De ontaarding van Thomas Henry. De meest eerbiedwaardige kater, die ik ooit gekend iieb, was Thomas Henry. Zyn oorsproukelyke naam was Tnonlas, maar tiet scheen ongerijmd ii.aii zoo te noemen. Het gezin te Frieduclisruhe zou er even goed aan Kiim.eu denken, om von Bismarck met Otto aan te spreken. ily kwam by ons van de Groote club, via den slager, en op het oogeu- blik, dat ik heui zag, gevoelde ik, dat van alle clubs in Londen, hjj van deze moest gekomen zyn. Een atmos- pheer van groote waardigheid, en verhard conservatisme scheen van hem uit te gaau. Waarom hg de club ver liet, ben ik tbaus niet in staat, mg precies te herinneren, maar ik ben gcucigd te deuken, dat dit kwam, door een verschil met den nieuwen chef, een verwaand persoon, die al de warmte van het vuur, voor zich alleen wilde geuieteu. De slager, die van de twist hoorde, en ons kende als een katlooze familie, bedacht een middel, waardoor beide partyen, kat en kok, tevreden gesteld konden worden. De scheiding tusschen hen was. ge loof ik, zeer koei, en Thomas deed zyn intrede in ous huis. Myne vrouw gaf dadelyk zoodra zy hem zag Henry" aan, als een meer passenden naam. Het trof my, dat de vereeaiging der twee namen nog meer ingang zou vinden, en by gevolg werd hy in bet verbiyf van den dienstbaren knug Thomas Henry genoemd. Wan neer wy met vrienden over hem spra ken, duidden wy hem gewoonlijk aan, ais do WelEdele Heer Thomas Henry. Hu was met ons ingenomen op zyn rustige kalme wyze. Hy koos myo eigen leuningstoel voor zich zelf uit en sliep er in. Een gewone kat zou ik er uitgeworpen hebben, maar Tho mas Henry was geen gewone kat. Indien ik het hem duidelijk had kunnen maken, dat ik er op tegen had, dat hy bezit van myu stoel nam, dan ben ik er van overtuigd, dat hy my aaugekeken zou hebben, zooals ik verwacht zon hebben door Koningin Victoria aangekeken te worden, indien die eerbiedwaardige dame my een bezoek bracht en ik haar mededeelde, dat ik het te druk had, en baar ver zocht mij op een anderen keer ïe be zoeken. Hy zou zyn opgesiaan en weggegaan, ma,ar hy zou nooit meer tegen my gesproken hebben, zoolang wij onder hetzelfde dak woonden. Wy hadden dien tyd een dame by ons inwonen - zy woont nog by ons, maar zy is nu ouder en bezit meer oordeel die geen bewonderaarster van katten was. Haar weerzin bestond in dat opstekeu van de staart, waar door die onwillekeurig met iemand's baud in aanraking kwam en dm toch iiet natuurlijke aanhangsel was, waarmede een kat geboren wordt. Zy was ook de meening' toegedaan, dat het onzin was een kat te houden, en dat haar genoegen bestond, om in een poppenwagen te worden rondgereden. Ik vreesde de eerste ontmoeting van Thomas Henry met deze dame. Ik vreesde voor het minst, dat zy hem een slechten indruk van ons als gezin zou geven, en dat wy in zyn oogea zouden dalen. Maar ik kon myzeif alle angst be- sparon. Er was iets in ThÖmas Henry, dar vrijpostigheid tegenhielden fami liariteit. ter neder slo-g. Zyn hoading tegenover haar was vriendelyk, maar op een afstand. Aar zelend en met een pas geboren eer bied voor katien, stak zij haar hand vreesachtig uit naar zyn staart. Hy legde die zachtjes aan de andere zyde cn keek haar aan. Het was geen kwaadaardige blik noch een verstoorde. Het was de uit drukking, waarmede Salomo de vrien delijkheden van de Koningin van Scheba kon ontvangen hebben. Het drukte vgorkoinendheid uit, veroeuigd met hoogheid. Hy was waarlijk een zeer deftige kat. Een vriend van my, die gelooft in de zielsverhuizing, was overtuigd, dat de kat Lord Chesterfield was. Hij Een Zaterdagavondpraatje. CCCXXIL Deze week heb ik de wereldwandelaars gezien. Vraagt u mij, of