rechtsgeleerdheid de heer J. L. Möd-1 densvoor het doct.-ex. in de rechts- wetenschan de heeren N. Hofstee en jhr. A. v. d. Goes; voor het prop.- examen in de godgeleerdheid de heer M. Huizenga en voor het cand.-ex. in de godgeleerdheid I. de heer O. Staal. Het cand.-ex. in de geneeskunde van den heer A. Spahr van den Hoek, vroeger reeds vernield, werd afgelegd cum laude. Toynbee. In „Ons Huis" te Amsterdam is op 19 Juni 1.1. een bespreking gehou den van een plan tot ruilverkeer van lantaarns, door afgevaardigden van Tovobee-vereenigingen. 'tegenwoordig waren mej. Hélène Mercier, de heeren Tours, Dr. C. W. Janssen. G. van Duiveuboden en S. K. v. Minden van Amsterdam, mevr. M. W. H. Rutgers-Hoitsema van Rotterdam. Mr. A. Kerdyk van den Haag, Prof. Drocker van Leiden, Dr. D. Bos van Winschoten, P. B. Hofstede van Hengelo, D. Gerritsen van Amersfoort en M. C. M. de Groot vau Schiedam. De heer Tours leidde de zaak in hij wees 'er op, hoe lichtbeelden liet onderwys verduidelijken en aantrek kelijk maken, vooral voor minder ontwikkelden en somde op hoe pla ten gemaakt worden. Er zyn er reeds vele, welke bij een oordeelkundig coöperatief ruilen veel meer nut kun nen stichten dan thans. Bijschriften van deskundigen zijn gewensebt. Mej. Betsy Philips is bereid, corres pondentie en administratie te voeren en deze is dan stellig in goede han- deu. Nog las hij brieven van instem ming voor van de heeren Ramaekers te Nijmegen en Wibaut te Middel burg. De heer Janssen ontwikkelde een plan van samenwerking, waarbij elke vereeniging tamelijk zelfstandig blijft en de algemeeoe vereeniging in hoofd zaak leidt en regelt. Mr. Kerdyk ge loofde dat centralisatie heel wat een voudiger zal zjjn en regelmaat zal bevorderen. Nadat het voor en tegen gewikt en gewogen was, verklaarde de vergadering zich eenstemmig voor centralisatie, voor een vereeniging van vereeuigingen (of met vereenigin- gen gelijk te stellen personen) met eigen bezit, een minimum-contributie voor het le jaar van f 10.—, voor gedrukte teksten, welke tegen den kostprijs aan de vrreenigingen zullen geleverd worden en voor een vergoe ding voor het gebruik, welke zal be dragen a. voor aangeslotenen f 1.— per reeks en de terugzendingskosten b. voor niet-aangeslotenen f 2.— per reeks en de terugzendingskosten, in beide gevallen voor hoogstens 5 dagenin bizondere gevallen heeft het bestuur vrijheid dien termijn te verlengen en vrijstelling van betaling te verleenen. Eu eindelijk voor ver zekering tegen diefstal en schade bij transport. Vastgesteld worden de volgende rubrieken en reekseu I. Land- en volkenkunde. Land van sneeuw eu ijs (gletschers). Indië. II. Bouwkunst. Wandelingen rijks museum. Bouwkunst in Ne derland. Nederl. in de middel eeuwen. III. Dierkunde. Miereu. Menschelijk lichaam (verminkingen). In vloed vau den alcohol op het menschelijk lichaam. IV. Sociologie. Coöperatie. Volks feesten in alle landen. V. Economie. Scheepvaart. Ge schiedenis boek of courant. Mijnwezen. VI. Letterkunde. Enoch Arden. Kerstvertellingen. Reintje de Vos. Kunst der Renaissance. Vil. Sterrekunde. Hemellichamen. Leden der vereeniging zullen zijn (bij goedkeuring door de besturen) het Leidsche Volkshuis, Vereni gingsgebouw der Machinefabriek te Hengelo, Toyobee-vereenigiog „Ons Huis"te Amersfoort, Toy nbee-vereeni ging te Winschoten, Buurt-vereeni- ging te Rotterdam, Haagsche Toynbee- vereenigiug „Ons Huis", Volksbuis te Schiedam, De Gemeenschap te Delft, vereeniging „Ons Huis" te Middel burg terwijl nog zijn genoemd de Toy nbee-verenigingen te Meppel, ViaardiogenArnhem, Deventer, Apeldoorn en Nuospeet. water on drie mannen sprongen er in. Toen begonnen zij de proviand in te schepen. Vijf au hen droegen de vaat jes enz. aan er drie kwamen naar het achterdek, een ging in de sloep staan en de twee anderen lieten haar zakken. Op dat oogcnblik miste ik Stevens. 