heeft de Duitsche Egyptoloog, dr. Burchard een ruwe teekening ont dekt, een offering voorstellend met hieroglyphen er op, waaronder een teeken dat Men beduidt. Dit houdt dr. Burchard voor den naam van den koning die naar men aanneemt in 3200 v. C. over Egypte heerschte. Cavalotti. De dood van den Italiaanschen af gevaardigde Cavalotti heeft niet al leen in Rome, maar ook in Florence, Bologna, Palermo en vooral in Milaan groote ontsteltenis gewekt. Overal verlangde het volk het sluiten der schouwburgente Milaan werden zelfs alle koffiehuizen gesloten. De Roomsche correspondent van den Berliner Lokal-Anzeiger seint over het overbrengen van het lyk van Cavalotti van zyn woning naar het station het volgende„Geen van de talrfike begrafenissen van groote Italianen, wolke ik sedert rnyn tien jarig verblijf in Italië heb bijgewoond, is te vergelijken met die, welke op dit oogenblik door de straten va--. Rome trekt. De compagnie infanterie, welke den stoet opende, was reeds lang in de via Nazionale verdwenen, toen het laatste gedeelte van den stoet zich nog op de Piazza Colonna bevond. „Ontelbaar zijn de vereemgingen welke met haar vaandels den lijkwa gen volgenhonderden kransen zyn aangebracht, zoodat de kist letterlijk onzichtbaar is en men bovendien nog zes rijtuigen heeft moeten nemen om de bloemen te vervoeren. Geheel Rome is op de been. Wie den stoet niet volgt, schaart zich langs den weg. Op de Piazza Colonna golft gen zee van menschen. waardoor de lyk wagen zich slechts met groote moeite kan bewegen. Het gansche ministerie, behalve Visconti Venosta, volgt den lykstoeialle in Rome aan wezige afgevaardigden zijn tegen woordig. Do winkels worden gesloten, zoodra de stoet nadertvoor de rui ten hangt een plakkaat met het op schrift Nationale treurdag. Uit de tooneelwereld. Albert Carré, de directeur der Opéra Coraique te Parijs, die door den minister van schoone kunsten in Frankryk was uitgezonden om de organisatie der schouwburgen in Duitschlaud en Oostenrijk te bestu- deeren, heeft een rapport uitgebracht waarvan de Revue de Paris het een en ander publiceert. De algemeene kijk dien men door dit rapport op het Duitsche schouwburgwezen krygc, is ook voor ons wel interessant. De lyrische theaters, de opera's, worden 'bijzonder uitvoerig behandeld. Zij zjjn haast in alle groote steden van Duitschlaud en Oostenrijk hof- schouwburgen, waarvan de opperste leiding is opgedragen aan hoogwaar- digheidsbek loeders en die onder hot onmiddellijk bestuur van een keizer lijk, koninklijk, groothertogelijk of (zoóals in Frankfurt a. M.) stedelijk intendant staan. Deze intendanten zjjn niet betrokken bij winst of verlies van hun schouwburgenzy genieten vaste jaarwedden, die wisselen tus- schen 25,000 en 30,000 mark. Met. betrekking tot het artistieke program, het aannemen van stukken en het engageeren van personeel hebben deze intendanten volle vrijheid; zij zyn al leen aan den vorst verantwoording- schuldig, uit wiens civiele lijst het subsidie wordt betaald, het eveotu- eele tekort wordt gedekt en een zeker bedrag aan het pensioenfonds van het personeel wordt afgedragen. Dit stel sel was trouwens in Frankrijk vroe ger ook gebruikelijkin 1828, onder de administratie van den vieomte ut la-Rochefoueauhi, kostte, de opera den koning 966.000 francs, beha!vedater nog een staatssubsidie werd gegeven van 300,000 francs. Louis Philippe schoof den last in 1830 van zich af. De Berlynsche opera geniet een subsidie van 900.000 M., hetgeen, mei het oog op de niet zeer groote ruimte, betrekkelijk het hoogste subsidie is dat een schouwburg