alles, zonder dat de waakhond ook maar één teeken van waakzaamheid had gegeven. Men weet ook, dat al spoedig de gemeente-ontvanger zelf werd verdacht en in hechtenis geno men, toeu bleek dat zyn administratie zich niet in orde bevond. Verdacht van zich verschillende gelden te heb ben toegeëigend, stond genoemde ont vanger gisteren voor de Utr. Recht bank terecht, waarbij het Baarnsche publiek groote belangstelling toonde. Als beklaagdes verdediger trad op mr. Kappeyne v. d. Coppello. De aanklacht loopt over 3punten: le verduistering van gelden (f2400 ongeveer) van de ontvangsten van den hoofdelyken omslag, f9900 van ontvangen begrafenisrechten en f250 van ontvangen huur. De beklaagde bleef ook ter terecht zitting ontkennen wat hem werd ten laste gelegd en houdt de geschiedenis van den diefstal vol. Al het geld dat nu weg is en door hem zou verduis terd zijn, is gestolen. Het is door hem ontvangen en 't is er geweest. Uit het verhoor van het 13tal getuigen (één was er ziek) bleek, voornamelijk uit de verklaringen van burgemeester d'Aulnis enden wethouder jhr. Beijma, dat er met de Baarnsche gemeente administratie al heel wonderlijk dooi den ontvanger werd omgesprongen. Verschillende registers, waaruit bekl. werkte, waren hein wel van gemeen tewege versterkt, maar waren niet geparafeerd door den burgemeester, althans niet door den vorigen burge meester, thans overleden. De betaliDgen geschiedden op twee erlei wijze, op mandaten eri als uit gaven bij voorschot, die dan aan 't einde des jaars op een mandaat wer den verrekend. Die voor.-ehottea be liepen niet slechts honderden, maar soms duizenden, en de verdediger legde dan ook een staat van uitgaven over tot een bedrag van circa f2300, waaruit het tekort van de gelden van den hoofdelijken omslag kon worden verklaard. Dit was bet loon van 6 arbeiders, die voor f 4-i per week voor de gemeente hadden gewerkt, en dooi den ontvanger op verzoek van den opzichter, en dus zonder mandaat waren betaald. Het niet dadelijk boeken der ont vangen gelden schreef beklaagde toe aau sleur, gewoonte, en er op gewe zen, dat liü op die manier aan B. on W". steeds maar een halve kas toonde bij de kasopneming, en gevraagd, waar voor hij die kasopnemmg hield, ver klaarde hij, dat een vorm te achten. De f9900 aan begrafenisrechteD zijn ontvangen en heeft, bij in kas gehad. Doch bier was de inbreker weer in 't spel. De voor huur van een ge meente-eigendom ontvangen f250 had bekl. verzuimd te boekeu, zooals bij zei. Waar het geld gebleven was, kon hij niet verklaren, maar hy ontkende pertinent er iets van in zijn zak ge stoken te hebben. Dat bij niet alles bijhield op de wijze zooals het be hoort. lag daaraan, dat B. cn W. hem er nooit op attent hadden gemaakt. Ware dit geschied, dan zou hij 't zeker anders ingericht hebben. Ook in de uitbetaling van salaris aan sommige beambten deed de ontvanger heel wonderlijk. Bij betaling van den eer sten kwartaaltermijnsalaris liet hij teekenen voor het geheele jaar, an dere beambten konden bun salaris niet op tijd krijgen. Omtrent zyn levenswijze verklaarde bekl., dat zijn uitgaven bleven bene den zijn inkomsten, die f 1500 be droegen. De zitting werd, op verzoek van den verdediger, te half vier geschorst tot Woensdag, om alsdan de boeken der vorige jaren nog te kunnen over leggen en onderzoeken. Daar de ge- tnigen allen waren gehoord, zuilen alsdan alleen