PREDIKBEURTEN MC <ss> s? "fc Gr. Houtstraat 24, hij H. J. VISSER. 65 ct. Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleverancier). geweest van vertegenwoordigers van tondecsche dLstrictsbestnren, om te beraadslagen over een voorstel, waarin de regeering wordt verzoclit bet Crys tal Palace, te koopon en ten bate van het volk te onderhouden, het gebouw voor onderwijs en opvoeding, bet erf als speelplaats voor de jeugd. verschillende sprekers wezen er dat bet Kristallen Paleis tot nog ,„j een mislakking was geweest, niet alleen financieel, en dat de Londeu- scbe overheid er voor waken moest, dat die reusachtige inrichting niet meer en meer eon drankwinkel wordt. De aankoop zou f9,000,000 kosten; de commissie voor de tentoonstelling van 1851 had nog f2,400,000 inka3; die som zou al aanstonds daartoe ge bruikt moeten worden. De vergade ring nam met algemeene stemmen bet voorstel aan. Eenige dames te Parys hebben een beroep gedaan op do Pransche vrouwen om samen aan de regeering te ver zoeken mevrouw Dreyfus toe te staan, baar man gezelschap te gaan houden. Het stuk is ondertoekend o. a. door mevr. Edmond de Pressencé, mevr. Trarieux, mevr. L. Havet, mevr. A. Réville, mevr. F. Meyer, mevrouw Psicharï geb. Renan, mevr. Ménard— Dorian. Een zelfmoord, die Maandag in een der Parijsche kazernes plaats had, beeft het enorme doordrragingsver- mogon van het moderne geweer an dermaal aangetoond. Een sergeant zette de tromp van zyn Lebel-geweer tegen den slaap en trok door middel van een touwtje, aan den haan be vestigd. af. De kogel ging door zijn hoofd heen, vervolgeus door de houten deur. vloog door de chambrée, het venster uit, een binnenplaats over en bleef steken in den steenen muur aan de overzyde. Schipbreuk. De Helen W. Almy, die Zoudag met dertien koppen bemanning en zeven-en-twintig passagiers voor Klon- dvke, de Golden Gate in Eugeiancl uitgezeild was, is het onderst boven drijvende gevonden. Men vermoedt dat alle opvarenden verdronken zijn. Git den Kongostaat. De laatste berichten over de oor logsverrichtingen in den Kongostaat melden het volgende: Na hun nederlaag tegen de troepen van luitenant Henry waren de mui lende Batetela's, die tot de voorhoede van de expeditie van Dhanis hadden behoord, tot twee derde, omstreeks duizend man, geslonken. Zij verdeel den zich in verschillende benden en stoven uiteen. Luitenant Henry raakte alras hun spoor bijster en bleef ten slotte aan de Aroewimi, om er het staatsgezag degelijk te vestigen. Baron Dhanis was na de vlucht vau de voorhoede naar het gebied Manjema getrokken en had daar een legertje gevormd, waarmee hij tegen de Batetela's oprukte. Na lang heen- en weertrekken ontmoette een van zijn kolonnes, onder kapitein Doorme, den 20en December 18S7 tusschen de Lowa en de Oso, by Saliboko, een troep muiters en hakte ze in de pan. Bij dat gevecht sneuvelde de tweede- luitenant van de artillerie Melaerts. Twee andere kolonnes, onder de oversten Long en Do Bergh, zochten andere muiters op. Nederland besloot luitenant Henrv, met zijn geheele beschikbare troepen macht weer tegen de muiters op te rakken, daar li ij nu wist waar ze zich ophielden. Ingevolge een besluit van den Yer- ein Deoischer Eisenbahn Verwal- tUDgen worden om de 4 jaren pryzen tot een gezamenlijk bedrag van SC',000 nik. uitgeloofd voor belangrijke uit vindingen en verbeteringen op spoor weggebied en worden mitsdien thans