Beiden dragen den naam „Kunst na Arbeid". Weldadigheid naar Vermogen Afdeelt wj Werk verschaffing. Van i Nov. tot 16 Juli hebben zich de volgende personen aangemeld 35 voor werkvrouw. 7 voor naai ster. 13 voor los werkman. 1 voor schoenmaker. 1 voor stoelenmatter. 2 voor schrijfwerk. 3 voor grondwer ker. 1 voor sigarenmaker. 20 voor loopwerk. 1 voor mangelwerk. 2 voor schilder. 2 voor portier. 2 voor pax- huisknecht. 1 voor huisknecht. 4 voor waschvrouw. l voor stopster. 2 voor strijkster. 1 voor costuumnaaister. 1 voor kookster. 1 voor breister. 1 voor koperslager. 1 voor blikslager. 1 voor smid. 1 voor bankwerker. 1 voor kleedermaker. 3 voor oppasser. 1 voor nachtwaakster Bij de aanmelding moet een getuig schrift van goed gedrag overgelegd worden. Van l Nov. tot 1(5 Juli zyn de vol gende personen geplaatst: 34 voor werkvrouw. 2 voor naaister. 1 voor huishoudster. 1 voor strijkster. 2 voor loopwerk. 1 voor los werk man. 2 voor waschvrouw. 1 voor stopster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen re bruik wenschen te maken v. ordt beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur 1 e richten, Bus Doelen, Stadhuis of Stationsplein. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9—1 en van 3—5 uur verkregen worden bjj den Administrateur, bureau Doelen, Kamer No 2. H. M. de Koningin zal Zaterdag ochtend bjj wonen de oefeningen welke door alle troepen uit het garnizoen to Amersfoort tusschen 10 en 12 uur op de Vlasakkers gehouden zullen wor den. Atjek. De correspondent der V- li. Cl. te Batavia seint onder dagteekening van heden: Te Edi werden bij een bindorlaag een adelborst en 8 matrozen licht ge wond. De vijand vluchttte met achterlating van 20 dooden. Van Ueutsz is naar Perlak. I)e luitenants Bosch en Lutje zijn uit den dienst ontslagen. Schatkistbiljetten. De minister van fioanciën maakt bekend dat op 1 Juli 1898 aan de Necterlandsche Bank, wegens te ver strekken voorschotten, in onderpand was gegeven een bedrag van zes mil- Uoen gulden (6.000,000) in schatkist biljetten, en dat voorts op dien datum in omloop waren: schatkistpromessen tot een bidrag van drie en veertig mülioeo vierhon derd duizend gulden (F43,400,000,) en schatkistbiljetten, tot een bedrag van zeshonderd zestig duizend gulden (f 660,0''Oh Men schrjjft aan de „N. R. Ct." Na de ontvangst van Zyne Hoog heid den Saltan van Siak door Hare Majesteiten de Koningin en de K<>- niug-Regentes op Soestdyk, werd in sommige bladen van deze ontvangst een niet geheel juist verslag gegeven. De Sultan werd door Hare Majestei ten staande ontvangen en eenige mi nuten werd het gesprek staande ge voerd. Daarna namen Hare Majes teiten plaats op een canapé en werd den sul'.an vei zocht plaats te nemen op een fauteuil, niet n a a s t, doch op een afstand tegenover Hare Majesteiten. Op deze wyze werd het gesprek nog enkele minuten voortge zet, waarna Hare Majesteiten opston den en de sultan achterwaarts gaande de zaal verliet. De geheele ontvangst had in den strengston vorm plaats. J ournalistenkrmg. Tot afgevaardigde van de Nederl. Journalisteokriug op het Congres te Lissabon, in September e. k. aldaar Als liet weer niet veranderde en de onstuimige zee niet bedaarde zou den vol genden dag mijn berekening geheel en al in de war zijn. De „Atlanta"' lag tengevolge van den verwoeden storm zeer schuin op liet wa ter en viel dientengevolge veel naar bak boordzijde af. De bootsman stond nu aan liet