De scMplrenk van üe „Atlanta." NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. De oorlog tusschen Spanje en Amerika. FEUILLETON. 18e Jaargang Dinsdag 21 Juni 1898. Mo 4892 HAARLEMS BAQBLAD A ,-ROlsr JST^EavrEnsTTSF^I J~S Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden,1.30 Franco door het geheele Rijk. per 3 maanden1.65 AfeoDderlyke nummers0.C5 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.37* A "n^iEiR.'rETsrTXEnsr: regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Groote letters naar pk... Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. nneraenten en Advertentiën worden ingenomen door onze Ager. en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14. Haarlem. TeJefoonnumnwr 122. Hoofdagenten voor hel Buitenland: Compagnie. Générale de Publiaté Etrangère G. L. DAUBE cC- Co. JOHN F. JONESSUcc., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsiDg van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer /'0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn BloemendaalSantpoort en SchotenP. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvaort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUTJTERBeverwijkJ. HOORNS; HillegomARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Wegens het aantal Amerikaansche troepen, die naar Cuba gezonden zul len worden, en hetwelk veel grooter is dan men eerst had gemeend, zal men waarschijnlijk een nieuwe op- oeping van vrijwilligers moeten doen. [n ambtelijke kringen verwachtte men dat de expeditie onder Sbafter Zon dag het landingspunt zou bereiken. )e President blijft by zyn besluit om honderdduizend man naar Havana te zenden, doch alleen als het gevaar voor gele koorts verminderd of ver dwenen is en de troepen volkomen toegerust, aan tucht gewend en ge oefend zullen zijn. Een particulier telegram meldt dat jneraal Shafter zijne troepen ont scheept heeft op de kust by Santiago, en dat hy onverwijld den aanval zou beginnen. Er zyn dan ook volgens een ander bericht uit Mole St. Nicholas ver scheidene Amerikaansche transport schepen nabij Santiago gezien. Van overheidswege is echter van Cuba naar Madrid geseind, dat men geen landing van de Amerikanen vreest, want de regen en de koorts zullen het hun onmogelijk maken aan vallend op te treden. De algemeene opinie is dat de oorlog lang zal du ren. De correspondent van de „World" te Washington meldt dat Sampson Vrijdagnacht aan het ministerie van oorlog geseind heeft, om met aandrang te vragen wanneer het landingsleger zou komen. Hij beschreef den toestand bij Santiago als hachelijk, en zeide dat de stad dadelijk moest veroverd worden. Men zegt dat generaal Miles zich niet langer verzet tegen een spoedi- jen inval in het westen van Cuba; ntusschen is men in militaire krin gen overtuigd, dat Miles tengevolge van zyn langdurigen tegenstand en zijn oneenigheid met Alger vervangen zal worden, of dat hem anders slechts in naam het opperbevel over het leger zal worden toevertrouwd. Uit Kingston komt het bericht dat de Purissima Concepcion Vrijdag te Manzanillo is aangekomen. Volgens den oorrespondent van de „Herald" te Washington zal de mi nister van marine, nu Havana toevoer krijgt vermoedelijk van de omliggende eilanden, dadelijk maatregelen nemen om de blokkade te versterken. Een Spaansch regeeringstelegram uit Santiago meldt,dat Donderdag een Amerikaansch pantserschip en een jacht het vunr op Punta Cabrera openden en een landing beproefden, welke echter door de kolonne van Aldea werd afgeslagen. Volgens particuliere telegrammen te Madrid komt gele koorts voor on der de Amerikanen, die bij Guanta- namo geland zyn. Eenige gevallen zouden ook geconstateerd zijn op schepen van het eskader voor Santiago. De hitte is afmattendhet regent dagelijks, en het