Henneberg-Zijde Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k, k. Hofleverancier). GEM£N&0 NIEUW* Te Antwerpen is Woensdag eene werkstaking onder de koetsiers uit gebroken. Aan het station waren geen ry tuigen aanwezig. Een bezoek aan Dreyfus. Een Duitsch vakblad Küche und Keiler heeft zyn lezers een aardigen primeur willen verschaffen, maar is daar al zeer slecht in geslaagd. Het laat eeu zekeren heer Weinheber, kok-chef van de Nederlandsche stoom boot Andalusiavertellen van een bezoek op het Duivelseiland en aan Dreyfus. Hóe aangrijpend het verhaal van dit bezoek, althans aan het slot, ook zy, zullen wy er niets van over nemen want eeu Nederlandsche stoomboot Andalusia bestaat, niet V erkiezingsliumor Graaf Jean de Pontevès Labran is waarlyk geen gewoon mensch. Dat blijkt reeds uit het feit, dat hy zich in het 19e Parijsche arrondissement, tusschen de Buttes Chaumont en Bel leville candidaat heeft gesteld vo.or de royalistische partij. Zyn verkie zingsmanifest is ook zeer bijzonder. Het begint aldus Patriotten De t,\jd dringt Een scbip kan niet rechtuit varen zonder loods! Een voertuig kan niet rollen zonder koetsier Een zaak kan niet gedijen zonder hoofd Een Staat kan zijn taak niet ver vullen zonder zijn chef! Deze uitspraken schijnen niet bij zonder in den smaak der Bellevillers gevallen te zyn, ten minste op tal van aanplakbiljetten kon men de volgende kantteekening lezen„En het gekken huis kan niet. bestaan zonder mijnheer den graaf. Naar Charenton De Sioux. De Sioux-Indianen hebben den strijdbijl opgegraven en begeven zich op het oorlogspad. Gisteren hebben 600 Sioux, aange voerd door zes opperhoofden, een on derhoud gehad met den gouverneur van Zuid-Dakota, wien zy hun dien sten aanboden bij bet uitbreken van een oorlog met Spanje. Als een op merkelijke bijzonderheid wordt by dit bericht gevoegd, dat. de meeste roode krijgslieden die zich nu beschik baar stellen om tegen de Spanjaarden te vechten, met Sitting Bull deelge nomen hebben aan den moord van generaal Custer. Mijnramp. In de Whitwick-myn uaby Leices- ter is eeu zware brand uitgebroken. Yyf mannen zyn in de vlammen om gekomen, maar bovendien zijn nog 36 mijnwerkers beueden opgesloten door het vuur. Naar alle waarschijnlijk heid zullen ook zy het leven er bij laten. Pool-expeditie. Omstreeks de helft van de volgende maand vertrekt uit Bremerhaven een Duitsche Noordpool-expedine naar Spitzbergen en Frauz Jozefsland. De expeditie staat onder leiding vau den poolreiziger Lerner en zal vergezeld zijn van tal van wetenschappelijke mannen, bijna enkel dierkundigen. De bekende dierenschilder -Friese gaat ook meè. Uit China. Eugeu Wolf, de bekende correspon dent van het Berliner Tageblaügeelt in zijn blad een relaas van de ge bruikelijke audiëntie, die degezanteu by den Keizer van China hebben gehad om iiera met bet Chineesch Nieuwjaar geluk te wenschen. De beschrijving "is interessant en draagt den stempel der waarheid, want of schoon Wolf door voorspraak van deu Duilsehen gezant de zeer bijzon dere gunst kreeg orn. terwijl hij toch niet tot de legatie hehoorde, tot de audiëntie' te worden toegelaten, heeft hij zich daardoor niet laten verleiden tot het verbloemen van zyn indruk ken. Hy beschrijft eerst hoe de elf ge zantschappen, te