NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De oorlog tusschen Spanje en Amerika. FEUILLETON. (Se Jaargang. Dinsdag 28 Juni 1898. ■o. 4898 HAARLEMS DARBLAD A "ROT^rrvr-FI-N^-rrP TT^R-^'R/r.TK- ;evesügd K (kom der Voor c'e dorpen n n,:rek waar eer. Agoi gemeente), per 3 maanden Pranco door het geheele Rijk, per 3 maar.den Afeojiduiijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden. de omstreken en franco per post 3.20 1.30 1.65 0.05 0.30 0.371 A_DVBHyTB3srTIËnST: rc-gels 50 Cts.; iederé j*se! rn(-r-r 10 Cts. Groote letters naar pkj;.te.;;:ir/.c. B;.i Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regeL Abonnementen en Aavc rtemiên worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PvbUcité Eiraugère G. L. DAL'BE <k Co. -JOHN P. JOXES, Succ., Parijs 31bi-s Faubourg Montmartre. Met .uitzondering van net Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Enrean A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels ƒ0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek t zijn: Bloemendaal. Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZandvoorl, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNSHillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eü Advertentiën aan. Dat de toestand voor de Spanjaar den te Santiago niet zonder gevaar is, kan wel blijken uit het bericht, dat de versterkingen van generaal Pando met geforceerde marschen op Santiago aanrukken. Tot hunne komst liuopt men het nit te houden. Van daar dan ook, dat de Amerikanen niet dralen en zoo spoedig mogelijk eene beslissing uitlokken. De Ame- nkanen rukken op in 3 kolonnes, geflankeerd door opstandelingen om de stelliogen van de Spanjaarden te Grave Pena en Sevilla om te trekken. Cubanen zeggen dat 2000 man, met geweren gewapend, te Bones ont scheept zijn en Gomez' troepen gaan versterken. Generaal Miles zeide Zaterdag, dat op de Cubanen gerekend moet wor den om generaal Pando te beletten de 10.000 man versterkiDgstroepeD, die te Holguin verzameld zijn, naar Santiago te voeren. Calixto Garcia is speciaal belast met de communicatie I te verhinderen. Men gelooft dat het aantal Ameri kanen, dat bij Baiquiri ontscheept is, 15.000 bedraagt. Het landingspunt was onverdedigd. De Spanjaarden trokken hun krijgsmacht bijeen en verhinderden den opmarsch der Ame rikanen naar Santiago. Generaal Li- narez leidt de operatiën in persoon. Een troep rebellen heeft Bacunao aan gevallen, maar is met 22 gedooden teruggeslagen. Volgens een telegram aan het Jour nal, uit Playa del Este, is decorres pondent van dat blad, die de ongere gelde cavalerie vergezelde, ernstig ge kwetst in een gevecht op den 23en, bij Santiago. Tweeduizend Cubanen, onder Castil- lo, zijn in een ernstig gevecht gewikkeld bij Guatimo. De Cubanen hadden 50 dooden en gewondende verliezen van de Spanjaarden waren zeer groot. De Cubanen hebben twee treinen met levensmiddelen vermeesterd. Eeo telegram van generaal Shafter deelt mede, dat de Spanjaarden een duchtig versterkte stelling bezetton op de toppen van hooge heuvels. Het geweervuur duurde ongeveer een uur en daarna ontruimde de vijand de stelling, welke thans door de Ameri- kaansche troepen bezet iszy is ge legen op anderhalve mijl van Sevilla. De Spanjaarden zijn teruggetrokken naar Santigo. De correspondent van de Post te New-York meldt in een telegram uit Playa del Este van Vrijdag be treffende het gevecht bij Juragua, dat de Spanjaarden, onzichtbaar opgesteld, voortdurend salvo's afgaven en de Amerikanen een honderd yards deden terugdeinzen, maar dezen verzamelden zich weer op de aanmoedigende kreten van bun officieren. De hulpkruisers in de haven trachtten granaten onder de Spanjaarden te werpen, maar hun kanonnen droegen niet ver genoeg. Er is dringend behoefte aan paarden voor de bewegingen te lander zijn er niet genoeg om