. Kapitaal-, Pensioen-en Lijfrente- GEVRAAGD GREGORiUS MOOUMAN, Schiidersjonyen, Ter leen gevraagd Te Huur gevraagd. Voorkamer met Alcoof. JoIid Grant's Schouwburg-Haarlem. „IK BESCHULDIG!" ,.Het proces-Zola". Meubelfabriek Nassaulaau 65a, 65b, 67. TAPIJTEN, GORDIJNEN. MEUBELEN. Het goedkoopste Adrex GEBRs. VAN BEEM, heeft liefdeprediking geen zin noch beteekenis, maar blijft het wachtwoord van ieder weldenkende: stryd immer, strijd om te komen tot liefde, waardee ring. verdraagzaamheid tusschen de menschen onderling. Laat het voorloopig comité van Toyubeewerk eens onbevooroordeeld onderzoeken de gegevens en statistie ken zoowel nit binnen- als buitenland, of de door my gekenschetste toe stand niet de juiste is, dan zal ze tot hetzelfde resultaat komen als ik, dan zal zij partij kiezen voor de zwakken niet doo naailes, schermles, reisclubs, cursus in vreemde talen, het leereu lezen cu schrijven aan ouderen van dagen, door het onderwijzen van land- of vol keren kunde, het leeren van va- derlandsche- of wereldgeschiedenis, door het leeren van koken enz., aan een klein, zeer klein gedeelte men schen. terwijl de wenschen en verlan gens der groote hoop zich concentreert om dat eene enkelebrood en nog eens brood of waarborgen voor het bestaan. Zeker enkelen zullen er zijn die ont vankelijk zijn voor iets boogers, maar de massa pakt men niet. Do broodvraag dat is het, waar mede zich allen bezighouden op 't oogenblik, dit moge plat materialistisch zijn, het. is niettemin waardaarom het klinkt als een bespotting, den werkloozo gratis teekenles of iets dergelijks aan te bieden, terwijl de arbeidersklasse streeft naar verkorting van werkdunr, om de werkloosheid te beperken. Wat moet men toch weinig van het werkelijke leven afweten om te ver onderstellen dat b.v. de bankwerker in fabriek of werkplaats zyn mechanische kennis, opgedaan bij de cursussen in stichtingen als „Ons Huis", in praktijk kan brengen. Dit is beslist onwaar, de directeu ren, opzichters, werkmeesters, en zulke lui afleon kunnen dat doen, het oor deel van een gewoon werkman is in dergelijke inrichtingen niet in tel. Zelfs al was het wel waar, dan nog geniet hy geenerlei voordeel van ver snelling of verbetering der oplevering. Buitendien weet men dan niet dat de arbeider zoo langer zoo meer ren vlecschelyk aanhangsel wordt der machine, dat dikwijls de arbeid van volwassenen kan gemist worden, ter wijl kinder- en vrouwenarbeid toe neemt Men zal de kinderen der minge- goeden leeren hoeveel eiwit-gehalte, stikstof en waterstofgas schuilt in onze voedingsmiddelen, terwijl de arbeiders zich voeden moeten dank zy hun lage loonen met. het slechtste wat de warenmarkt aanbiedt. (Denk eens aan boter, ja boter voor f 0.225 het kilo.) Men zal ze leeren koken, och hoe aardig, als men weet dat onze jonge meisjes, onze dienstboden vooral, de bereiders van de spijzen der meer gefortuneerden zijn. Als de behoefte beslaat te leeren koken, d. w. z. smakelijke spijzen te bereiden, dan zal deze behoefte meer gevoeld worden onder ons lomanlezend, niets nuttigs uitvoerend dametjes publiek dan onder de dochtereu der armeD. Als er eens een „Ons Huis" tot stand komt, dat men dan een cursus opent om meer algemeen de kunst bekend te maken, hoe een huisvrouw met f 10 eerlijk door de wereld gaat met haar drukkende materieele zor gen, en ondanks dit nog zoo idealis tisch blyft, dat er bij haar ?e huis alles rein en zindelijk uitziet, dan zullen onze Toyubeewerkers, maat schappij-redders' als ze zijn, toch moe ten erkennen, dat zij toch een beetje aanstellerig zyn. met aau onze vrou wen vorstel-les te willen geven. Ze ker, bier of daar zullen vrouwen zyn, die afgetobd, afgemarteld door druk kende zorgen. den mo3d verloren ge ven waar uit eiken hoek van haar tehuis u de