Zijden Bastpobe f 8.65 tot t 42.75 ji. stof voor oen compl. Kobe Tiissors en Shantungs Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zurich (k. k. Hofleverancier). krijgen van bet doctoraat naar keuze, op het volgend congres aan de orde zal worden gesteld. De heer Eykman, leeraar aan de H. B. hield ten slotte een prac- tische les in de Engelscbe taal volgens de bekende methode-Gouin, waartoe hem met zes meisjes de gelegenheid werd geboden en waarbij hy de grond slagen dezer methode toelichtte. Deze proelies werd met aandacht gevolgd en lokte het verzoek om nadere in lichtingen uit. Kruitfabriek Muiden. Aan de kruitfabriek te Muiden ont plofte Dinsdag het kruit tusschen de walzen. Eén werkman werd onmid dellijk gedoodeen andere, die ern stige wonden beliep, stierf enkele uren later. fcstóaw Het ongeluk gebeurde in een der zy-walswerken, een geheel geïsoleerd staand gebouw, ongeveer een kwar tier gaans van het kantoor gelegen, waar het rookvrij buskruit, dat de fabriek vervaardigt, tusschen twee zware walsen wordt gerold en geperst. Door de sterke wrijving is een be trekkelijk geringe hoeveelheid kruit, vijf a acht kilogram, ontploft. Er waren op dat oogenblik twee werkr lieden aanwezig, J. Kersten en J. de Graaf, die toevallig door de spuitvlam werden getroffen. De eerste, gehuwd en vader van vjjf kinderen, werd on middellijk gedood. Zijn gelaat is ver brand en het lichaam zwaar verminkt. De andere werd doodelyk gewond. Door de goede zorgen van den direc teur en van den geneesheer, dr. H. J. M. Walterink, die spoedig ter plaatse was, werd de ongelukkige, een gehuwd man zonder kinderen, naar Muiden gebracht. De dokter had echter geen hoop meer hem in het leven te houdendes avonds te half tien is de man overleden. Bij de ontploffing werden de zware, stalen cylinders van het "walswerk geheel uit elkaar geslagen. Het ge bouwtje, uit gegolfd ijzerblik vervaar digd, werd zwaar beschadigd. Ongelukken als de^e zijh niet. te voorkomenhet eenige, wat men kan doen, is te zorgen, dat bet onheil geen grootere afmetingen krijgt en dat een ontploffing beperkt blijft. En dit is hier geschied, dank zij de voortreffelijke inrichting van de fa briek, die zoo is gebouwd, dat geen groote hoeveelheden buskruit bij el kaar liggen en dat de werkplaatsen en gebouwen ver uit elkaar zijn ge plaatst en niet van steen zijn, zoodat geen brokken muur ver worden weg geslingerd. maar van gegolfd plaat ijzer, dat uit elkaar geslagen wordt en in het struikgewas terecht komt, waarmee het geheel e terrein opzette lijk is beplant. —Bij dit geval bleek de goede inrich ting duidelijk hieruit, dat onder het zelfde dak van het gebouw, waar de ontploffing geschiedde, een tweede af zonderlijk walswerk is, dat geheel onbeschadigd bleef. De 'werklieden, die daar aan den arbeid waren, kon den zich ongedeerd verwijderen. Van den weg af is van bet gedeel telijk vernielde bijgebouw niets te be speuren. Veriioty Siadsfiïeum Aanbesteding. Vanwege het Ministerie van Wa terstaat, Handel en Nijverheid werd lieden aan het gebouw van het Pro vinciaal bestuur alhier aanbesteed: Het leveren van materialen en ma terieel voor de verbetering van den kop van hoofd V vóór de Pettemer zeewering, den voet van die zeewe ring tusschen de hoofden VI en VII en den Ryks werkspoor weg tusschen die zeewering en hot Noordhollandsch