NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De riddes* d'Auriac. 15e Jatss-gassg. Woensdag SO Asrii 1898 No 4541 ^BOiri<rEi&^;3msr!2?si3si)zj's "Voor Haarlem per 3 maanden "Voor de dorpen in den omtrek waar eon Agent gevestigd is (kóm der gemeente), per 8 maanden •Franco door het geheele Rijkper 3 maanden Afzonderlijke nummers •Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden IK de omstreken en franco per post f 1.20 - 1.30 1.05 r o.oc r 0.30 0.37^2 A nZTT^J?J'JZLlTsTX'T~F|-Nr: Van 1-5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever j. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor liet BuiUmlav.d: Compagnie Générale de Publicité Etrangêre G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmortre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azu. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75. elke regel meer f 0.15; Reclames per regel /"0,30. A yen ten voor dit blad iu den omtrek zijn: BloemendaalSantpoort en Schoten. P. v. d. RAADT, Sand poortHeemstedeJ. LEUVEN, by de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Veis en, W. J. RU IJ TERBeverwijk, J. HOORNS; HilUgom, AR1E HOPMAN. Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. <®ïiae Agentcm. Aan Haarlem's Dagblad zijn de navolgende vaste Agenten verbonden: Voor het kwartier Amsterxiauischa Poort: C. VINK, A. L. Dysertnckslr. 11. Voor het Rozenpriëel K. VOS, RozenprïéeUtraat 30. Voor hoe Leidselie kwartier: W. ZWART, Ciercqstraal 136. Advertentiën wo-den zonder ver hooging van prijs door lien, aangeno men, terwijl ook voor Abonnementen op de Courant door hen wordt zorg gedragen. Hoofdkantoor: Kleine Houtstraat 14. J. C Peereboom, Directeur- Uitgever. ïPoii^iek Owes'xScIfot. De voorspeTing, dat de in den Senaat te Washington aangenomen motie betreffende de onafbankelyk- verklaring van Cnba oorzaak zou zyn tot een openlyk geschil tussehen Senaat en- Kamer, wat in ieder geval een uitstel van den oorlog zou ten gevolge hebben, is Maandag bewaar heid geworden. De Kamer begon dien dag met het besluit aan te nemen van den Senaat, doch na er op voorstel van Dingley eene wyziging in te hebben gebracht, waardoor de clausule over de erkenning van Cuba's onafhanke lijkheid vervalt. Met 179 tegen 155 stemmen werd dit besluit genomen, dat tot gevolg had, dat het besluit van den Senaat weer naar dit lichaam moest worden teruggezonden. Zooals te verwachten was heeft echter de Senaat geen genoegen wil len nemen met de belangrijke wijzi ging door de Kamer aangebracht. Toen Dingley iu de Kamer had voorgesteld de woorden: „de Vereenigde'Staten erkennen de republiek Cuba als de wettige regeering van het eiland" te schrappen, stelde derepublikein Brom- well voor. de besluiten van den Senaat in hun geheel aan te nemen maar de voorzitter Reed deed opmerken, dat volgens het reglement dit voorstel eerst in aanmerking kon komen na de stemming over Dingley's voorstel. Slechts veertien republikeinen stem den tegen Dingley's voorstel, d w.z. tegen de politiek van Mac Kinley. Het besluit der Kamer bereikte den Senaat om drie uur. Davis drong er op aan, dat de Senaat met de wij ziging genoegen zou nemen, daar op Cuba tal vau menschen sterven, ter wijl het congres maar voortbabbelt. Maar dit voorstel werd verworpen. Met de meerderheid stemden tien re publikeinen mee. Met 43 tegen 34 stemmen heeft de Senaat toen het voorstel van een con ferentie met de Kamer verworpen. Toen nu de beslissing van den Se naat in de Kamer werd medegedeeld, verklaarde Dingley