de burgemeester, de wethouder en de secretaris opnieuw worden gehoord. Behoort de getrouwde vrouw tot de „huisgenooten" van den man. Deze naar 't schijnt overtollige vraag is te berde gekomen bij een rechtsgeding tot ontruiming, waarbij de dagvaar ding vermeldde dat de deurwaarder haar had gedaan aan het huis van den gedaagde, sprekende met, diens huisvrouw. De gedaagde verscheen niet, maar de rechtbank te Alkmaar was van oordeel dat geen veroordee ling by verstek kon plaats hebben, omdat de dagvaarding nietig was. Daaruit bleek nl. niet, dat aan de gedaagde zelf of een zijner huisge nooten afschrift was gelaten, gelijk de wet eischt; want, zoo overwoog de rechtbank, er zijn huwelijken waar de eehtgeoooten geen huisgenooten zijn, bijv. bij scheiding van tafel en bed. Het gerechtshof te Amsterdam heefi echter anders geoordeeld en aange nomen dat de echtgenoote van een ge daagde, die wordt aangetroffen te zjjnen huize, zyn huisgenoot is, en dat de vermelde uitzondering niet van toepassing was op dit geval. Verduistering. De rechtbank te Arnhem veroor deelde gisteren H. J. P., vroeger ge- agreëerii klerk ten kantore van den ontvanger der directe belastingen te Eist (Betuwe) thans gedetineerd we gens verduistering van circa f900 tot 9 maanden gevangenisstraf. De eisch was ook 9 maanden. GEMENGD NIEUWS Esterhazy en Piequart. Zondag om half vijf wandelde Es terhazy met zjjn vriend Xavier Veuil- lant in de avenue Bugeaud te Parijs, toen hjj eensklaps Piequart bespeur de. Hy sprong op dezen af en gaf hem een'Stokslag op den schouder, roepende: Daar, schurk, dat is wat ik je beloofd heb! Piequart verdedigd 4 zich met zyn stok en verzocht de omstanders een agent te gaan halen. Maar reeds had Esterhazy zich en Piequart aan de menigte bekend ge maakt, en haar den rug toekeereude. verwijderde hij zich majestueus. Drie Franschon, Hourst, Dex eu Dibois, wilien de Sahara oversteken per ballon, te Gabos opstijgen en aan de monden van den Niger nederdalen. Zij denken 40 a 60 dagen in de lucht le zweven. Huu ballon zal 13000 M3 groot zyn. Zij vroegen subsidie aan het Parijscbe gemeentebestuur. Van de in 1896 te Parijs door prin ses Wisgniefska gestichte „Liguedes femmes pour le désarmement interna tional" (algemeene ontwapening) is thans nu in ons land ook eeneafdee- ling gevestigd. Vice-presidente voor Nederland is mevrouw Waszklewiez, geb. Van Schilfgaarde te 's Graven hage, by wie men zicb voor h6t lid maatschap kan opgeven. Tot device- presidenten in andere landen behoo- ren Lina Morgenstern te Berlijn, Bertha von Suttuer, schrijfster van „Die Waflen nieder !"te Woenen, Pa- trocinio de Biedma te Cadix. In 1900 zal een internationaal con gres te Parys gehouden worden. De snelheid der postduiven. William Lautz doet in het tijd schrift Cosmospolitan de volgende opgaven omtrent de snelheid van som mige postduiven. De Koningin heeft 800 K.M. afgelegd met een snelheid vau 1023 meter per minuut; een andere Lady GainsviUe doorvloog iü minder dan veertien uur ecu afstand van 980 K.M. De langste afstand, ooit door een duif afgelegd was van Charlesmeer ip Louisana naar Philadelphia, d. i. 1919 K.M. De snelste vlucht van een duif is het vorige jaar genoteerd. Een post duif toebehoorende aan een zekeren meneer Wbattes in New-ark legde 160 K.M. af in een uur 29 min. d. i. 1800 meters per minuut. Deze vogels zijn natuurlijk zeer duur. Onlangs