ik ze bijzonder elegant vond. dan zeg ik „neen. ik vond ze niet bijzonder elegant." Een was er bij. die bruine schoenen droeg. Hem, of liever zijn schoenen, heb ik met bijzon dere aandacht aangekeken, want ik dacht je hebt soms van die wonder lijke gedachtenhoeveel paar van die bruine schoenen, mijn beste vrind, zul je wel versleten hebben als dat we- rc-ldwaudelingtje van tien jaar achter den rug is? Blijkbaar was ik dien dag niet op mijn scherpst, want er was veel dat ik niet recht begreep. Zoo begreep ik bijvoor beeld niet, waarom drie wandelaars wanneer ze zich op straat vertoonden, direct een sleep belangstellenden achter zich kregen. Misschien dachten de men-' schou wel, dat zo do wandeling al achter den rag haddenWant niet waar, het is toch al te dwaas, bewonderend achter iemand aan to zeulen, die van plan is iets buitengewoons te gaan doen. Stel ik maak morgen in de krant bekend, dat ik van plan bon met een luchtballon naar de Pool te gaan, krijg ik dan ook overmorgen dadelijk een heele staart van nieuwsgierigen achter me aan 't Zou nog wat wezen als de menschen wachtten totdat zoo'n kunststuk vol voerd is. Maar misschien was de belangstelling dan alweer verflauwd." miauwde nooit om voedsel, zooals au- dere katten doen. Hy zat gewoonlyk naast my onder het middagmaal, en wachtte totdat hem iets gegeven werd. Hij wilde alleen het achtereind van eeu schapenbout eten, en zou niet naar overgaar ossenvleescli talen. Een bezoeker bood hem eens by ons een stuk kraakbeen aan; hy deed niets, maar verliet rustig de kanier, en wy zagen hem niet terug, voordat onze vriend vertrokken was. Maar iedereen heeft zyn lievelings gerecht, en zoo was Thomas Henry dol op gebradeu gans. Thomas Hen ry's houding, wanneer er gebraden gans op tafel kwam, was voor my een zielkundige openbaring. Zy toonde my iu ééns de lagere en meer dierlyke zyde van zijn natuur. In tegenwoordigheid van gebraden gans was Thomas Henry eenvoudig geheel en al een kat. met al den wilden aard van zyn geslacht. Zyn waardigheid viel als een mantel van hem af. Hy miauwde voor gebraden gans, hy kroop er voor. Ik geloof, dat hy zich zelf aan den duivel zou hebben verkocht voor gebraden gans. Wy vermeden dientengevolge dat spaciale gerecht. Het was pijnlijk het karakter van een kat zoo te zien ontaarden. Bovendien wareuzynema- niereu, als gebraden gans op tafel kwam. een slecht voorbeeld voor de kinderen. Hij was een schitterend licht onder al de katten uit de buurt. Men had op zyne gewoonten zyn horloge gelijk kunnen zetten. Na liet. eten ging hy geregeld een half uur uit, en eiken avond om tien uur precies kwam hy door de achter deur terug, en om elf uur sliep hij in myn leuningstoel. Hy knoopte geen vriendschap met andere katten aan. Hy schepte geen genoegen in vechten on ik twyfel er aan of hy ooit be mind had, zelfs in zyn jeugdzijn natuur was te koel en te zeer ver diept in zelfbeschouwingvrouwelijk gezelschap beschouwde hy met de nitorste onverschilligheid. Aldusleefde hij met ons een smetloos bestaan, ge durende den geheelen winter. In den zomer namen wy hem met ons mede naar buiten. Wy dachten dat verau- dering van lucht hem goed zou doen; hy werd erg dik. Helaas, arme Thomas Henrv, het buitenleven was zyn ondergang" Wat tot die verandering aanleiding gaf, kon ik niet zeggeu, het kan zijn, dat de lucht te scherp was. Hij kwarn tot zedelijk ve. val met angstwekkende snelheid. Den eersten nacht bleef hy tot eif uur uit, den tweeden kwam hij heelemaa! niet thuis, den derden kwam hij 's morgens om zes uur thuis, met een stuk uit het vel van zijn kopi Natuurlijk was er een poes iu het spel. De dorpsjeugd was gewoon den