Tarwebloem, ABVEETENTIEN. L. SABELIS Jr. Grafmonumenten Marmeren Schoorsteenmantels. Tevens verkrijgbaar J. HOFLAND, Do woedende Dan snakte naar lucht, en keelg hulpeloos naar het grinnikende volk. Ik smeet hem li over over boord, zeide bij woedend. „Bedaar," zeide Joe kalm. „Als hij ge pakt wordt, krijg jij ook zes maanden. Daar dit zoo is, heb je kans een goede [Christendaad te doen, omdat natuurlijk, [die vijf-en-twintig shilling, die je van jhem krijgt niet meer zijn dan de bet<v ling voor zijn kleeren. Geheel buiten zichzelf van verontwaar diging. ging de oude man weg, en zeide geen woord meer totdat zij de werf te Limehouse genaderd waren. Hij verbrak de stilte evenmin, toen Joe hem stevig bij den arm nemende, hem voor den schipper bracht. „Dan en ik, mijnheer," zeide Joe Zeer [onderdanig, „zouden gaarne naar de wal jwillen gaan. om eenige inkoopen te doen. Dan is zoo vriendelijk geweest dien ar men kerel het geld voor wat kleederen te leenen. en hij verzoekt mij, hem ze te helpen koopen. „Ah, zoo," zeide do schipper, met een iwelwillenden glimlach tot den ouden philantroop. Je deedt beter maar dadelijk heen ito gaan, vóórdat de winkels sluiten. „Wij zullen hardloopen. mijnheer." zeide Joe, en Dan bij don arm nemende, trok hij hem op een draf de straat in. Bijna twee uren verstreken, voordat izij terugkeerden, en geen kind wachtte met grooter verlangen naar zijn verjaars cadeau. dan Smith op de opening van de verschillende pakken, waarmede zij beladen waren. „Hij i3 met een echte petemoei niet zeide Joe, toen Smith zich verheugd in een zeer presentabel knap pak kleedde, imet stevige schoenen, en een ronden hoed. „Wij hadden nogal last, om een pak kleeren te krijgen dat groot genoeg was, en het eenige dat we konden vinden ikostte vrij wat meer geld, dan we dach ten te besteden, was het niet. Dan?" De vriendelijke petemoei streed man lijk niet zijn gevoelens. „Wat nu?" zeide Joe. „Ik heb niet cel, maar wat ik heb, kunt ge krijgen. Hij stak zijn hand in zijn zak en haalde [eenige losse munt er uit. Wat heb jelui, jongens V' Met groote bereidwilligheid keerden andere mannen hun zakken om, en hun bijdragen er bijvoegende, drongen d zij het hartelijk den geredden Smith op, die. na dankbaar eenige handdrukken met hen gewisseld te heben, Joe aan dok volgde. Jij hebt genoeg, om je vracht te be talen," zeide de laatste, „en ik heb aau den schipper verteld, dat je naar wal ging om telegrammen te verzenden. Als je het geld aan Dan terugzendt, dan za l ik je het nooit vergeven." ,Dat. zal ik dan niet doen," zeide Smith beslist./' maar aan de andere man- pen zend ik het geld terug. Vaarwel." Joc schudde hem de hand en verzocht y hem te gaan nu de kust veilig was, wel ken raad Smith zich haastte op te vol gen, doch hij keerde zich om. en wuifde met de hand naar de manschappen, die allen stil op dek gekomen waren om hem te zien vertrekken, behalve Dan de philantroop, die beneden zat, bezig met pon stompje potlood berekeningen te ma ken. (Naar het Engelsch B t N U H L A KI D Atjeh. De regeering heeft Vrydag het volgende officieel telegram ontvangen: „Den twaalfden dezer is opgerukt naar Kedei Perlak. Geen tegenstand ondervonden. Alleen werden een adel borst, vyf minderen der landingsdivisie en een fuselie»- ongevaarlijk verwond door Degen Atjehers, die in hinder laag lagen, gewapend met douderbus, en alle negen neergeschoten werden." De Hogerhuizen. De hoogleeraar Mr. D. Simons te Utrecht, naar men weet een uiterst bekwaam jurist, had toezegging ge daan, z\jn meening over de zaak der Hogerhuizen in het „Paleis van Justi tie" te zullen mededeelen en heeft daaraan voldaan. Zjjn conclusie