Hoog-druk- Waterleiding. H. KONING, CliapeHeris du Sport. Ed. MEUW5EN, Kunstbloemen en Bouquetjes aefeiiEEis rERA/ui, Zaterdagmiddag is te Vtreoht aaa den Zeedgk een bgna vyfjarig knaapje gestorven, dat niet een ouder kind samen in één bed sliep. De moeder hield het overlijden voor den rader stil, die het eerst Zondagochtend by het wekken van het oudste kind merkte, omdat dit laatste zich be klaagde over het feit, dat zijn moeder hem bp bet reeds bijna een dag ge storven broertje had doen slapen. D< vader, op 't hoogst ontsteld, haalde de buren er bü de politie ontfermde zich over het lijk om voor den schouw en teraardbestelling te zorgen. In levensgevaar. Teen Maandagavond de trein van Amsterdam naar Amersfoort vertrok en reeds in beweging was, kwam een heer aanloopen die eeuige brieven in de bus van het postrjjtuig wilde wer pen. Hij struikelde echter eu viel tusschen den trein en het perron. Zoo werd hij door den trein mede- gesleept. Dit zagen eenige reizigers, die direct aan de noodrem trokken eu zoo den trein tot stilstand brachten. De man bleek nu alleen eenige won den aan het gezicht bekomen te heb ben. De beide personeii te VlissingenJ die Maandag nog buiten kennis wa ren, zijn ook tot bewustzijn gekomen. Het ongeval heeft dus geen doodelyke gevolgen gehad. INGEZONGEN. Voor den inhoud dezer rubriek steil de redactie zich niet aansprakelijlc. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. „Gevaarlijke helling." „Toe m'nheer, zet er wat van in de krant, er gebenre ongelukken mee motte ongelukken gebeure." Zoo, myn heer de Redacteur, vroeg my de Koet sier, die mij de vorige week een paar keer naar öpaarndam liad te brengen. Voor wie geen vreemdeling op 't Jaag pad is, is het daidelijk, dat wy 't hadden over de brug aan de werf Conrad. En hij heeft gelyk, mijn koetsierdaar moeten ongelakken ge beuren. Is me dat een ding! ii Onbegrüpeiyk is het, hoe de bouw meester^ van deze brug zulk werk heeft willeu afleverenonbegrijpelijk, hoe de opzichter onzer gemeentewer ken, of wie dan ook, die brug heeft kunnen goedkeuren en onbegrijpelijk niet minder, hoe de Directie der werf Conrid, die toch zeker nietje klagen heeft over gebrek aan welwillendheid van de gemeente, een gevaar besten digt, als dat dit bij herhaling mis lukte bouwwerk oplevert. .Een schouderbrug, wy weten bet, kan voor 'tryverkeer geen draaibrug z\jn- Doch deze 1 Klappen, die onder een boek staan als de dakwandeu van een huis met een puntgevelEn klampen, zooals zy nu aangebracht zijn, kun nen hierin niet voorzien. Die mogen dienen by 't oprijden, by 't afrijden zjjn zy een gevaar te meer. Mijnbeer de Redacteur, ik heb aan 't verzoek van myn koetsier voldaan en naar ik weet aan dat vele belang hebbenden, zoowel Haarlemmers als Spaarndammers. Moge de brug in orde zyn gebracht, alvorens een ongeluk te veroorzaken. Hoogachtend, Uw dw. dn T. VALLENTGOED. Mijnheer de Redacteur Met de plaatsing van onderstaande regelen zult UEd. ons zeer verplichten. Daar er tegenwoordig een manie heerscht 10 het veranderen van namen der straten, en stegen in straten te verdoopen, zoo zonden wy bewoners van het Nieuwe Kerksplein, wei voor willen stellen, dit ook een anderen (wel niet schoonklinkenden) maar meer passenden Daam te doen geven, namelijk dien van het Nieuwe uilrak want dat is bet inderdaad de laatste jaren. Niet alleen dat hei des zomers een zandwoestijn is, zoodat men deur noch venster kan openzetten, cn des wiüters een modderpoel, maar buiten dien schijnen de bewoners van aan grenzende straten zich