go- fioelen day. rond te slenteren om de gevechten by te wonen, en booze huis vrouwen vlogen onze keuken binueii en wierpen doode katten op de tafel, terwijl zy om wraak riepen. Onze kouken werd een ware doode katlen- bowaarpïaats, en ik moest een nieuwe keukentafel koopen. De keukenmeid zeide dat het haar werk zou verlich ten, als zij een tafel geheel alleen voor zich zelve kou hebben. Zij zeide, dat zy het onaangenaam vond, zoo veel doode katten, om haar vleesch en groenten te zien liggen en dat zij bang was zich to vergissen. Bygevoig werd de oude tafel onder het venster gezet, en bestemd voor de katten en na dien tyd wilde zy nooit meer iemand toestaan, om een kat, al was zy dood, naar haar tafel te brengen. „Wat wil u hebben, dat ik ermee doe.u hoorde ik haar eeus bij z kere gelegenheid tot een opgewonden dame zeggen, „moet ik ze soms koken „Het is mijn kat." zeide de dame, „dat wilde ik maar zeggen." „Wel, ik maak geen katten pastei vandaag," antwoordde onze meid. „Leg ze op uw eigen tafel. Dit is myn tafel." in het eerst was de Gerechtigheid to voldoen met een gulden, doch met tertijd stegen de prijzen, ik had tot heden katten voor goedkoop gehouden, De menschen hebben zoo'n slechte me morie. Er zijn. hier gewezen officieren, dio in Indïë kranig hebben gevochten en waarvan .we nauwelijks weten, hoe ze hoetön en als een kudde ganzen, mag ik zeggen, loopen we achter een kwart do zijn wereld-straatslijpers aan. Ik zeg we omdat ik het publiek be doel, want ik was er overigens zelf niet bij. In 't- Brongeljouw ben ik er wel bij geweest. „Och," dacht ik, er heen wande lende, „die voorstelling gaat natuurlijk niet door. Aanstonds bon ik de eenige die er is of we zijn misschien met ons drieën of vieren en dan gaan we bin nen vijf minuten weer naar huis. Neen mijnheer het Brongebouw werd als 't ware bestormd, alsof er een prijs uit de loterij viel té verdienen. Dat was het tweede geval, dat ik niet begreep. En het derde geval, dat ik niet be greep, was dat ik er zelf ook was. Ik schaamde me een klein beetje dat ik er was en 't leek me toe als ik rond keek, dat andoren er ook verlegen mee waren, dat ze er waren. Ze glimlachten zoo, alsof ze wilden zeggen ..Nu ja, ik ben er wel. zie je, maar 't is niet uit ernst, 't is maar uit gekheid." En 't vierde geval dat ik niet begreep was, dat de menschen aan 't- eind van de jCenkomst, die wel een kwartier ge duurd had, wat gaven in het bakje, waarmee de Hollander in de zaal rond ging- Gegeven heb ilc niet, maar toch is er oen lumineus denkbeeld bij me opgeko men. U moet dan weten, dat ik van plan ben een reis in en door Zwitserland te gaau maken, maar dat op het oogenblik eu ik stond verstomd over de waarue, die ze thans hadden. Ik begon er ernstig aan te denken een katten-fok kerij op te richten; voor de prijzen die in dit dorp gangbaar waren, kon ik een inkomen van duizenden maken. „Kyk eens wat uw beest gedaan beeft," zeide een vertoornde vrouw, door wie ik midden uit mijn middag maal vandaan werd geroepen. Ik keek er naar. Thomas Henry scheen eeu akelig, vermagerd dier te hebben vermoord, dat veel gelukkiger dood dan levend moei zyn geweest. Indien het arme dier van my ge weest was, zou ik er dankbaar voor geweest zijn, maar sommige menschen willen nooit weten, dat zy goed af zyn. „Ik zou die kat voor geen zestig gulden verkocht hebben," zeide de dame. „Dat is een verschil van meeuing, hernam Ik," maar iu vertrouwen ge zegd, ik geloof, dat u niet verstandig zou hebben gedaan om het te wei geren. Zooals dat beest daar ligt, ben ik niet van plan er meer dan zestig cen ten voor te geven. Als u denkt, dat u beter af kent, als u hem ergens anders