zamen 100 man sterk, zich in officieeie d. w. z. met groen lakeo bekleede draagstoelen naar het anders streng verboden gedeelte der stad begaven, waar de Keizer huisr. Tegenwoordig zijn, vooral dank zy het tactvolle optreden van deu Dnitscben gezant, baron Von ITeyking, de vernederende formaliteiten afge schaft waaraan de gezanten zich vroe ger bij dorgelijke audiënties moesten onderwerpen de Hollandscbe ge zantschappen van voorheen hebben daarvan wat tafereeleu opgehangen! en er wordt nu ook zorg gedrageu dat de weg vrij en dat de gezant schappen behoorlijk worden ont vangen. Nadat men twee poorten was door gegaan. waarvan de laatste was aan gebracht in een muur van 30 voet dikte, kwam men voor eeu derden muur. die de geheime vertrekken des Keizers omsluit. Binnen dien muur ligt. ook de groote receptiezaal, de eigenlijke troonzaal. Maar in die binnenste kern mag uooit een Europe- iau, of, zooals de Chineezeu ons noemen, een „vreemde duivel" door dringen. Vlak by dien munr was een ijs vlakte waarop ook, naar men zegt, de Keizer wel schaatsen rydt, even wel slechts met één schaats, gelijk in China gebruikelijk is. Hard voor uitkomen doet men daarmee waar schijnlijk nietVoorts heeft- de Keizer zich onlangs nog aan eene zeer mo derne lichaamsoefening overgegeven hy heeft eeu fiets besteld en daarmede op twee achtereenvolgende dagen gedurende eenige uren aan de hand roudgelooperi. Waarna hy ook deze Westersche uitvinding zeer onziuuig vond en het ding in een hoek wierp. Zelfs heet de Keizer tegenwoordig Engelsch te leeren maar dat gelooft Wolf niet. De kleine troonzaal eigenlijk heet ze de „zaal der cultiveering des har ten en der veredeling des gemoeds" ligt buiten deu binnensten muur. De draagstoel des Keizers stond er al voor, zoodat de Keizer er blijkbaar al was. De stoel was bekleed met geel brokaat van buiten en met gele zyde van binnen. Geel is de kleur des keizers; do pannen van zijn daken, zyue meubels, zyn vaatwerk, zijn troon, alles is geel. De daken van de Staatsgebouwen hebben olijfgroene pannen. Deze twee kleuren mogen de gewone huizen niet vertoonen. De gezanten werden ontvangen door de leden van den Rijksraad en Wolf vertelt dat hy Li-Hung-Tsjang (dien hij zeker al in Europa had ont moet) mocht begroeten en zich ge- ruimen tyd met hem kon onderhouden, „dauk zij der welwillende en uitste kende interpretatie van een cbarman- ten vertolker, den gezant van Hol land (den heer F. M. Knobel). Daarna gaf de deken van liet corps diplomatique, degryze overste Denby, gezapt der Yereeuigde Staten, het sein om binnen te gaan en zwijgend, als een begrafenisstoet, wandelde men over dikke, donkere kleedeu, die van de wol van donkere kameelen waren gemaakt, naar binnen. Kwang Su, de „Zoon des Hemels", zat op een verhoogde estrade, tusschen twee onbeweeglijk staande Mands- joerüschc prinsen, in de „zaai der paarlen der litteratuur". Vóór hem op eeu tafel, !ag een staf, vermoedelijk van jaspis een religieus symbool van geluk. Dan stond er ook nog een kistje, oogenschyniyk van zeer oud cloisonné-werk, waarin het keizerlijk zegel werd bewaard. Voorts stond er allerlei schildersraateriaal, penseelen, enz. op de tafel. Wolf beschrijft den Keizer als volgt „Zyue Majesteit de Keizer, Kwang Su, die er iets ouder uitziet