zal waarschijnlijk velen, die reeds in hem een machtig medestander zagen, heb ben teleurgesteld. „Zonder opgewektheid zet ik ray aan de vervuiling der mijzelf opge legde taak", schrijft de hoogleeraar. „Immers, na aandachtige en ernstige overweging van de te mijner beschik king staande stukken het arrest van bet Hof, de verslagen van de behandeling in eerste instantie en hooger beroep, de beschikking van den officier van justitie en eindelijk beschouwingen en mededeelÏDgen van mr. IVelslra gevoel ik mij buiten staat eene welgevestigdeover- tuiging voor te dragen. Gaarne had ik het anders gewenscht. Ware het mijne overtuiging geworden, dat de veroordeelden onschuldig zijn gevon nist, ik zou mij gelukkig hebben gerekend mijne stem ten hunnen gun ste te kunnen verheffen en hunne in vrijheidstelling te helpen bevorderen: ware elke twijfel aan bunne schuld by my verdwenen, ik zou eeu poging hebben kunnen beproeven om dien twijfel ook bij anderen weg te nemen en aldus eene beweging te doen op houden, die het rechtsgevoel van ve len pijnlijk aandoet. Noch iu de eene noch in de andere richting zie ik mij in staat eene bes iste conclusie te verdedigen en ware het niet, dat ik na het vroeger geschrevene spre ken als rayn plicht beschouwde, ik zou gezwegen hebben, uiet bij machte eenig licht te brengen iu de nog heer- seheude duisternis. Doch nu ik een maal in dit blad verklaard heb mijne meening te zullen zeggen, mag ik die niet terughouden. Anders handelen ware flauwhartigheid." De hoogleeraar geeft daarna een zeer uitvoerig overzicht van de behan deling der zaak en van hetgeen daarbij is aan het licht gekomen. „De onschuld der Hogerhuizen is niet gebleken die het anders beweert, overschat de feiten, die ten hunnen gunste spreken", zegt de heer Simons ten slotte. „Twijfel bestaateen twij fel, die, voor zoover hy steuut op reeds voor het arrest bekende omstan digheden, geen recht geeft dit, op wettig en uaar het oordeel dor rech ters ook overtuigend bewijs steunend dictum aan te tasten voor zoover hy in nieuwe feiten zyn grond vindt, een nieuwe rechterlijke uitspraak zou kunnen rechtvaardigen thans en naar ons recht moet leiden tot eene beslis sing van de Kroon, gebaseerd op het advies van den rechter. Leidt die be slissing lot handhaving van het arrest ook in zijn gevolgen, voor hem die aan de onschuld gelooven, blijft de boop bestaan, dat de toekomst bet ontbrekende onschuldsbewys zal bren gen en voor hen, die als ik twijfelen, de innige wensch, dat die toekomst in welke richting dan ook, het volle licht moge doen opgaan over deze nog niet geheel tot klaarheid geko men zaak." Kerknieuws. Synode. De gewonejaarlyksche vergadering der Alg. Synode van de Nederl. Herv. kerk zal aanst. Woensdag te 's-Gra- venhage worden geopend door den oudsten in diensttijd der afgevaar digde predikanten, den beer G. W. v. Eerde, pred. te Huizingen. De Synode is voor dit jaar samengesteld uit lo. de vaste leden met advisee- rende stem, de bh. dr. C. G. von Roeken, quaestor gen. te Haarlem en L. Overman, secretaris te 's-Graven- bage; 2o. de praeadviseereude leden, boogleeraren iu do godgeleerdheid vanwege de Nederl. Herv. kerk de hh. dr. E. H. van Leeuwen te Utrecht en E. F. Kruijf te Groningen3o. de afgevaardigden van de prov. kerkbe sturen en de Waaiscbecommissie:T. Romeyn pred. te Arnhem en G. van der Flier oud. te Nykerk. voor Gel derland; dr. G. J. van der Flier en JD. van Popta pred. te 's-Gravenbage en te Papendrecht, voor Zuid-Hol land; 1. van Witzenburg pred. te Zaandam en dr. E. van der Venoud- ouderliug te Haarlem, voor Noord- Holland; O. Seholte, pred. te Oost- burg; voor Zeeland; dr. A. W. Brons