gerechtigd te achten het als vergaarbak van al bunne vuile projectielen te gebruiken. laatstea tjjd bepaald gevaarlyk is geworden, vooral by avond om dit plein te passeeren, vanwege de geulen eu kuilen, ja putten mag men wel zeggen, die de lieve? straatjeugd hier iu graaft, zoodat men niet schrik ken moet als ge onverhoeds tot aan uw middel in zoo'n kuil stort. Nog niet lang geleden stortte er een melk wagen met zyn ganschen inhoud in. Onlangs werd er gewezen op den uiinguastigen toestand van het na burige Wilsonsplein maar eilieve, dit is er bepaald uog een lustoord by, en toch wonen er ook wel degelijk belastingbetalende!!. Werd het slechts begrint, zooal niet bestraat, (wy spre ken niet eens van eenig plantsoen, waar het zich ook goed Yoor leenen zoude,) dan zoude- er tenminste aan de stof en 't gedurig graven een einde komen, want dit laatste schijnt maar ongehinderd toegelaten te worden, evenals de aangrenzende bewoners maar steeds hun vuil daar ceder- werpen, eu op eenige aanmerking dicnaaugaande u tegemoet voeren het plein is daarvoor. Wenschende dat dit schrijven moge lëidon tot verbetering op de een of andere wijze, van dezen onthoudbaren toestand, noemen wy ons, dank zeg gende voor de verleende plaatsruimte, Eenige bewoners van het N. Kerksplein. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per, regel. Bij het aanleggen van nieuwe Waterleidingen, diene men rekening te houden, dat de buizen van voldoende capaci teit en solied fabrikaat zijn. daar men anders later in enorme onkosten vervalt. De leidingen, door mijne firma aangelegd, worden in het bijzijn van belanghebbenden beproeidtotop f5 atmospheer druk. Voor soliditeit wordt lang durig gegarandeerd. Oude leidingen kunnen op den gestelden druk beproefd en m orde gebracht worden. Korte Zijlstraat 10. 21, Anegang' 21. Eemgstvertegenwoordiger van de beroemde Amerikaansche Heeren-Hoeden. Grootste sorteering Dames- en Heeren Stroohoeden (Ma telots). Zijden Hoeden, zeer elegant model. Specialiteit in Sportpetten en Kinder-Nouveauté's. Elke kooper van een hoed ontvangt gratis een Feest- knoop. die daarop gedragen kan worden. Eerste Nederlandsclie Fabriek van KUNSTBLOEMEN. Anegang* No. 8. VOOR Damoshoed-Garneering. Groote keuze. Billijke prijzen. P. L. ENGELENBERG. Het proces-Zola. Ondervraagd door eeu vertegen-trachten nu den gouverneur van den Schlinck, 3. Oberberger-Rudl. Nu komt er nog bij dat het den woordiger van de Temps, heeft Zola staat New-York over te halen bur- 1 gezegd, dat hy niet de nietigheid der aanklacht van den krijgsraad liad opgeworpen, omdat de verjaring het proces onmogelijk zoa hebbeu ge- j maakt." Ik heb gezegd, dat ik licht wilde en ik heb maar éen ding te zeggen: het proces is noodzakelijk, want ik heb voor de jury nog veel te zeggen en moet nog veel doen zeg- j gen. Ik zal my aan niets onttrekken, waaneer men sleehts loyaal en over- jeenkomstiir de wet met my handelt, j Als ik door het Hof van Cassatie naar het Hof van Assises te Ver sailles word verwezen, zal ik daar met vertrouwen verschijnen, maar ik moet protesteeren tegen de exceptio- neele omstandigheden waarmode Maan dag het proces begon. De Kamer-verkiezingen in Frankrijk. j De Petit Parisien maakt een sta- tistiek openbaar van de steramen, welke by deze verkieziug door de verschillende partyen iu Frankrijk behaald zyn. Zy komt tot deze cijfers Republikeinen 3.500.000 stemmen; radicaal-socialisten 2,309,000 stemmen socialisten 850,000 stemmenrailliés 788,000 en conservatieven en monar- chalen 735,000 stemmen. Aan