Hoeden. I naars en ook die van hoender-liefheb bers zo lien nit Johannesburg goede exemplaren opzenden, terwyl de heer Freeman Lloyd een paar hazewind honden zal inzenden, welker vaardig heid en goede opvoeding zal worden vertoond. De heer E. Lippert. te Johannes burg, vertegenwoordigt door den heer Chaplin, heeft een prijs beloofd van 50 p st. voor de beste koffie in de Republiek voortgebracht. Kortom er wordt voor de aan staande tentoonstelling hard gewerkt. Een en vyftig naturellen, die in de gevangenis van Salisbury (Rhodesia) bun vonnis wegens moord gedurende den laatsten opstand afwachtten, zijn gedurende den nacht uit de gevan genis ontsnapt door een gat in den muur te maken. De celmuur nl. was ook de buitenmuur van de gevange nis. De muur was van zwakke con structie, nl. van een negen inch dikke steen en de wacht bestond alleen uit twee blanken, die op de binnenplaats van de gevaugenis waren. De gevan genen hadden tengevolge hiervan, toen zü door het gat waren, open veld. De meeningen verschillen op welke wyze het gat gemaakt is. maar men denkt dat het van de binnenzijde is Anderen evenwel denken, dat het van den buitenkant is gebeurd door vriendjes van de gevangenen. Een breekijzer is buiten gevonden. Een sterke patrouille is uitgezon den om de ontsnapten te vangen, maar tot nog toe zonder resultaat. De zaak heeft de dorpsingezetenen ontevreden gestemd, daar de inrich ting voor wachters en gevangenen in slechte orde was. De cel bevatte, toen de gevangenen ontsnapten. 61 naturellende grootte er van - is 30 voet lang en 16 voet breed. Yoor het gymnasium te Pretoria worden gevraagd een leeraar in het Engelsch, een in het Nederlandsch en een onderwijzer in stenografie. Men heeft al eens gevraagd, wie president Kruger zou moeten opvol gen. als hij kwam te sterven of niet meer aan het hoofd van den staat zou willen blijven. De kansen van generaal Joubert of Schalk Burger zijn zeker niet groot. Iemand, die den naam Pretorius voert, schrijft in Volksstem, dat de aangewezen man A. D. W. Wolmarans, lid van den Eersten Volksraad voor Preto ria is. Hoe de Boeren over onze landge- i nooten in Transvaal denkenBatavus had in Ons Volk, een Krugersdorpsc'n Boerenblad, o.a. gezegd, „dat bet geene schaude is, als Hollanders al hier een positie innemen. Maar dat het wo' eene erge schande is dat do Transvaal door Duitsche en En- gelsche Joden geregeerd wordt." „Een waar zoon des lands" antwoordt daarop: „Laat my u in alle ernst zeggen. Als alle posten hier in de Transvaal, door de Hollanders, he kleed, lieden in morgen, uit "hunne posten uitgezet worden, en alle de ledige plaatsen, door Duitsche en Engelsche Joden ingenomen word dat niet alleen in bet vloeken, en schelden eu zuipen, eene groote vera-dering sal aangebracht zyn maar ook zal de plagen van pest, sprinkhanen, droogte, enz. enz., voor zeker ophouden, eu alles zal weer als voorheen bloeien, en vooruitgaan. Want ie Duitsche eo Engelsche Joden zyu geen Gods- loochenaren, geen zuipers, geen laste- naren, zy zullen 'net- jonge Afrikaner opgroeiend geslacht tot heter voorbeeld strekken, dan zy thans van de ver wande moderne en snoode Godsloo- chenareu, genieten. INGEZONDEN MEDEDEE- L1NGEN. 30 cents per regsi. Gliapellerle du Sport. Ed. MEUWSEW, 21, Anegang' 21. Bericht de ontvangst der nieuwste modellen en kleuren Gróote JkeuzeS in 'DAMES HOEDEN oil FANTAISTE voor Kinderen. Maison de Confiance. Vervolg SïöjIsshSs&ïws