veld, pred. te Utrecht, voor Utrecht; H. A. Leenman jr., pred. te Harlin- gen en A. P. Nauta, onderling te Ypecolsga, voor Friesland; J. Ver meer Azn., pred. te Zwolle, voor ÜveryselG. W. v. Eerde, pred. te Huizinge, secundus, dr. L. Pelinck, pred. te Farmsum, eo R. Cremer, pred. te Zuidliorn, voor Groningen; A. A. van Meurs, ie Breda en R. K. van Heusden, ouderling te Rosmalen, voor Noord-Brabant met Limburg; I, G. Busch Keizer, pred. te Dalen en mr. G. L. W. Vos, oud ouderl. te Assen, voor Dreute; M. A. Perk te Amsterdam on dr. P. Q. Brondgeest, ouderl. te Utrecht, voor de Waaiscbe commissie. Timmerlieden te Amsterdam. Door liet. uitvoerend comité der tim merlieden is een strooibiljet gericht aau de Arasterdamsche diamantbewer kers. Hierin wordt er op gewezeo, dat de N. D. B. in de laatste jaien zulk eeu schitterend bewijs ge geven heeft vau welbegrepen solidari teit enz. Het comité doet dan ook ecu be roep op den finaneieeleu steno van de diamantbewerker, waardoor zij de werklieden in staat zulleu stellen te "winnen. Iu een ander biljet aan de timmer lieden gericht, wordt roet het oog op het geval dat de burgerij den iim- merliedcu werk opdraagt, van allen medewerking verzocht en eene rege ling voorgesteld. Indien de patioons Zaterdag de werklieden uitsluiten, dan zullen zy liuu volk niet'terug kunnen krygen of zy moeten zich vervoegen by het Uitvoerend Comité. By de gecombineerde besturen van de vijf Timmerlioden-vereenigingen is het volgende schryven ontvangen: Mijne Heer en! De ondergeteekenden, betreurend den loop van net geschil tusschen de timmerlieden en de werkgevers, meen en dat een comité moet gevormd worden van buiten de betrokken partyen staande personen, ten einde dit geschil te vereffenen. Zy verklaren zich bereid te beproe ven dit comité tot stand te brengen en verzoeken u, indien u in hun meening deelt, hun de namen op te geven van degenen, die u in dat comité wenscht opgenomen te zien en die zy dan namens u willen uitnoodigen om daarin zitting te nemen. Het is alleen hun bedoeling den weg tot overleg te baoeu, terwyl zij zich wenschen terug te trekken zoo dra bet comité zal zyn geconstitueerd. Een gelijkluidend schrijvend is ge richt aan de gecombineerde patroons die Vrijdagavond vergaderen. Uw antwoord wordt gaarne te ge- moet gezien by den tweeden onder- geteekende, Heerengracht No. 562. Hoogachtend, (w. g.) W. Hovy. Cu. R. Kouveld. Deze beide heeren brachten heden morgen eeu bezoek in de Rozenstraat, om hun schryven nader toe te lich ten en te bespreken. De timmerlieden-patroons hielden Vrijdagavond in bet „Nutsgebouw" eene vergadering ter bespreking van de hangende kwesties en waarin tevens het schrijven van de Amster- damsche Raadsleden Hovy en Kou veld zou worden behandeld, dat men elders iu dit nummer vindt. De volgende motie werd aangeno men met 164 tegen 65 stemmen De vergadering van patroons ge hoord de verzoeken van Patrimonium en van den R. K. Volksboud (Afd. A'dam), gehoord de verzoekschriften van een groot aantal timmerlieden, vau de heeren Hovy en Kouveld, alle bedoelende de voorgenomen uitslui ting der timmerlieden op 16 Juli niet te doeD doorgaan, doch deze althans nog éen week uit te stellen, onder verplichting dat hunnerzijds alles zal worden gedaan om alsnog tot eene bevredigende oplossing te komeu, ge let op de verklaringen van Patrimo nium en den Volksbond, dat deze beide besturen de werkstaking inhei van Lennepkwartier ten sterkste af keuren, besluit het verzoek tot uitstel der uitsluiting alsnog tot 2o Juli toe te staan, onder uitdrukkelijke mede- deeling, dat dit de laatste concessie is, welke kan worden toegestaan. De feestcommissie