kanaal, behoorende tot de Rijkszee- werken in Noordholland. Raming f 12700. Van de 10 hiervoor ingekomen in- scbrijvingsbiljettea was dat van J. Oldcuburg te Bergen het laagst voor f11688. Naar wij vernemen, is de vergade ring, belegd voor de manufactu- riers alhier, en uitgeschreven op Woensdagavond in Cafe Brinkmanu, alhier, ter bespreking van de win kelsluiting des avonds te 9 uur, niet doorgegaan, omdat slechts 7 personen ter vergadering waren gekomeu. Vrij dagavond a.s. zal nu opnieuw verga derd worden. Het Doopsgezind Zangkoor heeft heden in de kerk der Vereenigde Doopsgezinde Gemeente zijnen Direc teur, don heer J. de Nobel, ter gele genheid van diens huwelijksvoltrek king, den Bruidszang van Ph. Loots en een paar kerkelijke liederen toe gezongen. Het Zangkoor werd bij deze gele genheid gedirigeerd door'den heerN. H. And nessen. Den eersten Mei hoopt de heer H. H. Matthysseu, gedelegeerde ten kan tore vau den gemeeur.e-ontvanger, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de gemeente administratie. Het April-nummer van het Tijd schrift der Ned. Maatschappij ter be vordering van Nijverheid bevat een portret van wylen S. J. graaf van Limburg Stirum, met een In Meino- riam van Jhr. Cb. tan de Poll, alhier. De Ambachtsschool. De aanvraag tot plaatsing op de Ambachtsschool is dit jaar buitenge woon groot. Nu reeds hebben zich 51 leerlingen aangemeld en voor het einde van den mschryvingstermijn zuilen er nog wel meer komen. Van de 130 leerlingen waarmee de cursus ten vorigen jare begon, zijn er suc cessievelijk tien heengegaan, terwijl 22 den cursus hebben ai'geloopen. Tegenover 32 plaatsen staan dus om streeks 60 aspiranten. Ditmaal zyu de meesten leerling- timmerlieden. namelijk 20. Maar er zijn slechts 6 a 7 plaatsen en onder die 20 nieuwen is er maar één die het diploma voor het geheel afloo- pen der lagere school niet bezit. Af wijzing wordt dus zeer bezwaarlijk en vandaar dan ook, dat het bestuur (zooals wij - reeds vroeger meldden) aan den Raad toestemming heeft ge vraagd, om een verdieping op liet gebouw te mogen zetten. Veel grond voor gelykvloersche uitbreiding is niet meer beschikbaar eu wat er is, dient voor den voorgenomen cursus in metselen te worden bewaard. Heeft dus eu het mag met inge nomenheid worden verklaard de school niet te klagen over gebrek aan belangstelling van de zyde der werk lieden, hetzelfde kan niet gezegd wor den van die standen iu de haarlemsche maatschappij, vau wie financieele steun zou kunnen mogen worden verwacht. Nog altyd is het aantal donateurs en leden zeer klein. Iudien de steeds klimmende sympathie voor het am- bachtsouderwys in deze gemeente zich ook eens uitsprak in den vorm van klinkende munt, dan zou dit aan de taak van het Bestuur eu van den bekwamen Directeur ten goede komen. KANTONGERECHT Zitting tan Woensdag 13 April 1898. (Vervólg). J. P. P. Bout staat terecht ter zake van de in haar winkel voorhanden zijnde surrogaat-boter uiet met het woord surrogaat te hebben gemerkt. Eisch f lu boete subs. 10 dagen hechtenis. Uittpraak over 8 dagen. Tegen J- Bakker Vzn., beschul digd van het vervoer van faisanten in" verboden jachttijd, met de stoom boot van Beverwijk naar Amsterdam, werd een geldboete van f 10 subs. 10 dagen hechtenis geëischt. C. J. de Krey had zich te ver antwoorden wegens het verkoopen