waarts doorgerukt, doch geen vyand werd aangetroffen. De Selimoen-colouue die tePadang Tidji bivakkeerde, zou 8 dezer naar Grong-Grong en den volgenden dag naar Segli doorgaan. De gezondheidstoestand is zeer goed evenals de weersgesteldheidnu en dan valt eer. weinig regen. Met den aanleg van wegen naai de Moekims VII en Garoet, wordt begonnen, naar welke laatste plaats voorraden worden opgevoerd. Eenige waterleidingen zyn afgedamd om on der water gezette sawabs droog te leggen. T. Oemar bevindt zicli nog steeds to Tjot Moerceng. Onder dagteekening van 11 Juni is door den civielen eu militairen gou verneur van Atjeh cn onderlioorig- hoden bericht, dat de S«limo8n colonne 9en te vuren te Segli aangekomen eu onder dak gebracht was. Water was overvLoedig voorhanden. Naar Garoet waren voor zes dagen levensmiddelen opgevoerd. Den lüen Juni meldde zich aan Bintara Reubéë. Naar aanleiding van berichten dat de vyand zich versterkt had in de j verschillende Bloeë der Moekim Sama- Indra cn in eenige kampongs in de Moekim Tjoeraboek zoude den 12den met twee colonnes naar de beide Moe kims worden opgerukt, ten einde den vijand aan te tasten. Met het verkennen eu traceeren van den door Pedir naar de Moekim Toedjoe aan te leggen weg werd een aanvang gemaakt. Den 9den woedde een hevig on we der gepaard met slagregen, by welke gelegenheid één muildier en drie artilleriepaarden door den bliksem werden gedood De gezondheidstoestand was zeer goed. Een telegram, den I2en Juni te 9 uur 35 min. verzonden van Kota Poetoh aan den zuidrand van Bathbi, meldt dat by het oprukken naar Keumangan de Kota Poetoh en een tweede sterkte tassohen Poetoh en Pangi Kowon hardnekkig door den vyand verdedigd werden. Beide ver sterkingen werden stormenderhand door de inarechajlssee genoièên, waar bij aan onze zijde niet levensgevaar lijk gewond werden de Europeosêhe sergeants de Jonge (alg. st. no. 36192,) eu "Zon (aig. st. no. 49248) en de Euro- pecsebe korporaal der cavalerie Wieso (alg. st. no. 45320) en vier niet Earo- peesche minderen. Liciit gewond werd de eerste luitenant J. C. Lamster, die echter dienst blijft doen. De. vijand liet een en zeventig dooden mot hunne wapens in onze handen. De colonne zoude doorrukken. G&&SENQD SIEUWS Zaak-Dreyfus. De ministerraad heeft besloten, dat de minister van oorlog bij den minister van justitie een aanklacht zal indienen tegen kolonel Piequart en mr. Leblois voor het openbaar maken van stuk ken, waarby de veiligheid van den staat tegenover den vreemde betrok ken is. De beer Fournière verzocht de Re- geeriag te mogen interpelleeren over den brief van kolonel Piequart. De ministor-pre.iidont verzocht de interpellatie een maand uit te stollen. De minister van oorlog C&vaignac merkte op dat de Kamer niet eiken dag een zaak in bespreking kan ne men, waaromtrent de Regeering in lichtingen heeft verschaft. „De Ka mer kan geen rekening houden met do verklaring van iemand die de stukken nooit'he ft gezien." De Kamer besloot met 498 tegen 21 stemmen de interpellatie een maand uit te stellen. Dinsdagavond had een huiszoeking plaats by kolonel Piequart. De over heidspersonen namen allo papieren mede, waarop beslag werd gelegd. De beer Hamard, sous-ehef vau den veiligheidsdienst, kwam te kwart over elven aan de prefectuur van politie terug. Hij bracht majoor Esterbazy en diens minnares mevr. Pays mede, die beiden in hechtenis zyn genomen. Het besluit van den ministerraad werd iu de wandelgangen van de Kamer, die reeds een uur voor den aanvang van do zitting propvol waren, druk besproken. Algemeen hoorde meu de meening uitspreken, dat de zaak-Di'oyfus een geheel nieuwe phase is ingetreden