1 k hield miju adem in en zag om mij hoen. Hij was nergens te zien. 1 kluisterde scherp toe ol ik hem ook in de kajuit, hoorde. Maar all ca was stil. Toen kwam het bij mij op. dat hij zei' de daad was gaan uitvoeren. Het was een spannend oogcnblik. Ik had c rniet op gerekend, dat hij het zelf zou doen. Als de bootsman hem eens doodde „Grooto Godalle matrozen bevon den zich op het dek. Wanneer hij niet terugkeerde zouden zij hem zoeken. Hij was him leider en zij zouden dus zeker niet zonder hem hot schip verlaten. Mijn haar rezen te berge, en het angstzweet parelde op mijn gezicht. Ik boet mijn lip bijna, stuk om mij door dc uitdrukking van mijn gelaat niet te verraden en wachtte ja, waarop Zondagmiddag had te Megen een treurig ongeval plaats. Terwyl eenige kinderen aan het spelen waren op den „Kripschen Dyka, achter het klooster der Eerw. Paters Franciscanen, had het zesjarig dochtertje van den Heer Voet de onvoorzichtigheid een bran dend eiudje sigaar, door een voorby- gauger weggeworpen, op te rapen en i'u aanraking te brengen met hare kleederen, dio hierdoor vlam vatten. Gelukkig passeerde toenjuistdeheer B. Driessen, die het kind greep en te water dompelde. De kleederen bleeken toen zoozeer vergaan te zjjn, dat zy half van het lichaam vieleD. Naar hnis overgebracht bleek de eene zyde van het lichaam geheel verschroeid te zijn. en de ont boden geneesheer, de heer H. v. d. Berg gaf dan ook weinig hoop op behoud. Heden Maandagmorgen was de toestand iets vooruitgaande. Bakkerij-tentoonstelling. Op eenvoudige wyze is de derde intern, bakkery-tentoonstelling Maan dag in den Dierentuin te 's-Graven- hage geopend, in tegenwoordigheid van vele genoodigdeo. Tot de autori teiten behoorden de hoofdintendant generaal-maloor Van Gendt en de majoor-intendant Winkel. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer Eussen, heette de aauwezigen welkom, dankte de Kon.- Regentes voor Haar nooit falende; welwillendheid om Hare hooge be scherming te verleenen, de ministers van buitenl. zaken, oorlog, marine en financiën voor hunnen steun en herin nerde hoe wylen dc burgemeester De Beaufort zyn krachtige hulp had toe gezegd. Hy schetste hei gewicht der ten toonstelling als middel oui het volks- voedsel by uitnemendheid beter te leeren kennen en noemde goed meel e uitstekende gist hoofdfactoren voor het bakkersbedrijf. Uit den Haag. De wet tot invoering van den per soonlijken dienstplicht is Zaterdag door H. M. de Koningin-Regentes bekrachtigd. De minister van financiën, de heer PiersoD. is Zaterdagavond van zyne buitenlandsclie reis alhier terugge keerd. De minister van oorlog heeft zyn verlof, dat door de behandeling dei- dienstplichtwet onderbroken werd, hervat en vertoeft te Nijmegen. De Haagsche corr. van de Middelb. Gt. heeft dezer dagen uit een nogal vertrouwbare bron het volgende ver nomen, „over de reeds ver gevorderde voorbereiding van een wetsontwerp tot afsluiting, door een zeewerenden dijk met sluizen, van de Zuiderzee, volgens het plan van de Staatscom missie, door den tegenwoordigen Mi nister van Waterstaat in andere qnaliteit opgemaakt. Het is op het oogenblik de vraag of dit voorstel in den ministerraad