brengt, kan u het doen." „Het was meer een mensch dan een kat," zeide de dame. „Ik koop geen doode menschen." antwoordde ik standvastig, „en al deed ik dat, zou ik toch niet meer dan twaalf stuivers voor zulk een exem plaar geven „U kunt. hem als een mensch be schouwen, of als een kat. maar iiy is in geen geval meer dan 60 ets. waard." Wy kwamen eindelijk tot eeu ver gelijk van achttien stuivers. Het aautal katten, dat Thomas Henry van plan was te verzamelen, verbaasde mij. Een volmaast bloedbad van katten scheen hy te willen aan richten. Op een avond in de keuken gaande, want ik was nu gewoon, elkeri avond de keuken te inspeeteeren ten einde een overzicht te hebben van den dage- lyksehen aanvoer van doode katten, vond ik, onder de audereu, een zeer mooi gevlekte kat op de tafel liggen. „Die kat is vjjf gulden waard," zeide de eigenaar, die er bij stonden bier dronk. Ik nam de kat op en bekeek haar. „Uw kat heeft hem gisteren dood gebeten," vervolgde de man. „Het is een vervloekt schandaal." „Myu kat heeft hem driemaal ge dood," hernam ik. „Hij werd Zater dag gedood als behooreode aan juf frouw Hedger, eu Maandag als be- hoorende aan juffrouw Myers. Maan dag was ik niet recht zeker van myn zaak, maar ik had verdenking eu daarom maakte ik aanteekeuingen. Nu herken ik hem. Neem myu raad aan, en begraaf hem, voor dat hy een 'pidemie verwekt. Ik wee: niet hoeveel levens een kat heeft, maar ik betaal maar voor één. Wij gaven Thomas Henry alle kans om zich te verbeteren, maar hij ver viel van erger tot erger, en voegde nog strooperjj en kuikeamoord by zijn andere misdaden. Hel begon mij te vervelen, voor zyu misdaden te be talen. Ik raadpleegde den tuinman, en deze zeide mij, dat hy katten gekend had, die vroeger hetzelfde dedeu. „Weet ge er geen raad voor vroeg ik. „Wel, mynheer," hernam de tuin man, „ik heb gehoord dat het beste middel bestaat uit eenige bakstcenen en een vjjver." Wij zullen hem nog vóór vannacht een „dosis" toedienen, antwoordde ik. De tuinman volvoerde bet plan en wij hadden geen verdere moeite met hem. Arme Thomas Henrv! Lit toont aan, hoe een reputatie" van eerbied waardigheid in de totale afwezigheid van verleiding kan üggeo. Wie die geboren is eu opgevoed in de atmos- pheer van de Groote Club, zou het verkeerde pad nog kannen opgaan? Her speet mij voor Thomas Henry, en ik heb sinds nooit meer geioofd iu den heilzameu invloed van het bui tenleven. mijn voorraad contanten niet- toereikend is. Nu kan ilc toch slecht de huizen langs gaan en om een bijdrage vragen voor mijn zomeruitstapje. niet waar De men schen zouden dat een beetje raar vinden, mijn kennissen zouden me 't kwalijk ne men je hebt zoo van die kwalijkne- menden kennissen en ik zou gevaar loopen. voor bedelarij te worden opge pakt.. Dat middel zal ik dus niet toepas sen, maar wat ik wei kan doen is een groote vergadering uitschrijven in liet Brongebouw. „Onderwerp Zwitsersche toestanden. Entree vrij." Men begrijpt, al mijn kennissen den ken „Wat heeft hij te vertellen over Zwitsersche toestanden V' Ze komen bij hoopen. vooral omdat liet niets kost. Ten minste dat denken ze, omdat er staatentree vrij." Nu dan. als 's avonds de zaal vol is. doe ik de deuren dicht, speel vervolgens een beetje op de harmonica, een lamst uit mijn jeugcl, u weet wel met zoo'n paar registers, die voortdurend snork snork zeggen, daarna vertel ik wat voor reis ik van plan ben te maken cn ten' slotte ga ik met het bakje rond. Alles zooals u ziet, heel eenvoudig. Van reizen gesproken onze docto ren gaan weer, do een ua den ander, de stad uit Ik misgun het hun niet. verre van daar, want als iemand twaalf maan den in ziekten en