en nog groote verrassin gen zal brengen. De heer Fourniè o, dezelfde afge vaardigde die over de echtheid der door Cavaiguac voorgelezen stukken wilde interpelleeren, verklaarde niet te gelooven dat de beslissing van de regeering in eenig verband staat met het aanbod van Piequart om de valseb- heid van den brief te bewijzen. „De vervolging van Piequart", zeide üy, „kan "nooit, zelfs al is zy gerecht vaardigd, beschouwd worden als een antwoord op den brief diea h\i eenige dagen geleden aan den heer Brisson heeft gezonden". Men vertelt in de wandelgangen dat de vervolging tegen Piequart en Leblois zai worden ingesteld op grond van de wet van 18 April 1886. Deze wet stelt als straf gevangenis van twee tot vyf jaar eu boete van löOO tot 5000 francs. 't Was Maandag oen jaar geleden, <lat Andrée met zijn ballon opsteeg. Het eenige bericht, dat men van de reizigers ontvangen heeft, was twee dagen na het vertrek gedagteekend. De geringe hoop die men nog heeft, ooit meer iets van deze vermetele man nen te hooren, steunt op de expedities van Startling {Siberië) en Wellman (Frans-Jozefland), die de reizigers nog kunnen terugbrengen, indien het hun werkeiyk gelukt mocht zyu, ergens in die streken te overwinteren. Onlusten in CMna. De „Times" verneemt uit Hongkong dat de onlusten aau de West-rivier voortduren, en er veel zeeroof ge pleegd wordt. Men zegt dat 400 op standelingen gedood zyn, en dat de lijkeu Woe-tsjou voorbydrijven. Een der aanvoerders van da opstandelin gen heeft een magistraats-persoon uit Paklom. die zelf een prys op zijn hoofd gesteld had, gevangen genomen; hij liet hem met petroleum bestrijken en in brand steken, daarna liet hij zijn gezin ombrengen en de lijken in de rivier werpen. Slavenhandel. Men zal zeker met verbazing lezen dat in de Vereenigde Staten nog slavenhandel bestaat zij het dan ook slechts onder do Chineezen in Oalifornië. San Francisco wordt over stroomd door Chineezen die hun eigen aardige zeden naar deze stad hebben medegebracht. Daartoe bekoorde in de eerste plaats de slavenhandel en de verkoop van vrouwen en kinderen is zelfs in den laatsten tyd nog be langrijk toegenomen en werpt een aardige winst af. De menschen handel wordt gedre ven door twee maatschappijen, die een formeele markt hebben ingericht met een groot aantal klanten. Op 't oogenblik zijn te San Francisco zoo wat 30 0 Chineezen, die direct of indirect leven van don verkoop van slavinnen. De ongel uk kigen worden in China door list of bedrog gestolen en onder een valsch voorwendsel naar Amerika overgebracht. Daar worden zjj als dieren aan de meest biedenden verkocht. Eenige maanden geleden werd zulk een ongelukkige verhandeld en daar zjj meende dat deze handeling in over eenstemming met de wetten van het land was, liet zij zich geduldig alles welgevallen. Maar toen haar meester haar beur zesjarig kind wilde afnemen om het te verkoope». liep zjj weg en vluchtte in een zendelingeuhuis. Eerst daar vernam, zjj dat de Amerikaansche wét gö8u slaven kent en zij dus vol komen vrij was. Maai de C? ineeschc consul meldde ziel', bij de zendelingen aan en eischle de teruggave van'de slavin „voor de eer van China eu do Chineezen," gelijk !iy zeide. Natuurlijk wees men hein de deur, waarop hij driest genoeg was zijn vriend, den slavenhandelaar, den raad te geven de hulp van het gerecht ia te roepen. Zooais vanzelf spreekt werd de klacht van den slavenhandelaar afgewezen, maar hot is toch wel merkwaardig, dat de Chineezen ondanks een lang jarig verblyf 'Q et'n beschaafd land 'de slavernij nog altijd opvatten als een instelling waarvoor zy de be scherming der rechtbanken van dat land kunnen inroepen. Zonderlinge