NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 08 oorlog tusschen Spanje en Amerika. FEUILLETON. üSe Jaargang. Vrijdag 29 April 1393. No. 4849 M'S DASBLAD j^oiirorEnvrEnsrTSFKyij-S: "Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent ge vestig I fs (kom der gemeente)per 3 maanden2.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden L85 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.37*/2 Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnify Générale de Pvmcité Etrangère G. L. DAUBE JL1D V"ZB^TEaSTTTÊnsr -o regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote lettere naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertent ion worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. BureauxKleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever PEEREBOOM. JOHN F. JONES, Succ.t Parijs 31bis Faubourg Montrnartre. Mat uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN bet Arrondissement Haarlem is de pry's der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: BloemendaalSantpoort en SchotenP. v. d. RAADT, SandpoortHeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Spaamdam, C. HARTENDORP;, Velsenw. j. RUIJTER; Beverwijk, j. HOORNSHillegomAR1E HOPMAN. Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen cd Advertentiën aan. ZandvoordG. ZWEMMER Woensdag werd, zooals gemeld is uit Londen geseind, dat aldaar de mceniDg heerscbte, dat het wellicht tot geen ernstigen oorlog zou komen en dat Mac Kinley dan ook meende, dat een blokkade van Havana zonder bombardement voldoende zon zijn om Cuba dcor den honger- te bedwingen en aldus Spanje er toe te brengen dit eiland op te geven. Heel waarschijnlijk schijnt ons eene dergelijke oplossing niet toe, en de nadere berichten versterken eene dergelijke waarschijnlijkheid evenmin. Woensdag heeft de eerste ontmoe ting plaats gehad tusschen een ame- rikaauschen en een spaanschen oor logsbodem. maar het treffen liep met e8n sisser. <i. w. z. met een tiental kanonschoieu en eenige beschadi ging af. De Spaanschekanonneerboot Ligera ontmoette by Cayo Piedra, by Matan- zas, de Amerikaansche torpedoboot Cuslving. Deze gaf vuur, waarop de Ligera mot tien schoten antwoordde. De Cushing werd beschadigd en ging aan de haal. De Amerikaansche kruiser Detroit heeft het Spaansche schip Bolivar genomeu. Twee Spaansche oorlogsschepen zijn erin geslaagd de blokkade van Havana te breken. Twee Amerikaan sche monitors hebben twee met steen kolen geladen kleine schoeners ge nomen, maar ze weer losgelaten omdat het Duitsche schepen waren. Volgens een te Londen ontvangen telegram kruisen twee Spaansche tor- pedobooten in de buurt van de Cas- quet klippen bij het eilandje Alder- uey. Een groote gewapende stoom boot, naar het heet ook een Spaanscb schip, kruist tusschen de Douvres- klippen en Ouessant. Een Spaansche torpedo-kanonneerboot is Woensdag ochtend Dover voorbijgevaren, koers zettende naar 't westen. Volgens een telegram uit Liverpool aan de Temps zijn van de Majestic op 1700 mijlen ten westen van Queens- town een Spaansche kruiser en vier Spaansche torpedobooten gezien, koers zettende naar 't westen. Men gist dat zy de Paris willen onderscheppen. Volgens een telegram uit Madrid is een Spaanscb smaldeel, bestaande uit vier pantserscbepen en drie torpedoja gers, Dinsdag met onbekende bestem ming vertrokken. Men gist dat zy de voornaamste haveDS van de Ver- eenigde Staten gaan beschieten. Een ander smaldeel, van vier pantser schepen en twee kruisers, wordt te Cadix gevormd. Er heerscht te Madrid groote geest drift teu gevolge van het vertrek van admiraal 'Montejo, die van de Filip pijnen het Amerikaansche smaldeel