misères heeft doorge bracht, dan komt een goede hap frissche lucht hem van rechtswege toe. Maar wat ik hun benijd, dat is de collegialiteit die onder lien heerscht. Dr. A. wil uit gaan fluks rijdt hij even aan bij Dr B. en zegtamice, wil je veertien dagen een gedeelte van mijn praktijk waarae- Slfi A M De sultan van Siak. Met den trein vau 11.46 kwam Vrijdag te Vlissingeri aan de sultan van Siak vergezeld van den heer Schouten. Aan den trein werd Z. H verwelkomd door de directiën van de Maatschappij Zeeland, en vau de Kon. Maatschappij „Do Schelde". DeSultan gebruikte in een der zalen van het hotel „Zeeland", die voor deze gele genheid door de eigenaren, de heeren Meijer-Reuver en Co., met bloemen en planten was versierd, den luuch, bezichtigde de stoomschepen der maat schappij „Zeeland" en de havenwerken en reed te 1 uur, vergezeld van de heeren die Z. H. hadden verwelkomd naar de stad, alwaar de fabriek en de werf van de maatschappij „De Schelde" werden bezichtigd." Vandaar reed men door de stad naar het Grand Hotel des Bains, ter bezichtiging van de badplaats. Daarna werd een rijtoer over Koudekerke naar Middelburg ondernomen. De Sultan vertrok met den trein van 5.33 weer naar Dordrecht. Heden zou Z. H. met het stoom schip De Batavier naar Londeu over steken. Uitvaart majoor Van Rees. By de begrafenis van majoor W. A. van Rees waren Vrijdag ondet meer tegenwoordig de waarnemende voorzitter der Rekenkamer, de heer Vau Vliet, met de leden Becking eu Lebron de Vexala, hoofdambtenaren en oud-ambtenaren, generaal Ver- spyck, de viee-adiniraal Macleod en de' oud-kolonel Stoop. Generaal Verspyck wjjdde eenige hartelijke woorden aan de nagedaen- tenis van den ontslapen vriend, een bekwaam officier, staatsambtenaar ep schrijverals superieur eon m usch die de algemeene hoogachting ge noot. Vrijdagochtend ontstond er een be gin van brand in eene bergplaats by de industriezaal op de tentoonstelling voor vrouwenarbeid te "s Gravenhage. Dauk zij den zeer voldoenden toestand der brandbluschmiddelen en de ge oefendheid der dames in de hantee ring daarvan, was de vlam in minder dan geen tijd gebluscht, zoodat de brandweer niet behoefde op te treden. Deze kleine tegenspoed was dus eeu uitmuntende gelegeuheid voor de dames om hare geoefendheid tetoonen. De matroos L., op schildwacht staande voor het wachtschip Balgui te Vlissingeu, pleegde Donderdag avond tegen den bootsman S. insu bordinatie met geweldpleging. Te ruim elf uur begaf de bootsman zich aan boord, doch werd door den schild wacht aangevallen. De bootsman pa reerde met de hand eeu slag mei de sabel, bestemd voor zyn hoofd, doei- bekwam kwetsuren aan hand en hals. Daarna kreeg hy nog een houw in den rug en vluchtte in een hotel. De matroos achtervolgde hem, doch werd gearresteerd. De bootsman is naar bet hospitaal vervoerd, zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Misbruik van sterken drank moet de oorzaak zyn. Bakkerij-tentoonstelling. Op de te 's Gravenhage geopende Bakkery-tentoonsteliing was Woens dag de militaire bakkerij voor het eerst in werking. Er werden ten dienste van het garnizoen eenige hon derdtallen „pannetjes" gebakken van :6 ous, het gewone gewicht voorgar- nizoensbrood. Te velde krijgen" de maunekes 7Vi ons op hun portie, voeg de de genie-soldaat, die de toeschou wers te woord stond, en aan toe-.: Veel belangstelling verdient inder daad de zeer instructieve tentoonstel ling van vervalscbte levensmiddelen en handelswaren. Wat 'n mensch toch al niet in letteriyken en figuur lijken zin in zijn maag geduwd wordt, denkt men onwillekeurig by 't be schouwen van ai die geëtiketteerde fleschjes. Nu denkt men eens