Ie scMjtofiÉ ra Is „Atlanta." EN ADVERTENTIEBLAD. Ajaoisr3<rEM:3ïiisrTSFH,iJ"s ^JDV^rE^aTEDSra'J-HJJST: De ocrlfij tfisschen Spanje en Amerika. FEUILLETON. ESe Jaargang. Donderdag 23 Juni 1898c 4594 Voor Haarlem per 8 maandenf 1.20 Voor de dorpen m den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maandenL3Ö Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1-65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post - G.373 ö-iVaV' legels b-> Ces.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bii Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. nnem.enten en Advertentie-u worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feesteigen. B\;-auxKleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie générale de Publicity Eirang'ere Cr. L. DALBE d Co. JOHjS F. JOJS ES. Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montinartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Np verheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de pry's der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer /"0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad iu den omtrek zijn: Bloemendaal. Santpoort en Scholen, P. v. d. RAADT, Sandpoort; Heemslede, J. LEUVEN,bij de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER VelsenV,J. RU IJ TERBeverwijk, J. HOORNS; Hülegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Ofticieeie Berichten. De Burgemeester van Haarlem, rengt by deze ter kennis van dein- ezetenen dezer Gemeente, dat et op den 18en Juni j.l. executoir ver jaarde voljaars kohier Afdeeling no. 6 op de Personeele Belas- ag dezer Gemeente, dienst 1898, op eden aan den ontvanger der directe elastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens erinnerd, dat de belastingschuldigen erplicht zijn hunnen aanslag op den ij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 21 Juni 1898. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. Uit Manila wordt gemeld do. 17 ezer Sedert drie dagen wordt hevig ge- ochten in de provincie Bnlacan, der- ig mijlen ten noorden van Manila, ïeneraal Monet die, aan het hoofd ran 3000 man gemengde troepen, raar Manila oprukte, om dit te ont- etten, vond den spoorweg versperd in viel iu een hinderlaag. Na een ranhopig gevecht sneuvelde Monet, e inlandsche troepen liepen naar de pstandelingen over. De opstandelin- en hebben Malabon ingenomen. Toen je aanval begon, heeft, een bataljon nlandsche soldaten uit Pampagna, at voor zeer getrouw werd aa' ge- ien, op zijn officieren geschoten, nf werden er gedood. De Spaansche oldateo slaagden er in, de opstande- ingen te ontwapenen, maar een ge- leelte ontsnap ie. Het ging evenzoo toe bij Zapote, iet geheele regiment kwam, toen het ir op aan kwam, in opstand. Ik be- soek herhaaldelijk de buitenposten te Condo, Santa Mesa, Santé Ana en dalatede rebellen komen niet merk- taar vooruit, maar er wordt onop- ïoudelijk geschoten, zonder dat dit 'aren veel uitwerking schijnt teheb- >en. De Spanjaarden verkwisten dui- ;enden ponden araunitie, al maar schie- end op schaduwen in het kreupel- lout, het schijnt dat zij zoo snel mo gelijk hun schietvoorraad willen op- oaken, om zich op eervolle wijze te rannen overgeven en een einde te Daken aan den ongelijken strijd. Den l'-n dezer is er een groot feest [egeven te Cavite ter gelegenheid van Ie uitroeping der onafhankelijkheid an de Filippijnsche eilanden. Ame- ikaansche officieren waren er niet tegenwoordig. Men zegt dat Agui- oaldo een rede heeft gehouden, zeg gende dat de opstandelingen zelfbe- ituur kannen verkrijgen onder Ame rikaanse)- protectoraat, iu den geest ran Engelsche protectoraten. Hy zeide k te