dau hy is, kijkt met matte oogen, welke voor deze gewichtige gelegenheid met be hulp van opium of morphine watop- gcglansd zijn, schuw, ouder zyn oog leden door naar de diplomaten. Zfin klein, geel gezichtje, dat door de gebogen houding van den hals nog wordt verkort, ziet er noch sympa thiek, noch onsympathiek uit, veeleer onverschillig. Een treurig-weemoedig, eenigszios kinderachtig lachje, speelt om de mondhoeken. De lippen openen zich, eenige lange, ongezonde, gele tandon komen te zien, terwijl de in zinkingen in de wangen duiden op groote leemten in het gebit. Uit de gelaatstrekken is niets interessants op te maken. Onaandoenlijk, koud, machteloos, verbruikt, half afgestorven kwam ruij de verschijning van Keizer Kwang Su voor. Ik kreeg den mdruk dat datgene, wat voor zij a oogen ge beurde, hem niet intéresseerde, hem volstrekt niet. aanging, alsof do geheele zaak boven zyn begrip was Er bekroop my een gevoel van medelijden mot. dezen Keizer die, van de desolate ruimten van deze geweldige gevangenis uit. een volk van vierhonderd miilioen measchen regeert." Overste Denby las na eeu doodsche stilte een toespraak in 't Engelsch voor. Prins Kuug. de voorzitter van den Rijksraad, beklom in gebogen houding eeu der trapjes van de estrade, raakte den vloer met zijn voorhoofd aan en vertolkte de toespraak (die hij reeds van te voren had ingezien) in 't. Mandsjoerijsch. De Keizer iis- pelde eenige haast onverstaanbare woorden in dezelfde taal. Prins Kung vertaalde ze weer in !t Chineesch en de., tolk van het Russische gezant schap bracht ze in gebrekkig Fransch over. Prins Kung kroop achterwaarts het trapje af en achterwaarts ver- lieteu de diplomaten de zaal. Wie den Keizer den rug toekeert, wordt met den dood gestraft. Rb. Schutterij. Woensdagavond hield het bataljon van de d.d. Schutterij alhier eeu marsch door de stad, van den Doelen naar het exercitie-terreiu voor de cavalerie-kazerne, met de muziek van het Haarl. Muziekkorps voorop. Op de heenreis marcheerden de 1ste en 2de corapagnieëu met de muziek en de beide andere afzonderlijk, op de terugreis was het voor de 3de en 4de oomp. weggelegd op den maat der vroolyke marschen te loopsn, en in de stad omstnwd te worden dooreen zeer groote menigte, aangelokt door de maziektonen. Op sommige nauwe punten heersehte een waar gedrang. Al vorens het bataljon uitrukte, wer den drie officieren geïnstalleerd, de heer E. van der Steur als 1ste lnit.-adj. en de heeren van Hees en Beynes als '2de luit Zy werden hier bij door den waarn. commandant, kapt. J. A. G. van der Steur, toegespro ken. KANTOÜGERECHT. Zitting van Woensdag 20 April 1898. Vervólg). M. Schwartse had zich te verant woorden, ter zake dat hy in de Jans straat. alhier, des nachts 12.15 met een rijwiel had gereden, zonder dat dit rijwiel van een brandende lantaarn of schel voorzien was. Eisch2 geldboeten, elk van fl. Vervolgens werd de zaak be handeld van A. Engelaan, te den Haag, (voor wien als gemachtigde op trad de heer Nysse. (zie ons num mer van Donderdag 31 Maart j.l.) welke toen op vordering van den ambtenaar van het O. M. uitgesteld werd. De 'neer Nijsse voerde thans de verdediging voor den bekl. waarin hy o.a. bestreed het oogmerk om bedrog te plegen, dat z.i. volstrokt niet be wezen was, en ook