Nederl. Maats, ter Bevordering van Nijverheid. Departement Haarlem. Maandagavond sprak de heer A. Beekman uit Schiedam voor deleden van bovengenoemde Maats, in een der zalen van het Brongebouw, alhier over de afsluiting en drooglegging der Zuiderzee. Nadat de heer J. J. F. Bejjnes vice-president van het departement de vergadering had geopend en ge zegd, dat het te laat geworden is voor het lezen der notulen en voorstelde dit dus maar uit te stelleu tot een vol gende vergadering, gaf hy het woord aan den spreker. De heer Beekman begon met te zeggen, dat het hem aangenaam is, Zoiderzee-zaak te behandelen. Het is een ecbt nationale zaak, hoe ver schillend men er ook over moge denken en zij verdient daarom de belang stelling van ieder rechtgeaard Neder lander. Het is een technische en eco nomische qnaesiie, waarvoor weten schap en kennis worden vereischt doch waar een staatscommissie van 28 leden bestaat, allen mannen van veel wetenschap en kennis, daar mag men met gerustheid op gezag geloo- ven aan het goede, dat met het Zui- derzeeplan wordt beoogd en niet lan ger talmen, zich er mede te veree nigen. Spreker geeft een overzicht van de werkzaamheden besteed aan het ont werpen van verschillonde plannen van af liet jaar 1848. Daarna begon hij met de geschiedenis van bet out.-! staan der Zuiderzee, waar vroeger het meer Flevo lag. Het grootsto werk, dat aan de droogmaking der Zuiderzee moet voorafgaan in het leggen van een afsluitdijk. De dyk moet zoo hoog zijn, dat deze tegen de hoogste waterstanden bestand is. Het be gin moet zyn een dam van rijs werk op de hoogte van laagwater en daarachter moet een lichaam van grond worden opgeworpen, en voor zoover dat lichaam uit zand be staat. moet het met oen laag klei of steen worden gedekt. Achter deze dijk zal een straatweg worden aan gelegd en daarnaast ruimte worden gehouden voor oen spoorweg met dubbel spoor die Noord-Holland met Friesland verbindt. De vraag is gerezen, hoe men het water zal afvoeren van de IJsel, enz. wanneer een afsluitdijk als bovenge- notmd wordt aangelegd. Doch dit zal geen bezwaar zyn. Wanneer men berekent, dat wanneer werkelijk eens 5000 M3 per seconde werd afgevoerd, bet water van het IJselmeer in 3 maal 24 uur over de gekeele oppervlakte 1 M. zou stijgen, zelfs wanneer de sluizen, die in den afsluitdijk worden gemaakt, zouden gesloten blijven. Daarna werd de invloed van liet plan besproken op de scheepvaart en de visscbery. Yoor bet eerste zouden er kanalen moeten worden gegraven en over bet laatste zou men zich niet zoo bezorgd behoeven te maken daar die tak van nijverheid toch al niet rooskleurig is. Bovendien zou men den vissebers 'een tegemoetkoming kun nen geven, en voor de ouden van dagen een pensioenfonds kunnen op richten. Om ieder droog te maken gedeelte zou men een dijk leggen en dan aan bet uitmalen gaan. Niet in eens maar bij gedeelten; werd alles in eens droog gemaakt dan zou dat nadeelig zijn voor de gezondheid, door de uitwase mingen. Men berekent dat het werk in 33 jaar gereed kan zijn en 189 millioen gulden zou kosten. Ook in het belang van den werkman zou het plan van groot belang zijn. Er moeten huizen worden gebouwd, hout- eu steenin dustrie zullen vooruitgaan en ook de cultuur niet te vergeten. Met een woord van opwekking be sloot spreker deze belangrijke en voor een ieder duidelijke rede. Na afloop der lezing was er gele- j genbeid eenige vragen tc doen. waar van door