drassig terrein be moeilijkt alle militaire operatiet in de buurt van Santiago, j Vrijdag van Santiago afgezonden i telegrammen melden, dat er in den j vroegen ochtend een schermutseling 1 heeft plaats gehad tusschen Spaansche infanterie in een blokhuis en twee Amerikaansche stoomsloepen, die een verkenningstocht maakten. Eensloep werd tienmaal getroffenniemand werd gedood of gewond. De schepen I „Texas" en Vixen" openden eindelijk het vuur, waarop de Spanjaarden zich terugtrokken. Maandag was het schip „Yankee" in gevecht met de forten van Cien- fuegos. Een Spaansche granaat ont plofte op de „Yankee"; een man werd zwaar gekwetst. Nadere berichten vermelden het vol gende: Een officieel telegram uit Santiago de Cuba behelst dat Zaterdagochtend de Amerikanen getracht hebben bij Cabanas te landen met drie sloepen vol soldaten, onder bescherming van het vuur der Amerikaansche schepen. De aanvallers werden echter terug geslagen door het geweervuur der Spaansche infanterie. Volgens particuliere berichten is by het jongste vuurgevecht voor de baai van Santiago een Spaansche granaat neergekomen tusschen de bemanning van een Amerikaansch pantserschip. Een ander projectiel viel in den schoor steen van een Amerikaansch oorlogs schip en richtte veel schade aan. De koloniale regeering te Havana heeft 14 hoogleeraren van de univer siteit afgezet, omdat ze uit vrees voor den oorlog vertrokken. Het Ameri kaansche smaldeel bij Havana blijft werkeloos. De spaansche pers teekent eenstem mig verzet aan tegen de bewering van Amerikaansche zijde dat lijken van Amerikanen verminkt zouden zh'n. De kolonne van Nunez heeft te Puerto Principe 38 opstandelingen gedood, terwijl 8 Spanjaarden sneu velden en 44 gewond werden. De kapitein van een Engelsch stoom schip verklaart, dat hy het spaansche eskader gezien heeft op de hoogte van Cabo da Gata (de zuidoostpunt van Spanje, aan de Middellandsche Zee). De opstandelingen te Manila heb ben Vrijdagnacht een algemeenen aanval gedaan. De Spanjaarden had den vernomen, dat de opstandelingen zouden trachten, het kruitmagaz|n te Malute en Santa Mesa te veroveren. Zy trokken hun macht bijeen om die punten te beschermen, maar onder wijl maakte de vijand zich meester van de noordelijke voorsteden Mala- bon en Cabocan. De Dnitschers stelden schout-by- Dacht Dewey voor, de gewonde Span jaarden aan boord van hun oorlogs schepen te nemen, maar Dewey wilde dat niet toestaan. De „Temps" verneemt uit Madrid Men zegt dat generaal Angusü het i gezag neerlegde en de capitulatie van Manila teekende, echter niet in de hoedanigheid vanlgouverneur-generaal. Het bericht, dat het reserve-eskader Gibraltar gepasseerd is op weg naar het Zuiden, wekt groote voldoening, want men hoopt, dat de expeditie troepen de bezettiDg van het eiland Luzon door de Amerikanen in gevaar zullen kunnen brengen, of althans een zelfs tijdelijk verlies van de rest van den archipel beletten. Hot is onjuist, dat Manila zich heeft overgegeven en generaal Augustiheeft het opperbevel niet neergelegd, aldus wordt uit Madrid gemeld. De correspondent van de Temps te Madrid verneemt, dat de val van Manila aanstaande is, ofschoon de ministers het tegendeel verzekeren. Men zegt dat als Manila zich moet overgeven, Uo-Ilo de zetel van het bestuur zal worden. Het gerucht loopt dat het eskader van Camara naar Boston koers zou zetten om eenige Amerikaansche ha vens te bombardeeren; volgens ande ren zou het echter naar de Filippij nen gaan. Nieuwe lichtingen zullen onverwijld onder de wapens geroepen worden. Een Spaansche kanonneerboot heeft de haven van Havana verlaten om de Amerikanen mede te deelen dat Blanco weigert de krijgsgevangenen van de „Merrimac" uit te leveren. De amerikaansche staatssecretaris voor oorlog Alger, loochent het