debat werd door een der aanwezigen sWaarnemingen met een enkelen net- gebraik gemaakt. i vlieskegel." Disqualificatie. De Nederl. Harddraverij- en Ren- vereeniging veroordeelde onlangs den beer D. A. van Stralen alhier tot disqualificatie, op verzoek van de te Groningen gevestigde vereeniging, omdat hy daar een paard, Mak ge naamd, bad laten reeeloopen, dat latei- in ons land was ingevoerd, dan het reglement voor (Men wedstrijd veroor loofde. Het appèl van den heer van Stralen tegen dat vonnis werd Maandagmid dag in de Sociëteit Trou moet Blyc- ken behandeld. Ten slotte werd be paald, dat bovengenoemd paard Mak voor goed is gedisqualificeerddat ditzelfde voor een jaar liet geval is niet de andere paarden van den heer van Stralen, doch dat deze zelf op de banen zal worden toegelaten. KAltiTOtë&EHECHT (Vervólg). De zaak van Akersloot en Roe mers, die verleden week terechtston- I Comité Nat. Huldeblijk. Ook in Zwitserland heeft zich een comité van Nederlanders gevormd voor bet nationaal huldeblijk aan H. M. de Koningin-Regentes. Eere-voorzitter van dit comité is mr. D. L. graaf van Bylandt, Hr. Ms. minister-resident te Bern. Eere lid: E. F. A. M. Scheidius, attaché aan Hr. Ms. gezantschap te Bern. Voorzitter: H. D. Mispelblom Beyer, oud-lid van de Staten van Gelderland, te Genève. Onder-voorzitter dr. W. J. Jans sen, voorzitter der Hollandsche Ver- eeniging te Arosa. Secretaris-penningmeesterJ. R. Scholten, oud-vice-consul der Neder landen, te Genève. Leden: E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgh, oud-lid van den Raad van Ned.-lndië, te Territet; jonkheer W. L. van Schuijlenburch 'van Wisch, te Montreux; P. J. Mar- gry, gepensionneerd majoor der artil lerie van het Nederlandsche leger, secretaris van de Vereeniging tot be den wegens visschen in verboden j hartigiüg der belangen van Neder- vischwater, werd Maandag voortge-landsche longlijders, te Davos; G. zet, ten einde getuige de Kok nog te i Aalbertsberg, secretaris der Holland- hooren. jsche Vereeniging, te Davos; Van Deze verklaarde permissie te heb-1 Wickevoort Crommelin, oud-consul ben gegeven, by volmacht van zijngeneraal der Nederlanden te Zurich; vader, aan de beklaagden om daar te visschen, en op de vraag van bekl. of zy verderop ook visschen mochten, gezegd had, dat hy dat wel denken zou. De ambtenaar van het O. M. nam echter aan dat bij daarin niets te zeg gen had en eischte f4 boete voor ieder. Uitspraak "Woensdag a.s., 's mor gens 1" uur. In de zaak van de firma Levert ic Schedel werd uitgemaakt dat fram- bozenlikeur viel onder de termen van sterkeu drank, en den bekl. dus moest worden veroordeeld en wel tot een boete van f 30. Uitspraak a.s. Woensdag om 10 uur. Verder werd nog behandeld de zaak tegen mejuffrouw Tulpers. die Woensdag jl. terecht gestaan heeft omdat zy ia haar winkel op de boter het woord Margarine niet had aan gebracht. Hierin werd nog gehoord getuige Kooy, rijksveldwachter, die verklaarde dat zy de boter verkocht had voor Margarine, terwijl b6kl. be weerde ze voor wagensmeer te ver- koopen. De ambtenaar van bet O. M. per sisteerde by zijn eerstgehouden requi sitoir. Uitspraak over 8 dagen. G- A. A. Visscher van Gaasbeek, architect te Bazel. Op de vergadering te Bern, waar tot de vorming van het comité be sloten werd, werd tevens in beginsel beslist, dat de troonsbestijging van H. M. de Koningin ook in Zwitserland plechtig zal herdacht worden. De regeling daarvan zal het onderwerp van eene nader te houden vergadering uitmaken. Aan het verslag, uitgebracht in de op 28 dezergehouden Algemeene Vergadering van aandeelhouders der Algemeene Hypotheekbank te Amster dam, ontleenen wy het volgende De Bank sloot in 1897 af138 pos