eenige heeren werd gebruik gemaakt. De heer F. W. van Eeden zegt, dat de landbouw in eoa treurigen toestand is. waarom dus nog meer land droog te makenbovendien is er nog zooveel land te exploiteeren in onze Koloniën, daar ziet spreker meer voordeel iu. De heer Beekman antwoordt hierop, dat iiet hier niet y.n. den landbouw geldt, maar dat het een zaak is in het belang van geheel Nederland. De heer rar. Joh. Enschedé kan zich niet voorstellen dat men zooveel voordeel van de ver grooting van het grondgebied zou hebben" en de heer A. Klink Sterk vreest voor doorzwelling der af sluitdijk. De beer Beekman antwoordt dat de dijken niet op zand maar op kleigrond zouden worden aaugeiegd. Niemand meer het woord verlan gende, wordt de vergadering, na dankzegging aan den spreker, door den voorzitter gesloten. De Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" zal mededingen in liet internationaal concours iu de laatste van Augustus te houden te Amsterdam, uitgeschreven door„Zang- lust" en wel in de eerste afdeeling. Als vry nummer zal dan hoogst waarschijnlijk „Germinal" van Riga worden gezongen. Heden morgen is liet examen van de leerlingen van den cursus in hoef beslag voor burgerhoefsmeden in de Cavalerie-kazerne alhier aangevangen. Aan dit examen wordt door 13 hoef smeden, waaronder 5 bazeu en 8 ge zellen, deelgenomen. De commissie bestaat uit de heeren Lameris, kapi tein paardenarts, M. J. Hengevold G.Jzu., Districtsveearts en E. A. L. Qaadekker, kapitein paardenarts al hier. Korporaal Klein is hoefsmid en tevens assistent by het onder .v ijs. Het examen duurt 2 dagen. De uit slag zal a.s. Donderdag des avonds 8 uur in café Montague worden be kend gemaakt. Tn den Maandag gehouden schiet wedstrijd heeft de heer J. Groet, lid van de vereeniging „Yoor Vaderland en Koning" alhier, de dagmedaille behaald met 93 punten op de buks. Zeewering te Callantsoog. Provinciale Staten van Noordhol land behandelden heden, Dinsdagmor gen te elf uur de voordracht, van Ged. Staten betreffende voorziening van de zeewering te Callantsoog. Het voorstel komt, naar onzen lezers be kend kan zyn, hierop neer, dat de Provincie voor (lie werken, behalve jaarlijks een vaste som van f2500.— twee derde gedeelte zal bijdragen van hetgeen boven dat bedrag wordt uit gegeven, dit besluit in werking te doen treden op het oogenblik waarbij een Rijkswet ten dien aanzien zal verschijnen en ten derdedat aan Ged. Staten wordt opgedragen, do noodige voorstellen te doen, teneinde de onmiddellijk belanghebbende gron den met een deel van die kosten te belasten. De Commissie van rapporteurs der zes afdeelingen van de Staten, waarin dit voorstel behandeld werd, gaf als algemeene indruk weer dat ook thans nog geneigdheid be staat mede te werken tot oplossing van 't geschil met het Rijk dat de meerderheid bereid is, zich by den grondslag der regeling neer te leggen; dat de geldelijke verplich tingen der provincie veel te hoog zijn opgevoerd; dat de meerderheid evenwel, vooral na de langdurige onderhandelingen, terugdeinst voor de verantwoordelijk heid eener verwerping, waardoor de voorziening in een dreigend gevaar in de waagschaal zou kunnen gesteld worden en das, hoewel noode, bereid is aan het by de voordracht van Ged. Staten gevoegd ontwerp-besluit bare goedkeuring te hechten. Het woord werd gevoerd over de zaak door de boeren Mr. D. P. D. Fabius, W. Hovy, Mr. J. P. Kraak man, K. Cz. de Boer en