is tegemoet gestoomd, ondanks het ge-i ringe getal van zijn schepen. De bevolking van de kust van den i Atlantischen Oceaan is geruster ten gevolge van de vorming eener speci ale Amerikaansche observatie-vloot van het opstanóeliugenboofd Garcia van oorlogsschepen. Acht nieuw uit-begeven, om de bijzonderheden vast geruste kruisers zijn belast met de j te stellen van een plan tot verovering kustbewaking tusschen Maine en I van Cuba door de Vereenigde Staten, Florida; deze zouden vedette-dienstjmet medewerking van de opstande- verrichten en een nadering derlinsren. Spaansche vloot aan de bedreigdeTe Louden ioopen geruchten dat de kuststeden moeten signaleeren. jUnie de Mirsbaai tegenover Hong- Volgens officieel bericht ait Havana kong van China in pacht wil nemen, heeft generaal Masso een korps Cu-teneinde daarvan een operatie-basis banen ingericht om tegen de Ameri kanen te vechten. De commissie van de koloniale regeering die met de opstandelingen is gaau onderhandelen, is nog niet terug. Meri verzekert zelfs in regeeringskringen, dat do pogingen om vrede te sluiten mislukt zijn. Het Amerikaansche prjjsgerecht te Key West heeft zich in geheime zit ting geconstitueerd en beraadslaagd over de buitgemaakte Spaansche sche pen. Zyn beslissingen zullen niet be te maken tegen de Filippijnen. Een hoofdartikel in de Daily Chron. keurt zulk een plan krachtig goed en ziet daarin een nieuw blijk van Anglo- Amerikaansche entente in Oost-Azië. Naar de Times uit Hongkong ver neemt, is aldaar aangekomen de Eme- raldavan Manila met zeshonderd vluchtelingen, voor het grootste deel Chineezen, alsook de Amerikaansche consul te Manila, die de behartiging van de belangen der Amerikaansche kend worden gemaakt voordat de ge- burgers aan den Engelschen consul heele zaak geregeld is. De vraag doet zich voor, waar de bemanning en de passagiers van do genomen schepen, 230 ia getal, zullen blijven. Het de partement van oorlog heeft gelast, de Spaansche gevangenen met alle voor komendheid te behandelen. De officie ren worden gehouden als getuigen, maar de bemanning is al op vrye voeten gelaten. Evenwel zijn de raa trozen, die hier geen vrienden hebben, bevreesd om in een vijandelijke ha ven aan wal te gaan. Zy zullen ver had overgedragen. Aile Amerikaan sche schepen verlieten de Filippijn- sche havens den 23sten April; Ame rikaansche burgers zyn gehuisvest op Engelsche schepen. De Spanjaarden brengen bet geschut van hun schepen gedeeltelijk aan landhet geschut dat daar is, heet meerendeels ver ouderd te zyn en de schietvoorraad ontoereikend, terwijl de waarde der onderzeesche mijnen en dor torpedo's twijfelachtig zou zyn en het heele Spaansche garnizoen zou bestaan uit raocdelyk allen gehuisvest worden in slechts vijfduizend man. De opstan- de kazerne, onder do hoede van de federale troepen. Men schijnt het er in Washington niet geheel over eens hoe groot de macht van den president is en hoever hy mag ingrijpen in de bewegingen, die van het ministerie van oorlog moeten uitgaan. Er schijnt nog al verschil van mooning te bestaan, daar Mac Kinley tegelijk president en minister van oorlog wil zijn. In het Huis van Afgevaardigden te Washinton is Woensdag het debat begonnen over het wetsontwerp voor de oorlogskredieten. Dingley, die het vaar opende, zeide "dat de hoofdzaak is dat men schouder aan .