ten tot een gezamenlijk bedrag van f 1.777.350, terwyl aan aflossingen werd ontvangen f 678.289.05, resteert f 1.099.0*0.95, zoodat door de Bank in het geheel op eerste hypotheek is belegd een bedrag van f 8.100.393,50, waartegenover aan 3'/2°/o en4% pand brieven is uitgegeven een bedrag van f 8.058,800. De dekking van deze pandbrieven bestaat das: a. ait bovengemeld op eerste hy potheek belegd bedrag; buit het voor de eene helft in effecten en voor de andere helft op eerste hypotheek geplaatste gestorte kapitaal 'van f 200.800 c. uit het van 185 aandeelhouders nog te vorderen bedrag van f 799.200. d. uit de reservekas, thans bedra gende ruim f20.500. Op voorstel van commissarissen werd besloten vau het winst-saldo ad f30.113.84 in de reservekas, met in begrip van de verplichte stortiDg te brengen f 5103.40het koersverschil ad f 1079.75 geheel af te schrijven en de Mobilair- en iirentarisi ékening van fSOO— te stellen op fl.— Het dividend werd vastgesteld op acht procent. In plaats van den heer J. J. van Tienhoven van den Bogaard, sedert overleden, werd de heer J. Harbrink Numan te Baarn tot president-com missaris en de heer J. L. van Verre te Amsterdam tot vice-president ge kozen. Het plan om te Amsterdam in de Prinsengracht eeD oud-Hollandsch prinsen- of statenjacht te meren ge durende de inhuldigingsfeesten, is tot stand gekomen. Een vaartuig is reeds aangekocht metende 144 ton, en zal uitwendig geheel betimmerd worden als een oud statenjacht. De vlaggen worden alle vervaardigd volgens een seinboek uit ,raI.u. COu de vorige eeuw. Ook zal er, behalve gedeelte bijwonen van dè voorstellingzu^ een seinboek, een scheepsjour- aoor de leerlingen van de Tooneel-9aa* aanwezig zyn, waarin allereerst s n n E m L A H\B Parlementair© Praatjes. Gisteren (Maandag) avond te half negen vergaderde de Eerste Kamer weder. Een korte bijeenkomst, pour entrer en matière. Do heeren Jbr. mr. van der Does de Willebois en Jhr. mr. J. Röell, niew benoemde leden, werden, nadat hun geloofsbrieven waren onderzocht en goedgekeurd, als zoodanig toege laten, door den voorzitter beëedigd en verwelkomd. Een reeks van stukken, boeken enz. werd ontvangen en voorts de verzameling van wetsontwerpen, laat stelijk door de Tweede Kamer aan genomen. Ze werden ter onderzoek naar de afdeelingen gezonden, die opnieuw werden saamgesteld. De heer Röell werd in plaats van Jhr. Sickesz als lid der commissie voor de petities benoemd. G. Jr. Hofbericht. H.H. M.M. de Koninginnen be zochten Maandag het R. K. Wees huis in de Warmoeziersstraat te 's-Gravenbage. H.H M.M. zullen hedenavond een F. Stracké. - r. my'n moed geen overmoed, waar ik bekende beeldhouwer, Prof. I. allen toongevenden geleerden en gezag- Stracke, oud-hoogleeraar aan de Aca-1 hebbenden staatslieden toeriepGij demie van Beeldende Kunsten te dwaalt, gij ziet de dingen averechts Amsterdam, is Zaterdagnacht na een verkeerd in? Daar hoort wat toe om eene heele wereld den bandschoen in het aange zicht te slingeren. Twintig jaar lang heb ik nu de klok geluid en wat men ook van my zegge, ik was steeds op mijn post en rnoei- ljjk kan men beweren, dat ik niet hard genoeg geluid heb. En zal ik nu pensioen nemen als klokkenluider Velen zouden het willen, vooralzy die in de klok dingen gebracht heb ben waardoor haar klank niet meer zoo helder en zuiver is, maar al ver grijsde mijn haar, mijn bart bleef jong en ik zou een onvoldaan gevoel hebben als ik het werk erbij neer- Dikwijls vroeg ik mijzelven afis i moedelyk zal hoofdzakelijk Engeland worden bereisd. korte ziekte te Baarn overleden. Zondagavond werd trein 40 der H. S. M., welke te 9,58 te Amsterdam aankomt, tusschen Halfweg en Am sterdam na een hevigen