meer het karakter van een verzuim droeg; wat de drie getuigen betrof, had hy gedacht, dat hunne verklaringen meer in het nadeel van bekl. zouden zyo, dit was echter geenszins het geval. Hij meende dan ook, dat hier vrijspraak zou moeten volgeD. De ambtenaar van het O. M. erichte, dat bekl. zou worden veroordeeld tot een geldboete van f200, subs. 20 dg. hechtenis en publicatie van het. von nis in de „Opr. Haarl. Cour.," „Haarl. Dagblad," „Spaarnebode," „Alg. Han delsblad," „Nieuws v. d. Dag," en „Nieuwe Rotterd. Courant." De rechtbank zal in al deze zaken over 8 dagen uitspraak doen. De Kantonrechter te Haai lein heelt heden uitgesproken de navolgende vonnissen lo I. J. v H, te Leiden, wegens het leveren van een botersurrogaat zonder dat het op de verpakking gemerkt is, tolf iOO boete. subs. *20 dagen hecht, en plaatsing van hot vonnis in verschillende couranten 2o. 8 F. T. B, te Haarlem, wegens het voorhanden hebben van een botersurrogaat zonder dat de waar ol' de verpakking gemerkt is, tot f3 boete, subs. 1 dag hecht. 3o. 1'. te Heemstede, wegens het voorhanden hebben van eene algekeuide maat, tot f 0,50 boete, subs I dag hecht 4o. C. J- d. K., te iJmuiden, wegens, zonder vergunning in eene voor het publick toegankelijke localiteit sterken drank schen ken of in t klein toedienen, tot fló boete, subs. 8 dagen hecht 5o. H. Gr, te Velsen en D. L. te Velsen, wegens lo. geen arbeidskaart, op aanvrage kunnen vertoonen 2o. geen arbeidskaart m eene werkplaats opgehangen hebben, no. I tot 2 maal fl boete. no. 2 tol 2 maal f 2 boete, subs 2 maal 1 dag hecht, voor ieder 6o J. V., te Haarlem, wege rs den arbeid van een persoon in eene werkplaats later doen eindigen, tot f3 boete, subs. 2 dagen hecht. 7o. P. K te Velsen. wegens deatbeids- kaart niet op tijd terugbezorgen, vrijge sproken 8o. J. B Wz., te Wijk aan Zee en Duin, wegens wili vervoeren in gesloten jachttijd, tot f 20, subs dagen hecht. 9o. li. v. d Z., te Beverwijk, wegens strooperij, tot fü,50 boete, subs. 1 dag hecht. lOo. A S., te Haarlem, wegens lo. te Haarlem op straat bulteil de urinoirs wa teren, 20 een valschen naam opgeven, tot fl boete en f3 boete. suhs. 1 en 3 dagen hecht. 1 lo G J. v. H., te Haarlem, wegens straat schenderij lot ft boete sub- 1 dag hechtenis. l2o. K. B en J B te Zandvoort, wegens in de provincie N. H. rijden met een hond zonder muilkorf, no 2 ontslagen van rechts vervolging t.n no. 'f tot, f I boete subs 1 dag hecht l3o. L M. D., huisvrouw van O V en M. A. T, huisvrouw van J.l'., te Haarlem, wegens te Haarlem overtreding der pros Li- tutieveroidoiiing, ieder tot f8 subs 2 dagen hecht, met ontslag v. rechtsvervolging van het meerdere 14o J D.. te Haarl'liede en Spaarnwoude en K., te Harrlentmermeer. wegens te Haarlem des avonds rijden met een voer tuig zonder licht, ieder tot fO,5Ö boete sub. 1 dag hecht. 