-chouder staat, met het doel, zoo spoedig mogelijk een eind aan de vijandelijkheden te maken. Bailey, de leider van de op positie, verklaarde dat hy voor het ontwerp wil stemmen, als de republi keinen het voorstel van een inkomsten belasting aannemen. De Killdrney, Woensdag te Cork aangekomen, meldt dat zij Dinsdag de Shenandoa prysgemaakt zon zyn. Men verzekert dat de Amerikaan sche kruisers Minneapolis en Colum bia zich van het eskader hebben af gescheiden en naar Spanje gaan. Particuliere berichten uit Havana behelzen dat een troep van vijfhon derd man, voor de helft bestaande uit Amerikanen en voor de helft uit Cnbaansche opstandelingen, ouder bevel van het rebellenboofd Lecrot delingen gaan voort met Luzon af to stroopen en zonden voornemens zijn Manila aan te vallen, zoodra de Ame rikaansche yloot verschijnt; men vreest dan een algemeene slachting. De Amerikaansche vloot in Mirsbaai zou Dinsdagavond naar Manila vertrek ken. Volgens een regeeringstelegram uit Manila heeft een Spaansche kanon- neeroot het Amerikaansche schip Saranoc met kolen geladen, in de ha ven opgebracht. Het Amerikaansche eskader is nog niet aangekomen. Het Spaansche eskader heeft zich in po sitie gesteld om het op te wachten. Naar de Times uit Sjanghai ver neemt, wint daar de overtuiging veld, dat de residentie van het Chineesche hof weldra overgebracht zal worden naar Singan-foe of Nangking. By de beraadslaging in den duit- schen Rijksdag over de aanvullings- begrooting, waarvan 5 millioen voor Kiao-tsjou bestemd is, verklaarde de staatssecretaris van bnitenlandsche zaken von Bülow Woensdag dat Duitschland geen schikkingen met Engeland heeft getroffen, maar Enge land heeft uit eigen beweging ver klaard dat het van Wei-hai-wei uit zich niet zal mengen in den Duitscben oeeonomischen en politieken kring van belangen. Duitschland beeft er intijds voor gezorgd dat het, wat er ook ge beuren moge, ook zijn deel heeft, maar begeert niet dat China verdeeld zal worden. Duitschland heeft in Kiao-tsjou een slrategisch-politieke positie verkre gen die het een gewichtig aandeel verzekert aan de toekomstige ontwik keling van Oost-Azië, en zal, als overal, ook daar kalm, krachtig en vreedzaam den loop der dingen vol gen. Duitschland zal nergens spelbre ker, maar ook nergens asschepoetster zijn. Uit Johannesburg wordt aan de Times gemeld, dat de Transvaalsche regeering natuurlijk weinig ingenomen is met de herkiezing van Rhodes als lid van hst bestuur der Chartered Company. De Volkstem noemt haar een schan de voor Engelandde verwijdering tusschen de Hollanders en de Engel schen zal er nog door toenemen, maar de Afrikaanders blyven zich bewust van hun kracht. Iedere Afrikaander heeft tot lijfspreuk„pas op voor Rhodes en houd uw kruit droog." PoSafcSek Üverzicki. Door den amerikaansch-spaanschen oorlog zyn de staatkundige quaesties, welke daarbuiten vallen, eenigszins in den hoek gedrongen en zyn de berichten daarover in verband met het afnemen der belangstelling, schaar - scher en korter geworden. Zoo is er over jen toestand in Oost- Azië de laatste dagen weinig mede gedeeld en niettemin kan men ervan verzekerd zyn dat de verschillende mogendheden die daar hunne belan gen hebben, hunne parlementaire operatiën niet hebben gestaakt. Uit Odessa verneemt de Times, dat behalve de Fransche schepen die reeds met Russische troepen naar hij Gnannbacoa (even ten oosten van j Oost-Azië vertrokken zyn, er nog 3 Havana) geland is. Een kolonne is 1 gereed liggen om daarheen te vertrek- hnn tegemoet gezonden. j kec. De Russische bewakings troepen j Een Amerikaansche luitenant, op van den spoorweg door Mantsjoerye de Cubaansche kust by Santiago aan worden geleidelijk opgevoerd tot wal gegaan, heeft zich naar het kamp 50.000 man. ST ADSNSEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 28 April. Handelsvereeniging. W oensdagavond bad in een boven zaal der Soc. Vereeniging de gewone jaarvergadering van de Haarlemsche Handelsvereeniging plaats. Nadat de voorzitter, de heer Th. G. Schürraann, de vergadering geopend en daarbij medegedeeld had, dat de vereeniging steeds in bloei toeneemt, werden de notulen der vorige jaarvergadering gelezen en goedgekenrd, waarna de Secretaris, de heer F. H. Smit, het jaarverslag voorlas. Uit dit relaas bleek o.a. dat ruim 850 information werden gevraagd en met uitzondering van enkelen, ook verstrekt, terwyl een 32tal meer uitgebreid moesten worden beantwoord. Het aantal opgegeven vorderingen bedroeg 1096 tot een gezamenlyk be drag van f26478.87 J/2. 