tot versiering van het Damrak deelt aau het Alg. Han delsblad mede, dat in eeu vergadering met de bewoners van die straat be sloten werd, behoudens goedkeuring van B. en W., een eerepoort op te richten bij de tegenwoordige Beurs van zulke afmetingen, dat daardoor liet verkeer uiet kan worden belemmerd. Verder is aangenomen, aau betonge- dempte gedeelte van het Damrak van Oudebrugsteeg tot Nieuwe Brug het aanzien te geven van de oude Vis- schershaven, zooals het Damrak in vroeger eeuwen was. Het plau bestaat eeu vijftigtal vis- scbersvaartuigen uit Huizen, Spaken burg, Volendam, van Marken en vau Urk te verzamelen en aan die vaar tuigen, geheel bemand met eeu drie a vierhonderdtal mannen, vrouwen, kinderen in typische nationale klee derdracht, een ligplaats te geven aan de steigers. Reeds is toezegging daar toe uit geuoemde plaatsen ontvangen, terwijl het grootste gedeelte der beurt schippers hun plaats aau de steigers gaarne voor bedoelde vaartuigen wil len inruimen. Verdei' is het plau de commis sarishuisjes op de-steigers te versie ren en hun het aanzien te geven van vissehersh nisjeshet versieren der vaartuigen door de visscbers zelf eu op hunne wyze wordt aangemoedigd door geldelijke prijzen en premies, door de commissie uitgeloofd. Het geheel zal des avonds door zoeklichten van af Victoria-Hotel eu Bible-Hotel püantastiseh worden ver licht. Aan de onkosten wordt door de bewoners van liet geheele Damrak bijgedragen. L)e commissie zal aan de bewoners van de Warmoesslraat, aan het wa ter uitkomend, medewerking verzoe ken, door het gedeeltelijk versieren van da op het water uitkomende ge vels hunner huizen met groen en door het uitsteken der nationale drie kleur. Voor een en ander is nu de toe stemming van B. en W. verzocht- In het Priescbe dorp Haulerwyk deed eon veehouder bij de politie aan gifte, dat des nachts een zyner koeien gemolken werd. Dadelijk werd den volgenden nacht door de politie de koe bewaakt, en het duurde niet lang of twee dieven werden op heeterdaad betrapt. Het waren twee... varkens, wien het blijkbaar zeer goed beviel aldus voor „kalfje" te spelen. Uit Den Haag schrijft men: Bij de uitgravingen iu het duin, parallel aan het ververscbingskanaal ter hoogte vau de Laan van Meer- dervoort, ten behoeve van de riole ringswerken, is op 1.50 M. Delftsch peil gevonden h.t skelet van eeu groot deel van den kop van een wal- viseh. De afstand van de plek waar het gevonden is naar de strandlyn .is 2300 meter. Feesten te Delft. Omtrent het feest van Vrijdagavond, wordt gemeld Te 10 uur was de zaal geheel ge vuld met de danslustigen, die ondanks het laat geëindigde bal van den vorigeu avond nog in ruimen geiale waren opgekomen. Het was eeu verrassend schouwspel ai die gecostumeerde danslustigen dooreen te zien woelen, Nauat de Landvoogdes begeleid door hare hofhouding, allen io kostuums als Woensdag, op den troon had plaats genomen, werd zy door de edelen en enkele dames begroet. Hendrik van Brederude bood haar een fraaien ruiker aan, versierd met linten ia de kleuren van het Delftsche Studentencorps. Vervolgens werd door de Laudvoogdes een ommegang gemaakt door de zaal vergezeld van Hendrik van Brederode. Lodcwijk van Nassau begeleidde by dieu ommegang mevrouw De Vries van Heyst, echtgenooie van Delft's burgemeester. Het bal, dat hierna een aanvang nam, was schitterend, doch tevens zeer geanimeerd. Te halftwee vereenigden de dans lustigen zich aan oen souper, waarna de prijzen uitgeloofd door de feest commissie voor de fraaiste dames- costumes uit de 16e eeuw zouden worden uitgereikt. De prijzen beston den eenvoudig uit een diploma. Voor bet fraaist meest