zyn er acht verkocht voor 5350 francs. Miss Lurline, de water-koningiu, die zoo prachtig kon duiken onder de sporteu van een stoel door, al zwemmende vischjes vangen en een appeltje schillen en eten onder water, is overlodeu. Gelijk veleu van hare professie, stierf zij arm, lioewoi zij eens f 240.000 moet zyn ryk geweest en weken bad van f 1200 inkomen. Zelden zeker, indien ooit, is zy door iemand geëvenaard in de kunst van onder water blijven. Tot drie minuten had zy het gebracht, Haar ware naam was Sarah Elisa beth Swift; en zy was le Boston geboren. Sportduel. De bekende fietser Jacquelin heeft te Turijn geduelleerd met een land genoot met wien by reeds to Parys mot had. Jacqueün kreeg een wond onder bet linkeroog, maar by zou toch Zondag te Genève uitkoraeD. Beknopt dricmaaDÖelyksch over zicht vau den toestand der Onderlinge Brandwaarborg-Vereeniging voor de gemcemte Haarlem. Aantal deelnemers op 1 April 1898 332 Sedert door vertrek ver minderd met3 329 Vermeevderd doo: toe treding met22 Aantal deelnemers op 1 Juli 1898351 Verzekerd kapitaal op l April 1898 1975255 Verminderd door vertrek on eigendomsovergang met. 22S00 1952455 Vermeerderd door toe treding met,96450 Verzekerd kapitaal op 1 Juii 1898 f 204S9Ö5 Drie Wereld wandelaars. „Er waren eens drie wandelaars, „Ze waren net pas groot. „Ze wandelden de wereld rond, „Maar de wereld kneep ze dood.'' Deze variant op een bekend ge dichtje moet menigeen in degedaebteu zyn gekomen by het zien van de drie jongelui, die zich Maandagavond aan net publiek voorstelden als reizigers om de wereld, welk uitstapje tien jaar zal duren Edmond Passaz, Belg, 27 jaar, René Baehelet, Franschmau, 19 jaar en Jac. vau Engelen, Neder lander, 23 jaar. Per bulletin was aangekondigd, dat zy te negen uur in het Brongebouw een voordracht zouden houden met vryen toegang. Van achter bekeken was dit bericht maar half waar, want toen wy des avonds voor het Bron gebouw kwaurnn, stond er een heel gezelschap opgeschoten jongens, met nog wel andere menschen ook er tus- schen, te dringen voor de breede deu ren van 't gebouw, die gesloten werden gehouden. Of men de hoeveelheid te gröot vond of de qualiteit niet „groot" genoeg, zeker is het, dat van alge- meeneh toegang geen sprake was en dat wie er in wou, probeeren moest door een zijdeur te snappen, wat ook ons gelukte. De zaak zou gebeuren in de groote zaal, waar eén Vijftig bf zestig per sonen Zaten te wachten, beschenen door een beperkt aantal gaspitten. Ruim negen uur beklommen onze drie wandelaars het podium en zetten zich voor het gordijn in een geheim zinnig halfduister neer, maar niet dan nadat ze gebogen b.addeu om voor het applaus van 't publiek te bedanken. Daarop nam de middelste een soort van mandoline ter hand. sloeg zyn iD een kniebroek gestoken 'oeenen over elkaar, wat ze op 't allervoordeeligst deed uitkomen en begon eenige vroo- lyke melodiën op zyn instrument te tokkelen. Krieris met zyn heele korps krygt niet altyd zoovee! applaus, als deze jeugdige Vlaming, die in zyn combineeriDg van rondtrekken on maudoüuespelen aan de vroegere trou badours deed de- ken. Daarna stond hy op, zijn kamera den aan weerskanten stonden ook op en hij begon te vertellen wat er nu eigenlijk aau de hand was. „Heeren en Mevrouwen! Toen ik voor 3 maanden geleden het plan had opgevat een reis door de wereld te voet te maken, zeiden mijn vrienden te