ergens ter wereld geniet. De W oouer opera krijgt 300.000 florynen, die in Dresden 480,000 Mk., die in Muuclien en in Wiesbaden 500.000 M.. die in Stuttgart en in Karlsruhe 300.000. Voorts blijkt dat de prijzen der plaatsen in üuitschland en Oostenrijk tamelijk veel lager zijn dan in Parijs. Een fauteuil d'orchestre kost te Pa rijs aan de kas 14 francs, te Weenen (gemiddeld) 8.40 trs., te Berlijn 7.50 frs., te Miinchen, Wiesbaden en Frank fort 6.25 frs., te Dresden en te Stutt gart 5 frs., te Darmstadt 4.35 frs,. te Karslruhe 3.75 frs. De honoraria van operazangers zijn echter in 't algemeen ook lager dart die te Paüs. Een tenor als Vogel te München heeft het nooit hooger dan tot 36.000 mark kunnen brengen, een zeer goede baryton krijgt 18,000 mark, een zeer goede bas 12,000 mark. Daarentegen worden de tooneelspe- lers beter gesalarieerd dan in Frank rijk. De troep vau het Burgtheater te Weenen kost jaarlijks 300.000 florijnen. In Müncheu krijgen de beste acieurs 18.000 a 20.000 mark, behalve nog vergoeding voor costume-kosten. Deze laatste alleen beloopen bijvoor beeld voor een eerste Liebhaberin 6000 mark. De pest te Bombay. Ernstige ongeregeldheden hebben in het inlandsche kwartier te Bom bay plaats gehad, tengevolge van het sanitaire reglement ter beteugeling van de pest. Verscheidene personen werden gedood of gewond. Marine troepen zijn ter plaatse gezonden. VervoSg Stadsnieuw*. Men schryft ons: Het perceel Jansstraat no. 53, vroe ger bewoond door mevr. de wed. Franken, werd gepasseerde jaar in de veiling aangekocht door de heeren R. Baas Az. en Joh. de Jongh. Het was vroeger het eigendom van den heer Teding van Berkhont. Van het vroe gere flinke beerenhnis werden drie perceelen gemaakt, waarvan een per ceel voor de verbouwing overging aan den heer Joh. Boom. Van de beide andere perceelen, thans plaatselijk geteekend no. 51 en 51a werden twee flinke winkelhuizen met aparte bo venwoningen gebouwd door den aan nemer J. Verhagen onder toezicht van den architect J. B. Lasschuit. In het perceel no. 51 is thans eene velocipede zaak onder de firma Jun- cker en Co. geopend, terwijl het daar naast gelegen perceel eerstdaags be trokken zal worden door den heer J. P. Louws, welke er naast zijn pbo- tographisch atelier een kunsthandel in zal openen. Beide winkelhuizen zul len zoowel wat bouw als inrichting betreft eeu sieraad voor de Jans- straat zjjn. In de vergadering van de kiesver- eeniging „Vooruitgang" van Woens dag is tol candidaat gesteld 'voor de Kamer van Koophandel de heer H. van Breeraeu Hzn. Daar deze thans van drie kiesvor- eenigingen de uitverkorene is, mag zijne verkiezing op Vrijdag vrywel verzekerd heeten. Italiaanscke Opera. De voorstelling die de Italianen Woensdagavond in onzen schouwburg gaven behoort misschien tot de minst bezochte, maar zeker niet tot de minst geslaagde opera-voorstellingen in dit seizoen. Ik wil niet zeggen dat alios wat wij te hooren eu te zien kregen onberispelijk was, maar de hoofdfiguren beantwoordden aan hooge eischen en dit stempelde het geheel tot een waardige en zeer genietbare kunstuiting. Gegeven werd. zooals men weet, Verdi's Rigoleito met Lunardi in de titelrol. Verschillende malen reeds heb ik dezen voortreffelyken kunste naar gezien, gehoord en bewonderd, maar een indruk als Woensdagavond had ik van zyn talent nog niet op gedaan. Of hij het grootst is als zan ger dan wel als acteur wil ik daar laten dit is zeker dat hij aan de muzikaal-dramatische figuur Rigoletto een relief wist te geven als moeilijk zal zyn te evenaren. Dat hij liet pu bliek boeide