lekkere koffie te malen vaa de boonen. zoo- mon T' „Met plezier," zegt B. „wie zal jo verder assisteeren „Aanstonds ga, ik C. vragen." Uitstekend, veel plezier op reis!" En A. rijdt even aan bij C.. die ook te vinden is. Hij zet een advertentie in de krant, dat hij heengaat, vertelt zijn patiënten waar ze zoolang moeten wezen en gaat met zijn koffers en zijn familie op den trein zit ten. B. en C. behandelen zijn zieken als of het hun eigene waren cn leveren hem die als hij terugkomt .weer over. Er ont breekt ev geen een aan, het getal is com pleet. Ziedaar een schoon voorbeeld voor an dere menschen. Wat een ideale toestand zou het wezen, wanneer dat ook in den handel zoo gaan kon. D. die in glasw erk doet, zou er ook wel eens eeu weekje uit willen, maar hij heeft niemand, die de affaire voor hem waarneemt. Zijn concurrent E. heeft ook groote behoefte aan verademing, maar kan ook de boel niet a l'abandon laten. Hield D. nu een oogje op de zaken van E. als die uit was, onder verband van wederkeerigheid, dat E ook de zaken van D. in '1. spoor zal houden als deze weg is, dan zouden ze beiden eens een dag of wat uit de soesah kunnen gaan. Nu turen ze den heelen beven zomer door. naar de stoffige stra ten totdat de herfst komt en de tijd om eens in 't gras te liggen voorbij gegaan zal zijn. Had ieder nu maar een eigen buiten plaats. Wat zou den lezer dunken van con huis in de stad voor den winter en een buiten in Heemstede. Bennebroek of Bloemendaal voor den zomer? Ach, dergelijke weelde is maar weinigen be schoren en de eenige troost die wij daar even by uw kruidenier gehaald. Goc morgen, weet ge wat ge dan krijgt? Koftieboonen vaudeeg gemaakt eu daarna gekleurd. Dat zyu nu nog ten minste nagemaakte koffieboon eu. maar wat te zegden van echte boonen die... geheel uitgetrokken zyn en met. een laagje bedekt. Wat zuilen die kunstmatige amandelen, gemaakt van glucose eu geparfumeerd met... nitro- benzol lekker smaken, en welke kracht zal die foelie hebben die voor V4 uit gewone fijne beschuit bestaat. En hoe beeriyk voor de hoid isdie zeep met 85 zegge vyf et. tachtig percent waardelooze vervalschings- middelen. Kruidnagels zyn er ook, van deeg altyd en bestrooid met boomschors rystmeel lacht den beschouwer toe, heerlyk wit er uit ziende maar be vattende eventjes 56 pCt marmergruis. Hoe vindt men koekjes met kool zure kalk Ongetwyfeld even smake lijk als poederchocolade met y zermenie. Kortom men moet die inzending eens op z'n gemak beschouwen om tot de overtuiging te komen dat men eigelyk wel doet alvorens 's morgens een dejeuner te gebruiken, zyn tafel gerechten te voren even scheikundig te doen onderhoeken. en Wedstrijden» Bloemencorso. By het door den A. N. W. B. Harer Majesteit de Koningin iu Sep tember aan te biedeD 'bloemencorso zuilen er drie wagen zyu. Do „Bonds- wagerT', de „Fiorawagen" en een „Hulde aai/ de Koningin". Deze wa gens zullen respectievelijk door vier, zes en acht paarden getrokken wor den. De Bondswagen wordt voorafge gaan door twee klaroenblazers en een vaandeldragerde Koninginnewagen wordt begeleid door vier herauten, ieder voorstellende een der kwartieren uit liet wapen der Vorstiu. De Bondswagen, ontworpen door den heer K. Sluyterman uit Delft, leeraar aan de Poiytecliuisclie Schooi wordt onder diens leiding uitgevoerd. De Fiorawagen wordt eveneons ge heel uitgevoerd door den ontwerper, den heer Addicks, terwijl de Koriiu- ginnewagen, ontworpen door den heer E. Heuricus. cien bekenden kunst schilder en teekenaar. zal vervaardigd worden onder leiding der bloemisten Van Ryswyk en Van der Laan te 's Gravenhage, aan wie de levering der benoodigde bloemen s'oor de