stemmental hebben de repu- j blikeinen verloren, do radicaal-socia- j listen, de socialisten en railliées ge- wonnen, terwijl daarentegen weer de conservatieven achteruit zijn gegaan, Naar gemeld wordt zyn de eerzame bewoners van Versailles woedend op Zola, omdat hy hun proces zoo schrik kelijk bekort heeft. De hotelhouders hadden zich ingericht op de ont vangst van een grooten toevloed van Paryzenaars en een groot aantal koks en kellners gehuurd', terwijl ook een voorbereiding de prijzen ver dubbeld eu verdrievoudigd waren. Dit alles loopt nu op niets uit, en ais de politie geen maatregelen treft, is er kans dat de ontevredenheid over slaat tot dadelijkheden. Arme Zola, ook hier vyanden! Prins Heinrich van Pruisen in China. Prins Heinrich van Pruisen is naar den Grooten Muur wezen kyken en is erg voldaan over zyn uitstapje te Peking teruggekeerd ofschoon men on derweg met een zandstorm te kampen bad. Het Tsoengii-jamen liad gezorgd dat langs den geheelen weg het noodige voor de reizigers in gereed heid was gebracht; overal werd de prins door de ambtenaren, inwoners eu eerewachten ontvangen. Maandag middag' heeft hij met veel staatsie een lang bezoek aan het Tsoeng-li- jamen gebracht. Den vorigen avond had de Duitsche gezant, ter eere van de leden van dit lichaam een feest maal gegeven, besloten door oen goochelvoorstelling. De Chineezen deden al hun best om uitnoodigingen voor dit feest te krygon. De ïtaliaansche Minister van Marine, f De ïtaliaansche minister van marine de heer Briu, is overleden. De heer Benetta Brin werd iu 1883 te Turijn geboreu en wijdde zijn eerste diensten aan het vaderland als inge nieur by de marine. Iu 1876 werd hy lid van het toen optredend liberale ministerie en sedert dien tyd is hy lid geweest van alle ministeries der linkerzijde. Zyn geschrilten over tech nische marinezaken worden zeer ge waardeerd. Uit Soedan. Volgens een nader bericht van het gevecht tnsschen de Derwisjen onder Osman Digna en met de ËDgelscheu verbonden öoedanners onder majoor Benson, kregen de Derwisjen 350 dooden en 500 gewonden. Osman Digna, die in de dy gewond werd,; kon nog net op een paard ontvluchten. De correspondent van de „Daily Chronicle" te New-York seint dat het stadsbestuur daar geheel in de war is. De partyen strijden om de heerschappij. Van Wyck heeft na een heftig standje op bet stadhuis den republikeinschen hoofdcommissaris van politie ontslagen, alsook twee commissarissende republikeinen gemeoster Van Wyek te ontslaan we- gons machtsmisbruik. Zeewater als arbeidskracht. Reeds meermalen hebben wy mel ding gemaakt van pogingen om van de eb- en vloedbeweging van het zee water gebraik te maken als arbeids kracht, waaraan echter verschillende technische bezwaren zyn verbonden. Thans echter is men in Frankryk, Cótes dn Nord, by de kleine haven van Ploremaraehe bezig biermede zeer interessante proeven te nemen. Daar ter plaatse zyn, zooals bijna overal aan de kust van Brefcagne, vele inhammen, die als het ware natuur lijke bassins vormen, en het verschil iu waterstand by eb en vloed is groot, Dit verschil kan op sommige punten zelfs 12 meter zyn. De inrichting is ongeveer als volgt Een vijver, driehoekig van vorm en met. een oppervlak van anderhalf hectare, is van de zee gescbeideu door een dijk, die reeds laag geleden is gemaakt. In dien dyk bevinden zich valdeu ren, die, wanneer zy dicht zyn, een scherpen hoek met den bodem vor men. Stijgt bet water in de zee en wordt dus de druk aan den buiten kant grooter, dan worden u6 deuren geopend, en het water vloeit in deu vijver. Zoodra het zeewater begint te zakken, sluiten de deuren zich, omdat dan de binnendruk grooter is. De vyver wordt dus tweemaal per dag automatisch :7?vuM. De deuren, voorzien van caoutchouc randen, slui ten zoo goed, ik', uver. nctü-cUawnard waterverlies plaats heeft, wanneet liet bassin gevuld is. De hoogte van den dyk is 8 meter, maar de valdeuren bevinden zich niet geheel onderaan, omdat men o, den bodem van dien vijver -vs ers, moss, lei: en kreeften kw n Ooi no wr ju beweging i brengen. 