Mr. Tbeod. Heemskerk. Hoofdzakelijk golden de iq 't midden gebrachte bezwaren de kostenbegrooting, die velen onduide lijk was. De heer Mr. F. T. Wester- woudt, antwoordde namens Ged. Sta ten toonde aan, dat een juiste kosten berekening onmogelijk is en bracht ten slotte hulde aan den voorzitter der StateD, Mr. G. van Tienhoven, voor wat hy. ook als lid der Eerste Kamer, voor deze zaak heeft gedaan (Applaus). Daarna werd overgegaan tot stem ming en de voordracht van Ged. Staten aangenomen, met 62 tegen 2 stemmen, die van de heeren Mr. J N. van Hall en J. F. A. Rapp Jr. Bij het opmaken der nieuwe kie zerslijst voor 1898 en '99 is gebleken dat van de bestaande kiezerslijst moes ten worden geschrapt 689 kiezers en wel om de navolgende redenen: 282 kiezers, die hunne rijksbelasting nier,- of niet ten volle voor 1 Maart '98 hadden voldaan. 85 kiezers, die in '97 niet waren aangeslagen in eene rijksbelasting. 54 kiezers, die zich opnieuw hadden behooreu aan te geven, doch dit niet hebben gedaan. 26 kiezers, die onderstand hadden genoten aan eene instelling van wel dadigheid. 21 kiezers, (woningkiezers) die in '97 verhuisd ziju en zich niet opnieuw hebben aangegeven. 11 kiezers, dio in staat van fail- om te antwoorden op de volgende vraagpunten lo. Hebt gy niet de tusschen par tijen gemeenschappelijke sloot ge dempt, waarover voor een gedeelte de Koninginneweg is aangelegd 2o. Hebt gij niet de keerdeelen tot steun van de bestrating geplaatst of doen plaatsen aan de zijde van den grond thans in geschil 3o. Hebt gij niet door het dempen der sloot en het plaatsen der keer deelen tot den aanleg van den Ko ninginneweg medegewerkt en die tot stand helpen breDgen 4o. Hebt gy u niec in de maand April of daaromtrent, immers een korten tyd voor 10 Mei 1897, schrif telijk verbonden, om den toebe hoorenden grond, voor zoover die deel uitmaakt van den Koninginne weg, voor of op 1 Augustus 1897 aan de gemeente overtedragen Pleiter voor eischeres begon met op le merken, dat hij zich uit den aard der zaak in dezen stand van het geding uitsluitend had bezig te houden met de beantwoording der vraag, of de gestelde vraagpunten zyn ter zake dienende voor de beslissing der zaak ter principale. Daarvoor is echter oene toelichting van de hoofdzaak noodig. Pleiter bracht daarop in her innering hoe een door de Gemeente ontworpen bouwplan niet tot uitvoe ring was gekomen, en hoe het den lieer Wolberg was gelukt een plan van bebouwing van terreinen aan den Wagenweg te ontwerpen, waartoe hij de benoodigde fondsen en medewer king van de eigeuaren der daarbij betrokken gronden bad verkregen. Ook de beer v. Meeuwen had tot goedkeuring van dat bouwplan mede onderteekend, doch had zich later teruggetrokken. De Gemeente had het bouwplan goedgekeurd en gelden beschikbaar gesteld voor rioleering en bestrating van den Koninginneweg, mits de be trokken eigenaren zich by verklaring verbonden den grond voor 1 Augustas '97 aan de gemeente over te dragen. Deze overdracht is echter nog niet geschied. De heer van M. wil eerst den ge- mcenen grond in zijn geheel scheiden en deelen, maar dat zou wel hierop neerkomen, dat van het deel, buiten den Koninginneweg, dat een belang rijke waarde vertegenwoordigt, de heer v Meeuwen alles, en de Bouw maatschappij niets zoude krijgen.