roer om Cornish tijd ie geven droge kleeren aan te trekken en daar het op 'fc oogon- blik niet mogelijk was een gesprek te voeren bewaarde ik hetgeen ik hem te zeggen had tol een betere gelegenheid en ging naar de kajuit. Ik kon de gedachte niet verdragen, dat het arme land alleen in die donkere hut bij het lijk van haar vader zat. ter-; wijl het melancholieke gekraak en ge steun van het schip haar nog zwaarmoe- digor zou maken. Ik ging naar kaar hut toe en verzocht haar mede naar mijn hut te gaan, die- veel lichter en vroolijker was dan de hare. „Al blijft gij bier," zeide ik, dan zal uw vader toch niet in 't leven terug wórden geroepen en ik weet dat als bij nog leefde, hij mijn verzoek goed zou keuren, llij zal hier rustig liggen, juf frouw Robertson cn wij zullen de deur eluiten en hem een poosje verlaten." te houden, is door het bestuur aan gewezen de heer C. K. Elout, redac teur van het Handelsblad, nadat de heer mr. Macalester Loup, hoofdre dacteur van Het Vaderland, die eerst daarvoor was aangewezen had be dankt. Persoonlijke dienstplicht. De wet, welke als hoofdbeginsel bevat „Een ieder die tot den dienst „bjj de militie wordt verplicht, is, „overeenkomstig de bepalingen dezer „wet, gehouden zijn dienst in persoon „waar te nemen," is in de Staaiscou- rant van Donderdag afgekondigd. Zy is door H. M. de Koningin-Regentes den 2den Juli 189S te Boestdyk on derteekend en staat in het Staatsblad no. 170. Zy treedt op 1 September 1898 in werking. Rijksmiddelen. De Staatsct. van heden geeft i et gewone overzicht van de opbrengst der Rijksmiddelen over de maand Juni, zoodat nu ook de cyfers van het eerste halve jaar bekend zijn. Daar de zo- mermaaud rijker is geweest aan baten voor de schatkist dan aan warmte de opbrengst was ruim 21 ton booger dan in 1897 maakt het eindcijfer een bijzonder goed figuur. In 't geheel is reeds ruim 58Vz millioen ingekomeu, f 3,300,000 meer dan in de eerste helft van 1S97. De directe belastingen hebben tot dit voordeelig verschil 1 millioen bijge dragen alleen de vermogensbelasting is nog iets achter bij het vorig jaar. Verder kwam ruim 21 ton meer uit de accijnzenbyna uitsluitend uit de suiker, die na aftrek der ver leende premiën al iets meer heeft opgebracht dan de helft der raming voor het volle jaar. Ook de accijns op ruudvleesch gaf al f 155.000 meer, die op bieren en azyu f 40,000, die op zout 1 14,000 meer. Daarentegen bleef het gedistilleerd byna 1 ton, en de wynaccyns f 13,000 achter. Het is te betreuren gelijk vvy onlangs hebben betoogd dat het wetje tot beteugeling der ontduiking by het gedistilleerd in Limburg niet door de Staten-Generaal is afgedaau ea ten spoedigste ingevoerd, waardoor by dit middel in de tweede helft des jaars de achterstand vermoedelijk wei zou zyn verdwenen. Minder gunstig was de opbrengst der indirecte belastingen, die bij het vorig jaar f 2:0,000 achter zyn. Het verschil ligt grootendeels by de suc cessierechten, die tot dusver vrij traag zyn geweest en nog 6 ton onder de helft der raming voor het geheele jaar. Het is nog onzeker of de verscherpte heffing reeds iu de tweede helft van dit jaar haar invloed zal tooneu. Van de overige indirecte belastingen gaven de z gelrechten f 67,000, en de hypo theekrechten f14.000 meer, de regi stratierechten echier f21,000 minder. De invoerrechten blijven mede rui mer vloeien, zij 't ook niet zooveel meer dan in de vorige jaren de maat regelen tegen ontduiking