de artillerie te ver- voeren, laat staan de voorraadtreinen. Belegerings-kanonnen worden naar Santiago gebracht. De correspondent van de World in de Playa del Este zegt dat de „Rough j Riders in een hinderlaag vielen. Zij trokken voort zondereenig nader aan- valsplan en marcheerden luidruchtig langs een smal pad door debosschen, in ievendig gesprek, toen zij plotse-; ÜDg merkten, dat zij in de vuurlijn j der Spanjaarden waren, die een hevig j vuur openden, terwijl geen enkele vij and te zien was. Een officieele dépêche uit Santiago meldt, dat de kolonne onder aanvoe ring van generaal Linares op de hoogten van Sevilla door de Ameri- kaansche troepen, in vereeniging met een bende opstandelingen, is aange vallen. De vijand werd afgeslagen na groote verliezen geleden te hebben. De ontscheping duurde in de militaire zone, die generaal Linares moest ver laten, voortalles was in den omtrek door het bombardement vernield. De ambtelijke telegrammen uit Santiago zijn in tegenspraak met die uit Ame- rikaanscbe bron. De Spaanscbe dé pêches meldden, dat de Amerikaan- fche troepen bij den aanval van Za terdagochtend geheel en al waren teruggedreven. Een dépêche uit Juragua te New- York ontvangen meldt dat de Ame rikanen 17 dooden en 36 gewonden hadden9 man zijn vermist. In een hinderlaag hebben de Amerikanen op elkaar geschoten. In antwoord op een telegram van Long, waarin definitieve opheldering gevraagd wordt betreffend de be weerde verminking van de lijken van vier mariniers, die bij Guata^amo sneuvelden, door de Spanjaarden, heeft admiraal Sampson geseind, dat er een nauwgezet onderzoek is ingesteld en daarna aan hem gerapporteerd is, dat de schijnbare verminking vermoe delijk te wijten is aan de klem-kali ber kogels op korten afstand gescho ten, en dat hij derhalve zijn beschul digingen van verminking intrekt. De kruiser „Vicksbury" heeft den schoeDernAmapala," aan Honduras be- hoorende, prijsgemaakt bij het verla ten van de haven van Havana. De schoener had een groot aantal vluch telingen aan boord. Generaal Merritt meldt dat hij Woensdag naar de Filippijnen zal vertrekken aan boord van de „New port. De Correspondia te Madrid zegt onder voorbehoud, dat de Vereenigde Staten als vredesvoorwaarden zouden stellende bezitsverwerping van Porto Rico, de onafhankelijkheid an Cuba onder Atnerikaansche protecto raat, een maritiem station op de Fi- lippijnen en een kolendepot op de Ka narische eilanden. Minister Sagasta heeft echter het gerucht betreffende vredesonderhan delingen onjuist genoemd. Het oogen- blik om over den vrede te onderhan delen is nog niet gekomen. Volgens een telegram uit Madrid aan de Temps, is het Sagasta gelukt al zijne collega's te overreden de biu- nenlandsche politieke kwestiëu op te schorten, met name die betreffende een wijziging in het kabinet. De regeering heeft, op hetgeroclit dat Amerikaansche oorlogsschepen naar Spanje toe zouden komen, kracht dadige maatregelen genomen. De kust-1 varen zijn gedoofd en er worden tor-1 pedo's gelegd. I Het Spaansche smaldeel uit Cadixj is in de haven van Port-Saïd binnen- j gekomen en wacht Dadere orders af. I Het bestaat uit de Pelayo, de Cbar-' los Quinto, twee gepantserde kruisers, drie torpedo-booten en vijf transport schepen met 4000 man. Politiek Overzicht. De vorige week heeft Frankrijk nog geen nieuw ministerie kunnen brengeD. De heer Peytral, aan wien de vorming van een nieuw kabinet was opgedragen, is daarin door de vele tegenwerking, die hij ondervond, niet kannen slagen en heeft Zaterdag president Faure moeten verzoeken hem van zijn opdracht te ontslaan. Hierna is de heer Brisson door den president ontboden. Dat Brisson een opdracht zou kun nen aanvaarden, wordt onwaarschijn lijk geacht; vooreerst om de moeilijk heid tegenover Deschanel, wien de Kamer toch de voorkeur heeft gege ven