1 u valluik, dat rid in den aijk beviidt, opgetrokken, e liet water vloeit door een kanaal weg. in dat kanaal zijn waterraderen ge- plaats, die dienen om een ijsmachine systeem Pictet, in werkiüg te bren gen. Deze machine, die dan twee maal per dag werkt, levert 450 kilo grammen ys per dag, dat gebruikt wordt bij het verzenden van visch. Men stelt zich nu voor om verder een dynamo-machine in beweging te brengen voor het verkrijgen van elec- trisch licht. De electriciteit, door de dynamo geleverd, wordt in accumolatoren ver zameld en later gebruikt. Men wil nu 's zomers vooral de ijsmachine laten werken en 's winters wanneer er minder ys en meer licht noodig is, de dynamo-machine. De kosten zyn niet groot. Eén man kan al het werk doen, en zoo zyn de bedrijfskosten per dag niet meer dan 10 francs. (Stoom post). Kegel»*. Bjj den tc Amsterdam in „Maisoc Sfrouckoa" gehouden kegelwedstrijd, uitgeschreven door de kegel club Nooit Gedacht" aldaar en waaraan 80 clubs deelnamen, bebaalde de kegel- clab „de Vliegende Hollander" alhier behalre een korpsprys (verguld zil veren medaille), den extra-prys (een verguld zilveren Eereteekeu). uitge loofd door den Algemeeneu Neder- laudschen Kegelbond. In den persoueelen wedstrijd be haalde de heer J. van den Berg van „de Vliegende Hollander" den lsten prijs (groot gouden öereteekou) met 47 houten in 6 worpen; de heer H. van Breemen van „Hard gaatjie" den 6en prijs (verg. zilveren Eereteeken) met 43 houten en de heer D. War- teua van „de Volharding" den 8sten prijs (zilveren Eereteeken) met 42 houten. Wielrijden, Jaap Eden heeft Zaterdag te Buf falo tweemaal gewonnen. In zijn match met Stevens over 1 rnjjl won hy in 2.19.2/5. De uilslag van een 1 oiijls- wedstryd was: l Jaap Eden, 2. Cal lahan, 3, Stevens. Tegen dezen uit slag schijnt geprotesteerd te zyn. Lege** en q*« De „Evertsezi." Hr. Ms. pantserschip Evertsen, dat de Nederlandsehe vlag vertoonde by de feestelijkheden op de Taag, ter gelegenheid van de Vasco de Gama feesten iu Portugal, heeft Dinsdag uit Lissabon de terairreis naar Ne derland aanvaard. SpoHl er* ^?e«8©tHjj«Se£3. Bouhours heeft zich kranig gehou den in deu „Goldenes Rad" wedstrij den te Berlijn, die door een ontzaglijk groot aantal toeschouwers werden bijgewoond. De uitslag was: Internationale (1209 m.). i. Arend, 2. Sucbetzki, 3. Heimauu, 4. Oliveira, (1 m. 47a/5 s.) Handicap 2400 m. i. Heinrichs (150). 2. Lafranehi (160). 3. Biele (110). Juniors 1609 m. 1. Gruottner, 2. Ratzloff, 3. Rudioff. Goldenes Rad. löö Kilometer, met gangmaking: 1. Bouhours. in 2 u. 8. :m. lPjs s.; 2. Chase, in 2 u. 9 m. 24 s.; 3. Kcccher, met 5 ronden; 4. Fiscber, met 2 ronden; de St. Hubert opgegeven. Machines multiplex: 1. Suchetzki- Electriciteit en de landbouw. Men meldt ons: De heer J. A. Koeieraeyer, Oranji straat .123 alhier heeft zich bezigge houden met uitvoerige onderzoekin gen betreffende den invloed vanelec- iiriscbe stvoomen op de organische aam!:eden der planten, en is i iöi cresultaat gekomen, dat er werkelijk een gunstige iu vloed is aan ij wyzeu.