zijne wijziging te handhaven en kon tevens het voorstel van Bromwell, dat de Kamer de be sluiten van den Senaat zou aannemen in stemming wosden gebracht. Het werd met 172 tegen 148 stemmen verworpen. Dingley's voorstel werd nu zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. De breuk is dus ontstaan. Om dezen zoo spoedig mogelijk te gene zen is Maandagavond eene commissie uit Senaat en Kamer by elkaar ge komen om een compromis te kunnen treffen. Volgens het laatste bericht wil de Kamer niet toegeven. Zooals men begrijpen kan is do oorlogspartij met dezen loop van zaken weinig tevreden. Intnsscben seint de correspondent der „Daily Chronicle" uit Washing ton, dat republikeinen en democraten van oordeel zyD, dat het geschil tus sehen Senaat en Hais den oorlog met Spanje wel uitstellen inaa** niet ver hinderen kan. Aan hetzelfde blad wordt nog uit New-York geseind, dat er groote geestdrift was onder de bevolkiug toen het besluit van den Senaat be kend werd. Er werden in vele schouwburgen patriottische betoogin gen gehouden. Iu een schouwburg maakte het veel sensatie, dat een actrice met bloed op haar wangen voor bet voetlicht trad en metdeCu- baansehe en de Amerikaansche vlag wuifde. De betoogingen inSpaD,je tegen de Yankees nemen geen ernstiger karak ter aan. Te Valencia is de rast te ruggekeerd, evenals te Barcelona, hoewel de opschudding door het bekend worden van het besluit van den Senaat te Washington, groote op schudding teweeg bracht. Uit Loyffen wordt nog gemeld, dat het corps diplomatique te Washington opnieuw beraadslaagt over het al of niet wenschelyke van een nieuw ver toog by de regeering der Vereenigde Staten van de zyde der groote mo gendheden vertoog dat het verkrij gen van een vreedzame oplossing van het geschil met Spanje ten dool zou hebben. Doch de hierover tussehen de vertegenwoordigers der groote mogendheden gevoerde beraadslagin gen zullen vooraf aan hunne regee ringen moeten worden onderworpen. Duitschland en Engeland Lebben te Washington en Madrid iu vertrou wen doen weten, dat zij by oorlog elke kapery als openbare zeeroof zonden behandelen. De andere groote mogendheden zullen waarschijnlijk hetzelfde verklaren. van het werk zal aanvangen te half acht. Natiionale schietwedstrijd. Afloop Zondag 17 April. Vervolg. In den korpswedstrijd buks maak ten dd. Schutterij te Zaandam 24 treffers, 353 puntenafd. Ned. Bond v. O.-Ó. Amsterdam 24 treffers 359 punten; De Scherpschutter te Rot terdam, 25 treffers, 441 punten, Trouw moet Blykon te Weesp, 23 treffers 301 puntenWilhelmina te Dordrecht, 17 treffers 179 punten; Schietclubte Kuilenburg, 25 treffers 374. punten; Samboo (2e ploeg) Amsterdam, 25 tref fers 370 punten; Claudius Civilis Amsterdam, 25 treffers 426 punten Wilhelmina (v. d. Bond) te Amers foort, 25 treffers 406 punten. Op Cylinder maaktendd. Schut terij te Zaandam, 24 treffers 341 pun ten De Scherpschutter te Rotterdam, 25 treffers 408 punten; Trouw moet Blyken te Weesp, 24 treffers 279 punten; Samboo (2e ploeg) Amster dam, "25 treffers 406 puntenClaudius Civilis Arasterdam, 25 treffers 410 puntenWilhelmina (v. d. Bond) te Amersfoort 25 treffers 406 punten; Rustendo Schutterij te Loosduinen, 25 treffers 395 punten; id. (2e ploeg) 25 treffers 373 punten; Voor Vaderl. en Koning te Haarlem, 25 treffers 348 punten. In den record-wedstrijd buks maak ten „De Scherpschutter", te Rotter dam, 1774 punten en verbeterde „Neêrl. Burgerwacht" te Sloten het hare tot 1754, de afd. van den N. B. v. O.