eu iu geestdrift bracht, iaat zich denken. Eindeloos werd hij toegejuicht en herhaaldelijk terugge roepen waarbij ook zijn partners hun aandeel kregen in het groote succes. Trouwens die partners en voor al Sigra Vendrelli eu Sigr Constan tino werkten krachtig tot bet alge meen welslagen mede. Sigr. Constan tino, die my m andere werken wel eens verveelde, toonde zich hier volkomen op zyn plaats en zong eu speelde tot blijkbaar groote voldoe ning der aanwezigen. Ook Sigra Vendrelli dwong, vooral in het tweede bedrijf, respect af voor hare talenten. Mogen haar stemmïddéleu al niet buitengewoon zyn, zy weet er een goed gebruik van te maken, want aan oefening en natuurlijke muzikaliteit ontbreekt het haar met. Nog zou ik met lof kunnen spreken van de verdiensten a an eenige vertol kers der overige rollen, en daaronder zouden zeker Sigra Sambo (als Mad- daleua) en Si gr. Cervi (als Monteróne) moeten genoemd worden maar ik weid hierover niet. uit, omdat de overigens vèrdteitstelyke nevenbezet- ting op het geheel niét van overwe genden it.vloed was. Laat ik dus alleen nog zeggen, dat de mannenkoren frisch en kernachtig klonken, dat het orkest, ouder de zoo talentvolle leiding van den heer Emanuel, zeer viel te prijzen en 'tzal voldoende zijn om een begrip te geven van den zeergnnsii- gen totaalindruk. PHILIP LOOTS. Heden, Donderdagmorgen ten 10'/2 uro heeft een begin van brand plaats gehad iu het magazijn van den heer H. van Dijk, gehouden in perceel no. 73, aan de' Kleine Houtstraat, vermoedelijk ontstaan door het in aanraking'komen van eenige winkel- goederen met de brandende kachel. De brand werd ontdekt aan de rook iu de gang en is door den knecht, met behulp van eenige buren mot emmers water gebluscht; de >chade is zeer gering, ye slaitgenwagen, spuit 10a en de ladderwagen waren aanwezig maar hebben geen water gegevon. KANTONGERECHT Vervolg der zitting van Woensdag 9 Maart j.l. Tegen J. J. Clavel, beklaagd van het verkoopen van sterkeu drank, zonder de vereischte vergunning, werd by verstek, daar beklaagde niet was verschenen, f100 boete geëischt. Iu deze zaak waren twee getuigen n.m. de inspecteur vau politie Wybenga eu getuige van der Boren, schoenma ker. De laatste getuige had een jon gen naar beklaagde gezonden om een flesch cognac te halen. De ambtenaar van het O. M. vond dit vreemd, daar getuige van Boren toch niet daardoor in zijn vak benadeeld werd. Uitspraak over 8 dagen. Mejuffrouw Serné stond terecht ter zake dat zy in haar winkel vaat jes boter voorhanden had, waarop het woord surrogaat niet op zichtbare wyze vermeld stond. Tegen beklaag de, die geheel te goeder trouw ge handeld had, werd f 1 boete geëischt. Uitspraak over 8 dagen. Tegen J. Huyer, te IJmuiden, beklaagd van het tappen van sterken drank, zonder vergunning werd ge- eischt een boete van f 30, subs. 30 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. De zaak van BouerraaD, ver pleegde in het armenhuis te Haarlem, die zich op den openbaren weg in kennelyken staat van dronkenschap had bevonden, werd uitgesteld tot heden over 8 dagen, daar niet geble ken was, of bekl. in dronkenschap of in een beroerte (waaraan by lydeude is) was aangetroffen. Ook is beklaag de vele jaren io een krankzinnigen gesticht verpleegd geweest, en pas kort. geleden daaruit ontslagen Tegen De Jong, die niet was verschenen werd f 1 boete geëischt ter zake dat hy op 12 Februari, don koetsier C. KraaieD, die hem van achter zijn rijtuig met de zweep had verjaagd, met een stok had willen gooien en daardoor een ruit inwierp. Uitspraak over 8 dagen. Overir. Bolerwet. De