hebben na blykbaar uitgewerkt. Er is echter reeds ruim bijna 1 ton boven 1897 en de helft der raming ingekomen. Ook de loodsgelden bebb8n f36,000 meer dan 1S97 opgeleverd, maar zijn nog f 18,000 achter by de helft der raming. Verder valt nog op te merken, dat de posterijen na afrekening met. het buitenland byna 3 ton vooruit zijn, en dat de rykstelegrafon, waarbij ook de lelepbooüdienst, f 108,000 boo ger zyn dan 1897. Met 1 Juli is het verlaagd binnenlaudsch tarief voor uitvoerige telegrammen ingevoerd, waarvan" do gevolgen natuurlijk in het overzicht nog niet te vinden zijn. Al is bet millioen, dat reeds op de directe belastingen meer is aangezui verd, niet als blijvende bate te be schouwen, de minister van financiën heeft zeker alleszins reden om over de opbrengst der middelen tevreden te zyn. De directeur van de Zeevaartschool in het Zeemaushuis te Amsterdam, kapitein luit. B. J. G. Volck, is op den leeftijd van 48 jaar heden nacht overleden. De liclitstoet te Amsterdam. Om het uitvoerend comité van den lichtstoet behulpzaam te zyn, heeft zich eene commissie van bijstand ge- j vormd, waarin zitting hebben geno men de hoereuA. J. van Beek Hel ledoren Haages, mr. N. A. Calisch, Ik trok haar zachtjes mee en toon zij i zich in de kajuit bevond sloot ik de deur der hut en leidde haar naar do mijne. ,.Ik wilde graag", zeide ik. „dat gij doze hut. in gebruikt naamt, dan zal ik naar die hier naast verhuizen." Zij antwoordde snikkend, dat zij de gedachte niet verdragen kon van naar vader gescheiden te worden. „Maar gij wordt niet van hom geschei den," antwoordde ik, „zelfs al zoudt ge hem ook nooit meer zien.'' Als wij onze dooden gaan vergeten, dan eerst is er sprake van scheiding. In uw gedachten zal. uw vader altijd bij u zijnhij zal u niet verlaten al is hij gestorven en ik voor mij geloof, dat degenen, die elkaar bij 't leven hebben liefgehad, na den dood nog meer verbonden zullen zijn, omdat bun geest over ons waakt waar wij ook gaan. en hiui genegenheid niet door zelfzucht kan verkoelen. Probeer dit m te zien. Uw vader is ons op de groote. reis voorgegaan de dood brengt slechts een kort afscheid mede en alleen iemand die gedoemd is eeuwig voort te leven kan zeggen, dat de dood ons voor altijd van elkaar scheidt." Zij schreide nog steeds, maar trachtte mij een paar maal door haar tranen heen toe te lachen, als om mij voor mijn arm zaligen troost te bedankenmaar het gc- J. H. van Eeghen, E. R. Harkema, K. Kater, mr. D. Mesritz. W. G.B. Molkenboer, C. N. J. Moltzer J.Ez., Bern. L. A. M. van Ogtrop, W. C. J. Passtoors, dr. B. J. van der Ploeg, mr. H. Ponw, C. J. J. iSchmitz, P. W. Sntorius, prof. F. van der Waay en mr. W. J. M. Westerwoudt. Het uitvoerend comité heeft onder ling zyne function verdeeld en is nu samengesteld als volgt; A. Huart, directeur-ontwerper, voorzitter; G.fS. Willing, 2de voorzittermr. Cornells Vis, le secretarisBern. Spanjaard, 2e secretaris; .1. F. Verster, le pen ningmeester; L. J. F. Duwaer, 2e penningmeester: J. G. van Gendt A. Lz., bouwkundig adviseur. Gommis sarisseu de heerenJ. M. J. van den Brink, F. H. Lerastra, J. H. Rubens Bz., J. T. van Vuureu en W.J. van Willigenburg. Het secretariaat is nu gevestigd Heerengracht 600. Er zijn reeds verscheidene flinke bijdragen toegezegd, en liet comité raag zich verheugen in de schier on verdeelde medewerking der burgerij. Do stoet belooft werkelijk iets toover- aebtigs te zullen bieden. Binnenkort