zal worden gegouteerd; voor my echter geen vr<ag, want wanneer de Minister van Waterstaat er meie voor den dag komt en er de technische ver antwoordelijkheid voor aanvaardt, is voor de collega's geen reden tot ver zet. Hadden wy een zwaartillenden Minister van Financiën, dan zouden er misschien bezwaren tegen dit let terlijk in 't water, in de volle zee werpen vau veertig millioen geopperd worden, maar ik denk niet dat er zoo scherp zal worden gecijferd; misschien is een van de eerste regeeringsdaden van de Koningin dus wei de inzending van dat wetsontwerp aan de Staten- Generaal." Wy wensehen deze opmerkingen niet over te nemen zonder uitdrukke lijk protest tegen de zinsnede, dat als de Minister van Waterstaat dei technische verantwoordelijkheid aan vaardt, er voor de collega's geen reden tot verzet is. Er is hier nog een andere dan een technische verantwoordelijk heid mede gemoeid, die niet licht zal vallen te dragen. Zaterdagochtend omstreeks half tien haalde een 72-jarige man, wouende in de Boschlaan No. 14 te Rotterdam op het groote postkantoor een aan- gêteekenden brief af, uit Amsterdam verzonden en inhoadende een bank biljet van f60. De oude man stak den brief in een binnenzak van zijn .jas, die hy liet openhangen, en hij j verliet het postkantoor. Op den Vis- schersdyk werd hjj aangesproken door HOOFDSTUK XVIII. Het voik ging ijverig voort de provi- and in de groole boot in te schepen en floten onderwijl een vroolijk deuntje, en schertsten met elkaar, alsof zij een vroo lijk tochtje in het vooruitzicht hadden. De wolken aan den horizon werden steeds grooter de zon was bijna onder gegaan en kleurde de oceaan bloedrood, terwijl het scheen alsof de masten in vlam stonden. Wat was er gebeurd Wellicht lag de schurk reeds leven loos in het ruim uitgestrekt met de boor in zijn hand. De tijd scheen te kruipen. Vijf, tien twintig minuten waren nu reeds verstre ken, Do onderzijde van den gloeienden bol rustte bijna op het water, den roo- den gloed, welke hij over de zee had uit gespreid, absorbeerend. De bries zou gaan opsteken, maai- toch heersclite er nu nog volkomen windstilte en dc zeilen flapperden heen en weer, in beweging gebracht door het zacht schommelende schip. Eenigen van liet volk, die zich op het dek bevonden liepen naar de verschan sing, terwijl er vier op het groote dek twee lieden, die hy meent ook in de' vestubule van het postkantoor te heb- bea opgemerkthet waren Franschen. En terwyl een hunner hem nu om vuur vroeg, haalde de andere hem by wyze Aan een grapje zijn regen mantel over het hoofd, kietelde hem 'met de parapluie in den hals, enzoo- voort, aUes er vermoedelijk op be rekend om de aandacht van den ouden heer af te leiden. Toen do vuurvra- ger voorzieu was vertrok hy met zyn vriend in de richting van het station Beurs, waar hy op het Beursplein een bezoek bracht in een sigarenwinkel en daar zjjn regenmantel achterliet welken hy sedert niet reclameerde. Kort na het vertrek van de beide onbekenden, kwam de 72-jarige tot de ontdekking dat zijn brief met f 601 verdwenen was. Hij snelde naar het politiebureau in de Pauwensteeg en op zyn aanwijzing werd toen een Franschman gearresteerd en naar dat politie-bureau gebracht. By zyu ver hoor bleek spoedig dat hy het feit niet gepleegd kon hebben, omdat hy eerst ongeveer een kwartier daarna met zijn echtgenoote met den trein aan het station Beurs alhier aankwam Onmiddellijk liet men hem weder vry. toen de waarheid van zijn verklaring gebleken was. De twee lieden die dc berooving