Antwerpen; 't. is dom enonuoozei; dat vind ik zelf ook: 'tdom en on uoozei, maar ik zal toch trachten het tot stand te breugen." Na deze bemoedigende inleiding vertelde by boe de twee anderen zich bij hem hadden aangesloten en hoe de Antwerpenaars hadden gezegd „in Holland zal het je niet bevallen, daar zyn de menschen maar zoo zoo; maar als we overal zoo worden ont vangen als in Heiland, nu dan zal liet best gaan!" De opmerking kon voor de aan staande collecte geen kwaad. Maar de pit van de redevoering was de reisroute, die spreker uitvoerig be schreef hebben we goed gehoord, dan hoopte hy o. aAndree te zullen vinden aan de Noordpool en in de Klondyke een klompje goud mee te nemen* Als het kón zou liy met zyn vrinden ook Australië bezoeken, maar beloven kon bij dat niet. Nu waar schijnlijk waren de aanwezigen wel geneigd, hup. dat wandelingetje kwyt te schelden. Wat er ook gebeurde, iu Hamburg zouden wapenen worden aangeschaft en het „echte liaarlemsebe dagblad" zou stellig later verschillende reisbe schrijvingen krygen. Mocht dc lezer soms denken, dat wy die gelukkigen zullen zyn, dan moeten we tot onze smart de eer afwijzen. Intusschen werd de toespraak van deze jeugdigen wandelaar weer met applaus begroot. Hy nam daarop zyn mandoline weer ter hand, terwyl een van zyn kameraden van liet podium afklom, om met het bakje rond te gaan: voor ons nationaliteitsgevoel was het niet sireelend, dat de Hol lander dat uu juist deed. De Fransch mau zat er blijkbaar voor de versie ring van 't geheel. Toen de oogst was binnengehaald, speelde de heer Edmond Dassaz nog hot Wilhelmus, bedankte voor de ge nomen ontvangst en bet drietal ver trok, gevolgd door liet publiek. Bui ten gekomen bemerkten we, dat de oploop in zyn ontwikkeling was ge smoord. Een adjunct-inspecteur en drie agenten hadden dengenen die er niet in mochten, vriendelijk ver zocht, om wanneer ze van buune sympathie voor de drie reizigers blyk wilden geven, dat te doen door ook te gaan wandelen Diet om den aardbol, wel te verstaan, maar naar huis, aau welke beleefde invitatie gaarne werd voldaan. Heden. Dinsdagmorgen zyn de wandelaars naar Amsterdam vertrok ken. Een vierde, een Tilburgenaar zal zich bij hen aansluiten. Wanneer dit zoo doorgaat (ze zijn nu nog maar veertien dagen op reis; dan zal vol gens liet sprookje „zwaan kleef aan" ten slotte een heel leger van wande laars zich om het oorspronkelyko •drietal heen hebben gegroepeerd. Maar zou het zij gezegd met al de welwillendheid die deeene raeusch jegens den ander behoort te koesteren zou bet voor onze drie wandelaars niet beter zijD, wanneer vandaag of morgen een paar blaren onder de voeten ben noodzaakten, den tocht op te geven en iets nuttigers te gaan uitvoeren Hier ter stede is weder Sen proces verbaal opgemaakt tegen een drogist, wegens overtreding van lijst C. Het geldt, den heer van I., die chininepillen heeft afgeleverd beneden de door de wet aangegeven hoeveel heid. Naar wij vernemen herdenkt G. J. Tieskens Woensdag 6 dezer den dag, waarop hij vóór 40 jaar iu dienst trad bij de firma D. P. Graaff, iu do Zijlstraat, alhier. Het verlof van der. leo luit. dor artillerie O. I. ïeger W. Hemmes, alhier is met zes maanden verlengd. Provinciale Staten van Noord-HoUand. Heden, Dinsdag, ving de zomer vergadering aau van Provinciale Sta ten van Noord-Holland, onder voor zitterschap van den Commissaris der