en vervolgens om zijn vermoede lijk standpunt in de Dreyfus-zaak. De „Soir" begint reeds een campagne met Brisson op te vorderen een vol doende verklaring omtrent die zaak te geven, welke hij totnogtoe is blij ven weigeren. Italië is ook nog zonder ministerie. Zondag heeft de koning aan het kabinet-di Rudini het gevraagde ont slag verleend en generaal Pelloux op gedragen een nieuw kabinet te vor men. Yoor zoover na de gedeeltelijke her stemmingen voor den duitschen Rijks dag de uitslag du bekend is, wordt over de partijverhoudingen gemeld, dat er geen groote veranderingen in gekomen zijn. De socialisten die om en bij de zes tig zetels bekomen (tegen vroeger 48) en het centrum hebben ten nadeele van de conservatieve partijen en in zonderheid van de nationaal-liberalen hun aantal mandaten vermeerderd. De vrijzinnigen hebben eenige onbe duidende winsten, waartegenover de bij hen behoorende Zuidduitsche demo craten een paar verliezen leden. De Polen verloren, de Welfen wonnen verscheidene zetels. Opmerkelijk is, dat van de conservatieven en nationaal- liberalen juist degenen, die het meest tot de agrariërs overhelden, meestal tegenover vrijzinnigen en socialisten de nederlaag leden. Werkelijke agra rische overwinningen zijn uiterst ge ring in aantal. De socialisten verloren totnogtoe acht zetels, behielden ove rigens wat zij bezaten en wonnen 17 zetels. Aan de Times wordt uit Peking geseindDe Chineescbe regeering j heeft voor Chineescbe schepen aan Engeland dezelfde faciliteiten te Wei- hai-Wei gevraagd als zij Rusland te Port Arthur gevraagd had. De En- gelsche regeering antwoordde nog niet, omdat het Wei-hai-Wei-tractaat j nog niet geteekend is. Pavlof is naar j Port Arthur gegaan. Hij verklaart met klem, dat de overeenkomst met de Hongkong Shanghai Bank nog! niet geteekend is. Aan de Times wordt uit Hong-' kong geseindDe Franschen ont moeten veel verzet van de Chineezen in Kwang-tjoe-wau. De Chineescbe loods, die de Fransche oorlogsschepen binnengebracht had, werd door zijn landgenooten gedoodzyn familie werd mishandeld; de Franschen wor den geboycot. Een samenzwering is te Matao, in het Kwan-toengsche ontdekt. Drie vrienden van Soen-ja-tsen zijn gear resteerd. ülftN£NiAMD HAAGSCHE BRIEVEN. Het met groote meerderheid door onzen gemeenteraad genomen besluit! tot aanleg van een visschersbaven te Scheveningen is, natuurlijk de topic, of the day. Yooral de bewoners van ons vissehersdorp hebben dit raads-' besluit gevierd, op allerlei wijzen: dankzegging in de kerken, met met STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem27 Juni 1898. j Provinciale Staten. Voor de a. s. zomervergadering van de Stateu van Noordholland zijn nog eenige voordrachten ingekomen van Ged. Staten, in de eerste plaats de begrooting van Meerenberg voor 1899, die sluit met een bedrag van f 493.057,99 in ontvangsten en uitgaven. Hierover bestaat verschil van gevoe len tusschen Ged. Staten en de Comm. van Toezicht op hei gesticht, daar Ged. Staten ook op de begrooting gebracht, willen zien de rente en af lossing van het voor den bouw van het Zustershuis opgenomen kapitaal. Verder stellen Ged. Staten voor, een bijdrage te verleenen van f 3000 voor de verbetering van Rijkswege van de aanlegplaats aan den Oever op het eiland Wieringeuidem van f 2500 voor den bouw van een lokali teit voor de Rykstuiubouw-winter- school te Aalsmeeridem van f 700 per jaar voor 3 jaar aan de Alk- maarsche huishoad- en industrieschool eu idem van f 300 aan den omnibus- dienst Egmond aan Zee—Castrieum— Alkmaar. Bjj de laatstgenoemde aanvrage geven Ged. Staten te kennen, dat de subsidie wel eens zou kunnen ophou den, aangezien naar hun oordeel, de tarieven wel zoo kannen worden in gericht, dat de steun der provincie niet meer noodig is. Men weet, dat de nestor van onzen Gemeenteraad, de heer