- Eerst onderwierp hij de zaden van verschillende planten aan de werking van een inductiestroom, door de zaden, welke hy van ie voren in het water had laten opzwellen in een wjjden glazen buis te brongen, zoodat de verschillcude korrels elkander aan raakten en nu, door middel van twee aan de einden der buis geplaatste ko peren platen, den stroom van een inductie-toestel door de zaden te lei den. De bewerking duurde een a twee minuten, waarna de korreis werden gezaaid. Er werden nu ten einde deu invloed van deze bewerking na te gaan, niet geëlectriseerde zaden, zooveel mogelijk ouder dezelfde om- s andighedeo, in de nabijheid gezaaid. Het bleek nu, dat ae geëlectriseerde zaden slechts ongeveer den halven tijd ter ontwikkeling noodig hadden vari dien der niet geëlectriseerde za den en bovendien de planten welke uit de geëlectriseerde zaden waren ontsproten krachtiger waren dan de andere. Door de Chr. Mnziekvereeniging „Kunst na Arbeid", directeur de heer C. G. J. Rilhl, zullen op den eersten Piuksterday des mórgens ten 8 ure van den toren der St. Bavo Kerk wederom eenige r.uraniors ten gehoore gebracht worden, namelijk: Gezang! 151. O, Geest van vader en van zoon. Gezang 149. De Heer is waarlijk opgestaan. Boven de starren. Gezang 153. Verhef, verhef uw zegezangen. Eino feste burg. Wedvlucht. Zondag 22 Mei hield de postdui ven vereeiiigmg „De Luehtgids" haar eerste wedvlucht in dit seizoen van Leeuwarden uit. De prijzen werden behaald door de h eeren le P. Kaptyu 10 u. 20 m. 51 sec. 2e P. Ver tie 10 22 21 3e W. G. de Korte 10 27 42 4e P. v. d. Goes 10 30 16 5e J. A. Bruigom 10 31 8 6e P. Meure 10 32 9 7e C. de Zwart 10 34 10 De luit. kol. W. B. Westhof, com mandant van het corps pantserfort- artillerie alhier, wordt eerstdaags be vorderd tot kolonel. Het is nu beslist, dat de optocht op 31 Augustus doorgaat. Eeu groot aantal personen hebbeu reeds hunne medewerking toegezegd. Zitting van Woensdag 'JB Mei 189S. Yoor het Kantongerecht werden heden de volgende zaakjes behandeld. J. y. d. Vlagt, arbeider to Hilie- gom, wordt beschuldigd van het uit halen van een lijsternest te Velsen, achter den stationsweg aldaa;\ waarna hij deu jon ren voor veertig conts had verkocht. De heer dr. Calkoeo. leeraar aan de Hoogere Burgerschool alhier, toevallig voor een andere zaak aan wezig, herkende het ter terechtzitting aanwezige nest, als dat, van ecu lijster, Tegen bekl. won!en 2 geldboeten ge- eischt elk van vijf guldon, subs, twee maal vijf dagen hechtenis. Uitspraak heden over 14 dagen. A. P. Warmerdam te Heemslede staat terecht wegens het uithalen van een nest van vyf zwarte iysters op den Binnenweg aldaar. Als deskundige in deze zaak werd gehoord de heer dr. H. J. Calkoen, alhier, die een beschrijving van een zwarte lijster gaf, welke hem door een onbekenden ryks veld wachter was getoond, toen deze den heer C. onderweg tegenkwam. Tegen bekl. werd een geldboete van vyf gulden, subs. 5 dagen hech tenis geëischt. Uitspraak over 14 Zandvoort. Aangekomen badgastan. Dr. Bie^ens de Haau 6 pers. Amst. villa Boitenlust. Door B. eu W. is aan deu heer J. van der Werff. broodbakker alhier vergunning verleend tot het oprich ten van eene bakkerij met luei;roven in net perceel, gelegen aan de Kerk straat wjjjk D. no. 7. Velsen. In bet district Volson voor do ver kiezing van leden voor do Provinciale Staten, heeft men esn Bond opge richt van liberale kiesvereeuigiugen om samen te werken voor die ver kiezingen. IJmuiden. Voor de betrekking van onderwij