zal een panoramisch overzicht van de voornaamste groepen en wagens wor den tentoongesteld dit wacht echter op de definitieve toezegging van B. en W., evenals het afsluiten der con tracten voor de levering van ongeveer 1000 kostuums, van de duizendtallen lampions, flambouwen enz., en don bouw der wagens. Timmerlieden te Amsterdam. Vier patroonsvercenigingen hebben een uitvoerig manifest uitgevaardigd, ter weerlegging van dat der gezellen en waa by zy ten slotte de beoordee ling van wie recht heeft, overlaten aau het publiek. Door de timmerlieden-al'deeling van den R. K. Volksbond is de volgende motie aangenomen „De vergadering der timraerlieden- vereenigiqg St. Joseph, ODder-afdeeling van den Ned. Roomsch Katholieken Volksbond, afdeeling Arasterdam, ge houden den L2en dezer in het Gilden- huis, gehoord hebbende de besprekin gen over de tegenwoordige werksta king der timmerlieden en het aan de maatschappij zoo gevaarlijk genomen besluit der patroons, heeft het bestuur opgedragen, in samenwerking met an dere timmerlieden-vereeniglngen zoo spoedig mogelijk een vergadering uit te schrijven met de besturen der pa- troons-vereenigingen, om door onder linge besprekingen tot oplossing der gevaarlijke quaestiete kannen komen, zoo mogelijk tot uitstel van het ge nomen besluit der patroons-vereeui- gingen." Zondagmorgen a.s. Iu uur wordt we der een vergadering in Frascati ge houden, terwijl den daarop volgenden Dinsdag een groote vergadering in het Paleis of Arena zal worden be legd. Het bestuur der vereeniging ter verpleging van zieken, genaamd Broe ders van Barmhartigheid van St. Jo hannes de Deo, gevestigd Plaats le 's Gravenhage, lieeft zich by het uit voerend comité voor de inhuldigings feesten bereid verklaard, gedurende die dagen alles gereed té hebben tot het verleenen vangeueeskandige hulp; tot het opnemen van gewouden, ter wijl bet, bovendien ecnigc broeders beschikbaar stelt om zooveel mogelijk bij ougeluk.ken te assisteeren. Dit gesticht zal nu mede een voor name plaats innemen in de organisa tie van den door bet uitvoerend co mité iu te stellen ambulance-dienst tydens de feesten. Velen in den lande zullen met leed wezen vernemen datmej. LoniseHar- denberg, directrice der Kweekschool voor Bewaarschoolhouderessen te Lei den, te Santpoort overleden is. Zij bereikte den leeftijd van 54 jaren. Tentoonstelling ^an Vrouwen arbeid. Donderdag hield mej. A. G. de Leeuw, beter bekend onder haren pseudoniem Geertruida Carelsen een rede over tuinbouw-onderwjjs. Als kleindochter van onzen stadgenoot J. lukte liaar niet. Hoe ruw en onbedui dend of mijn woorden ook klonken, mijn i sympathie was diep gemeend en do ge- gedaebte aan haar verdriet en aan bet gevaar waarin wij zelfs op bet oogenblik, dat ik sprak verkeerden, trilde mijn stom en keerde ik mij om, ten einde mijn. gelaat voor baar te verbergen. Juist op dat oogeublik viel mijn oog op bet bijbeltje, dat ik op alle reizen meegenomen had en ik voelde dat bet in dezen ellendigen toestand en voor het verdriet van het arme kind goed zou zijn Gods genade af te smeeken. Ik sprak in dozen geest tot juffrouw Robertson en zeide dat, als zij bet goed vond, ik Cornish en den hofmeester zou roepen do bootsman stond aan bet roei en kon zijn post niet verlaten, maar we konden gerust aannemen, dal de Almach tige het trouw volbrengen van zijn plicht als een gebed beschouwen en hem niet zou vergeten, omdat hij zich niet niet. ons