beschikbaar gesteld A. voor uitvindingen en verbete ringen in deri bouw en de technische inrichting der spoorwegeneen te INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 eotiis por regel. Ed. MEUWSEN, Anegang 21, Anegang' 21. Bericht de ontvangst der nieuwste modellen Dames-, Keeren- en Kinder- @15 VCSM1 tê 's Voor de bevestiging nieuw ste modellen Damss- en Heeronhosdon. prijs vau 7500 mk., 2de van 3000 mk. en 3e van 1500 mk. B. voor uitvindingen en verbeterin gen van de vervoermiddelen, resp. van het onderhoud daarvan: een le prys van 7500 mk., 2de van 3000 mk., en 3e van 1500 mk. C. voor uitvindingen en verbeterin gen ten opzichte vau het bestuur en de exploitatie vau spoorwegen en de spoorwegstatistiek, zoomede voor be langrijke litteratuur omtrent het spoorwegwezeneen le prys van 3000 mk. en twee pryzen elk van 1500 mark. jfêDe inzendingen moeten tusschen 1 Januari en 15 Juli 1899 bij den Ver- ei u Deutscher Eisenbaha Y'erwal- tungen te Berlijn geschieden. SiatisftieiKwiü Haarlemsclie •Amateur- Fotografen Club. Donderdagavond hield de heer G. J. Engelberts, voorzitter derGeider- sche Amat. Fok Vereen, te Arnhem, in het BrODgebouw alhier, eone le zing over zyne reis naar Spitsbergen (Noorwegen), hiertoe uitgenoodigd door het bestuur van bovenvermelde vereeniging. Spreker begon met to zeggen, dat men van hem geen geleerde reisbe schrijving moest verwachten, doch dit had hij gerust achterwege kannen laten, want al was zijne lezing dan niet geleerd, ze was toch hoogst in teressant. Op aangename wijze hield spreker zijn gehoor ("een klein aantal perso nen was aanwezig) met zy'ne lezing bezig, die door een laOtal fraaie lichtbeelden opgeluisterd werd, en deed tusschen beide de aanwezigen in lachen uitbarsten, wanneer er tooneeltjes in voorkwamen, die zeer komisch waren beschreven. In de pauze was er gelegenheid om eenige fotografiën op de reis be trekking hebbende in een der byza- len te bezichtigen. Nadat de voorzitter de heer Van der Sleen den heer Eugelberts voor zyne lezing dank gezegd had, gingen de geuoodigden omstreeks half elf naar huis. Het smokingconcert vau de HaarL Velocipèdeciub zal niet doorgaauom- dat voor lie*, samenstellen van een nieuw programma de deelneming te gering was. teïëL fes;? In het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond, afd. Haarlem, had Woens dagavond eene vergadering plaats van Haarlemsclie Typografen en aauver wante vakken, uitgeschreven door de gecombineerde Yakbesturen van dien bond. Op deze vergadering werd besloten tot oprichting eoner Typografen gilde en werd een voorloopig bestuur ge kozen, beslaande uit de heerenJ. Nederkoorri, F. Damen en A. Hubers, aan wie tevens het ontwerpen van een concept-reglomeut werd opgedra gen Door de agenten-rechercheurs Jan sen en Misset is proces-verbaal opge maakt tegen de bierhuishouders J. K. v. D., wonende Ruvsdaolstraat no. 12 en W. H. wonende' Frans Halsstraat no 63, ter zake het verkoopen van sterken drank iu het klein zonder de daartoe vereischte vergunning. De sneeuwstorm. De storm die in den afgeloopen nacht over ODze stad heeft gewoed heeft hier en daar nogal schade aan gericht. Persoonlykeongelukken kwa men ons gelukkig tot dusverre niet ter ooi e. Op bet- Spaarne by de Grauwe Steenenbrug is om 6.15 een telefoon paal omgewaaid, die in haar val met zyn draden een stuk van deu gevel van de woning van den lieer J. H. Warnier medegenomen