pleegden, zijn ten eenenmale onbe kend, ook een signalement van hen is niet vast te stellen en aan gelegen heid om te ontsnappen heeft het hun ook al door de arrestatie van den onschuldigen Franschman, niet ont broken. (N. R. Cl.) Dezer dagen vertrok zekere v. d. H., uit Edam, metterwoon naar Am sterdam. Zyn lojarig zoontje en een neefje kochten daar eeo roomtaartje. Beide knapen werden ernstig onge steld. Het neefje stierf en het zoontje van v. d. H. is, na doodelyk ziek geweest te zijn, hersteld. De portier van het gerechtshof te Leeuwarden, die, wegens overtreding zijner instructie, in zyne betrekking was geschorst, heeft zich met een revolver voor het hoofd geschoteu. Nadat hy sedert een paar dagen was vermist, werd zjjn lyk gisteren by het Tijnjekanaal gevonden. Zondagmiddag sloeg een zeilbootje, waarmede drie personen uit Leeuwar den uit visschen waren gegaan, in de Harlinger Vaart bij de stad, door een rukwind om. Alle drie verdron ken. Gisterenuamiddag omstreeks kwart over 12 werd de heer K., gepensio neerd Indisch onderwijzer, tydelyk als onderwijzer werkzaam aan de school te Vieraklcer, dood iu het by zyne woning aan den Emraerikschen weg behoorende loodsje gevondeu. De on gelukkige had in zyn rechterhand een revolver, een kogel was hem door de linkerborst gegaan. Men vermoedt dat de heor K. uit het loodsje heeft willen sehieten op een kat en dat liet schot in de verkeerde richting is afgegaan. De overledene had nl. herhaaldelijk last van een kat, die do aardbeziën in zijn tuin bevuilde. Hij had daar al dikwijls maar zonder succes over geklaagd. Zaterdag had hij aau zyn'buurmah een revolver laten zien, en gezegd„als de kat nu weer komt, zal ik het haar wel afleeren.'' De on gelukkige is dus vermoedelijk het slachtoffer geworden van zyne poging om de kat dood te schieten. Volgens eeu andere lezing beeft hy zelfmoord gepleegd. Hij laat een jonge vrouw met één kind onverzorgd achter. (Z. C Maaudagnamiddig 2 uur ontstond er brand in het pakhuis van de man- denmakery der glasfabriek Jeekel Co. te Leerdam. Het geheele gebouw is uitgebrand. Ruim 200 vimmen, bosschen. hout en een voorraad man den zyn door het vunr verteerd. Alles was verzekerd. Hier volgt een hulpmiddel om te berekenen, hoeveel een telegram kost bij het nieuwe goedkooper tarief, dat heden in werking treedt Prijs der telegrammen tot en mei 50 woorden. Men neemt in centen het woorden- tal. naar boven afgerond tot een vijf voud, en telt daarby 15 cent. Byv, 42 woorden kosten 45 (42 en 3) c. pl. 15 c., is 60 c. dicht bij den valreep bleven staan. Deze laatste zagen nu eens naar mij. dan weer in de kajuit of soms naar dc voor plecht, maar niemand sprak een woord. De zon was reeds half aan ons oog onttrokken en de zachte bries, die van voren in de zeilen speelde, deed van tijd tot tijd den vorm van den mast zicht baar worden. Plotseling en ik ontstelde alsof or een spook uit den grond opdook - - ver scheen de timmerman op het. dek en liep vlug naar den valreep. „In de booten, jongens!" riep hij. Als ratten sprongen zij van het. schip in de groote boot, de timmerman het laatst. De vanglijn, die aan een ketting pen was vastgemaakt trokken zij los. De sloep werd op sleeptouw genomen en binnen weinige minuten bevonden zich de sloepen op twee of drie kabel lengten afstands van het schip, waarvan de kerels hun cogen niet afhielden. De zon was nu verdwenen en de duis ternis viel snel. Ik bleef staan als iemand, in wien plotseling liet leven is gedood en was niet in staat te handelen. Ziende, dat