-O. te Rotterdam tot 1766 en „De Zwy'ger" te Utrecht tot 1819 punten, waardoor deze Vereeniging iu punten gelyk maar in waarde boven de Ned. Weerbaarheidsvereeuiging te Utrecht staat, die ook 1819 punten heeft. Onderlinge Brandwaarborg- Vereeniging voor de Ge meente Haarlem. Op 1 Januari 1898 was het aan tal deelhebbers 319 Sedert door vertrek verminderd met 18 301 en door toetreding vermeerderd met 31 Totaal op 31 Maart 332 Het verzekerd kapitaal was f 1,963,795 Vermindering door vertrek met 121,100 f 1,842,695 STADSNIEUWS eerst© en derde pagina. Haarlem, 19 April. Ons wordt verzocht, iu aansluiting aan de advertentie cog te vermelden dat de opvoering van de „Jodin" op Woensdag, wegens de uitgebreidheid Vermeerdering door toetre ding met 132,560 Totaal op 31 Maart f 1,975,255 Iu de Stuivers-Spaarbank van den Volksbond werden in 't le kwartaal van 't jaar 1898: Ingebracht in 2673 posten f 4701.19s; Afgegeven 161 nieuwe boekjes. Uitbetaald in 206 posten f4363.31. Het kapitaal bedroeg op 1 April f27693,46 De zittingen hadden geregeld plaats des Dinsdagsmiddags van 12—1 uur in den Doelen, Donderdagsavonds van 9 en des Zaterdagsavonds van 8—9Va uur iu het Vischhuisje. Voor het examen acte l.o. zyn Maan dag te Amsterdam geslaagd de heeren J. A. Hubregtse en J. M. Adam, alhier. Omstreeks half acht had Maandag avond in de werkplaats van den heer C. Weigand, stoomwasschery en chemische ververij, in de Lange Poellaan No. 23, een ernstig ongeluk plaats. De naphta die Weigand by het werk gebruikte, vloog plotseling in brand, waarschijnlijk tengevolge vaa tocht die het licht in de werk plaats te dicht by het gevaarlijke goedje bracht. De geweldig opslaande vlam trof Weiyand, die in radeloos heid door de ruiten sprong en, over een handwagen heen, op straat terecht kwam, waar hy opgenomen werd en later door de goede zorg der poiitie overgebracht naar bet St. Elizabeths- Gasthuis. Hier bleek, dat hy ernstige brandwonden had bekomen. Iqtussehen was de brandweer ge alarmeerd en spuit tien, benevens de slangen- en de ladderwagen waren spoedig aanwezig. Het begin van brand was evenwel spoedig gestuit, bet vuur breidde zich zoo weinig uit, dat de ruiten van de huizen aan den overkant van 't smalle straatje, op een enkele na, heel bleven. Te negen uur vertrok dan ook de politie, even als de brandweer, nadat de ramen van 't huis waren dichtgespijkerd met planken. Twee werklieden, die met hun pa troon in de werkplaats aan den ar beid waren, kwamen er met den schrik af. Alles is verzekerd. In den toestand van den heer Weigand is heden weinig verandering gekomen. Weldadigheid naar Vermogen. Aan extra giften werden ontvangen Van 25 December 1897 1 April 1898 f 3384.58s. Van 1 April 15 April 1898: Van Mej. L. C. B. M. f 100, van L. E. G. f50; N. N.. Mevr. de F. B. en R. O. v M. ieder f25; Mej. de II. f20; J. C. f10; H. Ph. 'tH. iN. N., Mevr. J. de C. ieder f2.50; jMevr. M. en M. C. M. iedor f 1; I Collecte f 1322.15; nader van 2 col- Hectanten f 18; van id. id. f 17.50. .Totaal f5006.73s. i In het vorig dienstjaar 1896-'97 Jwerd aan extra giften ontvangen plra. f 6800. Nadeelig verschil f 1793.26'. HAAGSCHE BRIEVEN. Dat was een alleronaangenaamste tijding die de Hagenaars Zou- dagochtend pynlyk kwam verrassen, 'de tijding: onze burgemeester is over leden Mr. B. Pb. de Beaufort, weinige maanden nog slechts tot het ambt van Haagsch burgervader geroepen, was eenige dagen geleden naar het buitengoed „Mariëndal" te Oosterbcek gegaan, om de Paaschdagen met familioledeu door te