13o. C de C. te Zaandam, wei Haarlem ongeoorloofd op straat zijn bedrijf van liedjeszanger uitoefenen, tot f l boete- sub t dag hecht 16o. H. B te Haarlemmermeer, wegens te Haarlem den hond niet onder den wagen aangespannen hebben, tot f-0,50 boete sub. 1 dag hecht. l7o J W, te Haarlem, wegens te Haar lem rijden in verboden richting, tot f I boete. sub. 1 dag hecht. t8o. Wegens dronkenschap D N. te Wijk aan Zee en DuinP. v. d. K en C J B. te Haarlem, ieder tot t l boete sub l dag hecht. Mej. A. V zwervende, G. D te Wijk aan Zee en Duin. U en B. A., te Haarlem, ieder tot f'2 boete sub. 2 dagen hecht. H K. te Haarlem, tot t l boete sub. 2 dagen hecht en A. d. V., te Haar lem. tweemaal gepleegd, tot twee boeten f l sub. 2 en 2 dagen hecht. Schouwburg. Nederlandsche Opera. Woensdag jl. gaf de Ned. Opera hare afscheidsvoorstelling en eere avond voor don directeur C. van der Linden met de „Jodin", van Halévv, en dit onder leiding van den directeur en groote belangstelling van het tal rijk opgekomen publiek. De uitvoe- rmg bleek deze belangstelling waard te zyn, want het eerste bedryf uit gezonderd, waarin de stemming van den kardinaal nogal te wenschen over liet, werd er zeer verdienstelijk ge spoeld en gezongen. Zeker verdiend waren de huldeblijken die na het tweede bedryf aan Rachel (mej. van Gelder) en na het vierde aan Eudoxie (mevr. Madier de Montjau) en aan Eieazar (deu heer Urlusj werden gebracht. Ook de beer v. d. Linden werd niet vergeten en ontving twee prachtige kransen onder veel (applaus. De schoonste momenten waren zeker wel de samenspraak van Eudoxie en Rachel in het 4e bedryf', waarby vooral het spel van mevr. Madier te bewonderen was en het laatste ge deelte van hetzelfde bedryf. waar Eieazar alleen het woord voert. Een bijzonder woord van lof komt mej. Van Gelder toe voor de wijze, waarop zy ons deu gebeelen avond en steeds in 'nooge mate, wist te boeien. Koor en orkest werkten mede om te zorgen dat deze avond in aange name herinnering zal blijven tot het, volgende seizoen.' De hartelijke geestdrift by het pu bliek is der Nederlandsche Opera stellig een bewijs, dat wy haar dan even gaarne veelvuldig te Haarlem wenschen te zien. P. Vanwege liet, Ministerie van Wa terstaat, Haudel en Nijverheid werd heden aan het gebonw van het Pro vinciaal bestuur aanbesteed le. Het verhoogen en verbeteren van een deel der kruin van de Hel- dersche zeewering bewesten Kaap- hoofd, benevens voor het voorzien van den teeu dier zeewering tusschen het Noordduins- en het Noorderhoofd, belioorende tot de Rijks zecwerken in de provincie Noorholland. Raming f50.000. Van de 29 hiervoor ingekomen in- schryvingsbiijetten was "dat van G. D. van Doorn te Haarlem het laagst voor f43.400. 2e. Het op diente brengen van eenige gedeelten van het Groot Noordhoi landsch Kanaal. Raming f 12.000. Hiervoor kwamen 6 biljetten in en was dat van J. Goedkoop Dz. te Amsterdam het laagst voor f 1 -.490. en vanv/ege den Provincialen Water staat mede aan het gebouw vau het Provinciaal bestuur vooruoemd Het onderhoud van deD zeedijk tus schen N&arden en Muiderberg, van j de strandpalcn te Muidérberg en van den zeedyk en de gronden beoosten Naarden van 1 Mei 1898 tot 1 Mei 1899. Raming f 60A Eenige inschrijver C. Wz. de Goojjer te Naarden voor f587. AHROKDISSENSENTS- RECKTBA&K Zitting van Donderdag 21 April '98. Voor de rechtbank alhier, werd heden als eerste zaak behandeld, die van zekereu Th. Huipen, welke op 2 Maart j.l. op den binnenweg naar Heemstede, vau een rijwiel waarop een beer kwam aanrijden, uit balda digheid met eeu stok eenige spaken had vernield. Tegen bekl. die niet was verschenen, word wegens zaak be schadiging f 10 boete geeischt, subs. 1" dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. O. Warmenhoyen staat terecht, ter zake diefstal van eeu stuk ijzer, ten nadeeie van J. N. Rieiu te IJmut- jden, op 18 Maart jl. gepleegd, terwyi i hy een partijtje hout van getuige Klem had gekocht, waaronder het stuk ijzer zich had bevonden. Bek!, verdedigde zich met te zeggen, dar. hy dacht, dat dit onder den koop inbegrepen was, waarom de ambtenaar van het. O.M. hem vroeg, of hij het ook gehouden had. indien er zich een gouden horloge onder bevonden had. waarop bekl. bevestigend antwoordde. Tegen beki. werd door deu subs. O. van J., die het feit van diefstal bewezen achtte, een gevangenisstraf van 14 dagen geeischt. Uitspraak over 8 dagen. J. P. Hopman te Krommenie wordt beschuldigd, van in den avond van den 20sten Maart jl., Willem I Kelder, gewelddadig te hebben aan- j gegrepen, en met een mes te hebben verwond. Getuige Kelder, die nog een lit- teeken aan het hoofd had, zegt dat et* hoegenaamd geen aanleiding voor de mishandeling bestond, maar dat .bekl. in een opgewonden toestand i verkeerde, terwijl hy zich in een danshuis aldaar bevond. De snbs. j Officier van Justitie eischie tegen j bekl. wegeus mishandeling, dieZ.E.A. i bewezen achtte, een gevangenisstraf van vier maanden. Uitspraak over 8 dagen. N. J. Lijnzaad staat daarna terecht, wegens beleediging van den rechercheur J. Jansen, gepleegd op 21 Maart j.l., alhier. Bekl. had een wrok tegen get. Jansen, omdat deze hem eenigen tijd geleden, wegens ecu strafbaar feit had bekeurd. Tegen bekl. werd bij verstek 14 dagen ge vangenisstraf geeischt.. Uitspraak over 8 dagen. J. Kion en F. Post. visschers te Velsen, worden beschuldig vau op 6 Maart j.l. deu rijksveldwachter P. S:kkema. toen deze hen wegens dron kenschap wilde arresteeren, te hebben mishandeld, door hem te slaau en te schoppen. Beklaagden zeiden zich niets meer van het feit te herinneren, daar zy in zwaar besclionkeu toe stand verkeerd hadden. De subst. O- v. J. meende dat de eerste bekl. zwaar behoorde gestraft te worden en eischte tegen hem twee maanden gevangenisstraf en tegen den tweeden bekl. 14 dagen. Uitspraak over 8 dagen. C. Muon Jzn., als taatste bekl. wordt beschuldigd van zaak beschadi ging, door de ruiten van de woning vau H. Schelvis te Wijk aan Zeé moedwillig te hebben ingeslagen, zon der daartoe eenige aanleiding te heb ben. Bekl. beweerde door getuige Grapendahl, daartoe te zyn aaugezet. Getuige Duin wordt door deu amb tenaar van het O. M. geducht deles gelezen, daar hy hem verdenkt van meineed, omdat hy bang voor bekl. is, die hem vroeger al eens mishan deld had. Nadat bekl. de zaal is uitgeleid, verklaart de getuige dat bekl. Mooy, hem gevraagd heeft, hem uiet te ver raden. Tegeu beki. werd wegeus zaak- bescbadiging twee maanden gevange nisstraf geeischt. Uitspr. over 8 dagen. Uitspraken. Klaas Wegman die verleden week terecht stond, wegens diefstal van een helmstok werd deswege veroor deeld tot ;0 gulden boete subs. JO dagen hechtenis. Eisch was 14 dagen gevangenisstraf. Ned. Visscitery" zal gebonden worden te Amsterdam op 16 Mei in het „American Hotel". Als bestuursleden zullen aftreden (periodiek) de heeren: mr. D. P. H. A berson, te Beverwyk; dr. Th. W. Van Lidth de Jeude, te Leidenmr. F. J. M. A. Reekers, te