chantage. Te Bnda-Pest wordt druk gespro ken over oen zonderlinge afpersings- quaesiie. Een vrouw uit Zala-Egers- zeg eisebte schriftelijk van een café- tier te Buda-Pesth een bedrag van 2000 florijnen, met de bedreiging, dat zij anders de politie inlichtingen zou verschaften over het hazardspel, dat iu zijn lokaal gehouden werd. De cafélier stelde den dreigbrief in han den van de politie en de briefsehrjjf- ter die natuurlijk haar naam niet ge noemd had, werd ontdekt. Zy bleek de echtgeuoote van een hooggeplaatst ambtenaar te zyn. De man stond gausch verbluft, toen hy het geval hoorde; zijn vrouw was zonuwiydster verklaarde hy en had de 2000 flory- den in het geheel niet uoodig, want zij beschikt zelf over honderdduizen den. De cafétier wilde op verzoek van den adellijken echtgenoot de aan klacht intrekken, doch zulks kon niet meer; het onderzoek wordt dus voort gezet. Wielrijderstypen. Sedert de wielersport tot een schier algemeen vermaak is geworden, zijn A beoefenaars iu verschillende categor ën te verdeden. Zonder aanspraak op vo! komeniieid te. maken, noemen wij or hieronder de volgende De Kilometervreter. Wie zou me': hem geen medelijden hebben? Zoodra -i. lente komt. als links en rechts van de wegen haar wonderen verschijnen de bosscheu green worden, de tuinen bloji slaan, hij ziet her niet. Daarvoo heeft hij geen tijd. Naar rechts noch links zien, altijd voorai., is zijn devi'-s Waar wil hij, waar moet hij heen Jagen donkere machten achter hem aan. die hij te on! vlieden, tra out Hoe kon hij zich in dit aardsclie leven schikken, toen hij nog in den ouden tijd zich van ge wone trams en omnibussen moest bedie nen s Een vreeselijke straf in de Engel- sche gevangenissen bestaat in het or voortdurend treden in «beweging kou don van een groote. itruk wat de> volks mond „tredmolen" noemt. Zal liet oor den Engelschen gevangene niet e -n troo-t zijn. te vernemer dat. wat zijn rechters een middel tot straf achten, voor een geheele klasse 1 an andere men- schcu voor een zoo groot vermaak geldt dat >ij kun vrije uren n hun Zondag daarmede doorbrengen Op een oud schilderij van Hemic berg is een over afgronden en lijken heen snel lende ruiter te zien die zijn hand uit strekt naar een dool, zonder het hter ooit te bereiken. Als de directie van het museum waar dit schilderij hangt acht geeft op den polsslag van den tijd, zal rij op het doek de figuur van den ruiter laten vervangen door dat van den kilo metervreter. De Jongleur. Vreesachtige sportlief hebbers veroorzaakt hij, waar hij op treedt, kippevel. In het meest dichte straatgewoel, waar rijtuigen, omnibus sen, trams, post-, puin-, meubel-, ver huis- en handwagens, ruiters, troepen en voetgangers zich opeen dringen, komt hij als door een toovermantel gedragen to voorschijn als oen wezen uit een an dere wereld. Niet zelden is hij bediende van een rijwielhandel- Dan trekt hij een tweede rijwiel met zich vóórt», een derde heeft hij om hot bovenlichaam hangen en slechts het beperkte aantal mcnschelijke ledematen is ooi-zaak, dat hij niet nog ergens een vierde rijwiel draagt. Komt hij op een tocht ergens een bord tegen mot het opschrift „Helling, afstijgen zoo is hij de man, die juist het tegendeel doet. Hij neemt do voeten van de pedalen en snelt in ra zende vaart de helling af. meermalen tot de getuigen ter zijde van den weg uitroepend „Waar is dan toch de hel ling. ilc rio geen helling'" Zijn geliefkoosde houding is zoo be kend, dat hot banaal is, die hier te noe men. Zij bestaat daarin dat hij zijn han den overal plaatst, behalve aan de stuur stang. En om deze positie niet voor 't een ofandero bravourstuk te laten door