Ste vens weder terugkeerde, giste ik, dat hij den bootsman gedood hadmaar zijn gedrag weersprak mijn vermoeden. Als hij den bootsman aangevallen en Prijs der telegrammen boren 50 woorden. Mee neemt in centen het woorden tal, naar boven afgerond tot een tienvoud en vervolgens door twee ge deeld, en telt daarby 40 cent. Byv. 83 woorden kosten 90 (83 en 7) c: en 40 c., is 85 c. 2 2 Sport en Wedstrijaen. Wielrijden. De Fransehe ryder Millochau is Maandagmiddag toch behouden om 5 uur 35 min. te Amsterdam aan gekomen, zoo laat doordat hy een paar maal een verkeerden weg is ingeslagen. Hy legde den afstand af in aur 50 min. en had gerekend er 32 uur 15 min. over te doen. Record Joyeux is 34 uur 13 min. E udelyk is Zondag op de baan van het „Pare des Princes" te Parys de finale van den „Grand Prix" van de „U. V. F." verreden. De demi- finalés werden gewonnen door Parlby, Grogna, Morin en Deschamps. In de finale was tot ieders verwondering Deschamps de eerste met een wiel- lengteGrogna de tweede. Om zeven uur is Zaterdagavond de '24 uurs wedstryd om deu Bol d'or te Roubaix aangevangen. Aan den start verschenen 0 ryders, nl.de Fransehen Huret. Wattelier, Aries en Stein de Duitschcr Robl eu de Belg Maurice. Op de baan bevonden zich 12 qua druplets, 18 triplets, 6 tandems, 3 petroleum-tandems en een petroleum- bicycle. By het twintigste uur was de slaud Huret 731 K.M. 150 M., Robl 692 K.M. 400 M. en Stein 624 K.M. 613 M. Robl viel iu het derde uur, waar door hy eenige ronden verloor. Aan liet Journal des Sports ont- leenen wy nog het volgende over deu 24-uurswedstryd op de baan te Rou baix om den bol do'r. Bij het elfde uur ging Huret vaD zijn wiel om zich te laten masseeren Robl maakt er gebruik vau door elf roudon iu te halen. By het 13e uur gingen allen van hun wiel. B\j het 16e stegen Robl en Huret af om wat toilet te maken op (1e baan, onder het gekheid maken met de dames. Daarna trappen zo naast elkaar door eu spreken af om te gaan dejeuueeren aan het buf fet. Dit doen ze; dan drinken ze een kop koffie, maken een spelletje kaart en na 50 minuten gingen ze weer op 't, zadelze waren toch zooveel voor. Maar toen op het twintigste uur alle deelnemers van hun fiets stapten, begon het publiek te li uiten. Daarop zetten ze den stryd weer voort. Tegen het einde van den stryd waren er meer dan 15.000 toeschouwers. 21e uur. Huret, 755 K. 706; Robl, 716 K. 980Stein, 640 K. 710; Ariès, 616 K. 70; Wattelier, 568 K, 50Maurice, 364 K. 40. 22e uur. Huret, 787 K. 951; Robl, 749 K. 275; Stein, 665 K. 530; Ariès, 637 K. 666; Wattelier, 577 K. *30; Maurice, 369 K. G10. 23e uur. Huret, 812 K. 87"; Robl, 781 K. 555; .Stein, 085 K. 330; Ariès, 656 K. 666; Wattelier, 577 K. 350Maurice, 369 K. 610. 24e uur. Huret. 852 K. ?68; Robl, 813 K. 250; Stein, 702 K. 978; Ariès 680 K.; Wattelier, 584 K. 881; Maurice, 387 K. 650: Ook in de laatste uren pauseerden Huret en Robl nog eenige malen. Men begrypt dat op deze wys geen onkel record werd geslagen, de tyden van Cordang bleven onverbeterd. Nu reed Huret in 24 uur «52 K.M. 46S M.deu laatsten keer reed by iu het Pare des Princes te Parys in denzelf den tijd 909 K.M. 29 M.het 24 uur record van Cordang iu het Crystal Palace is 991 K.M. 647 M. Automobilen. In het haagsche koffiehuis aan het Vreeburg is Zondagmiddag de Ne derlandsche automobilenclub opge richt. Statuten en een huishoudelijk reglement werden voorgedragen en vastgesteld de statuten zullen aan de koninklijke goedkeuring worden onderworpen. De club telt zestien