zeres aan de openbare schooi alhier, jaarwedde f 6Ó0 hebben zich niet minder dan 50 sollicitauten aange meld voor die van onderwijzer met acte Franscli, jaarwedde f 650, even wel geen enkele. In de afdeeling IJmuiden der libe rale kiesvereeniging Velsen" is met algemeene stemmen lot voorloopigen caudidaat voor «e Provinciale Blaten gekozen de heet- jhr. G. Bureel, aftre dend lid. „Een heel warm land, mijnbeer, maar aan boord willen we wel vleescb eten." „Heel natuurlijk." „Maar wy willen noch aan boord nog ergens anders bedorven vleescb eten!" riep hy opgewoudea uit. „Is dat stuk vleescb bedorven vroeg ik. „Ik weet niet van bedorven af, mynheer," hernam hij, „maar het ruikt sterk. Maar nog niet zoo sterk als het water, waarin het andere vleeseh bewaard wordt. Zoo iets heb ik nog nooit geroken. Walgelijk. Ruik er eens aan mynheer. Maar word niet misselijk." „Gooi het water overboord." „Dat geeft niets, mijnheer. Het is het vleescb zelf de manschappen maken een helsch kabaal en ofschoon ik een beste kok ben, zie ik toch geen kans er de stank af te krijgen." Hij hield het vleeseh op, met een gelaat als moest bij niezen en gooide het met een verachtelijk gebaar over boord. „Dat is myn manier," zeide hy. „Ik zou niet graag de vissfchen eten, die zich hieraan te goed hebben ge daan." En zich op zyn hieleD omdraaiend verwijderde hy zich. Eenige oogenbükken later kwam de zonderling uit ziende man met het kleine gezicht, het groote hoofd en den krommen rag op de voorplecht; zyn beenenbe wogen zich op een eigenaardige, zwaaiende manier, alsof zy geen macht over zich zelf hadden. „Necm my niet kwalijk, mynheer." begon by zijn wys- viDger aan zyn voorhoofd brengend, „maar het vleeseh bier aan boord is al heel slecht." „Daar kan ik niets aan doen," zoide ik, geërgerd dat zy zich met hnn klachten tot mij wendden, waardoor het scheen alsof ik werkelijk de vertrouweling van het volk was. „Dat moet je aan den kapitein zeggen." „Niemand vau ons kan dat vleeseh eten, en de kok, die van zulke dingen meer verstand heeft'dan wij, zegt dat hy liever levend gekookt wordt, dan hier een oris van te verorberen." „Gij moet je tot den kapitein wenden." „Dat kan wel zyn, mynheer," antwoordde de man, zyn km vooruitstekend, waardoor zyn gezicht nog kleiner dan anders scheen, „maar Boson zegt, dat hot niet veel zal geven of wy ons al by den kapitein beklagen." „Ik kan de proviand niet beter maken dan zij is," antwoordde ik een stap achteruitgaand, want ik be merkte dat sommige van de matrozen ons gadesloegen eu ik wilde niet, dat de kapitein mij in gesprek met dien kerel vond. Maar nu gebeurde het juist, dat de kapitein de gezelschapstrap opkwam. De man verwij derde zich niet en de kapitein vroeg: „Wat verlangt die man!" „Hy beklaagt zich over het vleescb, mijnheer. Ik heb hem naar n verwezen." De kapitein zag mij doordriugend aan en vroeg toen op vriendelijken toon aan den matroos: „Wat scheelt er aan, vriendje?" „Wel, mynheer mijn kameraden hebben m\j gevraagd u te zeggen, dat het vleeseh niet te eten is. Het is eigenlijk geen vleeseh, maar een rottende massa." „Dat doet my leed," zeide de kapitein op bijzonder minzamen toon. „Ga even naar de kajuit en zeg den hofmeester dat ik hem verlang te spreken." De hofmeester verscheen op het dek en zag zijn meester op zoo'n onderdanige manier aan, dal. ik begreep dat hij de pen op den neus gekregeu had. „Wat mankeert er aan het vleeseh, hofmeester?" „Dat ik weet, niets, kapitein." „Het volk zegt dat het zuur ruikt zeidet ge dat niet vroeg de kapitein