jorisstraal li GARNEERING Dewar's Scotch Whisky. AUKES Co,, Mantels en Costumes. Minerale Wateren en Limonades Gazen iq, Gebr. OOSTERMEIJER. LUC. WOLVERS Co., Amsterdam. een jaar in de gevangenis doorbracht bewast, dat men daarna nog geen voor zyn geheel leven vernietigd per soon is. De celstraf is ten onzent geleidelijk ingevoerd; zeer langzaam heeft men baar duar uitgebreid; de ervaring heeft noch hier noch elders bewezen, dat de celstraf een zoo on gunstige werking heeft, als hier wordt beweerd en ik zelf heb in mijn prak tijk personen ontmoet, die na een be- t: ekkelijk langdurig verblijf in de cel zich spoedig weer aan het maatschap pelijk leven aanpasten. Yeel, ont zettend veel, hangt hier af van de individualiteit". De heer Simons wil bij het bestaand verschil van meening over den in vloed van het celverblijf er alleen de aandacht op vestigeD, dat waar het aantal van hen, die op het tijdstip der veroordeeling reeds krankzinnig waren naar aller oordoel niet gering is, ter wijl bij nog meerdereu de geestesstoor nis latent aanwezig is, waar boven dien misdaad en krankzinnigheid zoo nauw samenhangen, men voorzichtig moet zjjn in het trekken van zijne conclusies. „In een ander opzicht mag echter die conclusie zeer beslist zijn, name lijk bij het aandringen op verbeterd psychiatrisch toezicht in de gevange nissen. In die richting is ten onzent nog veel te doen. Werkelijke deskun digen moeten zich door voortdurend, geregeld toezicht rekenschap geven van den invloed, dien de cel op iederen gevangene heeft en zoo blijkt van eenig spoor van verkeerde gevolgen, van stoornis iu het zenuwleven van eenigszins ernstigen aard, moet het verblijf in de cel ophouden". Een volgende maal zal prof. Simons nog nader stilstaan bij de wijze van topassing van het stelsel ten onzent en by de z. i. zeer wenschelijke ver beteringen die er in kunnen worden aangebracht. Onweer. Men schrijft uit Gulpen d.d. 23 Juni Gisternamiddag kwamen hier zware onweders, gevolgd door hevige stort buien en hagelslag, onze streken teis teren en onze prachtig verschenen eu welig groeiende veldvruchten vernie len. De regen was zoo hevig, dat in weinige oogeDblikken tyds de veld wegen en grindwegen geheel over stroomd waren, karrevrachten slijk en aarde, tot zelfs gekorte boomstam men medevoerende. De wegen waren als 't ware in rivieren herschapen. kt Leek wel of er een plotseling inval lende overstrooming plaats had. Op eene pachthoeve werden niet minder dan 70 hoornen omver geslingerd, eensdeel door den stroom van het water, anderdeels door den hevigen storm, die welhaast een orkaan moet geweest zijn, die tydens het onweer woedde. Op sommige plaatsen Éyn de appelbommen door den hagel ont bladerd, en de schors der takken ge deeltelijk verbrijzeld. Niet één men- schenleven stond op 't spel, ten ge volge van den watervloed, maar meerdere. Van tarwe, rogge en boonen beeft het noodweer niet alleen de stengels gebroken, maar zelfs plat te gronde geslagen. De aardappelen zijn van de akkers met wortel eu al wegge spoeld. Men trof er hagelkorrels als dui veneieren. Ongelukken. Vrijdagochtend heeft zich te Eind hoven de machinist van de sigaren- kistenfabriek vau J. Brüning Zd. onder zijn werkzaamheden zoo ge brand, dat hij kort daarop over leden is. Donderdagmiddag is te Eindhoven de negenjarige zoon van den heer J., die op een huis bezig was vogel nestjes uit te balen, van het dak ge vallen, ten gevolge waarvan hy ge storven is. Vrijdagmiddag is de heer M. te Bergen-op-Zoom, nabij Halsteren, onder de in gang zijnde stoomtram van Bergen-op-Zoom naar Tholen, geraakt, doordien hij zijn hoed die afviel, wilde grijpen en daarbij het evenwicht verloor en van het balcon viel. Zyn been werd onder de knie afgereden en moest terstond worden geamputeerd. Letteren en Kunst. Het huwelijk vau den heer D. H. Brondgce3t met mevr. Frenkel Bouwmeester is