van sterken drank, zonder de ver- eischte vergunning, in .zijn bierhuis alhier. Tegen hem werd een geldboete van f 20 geëischt, subs. 20 dagen hech tenis. Vervolgens werden eenige zaakjes met gesloten deuren behandeld. Uitspraken. De Kantonrechter te Haarlem heeft Woens dag uitgesproken de navolgende vonnissen 1. P. M., A. G. en A. S., te Beverwijk, wegens ongeoorloofd op of langs den spoor weg loopen. ieder tot f 1 boete subs 1 dag hecht. J v. O. te Sloten, wegens reizen in een trein zitkler plaatskaart tot f 1 boete subs 1 dag hecht- 3. W. H., te Haarlem, wegens zonder vergunning sterken drank schenken of in 'tidein toedienen, tot fiin b iete subs. 14 dagen hecht 4. J B.. en IJ. Pte Haarlem, wegens I straatschenderij, ieder tot f5 boete subs. 3 dagen hecht. I 5. J. R F., en S., te Zand voort, we gens ongeoorloofd loopen over eens anders grond, ieder lot f2 boete subs. 3 dagen hecht 6. H. Z., te Velsen eu N. d. B te Haar lem, wegens in de provincie Noord-llolland rijden met een hond zonder muilkorf, ieder tot fl boete subs. 1 dag hecht. 7. G D. v W-, eu J. P v. B te Haarlem, wegens in de provincie Noord-Holland bui ten noodzaak een voetpad berijden, no 1 tot fl boete eu no. 2 tot f2 boete subs. 1 dag hecht voor ieder. 8 C v. D te Haarlem, wegens te Haar lem rijden met een hond zonder muilkorf, tot f 1 boete subs. 1 dag hecht. 9. H H te Schoten, wegens te Haarlem Ie zijn hond niet onder den wagon aan gespannen hebben. 2e. op een hondenkar rijden, tot 2 maal fO.öO boete subs 2 maal I dag hecht 10. G.-W. G, te Niuuwediep. wegens te. Haarlem' met een rijwiel op een trottoir komen, tol. fn.oO boete subs I dag hecht. •II. IJ. v. d. B, te Sloterdijk, wegens te Harrlcm rijden in Verboden richting, tot fO.nO boete subs 1 dag hecht. 12. J. IJ. K to Haarlem, wegens te Haar lem mot een handwagen op een voetpad komen, tot fl boete subs I dag hecht. 13. W. H. K.. zwervende, wegens te Haarlem op straat buiten de urinoirs wate ren, tot fO.50 boete subs. 1 dag hecht. 14. 11. G,. te Ilmniden, wegens te Bever wijk een hond los laten loopen, tol fl boete subs 1 dag hecht. lo V te Bloememlanl, wegens te Bloemendaal le ongeoorloofd een gebouw oprichten, 2e. ongeoorloofd pen gebouw vernieuwen, tot 2 maal f5 boete subs. 2 maal 3 dagen hecht, 16. 11. v. D.. te Noo"dwijkerhcut, wegens te Bloemendaal een werk verrichten, zon der daarvan kennis te geven aan B. en W., tweemaal gepleegd, tot 2 maal f3 boete subs. 2 maal 3 dagen hecht. 17 Wegens dronkenschap H. J. B.. te Haarlem tot f 1 boete subs. I dag hecht. F'. V.. 51. W.. /.wervende en P. J. K.. te Haarlem, ieder tot fl boete subs. 2 dagen hecht, en H. A v. d. P. te Haarlem, tot f2 boete subs 2 dagen hecht. ARR8fêD!SSEB»ENTS- REGHTBAJtfK. Zitting van Donderdag 14 April98 Voor de rechtbank alhier diende heden slechts eene zaak, n.l. die van zekeren Klaas "Wegman, tuinder te Aalsmeer, beschuldigd van in de maand Maart j.l. ten nadeele van zyn neef Klaas Bol aldaar, een helmstok te hebben ontvreemd. Bekl. deed voor komen. alsof bij den stok had gevon den. De subs, officier van justitie achtte in zya requisitoir het feit wet tig en overtuigend bewezen, en liet nog doorschemeren, dat bekl geen nauw onderscheid maakt tusschen bet myn en dyn, waarom hy dan ook een gevangenisstraf tegeu hein cischte voor den tyd van II dagen. Uitspraak