werkende led8u die een contributie betalen van f 10 elk. De entree is op hetzelfde be drag bepaald. Tot voorzitter werd met algeracene stemmen benoemd de Nestor" van het automobilisme in Nederland, de heer J. P. Backx, vermoord had, zon hij dan het schip verlaten hebben, zonder zich op mij te wreken, dien hij toch als den hoofd schuldige in dit bedrog zou beschouwen Wat betcekende dan zijn terugkeer, zijn angstige manieren en zijn stil ver trek? Was de bootsman in zijn schuil hoek gestorven Die gedachte joeg mij de koorts op het lijf. Ja. ik was er van overtuigd, dat de bootsman dood was. Stevens zijn taak volbracht had zonder het lijk te bemerken en ik op een steeds dieper zinkend schip stond Ik dwong mij zelf mij te bewegen en naar de voorplecht te loopen. In een minimum van tijd bevond ik mij bij het voorluik en zag naar beneden. ..Hallo' daar!" riep ik. Geen antwoord volgde. ..Hallo, bootsman Toen hoorde ik eenig gestommel. ..Hallo daar'" riep ik nu voor de der de maal. Ik hoorde nu een geluid als van iets. dat onder een zwaren voet vermorzeld wordt. „Ik ben mijnbeer Royle. Zijt ge bene den. bootsman Geef om Gods wil ant woord, opdat ik weet of je nog leeft!" .Zijn de schurken weg?" antwoordde eon stem en stommelend hoorde ik den bootsman nader komen en weldra zijn notaris te Wieringerwaard; tot secre taris de heer M. W. Aertnys to Nij megen; tot commissarissen de heeren Mors en C. F. Testas totOudwulfen te Houten. Het eerepresidentschap zal worden aangeboden aan baron van Zuylen van Nyevelt, president van de auto- raobilenclub in Frankrijk. Doel der vereeuiging is het bevor deren van het automobilisme in Neder land, alsmede van de Nederlandsche industrie, door het daarstellen van herstelplaatsen en het fabriceeren van automobielen, alsmede het oprichten van depóts van benzine, waar ieder zich voor zyn machine van benzine kan voorzien. Er zyn van die depots reeds opgericht in den Haag, Utrecht, Rotterdam, Arnhem, Venloo, Roer mond en Maastricht. Wanneer Vrijdagavond de fransehe automobilisten in Nijmegen aankomen, zal hun door de club een collation worden aangeboden, waarbij muziek ten gehoore wordt gebracht. Aan den eerstaaokomenden rijder zal dien avond een gouden herinneringsmedaille worden aangeboden, met het wapen van Nijmegen. De club zal voorts de Franscheu naar Amsterdam begeleiden, waarna Zondag een gezaraenlyken tocht zal plaats hebben naar den Haag, over Haarlem. Onze ingezetenen zallen dus Zon dag de automobilisten kunnen zien doortrekken en dat wel in zeer groote verscheidenheid van rijtuigen. Men hoopt dan ongeveer zestig automo bielen bij elkander te hebben. Paarden. Het programma en de inschrijvin gen voor de wedstrijden op de nieuwe baan vau de Hofstede Oud-Rooseu- burgh in de Watergraafsmeer, op 10 Juli a.s. te houdeD, zijn ais voigt I. Openiügsprijs. (2 uur). Harddra verij 2e klasse, Handicap. NinusJac. Roodenburg; LietzaJ. G. Matze; Shadeland NuijeanW. H. J. Brom; Mr. Auguste, S. Snoeck; David A, E. v. LoonTalpa, Joh. de Mol Cameliajhr. F. Bosch v. Drakestein Richard, J. W. SchuylMolly, Schiet hoorn v. Veen; GazelleL. Easing; Paul. A. SideriusDobrina, Q. P. A. de Marees v. SwinderenCromwell S. Witteveen en SoninsDe Dame Jan Koster; Amber II, A. A. v. d. Berg. II. Amstelprys, (2*/a uur.) Vor- koopswedreu, vlakke baan. Halle- barae, stal Duinzicht; Yieux-Saxe, Abr. v. Hoboken v. Hoedekenskerke; I lóppentopper, J'. W. LintnerChit- taporeluit. H. Meyjners Gipsy Jane, jhr. Brantsen van RhederoordHawJc WingsH. F. Bultman Hz.; Iruc