in, het gebed kon vcreenigen. „Zcg hem. dat we zullen bidden," zei de zij. „dan zal hij het ook doen." Ik zag. dat mijn plan baar een weinig opbeurde en verliet dus terstond de ka juit om den bootsman op te zoeken. „De arme mijnheer Robertson i? dood," zeide ik tot hem, „en zijn dochter is zielsbedroefd." D. Zocher, was haar die taak zeker tosvertiouwd. Wijzende op wat in deze richting in Duitschland geschiedt betoogde zij, dat bloemen- en vruch- tenkweeken vooral voor vrouwen by zonder geschikt is en by energie financieel zeer goede resultaten kan opleveren. Branden. Woensdagavond brak te Sliedrecht een felle brand uit ten huize van den heer K. Visser Gz. De vlammen gre pen zoo snel om zich heen, dat noch aan redden vau den inboedel, noch aan blusscheu te denken viel. De vlammen, gedreven door den westelij ken wind, tastleu ook de belendende p8rceelen aan den Dyk en achterge legen halsjes aan, die mede geheel afbrandden. In 't geheel liggen 10 woningen in de asch. Te Hilvarenbeek (N.B.) zyn 4 wo ningen, toebehoorende aan de wed. v. d. Poel, met de inboedels, welke slechts gedeeltelijk verzekerd waren, geheel door brand vernield. Een vrouw be kwam'ernstige brandwonden. Feesten te Delft. Woensdagavond had ïq de feest tent op Stads Doelen het gala-bal plaats, dat na afloop der soiré rnusi- cale in den tuin, te 10 uur aanving. De zaal was eivol, de dames in fraaie baltoilletten, de heeren iu officieel costuum of gecostumeerü. De zaal kwistig met groen en bloemen ver sierd, gaf by het schitterend licht een verrassenden aanblik. Na alloop vau den tweeden dans verkondigde een heraut dat zyne Hoogheid Hendrik van iBrederode met zyn gevolg was aangekomen. Een breed pad werd voor hem geopend en statig begaf zijne Hoogheid zich' naar de receptiezaal, waar een troon voor hem was opgericht. Daarna werd door den heraut aan gekondigd de komst van zijne Hoog heid Graaf Lodewjjk vau Nassau, die zich eveneens naar de receptiezaal begaf en links van den troon plaats nam; liet orkest speelde inmiddels het Wilhelmus (oude toonzetting). Velen die aan den optocht hadden deelgenomen, maakten hunne opwach ting by lluune Hoogheden. Het bal werd daarna door Hunne Hoogheden heropend en duurde voort tot iu den vroegen ochtendstond. Donderdag iu den namiddag werd door de verschillende Senaten der Hoogeschoien receptie gehouden inl hunne tydelyke woningen, waarvan; de ingangen rijkelijk met groen en bloemen zijn versierd. Aan de crediteuren van den vroe- geren gemeente-ontvanger Belters te Schiedam, die iu staal van kennelijk onvermogen was verklaard, zal eerst daags ruim 14 percent hunner vorde ringen worden uitbetaald, waardoor de gemeente Schiedam vau het in de gemeentekas bevonden tekort een be drag van ongeveer f 8500 terugkrijgt. Zeldzame visch. Dezer dagen is door de visschers Gebrs. Vau Dort te Bergen op Zoom op de Schelde een zeeëngei (Squatina Angelus) gevangen. Deze visch, ook wel schoorliaai genoemd, moet .slechts zeer zeldzaam gevangeu worden of schoon hy veel op onze kusten voor komt. Da gevangen visch is een bij zonder groot exemplaar en meer dan twee voet hoog. Te Wildervank had Donderdag op feestelijke wijze de onthulling plaats van het gedenkteeken voor Adriaan Geerts Wildervaock, den stichter der Groninger Veenkoloniën. De Commissaris der Koningin in de Provincie. Mr. Geertsema, was daarbij tegenwoordig. De 29-jarige Baptist Scaf, kassiers- looper van een der firma's te Maas