thaus door echtschei ding ontbonden. Sport en Wedstrijden. Wielrijder*. Het Journal des Sports verneemt, dat Jaap Eden spoedig, waarschijn lijk den 9n Juli, uit Amerika naar Frankrijk terugkeert. In bet traineerverslag, dat het Jour nal des Sports dagelijks publiceert komt over Bouhours' oefeningen op Woensdagmiddag op de baan van het Pare des Princes te Parys het vol gende voor: I „Bouhours, achter de quadrupletten Jallabert, Fay et, Loreaux, Rodieren Malart gezeten, rijdt 20 kilometer met I bewondereuswaardigen gang, de sncl- i heid is zoo groot, dat de gangma- kende machines elkaar bij elke ronde moesten afwisselen. Het zou zeer goed I mogelijk zijn, dat de onoverwinnelijke Cordang in Bouhours een tegenstan der vond, die hem den volgenden Zon dag te Amsterdam sloeg. w RECHTSZAKEN. Een vrijspraak. De arrondissements-rechtbank te Rotterdam, Donderdag uitspraak doen de in de zaak van Davy Blitz, direc teur der Algemeene Premiën- en Rentenbank firma M. Linden Co., in de Boompjes te Rotterdam, be- .-chuldigd van oplichting met premie- loten in Duitschland, beeft Blitz vrijgesproken. De rechtbank overwoog, dat zij by het onderzoek ter openbare terecht zitting niet uit wettige bewijsmidde len de overtuiging heeft geput, dat beklaagde zich aan de hem ten laste gelegde feiten vau oplichting zou hebben schuldig gemaakt en wel meer in het bijzonder niet omtrent de ge tuigen Hoppe en Walde door de by dagvaarding omschreven koop of het doen der daar omschreven betalingen. De eisch was 9 maanden gevange nisstraf. Diefstal te Halfweg. Vrydag werd voor de rechtbank te Amsterdam voortgezet de behandeling van de zaak van J. A. van Loenen, bek'aagd van diefstal, in den nacht van 25 op 26 April gepleegd in het buis van zyn schoonouders, toenmaals te Halfweg op het terrein van het buskruitmagazijD wonende. De recht bank had een nader onderzoek dat echter niet veel bijzonders had opgeleverd. Bekl. bleef hij zijn be weren, dat een niet te vinden kennis de dader zou zijn geweest. Het O. M. achtte zijn schuld be wezen en requireerde drie jaren ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Van Heerden, betoogde, dat het bewijs niet gele verd was. Uitspraak over 8 Mishandeling. De gemeentepolitie te Assen heeft thans proces-verbaal opgemaakt tegen den heer IJ. Z., hoofd der Wester- school aldaar, die beschuldigd wordt, een van de kinderen zijner school, een knaap van ruim 6 jaar, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van geld der schoolspaarbank uiteen ongesloten kast, op ergerlijke wijze te hebben gekastijd. De zaak is thans in handen der justitie. K o S o ai i n. Storm. De Makassaarsche Ct. ontving uit Bima nadere berichten omtrent den storm die daar gewoed heeft. De bandjir heeft verbazend groote schade toegebracht aan de bewoners van Birma, maar nog meer aan de bevolking der binnenlanden, waarvan het gevolg misschien hongersnood zal wezen. Op het gouvernemeritsgebied kun nen de Europeanen nog van geluk spreken, er js daar betrekkelijk wei nig schade geleden. Sommige Chinee- zen en Arabieren daarentegen zyn zwaar getroffen, daar de meeste han delsartikelen onder bet buis werden bewaard. In geen jaren is dit op te halen doordat bijna de geheele bevolking door de bandjir have en goed verlo ren heeft, zal 't voor de handelaren een heele trek zijn de uitstaande gel den binnen te krygen. De overstrooming is begonnen den 29sten April 's middags tegen 4 uur. Toen de eerste bandjir achter den rug was en het water min of meer was geweken, volgde daarop een veel grootere in den nacht van den 30sten April op den lsten Mei, omstreeks 1 uur, met zware aanhoudende regens en met een orkaan uit het noordwes ten, die tot den 3den Mei heeft aan gehouden. De wind werd echter tegen den morgen kalm, maar de regen hield nog aan tot den 3de. Berichten uit de Binnenlanden van Bima geven een veel vreeselyker aan zien