ellende tegemoet treedt, vergeten we dan niet, dat dit niet dien vrouwen te wijten is, maaL dat de hierboven door mij aangehaalde maat schappelijke toestand een groot deel den schuld draagt. Men wekke toch geen verwachtiugen op naar beide zijden, die op teleurstelling uitloopen men verandert, alleen iets aan den toestand door den arbeiders het gevoel van kracht, van eigenwaarde terug te geven, daar waar het verloren is. Dit verkrijgt men nimmer door de func- tiën als die van de stichtingen als „Ons Huis". Dwingt het geen diepe bewondering en eerbied af, als onze vrouwen als mannen tot in den nacht, ploeteren en wroeten om hun kinderen netjes voor den dag le laten komen en hen zorgvuldig op te voeden met onvol doende middelen. Als nu een andere klasse, toegerust met alle hulpmidde len, tot de arbeiders zal komen zeg gen, dat er tekortkomingen zyn onder hen, heel genadiglijk allerlei dingen voor hen zal doen, wekt dit onder de arbeiders een gevoel van dank baarheid voor een oogenblik, ouder de Toynbeewerkers een gevóel van zelfvoldaanheid. Spoedig zullen beide tot inkeer komen en vragen zich af, de arbeidersdoen wy niet wat we kunnen, do anderenhebben wy wel bet, recht ons te mengen in de dage lijks terugkeerende beslommeringen van hun leven, terwijl we zelf met veel minder inspanning ons deze zaken eigen konden maken, dank zy onze veel betere leveusconditiëu Te goeder trouw worden al zulke zaken ondernomen, maai' acb, het leven, zooals bet daar ligt. met al zyn eigenaardigheden, met zijn lief en leed, raakt het niet. Nog eens, het leven wordt niet be- heerscht door onze zeden en gebrui- j ken, welke slechts de afspiegeling j zijn van onze stoffely-ke verhoudingen, maar wel zuilen met wiskunstige zeker- j beid, onze zeden zich wijzigen naar mate het economisch proces zich vol trekt, met al de aankleve van dien. Het eenigst wat de meer gefortu neerde in 't belang der arbeiders kan doen is hem te geven zelfstandigheid, zelfbewustheid en fierheid, door te breken met het standsvooroordeel, zijne klasse zoo eigen, door zich ge heel te geven aan de arbeidersbewe ging, door langs fde geheele linie den klassenstrijd te erkennen, zooals die noodwendig moest volgen nit den aard der dingen. Idealisten uit de Toynbeeclub roep ik hiertoe op, hun de verzekering gevende dat hun, zoo geen dankbaar werk, dan toch een ruim arbeidsveld wacht, waar de vriendschap der ver- eelde knuisten, hun voldoening zal schenken. H. Bij de aanbesteding tot het bou wen van werkplaatsen, machineka mer en batterij vertrek en het verrich ten van diverse werken ter uitbrei ding der Caoutchoucfabriék van de heeren Gebr. Merens aan het Zuider- Bniten Spaarne alhier, gehouden he den 4 Maart in Café „Neuf", waren 14 biljetten ingekomen en wel van de firma's Geijl, f 25970 Beccari, 29880 Raymaker, 28790 Reynierse, 29100 London, 26740 Van Ser vellen, 29830 Hulsebosch, 25960 Kanb, Halfweg, 29620 Van 't Wout, „27190 Van Zijl, 30590 Van Scheijndel, 27695 Jonker, 27800 Zuithof, 27590 Captein, 28300 Aan de hoofden van de openbare en bijzondere scholen voor lager on derwijs, is door Burg. en Weth.eene tabel toegezonden tot tijdige herken ning van besmettelijke ziekten by kinderen. Daardoor komt de onderwijzer in de gelegenheid om verdachte geval len spoedig te herkeunen en dienten gevolge de ouders der van ziekte ver dachte kindereu die de school bezoe ken, te waarschuwen öf wel, die kin deren tijdelijk van school te verwij deren, totdat het advies van een geneeskundige aan liet hoofd der school zal zijn medegedeeld. De zaak-Buddenborg schijnt nu weder eene nieuwe phase te zullen ingaan. Naar wy vernemen hebben Mrs. de Haan Hugenhollz en de Kanter een request tot taillietverklaring ingo- diend. Binnenkort, zal hier ter stede een Raad van Arbitrage