gaan. maar als iets dat vanzelf spreekt, doet 'lij het voorkomen alsof hij met- beide handen juist wat gewichtigere had te doen. hij snuit zijn neus of trekt zijn kleeren recht. De officieel©. Uiterlijk is do offioieele te herkennen aan zijn clubcostuum en clubinsigne. IT ij verschijnt zeiden alleen, gewoonlijk in gezelschap van clubgenco- ton. Dc- officieele noemen wij hem, wij! hij in in den grond zichzelf slechts als de bevoegde beoefenaar cn vertegen woordiger van de wielersport beschouwt, dat wil zoggen, zijn club en iu T alge meen de clubs, terwijl alle andere indi viduen, die ook toevallig van het rijwiei gebruik maken en buiten het clubleven staan, niet voor vol zijn te beschouwen. Ze zijn maar dilettanten. Of beter gezegd, het zijn slechts profanen. cn hij is de priester. Hij staat geheel in dienst van den cultus. Zooals hij zijn uitstapjes nooit alleen, maar altijd met zijn kame raden maakt, zoo bestaat voor hem ook nooit, wat toeren, weg cn dool betreft, ten persoonlijke smaak, doch alleen hot club-boshut De f- r.atiku Hier li. Mi imn onder den chrc-nischeu fanatikus De acute vorm tot op de eerste wékéh ha den leertijd beperkt. Hij komt het meeste 1 voor en is bij schier alle menschen, zon der onderscheid, opgemerkt. Do Chroni sche komt uitsluitend voor bij individu- j en. bij wie lichaamsoefening en bewe ging in de vrije natuur vroeger iets vol komen onbekends waren, zooals geleer den. docenten, redakleuren. ambtenaren, zoodat bij lien ten slotte het aanbevelen van do wielersport iu oen soort monoma nie ontaardt. Üe fanatikus verwaarloost zijn beroep en zijn broodwinning. Als hij gehuwd is, zegt hij met den grenadier in Frank rijk - ..Wat deert mij vrouw, wat deert mij kind r' Hij laat ze beiden thuis en er ontstaan hamih'e-katastrophenStaat, hij 's morgens op. hij wenscht zijn rij wiel "b ijde hand te hcbbc-n. om .daar mee naar zijn waschtafcl te rijden. On der zl'ii uiet-wielvijdende vrienden doet hij niets dan trachten nieuwe wielrijzic- ien te vindon. Ieder lezer heeft hem reeds ontmoet daarom zijn verdere opmerkingen overbodig. De sportman. Hij is de bewuste en overtuigde tegenvoeter van den Toer rijder. Voor hem is de fietssport een spert. Mensehen die meenen dat de fiets voor toeren en tochtjes gemaakt is. rijn voor hem van geen belang. Onder sport verstaat hij alleen liet rijden op de renbaan, waarvan hij abon- nent of aandeelhouder is terwijl hij het vermaak van den weg voor anderen over laat. Alleen in 'l voorjaar, als de wiel renners den weg nog wel eens voor trai ning gebruiken, heeft de weg eenig recht van bestaan naar zijn meening. Het mid- J delpunt van zijn denken dat wat al het. andere bohcerschl, is het record. Op de straat, kent men hom daardoor, dat zijn pedalen, juist als op de racekarren, ha ken voor de neuzen van den voet hebben, dat zijn neus, als hij op de fiets zit. dc stuurstang aanraakt. Aan zijn vingc-r dragt hij oen gouden ring. van binnen gegraveerd met een datum prijs be haald bij een race in zijn jeugd of in dc provincie. Zijn ideaal is Oordang. De mechanicus. Men ziet hem slechts zelden op de liets. maa: des te vaker aan den rand van den weg of in een tuinhuis waar hij altijd met rc-pareeren bezig is. Of hij laat (ie lucht u t de banden ont snappen san naar een vermeend lek te zoeken, of hij schroeft „iets uit elkaar", vooral graag de pedalen. In dezen tak van meclianika. in het uit c-lkaar nemen verricht hij ware meesterstukken, die. alle andere fietsers, niet zoo beleend met liet ingewikkelde organismus van de fiets, in bewondering b,engen. Een sclioo- ne menschel ijke trek bij hem is zijn hulp vaardigheid le#j»novei ieder die