aan de ramp. Op Sapi alleen moeten twee groote kampongs geheel zijn vernield en daarbij 128 menschen zijn verdronken. Van de kampong Sila is de helft weg, 140 huizen zijn daar vernield. De kanten uit van Prado is er eveneens groote schade toegebracht aan de plaatsen, gelegen aan de groote rivier van dien naam. De kampongs Simpa Sai, Siee, Wa- worada en Taugga hebben het meest geleden. Deze vier plaatsen hebben gezamenlijk plro. 218 huizen verloren van Tangga alleen 84. Het grootste gedeelte der bevolking is op de ber gen gevlucht en heeft zich aldaar voorloopig neergezet, want de rivieren in de binnenlanden zijn nog steeds boord vol. De goed bevolkte kampong Bello, alwaar eeu 4 of 5 maanden geleden plrn. 60 huizen door branden zyn vernield, heeft aan deze water ramp weer een plm. 1000 stuks hui zen moeten offeren, waardoor nog slechts een 4-tal lmizen zyn overge bleven van de geheele kampong. Ook de kampong Sikoeroe heeft door de bandjir geleden. Hier zyn eenige 10-tallen huizen weggeslagen en 2 menschen er bij omgekomen. Op Rabakodo zijn ruim 40 huizen weggeslagen, maar gelukkig valt er maar een menschenleven te betreuren. Op zee heeft 't- evenzoo duchtig gespookt. Een prauw palarie, geladen met inl. suiker van Flores met be stemming voor Sumbawa, is op den 2 Mei op de hoogte van Torowadoena tegen den grond geslagen en vergaan, en den 3e is een pranw palari op de kippen van Batoe Pabat (aan de monding van Bima) vast geraakt en vergaan, verscheiden andere kleinere vaartuigen zyn verongelukt. ho*TntoM604toMedOPge' GEMENGD NIEUWS De zaak Dreyfus. Bij zyn vertrek uit den raad van enquête te Parijs werd de heer De Reinach Vrijdag geïnterviewd door een redacteur van het corresponden tie-bureau Havas. De heer De Rei nach weigerde te spreken, maar deelde den inhoud van een brief mede, dien hy 's morgens van den heer Cony- beare uit Londen had ontvangen, en waarin deze heer ontkent de auteur van het artikel in de National Re view te zyn, er bjj voegende, dat de roededeelingen, die hy omtrent de zaak Dreyfus publiceerde, uitzuiver- der en authentieker bron kwamen, die elke logenstraffing tarten. Schwarzkoppen zal niet ontkennen dat hij een maandelyksche toelage gaf aan Esterhazy, die hem steeds inlich tingen verschafte. De generale staf is bedreigd, in buitenlandsche bladen het facsimile te zien afgedrukt van documenten door Esterhazy aan Schwarzkoppen verkocht. Eventueel zou dat in Februari gebeuren en het zwaard van Damocles zweeft hem steeds boven 't hoofd. Ik bid God dat de generale staf wys zal handelen gedurende den tyd die nog overblijft en gevoelens van rechtvaardigheid en moed zal tooneo. Blusclimiddelen in Schouw burgen. In het Wagnertheater te Bayreutb is thans een nieuw brandbluschmiddel aangebracht, dat reeds in vele schouw burgen van Amerika en Engeland is toegepast. Het bestaat uit een achttal buizen die in verschillende deelen van het gebouw geplaatst zyn en iu ver binding staan met een reservoir dat 25 kub. meter water kan bevatten en uit de waterleiding dan verder kan worden gevuld. Elke pyp is gesloten door een glazen bal die er in is ge soldeerd met een alliage van bismuth en antimonium, dat reeds hy 55 graden Celsius smelt, zoodat dan door den waterdruk de bal wordt uitgestooten en eeu waterstraal neerstort. Tevens begint dan een alarmklok buiten aan het gebouw te luiden. Aldus werkt de inrichting ook als niemand in den schouwburg zich bevindt. Er zyn in het gebouw 693 zulke pypen aange bracht. By de proef werd een hoop droge takken, met petroleum overgoten, aangestoken. Na 40 seconden smolt het soldeersel en in minder dan Ij minuut was de brandende massa ge-' bluscht. De kosten bedragen 30.000 mark. De Groothertog vau Saksen- Weimar. Karei Alexander groothertog van Saksen- W eimar-Eisenach vierde Vrij- dag zyn SOsteri verjaardag. Terwijl het geheele groothertogdom dezen dag met