en vervolgens de yzereu leuning der brug gedeelte lijk heeft verbrijzeld, waarna hy in het Spaarne terecht is gekomen. Ook op andere pnnten der stad zyn tele foonpalen omgewaaid o.a. aan de Ged. Oude Gracht, Kinderhuissingel, Flo rapark, Nieuwe Groenmarkt, terwijl in het Kenaupark een boom is ont worteld eu omgevallen. Het geheele telefoon-verkeer heeft groote stoornis ondervonden, en de binnenlandsche verbindingen zyn voorloopig verbro ken. Het verkeer zoowel voor de treinen (van do richting Amsterdam) als langs den straatweg voor ry- en voertuigen was van morgen vroeg geheel ge stremd eenige telegraafpalen waren gebroken, zoodat de draden over de spoorbaan en straatweg lagen te ruim 7 uur 'knakten op eens nog een 25 palen op het traject Halfweg—Haar lem, deze vielen gelukkig buifenwaarts en hindoren dus niet het verkeer. Wij maken de Dames attent op eene nieuwe Engelsche Zijden stof, welke zoowel voor Rokken als Voeringrokken wordt gebruikt en in zwart en kleuren verkrijgbaar is in het Magazijn De stoomtram Alkmaar—Haarlem, is op tyd aangekomen. De omnibnsdiersst naar Bloemendaal had zwaar werk door de sneeuw te komen, en rijdt dan ook met drie paarden, maar in den dienst heeft zij geen vertraging ondervonden, hetgeen wel het geval is met de Haarlemsche Tramway Maatschappij die minder wagens laat loopeu, en met twee paar den rydt, terwijl er om de 10 minu ten een tram vertrek. De straatreinigingsdienst is hard bezig, de straten weder voor het ver keer begaanbaar te maken. De Nood-Zuid-Hol I. Stoomtram Maats, had ook naar wy vernemen, geen vertraging in den dienst onder vonden. Ons werd nog bericht, dat op de Baan een groote spiegelruit door den hevigen wind is ingewaaid. De telegraaflijn Haarlem—Amster dam is totaal onbruikbaarHaarlem— Rotterdam is alleen met groote moeite eu vertraging te gebruiken. Het haarlemsche telefoonnet is totaal in de war; het telefoneeren intercommunaal van hier uit geheel onmogelijk. Zandvoort. Woensdagavond gaf de dezen win ter nienw opgerichte Rederijkerska mer „Sandevoerde" haar tweede uit voering voor donateurs en kunstlie vende leden het was een feestavond voor de werkende leden omdat ze voor het eerst op hun nieuw tooneel speeldenhet tooneel zag er troed uit cu is met zaakkennis geconstrueerd en waarlijk met veel smaak geschil derd door den heer Yan Nierop te 1 laarlem. Opgevoerd werden„De Wolf in de Schaapskooi", tooneelspel ia éen bedryf door A. Ilsen en van Aken, daarna het oude, vermaarde stuk „Een Bankbiljet van f 1000", blijspel in 2 bedrijven en 4 tafereelen, door A. Ruijscb. Wij kunnen niet anders dan met greoten lof gewagen over de energie en werkelijke artistieke op vatting der verschillende werkende leden het tooneeltje tusschen Andre en Marie in het eerste stukje, maar vooral het tooneel tusschen d OrSiguy en Jeanne was een waar succes, vooral de rol van JeaDne was in goede hau- den. De rollen van Doris Knoopen- schaar, Kroon en Beeidok werden meesterlijk vervuld, vooral Beeidok gaf door type en opvatting een mees terstuk van kunst. De damesroken van Mevr. Blumfeld en Frederika werden met veel gevoel eu opvatting weergegevenvooral veel lof voor de lieve wyze waarop Frederika haar zangnummers weergaf. Wij kunnen niet anders dan alle werkende leden geluk wensehen met het byzondere succes, en de gemeente Zandvoort met de aanwinst van zulk een flink op touw gezette vereeniging. Mogen