AmsterdamAHoogenraad te Sche- veniogen, en F. Lieftinck, te Haar lem. TEi.ES&AHiGfSEn, Spanje en de Vereen. Staten. MADRID, 21 April. RO.) Inde troonrede, waarmede gisteren de zit ting der Cortes werd geopend, zeide de Regentes nog: Het is mogelyk, dat een aanslag plaats beeft, togen het vaderland. Daarom hebben wij de bijeenkomst der Cortes vervroegd, die het onwankelbare besluit der Regeering zullen bekrachtigen: onze rechten te verdedigen en de daarvoor noodige opofferingen goed te keuren. „Ik vertrouw", zegt do Koningin verder, „dat het volk de troon van myn zoon zal steunen, met een kracht die niet zal kunnen verzwakken, tot den dag waarop hy in staat zal zyn, persoonlijk het vaderiand te verdedi gen." De regeering zal belangrijke beslui ten betreffende de Philippyuen aan de goedkeuring der Cortes onder werpen. Bennebroek. In de openbare vergadering van den Raad der gemeente Beunébroek van 20 April j.l. is met algeraeene stem men na breedvoerige besprekingen besloten om voor gemeenschappelijke rekening met de Gemeente Bloi-oien- daal, een norron put te doen maken in de buurtschap waar thans de typhus heerscht, en wei omdat uit eeu onderzoek is gebleken, dat het drinkwater op het besmette terrein zeer schadelijk voor de gezondheid is. Dit besluit doet zeer zeker veel inwoners genoegen. Fam>ifliebeHciit£n« Getrouwd19 April. H. J. G- A. Hegger en P. M. J. Hendriks, Amst. G. v. West en H. Th. Keotell, Amers foort. H. P. Cramer en B. Schut, Delfzyl. J. Nooy Az. en T. Brug man, Warder. Bevallen19 April. Pappenbeira Pappenheim d. Amst- Goedewaagen Hakker z. Amst. Overleden: 12 April. A. Kuneman 77 j. Sassonheim. 15. Wed. W. Drayer Weerts 03 j. Amst. C. I. F. van Leeuwen jd. 47 j. Amst. 16. Jhr. B. P. de Beaufort 45 j. Oosterbeek. A. ten Oever jd. 84 j. Ellecom. Echtg. van C. Wolzak 85 j. Amstelveen. 17. S. Boom, Amsterd. J. P. Vos S6 j. Delfzijl. A. BoienderVan Haaster 49 j. Amst. Wed. Z. A. Tak—-Dreese Amst. 18. J. Polak 65 j. Amst. M. Stortenbeker 67 j. den Haag. Velsen. By de fortificatiewerken in den Wijkermeerpolder is een 21 jarige tim merman Avis van Assendelft, zooda nig met de baggermachine in aanra king gekomeu, dat zyu hoofd als het ware verpletterd werd. De ongeluk kige, enkele maanden geleden gehuwd, overleed onmiddellijk. IJmuiden. Van de 12 perceeleu grond aan de zuidzijde der Visschershaven die de vorige toaand geveild zyn voor uit gifte en erfpacht, zyn, naar men ver neemt, alleen de gecombineerde stuk ken 1 en 2 en 11 en 12 gegund. Ook de sleephellingen aan bet Noordzee kanaal zijn niet gegund. Haarlemmermeer. In de ringvaart van uen Haarletn- mermeerpolder is door bet omslaan van zyn roeiboot verdronken de ar beider D. de B.. hoofd van een gezin zyn lijk is opgehaald. SUEUW5TIJ8INGEK, Een elfjarige knaap is in een wei land achter" de Columbnsstraat te 's Gravenhage door een man, ver moedelijk den eigenaar van een al daar grazend paard, zoo ernstig mis handeld, dat opname in bei Zieken huis noodig werd geoordeeld. De toe stand van den knaap is, hoewel niet levensgevaarlijk, ernstig. De zaak is by de politie in onderzoek. Dinsdag werd te Westervoort een werkman-opzichter by de veranderin gen, die aan liet fort worden aan gebracht eu samenhangen met de nieuwe brug, door een zaadtrein over reden en