gelooven, dat de opstandelin- ;en, Dewey's aansporingen eerbiodi- )nd, er nooit aan gedacht hebben lanila te beschieten. Aan de „Times" wordt uit Hong- rong geseind: De laatste berichten lit Manila bevestigen niet den indruk dien men daar ter plaatse schijnt te hebben, dat ul. de opstandelingen zich nog wel tegen de Amerikanen zullen keeren. Aguiüaldo's strijdmacht werkt trouw mede tegen de Span jaarden. Een brief uit Manila te Madrid ont vangen, bohelst. dat in bet zeegevecht bij Manila de Boston. Baltimore en Oregon ernstige averij beliepen en 20 Amerikanen het leven verloren. De juistheid van dit bericht wordt nogal in twijfel getrokken, vooral ook omdat de Oregon niet in de Filip pijnsche wateren is geweest. Het Journal te New York maakt een telegram uit Hongkong, openbaar, meldende dat de Chineesche regeering aan hot Amerikaanscbe adviesjacht Zafiro gelast heeft de Chineesclie wateren ten schieljjkste te verlaten, zonder de gebruikelijke 24 uur toe te staan voor het innemen Yan proviand en steenkool. Luidens een tele,'ram uit Washing ton is de rechtstreeksche gemeenschap met Guantanamo hersteld, langs den weg van den Franscben kabel. Uit Santiago wordt aan het Daily News gemeld, dat verscheidene Spaansche officieren door het eerste dynarnietschot van de Vesuvius ge dood werden. De vreeseljjke verwoestingen, door dez6 projectielen aangericht, deden veel verwarring in de Spaansche ge lederen ontstaan. Op de Amerikaanscbe vloot is men overtuigd, dat er wanhopig gevoch ten zal worden vóór Santiago zich overgeeft. Kapitein Ortonaz, hoofd-ingenieur van do haven, werd door eeu schot gedood. Volgens een telegram uit Havana hebben de rebellen de stad Herra- dura aangevallen, maar zy zjjn met groote verliezen teruggeslagen. Volgens een bericht, van de pers- boot bij Santiago heeft Garcia Zondag een onderhoud met Sampson gehad aan boord van het Spaansche admi raalsschip over het insluiten van Santiago. Garcia verzekerde dat 4000 opstandelingen zich op minder dan 40 mijlen van de stad bevonden en op 3 mylen van Holguin. Men weet thans dat de „Merrimac" het vaarwater in het kanaal van Santiago niet geheel verspertsche pen kunnen ongehinderd er laDgs va ren. De „World" maakt het volgende telegram uit Washington openbaar: De Cnbaansche junta heeft uit Ha- vaua een beriebt gekregen over een moordaanslag, onlangs op maarschalk Blanco gepleegd. Mariano Salva, een joDg vrijwilliger, loste een geweer- j schot op Blanco toen deze 's namid- I dags zyn paleis verliet. De maarschalk werd in het linkerbeen getroffen. De dader is in hechtenis. Blanco heeft I den krijgsraad bijeengeroepen en een j beroep gedaan op de vaderlandsliefde der vrijwilligers. iSedert den moordaanslag heeft Blanco het paleis verlaten en de wyk genomen naar El Principe, eene ves ting, van waaruit hy de zaken blijft j bestieren. Aan de „New-York Herald" wordt uit Washington geseindTenzij San tiago en San Juan de Portorico ge makkelijker kunnen genomen worden dan men denkt, zal de president ton derdenmale honderdduizend man moe ten oproepen. Het departement van marine te Washington heeft een telegram om vangen van admiraal Sampson, mel dende. dat Maandag generaal Shafter en de transportvloot by Santiago is aangekomen. Een telegram van de vereenigde pers uit Möle-de-Saint-Nicholas (Haïti) bevestigt dit. De tijd en plaats van de ontscheping zyn nog niet be paald. De sterkte van do legermacht is iets meer dan 15,000 mau. Op reis zyn enkele gevallen van typheuse koorts en mazelen voorgekomen, maar over het algemeen verkeeren de man schappen in een goeden toestand en heerscht onder hen een uitnemende geest. Ook volgens