worden opge richt, welke zich zal belasten met het beslechten van geschillen tusschen architecten en aannemers. Zaterdagavond opent de Heer E. Walig Lange Veerstraat No. 35 alhier, zijnen opnieuw gerestaureerde» en ver bouwden wiukel in Hoeren- en Kin- derkleeding, genaamd „Magazijn In- sulinde." De winkel ziet er met zijn mooien gevel en royaie spiegelruiten zeer goed uit. De architect Doeglas, de aanne mer J. Vander, eu de metselaar Robbé hebben dan ook alle eer van hun werk. Ook van binnen maakt de wiukel met zyn gestucadoord plafond, eiken- bouten betimmering, en tiinke uit stalkast, voorzien van een ruime sor- teering Heeren-, Jongeheereu- en kiuder-kleedingstukken, en naar alio eisehen des tyds ingericht, 's avonds door gasgloeilicht, (geleverd door den heer Clausing) verlicht, een zeer goeden indruk. Stukken van den Raad. B. en W. stellen (gelijk wy roods vroeger meldden) voor, de huisjes tegen de Vlceschlial aangebouwd. Diet te sloopen, doch ten gebruikete geven aau het Rijk zonder verhooging van den .huurprijs, dien het Ryk voor de Vleescbhai behaalt eu onder voor waarde, dat het Ryk die huisjes zal restaureereu. De heereD de Breuk, Bijvoet, van der Steur en Stolp stellen voor de Houtvaart om te leggen en het voetpad daarlangs te verbroeden tot 6 Meter, hetgeen mogelijk is door de medewerking van den beer A. Roozen. Het werk, dat de Brouwersvaart in betere verbinding zou brengeu met de Leidschestraat, zou f 3952 kosten, waarvan echter f 437.50 op de be groeting voor 1898 is gebracht. De heer Roog het vyfde lid der Comm. v. Fabr., heeft te dezer zake reeds vroeger een eenigszius afwijkend voorstel gedaan. De Comm. voor de tramplacnen brengt advies uit over 2 adressen. Het éene is van de heeren Anderheg gen en Neumeyor en bevat bereid verklaring om. bijaldien bezwaren mochten ryzen tegen de in hunne con- cessie-aauvrage van 1 Januari j.l. vóór gestelde richting van den electrischen tramweg ter verbinding van de door hen ontworpen lijn Amsterdam—Haarlem van de Amst. Poort af tot aan den spoorwegovergang op den Zyl weg, dien weg in overleg met B. en W. in verband met de plaatselijke toe standen te wijzigen. Het tweede adres is van den heer J. J.Zeewoldt en anderen, strekkende tot ondersteuning van het adres der heeren Anderheggen en Neumeyer van 1 Januari. De Comm. adviseert, om laatstge noemden aanvragers de vraag te stel len, of zij bereid zyn op nader overeen te komen voorwaarden de concessie te aanvaarden voor de lij nen, die in 't rapport der Comm. dienen tot verbinding van den ge- projecteerden tramweg naar Amster dam, eensdeels met den Zylweg en anderdeels met de electrische tram naar Bloemendaal. Voorstel van B. en W. tot het aanstellen van personeel aan het bureau van de gemeentelijke water leiding, t. w. een boekhouder op f 900, eeu eerste klerk op f 400, een tweede klerk op f200, en ten hoogste drie boden elk op f 600, en tevens, de borgstelling van den' directeur te be palen op f 10.000. Voorstel van B. en W. tot hel bouwen van een werk- en berg plaats voor de gemeentelijke water leiding op het terrein vaa den Doelen. Kosten f4200. Mej. E. London, onderwijzeres aan de Tweede Tusschenschool alhier, verzoekt tegen lo. Mei eervol ont slag als zoodanig. Velsen. Vergadering van den gemeenteraad alhier, op Dinsdag 8 Maart 1898, 's middags 2 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek onderwijzer W. N. Voogt, om eervol ontslag. 3. Verzoek mej. J. S. Engelhart- de Vries om een toelage van f 100. 4. Suppletoire begrooting 1898. 5. Onvoorziene uitgaven 1898. 6. Benoeming commissie herziening belasting-verordeningen. 7. Benoeming commissie voorjaars- scbouw over de wateren. 