drie wagons is opgedragen. Het voorloopige plan om nog een wagen, voorstellende de ontwikkeling van het rijwiel, te doen ontwerpen en voor de muziek ook versierde wa gens disponibel te steller:, is opgege ven om het beschikbare geld geheel aan de drie hoofdwagens te kunnen besteden. De Automobielenwedstrijd. Uit Nijmegen meldde men Vrydag do aankomst der afdeelirig snelrijders als volgt l. Charrow in 2 uur 41 min., 2. Réoé Loysel te 2 u. 40 min., 3. A. Bolle© fils te 2 u. 44 min., 4. Breuil te 2 uur 43 mm. 4 sec. (Deze be hoorden ailcn tot de afdeeling waarin slechts rijtuigen, met plaats voor 2 of 3 personen, waren toegelaten). In volgende afdeeling in de serie der motorcycles, minder dan 100 KG. wegende en bereden door 1 persoon, volgde 'daarop als zesde Marcelliu te 2 uur 43 min. 24 sec. Wielrijder!. De afstand, die'Cordang den l7u dezer te Berlijn rijdt, is 200 K. M., ziju tegenstanders zijn Uur et en Koe- clier en waarschijnlijk ook de En- gelschman Armstrong. Hen ley Royal Regatta. Donderdag was het de derde en laatste dag. Ziehier den uilslag Grand Challenge Cup, lc bl. achten. Tusschen Leander Ciub (studenten en oüd-stii'fer.tiT. van Oxford en Cam- bij hebben, is deze, dat het aantal men schen die deze geneuchten wel hebben, veel kleiner is dan heit aantal die ze niet hebben. Al hadden we maar een buiten van den Schooten-weg, niet waar?t Klooster bijvoorbeeld van do Erven Korthals!" ïntussclien, wie daar zou willen wo nen moet ook een aardig stuk geld in zijn portemonnaie hebben. Nadat de ei genaars een stuk er van voor elf en half duizend gulden aan de werf Conrad heb ben verkocht, is ook de firma's Beijn.es om een. stuk komen vragen, ten einde er eon groote houtzagerij op te zetten, maar naar het schijnt komt daar niets van. En nu ten slotte komt de gemeente en biedt anderhalven ton voor het buiten. Niet om er de leden van den Raad om beurten een weekje op te laten wonen, een belooning, die hun anders voor het zware werk wel toekwam, ook niet voor het genot van grondeigenaar te wezen, maar, heel prozaïsch, om er een gasfa briek op te bouwen. Maar de Erven Korthals worden op eens, naar mij verteld is, heel duur met hun buiten. Alsof net geld de gemeente op den rug groeide, vragen ze het baga- tellige sommetje van vijfmaal honderd duizend gulden. De gemeente, zoo den ken ze waarschijnlijk, geeft allicht wat meer dan een particulier, 't Gaat toch op kosten van ongelijkMaar er is een goed Hollandsch spreekwoord, dat wie het onderste uit de lean wil hebben, bet lid wel eens op den neus valt. De ge meente heeft nog wel andere terreinen ook en desnoods, als het al niet anders kan, dan is or wel een terrein te vindon in den Veerpolder. bridge) en First Trinity, Cambridge Leander won met 3/., lengte, in 7.13 Thames Challenge Cnp, 2e k'..ach ten. Uitslag: 1. TrinityColie.-e.il 7.1b2. Cooper's Hill. ►Silver Goblets, le kl. tweeën. Gc makkelijk gewonnen in 8.44 doorBogli ou Ferme, Ts-ames R. 0, van }jut chinson eu Fairbairu, Jesus Uouegj Cambridge. Stewards' Challenge Cup. Tu-sehei Leander C. (Bucks; en New u.ege Oxford. Leander wint met lb, lecgn iu 7.52. Diamond Sculls. Tusschen Hun tin» Howell, Trinity Hall, CaiuUridgi (Berks), on Biackstaffe, Vesta R. C Howell wou mét S'/j lengte in 8 28 record. Ladies' Challenge Plate, collpgc- o school-achten. 1. Eton College, me 3m lengte, in 7.3; 2. First irimn Cambridge. Wyfold Challenge Cup, 2c kl. twee en. 1. Kingston R. C.2. Cains Col lege, Cambridge. Schieten. De 5e week van den te Rotten!ai gehouden nationaler; schietwedstrijd uitgeschreven door doRotterdamscb scbieteiub de Scherpschutter in lid gebouw Odeon was de stand ats void Korps wed strijd, flobert: Ls'Lainj Weerbaarheid, Utrecht, 140 p., Willem van Oranje, Utrecht. 