een officieel apaausch telegram liggen 50 Amerikaansche schepen voor Santiago, die de landings troepen aan boord hebben. De stryd is ophanden en de Spanjaarden be zetten de kust. Er is Dinsdag een brigade uit Al ger's kamp te Falls Church in Virginia naar Fort Monroe gecommandeerd, om zich daar voor Cuba in te schepen. Het gerucht loopt dat de spaansche Kamers de volgende week hare zit tingen zullen schorsen. Do minister van financiën zal, naar men zegt, ont slag nemen en Sagasta de kwestie van vertrouwen stellenen indien het ka binet ontslag vroeg, zou het vervan gen worden door een krachtig mini sterie. De Kamer beeft het wetsvoorstel van de republikeinen in overweging genomen, strekkende tot invoering van algemeenen, militairen dienstplicht. Volgens berichten uit Madrid denkt de Regentes erover afstand te doen van den troon wegens den hachely- ken toestand, waarin het land ver keert. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 22 Juni 1898. In den Bodega „Au Vignoble, Sportbar", van den heer R. Maas, aan de Kruisstraat alhier, is een nieuw soort kwast, nml. Kroonkwast verkrijgbaar. Deze kwast, bereid uit zuivere citroensap, geconserveerd met suiker en wettig gedeponeerd en geheel vrjj van alcohol, is met de zomerdagen een aangename, verfrisschende drank. BINNENLAND. Uit de „Staatscourant". Besluiten en Benoemingen. Benoemd voor den tyd van S jaren gerekend van 30 April 1898, by het personeel van den geneeskundigen dieQSt der landmacht tot reserve-, officier van gezondheid der 2e klasse, I de heer P. Romyn, arts; met ingang! van 13 Juli 1898, voor den tyd vani drie jaren tot plaatsvervangers van den districtsveearts wien Dordrecht' ais standplaats is aangewezen, P. A. Goedhart, veearts te MeerkerkI. van Klaveren, veearts te Leerdam W. H. vao Haseleu, veearts te Via- nenmet ingang van l Augustus 1898, tot directeur van liet post- en telegraaf kantoor te Helmond H. Fluy t, thans in gelijke betrekking te Waal wijk; met ingang van 1 Juli 1898, tot schoolopzieuer iu het arrondisse ment Groenloo dr. J. J. Moolhuizen, te Stad-Deutichem. Eervol ontslag verleend aan J. C. Gülcber, op zyn verzoek, als schoolopziener in het arrondisse ment Hilversum. Op pensioen gesteld, met ingaug van 1 Juli 1S98, de kapt. J. W. H. Schreurs, van het 8e rog. inf. en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1495 's jaarsaan dien kapt. is de rang verleend van majoor. Bevorderd, met ingang van 1 Juli, bij het dep. van koloniën tot hoofdcommies, de commies Th. Jeltes en tot adjunct commies, de eerste klerk J. J. Meeter. Audiënties. De gewone audiënties van de mi nisters van financiën en van oorlog op Donderdag 23 Juni en van den minister van koloniën op Vry dag 24 Juni zullen niet plaats hebben. De Sultan van Siak. De heer Van Sandick, redacteur van Insulindeheeft een bezoek ge bracht aan don Sultan van Siak en deelt daaromtrent in zyn blad het volgende mede Toen wy ons visitekaartje hadden afgegeven, werden wy zonder eenige formaliteiten onmiddellijk daarna toe gelaten op kamer No. 62, waar de Sultan met den heer Schouten nog aan de ontbijttafel zat. Jang di Pertoewan besar Sjarif Hasjim Abdoel Djalil Saifoeddin, Sultan van Siak Sri Indrapoera en Onderhoorigheden sedert 1891, is een breedgeschouderd man van middelba ren leeftijd, die veel meer een Ara bisch dan een Maleisch type heeft. Op het hotel de l'Europe wapperde, behalve de Nederlaadsche vlag, een zeer eigenaardige vlag, die een geel veld vertoont. In den bovenhoek, aan de zyde van den vlaggestok, is een cirkel, waarin een brninroode figuur. Deze bestaat uit een horizontalen balk, aan welks uiteinde vertik ale dwars