Biue (ex Lir,) H. F. Bultman Hz. III. Rooseuburch-prijs. (3 uur). Harddraverij le kl. Handicap. Ed- dallah. Stal TrioYanhee-Doodle, Joh. de Mo)Newbold, J. W. Schuyl; Lucille, J. W. SchuylSohol, Gebr. Hoek Sersant, Jan KosterIsabella, A. A. v. d. Berg. IV. Y-prys. (3'/2 uur.) Wedren vlakke baan. Honest, stal Duindicht; Hallebarde, stal Duindicht; Vieux Saxe, Abr. v. Hobokeu v. Hoede kenskerke; Chitiapore, luit. H. Mey- nersLady Hamilton II, 8. A. F. baron CreiitzMr. Romeo, H. F. Bultman Hz.; True Blue (ex Lir), H. F. Bultman Hz. V. Frankendaalsprijs. (4 uur). Hard draverij. Nederlandsche paarden. Han dicap. Geesje, I). Yermaat. Herman, W. H. J. Brom; Baldur, Stal Trio; Lali-Brien, jhr. F. Bosch v. Dra kestein GazelleL. EntingGeert- C-remer, 8. WitteveenDe Dame, Jau Koster. t-tsïterees De Nederlandsche kunstschilders zullen heden wederom een bekend broeder in de kunst kunnen gelak- wenschen met het in goede gezond heid herdenken van een eerbieöwaar- digen ouderdom. De kunstschilder de heer P. J. C. Gabriel, te Schevenio- gen viert heden zyu 70en verjaardag, by welke gelegenheid't dezen begaaf den artist ongetwijfeld niet zal ont breken aan menigvuldige blijken var belangstelling. Sarah Bernhardt seint, thans aan de „Figaro", dat zij nimmer de eer denkt te hebben „te worden voorge steld aan Z. M. Keizer Wilhelm, Koning van Pruisen". gelaat voor de opening. „Wat hebt ge gedaan vroeg ik bijna Icrankzinnig van angst. „Wel, ik heb er een paar dicht ge stopt. Er is er nog maar één," zeide hij. „Eén wat?" „Een lek of gat zooals u het noemen wilt. Dit zeggende verdween hij weder in de duisternis. Nu werd mij alles duidelijk. Ik wacht te met ongeduld en angst in het hart eenige minuten, terwijl ik den bootsman met woede hoorde hameren. Ik vreesde nl. dat zij zouden bemer ken, dat zij vergeten hadden een kompas mede te nemen en daarom mogelijk te rug keoren om het te lialen. Ook konden zij nog andere dingen van het schip mee willen nemen, voordat het zonk. Juist toen ik den bootsman wilde toeroopen toch een beetje voort te ma ken zag ik zijn hoofd boven het dek ver schijnen. ..Bent je klaar?" vroeg ik. ,,Hi' hi!" „Zijn ze gestopt?" „Ja, mijnheer." „Kom dan boven! Er is een beetje wind. Laten wij dc groote ra's omtrek ken en dan wegzeilen. Zij, wachtten met wegroeien, totdat ze het schip hebben Le^cr ere Vloot. Kon. Militaire Academie. Het eindexamen aan de Koninklijke Militaire Academie is met goed ge volg afgelegd door de volgende ca detten Infanterie h. t. I.: H. M. d'Augre- mond, E. H. van den Akker, 1. van Bel, C. J. Boogaert, B. ten Broeke Hoekstra, D. T. C. H. Brissen, H. Drukker, A. G. C. Gaillard, A. Hack- stroh, A. E. van dea Heide, C. J. C. Janssen. K. W. H. Jeltes, jhr. W. Laman Trip. K. C. Roelof!s, H. Roo seboom, A. Ruy.s, F. W. Santman, J. E. Snellen van Vollenboven. ^.Cavalerie b. t. 1.: P. H. P». Beer- nink, R. F. C. Bentinck, J. A. baron Van Heeckeren van Molecaten. Artillerie h. t. 1.; J. H. van Breda, H. H. E. Deelken, J. lt. Dieraont, W. J. D. Havelaar, F. baron van Hogendorp. T. de Jong van Arkel J. H. G. Kappelhoff, A. de Kat, W. van Maaneo, H. B. v. d. Oudendijk Pieterse, A. D. Putman Cramer, *J. H. vau Reede, L. de Ridder, N. J. Singels. Genie hier te lande. A. Bloem, J. J. J. de Bruyn, H. S. de Roode. Infanterie O. I.: F. de üoevé, K. F. L. van den Bosch, B. J. Dekker, C. A. van der Dussen, F. J. J. Feierabend, J. A. Gratama, J. E. Jauntze, J. P. Jeltes, A. Landzaat, H. N. La Lau, E. G. Mulder, J. Olivier. J. N. Preyer, 