tricht, is met eoQ portefeuille met f1800 wissels, waarvan een gedeelte geïncasseerd is, verdwenen. Zijn op sporing en aanhouding wordt door den commissaris van politie verzocht. De zomer van 1898. Te Harlingen viel Woensdagavond omstreeks 5 uur sneeuw. „Arm meisje!" zeide hij. „Ik hoop, dat God haar zal sparen. Zij is een moe dig meisje-, en heeft meer ellende onder vonden in de laatste veertien dagen, dan zoo'n lief kind verdient." „Bootsman, ik ga Cornish en den hof meester roepen oiri gezamenlijk te lid- den. Ik zou graag willen, dat je ook be neden kondt komen, dappere kameraad, maar bid gij, nu gij het dek niet kunt verlaten, in uw gedachten met ons mee." „Dat wil ik gaarne doen. ai, ai' En ik hoop, ter wille van de. juffrouw, dat God ons gebed verhooren zalik zou mijn le ven voor haai- willen geven, ik ben ouder en behoor toch het eerste to gaan." Ik sloeg he mvriendelijk op den rug en ging naar beneden, waarna ik Cornish en den hofmeester riep. In mijn afwezigheid had juffrouw Ro bertson den bijbel opengeslagen en toen de twee mannen binnen kwamen zeide ik: „Jongens, wij bevinden ons in Gods hand, ons aller Vader; ik wilde jelui beiden wagen met ons te bidden en Hem voor Zijn genade te bedanken, dat Hij tot dusver beschermd heeft en te smeeken de gevarendie ons dreigen, af le wenden en ons veilig thuis te bren gen." Do hofmeester zeide: „Ja, mijnheer," Leiteren en Kunst. Rembrandt-V ereeniging. Wy vernemen met zeer veel genoe gen, dat aan de Vereeniging Rem brandt. tot behoud van Kunstschatten, alhier, door nu wijlen den heer I). Franken Dzn. een legaat van f 10,000 is vermaakt. Zooals men zich zal herinneren, heeft de lieer Franken een paar jaar geleden der Vereeniging reeds f 100,000 geschonken. Mochten zulke voorbeelden navol ging vinden, dan zonden vele kunst schatten, nu nog in handen van par ticulieren. voor verhuizing naar bui- tenlandsche musea bewaard blijven. Hold.) Leger en Vloot* De „Utrecht". Van 's Rijks Marinewerf werd Woens dagmiddag met goed gevolg te water gelaten Hr. Ms. pantserdekschip „Utrecht," metende 3' '50 ton en heb bende een lengte van 98 M. 22 Mei 1897 werd de kiel voor het vaartuig gelegd. 1 Februari 1899 zal het proel- stoomen (gemeerd; plaats hebben, 1 Mei 1899 het ofiicieele proefstoomen. De plechtigheid werd bijgewoond door Z. E. den Minister van Marino, den vice-admiraal O. ten Bosch, vele hoofd-officieren en officieren van land en zeemacht en een groot aantal be langstellenden. Onder de laatsten mogeu zeer zeker niet vergeten worden de jongens van de eerewacht „Klein maar Dapper", wier helderwitte uniformen aardig af staken tussc'neu de verschillende uni formen, de fraaie wandeltoiletten dei- dames en de ofiicieele en riiet-officieele kleeding der heeren. Het buitenpu- bliek was wederom in ruimen getale aanwezig. Een kapel jonge matrozen leven- digde de plechtigheid met vroolyke wijzen en vaderlandsche liederen op. Nadat het grootste gedeelte der stutbalken was weggeslagen hield Z. E. de Minister van Marine een van warmte getuigende toespraak, die liy besloot met een „Leve de Koningin nen." Een donderend hoerah weerklonk, de echtgenooie van den vice-admiraal hakte de iya door en te kwartier over tweeën gleed het gevaarte statig tel water. est Wedstrëjjrïen» Wielrijden. Op 't platteland komt het nog al eens voos-, dat wielrijders worden aangerand en mishandeld. Dit over kwam een paar leden van den A. N. W. 13. onder Wassenaar