zich tot den matroos wendend. „Ja mynheer." „Ik begrijp niet hoe dat kan," verzekerde de hofmees ter met een dood leuk gezicht. „In hot vat rook het toch goed. Misschien ligt het aan het koken." „Het koken heeft er nists mee te maken, maat," zeide de matroos, zyn zonderling hoofd verontwaardigd schuddend „Door bet koken wil de lucht er juist wel eens af trekken." „Dan zal je misschien een slecht vat hebben open gemaakt. Als dat zoo is. werp het dan over boord want ik -wil mijn manschappen niet vergiftigd hebben. Zag tegen den kok dat hy mij uit het nieuwe vat morgen een stuk voorzet begrjjp je my „Ja mynheer." „Dan is het goed," vervolgde de kapitein tot den matroos „Ge kunt nu aan je maats overbrengen, wat ik je ge zegd heb." En de kerel waggelde heen in de vaste overtaiging dat zyn kapitein eea bovenste beste kerel was eu uit zijn gebaren maakte ik op, dat hy den hofmeester wel graag een flinke schrobbeering had gegeven. Den volgenden morgen zeven uur naderden wy bet eiland Wight; een sterke Zuid-Oosten wind had ons tling van heden Woensdag Mei 1898» des namiddags te één uur. Voorzitter de burgemeester. Afwezig by den aanvang- der ver gadering do neereu de Lanoy. Klein, van deu Berg. Beynes, Roog, Macaré, van der Mersch, Koopmans. Later kwam nog ter vergadering de heer van den Berg. Punt 1. Mededeelingea en inge komen stukken. Punt 2. Voorstel van B. en W. betreffende de opleidingsscholen voor jongens en meisjes rot bet Midd. Onderwys, nader geformuleerd by missive van 12 Mei jl. Hoofdaaolei- ding tot dit voorstel is geweest, «Jat iu den Raad is opgemerkt, dat drie opleidingsscholen nrit noodig waren eu samensmelting tot 2 mogelyk was. Vandaar dat B. en W. dan ook bet navolgende besluit voorstellen .4. Het aars tal openbare lagero scböjen der gemeente met ingang van I September '189* te verminderen met één door samen- smel ing van de drie bestaande Opleidings scholen tot twee. B. Ter verkrijging van die samensmel ting de drie bestaande Opleidingsscholen op te heffen, en te. vervangen door tWe'ê nieuwe Opleidingsscholen, waarvan de eene zal heeien ^Opleidingsschool voor meisjes tot liet middelbaar onderwijs a en de andere «Opleidingsschool voor jongens lot het mid- delbaar on hooger onderwijsa. in korten tijd naar Eastbourne gebracht, maar toen was de wind gaan liggen en verder den geheelen middag blijven liggen maar na vieren begon het weer uit den zelfden hoek te waaien. Toch bleveu we alle zeilen op houden en streken ze alleen maar toen we te Ventuur i landden oin den loods aan wal te zottou. Het vaarwater was hier woeligenkele smakken voo- l ren met de zeilen half gestreken en hun dekken dry- vend van water iu de richting van Portsmouth. De i Atlanta lag door de zware vracht, die ze in had, zeer vast; een beetje te vast naar myn meening, want als j ze aan stuurboord water over kreeg, veranderde dit haar positie niet en deed ze my deuken aan een vracht schuit, die gesleept werd en men do golf, veroorzaakt- door de water verplaatsing langs haar zydo ziet spoelen, zonder dat zij daardoor van ligging verandert. In antwoord op ons siguaal zagen wy een aardig op getuigd bootje naderen, welks neus telkens in de schui mende golven verdween, om dan weer boven te komen en weder te verdwynen, zoodat hy soms wel vier voet boven water stond. Ik wals bepaald b!y, dat wij den loods kwyt raakten. Hij had een gemeen karakter en de verhouding tos- schen den kapitein en my was er door zyn toedoen niet beter op geworden. Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2