schok tot stilstand gebracht. Bij onderzoek bleek dat op de haan een deur van een bagagewagen was doorgereden, welke daar vermoedelijk door een even te voren gepasseerden trein w verloren. Alles liep wonderlijk genoeg zonder ongelukken af. De voorloopige hechtenis van den heer B., ontslagen gemeente-ontvan ger te Baarn, is weder met drie we ken verlengd. Het onderzoek omtrent de administratie van den heer B. kan, naar men verneemt, zich slechts uitstrekken over het loopende belas tingjaar, daar de registers van inkom sten en uitgaven betreffende de vo rige jaren tot nog toe niet zijn ge vonden. Volgens de boeking van den heer B. zou tusschen 7 Juni (laatste kas-opneming) en S Maart (datum van den diefstal) omstreeks f 6000 aan hoofdelyken omslag zijn ontvangen daar het jaarlyksch bedrag slechts f 10,000 bedraagt, is er twijfel gere zen omtrent de juistheid der ge noemde boeking. In verband daar mede zijn door den burgemeester alle aanslagbiljetten opgevraagd. De Handelsvereeniging te Arnhem is failliet verklaard. Curator is mr. F. N. L. Aberson. Inbraak. Zondagnacht hebben een vijftal per sonen te Sprang in de wouing van eene alleenwonende vrouw ingebroken. D8 vrouw werd mishandeld en, naar men zegt, van eenige barer spaardui ten beroofd. De politie is de daders op het spoor en heefi reeds een paar verdachten in arrest gebracht. Hoog water. De Vecht staat by Nieuwersluis zoo hoog, dat bet water aan de hui zenrij komt. De Mijndensche dyk is voor een groot gedeelte weggeslagen geweest; thans evenwel is de schade weder hersteld. De wegen in den omtrek zyn schier onbegaanbaar. Een zeldzame vondst deed de winkelier J. Buggema te Leunen (L.) Bij het afbreken van een ouden muur in een 'pas door hem ge kocht huis vond hjj een ijzeren pot, gevuld met zilveren munten. Daags daarna vond hy er nog eenige iri een balk. 't Aantal stukken bedraagt onge veer zes honderd en het zijn grootén- deels stukken van 1 tot 5 Fransche kronen, dateerende van 1752 tot 1797. Pers Overzicht Een afscheid. In Recht voor Allen schreef de heer F. Domela Nieuwenhuis, die a!s redac teur van dat blad is afgetreden en een nieuw blad: De Vrije Socialist zal leiden, een „woord tot afscheid." Daarin zegt hij o.a. Het is juist twintig jaar geleden, dat Recht voor Allen verscheen ouder mijn redactie. 'Welk een andere tyd was het toen in vergelijking met nu Het had toen veel van de stilte van een kerkhof en men voorspelde een spoedig einde aan een blad, dat trach ten zon de trom te roeren, ten einde de slapers wakker te trommelen. Nog hooren wy het ons toeroepen Alleen een andere klok ga ik lui den, juist omdat het my hindert dat er scheuren zyn gekomen in de oude klok, die het geluid dempen. Letier-en es Kunst. UIT AMSTERDAM. Hedenavond de derde der voor Mascagni's in duigen gevallen tournee aangekondigde opvoering zyner wer ken. Een voor dit gezelschap buiten gewoon kleine schare woonde, in de kille, tochtige zaal van het „Paleis", waar zuinigheidshalve slechts ééne der twee kachels brandde, de opvoe ring by van „l'Amico Fritz". By de bewerking voor opera-libretto beeft het beroemde werk van Erekmann- Chatrian beduidend geleden en het is daarom, dat ik over het libretto maar liever zwyg, echter constateerende, dat het in de hoofdzaken wel lykt op het werk, dat dermate Mascagni vermocht te inspireeren, dat hij na „Cavalleria" het beste leverde wat by ooit praesteerde. De viool solo in de eerste en de inleiding der derde acte herinneren in een enkel trekje wel aan „Cavalleria" en „Ratcliff" doch de eerste is een zoo gepassioneerde melodie en de laatste van zóó frisscbe kracht, dat deze met de intermezzi uit „Cavalleria" en „Ratcliff" te rang schikken zyn on .!er's maestro's meest uitnemende „Leistungen". Ook in dit werk heeft Mascagni den optredenden weinig gelegenheid gegeven in hunne partijen te schitteren, daar hy bijna voortdurend het orkest op den voor grond doet treden en, gezien de indis positie waaraan eenige der artisten schenen te lijden, kan men beu daar mede niet anders dan gelukwenschen. Lunardi, die overigens Rabbi Siehel veel te sterk chargeerde, gaf in zijn boetpredikatie aan het einde van het eerste bedrijf: „Per voi, ghiottoni inutili" een stukje ware kunst als zanger en als tooneelspelerjammer, dat hy verder de Rabbi-figuur, die toch al door den libretto schrijver verminkt, parodieerde. Tot siot ging nogmaals „Cavalleria Rusticana" met eene andere bezetting dan bij vorige opvoeringen. Elke verandering, geachte Directie, is geen verbetering! B. Nederlandsclie Opera. Dir. C. v. d. Linden. Wegens het groote succes gaat Vrijdag 1 April a.s. eene buitenge wone voorstelling vac Traviata met de beroemde zangeres Signora Pre- vosti. Tevens zal voor de eerste maal optreden bet nieuwe corps de ballet dat geëngageerd is voor de maand Aprii'. In bet 3e bedrijf zal uitgevoerd worden danse des Bohémiennes. Heden (Dinsdag) avond in den {Stadsschouwburg „Fidelio", van L. v. Beethoven. Na de eerste acte Wat gaat gij beginnen Uw stem zalOuverture Leonore No. 3 van Beet- spoedig gesmoord worden, er is geen f hoven. leven meer te brengen in dien opge-j stapelden hoop doodsbeenderen. Boiieemsch strijk-quartet. We zullen probeeren luidde ons' antwoord, en met lust togen wy aan j De leden van het Boheemsche strijk- James Payn. f Te 1 mnden is in den ouderdom van 68 jaar overleden de romanschrijver James Payn, die in 1891 reeds hon derd romans in zyn actief had staan. Hy was een tyd lang redacteur van Chambers's Journal en daarna van het Cornhill Magazine. Een zyner bekendste boeken is By Proxy. Payn beeft ook eenige verzen ge schreven, die echter van weinig be- teekenis zijn. GEIftEN&O NIEUWS Speelschuld. Een Engelsch weekblaadje bad als lokaas in 't begin van November een prys van 1000 p.st. uitgeloofd voor den lezer die vóór 1 December met een nummer dier courant de juiste cijfers zou inzenden van bet aantal geboorten (jongens en meisjes) en sterfgevallen dat in de eerste week van die laatste maand te Londen zou voorkomen. Een slager te Sheffield won den prysliy had 252 nummers gekocht en op grond van statist'eke berekeningen 252 verschillende ant woorden ingezonden, waarvan één juist bleek te zyn. Hy wachtte echter tevergeefs op uitbetaling en t08n her haalde brieven onbeantwoord bleven, toog hij in Februari naar Londen. Daar vond by in het kantoor van het weekblad de politie juist bezig be slag te leggen op de stukken betref fende de prijsvraag: want aejustitie beschouwde de uitschrijving daarvan als een verboden loterij. Onder die stukken was ook het juiste antwoord van den slager en deze vroeg nu voor den rechter uitbetaling. De uitgever beweerde echter daartoe niet gebon den te zijn, nu bet gebleken was dat een ongeoorloofde weddenschap had plaats gehad. De slager antwoordde dat dit eerst eeri paar maanden na de uitschrijving aan den dag was ge komen en de gedaagde blijkbaar te kwader trouw was, omdat hij terstond nadat de juistheid van het antwoord was gebleken, bad behooren te beta- len toen hy nog niet wist iets ongeoor loofds te hebben gedaan. Sport eat $f'3dstrijcï«E£. Het Bestuur der Kegelclub „Nooit Gedacht" te Amsterdam schrijft een grooten nationalen Kegel wedstrijd uit tor gelegenheid van haar vijfjarig be staan op 21, 22, 23 on 24 Mei 1898 te houden in den „Huize Stroucken" te Amsterdam. De wedstrijden zullen bestaan in 1. Korpswedstrijd. 2. Personeele wedstrijd. 