G. J. van Dieren Bijvoet, onlangs door een ern stige ongesteldheid is overvallen. Naar wij vernemen is de toestand van den zieke thans onveranderd. hulde-adressen aan den Raad, met j het uitsteken van vlaggen, meteman-i cipatie op de reeders-societeit, met illuminatie bier en daar; de meesten hebbeu er een of meer „spatjes" op i gezet en ik hou het ervoor, dat de) Dinsdagavond te Scheveningen veror-1 berde hoeveelheid „klare" voldoende zou wezen om een miniatuur-haventje te vullen. Zeelucht maakt dorstig. Nu weet men dat ik altijd cynisch gedacht heb over de totstandkoming van dit werk en ik ben door het Raadsbesluit niet vau opinie veran derd, een opinie die thans, naar ik met genoegen zie, ook door andere confrères wordt gedeeld. Ik kan mü reeds dadelijk beroepen op de termen van het raadsbesluit; aangenomen toch werd, dat de gemeente een bin- nen-haven en een binnenvóor-haven bouwen zal (Volgens de door de ha ven-commissie goedgekeurde plan nen) „indien de Prov. Staten verleenen een bydrage vau 3 ton en indien het Rijk voor zijn rekeuing neemt den bouw en het onderhoud eener buiten haven." Van de vervulling dezer beide voorwaarden hangt dus de tot standkoming van het werk af. Laat nu eens zien. Ad primum: de StateD hebben zich, sedert 1882 bereid verklaard tot een subsidie van 3 ton voor een diepe, voor kiel- vaartuigen geschikte haven. Vrage: zullen zij nu ook geld geven voor een bommenkommetje Ad secundum: de Regeering wil de visschery te hulp komen. Zal de Tweede Kamer even wel in 's lands kas willen putten voor een werk, waarvan noch de levens vatbaarheid, noch de rentabiliteit in cijfers zijn aangetoond? Mij komt het voor dat een journa list gelijk had, die de meening uit sprak, dat vele leden van den Haag hun stem aan het voorstel gaven in de gedachteer komt toch niets van. Nu zeggeu de meuschenzulke journalisten praten er maar op los wat weten zy van de intieme gedachten der raadsleden? Myn antwoord luidtals wy iets dergelijks vragend, onderstellend mede- deelen, houdt u dan overtuigd, dat wp er al meer van weten "Om een voorbeeld te geven Onze B. en W. zyn tegen een gemeentelijk bureau voor het onderzoek van voe- dingsmiddelen.Een praeadvies, dat de strekking had een dergelijk bureau te ontraden, stond op de jongste raads- agenda. Daags te voren protesteerde een der bladen daartegen,aanvoerende, dat de zaak geen haast had, niet vol doende bekeken was, en nader onder zoek vorderde. In de zitting verklaarde nu de Voorzitter, dat B. en W. het voorstel terugnamenhet was.... by vergissing op de agenda gekomen Maar.... voegde bij erbij, w'Ü stellen hel uit, omdat wj het willen en niet omdat de krant er over gesel-reven heeft. Wij hadden moeite om ons lachen te bewaren. Wat was toch de zaak? Dat enire-tüetje was een leelyke streep door de rekening van B. en W. Het vestigde de aandacht op het zaakje, dat zy, aan het eind eener zitting, waarin de havenquaestie alle aandacht zou vorderen, stilletjes wil den doorsmokkelen. B. en V. hoop ten daarby °P de afwezigheid van den eenigen hygiënist in den Raad, die een paar dagen te voren nog in Zwitserland was. Deze is gebrouilleerd met den wethouder die tot het be spreken van dit vraagstuk het meest is geroepen. Als zy tegenover elkaar staan, is de strijd altyd heftig, de toon onaangenaam. Heerlijke gelegen heid om dit te ontgaan. Maar jawel, onze hygiënist was op zijn post. in zijn bank toen B. en W. binnenkwa men. Vandaar het uitstel. Maar toen moest de pers het ontgelden; op haar adviezen werd niet gelet I Om het evenals de pers tóch maar beletten kan, dat ongeoorloofde slimmigheidjes worden uitgehaald, dan kan zy al tevreden zijn. Tevredenheid is een schoon ding. Mij dunkt dat zy ten deel zal vallen aan de wakkere dames die de op 7 Juli te openen Nationale Tentoon stelling voor vrouwen-arbeid