de hartelijke en waardeevende woorden door den Burgemeester, die het Beschermheerschap der vereeni ging welwillend heeft aanvaard, in gang vinden bij de inwoners van Zandvoort. De werkende leden -waren zeer onder den indruk der waardee- rende woorden door den Bescherm heer tot hen gericht. De stemming uitte zich dan ook in eon geanimeerd bal. Een wenk willen wy der vereeni ging niet ontbonden deze beide stuk- kon waren te veel op één avond. Sloten. Bij Kou. Besluit is de jaarwedde van den burgemeester-secretaris dezer gemeente met f500 verhoogd, ul. respectievelijk voor de beide function met f300 en f200. Aizoo eene aardige verhooging. Beverwijk. De nieuwe kiezerslijst bevat 731 kiezers voor de Tweede Kamer, 730 voor de Provinciale Staten eu 547 voor den gemeenteraad. Het standbeeld van Rembrandt, op hot Rembrandtplein te Amsterdam, zal "eenigen tyd aan het oog van het publiek onttrokken eu schoongemaakt worden, ook al met het oog op. de dezen zomer te wachten vreemdelingen. Te Leiden is bevorderd tot doctor in de scheikunde, de heer Dirk Pie- ter Hoy er, geboren te Rotterdam, met oen'academisch proefschrift, ge titeld: „Bijdrage tot de konnis der azynbacteriën". Een duister bericht. Van een onzer correspondenten ontvangen wy het volgende duistere bericht": Naar men verneemt moet de oor zaak waarom de heer B., direcieur van het post- en telegraafkantoor te IJzendijke, zich heeft schuldig ge maakt aan verduistering vau seiden worden toegeschreven aan de klaver- gaano, waarmode schier elke land bouwer bemest en waar de hazen niet tegen schynen te kunnen. Tel. 't Is maar een koloniaal. In De Indische Gids van Maart komt onder dit opschrift het volgende stak voor, geteekend v. S. de ini tialen van den waarnemenden redac teur R. A. v. Saudiek: 't Was geen verloopen, verzwijnd sujet zonder werk maar een oppas sende Hollandsche jongen met een vaste betrekking van flO in de week by een trammaatschappij, die, uit roe ping tot den militairen stand en uit lust om de wereld te zien, voor G jaar teekende als Indisch militair. Hij bracht zyn handgeld vau f 300 aan zijn moeder, beloofde haar ge regeld te zullen schryven, nam af scheid en vertrok naar Indië. In de eerste vier jaar schreef hy trouw; hy paste goed op, werd be vorderd tot korporaal, nam deel aan de Lombok-expeditie, was tegenwoor dig bij de inneming van Tjakra Negara en deed met gunstige uitslag zyn examen Voor sergeant. Het was de laatste brief, dien moeder van hem ontving. Hy meldd9 daarin, dat hy niet weer zou schrijven voor hy als sergeant was aangesteld. Toen nu de eene maand na de andero verliep, zonder dat er een brief uit Iudië kwam, werd moeder ongerust. Eindelyk. na anderhalf jaar. hield zy het niet langer uit. Men gai haar een raad die voor de hand lag. Ze schreef aan het Departement van Koloniën, te 's Gravenhage of men ook inlichtingen kon geven, waar baar zoon was en hoe het hem ging. Men vermoedt, dat het Departement, ingeval het soms niet op de hoogte was. naar Indië zou sckrij-en en zelf I inlichtingen zou inwinnen? Maar wan- j neer men dat denkt, kent men de Haagsche ambtenaarswereld niet. Daarvoor heeft men het aan Kolo- I niën veel te druk. j Er komen jaarlijks misschien dui zenden van dergelijke verzoeken om inlichtingen van beiangstellende farai- j liebetrekkiugen. Verbeeld u, dat Kolo- i niën die zelf zou afdoen, zelf de i moeite zou nemen over een koloniaal I