blyde opgewektheid vierde en de grijze vorst uit alle deelen van Duitschland hartelijke bewijzen van vereering ontvangt, stelt ook Neder land belang in deze gebeurtenis, die ons niet koud kan laten, waar zy een bloedverwant betreft van onze geliefde Koningin. De groothertog is gedurende 54 jaar in gelukkigen echt verbonden geweest, met. prinses Sophie der Neder landen, de zuster van wijlen Koning Willem III. Toen in het jaar 1896 den groot hertog zyne zoozeer begaafde echt- genoote door den dood werd ontno men. bleef Nederland niet in gebreke den treurenden gemaal te doen blijken van innige deelneming. Vooral de hoofdstad des Ryks, die zoovele onder nemingen telt, welke haar bloei ge deeltelijk hebben te danken aan de belangstelling der groothe; togio, deed toen van haar deelname blijken een groote scbare van burgers, met deu burgemeester aan het hoofd, betuigde den weduwnaar in een adres de har telijkste deelneming in zyn verlies en een zilveren krans, waaraan een eere plaats werd toegekend ouder de hon derden bloemstukken, die het graf in de slotkapel dekten, legde getuigenis af van de liefde van Amsterdam voor de overledene tante van Koningin Wilhelmïna. Thans is de rouwvlag op bet slot te Weimar gestreken eu waait er de vreugdewimpel. Dat de groothertog zich inderdaad in de- vriendschap der Duitsche vorsten mag verbeugen, bleek hem iu de droeve stonde, toen het lyk zyner gemalin aan den schoot, der aarde werd toe vertrouwd haar lijk werd gevolgd door Keizer Wilhelm, den koning van Saksen en andere boudsvorsten. En schrijver dezes, (ïo het Nederig Dagblad) die mede ging in den rouw stoet, herinnert zich nog het plech tige oogenblik toen Keizer Wilhelm, in gebed verzonken, vry de aandoe ning, welke zich van hem meester maakie, zich op zyn gelaat liet weer spiegelen. En thans stelt ook heel Duitsch land belang in den vreugdedag vau het Weimarsehe hof. De [Norddeulsche Allgemeine Zei- tung wijdt een hoofdartikel aan des vorsten verjaardag. „Geheel Duitsch land," zegt het blad, „en in de eerste plaats de door zoo nauwe familieban den met den hooggeplaatsten jubilaris verbonden keizerlijke familie, viert dezen feestdag van den nestor der Duitsche bondsvorsten mede met op rechte vereering. De grijze jubilaris wensebtedeQ 24o Juni door te bren gen in de tot kalm herdenken noo- dende stille bosschen van Wilhelms- thal. Daar kunnen slechts vriendelijke beelden en herinneringen voor zijnen geest oprijzen. Een byna 45-jarige SÖSÏÏM tijdperk van Duitschland heeft de kleinzoon van Karl August, de broe der van de eerste Duitsche Keizerin nu achter den rug, en met blijdschap mag hy getuigen, dat ook het aandeel van zyn land en van hem zeiven in de historische gebeurtenissen van den grooten tijd eene roemvolle bladzijde beslaat. En van den nabyliggenden berg af zichtbaar, wuift dan dé Wart- burg een groet, als een merkteeken van den edelen kunstzin, welken Karl Alexander, ook hierin de traditiën var zyn geslacht getrouw, altijd heeft beoefend en gekweekt. Ook de Kölnische Zeitunq brengt den vorst hare gelukwenschen. „Het avondrood van Weimar's grooteD bloeityd. aldus zegt het Keulscho blad, „liet nog zyn verlevendigende stralen in zyne jeugd vallen. Der vor stelijke moeder, wier streven het was oui de edelste kiemeu in het hart van haren zoon tot ontwikkeling te bren gen, stond als een trouwe raadgever den meester Goethe ter zyde om hem een alzijdige ontwikkeling te verze keren, die hem in staat zou stellen de plichten van zjn hoog beroep te vervullen. En die plichten heeft hy vervuld. Wars van alle persoonlijke belangen, slechts het welzijn van het groote Vaderland beoogend, ver wachtte hij, evenals zijn voorgangers, van Pruisen heil voor Duitschland en betoonde zich iu moeielyke dagen een trouw vriend on bondgenoot van Keizer Wilhelm I. In bet hoofdkwar tier des Keizers nam hy deel aan den oorlog tegen