71 posten tot een bedrag van f829'.55 waien door een onvoldoend adres onbestelbaar en konden das niet verder worden be handeld. ■420 posten zijnde 41 pCt. werden [g6heel betaald, terwyl 104 pretentiön onderling werden geregeld. Eene som van f 6223.73'/a werd aan het Bestuur als betaald opgegeven en bleef de Vereeniging nog onkun dig van het meerendeei der onderling geschikte posten boven en behalve de 104 hiervoren genoemd. Op de maandlysten werden geplaatst 3-31 geheel onwillige betalers. Bovendien werden de leden enkele malen op bizondere wyze gewaar schuwd, tegen personen, van kwade praktijken verdacht. Den Heeren Mrs. F. Willekes Mac- donald en W. Cnoop Koopmaus wer den ter ineasseeriug aangeboden 154 posten. Hiervan werden 49 betaald, 51 bleken niet invorderbaar, eenige werden geschikt of teruggenomen en de overige zyn nog in behandeling. Het kantoor werd verplaatst naar de Lange Begijnestraat 22de heer P. A. Roelofs, aan wien een woord van dank wordt gebracht, ais admi nistrateur vervangen door den heer E. N. Schcltema, in wien, uaar ge bleken is, het Bestuur een zeer ge lukkige keus beeft gedaan. Het aantal leden steeg met 20 en is thans 660. Na een opmerking van den heer P. G. Hcems werd het jaarverslag goed gekeurd en gaf de penningmeester, de heer P. J. R. van Huizen, verslag van den stand der kas. De rekening sluit met een batig saldo van f.39,78, -daar de ontvangsten bedroegen f 2003,13 en de uitgaven f 1963,35. Zy zal door de heeren P. G. Heems en A. Weill worden nagezien. Daarna werd tot stemming overge gaan van 3 bestuursleden, in de plaats van de heeren J. Leupen, J. C. Peere room en P. J. R. van Huizen, welke laatste evenwel wenschte af te tre den. De beide eerstgenoemden werden herkozen, terwyl in de plaats van den heer Van Huizen werd benoemd de heer P. G. Heems, die deze benoeming aaDnam. Aan de orde kwam daarop de quaestie der vervroegde winkelsluiting. De voorz. deelde mede, dat op de twee te dezer zake gehouden verga deringen dertien personen waren op gekomen vandaar dat het bestuur op deze bijeenkomst de zaak ter sprake had willen brengen. De heer K. van Eden deelde mede, dat hy by alle drogisten is rondge gaan. Niemand dacht er over, behalve de voorsteller, de heer Drost. Overal staitte men op verschillende bezwaren. De voorz. deelde nog mede, dat op de lyst die voor deze zaak heeft ge circuleerd, 45 handteekeningen staan. Zulk een cijfer beteekent natuurlijk niets. Zelfs was er iemand, die voor nemens was op deze vergadering een schriftelijk voorstel in te dienen om het sluitingsuur van 10 uur te bren gen op half elf. De voorz. stelt nu voor, dat het bestuur de zaak zal laten rosten, waarmee zich de vergadering ver- eenigt*. De heer W. A. J. van de Kamp stelt voor, dat de Haarlemsche Han- j delsvereeniging een motie zal aanne men, waarbij zij verklaart in te stem men met het adres, dat heden met ruim 1300 handteekeningen naar den Raad is gegaan en waarbij wordt verzocht, aan de Imperial de ge vraagde verlenging van concessie te verleenen. De Voorz. doet opmerken, dat hy, afgezien van het oordeel van 't Be stuur over de zaak, deze niet ter sprake