en de zaak zon ia handen van den rechter zijn gesteld, ware het niet dat een der daders, de zoon eener bemiddelde boerenwednwe, diep berouw had ge toond, zich uitende in stroomen van tranen. Ter wille van de moeder namen nu de wielrijders genoegen met een som van f 1U0, te besteden voor een lief dadig doei en schonken het geld aan de moeder van een timmerman, welke laatste op dezelfde boerderij door een val het leven verioor- Cordang heeft Dinsdag l.l. op de wielerbaan Ballymena (Ierland) een aanval ge daan op net uurrecord van Ierland. Hij wist iiet t? verbeteren door af te leggen 48 KM. 624 (wereldrecord 54 KM. 44). Op de heide Heumensoord bij Nij megen werd Donderdagochtend om 10 uur de jaarlykscbe schietwedstrijd geopend van de vereeniging van oficie- ren der schutterij in Nederland. Van 2 lot ruim 4 uur des namiddags toen de wedstrijd eindigde, liet de muziek der koloniale reserve zich op het terrein hooren. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: Personeels (geweer, seniores). 1. luit. H. Waldeck, Loosduineu 2. majoor Van Aiphen, Rotterdam; 3. kapitein Galjard, Amsterdam; 4. kapitein Van Alphen, Rotterdam5. luit. Endho- ven, Nymegen6. kapt. Van Rijcke- vorsel, den Bosch8. luit. Weydom, Arnst.9. luit. Lioni, Amsterdam 10. kapt. Prins, AmsterdamII. ko lonel Boeilaard, Amsterdam. terwijl liij naar een plaatsje zocht om te knielen, maar Cornish hei het hoofd han gen en zag beschaamd naar de deur. „Ge behoeft- niet te Wijven, als gij niet- wilt, Cornish, zeide ik...Maar waar om zoudt ge heen gaan 1 Uw ijver en. uw oprecht gedrag van. den laatsten tijd hebben liet verleden nitgewischt. Meer dan diep berouw kun nen we van niemand verwachten. Kom dus, mijn jongen"' „Vindt gij het geen spotternij als mensclien van mijn slag bidden?" vroeg hij. „Ik was van plau de juffrouw en u en allen, die nog aan boord waren tc ver moorden zou mijn gebed dus wel iets baten Juffrouw Robertson kwam naar liem toe en greep zijn liand. „God," zeide zij. „leert ons, dat er meer vreugde in den HemeL is over een bekeerden zondaar dan over uegen-eu- negenti. gmensche.il, die niet bekeerd be hoeven te worden. Maar wie van ons is eigenlijk goed, Cornish Wees er vau overtuigd, dat zoo gij berouw gevoelt God je ook vergeven neeft.. Mijn arme vader is gestorven en ik wilde, dat gij met ons voor hem en voor ons zeiven me© badt. Mijnheer Royle," voegde zij er aan toe. Cornish blijft." Personeele (geweer, juniores), l luit. Van Oppenraaij, Nymegen2 t Init. Voorbytel, Rotterdam; 3.overste 1 De Jongb, Rotterdam4. Init. Roze- 1 lier Manz, Ubbergen. 1 Personeele (revolver seniores). 1 1 luit. dr. Wolff, den Bosch 2. kapt i Galjard, Amsterdam; 3. kapt. Prins 1 Amsterdam4. kapt. Van Ryckevoi 3 sel, den Bosch5. kapt. Van Alphen 1 Rotterdam 6. majoor Van Aiphen Rotterdam. Personeele (revolver juniores). 1 1 luit. Lioni, Amsterdam2. kapt. By i leveld, Nymegen; 3. overste De Jough i Rotterdam. Vrye baan (geweer;. 1. kapt. Var Alphen, Rotterdam2. luit. Weydom 1 Amsterdam; 3. kapt. Galjard, Am sterdam; 4. luit. Van Oppenraay Nymegen5. luit. Endhoven, Nijrne 1 gen6. kapt. Prins, Amsterdam. Vrye baan (revolver). 1. majoor Vai Aiphen, Rotterdam; 2. kapt. Prins Amsterdam 3. kapt. Van Ryckevor sel, den Bosch. Vrije'. baan (flobert.) 1. kapt. Vai Alphen, Rotterdam. Dameswedstryd (flobert). 