brengen. Daar overviel hem een hevige aanval van bronchitis, die tot acute longontste king overgaande, snel een einde maakte aan zijn leven. Mr. do Beaufort werd slechts 45 jaren oud. Te kort stond hy aan het hoofd van 's Gravenhage's gemeentebestuur, om een oordeel mogelijk te maken over de vraag öf en in hoever van zyn beleid eenige goede vrucht ten bate dor residentie mocht worden verwacht. Dat de verwachtingen dei- tot oordeolen bevoegden nimmer boog gespannon waren, weet men uit mijn wekelyksche praatjes en de herhaling doet aan het de mortals nil nisi bene niet af. Trouwens de heer de Beaufort was door zyn kortstondige ervaring zelf reeds tot het bewustzijn ge komen, dat de taak van burge meester eener gemeente, waarin nog zooveel belangrijke vragen op lossing vorderen, te zwaar was voor zyn schouders. Het denkbeeld, dat men hem, teiecht of ten onrechte, ook aansprakelijk stelde voor het ver waarloosd beheer der financiën van de gemeente Baarn. waar hy 12 jaren burgemeester was kwam dit be wustzijn versterken. En voor den kring zyner intiemen had de heer de Beaufort er dan ook sedert kort geen geheim van gemaakt, da t by van voor nemen was na de iuhuldigingsfeesten zyn ambt neder te loggen, om het, zoo mogelijk, in een gemeente van geringeren omvang weder op te vatten, Het is dus geen wonder, dat, hoe wel men er uit discretie niet hardop over sprak, in de laatste 14 dagen reeds menigmaal aan toekomstige op volgers van den heer de Beaufort werd gedacht. En nu hy ter ziele is, kan het stellig niet indiscreet meer zyn te zeggen, dat op veler lippen de naam van den oud-minister Roel! lag. Wel werd ook over mr. S. van Houten gesproken, doch men meende, en misschien niet ten onrechte, dat diens benoeming tot een zoo gewich tig ambt niet moebt worden verwacht van een Regeering wier staatkundige plannen door den publicist van Houten bij voortduring zyn tegengewerkt. Ook de oud-burgemeester PatyD, thans advocaat-generaal by den'Hoogen Raad, wordt weder genoemd. Dat van bet. overlijden des heeren de Beaufort vertraging in den gang der gemeentezaken moet worden ver wacht, is niet aan te nemen, om de eenvoudige reden dat in Den Haag die vertraging vrijwel permanent is. Alle belangrijke quaesties vorderen geen zier. En dat is te meer te be jammeren, omdat do cyfers aant.oonen dat in 1897 de vestiging van elders wonenden in de residentie vrij be langrijk achterstaat by die in de twee vooratgaande jaren. Het is geen ge waagde conclusie om dien achteruit gang te stellen op rekening van de „stinkende grachten", den erbarme- lyken tramdienst en nog zooveel meer dat behoorlijke regeling vordert. Vor dert vooral hierom, omdat Den Haag uit het oogpunt van belastingbetaling in zekeren zin nog een Dorado iseu alles moet aanwenden om te blijven de stad waar men het geld komt ver teren, dat men elders heeft verdiend. Ons gemeentebestuur is bepaald royaal geworden. Sedert vele jareo heeft onze confrère, het „Dagblad", van de gemeente het recht gekocht om zich officieel gemeentelijk orgaan te noemen eu de bijlagen en hande lingen uit te geven. Dat kost 2000 gulden per jaar. Nu was het sedert lang geen geheim meer, dat de ven nootschap die de conservatieve cou rant uitgeeft, op haar laatste beentje loopt. Van de hooge dividenden van vroeger jaren is in het geheel geen sprake meer zelfs niet meer van eenig dividend, of 't moest nega tief zyn. Die 2000 pop schijnen nu echter zoo erg op de exploitatie te drukken, waarop reeds van alles be zuinigd is, dat het Dagblad