8. Prins, K. A. E. Seeuweo, A. H. Treu. Cavalerie O. L: M. A. C. tooster. P. H. Hekkema. Artillerie O. I.: H. H. Dingemans, A. Elzas, W. L. Kramers, C. D. Lagerwerf!, A. J. Loekemeyer, W. L. Muurling, T. G. A. Perelaer, R. A. J. Savalle, A. V. Snoek, J. IJ. Struben. Genie O. I.; J. Graaf, E. P. van Staden ten Brink. ONDERWIJS Het Hoofdbestuur van den Bond van gymuastiek-onderwyzersvereeni- gingen in Nederland beeft zich per adres tot deu Minister van Biunen- laudsehe Zaken gericht, met het ver doek bet daarheen te willen leiden, dat de leerlingen die deryksnormanl- lessen bezoeken, minstens twee uren 's weeks onderwys in de gymnastiek ontvangendat waar zulks mogelyk is, dit ouderwys in zyn gebeolcn om vang en alleen door personen die de bevoegdheid oor 'tlagerof middelbaar onderwys in de gymnastiek bezitten, gegeven worde. Kerknieuws. Naar De Hervorming verneemt, heeft wyien dr. Rovers,' te Utrecht, o.a. de volgende testamentaire beschik kingen gemaakt: Nederlandsche Pro testantenbond f 10.000, Nederl. Zende linggenootschap aldaar f 10.000, de Maatschappij voor Opvoeding der Weezen ie Amersfoort f5000. Gus- taaf- Adolf vereeniging f5000, Evan gelisatie-Maatschappij f5000, Ver eeniging tot Steun van Verwaarloos den en Gevallenen te Apeldoorn f5000, Nederlandseh Mettray f2000, Idiotengestiehtte'sGravenbage j'2000, Nederlandseh Genootschap tót Zede lijke Verbetering van Ontslageu Ge vangenen f2000, de Prins-IIendrik- Stichting te Eginond aan Zee f2000, Gasthuis voor Behoeftige eu Minver mogende Ooglijders te Utrecht f 2000, Gymnasiuiiifoiids van den Neder!. Pro testantenbond f500, afdeéling Utrecht van deu Nederl. Protestantenbond f 500, afdeeling U trecht van de Evan gelische Maatschappij föuO. afdeeling Utrecht van dc Gustaaf-Adolf-ver eeniging f400, departement Ui recht van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen f500, afd. Utrecht van het Nederl. Zendelinggenootschap f500, Kinderziekenhuis" te Utrecht f500, Vereeuiging tot. verbetering van Ar menzorg te Utrecht flOOO. RECHTSZAKEN, De Baarnsclie ontvangers- quaestie. Men herinnert zich, zegt liet übld.t de geheimzinnige geschiedenis dio in de maand Maart van dit jaar vau uit Baarn baar intrede in de wereld deed, de geschiedenis namelijk vau de nach telijke inbraak ton huizo van den ge- meente-ont vanger D. Burggraaf aldaar, waarbij uit de geopende brandkast geld en effecten waren verdwenen, kaarsvet, in de kamers was gemorst eu de tuindeurkruk werd verbogen, dat zien zinkeu. Het is donker genoeg. „Hoera Hij kroop nu naar boven en volgde mij op het groote dek. Ofschoon de avond nog niet gevallen was, werd het toch reeds moeilijk zelfs op korten afstand iemands gelaatstrek ken te onderscheiden. Er was genoeg wind om de bramzeilen bol te doen staan en de zeilen aan de groote ra's tegen de masten te laten flapperen. Ik keek even over de verschansing en zag, dat de sloepen zich nog altijd op drie kabellengten afstands bevonden. Zij hadden den mast in de groote boot geplaatstde twee booten lagen naast elkaar terwijl er vier man in de sloep cu de overigen in de groote hoot had den plaats genomen. Zij waren nu bezig een gedeelte van de proviand, die in de sloep geladen was, over to schepen oiil haar lichter to maken. „We moeten geen tijd verloren laten gaan, mijnheer Royle,' zeide de boots man. „Op hoeveel man kunnen wc reke nen „Op drie." „Dan zijn er genoeg om de groote ra om te trekken. Wie is de del-de -- de hofmeester! Roep hem dan." (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2