naar Indië te schrijven Neen, men verstaat in Den Haag op her. Pi 'in by „Militaire Zaken" I uitstekend ue kunst er zicb vau af te maken. j Er liggen aan die afdeeliog steeds een groot aantal exemplaren van een gedrukt antwoord gereed, bestemd als afdoener op die duizendtallen adressen. Zulk een gedrukt, antv.oord is heel gemakkelijk in net gebruik. Men heeft het slechts een expeditienummer te geven te dateeren en in den gedruk- ten tekst nog twee data in te vullen. Dan wordt het aau do belangstellende familie van den koloniaal gezonden, en liet Ministerie van Koloniën, Af deel ing „Militaire Zaken" heeft zijn plicht'gedaan. Maar voor alles is tijd noodig, zelfs voor het invullen van een paar data. Yyf-en-dertig d a'g e u (wy spatieeren. Red. ,,N. v. d. Dag") na de ontvangst van het adres was men met die invulling dan toch gereed. Moeder ontving toen den volgenden gedrukteu brief„Departement van koloniën." Lett. G. no. 2800. Het Departement van Koloniën be komt uit Indië behalve door de mutatiestaten van het leger en dooi de periodieke opgaven omtrent sterf gevallen slechts bij uitzondering bericht aangaande militairen beneden den rang van officier. Nopens den in uw schryven be doelden persoon kan niet ai ders wor den verklaard, dan dat bij, blijkens de genoemde mutatiestaten, op den laatsten... 1896 nog deel uitmaakte van liet leger en dat bij het Dep. v. Oor log te Batavia vóór of op 1897 omtrent hem geen berieht vau over lijden was ingekomen. Belangstellenden zullen het spoe digst zekerheid bekomen omtrent zijn wedervaren, door zich by geze- treld request franco te wenden tot Z. E. G. den luitenant-generaal kom- mandant van het leger in Nederl.- Indië. Voor den Minister van Koloniën. De Raad-Adviseur, Chef der Afd. „Militaire Zaken" by het Departement van Koloniën. (Onderteekeniug.) Aan Mejuifrouw te delyks uit Indië naar liet Dep. van Koloniën werden opgezonden. Men kon dan altjjd vrij spoedig belang stellenden geruststellen of hnn de noodige inlichtingen geveu. Een ver plichting, om op elke aanvraag zelf te schrijven, zou het werk aan de militaire afdceling nogal doen toene men. Git Tjalleberd wordt aan de L. C. gemeld De socialist Luitjens, uit Arnhem, zou alhier spreken naar aanleiding van de Commune te Parijs. Hy kon echter onverrichter zake terngkeeren, daar niemand opgekomen was orn naar hem te luisteren. Zoo iets, zeide hy, was hem nog niet eerder over komen. Als men na weet, dat hier voor eenige jaren een bloeiende af- deeling vari de sociale party bestond, dan blijkt liet duidelijk, dat bet socia lisme alhier geen wortel heeft ge schoten. op ZONDAG 27 Maart 1898. TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Voorin. 10 ure, Muller. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Vooral. 10 ure, Mulder. Namidd. 5 ure. Mulder. Ridderstraat. Voorin. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 ure, Ringnalda. Klein Heiligland. Voorai. 10 ure, Tihhen. 'sAvonds ö'/a ure, Tibben. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, de Vries. Doopsbcdiening. 's Av. 6 ure, Craandijk. Voorbereiding. Lutliersclie Kerk. Voorm. 10 ure. Poolman, Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, IFeis.?. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Maandag-, Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagavond kan Dr. Tideman geen les geven. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5'/a ure. Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Drappeniorstraat No. 11. Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. Godsdienstoefening. Zondagschool l2'/a—l'/a uur. de Rooy 49 j. Utrecht. P. .T. de Quartero. Amst. Wed. J. J. Kohier— V an Beek 76 j. Amst. 19. M. Huls horst .jd. «4 j. Amst, A. C. van der Horst jd. 75 j. Baarn. 21. Wed. T. Hoffenaar-Koning .32 j. Amst. 22. W. H. Suveryn 62 j. Amst. J. Ver meer jd. 7S j. Amst. W. F. P. A. de Lucht— Veldbnyzen 50 j. Utrecht. Wed. J. M. Sevenhuysen—v. Beliegen 57 j. Amst. P. Meybooin 79 j. Arnsk 23. M. A. H. Meissoer jd. 2 j. den Haag. B. .7. Meyer jd. 80 j. Amers foort. F. Lub 77 j. Medemblik. C. Schipper 06 j. Zaandijk. 24. D. M. C. van Wely 40 j. Amst. Stototrcitf aar toedichten». Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Java, vertrok 24 Maart van Marseille. Het stoomschip Burgemden Tex, van Arasterdam naar Batavia, pass. 23 Maart Kaap Carvooiro. Het stoomschip Prins Irederïk Hendrik, van Paramaribo naar Am sterdam, pass. 23 Maart Ouessant. Het stoomschip Prins van Oranje van Amst. naar Batavia, pass. 24 Maart Point de Galle. Het stoomschip Rotterdam, van de Holland Amerika Lijn,vertr. 24 Maart van Rotterdam, naar Newyork. TrXESRAWSSWESA. LONDEN, 25 Maart. (R. O.) De Times verneemt uit Peking van den 24sten dezer, dat China alle eischen van Rusland heeft ingewilligd. De concessies die het gedaan heeft, zyn de volgende: le. Rusland krygt Port-Arthur in pacht voor 25 jaar, als versterkte basis van operatie voor zyn vloot. "2o. Talienwan wordt voor deuzelf- den tijd iu pacht gegeven als vrijha ven en eindstation van den spoorweg door Mantsjoerjjc met hot recht om het te versterken. 3o. De Russen krijgen het recht een spoorweg aan te leggen van Pe- tuna naar Talienwan en Port-Arthur op dezelfde voorwaardeu als de spoor weg door Mantsjoerije. Het telegram voegt er by dat China zijn bonding redt door in naam zijn souvereioe rechten te handhaven, maar de pacht staat feitelijk gelijk met een afstand. Bennebroek. Voorm. lü ure, Gerih van Wijk Jr. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heerinqa. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Hulsman. 's Avonds Ö'/a ure, Hulsman. IJmulden. Voorm. 10 uro, Wesséldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond 's avonds 53/i uur, in hotel Nummer Een, Flei scher, Doopsgez. prod, te Broek op Langendyk. Aposf. Zendingsgemeente. Voorm. 10 uur. Hoevele vau die brieven wel in den loop van een jaar door koloniën worden verzonden, kunnen wij slechts gissen. Elk van die brieven doet een ont zaglijke schade aan.... de koloniale werving. Do Minister van Koloniën zou vol gens den heer v. S. duizenden moe ders aan zich verplichten, wanDeer by zich deze zaak aantrokeenvou dig gelastte dat het Departement van Koloniën zelf by den legerkomman- daut de gevraagde inlichtingen inwon, en streng verbood dat „Militaire Zaken" dien duren plicht van zich afschuift uit lonter gemakzucht, O. i. zou het nog beter zyn zoo de staten der overledenen eoz. maan- Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagenvan 11 tol 1 uur voor de eigenaars- te bekomen. Gevonden voorwerpen. Vau 18 tot eu met 24 Maart '98. Een medaillou, een armtand, een rij- wieikussen. een. horloge, een vrouwen zak, een jongensmuts, oen hond, een sigarenkoker, een kinderrokje, een kerkboek, drie sleutels aan ren riempje, een zwart jongensjasje, zes school boeken in een pak, een lap fluweel, een gouden ring, een parapluie, eenige sleutels. BURGERLIJKE STAND Bevallen2't Maart: J. M. Muller— v. d. Meer d. 24. E. v. Eyk—v. d. Akker d. M. C. E. Eman—v. d. Eer den d. T. Wilkes—Verschoor z. M. C. Diets-Romijn 2 d. J. E. v. d. Heijde—Elsinge d. Overleden23 Maart, M. Kempen- Haas 70 j. Klerkst. 