8. Kohier hoofd, omslag. IJmuiden. Donderdagavond werd hier door de Vlaardinger vischsloep Voorlooper (VI. 146) binnengebracht de Sche- veningsche logger (Sch. 213) met verlies van beide masten en inge deukte stuurboordsverschansing. Dit vaartuig was overzeild door eeu Duit.sche stoomboot met 4 pijpen. Van het stoomschip heeft men door een sloep laten informeeren of men in levensgevaar verkeerde en eerst daarna is men doorgevaren. De eerste reis van den nieuwen stoomtrawler Holland I der onlangs opgerichte stoomtrawl-maatschappij „IJmuiden" is niet tegengevallen het vaartuig besomde ongeveer f 1350 of f250 meer dan men gemiddeld hoopt te ontvangen. Haarlemmermeer. De vorst, als die van den afgeloo- pen nacht werkt zeer uadeelig op de wintergewassenis de bodem droog dan kunnen de gewassen boel wat, koude verdragen, doch integendeel weinig wanneer de grond vochtig is en bevriest. De contracten voor den teelt dor beetwortelen zyn f 9.50 per 1000 K.G.; eeu zestal fabrieken hebben hier ge contracteerd, het meest wel de fabriok „Holland*' te Halfweg; voor deze fa briek is zeer veel op gehalte gecon tracteerd, dat het vorige jaar hooger prys afwierp. De verkiezing van drie Hoofdinge landen van onzen polder is bepaald op Woensdag 16 Maart a.s. Acte-examens. By beschikking van den minister van binnenlandsche zaken zyn be noemd iu de commissie in 1898 belast met het afnemen der examens ter ver krijging van de akte van bekwaam- heiu. bedoeld in art. 56 ouder a, der wet ïot regeling van het lager onder wijs, ia Noord-Holland I: a. tot. lid en voorzitter de schoolopziener ia het district. Haarlemb. tot leden de schoolopzieners in de arrondissemen ten Amsterdam III, Den Helder, Texel eD MedembiikIIa. tot lid en voorzitter de schoolopziener in de arrondissementen Amsterdam IV, Hoorn. Purmerend en Zaandam c. tot leden-plaatsvervangers van de beide commission de schoolopzieners in het district Amsterdam en in do arrondissementen Amsterdam Ienll, Hilversum, Haarlem en Alkmaar. In een vergadering van de afdeoling Rotterdam van den Nederlandschen Bond van oud-onderofficieren werd door alle loden een adres van sympathie geteekend aan den overste Piequart, voor zijn houding in het proces Zola. H. de Jong vrijgesproken. Hendrik de Jong, door de recht bank te Arnhem tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens dief stal en oplichting, is Donderdag door het gerechtshof aldaar vrijgesproken. Politici? De heer C. A. Fynvandraat, pre dikant te Beesd, schrijft in HeiNeaerl, Dagblad het volgende: Toen ik in rayn eerste gemeente, Latten aan de Dedemsvaart, werk zaam was (1854—1858), werd aldaar een kanaal naar Coevorden gegraven. Tal van polderjongens hielden zich hiermede bezig. Ik bezocht hen in hunne keten en vond onder hen vele mannen, die op verschillende plaatsen, zelfs ook buiten de grenzen van ons vaderland gewerkt hadden. Zoo trof ik er aan, die my vertelden, dat zy in 1852 met 300 man gewerkt hadden aan eene chaussée iu Frankrijk, in dienst van een entrepreneur. „Wy hebben toen twee vroolykej dagen gehad, dominé" zeiden zy, en op myne vraag waardoor? deelden' zy mij mede, dat op zekeren dag de entrepreneur bij ben gekomen was met eenige vaten wjju, en gezegd bad: „Jongens! laat bet werk maar liggeu. Hier hebt gij vaten wijn. Drinkt zooveel als gij lnst. Yan uw loon hebt ge niets "te missen. Maar gij moet den gobeelen dag roepen vive l'empereur." „Dat stond ons best aan. Wy staak ten den arbeid, begonnen te drinken 't was lekkere wyneu schreeuw den zoo hard ais wij kouden: vive l'empereurDen volgenden dag werd dit leventje voortgezet. Maar den derden dag, toen wij al weêr druk aau het drinken en schreeuwen waren, kwamon eenige gendarmes by ons, en bevalen: „jongens, met ons raeê." Wij gingen vroolijk mede. Doch waarheen brachten zy ons! Naar het station du Nord. Aldaar gaven zij ons een kaartje, en begeleidden