3. Vrijebaan wedstrijd. Behalve de reeks korps- en Perso neele medailles, zal de club ook voor elke provincie eeu medaille uitloven, te behalen door de club die uit hare provincie het hoogst aantal houten werpt. De feesten zullen voorts opgeluis terd worden door matinées, concerten, en tot besluit soirée met bal, enz. Wielrijden. Zondag is het Vélodrome de la Seine te Parijs geopend. Hier volgt de uitslag der wedstrijden. I. Zimmerman-prys (1000.) met gang- making, le serie1. Callans, 2. Fos- sier2e serie: 1. Robertson,2. Boa- rotte; 3e serie: 1. Passoa, 2. Lom bard 4e serie1. Lambrecht, 2. Cham pion. le demi finale: 1. Collomb, 2. Passoa. 2e demi fiuale1. Robertson 2. Lambrecht. Finale: 1. Collomb, 2 Robertson. Tijd 1 m. 174/5 s. Gewon nen met 5 lengteD. II. Scratch1 K.M. 1. Nieuport 2. Bourotte, 3. Gempe. Tijd1 m. 417s s. Gewonnen met lengte. Zondag a.s. zal door de Amster- darasehe vereeniging tot bevordering van jacht- en terreinrijden een ge meenschappelijke rit naar de bloem bollenstreek worden gehouden. j quartet zijn zoo opgetogen over deDe jury stelde de vorige week den ZÜG vau 'wijze, waarop de heer Willem Men-eischer in het gelijk, maar de rechts-°°k verwacht Dreyfusiana. De Parysche correspondent van de Engeische Observer schrijft: Er loopt een hardnekkig gerucht dat er zeer spoedig nieuwe documen ten in verband met de Dreyfus-zaak openbaar gemaakt zulien worden en wel in een Londeusch blad, hetzjj de „Daily Chronicle" hetzij de „Daily News". Deze stukken zouden bestaan in nieuwe borderellen en brieven, ge- teekend Ester hazy en gericht aau den vroegeren Duitschen militairen attaché kolonel van Schwartzkoppen. Ester- hazv, deswege gepolst, heeft reeds verklaard, naar zijn gewoonte, dat die stukken valsch zyn. Dan schrijft de correspondent: „Verder verneem ik, op een gezag dat goed genoeg is um het bericht althans de moeite van het vermelden waard te maken, dat de Duitsche keizer in het bezit is van een aan tal brieven van-zeer compromitteeren- den aard voor eeu van de voornaam ste militaire getuigen in bet proces Zola, en dat hij die voor liet oogen- blik in petto houdt, met het plan om ze op een of ander kritiek moment voor den dag te brengen, als bet in het belang van zyn staatkunde mocht zyn verwarring en desorganisatie in de gelederen van het Fransche leger te brengen en het vertrouwen vau de Fransche soldaten in hun chefs te schokken. Ik geef u die geschiedenis voor wat zij waard mag zijn. De bron waaruit zij komt, geeft haar zeker gewicht, doch aan den anderen kant zyn er elementen van onwaarschijn lijkheid in die bij den eersten aan blik in het oog springen, inzonder heid wat betreft de beweerde plannen van den Duitschen keizer." In advocatenkringen te Parys ge looft men dat het vonnis tegen Zola door het Hof van Cassatie vernietigd zal worden. Van de twaalf middelen van cassatie worden er twee ten minste voor onaantastbaar gehouden en we: het feit dat mevr. De Boulancey door den rechter van instructie, die" door het Hof van Assises met haar ver hoor werd belast, niet. onder eede is gehoord en liet verbod van president Delagorgue aan generaal De Bois- deffre voor de verdedigmvragen te stellen. De prinses van Joinviilé is na eea ziekte van slechts twee dagen Zon dagmorgen te Parys overleden. Prinses Franqoise Caroline de Join viilé was den 2en Augustus 1824 te Rio de Janeiro geboren. Zy was eeu dochter van Dom Pedro I, keizer van Brazilië, en zuster van Dom Pedro II. In 3843 was zy in het hu welijk getreden met Francois de Bourbon-Orleans, prins van Joinville, de eenig overgebleven zoon van Louis Philippe, den burgerkoning. Kou in Italië. In en om Milaan is het voor den tijd van het jaar