Frankrijk. Zijne plichten als heerscher poogde hy in alle opzichten goed te vervullen. In de vaste overtuiging, dat beschaving en kennis den zedelyken wil sterken en de materieele welvaart verhoogeü, schonk hy de grootste belangstelling aan inrichtingeu voor opvoediog en onderwijs. Dankbaar zal het nage slacht hem er voor zijn, dat hy, ne vens zoovele gedenkteekenen, die aan hem hunne restauratie danken, den vau sagen omgeven Wartburg, waar aan zich zoovele herinneringen voor het Duitsche volk vasiknoopen, in zyn ouden glans heeft laten hlyven bestaan. Moge, aldus besluit de Kölnische, de edele vorst nog zeer lang de vrach ten blijven genieten van zyn zegen- rijken arbeid. De Standard and Diggers' News uit Johannesburg meldt dat president Kruger lijdt, aan longontsteking in lichten graadtot nu toe is de toe stand echter niet ernstig. Het was Vrijdag de vierde verjaar dag vau den moordaanslag op Carnot. De president der republiek beeft het Panthéon bezocht, en een groote menigte bewoog zich den heel en dag langs het graf van den President. later nation aal telegramtarief. Het laatst verschepen nummer der Pr esse Internationale, orgaan van (jen internationalen journalisténbond, geeft een overzicht van den stand der onderhandelingen over eeu verlaagd tarief voor perstelegrammen in inter nationaal verkeer. België, Nederland, Boelg&rijje, Italië hebben geweigerd. Spanje, Servië en Frankrijk (na tuurlijk, daar door Frankrijk het initiatief is genomen) zyn zonder voorbehoud gunstig gestemd. Engeland, Zweden, Noorwegen en Denemarken hebben iu beginsel toe gestemd, maar overwegen nog de dé tails der uitvoering. Luxemburg heeft toegestemd, be halve voor verlaagd tarief van beurs en marktnoteeringen, waarvan het bestaande minimum (80 centimes) zou worden verhoogd tot 2 francs. Frank rijk acht dit te hoog. Portugal heeft toegestemd, behalve voor telegrammen aan nieuwsagent schappen. De onderhandelingen daar over duren voort. Hongarije wenscht de quaestie te renvoyeeren naar de eerstvolgende internationale conferentie over poste ryen en tetegrapbie. Duitschland heeft eerst geweigerd, maar daarna nadere inlichtingen ge vraagd eu onderzoekt thans de quaestie. De krijgsraad te Milaan heeft uit spraak gedaan in het proces tegen de dagbladdirecteuren wegens hun houding vóór en tydens het jongste oproer. De Raad veroordeelde den directeur van de Italia del Popoio tot zes jaar kerkerstraf, dien van de Secoio tot 4 jaar eu twee maanden gevangenisstraf, dien vau de O*serva- ore tot drie jaar eu de overige be klaagden op v'yf na. die werden vrij gesproken, tot straffen van drie jaar tot één maand gevangenisstraf. De Derwisjen. De Pall Mall Gazette behelst een telegram uit Kaïro, met de tydiug, dat naar luid van een betrouwbaar bericht, daar ontvangen, de chalief Cbartoem prijs gegeven heeften zuid waarts, naar El Obeid en Kordofan vlucht. Dit heet de reden, dat de sirdar naar het front vertrokken is, om ni. de Derwisjen ua te zetten. Uit Swazieland. Uit .Johannesburg wordt geseind, dat Boenoe met 10,000 Swazies in zyn sterkte zit. Zy hebben 400 Mar tini-geweren en een goeden voorraad patronen. De Swazies spreken van hulp, die zy zullen krygen van de Zoeloes, met wier hoofden zy in voortdurend verkeer staan. Kogelvrij. Hooglanders, die onlangs in Egypte den slag by de Atbara medemaakte. Aan zyn zuster schreef hy „Gy zult rayn naam misschien ge vonden hebben onder de licht gewonden en nu denken, dat ik in het hospitaal ben. Nu, geraakt ben ik, maar ik weet er veel minder van dan vroeger van menige voetbalparty. Evenwel was ik dien dag en nog menigen dag daarna een persoon van gewicht, want alle officieren en kameraden van het bataljon overstroomden my met vragen, noemden mij den onkwetsbaren sol daat en wilden weten of ik er ook iets tegen had, als ik eens een pelotou een paar salvo's op my liet afvuren, alleen