boterhandelaar van Hees te Leiden werd Woensdag sctiuldig verklaard aan het leveren van een surrogaat van boter, terwijl niet op de verpakking ot' bij gebreke daar van op de waar zelve het woord: «surro gaat of »margarine« in duidelijke lettets voorkomt en te dier zake veroordeeld over eenkomstig de vordering van het O, M tot f25 boete, subs. 5 dagen hecht. Omttent de namens den beklaagde door Mr. Mac Donald gevoerde verdediging over woog ZEA. dat de door den gemachtigde des beklaagden gevoerde verwering, als zoude de plaatsing van het woord «mar garine» of «surrogaat® op het tubje of voetje niet bij de wet vereischt worden, wanneer slechts de inhoud met een dier woorden was gestempeld, en de beklaagde mitsdien in casu behoort te worden ontsla gen van rechtsvervolging, niet kan opgaan, aangezien de woorden van art 7 der wet duidelijk aar.toonen, dat de hedoelde woor den op de verpakking, waaronder in casu niet andeis ban worden verstaan dan het tubje of voetje, moeten vooi komen. terwi|l bij gebreke van verpakking, d. i. indiende vetwaar ongedekt wordt geleverd, de be doelde woorden op de waar zelve iu duide lijke letters moeten worden gestempeld. - se Juffrouw van Huizen, geboren Karstens, die de vorige week terecht stond ter zake dat zij baar kind. hetwelk lijdende was aan diphtetitis, naar het Gasthuis zou vervoerd hebben in een rijtuig van den stalhouder Korthals en niet in het rijtuig voor vervoer van besmettelijke zieken bestemd, werd heden vrijgesproken, op grond dat ten processe niet is bewegen, dat zij vóór het vervoer van haar kind bekend was of Icon zijn met het feit. dat het kind aan de besmet telijke «diphtentis'. lijdende was, zoodat hare schuld aan het haar ten laste gelegde en bewezen feit niet wettigen overtuigend is bewezen. De jeugdige C J. K die op '.VI Januari II uit baldadigheid op de Nieuwe Groen markt met een lucifer eenig houtwol had aangestoken en die houtwol brandende had neergelegd op. het hek van de K C. Kerk, waardoor nadeel en gevaar kon ontstaan, werd ter zake van straatschenderij veroor deeld tot. fa.boete, subs. 2 dagen hecht. Eisch was f 1 boete of 1 dag hecht De Kanton: echter te Haarlem heelt Woens dag uitgespiokt-n du navolgende vonnissen. te. C. J K. te Haarlem, wegens straat schenderij tot f3 boete subs 2 dagen hecht. 2e W. V. te IJmuiden eu .1 d. K ie Vel sen, wegens doen van pogingen om wild te bemachtigen niet wildstrikken, no 1 tot fo botte subs 4 dagen hecht, en no J tot f 10 boete snbs 8 dagen hecht 3e. F. A. v D. te Amsterdam, wegens wettelijk als getuigen opgeroepen weder rechtelijk wegblijven, tot f2 boete subs. 2 dagen hecht. 4e W- V. te Sandpoort, wegens ongeoor loofd loopen over eens anders grond,tot I 2 boete subs 2 dage hecht 5e J. J- V.. J F. en A H. te Haarlem, wegens verwekken van rumoer, ieder tot f 1 boete subs 2 dagen hecht lie. D P. te Haarlem, wegens lo zondei de vereischte vergunning si -i kon drank in "t klein verkoopen. als verkooper van sterken drank aan een kind beneden zestien jaar sterken drank verkoppen, tot f 15 boote subs 14 dagen beent. 7e. J. P V. te Haarlem, wegens te Haar lem rijden in verboden richting, tot 1" 1 boete subs 1 dag hecht. 8e. J. v D te Heemstede en R. I,. S. te Haarlem, wegens te Haarlem met een rijwiel op een voetpad koiuen. ieder tot f L> 50 boete subs 1 dag hecht. 9e D 11 te Haarlem, wegens te Haar lem zijne tapperij te laat. voor het publiek geopend hebben tot f 3 boete subs 3 dagen 10 A S. te Haarlem, wegens te Haarlem te laat in eene tapperij vertoeven, tot fl boete subs 1 dag hecli t die F. W. te Haarlem, wegens to Haar lem des avonds rijden met een rijwiel zonder licht tot f0.50' boete subs 1 dag hecht. 