be richt van de „World", dat president Mac Kinley en hijzelf ontevreden zou den zyn over het gedrag van generaal Miles en besloten zouden heb Den hem tot aftreden te nopen. Vrydag heeft een langdurig onder hond plaats gehad tusschen den mi nister van oorlog te Madrid en den Britschen gezanter wordt druk over Politiek Overzicht. De kabinetscrisis in Frankrijk is nog niet opgelost, of het moest heden- j middag zijn geschied. De president der Fransche republiek had Ribotde opdracht gegeven een kabinet te for- meeren, maar toen deze weigerde aan Sarrien het vormen van een ministerie van verzoening opgedragen. Sarrien zou hedenmiddag zyn antwoord me- dedeelen om in dien tusscheDtyd zijne vrienden te raadplegen. Terwijl Frankryk dus nog geen nieuw kabinet heeft, is Italië ook het zyne kwijtgeraakt. Zaterdag heeft minister di Rudini in de Kamer medegedeeld, dat het ministerie zyn ontslag heeft genomen tengevolge van den politieken toestand en opdat niet bevooroordeeld over de .ernstige quaestiën van publieke orde worde beslist. Hij verzocht de Kamer haar zitting te schorsen, en voegde er by dat de voorzitter haar opnieuw zal kunnen bijeenroepen, als het noodig is. Over eenkomstig deze voorstellen werd be sloten, en de zitting opgeheven. De Koning hield zich zyne beslis sing voor. In den Senaat legde di Rudini een gelijke verklaring af als in de Kamer. De Senaat heeft daarom zijn zitting Weyler maakt bekend dat hij de regeering zal interpelleereD, zoodra de val van Manila Bekend wordt. Aan een lunch met den Spaanschen generalen staf te Manila heeft de commandant van het Duitscüe oor logsschip „Irene' gezegd dat de Ame rikanen nooit de Filippijnen zullen inlijven, zoolang Wilhelm II keizer is. Spaansche bladen maken melding van een manifest van bewoners van Catalonië ten gunste van den vrede. Dit manifest, uitgevaardigd door den Bond der Cataloniërs en onder teekend met de namen van 35 ver- eenigingen en 18 bladen, zegt dat de betreurenswaardige toestand waarin nu het land verkeert, het gevolg is van het feit dat de regeering noch het stelsel van bet absolutisme ver tegenwoordigt, noch het constitutio neel^ noch het parlementaire, maar enkel en alleen het stelsel van de wanorde. Het manifest erkent dat de Yereenigde Staten gehandeld hebben op niet qualificeerbare wijzemaar het meent dat het toch het beste zal zyn, als SpaDje zich het verlies van een deel van zyn gebied getroost en dezen vreeselijken oorlog een einde laat nemen. In het stuk wordt daarom verlangd dat er onmiddellijk vrede worde gesloten. Geen enkel groot in Catalonië verschijnend dagblad geeft instemming met het manifest te ken nen de onderteekeningen zyn byna alle van weekbladen welke in net Catalaansch geredigeerd worden. De italiaansche bladen oordeelen niet gunstig over den toestand van het oogenblik. Alle bladen erkennen, dat deze ernstig is, en dat in alle politieke kringen onrust en verwarring heerschen. Volgens het laatste bericht over der. uitslag der verkiezingen voor den duitschen Rijksdag zyn 857 verkie zingen bekend. Gekozen zyn34 conservatieven, 6 leden van de ryksparty. 75 van het centrum, 4 van de Reformpartei, 8 nationaal-liberaleD, 2 candidaten van de Vrijzinnige Vereeniging, 33 sociaal democraten, 11 Polen, 1 Deen en 8 wilden. Er moeten 175 herstemmingen gehouden wordeD, waarbij betrokken zyn46 conservatieven, 19 leden van de ryksparty, 39 van het centrum, 7 van de Reformpartei, 68 nationaal liberalen, 5 candidaten van de Vrij' zinnige Yereeniging, 37 van de vrij zinnige volkspartij, 9 van de Duitsche volkspartij, 9 van den Bund der Land- wirte, 91 sociaaldemocraten, 2 Polen, 9 Welfen en 8 wilden. Faure heeft Ribot ontvangen, die geweigerd heeft een kabinet te vormen. BINNENLAND HAAGSCHE BRIEVEN. De uitslag der