24. Over toom -G'as 36 j. Bcrckheydestr. A. J. Muylaart 69 j. Bartelj str. C. M. Wesselius 2 j. d. Rozenpr.str. Familieberichten. Getrouwd24 Maart. By volmacht): T. Stam en B. Öchiikker, Amst. J. .Bakker Wz. eu M. Bakker, Krom menie. C. Hu Hermann Jr. en A. Vlieger, Amst, W'. Clason en D. G. Dykmau. Groningen. J. A. Roos en A. Hartogs, Amst. A. M. Meyerink Meyer en A. P. Meyer. Amst. K. Wrede en L. Land, Holzminden. Jbr. J. H. Wttewaal van Stoetwegen en A. G. J. van Nootdorp, Ubbergen. Bevallen27 Febr. C. F. 1 ireyer— Hummelon z. Johannesburg. 23 Maart. E. C. Snellen—Lugt d. Vlissingen. OverledenJ'hr. V. P. G. de Serière, Malaga. Wed. V. van der Linde- Bakker, Pretoria. 21 Februari. H. Martinius jm. 9 uind. Petrusburg (Oranje-Vrystaat). 18 Maart. D. H. J. MARKTNIEUWS. Petroieum-bericht van P. G. C. Calkoen, makelaars, Amsterdam, 19 Maart. De Amerikaansche Petroleuni-no- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Router's telegram New-York 5.85, 5.80, 5.80, 5,80,5.75, 5.75 ct. per gallon. Philadelphia 5.80, 5.75, 5.75, 5.75, 5.70, 5.70 Ct. p. galL Ruwe Olie 79—, 78—, 78—, 78—, 77—, 77— c. p. vat De totale uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 31 Dec.: 1898 1897 3.961.400 vaten. 3.430,900 vaten. Amerikaansche Disponibelf 8,45 Cons. Levering. Sept./Dec. 0,— Entr. Amsterdam, 21 Maart. Ter Veemarkt waren aanvoer en pryzen als volgt102 runderen, vette le qualiteit f 0.59 a f 0,—, 2e qual. f 0.52, 3e qual. f 0,48, 4e qua). 0?— per Kg.r 131 melk- en kalf koeien f 100 a f 215 per stuk, vette lcal- vercu le qual. fO,—2e qual. fO,— 3e qual. i'O,— per Kg., 3 graskal veren fO,— aiO,—1S5 nuchteren kalveren f7 a fll.il schapen f af—, lammeren f O a f 0, 392 vette varkens 41 a 44 ct. beiden per Kg. .0 biggen fO— a fO,—Opaar den f 0,—. veulen f 0,—. Alkmaar, 19 Maart. Op de Veemarkt waren aangevoor cn pryzen als volgt12 kooien f 80 a f 160, vette kalveren f a 370 nuchtere dito f 5 a 14, 232 magere schapen f 12.— a 27,50, 0 vette dito f a 0 lammeren f 0,— a 0,—, 7 paarden f 60 a 200,—, 2 bokken en geiten f2,— a 4, kleine bokjes f 0,— a 0.- 125 magere varkens f 14 a 20, 288 biggen f6.— a 12.50, alles per stuk- vette varkens a ets per Kg. WA RiA. Van Buffelen (die reeds anderhalf uur gesproken heeft). Er. was nog iets waarover ik u had wilieu onder houden, gedorde hoorders, maar helaas, ik heb het vergeten.... (Voor de eerste maal een daverend applaus tol f 14,65 p. Meteren Brocaat-Zijde-uit mijn eigen Fabrieken alsmede zwarte, witte en gekleurde H enne berg-Zijde van 35 ct. tot t' 14,65 Met. effen, gestreept, geruit, 'gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 65 ct.14,65 I Dalzijde v. 35 ct.14,65 Zijden Bastkleedereu, p. robe t'8,6542,75 Grenadine-Zijde 65 9,35 Foulard-Zijde bedrukt 65 ct.3,35 Dengaline-Zijde f 1,206,45 per meter. Zijden Arniüres, Slonopols, Oistalliques, Moire antique, Ducltesse Princosse, Moscovite, Mar- eellines. Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrij van invoerrechten iu hnis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3