12e. K. d B. te As-endeH't. wegens te Haarlem op straat buiten de urinoirs wa teren, tot f0.5Ü boete subs 1 dag hecht. 13e. J. W A. B. te Bevoi wijlt, wegens te Beverwijk een hond los laten loopen. tot f l boete subs 1 dag hecht. 14e Wegens dronkenschap J J te IJmui den, gepleegd bij 4de herh tot 14 dagen hecht H. K.. T. d. K. en G. v. M. te Haar lem, ieder tot f2 boete subs 2 dagen hecht. I» O., C. F. A. G .1 J. A H. en E 11 te Haarlem, ieder tot ft boete subs I dag hecht, en J. J. R. te Haarlem, tot fl boete subs 2 dagen heclit ARRUKDi SEMEWT5- 8f£CHTBASV«C Zitting van Donderdag 10 Maart 1898. De eerste zaak, die heden ter te rechtzitting diende, was die van zeke ren J. Giljon, 24 jaar oud, beschul digd van diefstal van verschillende kleedingstukken, ten nadeele van zynen patroon, de heer C. Rcuf te Amsterdam, gepleegd, in 't laatst van het vorige jaar. In deze zaak waren 5 getuigen gedagvaard. Uit het ge tuigenverhoor der beide eerste getui gen. die beide inbrengster der Stads bank van Leening zyn, bleek dat beklaagde resp. op 18 November en 20 December een jas en een colbert- co8tuum had beleend. terwijl uit bet getuigenverhoor van den heer C. Reuf bleek, dat hij bovengenoemde goederen aan beklaagde had afgege ven, daar deze hem had wijsgemaakt, dat de goederen besteld waren door zekeren Lohmans en Peters, wier adres by nader onderzoek niet was te vinden. Uit het verdere verhoor van den geinige D. L. Pieters. die een jas van C. Reuf bad gekocht op maandelyksche afbetaling en door wiens huisvrouw aan J. Giljon resp. f4 en f2,50 was betaald, bleek dat deze som nooit aan Reuf is ter hand gesteld. Beklaagde bekende het hem ten laste gelegde en bracht tot zyue verdediging in, dat hy uit armoede daartoe was genoodzaakt geweest. Van die f4 had hij zyn kostgeld be taald eu de f2,50 voor huishuur uit gegeven. Hy was dien tyd dan ook zonder werk. De Subs. Officier van Justitie, qualificeorde do feiten als oplichting en verduistering waaraan beklaagde zich tweemaal had schuldig gemaakt, eu requireerde met inachtneming van verzachtende omstandigheden (armoe de en geen misbruik maken van ster ken drank) een gevangenisstraf van 6 maanden. Uitspraak over 8 dagen. Hierna werd eene zaak vau rinkdiefstal behandeld. J. van der Veldt en B. Rijs stonden terecht ter zake van diefstal van een ziuken schoorsteenpijp van den koepel van het huis van den hr.W. H.Warsink te Bloe- mendaal en van eenen zinken dak goot ten nadeele van mej. van der Kolk aldaar, in het, laatst der maand December gepleegd. Uit het. getui genverhoor bieek. dat liet zink op 30 December was vermist eu verkocht a f 1. De beklaagden bekenden het hun ten laste gelegde en zeiden het geld verteerd te hebben. Eisch voor ieder 45 dagen gevan genisstraf. J. C. Schild, een jongen van 14 jaar, stond terecht terzake dat hij omstreeks de helft der vorige maand van werkpaarden van den heer van Loon te Haariemmerliede de staarten had afgesneden, met het. doel hel paardenhaar <e verkoopen. Uit het getuigenverhoor bleek tevens dat beklaagde vroeger nog een portemon- naie van een der werklieden had ge stolen en daarvoor toen een goede les had ontvangen. Beklaagde be weerde. dat hij het uit gebrek had gedaan en een hem onbekend persoon hem f 0.75 voor paardenhaar had ge boden. Eisch 2 maanden gevangenisstraf, daar het de tweede maai was dat hij zich aan diefstal schuldig maakte. Tegen J. Hooijschuur, die H. Beets, onbezoldigd rijksveldwachter in een der omliggende