maar een fiets bezit. Geholpen door een volledige smederij, die hij m rijn zadeltasch meedraagt, is hij dadelijk bereid om elke schade aan een wiel ie repareeren. Uren lang. in 't zweet van zijn aangezicht, met opoffe ring van rijn eigen belangen, beijvert liii zich om een rijwiel van een collega te herstel! door te draaien, te schroe ven, te kloppen te smeren, terwijl de eigenaar va a het wiel zijn best doet om een deelnemend werieht te zetten of ook wel om onderwijl een 'kwast te drinken. Veel fietser" rekenen op hem en nemen' nooit een pomp of eer. sleutel of zelfs een oliekannetje mede. Do gezondheids-fietser. Deze be speurt dad- I jk na de eerste rit een groo te verbetering in zijn toestand. Hij is zoor nauwgezet if. 't innemen van kwas ten, spuitwater en glazen melk, kijkt nauwkeurig op zijn kilometer-afgelegden afstand. De Zondigs-rij Ier. Men ziet hem al leen Zondagsmiddags, maar dan ook al tijd. of het stortregent of waait of stuift. Hij komt Zonuags-avonds laat dood moe eu bestoft thuis, beeft altijd eenige merkwaardigheden var dt stadjes of de dorpen m den ..intrek bezocht en zijn grootste vermaak is, om als hij zicli met stijve oeenen, afgemat te bed heeft gelogd uit te rekenen, hoeveel dat nu wel met de spoor zou gekost li ebben. Er ijn uk, maar dit type treft men heel zelden, aan wielrijders, die alleen fietsen om een kalm, echt rustij eu ge zond geno' tc hebben. Dit soort is echter aan 't uitstoven. (Ileinrich Lee in de Fran lef. Zeitung") ^ervofg Stadsnieuws Voor de Rijks-landbouwschool te Wagen in gen H. B. S. IV (eindexamen) zyn o.a. geslaagd E. L. H. Calkoen en Th. de Veer, alhier. Het jaarlijksch Kinderfeest, gegeven aan de leerlingen der Openbare Scho len van wege de Schuurman Schimmel- van Outeren Stichting-, zal plaats hebben op Dondeidag 21 Juli en zich bepalen tot een boottocht naar Leiden en Katwijk. De kinderen zullen zich op ge noemden dag aan dc scholen verzame len, in optocht trekken langs de woting van den Heer Gerdessen en door de Bakkerstraat het Zuider-Buiten- Spaarne bereiken, om aldaar op twee stoombooten te worden ingescheept. Het concert van de kapel van het regiment grenadie-s en jagers in het park van !t Brongebouw had Dins- j dagavond weer honderden by hon derden daarheen gelokt. Te zes uur kwamen vele familiën er al theedrin ken, om zich van een goede plaats; ie verzekeren. De uitvoering viel, evenals den vorigen keer, bijzonder in de smaak, i De opinie is vrijwel algemeen, dat bet orkest er sedert het vorige jaar zeer op vooruitgegaan is. Bovendien was de keuze van de stukken geluk kiger en beantwoordde ook dit pro gramma meer aan den eisch, dien men stellen kan aan een keurkorps als dit, namelijk dat het afwisseling brenge in zyn uitvoeringen eri het nieuwste geeft onder wat er voor I goeds verschijnt of verschen is. In den afgeloopen nacht zijn door een ploeg van omstreeks 80 man de wissels verlegd by den overgang aau het Kcnaapark. met het oog op de dubbele spoorlijn naar Uitgeest Vanmorgen vroeg reden de treinen er al weer over. De uitvoering van de plannen der eerste Nederlandsche Electrische Trammaatschappy is nu verzekerd. De koninklijke goedkeuring is ont vangen en de noodige machinerieën zyu aau de firma Siemens cn Halske besteld. Voor het kantongerecht stond heden j terecht D. H. van Ingen drogist alhier. beklaagd van in zijn winkel aan de Barrevoetstraat alhier aan iemand 3 chininepillen te hebben verkocht, ter wijl de wet voorschrijft, dat drogisten niet beneden de duizend chininepillen mogen vorkoopen. Uit bet getuigenverhoor bleek, dat op verzoek van den adj. inspecteur vau politie van der Laan, twee vrouwen naar belt!, zijn