^ De vraag is nu volgens pleiterKan de Bouwmaatschappij scheiding en deeling vragen van een gedeelte (het snipje) van een onverdeeld geheel (den vroegeren sloot)? Hij beantwoordt (leze vraag bevestigend. Met betrek king tot het gedeelte van den gemeen- sch appel ij ken eigendom, dat bin nen den Koninginneweg -alt zyn partijen niet meer vrij in hun beschik king. Door huDne verbintenis om dit gedeelte aan (le GemeeDte over te dragen hebben zy als het ware een scheiding en deeling tot stand ge bracht, en is het gedeelte buiten den Koninginneweg eeu afzonderlijk be paald gedeelte geworden. De vraagpunten nu moeten dienen om dit punt, deze feitelijke stelling, waarop de acte rust tot klaarheid te brengen. Pleiter verweert zich tegen de twee middelen van niet ontvankelijkheid, die van gedaagde tegen de vordering zyn opgeworpen; n.l. le. verdeelïog van eeu deel van een gemeenschap pelijk geheel is rechtens niet moge lijk, 'le. de vordering is onbepaald, eu treedt daarna iu beschouwingen lisseraent waren of onder curateele j over ieder der gestelde vraagpunten stonden. om aan te toonen. dat zij aileu voor 123 kiezers, die de gemeente met- j qe beslissing van het hoofdgeschil ter terwoon hebben verlaten. zaRC dienende zijn. na den raadsman van de eischeres gehoord te hebben, is hem daarover een licht opgegaan. Het snipje grond zou anders geheel aan den heer v. Meeuwen komen. En voor de Bouw maatschappij vertegenwoordigt dit stukje belangrijke waarde. Waarom de Bouwmaatschappij vooral prys stelt op het stukje werd overwegend. Pleiter stelt nu, na herinnerd te hebben aan de twee middelen van niet-outvankciijkheid, welke tegen de actie zyu opgeworpen, de vraag Slaan de vraagpunten op de zaak zooals ze is liggende Kau de beant woording dier vraagpunten voor de be slissing van 'de zaak ter princi pale van invloed zyn Spreker komt na uitvoerig betoog tot de slotsom, dat zij geen van alle met de zaak ter principale iets te maken hebben. Vandaar conclusie tot afwijzing van bet verzoek tot verhoor op vraagpun ten, subsidiair referte. Na re- en dupliek wordt de uit spraak bepaald op 26 April a. s. Voor do Bouwmaatschappij, verte genwoordigd door den procureur rar. H. Th. 't Hooft, wera gepleit door mr. Wassink uit Hilversum, voor den heer v. Meeuwen, vertegenwoordigd door den procureur mr. F. A. Bijvoet, door mr. Goseling uit Amsterdam. Plaatselijke belasting naar het inkomen. In druk zyn verschenen de versla gen van het verhandelde in de drie afdeelingen van deu gemeenteraad, betreffende eene nieuwe verordening op de heffing eener plaatselijke di recte belasting naar het inkomen, door de commissie van financiën aan den Raad aangeboden. Over de algemeene beschouwingen daarover geuit en de artikelsgewyze Alkmaar. 26 Maart, Op de Veemarkt waren aangevoer en prijzen als volgt6 koeien f 140 a f 160, vette kalveren f a 164 nuchtere dito f 5 a 12, 3S magere schapen f iu.— a 20,—, O vette "dito f— a O lammeren f O,—a O,—, 7 paarden f 60 a 200,—, 6 bokken en geiten f2,— a 6,—, 1 klein bokje f 0,25 a 0.—. 105 magere varkens f 16 a 19. 262 biggen f8.— all.—, alles per stuk: vette varkens a ets per Kg. BCRGERLIJXE STAND Bevallen: 27 Maart. E. Kedde— Oostindiër z. M. Loogman— Bergman z. M. J. de Vos—v. d. Kroft z. W. E. Hoenderdos—v. Beaumont z. 28. B. K. Kavener—Bottema z. M. v. OpzeelaodHommers d.29. YV. Drost Guyt z. Overleden: 27 Maart. D. Beil- sebmidt 2 m. z. Oostvest H. B. v. d Lageweg—Zielstra 64 j. L. Raamstr. Het stoomschip Soendavan Am sterdam naar Batavia, pass. 26 Maart Kaap St. Vincent. Het stoomschip Lombok, van Ba tavia naar Amst, arriveerde 27 Maart te Amst. Het stoomschip Prinses Sophie van Batavia naar Amsterdam, arri- veeerde 27 Maart te Amst. Het stoomschip Prins Alexander van Amst. naar Batavia, arriveerde 28 Maart te Padaug. Het stoomschip Prinses Marievan Batavia naar Amst., arriv. 