balken, terwijl aan bet midden naar boven toe eveneens twee uitsteeksels zijn aangebracht. Daaronder is een ringetje. Onder dit figuur is een meer gecompliceerd teeken, dat er uitziet I als een soort slee, waarbinnen twee halve maantjes met de bolle zyde naar beneden. Die vlag was het eerste onderwerp van het gesprek, dat in het Maleisch gevoerd werd. „Ik heb in de couranten gele zen, dat dit de vlag en het wapen van Slak isdat is tocli niet zoo Z.H. „Dit is niet juist; het is myo vlag, eu het is myn wapen. Ik alleen heb het recht dit wapen te voerenhet is een recht, dat uitslui tend toekomt aan de afstammelingen van den grooten profeet Mohammed." „Stamt Uwe Hoogheid werkelijk j van Mohammed af?" Z.H. „Ja, zeker, ik ben trotsch op die afstammingik ben van voor- namer familie dau zelfs de Sultan van Turkye, die geen afstammeling van Mohammed is." De heer Schouten. „Die afstam ming van den Sultan van Siak is de oorzaak, dat Z. H. door alle Moham-1 medanen in Iudië zeer bijzonder ver- eerd wordt, en dat niet slechts in Nederlandseh-Indië. Toen wy te Sin gapore kwamen van Siak, op onze reis naar Batavia, werd Z.H. door de voorname, rijke Arabieren, die, zooals u weet, te Singapore wonen, plecht statig begroet en uitgeleide gedaan. Zy huldigen in hem minder een Nederlandsch-Indisch vorst, dan wel een landgenoot, afstammeling van den profeet." „Is het voor Z.H. niet moeilijk hier te lande zjjn Mohammedaansche godsdienstplichten waar te nemen De heer SchoutenZ.H. is op dat punt zeer liberaal. Hy drinkt zjjn glaasje wyn op zyn tyder moet natuurlijk voor gezorgd worden, dat hem geen varkensvleesch wordt voor gezet." „Is U van plan, ook nog het buitenland te bezoeken Z.H. „Ja, zeker, doch ik ver wacht voor dien tyd in audiëntie ont vangen te worden door H.H. M.M. de Koninginnen." „Is het de eerste maal, dat U een reis maakt zoo ver van Uw land? U zult wel veel vreemds zienzou ik U mogen vragen wat U het meest frappeert in Europa?" Z.H. „De groote bruggen, vooral de groote spoorwegbruggen over de Nederlandsche rivieren. Ik wist niet, dat de ingenieurs zulke lange bruggen konden bouwen. En dan die verba zende groote huizen en publieke ge bouwen." „Heeft u al veel fabrieken ge zien, en hebben die u ook bijzonder getroffen Z.H. „Ik heb nog niet veel tyd daarvoor gehad. De fabriek van Van Kempen vond ik bijzonder interes sant. Niet alleen dat daar zulk mooi zilverwerk gemaakt wordt, maar vooral dat het zoo gauw gaat" Na de gebruikelijke praatjes over het koude weer, waarmede Z.H. heel weinig sympathiseerde, namen wy ons afscheid, nadat wy Z.H. plechtig be dankt hadden voor de welwillendheid, waarmede hy ons te woord gestaan had. Nieuwe pakjes-dienst. De Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij is voornemens den volgenden maatregel in te voeren. Zy heeft nl. bet bagagebureau in de vestibule van een paar stations aan gewezen als plaats, waar pakjes kun nen bezorgd worden, en heeft boekjes laten drukken, waarin een 50-tal afleveringsbewyzen zyn, die afge scheurd kannen worden welke boek jes tegen geringen prijs voor winke liers verkrijgbaar zyn Elk blaalje bevat drie van hetzelfde nummer voor ziene bewijzenéen, dat op hot pakje geplakt wordt, een ander, dat de eigenaar bewaart en een derde, dat door den winkelier, als by het pakje ter bezorging brengt, wordt aange boden, om door den beambte, met de iubewaarneming belast, voor ontvangst te doen afteekenen. De eigenaar beeft nu niet anders te doen dan, voor by het tourniquet doorgaat, in het bagagebureau zjjn afleveringsbewys te vertoonen en ont vangt tegen betaling van 5 cents be- waarloon, zijn pakje. De maatregel zal 1 