onthef fing heeft gevraagd van de contrac tueel aangegane verbintenis tot beta ling. Dinsdag zal de Raad, op voor stel van B. en W., beslissen of voor 1898 en 1899 ontheffing zal worden verleend. Of 't billijk is tegenover de an dere bladen vooral Zie, ik wil niet van concurrentiegeest worden beschul digd en daarom zeg ik liever myn opinie niet. Zoo heel royaal is het gemeentebe stuur toch nie't! Er is bezuinigd in den laatston tyd en de arme stemopnemers zijn de dupe. Het warme dejeuner een bief stukje met een ffesch wyn, of zoo iets is by de laatste verkiezing vervangen door een broodje met kaas. Wat erg weinig om het op te hou den van 8 uur 's ochtends tot 7 uur 's avonds. De ffesch wyn bleef. Ik hoor dat die den volgenden keer vervangen wordt door eên kopje koffie. Zouden daarom misschien vier van de beste raadsleden hun voornemen hebben aangekondigd om in Junia.8. heen te gaan? H. A. GANUS Jr. Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Pensioen verleend aan den eervol ontslagen lichtwachter by 's Rijks verlichting te Schiermonnikoog A. de Boer, f400 'sjaars; aan den eervol uit zyne betrekking ontslagen eerste- klerk bij het departement van oorlog •J. A. Stötzer, met instandhouding van het militair pensioeu van f 528'sjaars bem verleend by Kon. besluit van 17 Juni 1S78, een tweede pensioen ver leend ten laste van den Staat, ten bedrage van f377 'sjaars. De Koninginnen te Parijs. De Koninginnen bezochten Maan dagmorgen reeds vroeg het Musée du Luxembourg, vergezeld door rid der De Stuers. Nadat zij eerst naar het Hotel Continental waren terug gekeerd, kwamen zij te kwart voor twaalf aan iu het hotel der Neder- FEUILLETON. 2D Ravaillac boog zonder te antwoorden. Hy was nog jong, nauwelijks twintig jaar en lang en mager van gestalte; toch was hy breedgeschouderd en zijn ge heel g lichaamsbouw duidde kracht aanzyn voorkomen had iots voornaams, maar er lag een zekere woeste uitdrukking over zyn gelaat verspreid, die mij niet aan stond ook stonden zyn oogen te dicht by elkaar en de mond was te groot en de lippen te recht en te dun om my sympathetiscli te zyn. Maar ik diende Belin's aanbod wel aan to nemen en nadat deze hem eenige bevelen had gegeven, vertrokken zy. „Wat wilde ik je ook weer vertellen, voordat die kerels binnen kwamen vroeg Belin. „Het spyt mij maar ik weet het niet." „Natuurlijk niet o! ja ik herinner 't my al. Ik wilde je vertellen, boe ik Ravaillac in dienst had ge kregen. Ik verwed er vyf kronen om, dat je het niet kunt raden." „Je hebt my al eens gezegd, dat het bij gelegenheid van een weddenschap was. Je hebt hem gewonnen, geloof ik." „Juist. Het gebeurde zoo. Zoo ongeveer drie maanden geleden keerde ik vergezeld van Vallon, bijna platzak naar Parijs terug. Iu een herberg te Neuilly ontmoette ik een kennis, een zekeren baron d'Ayen, een uitste- keud speler." j „Ik ken hem," zeide ik, terwyl alleen de gedachte i aan d'Ayen, mijn hart gejaagd deed kloppen, i „Dat maakt myn verhaal zooveel te belangrijker. Wy j dineerden samen, en deden toen een spelletje, waarbij ik iedere kroon, die ik nog bezat, verloor. „Het zou j i jammer z jn nu uit te scheiden," zeide hy, toen ik op- stond en verklaarde, dat ik geen sou meer by my had. I „Laten wy om uw paard spelen, graaf."" j „Dank u," antwoordde ik, „het geluk is my niet meê en ik heb geen zin my te ruïneeren. Maar ik zal u wat zeggen, die knecht van u staat my aan, sinds ik hem eens een degen zag hauteeren. Ik zet Vallon tegen hem, hoe heet hy „Ravaillac. Hy is