over 8 dagen. K. v. d. Putten, die terecht stond wegens het toebrengen van een steek met een scherp voorwerp eu tegeu wien deswege 2 maanden ge vangenisstraf was geëischt, werd ver oordeeld tot 1 maand. H. W. Wickers, beklaagd van diefstal van geld uit een muntgasme ter, werd veroordeeld overeenkomstig den eiscb, tot 9 maanden gevangenis straf. J. Poel, beschuldigd vau mis handeling, werd veroordeeld tot f3 of 5 dagen. Eisch 10 gulden boete, subs. 10 da gen hechtenis. J. Steenken, beklaagd van mis handeling en tegen wien deswege 14 dagen gevangenisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot 7 dagen. J. van Roode, die terechtstond wegens diefstal, werd veroordeeld tot 6 maanden. Eisch was 9 maanden gevange nisstraf. Mej. A. Blok, beschuldigd van diefstal en tegen wie 3 maanden ge vangenisstraf was geëischt werd ver oordeeld tot 2 maanden. Het is bekend, dat zich voor de weinige vacante plaatsen aan de Rijks kweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn gewoonlijk zeer vele aspi ranten aanmeldden. Ook dit jaar is dat het geval ge weest. Voor 20 plaatsen hadden zich 209 aspiranten aangemeld en onder de, na vergelykenü onderzoek toege- latenen, bevond zich Clara Brandon, alhier. Het verdient vermelding, dat zy hare opleiding genoot aau de koste- looze school fetter B. (Spaarnwouder- straat) hoofd de heer P. C. Bouw meester. Heemstede. Den 26sfcen dezer herdenkt de lieer W. F. L. Oudenhoven, directeur van het postkantoor alhier, den dag waar op hy vóór 25 jaren geleden iu dienst by de posteryen trad. Daar bij zich gedurende zyD bijna driejarig verblijf in deze ge meente, algemeen beeft doen kennen als steeds hulpvaardig en bereidwillig, vertrouwen wy dat deze dag niet onop gemerkt voor hem zal voorbijgaan, maar hem menige gelukwensch zal geworden. B enne broek. j De reeks van bloembolleuveilingen is alhier geopend op de terreinen der heeren Q. de Jong, J. F. Reydon en j J. C. v. d. Laan. Hoewel de plinten [door de nachtvorsten hebben geleden. 1 werden hooge prijzen besteed en liepen I deze booger dan verleden jaar. Het publiek was niet zeer groot. INGE ZOMOES* Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aanspraJcelijh. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan dsn inzender terug gegeven. Den Haag, 11 April l#98. Mijnheer de Redacteur Nu het tooneelseizoen 1897/98 der Italiaansche Opera geëindigd is, zult gy het mij, naar ik hoop wel toestaan door middel van uw geacht blad, myn innigsten dank aan hot publiek te ver tolken voor den steun eu de sympa thie in zoo ruime mate aau' myn onderneming geschonken. Toen ik mijn voornemen om een Italiaansche Opera iu ons land te vestigen aan enkele mijner kunst vrienden mededeelde, vond het denk beeld zelf bij hen warmen bijval, doch zy vreesden, dat het succès niet van zulk een aard zou wezen, dat de uit komst de vele moeiten en geldelijke opofferingen zou loonen, welke ik my er natuurlijk voor getroosten moest. Wat my betreft ik zag de zaak van den aanvang meer optimistisch in en stelde het grootst mogelijk vertrouwen in den kunstzin van de ontwikkelden onder ons. Die zekerheid hield mij staande, ook toen ik een tal van moei lijkheden moest overwinnen, hetwelk 1 anders wel in staat zou zyn geweest tot ontmoediging te leiden. Zonder bydrageB, van wien ook, zonder waar borgkapitaal, heb