Koningin, mr. G. van Tienhoven. Onderzocht werden de geloofsbrie ven van een aantal herkozen of nieuw gekozen leden der Staten. De her benoemden waren de heeren G. J. O. D. Dikkers, dr. P. P. C. Hoek (Den Helder), Tb. J. Waller (Schageny, jhr. mr. H. Gevers (Alkmaar), mr. M. J. C. van Tienen, J. A. Laan (Zaandam), J. Zyp Kzn., N. Sluis Pzn. iEok- buizen). A. Kool (Hoorn). S- Appel (Purmerend), W.Siigcber (Edam), mr. F. Tji. Westerwoudt. mr. W. H. K. MouthaaD, H. F. R. Hubrecbt, H. F. Groen van Waarder, mr. F. S. van Nierop, L. Serrurier, mr. .J. G. de Vries, mr. G. A. van Hamel, mr. W. baron Roëll, mr. Armand. P. Th. Sassen, W. Hovy. A. Roel vink, Cli. R. Kouveld, mr. M. J. van Lennep, (allen Amsterdam), jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. mr. W. A. :t Hooft (Haarlem). J. H. M. Evelein (Haarlemmermeer) en jnr. G. S. Bo reel (Wyk aan Zee en Duin). Nieuw^ekozen leden zijn de heeren Jb, Zyp Hzu. (Schagen), J. Koopman (Purmerend), F. G. Meilink Pzn., Th. Sanders, mr. K. A. W. L. Hazel- hoft" Roeifzema. P. W. Sutorius, I). Schut, P. H. van Oatersterp, (Am sterdam) en m. H. Ph. de Kanter (Haarlem). De eommissiën in wier handen deze geloofsbrieven tot onderzoek gesteld werden, waren samengesteld uit de heeren Roëll, Boissëvain, van Merleo, Ferf, Backer en de Boer. Tot aller toelating werd besloten en de aanwezige inkomende leden werden beëedigd en geïnstalleerd. De Comm. uit de 3 laatstgenoemde heeren bestaande, die de geloofsbrie ven van de te Arasterdam gekozen leden beeft onderzocht, rapporteerde dat de door de heeren L. Roorda en mr. O. K. L. van Oscb aangewezen bezwaren tegen de handelingen van de stembureaux in district 1 en 8 aldaar, ongegrond waren eri geeu in vloed op de stemming gehad kunnen hebben. De verschillende voorstellen van Gcd. Staten worden ter fine van ad vies gesteld in handeu van eommissiën. Nadat de voorzitter 5 eommissiën had benoemd, werd de vergadering verdaagd tor Woensdagmorgen 10A uur, om alsdan over tégaari tot het kiezen van leden voor Ged. Staten. Maandagavond hield de afdeeling Haarlem van den R. Iv. Volksbond, eone vergadering in de sociëteit „De Kroon" alhier. Nadat de voorzitter de vergadering met een woord van welkom had ge opend en den secretaris verzeebt bad de notulen der vorige vergadering te lezen, welke goedgekeurd werden, deelde hy mede dat er con assistent- bibliothecaris benoemd moest worden, en verzocht hy dengeoe, die zich daarmede beiasten wilde, zich by den heer Etmans op te geven. Vervolgens betuigde de voorzitter zyn dank en bracht een woord van lof aau de timmerlieden der „St. Jo- zefs-vorceniging,\ voor hun kalmeer, bezadigde houding by de jongste loon- quaestie. Ten slotte gaf hy net woord aan Z.Exc. staatsraad Mr. C. J. A. Heydenryck uit s Gravenbage voor zyn te houden rede Spreker begon met te zeggen dat liet hem genoegen deed, dat h\j niet voor een feestelijke vergadering moest spreken, maar voor een .doodgewone vergadering van werklieden. Het is mij een waarachtige voldoe ning, zei spr.. iu aanraking te komen met ie werklieden. Her is my een vehoefte geworden. Die behoefte bestaat te racer, als men uit een lagen stand, door eigen ver heffing, tot een aanzienlijken post is geklommen. Dan is het een genot, tot het volk met een woord uit het hart te spreken. Ais onderwerp had spreker geko zen: „Twee deugden, kalmte en ver trouwen." Hij zou kalmte en