was oogeublikkelijk een lyk. De in 1861 ingewijde Metropolitan Tabernacle in Zuid-Londen, die 32,000 pd. st. gekost hed't en waar Spurgeou zooveel jaren zijn welsprekende pre diking gehouden heeft, is Woensdag middag een prooi der vlammen ge worden. De brand begon in het ach tergebouw, waar een luncheon vau tweehonderd couverts aangerecht stond voor een jaarvergadering van afgescheiden predikanten, en is ver moedelijk iu de keuken ontstaan. V 8 SS C HER IJ. De twaalfde jaarl. alg. vergadering van de „Ver. ter Bevordering vau de MARKTNIEÜWS Haarlem, 20 April. Op de kaasmarkt alhier zyu aan gevoerd en verkocht 18 stapels, uit makende 1935 kazen, wegende 3677 Kilogrammen. Hoogste pry's per 50 K. G. f 23.— Laagste prys per 50 K.G. fu.— Haarlem, 20 April. Op de veemarkt alliier zijn aange voerd 12 Koeien f 200 k f 140 0 Gras- kalveren fa f.195 N. Kalveren f8,a f3.-- 38 Öchapen f20.a f 14.— Lammeren f- 4 f0.—. 1 Pinken f45 :j. f—0 Paarden. O vette Kalveren f a f— Amsterdam, 21 April. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkum- mer Jammen f3.20 a 3.60, Praueker f3.10 a 3.50, Hollume gele fo.—a 0.Zeouwsche Jammen f4.—, a 4.30. blauwe f 3.20. a 3.60, Rijns- burgers CO.—a 0.—, Muizen fO.— a 0.Katwyker Zand fO.—«0.— Klei fO.—a 0.—, Brielsche Kralen fo.—a 0.—Attdyker Muisjes f 0.—, Br RGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 2! April. A. F. van Riet eu P. C. Broekmeijer. Getrouwd: 21 April. Dr. P. Hart- tenroth en E. Spbnhoff. Overleden19 April. B. Sevné 78 Wilsonsploin. 21. M. Vcrzeil- jbe.rg 13 j. d. Zomer vaart. St aom w a a e rkG fit a Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, pass. 19 April Carvoeiro. Het stoomschip Ardjoeno. van Rot terdam naar Java, arriv. 19 April te Marseille. Hei stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amsterdam, vertr. 20 April van Batavia. Het stoomschip Sumatravan Am sterdam tsaar Batavia, pa -s. 20 April Pamellaria. Het stoomschip Prinses Sophie •■au Amsterdam naar Batavia, pass. *20 April Óuessant. Her .stoomschip Prins Willem l vertrok 20 April van Paramaribo'naar Amsterdam. Het si oomschip Prins Wilton III arriveerde IS April van Amsterdam te Suriname. Het stoomschip Madura, van Ba tavia naar Amst. vertr. 20 April van Port Said. Het stoomschip Prinses Amalia van Arast. naar Batavia, arriveerde 19 April te Port Said. Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, pass. 20 April Point de Galle. Het stoomschip Prins Willem V, van West-lndië naar Amst.. pass. 20 April dos vin. 9 uur Óuessant. Het stoomschip Amsterdamvan de Holland Amerika Lyn, arriv. 20 April van Rotterdam te Newvork. alleen echt, indien van mijn fabrieken direct betrokken. - zwart, wit en gekleurd van 35 et. tot t'14,65 p. Met. ellen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz- (ca. 240 verseh. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 65 ct.14,65 Zijden Bastkleederen. p. robe r> f8,6542,75 Foulard-Zijde bedrukt 65 ct.3,35 Balzijde Grenadine-Zijde Bengaliue-Zyde 35 ct,14,65 65 9,35 11,2D- 6,45 pet meter. Zijden Ariunves, Monopols, Cristalliques, Moire antique, Duehesse Prineesse, Moscovitc, Mur- cellines. Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrij van invoerrechten iu huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3