ik met vrucht de onderneming aangedurfd en het resul taat door de opera verkregen, heeft doen zien, dat ik my niet vergist had in de stemmiug der kunstbeminnaars. Nadat ik er in geslaagd was een ge zelschap van zangeressen en zangers bijeen te lezeu, waaronder er waren uamen zal ik wel niet behoeven te noemen die terecht onder de meest gevierden werden gerekend, en ik voorts gelukkig genoeg was een orkest aan de opera te verbinden, hetwelk onder begaafde leiding, bil- lyke eischen ten' volle bevredigde, toonden de kunstiievenden, dat zij zulk een geheel op den waren prys wisten te schatten. Overal waar de Italiaan sche Opera voorstellingen gaf, werd zy, door een talryk en dankbaar pu bliek begroet en zagen de kunstenaars hun arbeid door oprechte toejuiching beloond en gekroond. Het Nederland- sche publiek heeft getoond oor en gevoel te hebben behouden voor het „bel canto" en het „brio" der Itali aansche artisten. Uit eigeu naam. maar ook uit dien der artisten, bied ik daarvoor aan onze getrouwe be zoekers, de betuiging aan onzer vu rigste erkentelijkheid. De kunstwaar- deering, waarvan zy blyk gaven geeft my mood en kracht om de vorming van een nieuw opera-gezelschap waarin de meest gevierde kunstele menten van liet ontbondene zullen be houden worden voor het volgend seizoen met opgewektheid te onder nemen. Ten slotte zy het my vergund aan de kunstverslaggeversder onder scheiden bladen de verzekering te geven, dat de vriendelijke wijze, waar op zy liet talent der meeste artisten geliefden te huldigen, bij de artisten en by my onvergetelijk zal blijven. Met hunne opmerkingen en wenken hoop ik rekening te houden by de samenstelling van het nieuwe gezel schap, waarmede ik einde September a.s. het tweede seizoen der Italiaan sche Opera zal beginnen. Doorrij per ervaring gesteund, hoop ik in dit vol gende seizoen het publiek te toonen, dat het beste in alle opzichten is te verkrijgen als zyn steun uiet ontbreekt. Gaarne maak ik vau deze gelegen heid gebruik om u, Mijnheer de Re dacteur, de verzekering aau te bieden der gevoelens mijner meeste hoog achting, terwij! ik de eer heb my te teekccen UwEG.'s Dw. Dienaar, M. DE HONDT. Directeur vjd Italiaansche Opera. De goudmijnen in Nederland zyu meest in handen der Engelscben maar beginnen meer en meer in eigen beheer over te gaan. en goudmijnen zyn het als men de pryzen vergelijkt (Leiden 5 ets. de M", Haarlem 9 ets. de M3) en ieder winkelier of gasver- bruiker die 80 gulden aan gas betaalt kan er zeker van zyn 40 gulden aan vreemde belasting te betalen. Dat. is bij onze eigene belasting nog een flinke toegift en wy mogen er den toenmaligeu Gemeenteraad wel dank baar voor zyn, dat hij ons dat koopje bezorgde. Te wenschen is het dat de tegenwoordige onze belangen beter kent. Zeer veel zal er nog in 't werk I gesteld worden door vereenigingen i enz. om ons weer onder Engelscben druk te brengen. Woensdagavond werd er mede begonnenenkele gas- I verbruikers noodigden ons uit in 't j hotel Lion d'Or byeen te komen, maar j er werden alleen voorstanders van de Engelsche exploitatie toegelaten. To Leiden wordt er voor het gemeente- gas 5 cents betaald en als aau de Engelsche Maatschappij vergunning wordt gegeven voor veertien jaar, zal iiet gas geleverd worden a 6 cents. Wat. een voordeel voor ons in vier jaar! Nu zijn wy