kan brengen omdat ze niet op de agenda staat. Hier zyn aanwezig 33 leden, van de 660, die de vereeni- giDg telt. Deze 33 kunnen niet na mens de geheele vereeniging optreden. Had de heer Van der Kamp dat voorstel vroeger ingediend, dan zon het gaarne zijn behandeld. De heer Van der Kamp meent, dat de hier aanwezigen de H. H. V. vertegenwoordigen en dat het regle ment de behandeliDg niet uitsluit. De heer M. Schoolmeester is het met den Voorzitter eens,dat deze ver gadering geen uitdrukking geeft van de meening der H. H. V. en dat het voorstel terdege op de agenda had moeten staan. Spr. zal zich tegen de behandeling verzetten. De heer Van der Kamp zegt, dat de hier aanwezigen ook wel een Be stuur hebben gekozen, wat toch nog veel belangrijker is. De Voorz. doet opmerken, dat de Bestuursverkiezing dan ook op de agenda staat. De heer G. J. van Gasteren wyst den heer Van der Kamp er op, dat het regiement hem veroorlooft, met 10 leden eene algemeene vergadering aan te vragen. De heer Abr. Meijer vraagt, of het bespreken van zulke onderwerpen wel op den weg der vereeniging ligt. De Voorz. antwoordt bevestigend en herinnert aan de besprekingen over de Zondagswet. De heer Schoolmeester vindt een vergadering over de gasquaestie nut teloos. De zaak is vroeger al in deze vereeniging behandeld. De heer Van de Kamp vraagt, wat die behandeling toen heeft uit gewerkt. De heer Schoolmeester antwoordt, dat de motie die toen was voorge steld, er althans niet voor aangeno men is. De heer Van de Kamp vraagt, of hy hier het voorstel tot bet houden van die vergadering mag doen. De \oorz. antwoordt ontkennend. Hy verwacht dat voorstel op het kan toor en verzoekt den heer Van de Kamp den naam van den inleider daarby tevens op te geven. Het Be stuur stelt zich in de zaak geen partij. Nadat nog de heeren Leupen en Peereboom hebben verklaard bnnne herbenoeming aan te nemen, sluit de voorz. de vergadering. @8NS*EF£LAND De Koninginnen op reis. Uit Nizza seinde men Donderdag aan de lemps „De Koningin der Nederlanden die Os ridder d'üisriac. 28) „Om Henry's plannen te doen slagen is het bepaald noodzakelijk, dat hy in zyn zwak niet gestijfd wordt. De Italiaansche ambassade is op onze hand en terwyl d'Ossat met heel veel vertoon schijnbaar zyn opdracht ten uitvoer brengt beoogt bij in het geheim een ander doel nrol. het huwelijk van den koning met Maria de Medicis." ,,'sKonings huwelijk?" „Ja." „En de koningin leeft nog." „En lang moge zy nog leven maar niet als koningin." „Ah „Juistbegin je het nu te begrijpen Als wij hierin slagen, dan kunnen wy op de hulp van de Florentyn- sche bankiers rekenen. We zullen dat complot of eigen lijk dat verbond vernietigen. Sancy, Ornano en Zamet moeten ontslagen worden en dan is Henry in staat zijn grootsche plannen uit te voeren." „Maar Biron heeft immers zooveel macht." „Daar hebben we wel om gedacht. Hij moet in de nabijheid van den koning blijven. Sully heeft als opper maarschalk van de Ordonnance bevolen de kanonnen uit Dvon naar Parijs op te zendenzy zullen dan door nieuwe vervangen worden. Die nieuwe zullen evenwel niet worden verzonden en op het oogenblik dat 's Ko- nings huwelijk wordt atgekondigd, zyn Henry's kansen op Bourgondië even groot als die van den maar schalk nu." „Maar de koning zal niemand anders dan Biron ge- looveD." „Anderen voor hem hebben wel adders aan hun borst gekoesterd, maar de koning is na zich zelf niet. Luister d'Auriac, om twee redenen heb ik je mijn hulp verleend: de eene is, dat ik zeer aan myn vaderland gehecht ben en de andere, dat ik zooveel van je hond. Henry heeft bevolen morgen het huwelijk van mevr. de la Bidache en d'Ayeu af te kondigen. Hy