28 Maart te Suez. Het stoomschip Burgem. den Tex, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 28 Maart te Genua. Het stoomschip Prins Erederik bespreking van het ontwerp komen Hendrikvan Paramaribo naar Am- wy wegens plaatsgebrek in een vol- sterdam, arriv. 28 Maart te Amst. gend nummer terug. Ml T' ir'-i Maandagavond ten 11L ure is, ver moedelijk slapende, de 22-jarige W. v. K. in bet water van de Bakenes- sergracht geloopen. Hy werd echter dadelijk gered door S. J. Andriessen, aldaar woonachtig. S3 kiezers, die overleden zyn. e 4 kiezers, om andere redenen. ARBOriOI S3EKS08TS- RECHTBA&K Stukken van den gemeenteraad. Op de voordracht voor onderwij zeres aan de tweede tusschenschool alhier, vacature mej, E. London, zyn geplaatst de dames mej. M. G. A. Wever, Lisserbroek, mej. J. A. Rod- bard Arasterdam en mej. J. R. A. B. Over de Linden te Haarlemmerliede. De heer G. Spaan heeft wegens zyne benoeming tot boekhouder aan de gemeentelijke waterleiding eervol ontslag aangevraagd uit zijne betrek king als onderwijzer 2de ki. aan de Eerste Tusschenschool. Heemstede. Het postkantoor met telephoondienst alhier is van de 7e iu de 6e klasse gekomen, waardoor de tractementen van directeur en bestellers zyu ver hoogd. Maandagnamiddag is de heer E~, geheel ontkleed, in een vlaag van waanzin uit het dakvenster zijner wo ning aau de Glip gesprongen, met het noodlottig gevolg, dat hy op de plaats dood blééf. Halfweg. J.l. Zondag moesten uit een der kerken alhier een tweetal beschonken personen verwijderd worden, die tij dens de godsdienstoefening het kerk gebouw waren binnengetreden Het stoomschip Borneo, van Rot terdam naar Java, arriveerde 27 Maart te Padang. Het stoomschip Soembingvan Rot- tordam naar Java, arriv. 27 Maart te Southampton. Het stoomschip Edam, van de Hol land Amerika Ljjn, vertrok 27 Maart van Newyork naar Rotterdam. Het stoomschip Sceptre, gecharterd door de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Amsterdam, passeerde 27 Maart, des voorm. 8 uur 10 min., Wight. 357e STAATSLOTERIJ Dinsdag 29 Maart 1898. 2e klasse.2e lijst. No. 10838 f 20.000. No. -592 f5000. No. 619i f 2''0. No. 19007 f1500. No. 15407 f 1000. No. 20819 f400. No. 8442, 12141, 17708 f 200. No. 590, 72*2, 8990, 12 552, 16577, 2 '066 flOO. Prijzen van f 30. 3632986798 10018 12474 1576918676 9933456849 1< 057 125081579618692 140 35367 70-6 10062 12518 15821 18698 2313401 7108 10065 I 612 1598318699 278 3402 7134 1009' 26831598818703 39634327177 10118 12787 16' 41 i870*> 475 3453 725210126 128 60 3818716 504 34627305 10172 128/816141 18749 51235177362 10212 12896 1621818757 54035197344 li 230 12919163'.»9 1-834 5463566736 s 10237 1.96': 163*218917 548 3810 7435 102 .312 92 16:-2118989 552 3850 7767 10255 i 3047 16369 1""?4 alwaar een hunner zich zeer hinder-; 61238-1777910258130621647/ !0jg2 lijk aanstelde; deze zette zyu laster- 65138937793102801308516178i-.