hebbeo gearrangeerd. De bladen hebben er in hun voorbarigheid al het eeu en ander van verteld. Zooveel schijnt zeker, dat de ten toonstelling, wordt zij geopend, ook gereed zal zijn. iets wat met exposities maar zelden iiet geval is. De dames van het comité van organisatie verdienen daarvoor een extra-medaille. Moge een groot succes en veel mooi weer haar ten deel vallen. Hoewel ook het succes is vergan kelijk. Een man, wiens doodsbericht ons heden bereikte, heeft daarvan kunnen medespreken. Eenmaal, jaren geleden, wus hy een Haagsche figuur van eenige beteekenis. Hij bekleedde een eervolle positie, een ambt waarin bjj het vertrouwen van honderden genoot, die hem hun geldelijke belangen in beheer gaven. Hij stond aan het hoofd zyner ker kelijke gemeente eu genoot den roep van een goed en weldadig man. Do Haagsche burgerij koos hem eenige malen achtereen tot lid van den ge meenteraad. En hy eindigde zyu leven buiten de grenzen des lauds, waarbinnen hy niet mocht lerug- keeren, op gevaar van in de gevaugeuis te worden geworpen, krachtens het rechterlijk vonnis, dat hem tot 3 jaren veroordeelde, wegens verduistering der hem toevertrouwde gelden. Ik bedoel den ex-uotaris Andries. Hy overleed te Straatsburg, op vry hoo- gen leeftijd, in zoo niet kommervolle, dan toch schamele omstandigheden. Er zijn nog steeds velen, diemeenen, dat meer tegenspoed hem dreef tot ongeoorloofde daden dan wel misda dig opzet. Velen werden door zyn toedoen ongelukkig. H. A. GANU8 Jr. De Schipbreuk. van de „Atlanta". 33) Hij mag niet de minste achterdocht kannen koesteren. ..Mag ik u zeggen hoe ik denk, dat wij den matroos aan het stuurrad het best om den tuin kunnen leiden?" „Natuurlijk."' Zij -vestigde haar oogen op mijn ge laat en zeide ..Dan moet ik u eerst eenige vragen stellen. Als gij op het dek komt, is het dan de beurt van Boson of van den tim merman om naar beneden te gaan „Die van Stevens. Hij moet reeds in rijn hut zijn, voordat ik boven kom." „En blijft dezelfde man, die geduren de de wacht van Stevens het rad be stuurde, aan het roer?" „Neen. Hij wordt dan afgelost." „Nu weet ik genoeg. Mijn meening ie, dat de man, die de plaats van den matroos aan het roer komt innemen. den bootsman gezien moet hebbeo, als sii rich naar zijn post begeeft. Boson staat dan met u te spreken, zoodat de matroos hem duidelijk zien kan dus dichtbij het roer als de avond donker is in elk geval moet hij zijn stem kunnen hooren, als hij zijn gelaat niet onderscheiden kanals alles op de voor plecht rustig is, dan begeeft gij en Bo son u daarheen," en zij wees al spreken de, naar de buiging van den achterste ven. Ik luisterde belangstellend toe, nieuws gierig wat er nu zou volgen. „Dan moet er iemand plotseling naast u komen staan, opdat Boson weg kan sluipen on zich vet bergen. De kist spijkers moet in een der sloe pen gereed liggen; gij en de persoon, die Boson's plaats heeft ingenomen, be geven zich naar de boot; een van bei den, voorgevende de sloep na te kijken, trekt, dan de kist op de verschansing en houdt haar gereed om ze in zee te laten vallen. Degeen, «lie Boson voor stelt, moet zich ;n de schaduw houden, het- achterdek verlaten en wanneer hij weg is, laat gij de kist vallen en schreeuwt, dat de bootsman over boord is geslagen." „Het plan is prachtig in elkaar ge zet!" riep ik verbaasd over haar schran der doorzicht. „Maar ik heb eén bezwaar - - Wie zal Boson's plaats innemen Den hof meester zou ik het niet toevertrouwen „Mij welt" vroeg zij. Tb kon niet goed mijn lachen hou den, toen ik zeide. „Gij lijkt niets op Boson." „Odat is tremakkelijk te verande ren," antwoordde zij even blozend, maar mij vast in de oog-m ziende. „Als hij nuj een stel van zijn klee- ren wil leenen, zöl ik ze wel aantrek ken." Om haar het nunstc gevoel van ver- legenheid te besparen zeide ik „Best, juffrouw Robertson. Het zal slechts een kleine maskeradevertooning zijn, dat is alles. Ik zal u een kleine Zuidwester geven, om uw haar te ver bergen ofschoon die voorzorg eigen lijk overbodig is, w*nt als de avond niet donker is, moeten wij ons plan nog uit stellen." „Dat is dus afgesproken!1 riep zij met glinsterende Tgen uit. ,,Ik wist, dat ik in staat zou zijn u te helpen. Gij zult alles wel met Boson vaststellen en mij dan het uur en het sein meed eel en, waarop ik naar boven komen en mij naast u plaatsen moet." Gij rijt het moedigst* meisje, dat ik ooit heb ontmoetGij rijt geschapen om oen schip te kommandeerenzeide ik op- „Een echt zeemaas compliment, mijn heer Boyle," zeide i'j glimlachend. Toen terwijl haar gelaat plotseling een ande re uitdrukking aauntm, die haar schoon heid tot een trouwe afspiegeling der veranderlijke zee maakte, zag zij naar haar vader en riep uit „Moge God ons beschermen en veilig thuis brengen Ik durf or niet te veel over denken. Ik hoop maar, zonder bedenken. O mijnheer Boyle, hoe zult gij u voelen als wij op weg zijn naar ons dierbaar Engeland. De herinnering aan dezen tijd zal mij nog krankzinnig maken!" HOOFDSTUK XIV. Nooit zal ik den verschrikkelijken angst vergeten, waarmee ik den avond tegemoet zag, mijn koortsachtige rus teloosheid, het genot waarmee ik mijn plan telkens overwoog en de vrees, die rich van mij meester maakte, als ik aan het mislukken er van dacht. Het waa het oogenblik dat het „schul dig" of „onschuldig" der jury vooraf ging, waarvan leven of dood afhangtzich zoo goed als man weten te vennom- Als Stevens achter ons bedrog kwam, men. dat zij zelfs hun eigen moeder om dan waren mijn uren geteld en de ge- den min zouden leiden." dachten, dat Mary Robertson een slacht-„Zijn de lvjiken voor losgemaakt f offer van hun woede zou worden was' „Laat dat maar aan mij over. mijn- meer dan ik verdragen kon. heer Boyle. Alles in orde." Stevens begaf zich om vier uur naar, „Welk wapen hebt je bij je?" het dek en opdat ik zonder de achter-! „Een staaf ijzer ter dikte van mijn docht van den timmerman op te wek- been," antwoordde hij grimmig. ,.Ik ken, vrij uit met Boson zou kunnen pra-zou hem niet graag per ongeluk op mijn ten haalde ik de kaart uit de hut van teenen krijgen." den kapitein en spreidde haar op de Wij zwegen nu, want wij bemerkten, kajuitstafel vlak onder het achterste dat de timmerman ons voortdurend door raam uit; en terwijl Boson en ik ons het raam gadesloeg; ik fluisterde hem over de kaart bogen, schijnbaar verdiept nog in dat alles van de duisternis van in onze berekeningen, bespraken wij ons den avond afhing en begaf mij daarop plan. met de kaart naar de hut, die ik in Hij stond verstomd over den moed gebruik had. van juffrouw Robertson en zeide, dat Zoodra ik binnen was viel het mij hij haar het zaakje even goed toever- op, dat het deksel van een der koffers i trouwde als aan een flinken kerel .Hij een weinig openstondde inhoud was j grinnekte toen ik over de kleeren sprak blijkbaar door elkaar gerommeld, >-n en zeide mij, dat hij een pakje van zijn niet weder netjes gelegd, zoodat het Zondagsch stel zou maken, waarna ik deksel niet meer dicht kou. het in haar hut zou leggen. I Dit bleek ook werkelijk het geval te „Zij zal ze wel op maat kunnen ma- rijn; tegelijkertijd schoot het mii te ken," zeide hij, „maar zeg haar, dat rij binnen, dat in dezen koffer een staaf vooral groote passen moet nemen, want zilver was geborgen. Ik voelde met mijn vrouwen nemen doorgaans twee stappen hand tusschen de voorwerpen, maar rij tegen een man één, daaraan weet ik was verdwenen. ..Zoo, zoo Stevens," altijd de sexe te herkennen van een too- dacht ik, ..dat ie iouw werk geweest n eel speler, ofschoon sonuniye vrouwen Een dief en moorden Saj jTo

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1