ongewoon koud. De provincie Corao is met sneeuw be dekt, zelfs in de gelijknamige stad ligt de sneeuw 10 centimeter hoog. In de provincie Novara is door lawi nes groote schade aangericht. Uit Transvaal. Te Pretoria zal den 20en April eene landbouwtentoonstelling worden gehouden, waaromtrent de vol{ bijzonderheden gemeld worden „Een steenen gebouw wordt op het terrein der tentoonstelling, tevens renbaan, opgericht, groot 100 voet bij 40; dit gebouw is bestemd voor granen en andere verwante voort brengselen. De beer Nicholson heeft eön be zoek gebracht aan diverse personen te Johannesburg, die zich voor deze aangelegenheid iuteresseeren. Daar dit jaar te Johannesburg geen tentoon stelling zal plaats vinden, hebben diverse firma's zich bereid verklaard te Pretoria ten toon te stellen. Er zal een bevredigende aanwezig- landbouwwerktuigen; men dat de machine school in den Haagsehen schouwburg jnamen vermeld zullen worden vanden arbeid. te geven allen die er toe by gedragen hebben. Het tegenwoordige geslacht kan Hooger Onderwijs. Bevorderd tot doctor in de genees- klein entree gelegenheid te verschaf- den voordat men ze in beweging1 concert-tonrnée te maken. of de wet in zulk een geval een ver- Hik z9° genoemd, omdat niemand te kuude te Leiden de beer G. J. Seboute, fen een kykje op en in bet jacht te kreeg. i Het is nog niet vastgesteid wan- oordeeling tot betaling eener speel- Pretoria het wil hebben zal ver arts. geb. te Wormerveer. met een nemen. En vrywel stond ik alleen tegen-'neer en waar het quartet met den schuld toelaat. toond worden, akademisch proefschrift, getiteld: over allen. Het was nu herfst en ik nagenoeg geheel de oude terwijl ik de lange, glooiende laan, die naar het hek van den tuin leidde, die de Bidache omringde, af wandelde. dacht ik aan de dagen, die ik in het hospi taal St. Geneviève had doorgebracht, aan de zachtzin nige verpleegsters en aan Marescot, den lijfarts van den koning, met zyn verstandig en vriendelijk gelaat, die mij met de uiterste zorg behandeld had. Maar bovenal herinnerde ik my de slanke in het zwarte gekleedege- gestaite, die dagelijks naar my kwam zien. en naar wier komst ik altijd zoo vurig verlangde. Ik trachtte mijzelf het dwaze van het geval onder het oog te bren gen ik, dio reeds tien jaren in dienst en verschei dene veldtochten had medegemaakt, moest toch wel te gen een paar mooie oogen en een lieve stem bestand zyn geweest. En toch had mevrouw met éen enkelen blik mijn hart veroverd. Nooit zal ik éen middag in het hospitaal vergeten. Een lange gang in het klooster St. Geneviève was als ziekenzaal ingericht, waar de gewonden naast elkaar, door een kleine tusschenruimte gesehqidec, op hun kribben lagen. Dank zy mevrouw's vriendelijkheid bad men mijn bed achter in de gang en er een kamerschut omheen geplaatst. Ik werd met den dag sterker en op het oogenblik waarvan ik spreek, verkeerde ik in een half wakendeD, half slapenden toestand, toen ik het ge luid van voetstappen hoorde naderkomen. Daarop lachte er iemand en toen ik door het open gedeelte van het scheun keek, zag ik dat mevrouw de dagelijkscbe ron de deed, maar niet als gewoonlijk door baar hofdame vergezeld, maar nu door een in Let lichtgrijs gekleedeB ridder. Deze was bet, die gelachen had. Toen ik hem naawkeuriger opnam herkende ik mijnheer d'Ayen, den zelfde, die zoo vriendelijk had voorgesteld my maar op het, slagveld te laten sterven. Hy slenterde rond, een zakdoek met geelkleurig lint omzoomd tegen den neus houdend, waarmede bij "telkens als hy het een of ander vertelde heen en weer wuifde, en totaal onverschillig voor de waarschuwende blikken, waarmee de verpleeg sters hem aanmaanden zachter te spreken. Heel