1. mej.P van Leiden, Nymegen; 2. mevrouw Schippers, Nymegen 3. mej. Van dei Berg, Nymegen; 4. mej. Dimlop,Nij megen. Aan het diner, na afloop van dei wedstrijd in het hotel Keizer Kare gehouden, nam ook deel een referen daris van het ministerie van binnen landsclif zaken (afd. militie en schut tery). «£ÖH TSZAXESS, Rechtbank en balie. 'c Gebeurt maar zelden, dat eei advocaat liet aan den stok krijgt me e n rechtbank, althans in de stad vai zijn inwoning. Vandaar is het merk waardig, dat nu in enkele weken twei van die gevallen zich hebben voorge daan. Het eerste was dat van mr Bïederlack, met den ambtenaar vai het O. M. mr. Wentholt, te Amstcr dam het tweede heeft zich te Arnheo voorgedaan voor het Hof. 't Was in een appèlzaak van dei gepasp. militair Jan Teeuwe te Does burg, wegens poging tot moord ver oordeeld tot 4 jaar. Verdediger wa mr. Colson Aborson, die zyn pieidoo aanving met te zeggen, dat lot zyi leedwezen hem op de griffie inzag; is geweigerd van de stukken, op dezi zaak betrekking hebbende. De president ontnam pl. het woon en zeide, dat die bewering onwaar is want dat de stukken drie dagen lam ter inzage hebben gelegen. „Het heilig recht der verdedigini is geschonden, ik kan zoo niet pleiten riep pl. verontwaardigd uit. De president verzocht hem zich tj matigen of anders de zaal te ver laieD. Pi., die zeer bewogen was, zeide dat hy zich reeds tevergeefs lieef gewend tot den voorzitter en tot dei procureur-generaalnu zal hy ziel wenden tot deu Minister. Pl. verzoch daarvan nota te nemen en concludeerd daarna tot een onderzoek naar d geestvermogens van beklaagde. Het. blijkt nu. dat eene particulier; bronilleriè bestaat tusschen mr. Colsoi Abersou en den griffier van het Ho le Arnhem, mr. baron de Vos vai Steenwyk. Hieraan schrijft mr. Aber on het loe, dat hy geen in zage heef unnen krijgen van de stukk en inzak; set proces-Teenwe. De amsterdamsche Rechtbank ver oordeelde Donderdag den colporteu B. van der Mey, wegens beleedLinj van H. M. de Koningin-Regentes to een gevangenisstraf van 9 maanden Dielsfcal in do Am -telstraat. De bode by de Kamer voor Straf zaken van de rechtbank te Amsterdaa had heel wat tyd noodig om al d stukken van overtuiging, beboerend bij de zaak, welke Donderdag voo dat college behandeld werd, "uit t pakken. Het betrof een diefstal in den nacli van 30 op 31 Maart gepleegd in dei gondsmidswinkel van gebr. Wolf, ii de^ Amstelstraat," en op het bekend; tafeltje lagen nu uitgestald een tro zilveren en gouden horloges, tal vai zilveren (nu saamgebogeD) lepels, zil veren servetringen, zilveren en goudei horlogekettingen, knoopen en medai! Ions met steeneu bezet en dan nog 91 gouden en 79 zilveren ringen. En een liefelijke uitdrukking op lie gelaat deed zij hem plaats nemen ei zette zich daarop zelf naast hein. Ik zag. dat haar tcedere stem en min zaamheid hem diep troffen. De hofmeester uam aan haai- anderj zijde plaats en ik begon het hoofdstuk t' lezen, waarbij zij bet boek opengeslagöl had. Het was het elfde hoofdstuk uil Johannes .waarin verhaald wordt vai de krankheid, die niet tot. den doö< maar ter heerlijkheid Gods is; opdal de zoon Gods door dezelve verheerlijk wordt." „Martha zeido tot hem, ik weet dn hij opstaan zal in de opstanding ten laai sten dage. Jezus zeide tot haar, ik bel de opstanding on bet. leven die iu mi gelooft, zal leven, als ware hij ges tol ven." waaruit mij bleek, dat mijn wool den een poosje geleden tot Mary gespit ken niet zoo heel zonder zin waren g< weest. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2