vertrouwen in verband breDgen met de belangen van den Volksbond Doch hij voed het beter niet te veel uit te weiden over den staatkundigen toestand der Ned. katholieken. Eik verbaud tussoiien den Rond en het staatkundig leven is echter niet weg te nemen Bij de laatste verkiezingen liet de kalmte onder de katholieken veel te wenscben over. Kalmte en vertronweu raad ik ii vooral aau in belang van uw bond. Kalmte eu vertrouwen bly ve de eerste vereischte om datgene, wat voor ons Katholieken op staatkundig gebied bedorven is weder goed te maken. Kalmte en vertrouweu Diet alleen onder de Katholieken onderling, maar ook wanneer men te doen beeft met anders denkenden. Niet alleen ver draagzaamheid, maar ook waarachtige liefde jegens anders denkenden moet de Katholieken beheerschen. Te ontkennen valt het niet. dat zich overal, zoowel op zedelijk als op economisch gebied een koorts uit breidt. door allerlei klachten. Bljjjf kalm bij die besprekingen van dé staatskundige quaestie. Wees kalm, en zorg dat se niet door gemis vau kalmte u door uw hartstochteu laat beheerschen. Maar waar blyft nu het vertrouwen? vroeg spreker. Het ver trouwen, de eerste voorwaarde voor de kalmte, by ieder meuscb. Wy leven uu eemnaal in een veelbewogen lyd, en wy kunnen zoo weinig ver anderen iu de maatschappelijke toe standen. Do beste plannen hier en daar ontworpen vallen iu luiden, en om dan kalm te blyyen, heeft men noodig vertrouwen. Niet ai 'een, dat ge op staatkundig gebied kalm moot trachten te bly ven, maar dat ge ook het vertrouwen raoogt. behouden in uw broeders, tot anders denkenden. Dat die verhouding blijve kalm en vertrouwen uit genegenheid. Dat ook aan de Koningin die kalmte mag gesehonkeu worden, die ook vorsten dwingt, bun hartstochten te beheerschen. Kalmte en vertrouwen beheersche de Koningin eu alle onderdanen Ik hoop, dat door uw hartelyk gebed tot den Allerhoogsten die ook Haar geschonken mag worden. (Lang durige toejuichingen). Hiermede eindigde spreker zijn met aandacht gevolgde rede. De Eerw. beer Wierdels, geestelyk adviseur der Vereeuiging, bracht een hartelyk woord van dank voor de rede en voor de eer den Boud aangedaan Vervolgens deed Z.E. het voorstel den héér Heydenryck als eerelid te be noemen, dat onder groot gejuich door dezen lieer aanvaard werd.' De voorzitter stelde vervolgens voor naar aanleiding van sprekers woorden tot de Koningin gericht, gezamenlijk het Volkslied te zingen, waaraan door allen bereidwillig werd voldaan. Hierna sloot de voorzitter deze tame lijk druk bezochte vergadering. De afd. Haarlem van „Arbeid Adelt" werkte mede aan eene te Zeist ge houden bazar, die f 1700 heeft opge bracht. Bennebroek. Alhier is uit een linnenkast ont vreemd eene som van 14 gulden aan zilvergeld; de dader had daartoe de buisdeur opeugesloten. Ten nadeele van den tuinder Wal- hier, is nu reeds voor de 5e ma3l diefstal gepleegd van te veldstaamie aardappelen. Het is de politie nog niet mogen gelukken, de daders iu handen te krygen. Door de inwoners dezer gemeente is het plan gevormd, den Heer eu Mevrouw van Verschuer, ter gelegen heid van de herdenking vau hunne 60 jarige eebtvereeniging eene sere nade te brengen opgeluisterd door lampions, fakkels, muziek enz. De stoet zal tusscben halfnegen en negen uur op i:et laudgoed de „Hftr- tenkamp" aankomen. Zand voort. Aangekomen badgasten. C. de Veer. Haarlem. 