gemeenten van Zaandam, had geslagen, toen deze hem gevraagd had of hy weder aan 't stroopen was geweest, daar hij met zjju schuitje in verboden visch water was, werd 14 dagen gevangenisstraf' geëischt. Beklaagde ontkende Heets geslagen te hebben, en voerde tot zyn verdediging aan, dat Beets de dag daarop nog naar Zaandam was ge- loopen (eeu afstand van 2 uur) wat hy niet had Jkunnen doen, wanneer hy, zooals Beets beweerde, op zijn been was geslagen. Tegen P. Verveen, die niei was verschenen werd wegens mishandeling van mej. W. Prinse te Zaandam, by verstek 14 dagen gevangenisstraf geëischt. Guurtje Rol, die mej. G. Ren der. huisvrouw van Becking teWor- mer, op den 24eu Januari had uitge scholden voor dief, kreng, afzetter] eu houtdief eu die ter terechtzitting ook zeer brutaal was, hoorde 14 dagen gevangenisstraf tegen zich eischen. Beklaagde ontkende eerst mejutfr. Becking uitgescholden te hebben, later kon zy toch wel afzetter gezegd hebben. Doch daar uit bet getuigen verhoor het wettig eu overtuigend bewys was gebleken en mej. Becking als een zeer nette vrouw bekend staat, die steeds goed voor beklaagde was geweest en haar zelfs ondersteund had, achtte liet O. M. het wenscbe- Ijjk bovengenoemde straf te eischen. Uitspraken. D. Kion, beschuldigd van een jas en handzaag te hebben ontvreemd en tegen wien 4 maanden gevange nisstraf was geëischt, werd heden deswege veroordeeld tot 4 maanden. A. F. H. Muller, die verscheidene personen door mooie praatjes had opgelicht en tegen wien j jaar ge vangenisstraf was geëischt, werd des wege veroordeeld tót 8 maanden. Jan Vos, oud 10 jaar, beklaagd van diefstal van een stuk chocolade, voor wien opzending tot zijn 18e jaar- naar een Rijksopvoedingsgesticht word geëischt werd veroordeeld tot die straf. H. v. d. Aar, beklaagd van diefstal van steenkolen op het kolen - terreiu alhier, en tegen wien 6 maan den gevangenisstraf was geëisch:, werd veroordeeld tot 6 maanden. J. L. J. Smits, voor wien wegens diefstal van gouden ringen, opzending naar een Rijksopvoedingsgesticht tot zyn 18e jaar- was geëischt, werd ver oordeeld tot die straf. P. van der Meer, beklaagd van diefstal van geld en egen wien een geldboete van f25, suljs. 12 dagen hechtenis was geëischt, werd veroor deeld tot f 15 subs. 10 dagen. Door het Gerechtshof te Amster dam werd Woensdag L. Witlam ver oordeeld wegens ongeoorloofde han delingen tot 3 jaar en dc vroedvrouw Kleinenbroich te Haarlem, wegens strafbare handelingen in de uitoefe ning van haar praktijk tot 3x/j jaar gevangenisstraf. Beide zaken zyn destijds voor de haarlemsche rechtbank behandeld. Ter eere van het echtpaar Kloos in de Twynderslaao 21 waaide aldaar by de buren heden de driekleur. Hen drik Kloos en M. Steenman vieren namelijk hun zestig-jarig huwlyksfeest Zy verhengen zicli in tachtig kinde ren, klein- en achterkleinkinderen en genieten een goede gezondheid. Beiden zyn 84 jaar oud. De man is kuipersbnecht geweest, en heeft het arm. Een feestgave zal er dus in goede aarde vallen. Woensdag 6 April a.s. herdenkt de heer C. de Vrios, hoofd der school aan de Leidschevaart, den dag waarop hy 25 jaar als hoofdonderwijzer is werk zaam geweest. Zijn eerste betrekking als hoofdonderwijzer was te Wester geest, daarna werd hy in Zaandam benoemd, waar hy tot 1885 bleef om vervolgens alhier als hoofdonderwij zer werkzaam te zijD. Naar wy vernemen is het een Am- sterdamsche combinatie, die in der aanstaanden winter hier ter stede eert reeks concerten in den trant der Bachconcerten hoopt te geven. Het plan is, ditzelfde te doen iu andere steden van