één en twintig jaren uitgezogen, laat ons het nu nog vier jaar uithouden en dan hebben wij een Gemeente-Gasfabriek. Geven wy toe |dan zyn wij weer veertien jaa>: in I vreemde handen als er niet heel veel geld uit was te slaan, zouden zy zich niet zooveel moeite geven, want alles zal men aanwenden om ons onder Engelschen invloed te houden. Een voorstander van Gemeente- Exploitatie. P. C. decreet, waarin de schorsing der vyan- delijkhedcu wordt bevolen. I e troepen zullen in de thans in genomen stellingen blijven en geen I offensieve bewegingen uitvoeren. Zij zulleu zich bepalen tot de operaties die noodig zijn voor het traosport van convooien. Indien de opstandelingen echter een 1 vyandige houding aannemen moeten de troepen hunne aanvallen afslaan en krachtig offensief optreden. Op Kreta. KANEA, 14 April. (R. O.) Te Rhetirao is een botsing ontstaan tus schen Kretensers en"Russische sol daten, die weggevoerde runderen wil den terugnemen. Er werden geweer schoten gewisseld. De Russen omsin gelden het dorp en begonnen met de ontwapening der Kretensers. LAATSTE BERICHTEN. Iu de Dinsdag gehouden vergade ring van aandeelhouders der Nederl. Credietbauk alhier is in plaats van den periodiek aftredenden commissa ris, den heer mr. R. Vorstman, geko zen de heer A. J. C. Daamen, notaris alhier. Door deze niet-herkiezing van den heer Vorstman, hebben de heeren J. J. Zeewoldt, A, Koolhoven en jhr. H. M, ridder baronet Speelman hun ontslag als commissaris genomen. Als vervolg op ons bericht betref fende den kegel wedstrijd te Leiden kunnen wy nog mededeeien, dat de kegelclub „Hard gaat ie" alhier de 10de prys is toegekend met 251 houten, zoodat deze club nu ook om den eereprys zal mededingen. De schaaicollocte voor Weldadig heid naar Vermogen is hedeD door verschillende leden van de commissie van huisbezoek begonnen. Het voornemen bestaat om daar voor ook nog den Vrijdag te gebrui ken. Hedenmorgen ongeveer te 11 uur brak een as van een zwaar beladen turfwagen van den heer Jrongkiud, wonende Gasthuissingel, op den Seho- terweg, waardoor de tram Haarlem- Alkmaar ongeveer 20 minuten opont houd had. BDRGERLIJKD STAND Ondertrouwd: 14 April. H. Ho- genbyl en J. W. v. Hemerd. B. En gelenberg en G. C. Menses. H. F Maks en O. IS. Voet. Getrouwd: 14 April. J. de Nobel en E. London. R. C. H. Prager en C. M. E. Buys. Bevallen12 April. E. M. Hijkoop- Tryn z. 13. H. C. v. Sinderen—v. d, Schót z. 14. J. v. Broekhuizen— Jansen d. G. Kloos—v. Acker z. A, Smelter—Koppen d. TELEGRAMMEN. Spanje en. de Ver. Staten. MADRID, 14 Aprii. {Reuier). Hier loopt het gerucht, dat kardinaal Rara- polla aau de Spaansche regeering een telegram zou gezonden hebben, met de verzekering, dat geen vyandelyk- j heden tusschen de Vereenigde Staten en Spanje zullen uitbreken. Hbld. MADRID, 14 April. (Reuter). Don Carlos heeft een manifest uitgevaar digd, waarin hy eiken Carlist, die in opstand zou komen tijdens een oor log met de Vereenigde Staten, een verrader noemttaaar ook zy zijn verraders, die uiet antwoorden op de oproepin vau hun Koning, indien Spanje voor een ooriog terugdeinst eu door zijn schuld Cuba zou ver- I MADRID, 11 April. (Reuter.) Maar schalk Blanco heeft aan alle gene- raals-commandauten van legerkorpsen jop Cuba zeer nauwkeurige instructies gezonden voor de uitvoering van het Familiebericifien. Getrouwd 16 Maart. O. v. Vuuren en G. E. H. Diepering, Buitenzorg. 