toegegaan, om chinine pillen te vragen. Rekl. had eerst geweigerd, doch op aandringeu der beide vrouwen heeft hij eindelijk toegestemd. Het procesverbaal was opgemaakt op verzoek van den inspecteur van het. geneeskundig staatstoezicht. De heer O. G. Loomeyer, apotheker alhier als deskundige gehoord, ver klaarde dat hij de pillen bad onder zocht en dat de hoeveelheid chinine beneden de vyftig gram was. De ambt. van het O. M. vorderde tegen bekl. wegensherhaaldelijkeover- treding, (do heer Van Ingen is ook vroeger a! eens veroordeeld) een geld boete van f40 subs. 20 dagen met bevel tot vernietiging der in beslag genomen pillen. Uitspraak heden over 14 dagen. Zekere Rijbroek een zenuwachtig mannetje, die als hy dronken is in een staat van razernij verkeert, had zich to verantwoorden omdat hij iu Juli j.l. iu staat van dronkenschap had verkeerd, en de orde en rust had verstoord door tieren en razen. Ter terechtzitting was bekl. zeer zenuwachtig en ontkende dronken te zijn geweest. Door zyn zonderlinge manieren wekte hjj nog al eens den lachlust op. De ambt. van het O. M. eischte tegen bekl. met het oog op zyu zenuw achtig gestel, een geldboete van zes galden snbs. 5 dagen hechtenis. Ai ie Trap te Amsterdam stond terecht ter zake dat hij op 13 Juni jl. te Zandvoort zooder vergunning van B. en W. den Klinkerweg aldaar over de geheele breedte gedeeltelijk had opgebroken ter hoogte van de villa van den heer Elsbacher. Uit het getuigenverhoor bleek, dat beklaagde uit wraak gehandeld had omdat by 10 gulden van den beer E. te vorderen had. Bekl. ontkende het feitgepleegdte hebben en zeide dat getuige Pinkster het feit bedreven had, doch niet op zijn bevel. De rijksveldwachter Kooy van Zand voort verklaarde echter, dat bekl. tot zyn knecht gezegd had de straat op te vbreken, zoodat de heer E. er ook 10 galden schade aan "zou Ijjden. Voor dit feit werd tegen bekleen geldboete van 25 gulden, subs. 5 dagen hechtenis gevorderd. Uitspraak heden over 14 dagen. Een zekere Kloet een berucht kaartspeler, die het bekende spelletje met kaarten alhier uithaalt, had 'in Juni jl. by debui'enplaats Leeuwen- boofd iemand drie galden benevens een gouden horloge afhandig gemaakt. Tegen bekl werd by Verstek 50 gulden boete geëischl Villapark. By den lieer H. X. Mul, boekhan delaar in de Kruisstraat, is het ont werp geëxposeerd van het villapark, dat de heeren Van den Arend en Van der Steur naar men weet in den Aerdenhout willen stichten. Dc teekening alleen reeds zou me nigeen naar een villalje op dat terrein doen verlangen. Immers, het groote gebrek dat badplaatsen aankleeft, is de afwezigheid vau lommer en van bloemen. Het schrale zand en de nog schraler zeewind maken een weelde rige» plantengroei onmogelijk. Het nieuwe villapark nu is bedoeld als een soort van voorstad van de badplaats, een plek waar men uit en thuis te gader is; waar iu en om de woning, groen en bloemen kunnen tieren en op korten afstand het zee strand bereikbaar is. Hedenmorgen omstreeks elf uur, viel de zestienjarige loodgietersjongen Karei Versteeg wonende Lange Raam straat in dienst van de firma Koning, uit de goot van de school aan de Nassaulaao op dc binnenplaats. Men bracht den armen jongen aan vankelijk binnen in het schoolgebouw, waar hem de eerste geneeskundige hulp word verleend van uit het Mil hospitaal. Daarna werd hij per bran card naar bet St. Elisabeths gasthuis vervoerd. De val van zulk een hoogte is ern stig geweest. Versteeg heeft naar men vermoedt ernstige inwendige kneuziugen bekomen. Hedenmiddag vernamen wy, dat zyn toestand ern stig is. Zaadvoort. Aangekomen badgasten Bunge. Amsterdam, villa Kijkduin. Schadd, Mej. J. v. O verveld, Deventer, Kin derhuis. Lorentz, Leiden, villa Kijkduin. Greve, Hilversum, H. J. Perk, Hilversum, 4 pers. Hoogeweg E. 23. Cramer. 