verkiezingen voor de Provinciale Staten is in Zuidhol land, en met name iu den Haag, zeer teleurstellend geweest voor de vrijzin nigen. Wat de residentie betreft, de eenheid der beide fracties dier party by de stembus was minder hartelijk dan verwacht mocht worden. De rech ter begaf het blijkbaar aan de lin kerzijde niet, dat een der zittende leden, de heer de Yries, agent van de Nederlandsche bank, door haar was uitgeworpen. En ook ter linker zijde vond de gevolgde gedragslijn geen algemeene instemming. Men was van meening, dat tegenover de zittende liberale leden geen vooruitstrevende candidaters moesten gesteld worden en alleen by vacatures een kracht meting der fracties geoorloofd kon heeten. Vandaar een vry groote lauw heid, zich kenmerkend in gebrek aan opwekking der kiezers en in tragen stembusgang, hoewel het niet twijfel achtig is en by de herstemming vermoedelijk ook blijken zal dat de Haagsche vrijzinnigen over een meerderheid van minstens 2000 stem men beschikken. Iedereen wordt geacht de wet te kennen. Jawel, daar mot je om ko men! Men zou verbaasd staan als ik de namen noemde van eenige, laat ik zeggen een tiental, kiezers, die van de lijst zijn afgevoerd. Daaronder zijn sommige van de hoogste staats dienaren, raadsleden, hoofdambtena ren, ja daaronder zyn zelfs ambte naren die voor het toezicht op de naleving der belastingwetten hebben te waken! De eenige schuldige, maar volko men onbewust, is de Minister Pierson. Toen ten vorigen jare de aanslagbil jetten van het personeel zooveel te laat werden verzonden (tusschen haak jes: 'k heb het myne thans, 19 Juni, nog niet in huis!) gaf hy aan de ont vangers last om niet te snel tot waar schuwing over te gaan. 't Gevolg daarvan is, dat in den Haag niet in Jan. gelijk de gewoonte was, doch eerst in Febr. de waarschuwingen zyn verzonden. En degenen die in die maand nog betaalden, verzuimden om voor 3 Maart daarvan ten stadhuize te doen blijken, omdat er niemand was, die hen daaraan herinnerde. Niemand? Tóch welde couranten deden het. Maar de bladen bereiken niet alle kiezers. Er is hier voor de kiesvereenigingen een geheel nieuwe taak maar een die niet verzuimd mag worden. Dat ik my ditmaal met de „polle- tiek", waarvan ik anders gaarne verre blijf, wat langer bezighield dan ge woonlijk, is te danken aan de omstan digheid, dat eigenlijk locaal nieuws ontbreekt. Over de moordaanslagen is men ai uitgepraat. Den Haag is een groote stad een nieuwtje verslijt er spoedig. Nu verdeelt men er zyn aandacht tusschen de nog steeds in gang znnde toebereidselen voor de September-fees- ten, waartoe ook de vrijwel verzekerde electrische verlichting van den ouden Scheveningschen weg behoort, de Scheveningsche haven en andere nieuwe ondernemingen. Wat de feesten betreft, kan ik den collega's in de provincie de verzeke ring geven, dat het Haagsche comité zyn uiterste best doet om hun den arbeid in de residentie zoo ^emakke- j lyk mogelijk te maken. Of alle pogin- gen daartoe zullen slagen, staat nog niet vast, maar zonder indiscreet te zyn want het is geen geheim meer kan ik toch wei vertellen, dat de journalisten hy den intocht der Vorstinnen een aparte tribune in den Koekamp zullen hebben, een der schoonste punten om den stoet te kunnen zien. De haven komt morgen in den Gemeenteraad aan de orde en het schijnt niet aan twijfel onderhevig, dat het voorstel der Raadscommissie zal worden aangenomen, hoewel oppo sitie in de pers en daarbuiten niet is uitgebleven. Tegenstander van de bommenhaven te zyn, schijnt even gevaarlijk als in een communistischen Staat voor aristocraat te worden ge houden. Eu aangezien zetel vastheid en beginselvastheid volstrekt niet synoniem zyn, zullen wel de twijfelaars tot haven-bewonderaars zyn bekeerd. Voor het stelsel, dat