ons naar de waggons, waarin wy moesten plaats nemen. Nauwelijks zaten wy, of de trein vertrok eu bracht ons over de grenzen naar België. „Het was dus uit met de pret. Allen kondeD een goed heenkomen zoeken en zoo zijn wy nu hier." Dit eenvoudig verhaal wierp voor my eeu licht op de volksstemming, waardoor Louis Bonaparte iu Dec. 1852 tot keizer van Frankrijk is ver klaard. Het kan ons tevens de kreten, onlangs iu Parys vernomenvive Varmêemort aux Juifsenz. op de rechte waarde doen schatten. FaïiDïiiebspicfoSeir* Getrouwd2 Maart. R. G. A. Z. baron van Haersolte eu J. J. Greven, Zwolle. L. P. G. Postema en K. M. ten Brink, Meppel. Bevallen: 1 Maart. G. E. M. Haye— Niermaus d. Amst. 2. S. J. Croese— Stark z. Amst. Overleden2 Febr. C. M. Posthuma 31 j. Johannesberg. 27. L. .Jause Bz. 79 j. Amst. H. A. Duraud oöj.Epe. 1 Maart. H. Steenbergen jd. Amst. J. W. Borsboom 58 j. den Haag. 2. J. M. A. Coebergh v. d. Braak—v. Rijn 33 j. den Haag. Heden overleed te Amster dam in den ouderdom van 72 jaar onze geliefde Moeder en behuwd-Moeder. Mej. L. OSINGA, Wed. van den, Heer G. DAU- ZON. vroeger Wed. van den Heer J. SWART. Uit aller naam W. SWART. Haarlem, 2 Maart '98. Allen die iets te vorderen hebben van wijlen Vrouwe A. C. BLANKEN geb. Schimmelpen- ninck, gewoond hebbende in het Florapark 0 te Haarlem en aldaar overleden den 19 Februari jl., wor den verzocht hunne rekeningen en vorderingen in te zenden vóór of op '14 M a a r t aan het sterfhuis. G. BLANKEN, Executeur testamentair. Haarlem, 3 Maart, '98. VERZEKERING. Inlichtingen en tarieven gratis te verkrijgen. Ondergeteekende is eiken MAAN DAG van -10 tot 5 uur aan haar adres te spreken, en overige dagen bij ontbieding. Mep MAR Y J. F LEI SCH MA N N Inspectricc voor geheel Neder land der Nationale Levensver- zekering-Bank, Rotterdam, opge- richt in 1863. AGENTESSEN gevraagd. 51 if i5 éct a p l b e a* c 8? i r? r< Het stoomschip Burgem. den Tex, van Batavia naar Amst., arriv. 3 Maart te Amsterdam. Het stoomschip Merapi, van Rot terdam naar Java, vertrok 3 Maart van Suez. Het stoomschip Smeroe, van Bata via naar Rotterdam, vertrok 3 Maart, van Perim. Het stoomschip Prins Alexander, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 2 Maart te Genua. Het stoomschip Spaarndamvan de Holland Amerika Lyn, van Rotter dam naar Newyork, vertrok 3 Maart van Rotterdam. terstond een flink,net.DAGMEIS.IE. niet beneden de 15 jaar, tegen goed loon. Zich te vervoegenLeidsche Vaart 234. Extract Vonnis. - Kantongerecht te Haarlem. oud 28 jaren, geboren te Rijnsburg bij Katwijk, van beroep Boterhan- delaar.wonendeteNoordwijkerhout. Bij vonnis van voornoemd Kan tongerecht op tegenspraak, den Ifm Februari 1898 gewezen, schuldig verklaard aan »Een surrogaat van Boter «leveren, terwijl op de verpak- «king. of bij gebreke daarvan «op de waar zelve het woord Surrogaatof «Margarine® in «duidelijke letters voorkomt.tc En op grond van art. 7 lo. 2 en S dei' wet van 23 Juni 1889, (Staatsblad No. 82). Art. 23 van het Wetboek van Strafrecht, en Artt. 214, 253 van het. Wetboek van Strafvordering. Veroordeeld tot betaling van eene geldboete van vijf-en-twintig gul den en indien binnen twee maan den na den dag waarop de uit spraak kan worden ten uitvoerge- legd, de boete niet is voldaan, deze alsdan te vervangen door hechtenis van veertien dagen, met last tot openbaarmaking van deze uitspr aak (op kosten van den veroordeelde) in de «Oprechte Haarletnsche Cou rant». het «Haarlem's Dagblad» en «De Spaarnebodea. Voor exti-aet afgegeven aan den Heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht alhier. Haarlem, den 3en Maart 1898. De Griffier, N. F. VAN NOOTKN. Gezien voor uitvoering door publicatie, De A mlienaar vjh O. M. bij de Kantongerechten in het Arr. Haarlem, TAK. GEVRAAGD, een