2 pers. Amsterdam, Kerk- straat C 7. G. Lacbmann, Berlijn, 5 pers, villa Sophia. W. M. Peletier, Utrecht, 5 pers Hotel Kurzaal Ph. Kramer. Hüchst a/ra. Hotel d'Oramre. A. Kocchlin, Basel, 7 pe:s. Hotel d'O range. TELEGRAMMEM, Spanje 6n de Ver. Staten. MADRID, 12 -Jall. (Renter.) De ministers verklaarden by het verlaten van den ministerraad,, dat een nieuwe eisch tot capitulatie gesteld was aan den commandant van Santiago, doch was afgewezen. De Franscbe gezant te Madrid, do heer Platenotre. had een onderhoud met den minister van buitenlandscho LONDEN, 12 Juli. (Reuter.) Een Kabinetcrisis is op banden. De con servatieven zijn niet in staat het be wind. te aanvaarden. Sagasta zal moeten beslissen of er onmiddellijk pogingen zullen worden in het werk gesteld, om vredesonder handelingen te openen. NEW-YORK, 12 Juli. (Reuter.) Blijkens hier ontvangen telegrammen zal generaal Miles het opperbevel niet van generaal Shafter overnemen. MADRID, 13 Juli. (Reuter). Een officieel bericht uit Iloilo zegt, dat een Dnitsche kruiser, den 5en Juli van Manilla vertrokken, een brief medebracht van den kapitein-generaal der Philippynen, waarin gemold wordt, dat de Amerikanen met bet ss. „Char leston" 2590 man troepen versterking ontvingen. Tegen den I5en Juli ver wachten zy nog 6000 man; daarna zal de aanval op Manila worden on dernomen. PLAYA DEL ESTE, 12 Juli. (Reuter). Het voorkomen van gele koorts te Caimanara, Guantanomo en andere plaatsen in de nabijheid van het kamp van Maalla, beeft de instel ling van een strikte quarantaine nood- zakelyk gemaakt. De verbinding met dc opstandelingen iu den omtrek van Guantamo is daardoor verbroken. De algemecne gezondheidstoestand der Amerikaansche zeelieden in het kamp van Maalla is opmerkelijk goed. Generaal Toral, de commandant van Santiago heeft geantwoord op Shatters tweede eisch tot onvoorwaar delijke overgave van Santiago, die Maandagmiddag is gesteld. Géneraal Toral herhaalde zyu besluit tot het uiterste weerstand te zullen bieden. Toch is door de Amerikaansche bat terijen hedenmorgen het bombarde ment. niet hervat. Waarschijnlijk is de beschieting uitgesteld tot morgen; dan zullen naar wordt verwacht, alle batterijen in gereedheid zyn. MADRID. 18 Juli. (Reuter.) Tele grammen uit Havana melden, dat pogingen van Amerikaansche zyde, oin troepen te ontschepen op het strand te Payacoa by Pinas, in de provincie Santa Clara, en in den omtrek daar van. mislukt zyn door den krachtigen tegenstand van het garnizoen en de forten. LAATSTE BERICHTEN. Atjeh. D8 correspondent in Batavia van het „Hbld." seint vau heden 10 u. 55: Maandag heeft kolonel Yan Hentsz met twee bataljons den vyand buiten Edi omsingeld. Vau de Atjehers wer den 80 man gedood en velen gewond. Een aantal ontsnapte. Onzerzijds bedroeg het verlies vier dooden (minderen) en twee gewonde luitenants. Het snelle eu krachtige optreden van kolonel Van Heutsz heeft dus ook hier succes gehad. Men is den vyand blijkbaar onverhoeds op 't :yf gevallen, hetgeen natuurlijk een moord dadig gevolg moest hebben. De vyand kon niet vluchten al had ly gewild eu moest zich dus wel hardnekkig verdedigendat hij dit gedaan heeft blykt wel uit het feit dat onzerzijds vier dooden te betreuren zyn, benevens uit de verwonding van twee officieren. Wij vermoeden dat onze correspon dent niet volkomen zekerheid aan gaande de namen der gewonde officie ren heeft kunnen krijgen en dus voorzichtigheidshalve en" zeer wijse lijk vooralsnog geen namen meende te moeten noemen. 