een half ei beter is dan een ledige dop is per slot van rekening toch ook wel iets te zeggen. En als men met dit halve ei nu een bevolking van plm. 20.000 zielen kan tevreden stellen, waarom zou men het dan niet doen Tevredenheid is een lief ding. Van nieuwe ondernemingen sprak ik. Ge hebt gezien, dat behalve de nieuwe omnibuslyn die op Schevenin- gen geopend zal worden, weder een andere verbinding met de badplaats in wording is, nl. een electrische spoorweg Rotterdam—Scbeveningen. Voor zoover daarby op reizigersver- voer is gerekend, scnynt mij deze onderneming wel een weinig lucht hartig. Het wil my dan ook voorko men, dat vermoedelijk op een groot goederenvervoer wordt gerekend, een vervoer dat, komt de haven tot stand, stellig voor groote uitbreiding vat baar is. Maar dan nog blyft de vraag der levensvatbaarheid met het oog op de toch stellig niet onaanzienlijke kosten. Grooter algemeene beteekenis heeft de concessie-aanvraag voor een elec trische sleepbootdienst met trol leygeleiding langs de Nederland sche rivieren, in aansluiting aan een reeds bestaande exploitatie Brussel— Marseille, 'k Zou er in een Haag- schen brief Diet van spreken, ware het niet, dat de concessie-aanvraag o. m. uitgaat van een bekend Haagseh ingenieur, den heer A. Ph. v. <L Ploeg, die aan het hoofd van een consortium voor ons land staat. Naar ik vernomen heb, is deze aanvraag om concessie bij de Reg. tamelijk gunstig ontvangen. Voor Scheveningen, waar alles nu en train is, werkt het weder nog niet gunstig. Vooral de avonden zijn te koud. En men moet al tot de ver stokte Melomanen behooren, om zich voor eeD. overigens prachtig concert, (dat is niet te ontkennen) een ver koudheid op den hals te halen. Maar de residentie telt honderden van die menschen die niet buiten muziek kun nen of het zich verbeelden. Voor deze ziekte is nog geen badplaats H. A. GANUS Jr. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Toegekend als blijk van goedkeu- 28) „Wie zyn zij? Als ik nog twee man tot myn be schikking heb, sta ik er voor in, dat het schip ons wordt! „Luister 1 Als den kerels, die hy wantrouwt, vertelt wordt, dat zy op 't allerlaatste oogenblik op een zin kend schip worden achtergelaten, zullen zy naar onze zyde overloopen om hun leven te redden. „Hoe zouden wy het moeten aanleggen om hen op de hoogte te brengen?" Hij schudde zwijgend het hoofd en verliet de hut; maar het volgende oogenblik stond by weer voor my zeide: „Overhaast u niet. Ik heb nog twee uur vrij om er rustig over na te denken.* Daarop ging hij naar het dek. Ik bleef aan de tafel zitten en veraonk in gepeins. De mededeelingen van Boson hadden my ten zeerste verrast Dat Stevens, na zyn belofte dat er geen bloed meer vergoten zou worden en na de sympathie, die ik het volk betoonde, toch nog laaghartig genoeg zou zyn mfi en de onschuldige personen te vermoorden, en dat nog iwel op het oogenblik, dat onze verlossing uit de be- fnarde positie een zekerheid scheen, was te verschrik kelijk en de gedachte verpletterde my als 't ware. Een diepe wanhoop maakte zich van my meester, die in een wilde woede oversloeg. Nauwelijks kon ik my zelf bedwingen om naar het dek te snellen en den schurk te vermoorden. Uit angst voor mijzelf begaf ik my naar den hut van den kapitein, moot de dear en gaf mij aan mijn sombere gedachten over. Het was nutteloos om in mijn positie te trachten weerstand te bieden. Op wien kon ik rekenen? Boson. Ik was er niet zeker van, dat hy mij zonder verdere hulp zou bijstaan of trachten myn leven te redden, als het zyne daardoor gevaar liep. De hofmeester? Zulk een flauwe kerel zou my maar last veroorzaken en van nog minder nut zyn dan de oude heer Robertson. Vele matrozen, indien niet allen, zouden wel met de moorddadige plannen van Stevens