maar om te zien of my dat zeer zou doen. „Nu is het waar, dat de meeste panden en slippen myner kleeding zyn stuk geschoten, terwyl mijn per soon zelf omtrent ongedeerd bleef. „Vóór dat ik binnen de „zebra" (verschansing van doornstruiken) kwam, was ik nog niet geraakt, maar kort daarna nam een kogel den neus van myn linkerschoen weg. Myn voet bleef gelukkig vry, doordat myn schoenen iets te groot warenik had dit zóó gekozen, om gemakkelijker te kunnen marcheeren en myn schoenen 's nachts aan te kunnen houden. „Daarna werd myn bajonet getroffen, en wel zóó, dat hy als een elleboog verbogen werd. „Spoedig daarop ging my een kogel by het handgewricht door de mouw. en maakte twee gaten daarin, doch bezeerde my zelf niet. „Ernstiger geval was het, dat kort daarna een schot ray zoo goed als ontwapende, want een kogel versplin terde de kolf van myn geweer, terwyl i ik laadde, en schampte af op eece metalen schroefware myn geweer niet iu den weg geweest, dan zou deze kogel my recht door riet lichaam zyn gegaan. „Nu kreeg ik te doen met een Dikker, die op eens uit een kuil sprong; hy stak naar mij met de lans, miste op een duim na mijne ribben en scheurde myn spekzak open. Een oogenblik daarna schampte een kogel langs mijne hand, zoodat die een weinig begon te bloeden. „Toen ik deu oever der rivier be reikte, die daar bijna loodrecht naar bet water afheïde, kreeg ik een schot van benedeD, 20 voet omlaag, en iets naar links. Deze kogel veroorzaakte de wond, die mij op de lijst heeft gebracht eu die zóó merkwaardig was, dat ik voor den generaal heb moeten paradeeren. De kogel ging door de j klep van myn rcchtor-patroontaseh, die juist open was, vloog door myn j rechter-jaszak, vernielde eeu pennemes en twee potlooden, scheurde vier gaten in myn hemd, maakte eene wond van twee of drie duim lengte op inya borst, doorboorde den riem van myne linker-patroontasch en kwam weer uit mijn jas bij den linker-schouder. „In den namiddag ging ik oven naar het veldhospitaal en liet my oven ver binden, maar ik weet er niets van. Ik ben dus, zooals iedereen zegt, wonder gelukkig vrij gekomen, terwyl andere arme kerels het zooveei slechter getroffen hebben." Stoomvaartbertchian Het stoomschip Sumatra, van Ba tavia naar Amst.. vertrok 21 Juui vau Padang. Het stoomschip Prins Alexander, van Amst. naar Batavia, vertr. 23 Juni van Genua. Het stoomschip Merapi, vau Rot terdam naar Java, passeerde 24 Juni Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Prinses A malia, van Batavia naar Amst., vertrok 23 Juni van Port Said. Het stoomschip Voorwaarts, van Amst. naar Batavia, arriv. 24 Juni te Suez. Het stoomschip Spaarndam, van de Holland Amerika Lyo, van Rot terdam naar Newyork, pass. 24 Juni des nam. 12 u. 20 min. Prawlepoiut. Familieberichten, Bevallen: 22 Juni. H. M.E.Quar- I les van UffordDudok van Heel d. I Amst. Overleden20 Juui. F. Bareudse jd. 68 j. Bergen-op-Zoom. 22. O. M. Schmidt—Hanso 43 j. AmsLE. Biau- chi—Bech 52 j. Amsterd. 23. J. H. Kiesouw 78 j. Amst. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 23 .Juni 189S. ies na middags van I2 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. Handel Beethoven. 1. Concert no. 2. Adagio a. Allegro maestoso. n- b. Solemn March. 1Xend' 4. Andantino Rheinberger 5. Aria uit Mattheus PassionBach. Fabpikanten van HAARLEM, vestigen speciaal de aandacht op OO Alom verkrijgbaar. Weiger als tiamaah elke flesch, niet voor zien van bovenstaand wettig gedeporteerd eii- quet, in de Nationale kleuren. Het goedkoopste en meest gesorteerde Magazijn in VOOR JOHN DEWAR SONS, PerthLondou. 50 koogste Bekroningen. Vraagt uw Wijnhandelaar DEW Alt's WHISKY; de meest gewilde. Wordt alleen geleverd op origineele flesschen met kurkbrand. Uit sluitend Leveranciers van het Engelsche Hof. Hoofd-Agenten voor Nederland en Koloniën

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 7