358c STAATSLOTEN J 13 Juli 1898. Ie klasse 3e lijst. No. 4118, 75*2, 1182,18975 f 1000. No. 6764, 12732 f400. No. 4824, 10130 f 200. No. 3980, 10018, 14549, 16219 f 1' 0 Prijzen van f20. 27 3086 6025 908 i 1213814987 18l?4 48 3094 6097 9124 121541603218266 52 3097 6295 9257 12173 16033 18282 117 31196344 9281 121-541517918336 1853144 6356 9381 12457 15-07 18383 225 3169 6390 9552124651526218387 23031846402 9591 1260s 15812 18391 319 3269 6423 9606126361531618514 418 38:4 6429 9618 12601 i 53B 7 18669 46033456519 9645 12608 15314 1 Yf,l 4583414 6672 9668 12657 15383 18793 57284216713 9703 12760154418803 688 35126740 971012899 1515 18816 653 35806748 97441291315461 1*901 664 3612 6769 9846 12932 164*1 18922 694 3625 7051 9881 i z97 15524 189-16 798 3638 7082 989913007 15561 18986 82836767099 9913 1305015579 19012 883 3747 72- >5 995913145 15586 19055 914 3801729510001 13152157z2 19074 1U32400'7361100261319415*0319146 1044 h 0 73ui 10038 1330? l.-»s2'! '•••<189 11064030745110 WO 13309l>9lS 19224 11124061753310136133851593219239 ii2S4101 75131013913389 l-V-36 19257 11364].' 6 7556 10251 13392 159.50 19267 1 M3 41 197570 -0286 13418 1 >937 l'JiTl 126642 67627 10381 1342 4 16Ü02 19305 12764301772510491134741604219312 13 1 4875 77411041213501 16092 19460 1432 4439 778 10457 13511 16093 19558 1442 444 5 788910 6213599 M 9419565 1482 4462 79 L 1183136521610* 19577 1523 4513794210"''213704 10:59 19654 1-540 45177977 1052513713 1616-1 19765 1592458680161066213740 16247 19783 1605 46 IU 803210733 13858 16255 19801 1621 4622 8096 1079813919 16312 19826 16224637 81021084013940 16 316198-13 1623 4616 8136 1085313956 16356 19893 1781 1656817610895 1395816365 19925 1990 470S 8212 108961402 1637119937 205048098238 1091014053 16199 19934 2095 48108219 10 )64 14130 16401 2 -21 2097 48*21 8242 11014 14143 16433 20036 21 O 1831 8251 11059 14144 16181 20043 2124 4837 8257 11091 14154 164'. 5 20058 2125 4904 8339 J1185 14158 165 25 20086 2137 4929 S360 11190 14168 166 4 2-32 2141 49888372112061426816653 20114. 2149503583781133214278 16661 2'iTl 2214.5123 83981142314282 IbT.Mj 20188 22515125 840511441 14308169:0 20210 2330.52528411 1150914324 17055 20220 2396 62628125115561435017198 202*3 24155317 8460 11731 14457 17233 20347 4665419849111783 1446117406 20,49 5195457SölO 11810 14462 17 7620369 2548 546' 8-5531189 14475 17583 20603 2689 5494 8570119081455917627 20647 2698 549-5 8593 11924 14608 17643 20709 2705 ólr 0 8624 11963 i l7i,ó 176482 '720 2764 558'867611974 14738 17679 23781 2791 5589 8816 11985147691783 2 20788 2792 56288864119981481217676 20901 2307 568188761203414822 18017 20956 2823 573 L 8877120381482 i 18101 20969 28265737 888i 1J068 1494718121 23998 2974 6*48 8974 1/.084 14974 18184 2978 5912 8'.<8412 )97 i 4983 i 8161 SRQSUGEgOUW, MATINEE op Donderdag 14 Juli van 2'j4 Va uur. PROGRAMMA. 1. Jubilé Marsch. Wemel. 2. Concert Ouverture Beissig. 3. Jeanne, Jeannette, Jeanueton Strauss. Quadrille Franqaise. 4. Hochzeits Reigen Bilse. Walzer. 5. Fantasie a/d operette „Boccacio" Suppé. 6. Ouv. „Prins Conti". Lecocg. 1. Türkischer Marsch Mozart. 8. Thoresen Walzer. Faust. 9. Eine Gute Bekannte. Reiner. Potpourri. 10. Finale. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 12 Juli. G. C. Bon nen en A. Srnink. 13. A. H. Oiiedam en M. Waning. H. B. Beekman en J. W. v. Tienen. J. H. Wisher eu A. G. E. v. Loenen. Getrouwd: 13 Juli. C. Kramer en J. Baai. J. J. Stoute en F. Braaks- ma. A. C. van Santen en G. M. S. Piepenbrink. A. Schaap en C. Tim mermans. Bevallen. 11 Juli, C. M. Smit— v. Kampen z. II. 12. G. Cimioo—Di Troia z. H. v. Goudoever Maysert z.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3