13 April. H. M. baron van Heecke- ren tot Waiien en wed. F. E. Ed wards—baronesse Van Heeckeren v. Molecaten, Berlijn. Bevallen8 April. C. C. M. E- Schoonman— Bottinga d. Doetïnchem. 9. Gravin Van Bvlandt—De Vetsera d. Zoeterwoude. 10. W. Foyer—Kat tenburg z. Rotterdam. P. C. van Detliv. Breemen d. "Woerden. 11. Schott— Kutsch Lojeugaz. Abcoude. 12. M. Weyerman—Crol d. Amst. H. Jansen—Nusteen d. Amst. Overleden 4 April. F. H. F. Luclit- mans— Van Coevorden. Utrecht. 7. J. Léon Jr. 59 j. Amst. G. de Groot jd. 6 j. Baanbrugge. 8. Wed. T. Star Lichten voort—le Heux .Onderdendam. W. Sas Halter Jr. 61 j. Amst. 9. A. F. van Ringh 80 j. Monnikendam. Wed. W. van Bommel—Boon 74 j. den Haag. D. Brugman—Lewis 70 j. Midwoud. 10. P. ter Kuyle Ezn. 72 j. Enschede. Wed. A. ÏJ. van Iter- sou—la Bree 57 j. Leiden. A. L. J. Landré 51 j. Amst. H. Mynlieff34j. Arnhem. Wed. T. Schut -Schoon 82 j. Amst. 11. A. M. de Vries 41 j. Amst. P. C. W. baron vanderFeltz 81 Va j. Epe. J. A. de Kruyff jd. 41 j. den Haag. 12. J. F. van Dethjm. 3 rnd. Amst. MARKTNIEUWS Haarlem, 13 April. Op de kaasmarkt alhier zijn aan gevoerd en verkocht 17 stapels, uit makende 751 kazen, wegende 1448 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G. f 25.— Laagste prys per 50 K.G. f 0.— Haarlem, 13 April. Op de veemarkt alhier zyn aauge- voord10 Koeien f 160 a f 120 0 Gras- ik al veren f a f—243 N. Kalveren i f s.— a f 4.— 36 Schapen f 21.— a f 12.10 Lammeren f a f 0. 4 Pinken i"60 t*40. 0 Paarden. 0 vette Kalveren f- a f-. 357e STAATSLOTERIJ Woensdag 13 April 1S93. 3e klaaa-c de lijst. Prijzen van f 45. 14 2683 5408 8S65118751476d 17660 27 2692 5427 8425 11896 400817663 442711 5461 844!'1191814623 17668 61273(15468 8485 11946 4995 177.41 722735 5506 8578 119421500917775 11127425448 860911954 1 '32 17795 16127805559 866912)1816039 17SS6 2222832 6564 8707 12043 l.4"43179 W 257 2834 5666 8768 12216 1.4102 17913 287 2931 5596 8799 12243 15115 18056 298 29305022 880S1220015118 IM47 328296H5639 8814 12262 1516718.62 36329996670 88SS1227! 15214 18203 374 3013 5674 8910 1.297 1522518214 3S1 31395715 8914 123"21623618236 38731705823 8936 12383 15210 16259 418 0199 5856 8982 12370 15284 1S275 4503209 5860 90: 6 12144 1532118313 477 3239 581X l 9032 1215715 >37 18345 49432495903 906812171 15881118351 526 8320 5915 9094 12181 1546818376 334 3326 5922 9146 1218815549 18182 541 8337 6938 9184 1218915665 18)37 554 34(165964 9187 1260-115678 18546 593 34145971 920612671 1671318551 G' 11 3454 6045 9223 12703 157281867j> 68935096063 9281 127101672918652 70Ü352-J 6079 9320 1272915737 13659 71336316 09 9381 127631576518662 779 353o 6139 94051-766 15846 18727 78334406153 94S» U772 15884 18745 784 3544 6164 9500 12785 15964 13765 805 5.547 6182 9557 1:799 15973 13772 82535636185 9614 12811 1600318777 8633607 6207 9621 1-828'6015 18783 89836096329 9699l»a53 16"4" 1.88>'4 932 36126270 97 !2i»9!'6 16' 58 DO» 1 957 36186308 9721 l»911 16065 13913 95 I .63863! 97681292! 