heeft dit bevel uitgevaardigd, om den maarschalk verder de ge legenheid te benemen nog eens op het aanzoek van de Gomeron terug te komen. Ik weet het en mevrouw is er ook van in kennis gesteld. Je moet nu een stouten slag slaan en vannacht met haar vluchteD." „Dat was al gedeeltelijk afgesproken wij gaan naar Zwitserland." „Je zult de grens nooit bereiken. Luisterik bezit een kasteel in Champagne. Het is oud en ligt half in puin. Hier hebt je mijn zegelring. Laat dien aan Grin- gel, den ouden houtvester zien en hy zal je wel een goede schuilplaats aanwijzen. Blyf daar totdat men het geval vergeten is en vertrek dan naar Zwitserland of waarheen je wiltintusschen beloof ik je, dat ik niets onbeproefd zal laten om vergiffenis voor je te erlan gen." Ik nam den ring aan en stak hem aan myn vinger toen schudden wy elkaar stilzwijgend de hand, maar die handdruk zeide meer dan woorden hadden kunnen doen. Op dat oogenblik diende Suzette Pantin aan en da delijk daarop trad de kleine notaris bionen. „Ik ben wel laat, heeren," zeide hy, „maar ik was niet thuis toen Vallon kwam, anders was ik hier wel eerder geweest." „Gij komt nog juist bijtijds Pantin," antwoordde ik, „ofschoon wy geen tyd te verliezen hebben. Dezen nacht nog verlaat ik Parijs en keer niet naar myn kamers terug, maar vertrek van hier. De veiligheid en de eer van mevrouw de la Bidache staan op het spel en als ik dit zeg, weet ik dat ik mij op je kan verla ten. Is het zoo niet?" „Juist zoo, mijnheer." „Welnu dan, als iemand je vraagt, waar ik naar toe ben gegaan, zeg je doodeenvoudig, dat je het niet weet. En dat is geen jokken. Als Jacques, myn oppasser, terugkeert, verzoek je hem terstond naar mynheer den graaf te gaan. Daar zal hy zyn verdere orders ont vangen." „Ik begryp u volkomen, mynheer." „Nog iets. Spoed je naar meester Palin en vraag hem my bniten de poort St Denis met twee flinke paarden op te wachtenhy zal myn bedoeling wel be grijpen. En nu beste vriend, adieu. Dit zal eenigs zins vergoeden, wat ik aan u verschuldigd beu," en ik liet eenige pistolen in zijn hand glijden. Maar bij weigerde beslist „Neen, neen heer ridder, dat neem ik niet aan." „Maar deuk eens om juffrouw Annette." viel de Belin hem in de rede. „Humzeide de notaris langs zyn kin strijkend, „dat is iets anders. Ik dacht er op dat oogenblik niet aan, dat ik een getrouwd man ben. Best mijnbeer, ik zal het geld aannemen, niet omdat ik het noodig heb, maar om des vredes willemaar nu is er weinig tyd meer te verliezen. Ik zal doen, wat ge mij verzocht hebt, heeren, en ge kunt gerust zyn, dat uw orders ge trouw zullen worden uitgevoerd." „Daar twijfel ik niet aan Pantin." „Wy zonden beter doen met ook heen te gaan," zeide ik en Belin beval de paarden te laten voorbren gen. De notaris vertrok en in den tyd, dat men onze paarden zadelde trachtte de Belin my te overreden om voor alle veiligheid Vailon en oen paar manschappen mee te nemen, maar, geen moeilijkheden voorziende, weigerde ik, zeggende dat het beter was dit zaakje alleen op te knappen. Toen drong hy er op aan my zelf te vergezellen, maar aangezien onze vriendschap algemeen bekend was kon dit in geeD geval, daar men hem anders zou verdenken van myn medeplichtige te zijn. „Ik zal naar den Louvre gaan," zeide bjj, „en een spelletje aan d'Ayen voorstellen. Pimental en zyn vrienden zullen er wel zyn en hartelijk lachend voegde bij er by „Ik heb een zwaar hoofd in het huwelyk van den baron." Daarop betaalde ik de rekening en te paard stijgend reden wy denzelfden weg terug, dien wy gekomen waren. Bij de magazijnen zeiden wij elkaar vaarwel, en na een

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1