lang zaam kwamen zy naderbij, want mevrouw bleef dik wijls stilstaan om den een of anderen gekwetste toe te spreken en menigmaal zag ik boe zy sommigen wat geld toestopte, welke gift altyd vergezeld giüg van een paar vriendelijke woorden. Ik gevoelde eeD zonderlinge blijd schap, toen ik baar al dichter en dichterbij zag"komen, terwijl ik terzelfder tijd aan myn verleden denkend, bedacht hoe onwaardig ik was liefde voor haar te koes- toren. Zij was nu zoo ODgeveer een meter van my verwij derd en boog zich over een lijder heeD, toen d'Ayen op scherpen toon uitriep: „Maar mevrouw, gij zyt een ware liefdezuster. Maar laten wy ons Daar den patiënt begeven, in wien gjj zooveel belang stelt. De koning is zeer verlangend iets van bem te hooren." „Zy'ne Majesteit heeft my nooit naar hem gevraagd," antwoordde zy koel. „Dat kunt gy ook niet verwachten, mevrouw. Maar het kwam zóoWy waren in een gesprek gewikkeld en als gewoonlijk.,.." Maar mevrouw, die zyn gezelschap blykbaar onaan genaam vond, luisterde niet meer naar hem, maar kwam naar my toejuist wilde zy beginnen te spreken, toen heer Mengelberg zal optreden; ver- d'Ayen haar zoo onbeleefd in de rede viel, dat ik groo ten lust kreeg hem te doorsteken. „Gegroet, mynheer d'Auriac. Gy zyt eeu gelukkig man. I)e koning sielt zooveel belang in u, dat hy my verzocht u een boodschap over te brengen," en bij deze woorden vestigde hy zijn oogen eerst op mij en toen op mevrouw. Ik gaf geen antwoord en bij ging voort, terwyl zyn woorden zoowel my als mevrouw schenen te gelden. „Zyne Majesteit vertrouwt, dat gij wel spoedig her- De vereeniging van hondeneige- Ten zeerste verwonderd eu in volslagen or-wviendhoidi wat dit alles beteekende, bleef ik achterik dacht lang over bet, voorgevallene na en besloot eindelijk bij de eerste de beste gelegenheid d'Ayen op het tapijt te brengen om zoodoende iets te weten te komen. Deo volgenden dag zou ik mevrouw om uitlegging vragen. De volgende dag brak aanmaar mevrouw verscheeo niet en dén daarop volgenden ook niet en zoo verliepen er een paar sombere dagen voor my. Ten lange laatste vertelde iemand mij, dat zij met het steld zult zijn, waardoor mevrouw de !a Bidache van hof naar Nantes vertrokkou was en ik haar nooit terug haar nnst nnt.liAVP.n kan wnrrlon p 11 hii vnoo-l ov hii '/nu nian ut1.vï haar post ontheven kan worden, eu hy voegt; er bij, dat mynheer de ridder er goed aan zou doen eens ver andering van lucht te nemen." In stomme verbazing zag ik van den een naar den ander, naar den kleinen aap met zijn wreede oogen en naar mevrouw, die onbewegelijk naast myn krib stond. Daarop vloog 1 et bloed haar naar 't hoofd en terwijl haar armen langs haar zijden gleden, keerde zy zich tot d'Ayen. „Een dergelyke boodschap behoordet gij niet in myn gezelschap over te brengen. Ik zal er voor zorgen dat mynheer d'Auriac verandering van lucht krygt; uw tegenwoordigheid hindert mij, vermoei u zelf niet met my verder te geleiden, mynheer." Daarop keerde zij zich om en verliet de ziekenzaal d'Ayen bleef nog bij mij staan. „Daar zal ik u voor dooden," bygde ik. Hij zag mij even aan en baalde de schouders op. „Misschien... ik ben oud. Maar gy zult er verstandig aan doen door myn raad aan te nemen," en na een J buiging keerde ook hij zich om en ging heen. zou zien. Eenigen tijd daarna, toen Marescot mij bezocht, verzocht ik hem den strik uit mijn linker borstzak van myn overjas te krijgen, die ik by mijn komst in hospitaal had aangehad. „Dat zal wel gaan", zeide hy en verliet my; maar toen hy terugkwam speelde er een spottende glimlach om zyn lippen en by zeide: „Ik kan het verlangde lint niet vinden, ridder." Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2