i bij Gebr. VAN BEEM, Spaarnwou- j derstraat 72. een som van f450, tegen een rente van 5 percent, met; aflossing van flOO per 3 maanden. Br. onder No. 1374 Bureau van dif' blad. BORGGKLIJKi-l STAN Bevallen: 2 Maart. M.Klut—Dek ker z. A. Meizelaai— Bakker z. 3. W. S. Groencwoud—Zureodonk z. 4. F. H. Kuyf—van Es d. A. v. d. Patten—v. Laar z. C. M. Hooger- vorst—v. Niekerk d. Mahoniehouten Linnenkasten te koop. Een Mali. Linnenkast a f35; oen gebogen Peiiantlcast a f23; een ovale Tafel a f12 en 6 Stoelen met trijpe zittingen met een Kanapé. Adres Gast huisvest 23. op ZONDAG 6 Maart 1898 TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Voorra. 10 ure, Subiet, pasteur a Nauiur. Gereformeerd© Kerken. Ged. Oude Gracht. Yoorm. 10 ure. Mulder. Namidd. 5 ure, Mulder. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 ure, Ringnalda. Klein Heiligland. Voorra. 10 ure, Tibben. 'sAvonds öll2 ure, Tibben. Doopsgezinde Kerk. Voorin. 10 ure. de Vries. Luthersclie Kerk. Voorm. 10 ure. Wernpe. Namidd. 1 ure, Zondagsschool. Remonstrantsciie Kerk. Voorm. 10 ure, Horst, Rem. pred. te Locbem. Ds. Tidemau hoopt Maaudag 3 ure al zijn lessen te hervatten, maar is Donderdag 1 en 4 ure verhinderd. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. 's Avonds 6l;2 ure, v. d. Sluijs van Suriname. Bidstond voor de zending in Suriname. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5 Va ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending Internationaal). Drappsnierstraat No. 11. Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. G odsdienstoefening. Zondagschool 12V2—l'/a uni'- Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerih van Wijk Jr. Collecte voor de Kerk. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Nam. 2'/a ure, Kuijlman Doopsbediening. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heeringa. Doopsbediening. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijlc. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 uur. Donderdagavond 7J/a ure in het Tehuis voor Zeelieden, Bijbellezing, Wes seldijk. Tegen '15 Maart, door een dame (stiilevend) een ongemeubileerde Brieven franco onder A 598. bur- «Haagsche Courant«. Den Haag. Xe Muur: TWEE VILLA'S met TUINEN, bevattende 7 Kamers. Keuken. Dienstbodenkamerruimen Zolder en Kelder, gelegen aan den Bloe- mendaalschen straatweg, twee mi nuten \an het Station Overveen. Brieven franco No. 203. Adverten tie-Bureau van M. KÓKKELKO- REN. Overveen. is het beste merk dat verkocht wordt en verreweg te verkiezen boven alle Amèrikaansche merken. Vraag uwen winkelier pakken van i Kilo a 40 cent. a 25 of 7, a 15 Lees de attesten der ver schillende Kookscholen. Bij de voornaamste winke liers verkrijgbaar. TE HAARLEM. VRIJ WILLIGE KADEROE LE NING, op Zondag 6 Maart 1S98. SCHIJFSCHIETEN. Aantreden te 9 uur, aan de ZIJLBRL'G. Volksvoorstelling Hoiiandsch Tooneslgezelschap v.d. Parkschouwburg te Amsterdam. Wegens g*root succes Zoii(l««ig Maart 1898, ?,e Voorstelling van of Nieuwste drama in 7 tafereelen. Geheel nieuw bewerkt naar de debatten van EMILE ZOLA. Aanvang 8 uur. Balcon fl,Stalles t0,75. Ie Loge en Parterre t'0,00, 2e Loge f0.40, Gaanderij f0,30. Menbelfabiek en Magazijn van P, VAN THIEL, tinna Wed. I'. VOGELPOEL ZOON, Spekstpaat 8. Moderne en Eikenhouten MEUBELEN. S TOFFEERDERU, REPARATION solide en billijk. Yersche Eieren. Van 3 tot 5 Ct. per stuk gega randeerd versch. Wordt gaarne aan huis bezorgd. Fijne Banket- hammetjes 25 Ct. de 5 ons, De GoedkoopeSpek-enBoterwinkel SS3SSS:S*5SW(OtB^iBÊ*si^SlSat 64. SflT" P.S. Verzoeke s.v.p. op het adres te letten. Compleete Ameubeleering. Behaugerij Stofteerderij. Beddenmakerij. ra VERHUIZING onder Garantie, nsa VAN IS BIJ Spaarnwonderstraat

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3