-zoö Pleiter van gedaagde is het met lyke taal daarna bij het uitgaan der 6623937 7821102S 113:2*16521 l»292 eischeres eens, dat aan de bespreking j kerk, tot hinder vau alle kerkgangers i 757 3992 7805 i'29 i.;:7- 16574 12365 der vraagpunten een toelichting van voort, tot twee veldwachters hen! 76739937892103 .M 132141659419369 I de zaak ter principale behoort vooraf aanmaanden zich te verwijderen., 7684025797 1"34* 13222" 16654 4 9442 te gaan. Maar die toelichting moet Wenscheljjk is het dat van zoodanige 84041*879961( 558 13.'i'51665919452 dau ook een nauwkeurige zyn. Spre- handelwijze procesverbaal worde op- 8434129 8086 1Ö4S6 13-99 lüünS 19468 Voor de Rechtbank alhier wer,l ker zet daarop den feite',ijken toestand gemaakt. - uiteen, eu doet uitkomen hoe de heden gepleit in de bekende zaak van de Bouwmaatschappij „Hilver-I sum" tegen den heer G. C. van Meeu wen over een stukgrond gelegen aan den Koninginneweg. De gronden van partijen waren vroeger gescheideu door een aan hen gemeenschappelijk in eigendom toebeboorende sloot. Deze sloot' is thans gedempt, en geworden een deel vau den Koninginneweg. Eeu snipje echter van den door die dem ping verkregen grond valt buiten don Koninginneweg aan de zijde van de eigendommen van den beer v. Meeuwen. Partijen hebben bij door hen onder- teekeude verklaring zich tegenover do gemeente verbonden om den grond, vroeger sloot, (lie binnen den Koning inneweg ligt, ieder voorzooverre hij daarvan eigenaar is, kosteloos aan de gemeente over te dragen. Doze over dracht heeft echter nog niot plaats gehad. Nu wenseht de Bouwmaat schappij „Hilversum" met den heer v. Meeuwen over te gaan tot scheiding en deeling, doch alléén van het snipje grond, dat buiten den Koninginneweg valt, terwijl de heer v. Meeuwen daar entegen wel wil scheiden en deolen. maar dan van den tusschen hem eu de Bouwmaatschappij gemeeneu grond in zijn geheel, en wel door het trek ken van een lijn door het hart van de vroegere sloot, zoodat ook zyne eigendommen komen te liggen aan den weg, die in de plaats van de sloot gekomen is. Heden werd alleen gepleit over een incident in de zaak, waarin de Bouwmaatschappij „Hilversum" scheiding en deeling vordert vau het snipje grond gelegen buiten den Ko ninginneweg. De Bouwmaatschappij namelijk had in de daartoe strekkende procedure by incidenteele conclusie verzocht, dat de heer v. Meeuwen in persoon voor de Rechtbank zou verschijnen Bouwmaatschappij alle moeilijkheden had kunnen voorkomen en zich nog uit dc impasse, waarin za geraakt is zou kunnen redden door eenvou dig te doen wat voor de hand iigt, n. 1. moe gedaagde over te gaan tor scheiding en deeling van den ge- lieelen tusschen hen gfmeenschappe- lijken stuk grond, vroeger sloot, door een lyn door het hart te trekken en de helft, die aan de zijde van de eigen dommen der Bouwmij. ligt, aan deze, de andere aan den heer v. Meeuwen toe te scheiden. Dau stond aan eene overdracht aan de gemeente niets meer in den weg. Men antwoordtwij kun nen dat niet vanwege den afstand van den grond binnen den Koningin neweg aan den gemeente Dit is positief onjuist, zegt pleiter, en wordt door gedaagde pertinent ontkent. Pleiter toont die onjuistheid in den bieede aan, en wijst daarbij vooral op een feit, dat eerst na de dagvaarding in deze zaak, die op 28 Oct. '97 is uit gebracht, aan het licht is gekomen. Eischeres heeft namelijk bij acte vau 12 November 1897 denzelfden grond, dien zy beweert reeds aan de gemeente te hebben afgestaan, ver kocht aan haren advocaat den heer Wassink. De waarheid is, dat, eische res en gedaagde zich hebben verbon den om den grond van den Koningin neweg, voor zoover ieder der partijen daarvan