5 pers. Villa Carola. Mevr. Tromp—de Lange, Haarlem. Villa Carola. J. Eltzbacher, 11 pers. Amsterdam. Villa Henriëtte. J. Eltzbacher Jr. Amsterdam. Villa Henriëtte. Mevr. de Wed. J. M. O. v. Nuc.li- teren—v. d. Speek Obreen, Haarlem. Groot Badhuis. M. Taussig, 2 pers. Berliju. Groot Badhuis. H. C. Veitman 8 pers. Amsterdam. K. E. Veitman 2 Mr. J. Versehuyl 2 pers. Amster dam. F. Elias, Amsterdam, allen Villa Amalia. E. G. Duijvis, Utrecht 10 pers Villa Pauline. J. Ribbius Peletier, Utrecht 8 pers. Villa Aleida. W. Schokkeokamp, Villa Sommara. Mevrouw ter Kuile—Cromhoft" En schedé. Villa Maris. Mej. ter Kuile, Enschedé. Villa Maris. W. Schumacher, Bremen. Grand- Hotel. B. Kalm, Manuheïm. Grand-Hotel. Mej. J. Th. Andnessen Helling, Hiiversum. Hotel Belvédère. W. F. L. Gcricke, Hilversum. 7 pers. Villa Paula. A. A. Zieseniss. Amsterdam. 2 pers. Zuidbuurt D 101». H. G Jurriaans. Amsterdam. 6 pers. Dorpsplein. G. O!ie, Amsterdam, 9 pers. Villa Gerda. J. H. Koolhoven. Haarlem. Villa! Nelly. J. C. Zimmerman, Amsterdam, 6 pers. Villa Nelly. A. Wolf. Amsterdam, 6 personen. Haltestraat. B 238. L. Brouwer, Hilversum. Groote Badhuis. Dr. E. Roediger, Frankfort. 4 pers. Hotel d'Orange. F. Modera. Frankfort, Hotel d'Orange. Mej. Zandemaar, Frankfort, Hotel d'Orange, W. E. Heinrich, Heidelberg, 2 pers. Hotel d'Orangë. Fromberg, Breslau, 4 pers. Hotel d'Orange. Mej. D. van Bemraeien, Oosierheek, Hotel d'Orange. H. Salomons, Amsterdam, 3 pers. Hotel d'Orange. Mej. M. Laubli, Amsterdam, Hotel d'Orange. Mevr. Brom. Haarlem, 2 pers. Kerkstraat C 7. F. J. B. Luns, Amsterdam, 4 pers. Paul us Loots; r. E 8. A. F. Ebeliog, Rotterdam, 4 pers. Villa Adriana. Dr. Lurman, Bremen, 2 pers. villa Clasina. Mevr. F. Eckel. Muncher, Grand Hotel. Mej. P. Ralph, Frankfort a./m., Grand Hotel. Mej. E. Hockheimer. Grand Hotel. H. Eraden, Eraok'fort a m. 4 pers. Grand Hotel. Dr. C. Sulzbaeli 7 Grand Hotel. I. Carl Jr. 6 Grand Hotel. H. Bteinmetz, Amsterdam, 8 pers. Paul us Lootstr. E 12. Mevr. de Beaufort, Woudenberg, 8 pers. Groot Badhuis. FI. A. van Hak, Enschedé, Hotel Kurzaal. Mevr. H. ter Kuile, Kurzaal. Mevr. Voet v. Vormizeele, Arnhem, Hotel Kurzaal. S. Ilapoport, Amsterdam, 15 pers. Schoolstr. B 238 i. Mevr. de Boer, Rotterdam, villa Buitenrust. Mevr. A. de Wit, Amersfoort, 3 pers. villa Buitenrust. Mej. M. v. d. Heiden, Hilversum, villa Buitenrust. Spaamdam. Maandagmorgen ontlastte zicli bo ven deze plaats en onmiddellijke om geving eene zware hagelbui gepaard met on wederdoor don hagel werd in de tuinen en op de akkers der aaogrenzeride polders groote schade aangericht. Lisse. Door cis. Picneman te 's Hage is voor het. beroep naar do Gt*f. Ge meente alhier bedankt. De ondergang der Spaansch© vloot. NEW-VORK, 4 Juli. (Reuter.) Een telegram, gedagteekendt;en mylen ten westen van Santiago Zon dagnamiddag meldtCervera is aan deu arm gewond en krijgsgevangen aan boord van de Gloucester. De Evening World zegt, dat Cer vera verklaarde, als reden voor zijn poging om de haven vau Santiago te verlaten„Ik wilde liever het gevaar loopen van eou gevecht in voile zee, om strijdend te vergaan, dan te ster ven in een muizenval." WASHINGTON, 5 Juli. Reuter). De minister van marine ontving een telegram van admiraal Watson mel dend 350 Spanjaarden zyn gedood of verdronken, ]G0 gewond en 1600 govangon genomen iu het gevecht tegen de vloot van Cervera. De Spaansche lezing. MADRID, 