ons land. Zoodra de ondernemers zeker zyn vau mede werking en goede solisten, zullen wij nadere bijzonderheden mededeelen. Door den rechercheur Hessels zijn aangehouden twee knapen P. v. A. oud 12 en J. K. oud 11 jaren, die uit. een waggon aan de los-on lading- plaats op de spoorweglyn aan deu Jansweg, eoni/e hoefijzers (oud ijzer) hadden ontvreemd, die zij bij een uitdraagster hadden verkocht. Naar wij vernemen zal de heer Kriens de laatste der 15 matinees welke in het. winterseizoen worden gegeven door het Ha&riemsch Mu ziekkorps, doen vervallen, daar het seizoen dan (24 April) reeds zoo ver heen is, en ze vervangen door een avondconcert dat Donderdagavond 31 Maart voor de geabonneerden wordt gehouden iu de concertzaal vau de Vereen igiug. Op dit concert zullen zich doen hooren de beide zoons van den heer Krieus, leerlingen aan de Konink lijke Muziekschool tc 's-Gravenhage als piano- eu vioolsolisten. Hun op treden en de mogelijkheid, dat, ook de heer Kriens zelf een klarinet-solo zal voordragen, doet een belangrijk concert verwachten. Zandvoort. Vrijdag, 11 Maart a. s. des namid dags ten 7,/2 ure zal eene openbare raadsvergadering worden gehouden. Aan de hoeren van den Arend eu van der Steur is opgedragen het onderzoek voor eene rioleering en be strating van het dorp. IJmuiden. De verbindingslijn van de spoor baan IJmuideu—Velsen met de Vis- schcrshaven is Woensdag opgenomen en beproefd door den Rijks districts Inspecteur en den Inspecteur vau den weg der Roll. Spoorwegmaatschappij; naar men verneemt, zal de lyu 15 Maart b. in gebruik'genomen worJen. Spaamdam. De zeilmaker G. Kist herdacht 7 Maart den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst kwam van deu beer Max alhier; dc jubilaris werd met zijn gezin door den patroon des avonds onthaald en ontving van hen en de jongere knechts flinke cadeaux. Beverwijk. Bij de Woensdag alhier gehouden hengstonkeuringen vanwege dc afdee- ling Noord hol land van het. Neder- landsche Paardenstamboek werden de premien toegekend als volgt. „Ronus" vereeniging Purmerend- Beemster f'40U; „Adelben" van Hol lands Noorderkwartier f 250„Keizer Wilhelm" van J. D. G. van Gulpen Spaarndammerpolder f 250. Voor 2 jarige hengsten werd slechts ééue premie ad f150 toegekend voor een hengst van G. Speyer, to Nieuwen- dam, ofschoon 2 premies beschikbaar waren en 4 paarden waren ingeschre ven. Van de 18 hengsten die aan de verplichte keuring deelnamen werden er 4 afgekeurd, waaronder de bekende „Jonge Tabor II" van A. de Ridder l.Jpolder. Nog werden in het stam boek ingeschreven 2 hengsten en 2 merrien. Ds. J. öepp, predikant by de Doops gezinde gemeente alhier, herdacht Woensdag onder zeer vele blijken van belangstelling zijne 25 jarige dienstvervulling by die gemeente. Aan den afgetreden burgemeester van Beverwijk, jhr. G. B. Boreel, lid van Ged. Staten, is heden (Donder dag) middag te half twee een hulde blijk aangeboden van de ingezetenen. De heer K. Tegel, wethouder, voerde daarbij het woord. De commissie van organisatie bestond uit de heeren Tegel, Moens, Van Loenen en Rom mel. Het geschenk bestaat in een album in zwarten band met goud, geleverd door de firma Smit op dc Volders gracht. De daarin voorkomende pen- teekeningen en ue caiiigraphische opdracht zyn van den heer R. Dek ker te Velsen. Op het eerste blad prijkt het wa pen van Beverwijk iu kleuren, op het. tweede de opdracht, luidende: „Aan jhr. G. S. Boreel, als bewys van hulde voor do groote toewijding, waarmee hij dc belangen der ge meente Beverwijk heeft behartigd, en het vele goede door nem in het be