16081 18)76 99236396339 9837 121129 16098 11924 105036556348 9867 i-5S7 16104 191 >9 1203367664.3 9.86913"50 "1124 i9 60 1243 3099 6451 9.74 13107 1612619172 126037496474 9901 13148 10146 l.'lüó 1294 37636486 926 13152 101.5" »t'217 1345 37S7 6498 993 13153 16175 19229 1.6138126520 9965 13209 1018219232 1362 S 34 0599 99761326016188 19379 1429 38726607 10006 13269 1622719381 144U 3882 681610025 12346 1624819417 14463914 666810047 1338316259 19165 14633921666910991 13391 10306 19501 14 64 3943 679010'3513395164531"5U9 1494 3974 682 i 10173184181636619.513 149640116385 10202 13451 1611619.354 '60: 4016 0970102101347916422 19611 15184039699210241 1348916425 19 16 1527 4068700910249 13548 16428 49630 1>33 4I 667010 10254 1359716429 19684 1559 4096 70631029313624 1644919718 156441127068 1081813632164S119737 1575 4251707510344136551653019746 1576476.'7105 10352 15661 16531 19SU2 15984262722010433 13711 16595 19819 1620 ,283 72581(145013716 16697 199,7 16584308721810485137361660619934 1684 4315 73191052013769 16626 J«94ï 1692 4332 732410541 13772 1663' 1 J .956 1697 4336 73(210550 13791 16639 19981 1740 4361734510.664 13803 16701 26049 1746 4407 73751C58"> 1 >912 1676020052 17514428739410537139161G785 2G0S3 1758 44 .7 739610662 13931 1678720076 177644607440 10691 1395316807 20191 1SU4456746310731 14022 1682220210 1855 449174831075314030 16853 2''219 1928 4642 748810772 14058 16867 2)243 19614576 751310812 14071 16876 2029/ 1995 4.498 759910864 14076 16938 20298 -1)60 4607 760310939 14078 1094020323 2068460876181099314094 1696220339 2167 46427671 11009 141.99 169882''371 2174 4644 7691 1 Oil 14IO0 1701420376 2215 46797697 11075 14156 17025 20390 2230 4760771311078 14161 1704120894 2/42 4782 771511118 14175 170702(1112 2244 4/85 770-21122014178 7128 20446 228647987787 11258 14229 17145 2045- 22994810779414346 14292 17164 201S7 2304 48627795 1'464 14300 1716320658 21484915 7S91 11475 1 316 1719820601 234949787904 11478 14351 1720120616 -'38950017941 11479 14469 17/1120649 2424 50357994 11491 14487 17247 20667 24 5 5051800311527 14-73 17416 20671 21605072804011591 14577 1742720-87 24735121 8041 i mol) 11585 17435 20762 21825163 806511672 14678 1748520769 21885175 8074 1167814' 80 17510/0886 249262618122 11688 146S6 1755220861 2526 5297 8131 11695 14698 17580 20865 254953008190 11737 14719 17564 20378 258253*208285 J1767 14730 175872i!.«84 258653-56829711788 14737 17645 20S92 2681 537883 1 1181". 14747 1764820910 20995 Donderdag 18 April 1898. 3e klasse 3e Ijjst. No. 13895 f100. Prijzen van t'45. 11323397 7008 10268 52542 1580818005 7208994 7159 10/87 1268 15827 18667 97042127377 10601 12904 1.5876 188.9 120944277424 10604 13417 16948J8891 1213 4443 7481 10742 18494 1631419130 132448597573 10837 18878 171 11 19241 1860 5178 7935 11267 1389217379 19276 20525393 8038 11612 1 J'ilfi 17419 19692 ■2400 5539 8438 11716 14197 17-18319711 24495913 3775 11729142881751620011 2920 6046900' 1185) 143731767620078 312360929572 1220214894 17701 2''15» 3130 65' 29681 12417 162231772320320 3302 6723 12535 1554417810 20774 1787020778 Stoomvaarilioi'ichien. Het stoomschip Tïurqrm. den Tex, van Amst. naar ilatavia. vertrok il April van Pcritn. Het stoomschip Soemhiny, vau Hot- lerdam naar Java. arriv. 1- April te Port Said. alsmede zwarte, witte en gcklenvde Henuelierg-Zijde van 35 et. tot f 14,65 p. Met. ellen. Kostreent rtAlwlit rrotimnlrf rlorvoot AV. -r *4411 Ir.1 ti/VVI 1. l t1 celliues. Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrij van invoerrechten huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briel'porto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3