Juli a.s. iu werking treden en zal voorloopig alleen op de stations Amsterdam en 's Gravenhage toegepast wordeu. Ontvangst der buiten- landsche pers. Het Hbld. meldt: Nu de Figarowaarschijnlijk door een misverstand of door eene onbe scheidenheid, het voorloopige pro gramma mededeelt van de ontvangst der buitenlandsche pers, meenen wy dit ook te mogen publiceeren. Het luidt als volgt: 1. De vertegenwoordigers der bui tenlandsche pers zullen vry vervoer genieten in de le kl. van de beide groote spoorwegmaatschappijen 2. Extra-treinen zullen ter hunner beschikking worden gesteld voor de verplaatsing welke door liet program ma zal worden vereischt; 3. De overtocht van Queensborough naar Ylissingen, evenais het traject van New-York naar Rotterdam (per Holland-Amerika-lijn) zal gratis zyn. 4. Te Amsterdam zal een gebouw (het gebouw „Eensgezindheid" op het Spui), in modern-Hollandsclien stijl gemeubeld, met een studeerzaal en een conversatiezaal, ter uitsluitende beschikking der journalisten worden steld. In Den Haag zullen zq een zaal gereed vinden. 5. In het Persgebouw te Amster dam zal een permanent bureau zete len tot bet geven van inlichtingen; 6. De vertegenwoordigers der bui tenlandsche pers zullen eeu boekje ontvangen dat toegang geeft tot de treinen, enz.; 7. De vertegenwoordigers zullen, ten einde zich op de hoogte te kun nen stellen van bet laud, een gids ontvangen in twee deelen. waarin de noodige inlichtingen voorkomen over Nederland, zyn koloniën, den handel j enz.; 8. Zaterdag 3 Sept. zal den verte genwoordigers der buitenlandsche pers eene receptie iu het persgebouw wor den aangeboden 9. Zondag 4 .Sept. zal de burge- PO) Hy vond het even aardig als zy en keek haar grin- Hekend aan. I „Mynheer Royle," zeide zy haar mooie oogen naar my opslaand, „er moeten er moer aan boord zyn zooals fèoson. Zy kunnen het niet allemaal met den timmerman eens zijn." I „Dat zullen wy trachten te weten te komen," ant woordde ik. I „Luister eens, juffrouw,® begon Boson, na eerst een (blik op de matrozen en toen op Fish te hebben ge- kor peD. j „Zij zouden denken, dat hy hun een poets wilde bak ken om hen zoodoende allemaal aan het gerecht over te (leveren. Als ik een der hunnen was, dan zou ik er zoo over denken en ge kunt er zeker van zyn, dat ik jgelyk heb." „Maar hy zou hun toch cheques op zyn bankiers kan nen geven, daar zouden ze toch geen valstrik in zien," izeide zy blijkbaar meer ingenomen met haar plan, na ik het ondersteunde. „Matrozen weten niets van bankiers of dergelijke menschen af, juffrouw. Zy zyn met hun dertienen, den kok en den hofmeester meegerekend. Laten wy twaalf zeggen. Als uw vader een tasch met goudstukken bij zich had, en hun ieder honderd pond uittelde, dan j zouden zii hem gelooven. Maar ik zou hen niet ver trouwen. Zy zouden bet geld opsteken en het schip toch laten zinken. Dat is zoo zeker als twee maal twee vier is. Zij zyn op bun schurkenleven zeer gesteld en de tim merman zou zoo mooi praten, dat bet wagen van hun leven meer dan honderd pond waard is enz. dat zy het weldra weer geheel met hem eens zouden zyn." Hij liep naar het achterdek en bleef even met Fish praten. „Ik. vrees, dat Boson gelijk heeft", zeide ik. „Daar hy tusschen hen geleefd en dikwijls met hen gesproken heeft, kent hy bun karakters te goed om maar een oogenblik aan den uitslag van uw plan te twijfelen." „Maar papa zon hen stellig betalen, mynheer Royle. Hy zal hun eiken waarborg willen geven, dien zy maar noemden, om hun te bewijzen dat zy geen gevaar liepen. Papa zou hun het; geld kannen zenden zy behoefden niet over te komen en zouden dos niet gezien worden." „Wy weten wel, dat