lang der gemeente tol stand gebracht van 27 Januari 1887 tot 28 Decem ber 1897, wordt dit opgedragen door de hem daarvoor dankbare ingezete nen." Deze opdracht staat in eeu rand van kijkjes op Beverwijk. Op het 3e blad staat het wapen van jhr. Boreel zeiven. Verder bevat liet album pentoekouingen van het Raadhuis, de Raadzaal, de Burge meesterskamer, de oude en de nieuwe school, het buitenverblijf van jhr. Boreel „Westerhout", oud eu nieuw, de haven van Beverwijk. Daarna volgen de namen van de circa hon derd gevers. De heer Boreel dankte zichtbaar aangedaan' voor het huldeblijk. Lege*4 en M-ioat. Ay Kon. Besluit is by het leger iu Nederl. Indië benoemd tot genoraal- majoor der inf.. de kolonel van dat wapen C. P. J. van Vliet, civiel en militair gouverneur van Atjeh en onderhooiigheder;. Letierejr? en tsff Zalsman. Hei Uir. Dagblad verneemt dat Gerard Zaisman waarschijnlijk iu de volgende maand Davos zal verlaten ora te Badenwoiier of Wiesbaden een na- kuur te houden. De zomermaanden zal de zanger dan op raad van zjjn arts te Zandvoort doorbrengen. Vf.aUOLG *IEMW3lr?J3SE8&£i8. Vooruitgang. In het laatst der maand houdt de kiesvereenigiag eene bijeenkomst, waarin het vraagstuk der algemeene dienstplicht wordt besproken. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden Woensdag goedgekeurd. Tot hoogioeraar in huidziekten aan de universiteit te Amsterdam is be noemd dr. Men dos da Costa. Te Bourtange (Gr.) is zekere U Boelens in de Paldert zoo ernstig mis handeld, dat zyn leven in gevaar ver keert. De dader is gevat. Nieuw proces tegen Zo Ia. Het proces der schriftkundigen tegen Zola is Woensdag begonnen. Het publiek was kalm g en enkel incident heeft zich voorgedaan. De heeren Labori en 'Clément: -au betwistten de competentie der recht bank. In de couloirs heerschte groote opgewondenheid onder de advocaten. De correctionele rechtbank heeft zich competent, verklaard tor behan deling van de zaak. Do zaak is véértien dagen uitgesteld. reh a ecriö ft i Het stoomschip Prinses Marie, van van Batavia naar Amst., vertrok 9 Maart van Amsterdam. Het stoomschip Koningin-WtViel- mina, van Amsterdam naar Bata via, vertrok 9 Maart van South ïmpiv i. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amst., passeerde 8 Maart Perim. Het stoomschip Prinses Atnalia van Batavia naar Amsterdam, pass. 9 Maart Gil bral tar. Het stoomschip Amsterdamvan de Holland Amerika Lyn, van Newyork inaar Rotterdam, pass. 9 Maan'des voorin. 11 u. 30 mLizard. Het stoomschip Tarra-, met de Franscl e mail, vertrok 7 Maart van Port Said naar Marseille. Het kan den 1 Ion aldaar worden verwacht. BÜlxG fiLiJ t. STAND. Ondertrouwd9 Maart. F. van Keulen en C. K lingers. 10. J.H. W. v. d. Miesen en J. W. Ton Bootn. L. Hogewég en i). J. 0. Leling. Getrouwd: J.O Maan. H. Groote- goed en G. Joren. i I. Klinkhamer en M. M. Metselaar. P. J. Houbolt cn H. S. Wijsmuller. Bevallen7 Maart. M. Schild— Daanez. 9. .1. Wesseling—Miseyerus tl. F. H. Klok van tier Woerd z. 10 A. A. W. Krohri— Hermann z. A. Krom—v. Kesse) z. Overleden: 9 Maart. A. Dijt 3 i. d. Ainsterdamstr. J. Knyf 5 d. d. Gasthuisvest. VARIA. Opmerkingen van leerlingen der lagere school in ant woorden en opstellen, verzameld door Mark Twain. Over de Middeleeuwen. De middeleeuwen liggen tnsschen de oudheid en het nageslacht. Over Julius Caesar. Julius Caesar was waarlük cea groot man. Hij was eeu heel groot soldaat en schreef een boek voor be- gióners in 'tlatyn. Hij is vooral be kend om zyn vermaard telegram: „ik kwam. zag en overwon."

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3