uit Angoulème en Flagellant ge weest. Zal hy u wol bevallen „Dat moet ik ondervinden. Neemt ge myo voorstel aan „Beste vriend, ik zou in deze verweuschte herberg om alles spelen, wat je maar opnoemdet," „Goed dan gooi." „Ik won en van af dat oogenblik keerde het geluk d'Ayen den rug toe en nadat wij nog een uur doorge speeld hadden, bezat d'Ayen niet meer dan de kle dingstukken, die hy aanhad. Het meest van alles be treurde hy zyn valies, dat haarmiddeljes enz. bevatte, welke hij voor geen geld ter wereld had willen mis sen Coiffier had ze hem indertijd geleverd. Ik ver wierf voor altyd zijn vriendschap, toen ik hem het va lies teruggaf, en het paard dat ik van hem gewonnen ha J, leendeik kwam thuis met vijftig pistolen en een nieuwen knecht. Je weet natuurlijk, dat d'Ayen er weer heelemaal boven op is „Neen." „Dan zal ik het je vertellen. Waar heb je je zelf toch begraven Gij moest toch weten dat de koning bezig is e8n echtgenoot voor een dame te zoeken en dai de gelukkige vogel d'Ayeu is. Hy waardeert die eer ten volle, en is zoo vriendelijk geweest my te ver zoeken getuige bij het huwelijk te willen zyn, dat over veertien dagen door den koning zal worden afge kondigd." „En gy hebt het beloofd?" „Ja, het is nog eens een verzetje. Maar men zegt, dat mevrouw woedend isgoede hemel, kerel, wat scheelt er aan? Gij ziet zoo wit als een doek." „Het is niets Belin, ja, het is meer dan ik dragen kan. Belin, myn goede vriend, kan die dame niet meer gered worden Hy zag my aan en fioot zachtjes. „Waait de wind uit dien hoek Ik wist niet, dat jij ooit van de lelie van Bidache gehoord hadt. Ben je erg verliefd d'Auriac En hy stond op en legde zyn hand vriendelijk op myn schouder. Woedend sprong ik op. „Belin, ik zeg je, dat ik het huwelijk verhinderen zal, als moet ik er ook mijn leven voor geven. Ik zweer je, dat ik dien man, als is hy ook de koning, als een hond zal dooden..." „Zwyg," zeide hy. „Welke wesp heeft je gestoken Wy beiden, d'Auriac, zyn van veel te ouden adel om moordenaars te worden. Drink je wyn op en ga zitten- Zoo is het goed. Je weet niet, wat je zegt. Ik heb tegen den koniug gevochten en nu dien ik hem, maar ik zeg je, hy is een groot man. En wy kunnen nog hopen. Denk er om, wy hebbeo nog veertien dagen tyd." Ik knarste woedend op mijn tanden. „Wacht even," vervolgde hy, „een kamerheer is altijd nog al op de hoogte van de geheimen, en ik kan je vertellen, dat d'Ayen niet de eenige pretendent is. Biron, die naar zyn landgoed in Bourgóndië reisde, werd door den koning in alleryl teruggeroepen. Of Biron van 's Kouiugs plannen weet, ja dan neen, dat is my onbe kend maar hy diugt voor een van zijn officieren naar de hand vau mevrouw en wel voor niemand anders dan dien schelm van een de Gomeron, die met al zyu gebroken toch een uitmuntend krijgsman is. Men zegt zelfs, dat de Maarschalk op een verbintenis tussehen de Gomeron en mevrouw aandringt, en zij schijnt hierin lie er te willen toestemmen, dan in een huwelijk met d'Ayen. Dit hoorde ik van den ruwaard eu ridder de Lafin dus uit een goede bron." „De eene party is al even slecht als de andere." „Sommige menschen zyn ook nooit te voldoen. Wel, beste jongen, zou het niet het beste voor jou zyn, als zy met onzeu vriend uit Camargue trouwde „Met dien onbeschaafden schurk?" „Beste vriend, daar weten wy immers niets van. Geef den duivel zijn rechthy is toch een beter mensch dan d'Ayen. Ik weet wel, dat jelui elkaar niet graag lijden

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1