zy geen gevaar loopen, maar kunnen wy hen dwingen ons te gelooven „Laten wy het tenminste probeeren." „Neen vergeef my wy moeten het niet probee ren. Wy moeten er niet meer met hen over spreken. Gij hebt nw vader's plan aan Stevens meegedeeld, laat hy het wederkeerig aan zyn maats doen. Lokt de beloo ning hen toe, dan kunt ge er zeker van zyn, dat zy u mede naar wal zullen nemen. Maar stel geen al te groot vertrouwen in uw plan. Het zyn schurken, dat zal u aan 'teind blykeu. Boson's argumenten zijn zeer juist eu zelfs zóo joist, dat ik daardoor nog meer ver trouwen in hem heb gekregen. Hy erkent, dat zyn eigen leven gevaar loopt en ik geloof, dat hy bezig is een plannetje op touw te zetten om ons te redden. Zie maar hoe hy naar ons kyktHy zal zoo dadelijk wel naar ons toe komen. Ik heb ook een schema van een plan in myn hoofd, maar het is mij zelf nog niet dui delijk genoeg om het nu te besprekeu. Moed gehouden!" zeide ik, bezield door haar schoonheid en de sprekende uitdrukking van haar blauwe oogen„de bekentenis yan Boson, dat zjjn eigen leven niet veilig is, over tuigt my, dat ik op hem kan rekenen en deze gedachte schenkt my moed. Ik stel nu grooter vertrouwen in hem, dan eenigen tyd geleden. Als ik maar een paar geweren kan machtig worden want zelfs van den hofmeester kon nog wel een man gemaakt wordeu, die met een revolver in de hand voor zyn leven strijdt durf ik alles trotseeren. Maar twaalf tegen twee wat zou onze kans zjjn? Ik moet er niet aan denken, ter wijl het leven van uw vader en u van ons afhaugt." „Neen," antwoordde zy beslist. „Wy moeten een an der en beter plan bedenken. Ik zal er mij mede bezig houden." Boson naderde ons langzaam. Hy sloeg een touw om een der ijzeren pennen op de verschansing, zag in het water, kwam wat dichterbij, kreeg een pijpje uit zijn zak en vroeg my om wat vuur. Ik had juist een doosje lucifers in myn zak en gaf het hem. Dit was een goed voorwendsel om een ge- 1 sprek met. mjj aan te knoopen. „Het is lang aoo verdacht niet nu met elkaar te praten dan 's avonds of in de kajuit, waar bovendien de wauden ooren hebben," begon hy, „de quaestie is dezehet volk is zeer slecht behandeld geworden, kreeg bedorven voedsel te eten en werd door don ka- gitein en Duckling zóó afgebeuld, dat zy eindelijk aan et muiten sloegen. Ik geloof niet, dat zy van plan waren geweest den kapitein en zyn kameraad te doo- denmaar het gebeurde nu eenmaal en a'.len waren er even schuldig aan, maar Stevens was toch de hoofd schuldige. De timmerman sloeg Coxon voor den grond en de anderen schopten hem, niet wetende dat hy reeds dood wasvier of vyf speelde bet zaakje met Duck ling klaar en zoo ziet ge dus juffrouw, dat allen aao de misdaad schuld hadden. Als éen man den kapitein en een ander Duckling vermoord had, denkt ge dan, dat de anderen allen op hun hand zonden zjjn Maar zy deden het gezamenlijk, dat is het. En de eenige, die niet aan den moord meehielp, was ik, ofschoon ik hun zeide, dat ik naar hart en ziel één met hen wasen wat is het gevolg er van Dat Stevens mjj wantrouwt en ik ben er van overtuigd dat ik evenals gy niet me de naar wal zal genomen worden." Dit zeggende begaf hy zich naar het achterdek, keek op het kompas, toen naar de zeilen, liep eenige malen op en neder, om de doodeenvoudige reden dat wij de attentie van het volk niet zonden trekkeü. Nu naderde by weer en bleef op eenigen afstand in een onverschillige houding staan. „Boson," zeide ik, my met nedergeslagen oogen tot hem wendend, zoodat men op eenigen afstand met kon zien, dat ik sprak, Juffrouw Robertson heeft Stevens

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1