436 p 3. Willem Tell, Hilversum, 433 p., Voor Vaderland en Koning, Haarlcn, 431 p., 5. Neerlands Bargerwacra Sloten, 428 p., 6. Kadervereenigira 'A. Schutterij, Hilversum. 422 p., j Vooruit, Cuiemborg, 419 p., 8. Gcr« raai Van Merlen, Haarlem. 417 9. Bond van Oud-Ond., Haarlem. 1? p., eu 10. Rust. Schutterij, Berke 411 p. Korpswedstryd cylinder1. Kad| vereeniging d.d. schutterij, Hilversui 268 p., 2. Voor Vaderland en Koninj Haarlem, 256 p., 3. 's Lands We© baarheid, Utrecht, 253 p.. 4. De Tranj vaal. Delft, 253 p., 5. Nederland e Oranje 253 p., 6. De Eendracht, U recht 252 p.. 7. Bataljon d.d. Schutten Haariem. 250 p., 8. Generaal vi Merlen, Haarlem, 250 p., 9. Bond vl Oud.-Ond. afd. Haarlem, 248 p., i 10. Prins Hendrik. Maassluis, 245 Porsoueele wedstrijd, flobertI. H. v. d. Pauw. Hilversum. 99 jj cylinder: l. A. Andersen, Rot terdai 59 p. Vrijebaau wedstrijd, flobert: 1. 1 J. de Witt Hamer. Utrecht, uo p cylinder: 1. J. M. de Visscher. recht 60 p. Vaste baan wedstrijd, flobert: J. M. de Visscher. Utrecht, 5 89 ri cylinder: 1. J. Reyn, Hilversum, 113 Record wedstrijd, flobert: 1. C.j v. d. Paauw. Hilversum, 194 n.e lindcrl. H. de Vries, RotirHai 19 p. E^rewedstrijii, flobert3J. Spro-j Cuiemborg, 96 p., id. cylinder: 1.1 Meuleokamp, Rotterdam, 57 p. Hoogste korpsseiiQtter, flobert: de Raad, Haarlem, 96 p. id. cyiindl B. J. Har mans, Haarlem, 57 p. j Kampioouprys, flobert: C. 11. v. Paauw, Hilversum, 672 p. id. cyhnfls .T. M. de Visscher, Utrecht. 387 p. Dagmedaiiles3 Juli. flobert:] van Woudenberg (Hi.versum) of J v. d. Torre fBerk.'i) 92 p. eyiindf A. P. T.'iijsse, Rotterdam, 58 p.l Juli, flobert: E. de Vries. Zwollej p. id. cylinder: J. W. Elfferij (Rotterdam), P. O versloot, (Maasshit of A. v. d. Griend, (Vlaardinga 57 p. Een moordaanslag. Voor de Ainsterdamscherecbtba stond Vrijdag een 21ja?ig opprnnj zekere Do Rijk, terecht, beklaagd! poging tot moord op Klasine Dols De Rijk had twee jaren lang n het. meisjes als man eu vrouw gele] tot den lOeu Maart van dir jaar. hoogloopcnde twist bracht Kina er toe weg fe loopen. Sedert dies zij als huishoudster of buffetmeisje bierhuizen in de Jan Steenstraat] v. d. Heydenstraat. Tusschen dco 10 Overdrijven is altijd verkeerd. B walletje moet oij hot schuurtje bljjvl zeggen liefhebbers van spreekwoord Wees billijk in alles, zegt de ervaring het gezond verstand stemt daarmee Zoo ias ik dezer dagen, van een hu lijksfeést. dat hier in dc buurt gogev is en waarbij de heele gemeente zeen haar schik was. „Ze zou het nog mi geweest zijn," schreef mij iemand. ,.wj neer in 't voorjaar, toen het bruidspl heehvat herstellingen aan zijn buiten verrichten, ook de bewoners van del meente daaraan wat hadden mogen dienen en niet alles was opgedragen een Haagsdie firma." Zoo gaat liet in de wereld. De kria slaapt nooit eu misschien is dat mj goed ook. Maar nu ik hot in dit pral bijna uitsluitend over 't buitenleven j had heb, ga ik u nu vaarwel zeggen! ook eens naar mijn. buiten te gaan. I doeld buiten is een tuin, ik wil niet 1 gen tuintje, van zes meter diep en j on een halven meter breed, waarvan j af moet een schuurtje on een fietsh; Verdc-r is or een duivenhok in, benevj een perk met stamrozen, een grasra een reeks heesters en een zeer voorde» wilde wingerd. Met ..het Klooster" of met „Capre of met Villa Eugenie" kan het dus in vergelijking treden, maar wannes er naar sta of zit to kijken, dan ben er ook. alweer mee in mijn sdïik. Met den wenseh, dat de lezer ooi zijn sdiik moge wezen eindig ik. FIDELIO

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 6