eigenaar zou zijnaan de gemeente over te dragen.' Daarin ligt opgesloten, zegt spreker, dat partyen niet tot overdracht verplicht zyn,na dat zy onderling die tusschen hen ge- meenen grond gescheiden hebben. Wat wil men na eigenlijk met deze acte? Waarom niet den door pleiter aangewezen en door den heer van Kaariemmerliede en Spaara- woude. Tot. lid van het bestuur (polder meester) van den Zuiderpolder is ge kozen de heer M. Engelen te Haar lem. MARKTNIEUWS Haarlem, 28 Maart 1898. Aangev. Verk. Prys. Boter 167 KG. 167 KG. f 1,40 f 1,50 Biggen 91 st. 91 st. f 8.— 12,— Schram. 42 st. 42 st. f 14,— 16 Aard. 67 HL. 67 HL. f3- 4,50 App. - ML. - HL. f O,O,— Peren 29 HL. 29 HL. f4,6, Graan- en Zaadmarkt. Roodo tarwe f O,— k f 0,00 Witte tarwe f8 25 f 8.15, Rogge f 5.15 a f 5,Haver f3,75 a f3,35. Gerst f 0.— a f O,— Paardenboonen f 6.10 k f .0—. Bruine boonen fO. a f 0.— Capucyners f0.— a fO,—Karwy- zaad f O,a f O,Bruin mosterd zaad fO.— a f—Groene erwten fO.— a f0.—Duivenboonen* f7,25 a 6.80 Karwyzaad f 0.— Amsterdam, 28 Maart. Ter Veemarkt waren aanvoer eD prijzen als volgt336 runderen, vette le qualiteit f 0,58 a f 0,60, 2e qual. f 0,55, 3e qual. f 0,50, 4e qual. 0 per Kg., 125 melk- eu kalf koeien 1100 a f 220 per stuk, vette kal veren le qual. fO,—2e qual. fO,— 3e qual. f 0,— per Kg., 0 graskal veren f O,— afO,192 nuchteren kalveren f6 a f8, schapen f f 0 lammeren f 0 a f 0, 408 4139 8202 1049') 1340516672 |95 9 99142288211 10584 13136 16815 19522 1043424282 8 10608186841688619545 1098 4248 8292 106 3 18651 1 t>in .619 >46 1194 4293 8333 1069513667-16983 i9574 121242988336107 13706 17019 19575 1*2343028377 10767 ls79H 17 7 19588 131043288392 i080l 80417131 19638 37345098430 10858 138231782419661 1407 45*3 8567 10879 13893 17 137 19671 1444 4563 8702 10890 13984 17311 .9675 47545918749 1090» 14015 17428 19676 14784690 8797 1092214 80 17481 19680 150247368-751096014168 17489 19792 154047408877 1102614169 17506 19817 15514745 8891 11088 J 4277 1751419873 15954 bö>926 1116114 j91758819902 1605 4794 8V0O 1124114494175V.0 19971 16784943897211251 145,521762319977 1738 496291'35 118 1 14673 17674 19995 1764 4973 9107 1137814717 17700 2U037 i 790 5078 91261142914781 17760 20096 181453399173 114801478» 1777320110 191-5 5416 9 99 11452 1481217797 20154 1991 5431 9280 11466 1 81» J79h0 20188 2030 5450 9283 11463 14831 1800120197 2182 5469 9305 116 '4 14 3l 18003 2< 1289 227454829409 1171914963180ÜÜ203-*2 2307 5484 9422 1181*14988 181' 9 20377 2333 5561952011840 P0l4 1811Ü 20414 2340 5583 9560 11843 15» )4418119 20534 2365 55989599 1185») 150751812* 20602 2412 5629 9704 11883150901*150 20622 2453 57639713 11891 16-121*174 20623 246358059754119111-5242 l8l96sjU652 252959409784 1192416367 18217 *41654 2530 5957 9805 1:94015 .69 18267 20656 2533 5958 9839 119901537718285 20661 255161429852 120091540618 96 *0674 2570 6201993912016 15475 18347 20683 2678 62689943 1203815517 18441 20726 Meeuwen begeerden weg ingeslagen vette varkens 39 a 43 ct. beiden per Pleiter begreep tot heiden de wareKg. ,0 biggen f O,— a f O,—, O paar- strekking van de acte niet Maar nu,'den fO,—veulen fO,— 26916410 29536408 *9836534 30166559 3047 6557 30646570 3096 6730 31566749 1216016567 1814-520792 122471557218609 Z0&05 1*250155H) 185102 '.K<3 12261 )56.7 1853220911 122691571918580 *0952 12410157.71,18593 20959 12436 1577 - lSo'jS 20965 12467 1577818611

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3