bekend zyn en dus een sterke tegenpartij uitmaken. En ofschoon ik de manschappen, die op de hand van Ste vens waren, niet kende, kon ik toch het niet op het laatste oogenblik aan laten komeD. Het gevoel van hulpeloosheid, dat zich tengevolge van deze overdenkingen van my meester maakte, is niet te beschrijven. Ik liet het geheele drama zooals het zou plaats vinden aan myn geestes oog voorbijgaande boot langzaam wegroeiend en een misschien ach terblijvend om het schip te zien zinken om er zeker van te znn, dat wy onschadelijk waren gemaakt. Dit alles zou aaarby op een donkeren avond of nacht gebeu ren, want de manschappen konden dan alleen veilig ontsnappen, als een andere boot hen niet zou kun nen bespeuren. Een idéé, dat den lezer barbaarsch zal voorkomen en dat ik toch niet geaarzeld zou hebben ten uitvoer te brengen, had ik er kans toe gezien, kwam by my op. Ik wilde n.m. wanneer de gelegenheid zich voordeed Stevens over boord gooiden. Maar hier waren alweder vijftig kansen tegen één, dat dit niet gelukken zou.Om mjj van den schurk te ontslaan zonder dat de dader ontdekt werd en zonder dat men achterdocht op my kreeg, zou zulk een gelukkigen samenloop van omstandig lieden vereischen, dat men al onder een zeer gelukkig gesternte geboren zou moeten zijn, om dit te durven verwachten. Wat moest dan ik doen? Ik had hen den koers reeds uitgeduid, dien we gaan moesten en kon dien dus niet verauderen. Maar als ik hierin eens een kleine verandering bracht, wat zou er dan gebeuren? Op het oogenblik, dat zy land in het gezicht kregen, welk het dan ook was, zouden zjj weten, dat ik hen bedrogen haden of zij al geloofden dat ik my in myn berekeningen vergist had, in elk geval zoaden zy het schip verlaten en de afschuwelijke misdaad vol brengen. Het een of ander schip signaleeren durfde ik niet. En wat ik ook verzon ik kon maar niet bedenken wat uitvoerbaar wasnn ik alleen zonder hnlp niets kon doen om de schipbreukelingen te redden besloot ik om moedig op den eens ingeslagen weg voort te gaan, ofschoon die onvermijdelijk op onzen ondergang moest uitloopeD. Door zulke bekentenissen verhef ik my zelf niet tot een heldmaar ik verlang ook niet dat men my nog hiervoor zal houden. Ik was en ik ben maar een een voudig man, die in een der afschuwelijkste toestanden geplaatst was, welke men zich bedenken kan. In myn ellende en ontzetting zag ik nergens een uit weg en moet myn blindheid dus erkennen, Een paar faalt n met de pen zouden my gemakkelijk tot een moe dig man maken, maar dan zou ik de waarheid Diet ver tellen en my de eer geven, welke aan de Voorzienig heid toekomt, door wier genade ik nu in staat ben deze geschiedenis te vertellen. Daar myn kleederen en andere zaken nog in de hut geborgen waren, welke nn door Stevens in beslag was genomen, riep ik den hofmeester ze te halen en by my te brengen. Mijn stem drong tot juffrouw Robertson door, die naar my toe kwam en mij dankte voor de vriendelijkheid, die ik haar en haar vader bewees. Zy had van de weinige artikelen, die ik haar gezon den had een goed gebruik gemaakt. BLeur baar was ge borsteld en netjes opgemaakt, een kraagje dat haar aar dig stond, en hetwelk zij in de doos van den hofmeester had gevonden, omsloot haar hals. Het was een aardig, Engelsch meisje, dat nu voor my stond; het doods- bleeke van haar gelaat was vervangen door een gezon den, rosen tint. „Papa schynt wat beter te zyn," zeide zy, „en vraagt voortdurend naar u; maar ik zeide hem," hier glim lachte zd allerliefst, „dat gy even goed rust noodig hadt als de anderen en daarby veel bezigheden hebt." Daarop zag zy my eenige oogenblikken ernstig aan en riep toen uit „Wat scheelt er aan, mijnbeer Rojle?" Waarom kykt ge zoo bezorgd

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1