5 Juli. (Reuier.) Een officieel bericht uit Santiago meldt het eskader vau Cervera doorstond gedurende een uur het vuur vau de Amerikaausche viool, cn verdween daarna in westelijke rich ting, gevolgd door de Ainerikaocu. Wij verloren twee torpedojagers. Het telegram bevestigt, dat (ie be schieting heden. Dinsdag, zui worden hervat, na de weigering vau den gou verneur om zich over te geven. De ministers verklaren niets ver der te weten, noch omtrent bet eskader van Cervera, noch omtrent de aan komst van Amerikaansclie verster kingen te Manilla. Do minister van oorlog gelooft, dat Cervera op weg is uaar Havana. De planrren der Vereenigde staten. WASHINGTON, 5 Juli. (R. O.) De minister van marine. Long, zoud telegrapiiisehe geluk wetten en aan Sampson, en generaal Miles deed het zelfde aan generaal Shafter. De Regeerng wenscht thans gevolg te geven aan het voornemen, om de voornaamste steden op de Spaansche kust zoo spoedig mogelijk te doen beschieten. De "gebeurtenissen der laatste 4 uur hebben du plan uiterst gemakkelyk gemaakt. Zes batterijen artillerie en meer dan 4000 man troepen zyn op weg om bet leger van generaal Shaft r te versterken. Op de PhilippMuon HONGKONG. 4 Juii. (R. Ma nilla zal heden van land- i zedzyde worden aangevallen. Kapitein Con ches van do Ulba is met 300 inan tuarinet,roepen in liet bezit vau het fort Malatc. Capituleerde Santiago? WASHINGTON. .5 Juli R. O.) Het gerucht loopt iiier, dat Santiago zich overgafmaar do bevosiiging ontbreekt nog. LAATSTE BERICHTEN. Mevrouw Vomer,slachtoffer van den moordaauval van baar echtgenoot, is in de afgeloopen nacht in do kindek te 5s Graven hage overleden. L)e vergadering vau de Vereen, van R. K. Hoofdonderwijzers in het bis dom Haarlem, gehouden op Maandag 4 Juli 1898 in het Brnngehouw alhier was zeer druk bezocht. Eeu 70 tal leden, hoofden van scholen waren .tegenwoordig, ben^eus de Vicaris- •Generaal Mgr. Cal li er. Mgr. .^poor- man, bisschoppelijk adviseur uit Delft en de /.eer eerw. heer J. Tonnissen, pastoor te Amsterdam, Hoofd Inspec teur van het oaderwys. De Voorzitteropenderie verga leriDg waarna hy »n zyn rede o s. de in- w- rkhiArediog van het pensioen fonts, het vyf-en-twiolig jarig jubileum van deu lieer Nypels, hoofd v an descblpl te Alfeu, eo het eorc'id wyleu deu heer Bahlrnann in herinnering bracht. Eeu aauzieqiyk bedrag van geld voor de vereeniging is ingekomen vau den heer Brouwer, Regent van liet Semi narie te Hageveld. Verder zy n President en "Secretaris by den Minister geweest, er bestaat hoop, dat het ryk een bijdrage voor het weduweu-fonds zal vcrleenon. Vervolgens is de motie aangenomen dat liet middelbaar oaderwys zich regele naar bet lager onderwys. Door deu heer Morel is nog ge sproken over literatuur. Mgr. Caliier heeft een toespraak gehouden. Met betrekking tot de iuhuldigings- feesten is besloten zich met de andere bonden te vercenigen, ten einde H. M. gezamenlijk hunne gelukweusohen aan te bieden. Maandag werd met gunstigen uit slag aan de Universiteit te Amsterdam bet candidaats-exameo in de chemie afgelegd door deu heer Arn. C. de Koek alhier. BURGERLIJKE STAND. Bevallen 3 Juli. M. v. d. Walle— Saaer, d. 4 Juli C. M. Koehorst— v. Kimmenaede, z. 11. 5 Juli. M. Vreenegoor—Janssen, d. Overleden 4 Juli. G. F. Roos, md. Drossestraat. M. A. de Loopors 2 md. Kerkhofetraat.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3