historische kostuum uit den jare MDLXV, werd de eerste prijs toegekend aan mej. B. Snijders, de tweede prijs aan mej. S. Krol. Verder werden nog 10 eervolle onder scheidingen uitgereikt, mede door middel vau een diploma, aan de dames 1. A. Adam, 2. L. Aronstein, 3. C. de Kanter, 4. M. Kielstra, 5. A. van der Mandele, 6. T. de Ronne, 7. F. Ie Rutte, S. W. A. A. van Veen, 9. W. Vliegenthart, 10. F. Vroesom de Haan. Koloniën Lombok. Uit. Ampeiian werd dd. 5 Juni o m. aan de Loc. geschreven Hoorde men iu den laatsten tijd wei nig van diefstallen in het kampement, het schijnt thans dat de dieven hun werkzaamheden hervat hebben. Dit kan de officier van gezondheid der tweede klasse Van Oostveen tot zijn schade ge tuigen. daar een beurs met pl.ni. f 130, door hem eenige oogenblikken onbo- waakt in zijn kamer achtergelat' n. spoor loos verdween. I Ook de adjudant-onderofficier Eskes, administrateur van het hospitaal, kreeg een bezoek. Daar ontvreemdde men aan preciosa en contanten pl.m. f 1200. Da- delijk viel het vermoeden op een der dwangarbeiders van het kleedingmaga- j zijn. Dit toch grenst onmiddellijk aan j de woning van den bestolene, slechts daarvan gescheiden cloor een smalle strook gronds en een ijzerdraadversper ring. De brutaliteit bij dezen laatsten chef stal is verregaand groot, daar die des morgens te circa half acht plaats vond. Het- vermoeden nu. dat een dwangarbei der de dader was, bleek gegrond. Hij had zich door de draadversperring heen- g'.wrongen, de kast opengebroken en zich door het raam verwijderd, waartoe 10 minuten tijd voldoende waren geweest. Een andere dwangarbeider, door heni voor een rijksdaalder omgekocht-, had het gestolene aangepakt. In de mand met vuil werd het daarop buiten de benting gebracht, zoodat het vermoedelijk reeds in veiligheid was vóór de ontdekking van don diefstal. De da der had nota bene een huishoudster in de kampong, die voor het verdere zorg droeg. De dader zoomede de helper heb ben bekend en zitten achter slotdc vrouw is onder bewaking der politie, ter wijl men weet, dat het gestolene te Ma- taram verborgen moet wezen. Met den aanleg der telephoongcleiclhi- gen, die den boom te Ampenan, Praja en Siel met het post- en telegraafkan toor moeten verbinden, is een aanvang gemaakt. De padi-oogst heeft een aanvang geno men. Overal ziet men de bevolking druk bezig met snijden. De oogst laat. zich goed aanzien, zoodat er zeker ook dit jaar heel wat uitgevoerd zal kunnen worden. Met de G. G. Mijer kwamen den Ten Juni alhier aan de kapitein der artille rie De Vnes, de 2e luits. der infanterie Ebbink en Hoogers, benevens een trans port aanvullingstroepon, sterk ongeveer (50 man. Met die gelegenheid keerde te vens vau verlof terug de assistent-resi dent Esehbach en daardoor ging het be stuur weder in diens handen over. Vrijdag kwam onverwachts de Van Outhoorn van Macasser hier ter reede. Met die boot. volgden hun bestemming de eerste luitenants der infanterie Struic- ken eu Van der Snude en de tweede lui tenant Krol. Met de G. G. Mijer volgen op heden hun bestemming de kapitein der artille rie Hofland en de nieuw benoemde as pirant-controleur Kroese. Tevens worden met die gelegenheid geëvacueerd 1 Euro- peesch onderofficier. 8 Europcesche en 11 inlandsche minderen. Zwemmen. De uitslag der Donderdag te ftys- sel gehouden internationale zw emwed- stryden, was als volgt: I. Lange afstand 1609 M. l.Wat- kius, Brussel; 2. Fiyderts, Brussel; 3. Meyer. Amsterdam. II. 100 M. snelzwemmeu op deu buik. 1. Pugb, Brussel; 2. Doawes Dekker, Leiden;3. Watkius, Brussel. III. 100 M. rugzwemmeu. 1. J. D. Bloemen, Rotterdam; 2. Meyer, Am sterdam. IV. Duiken. 1. Marcus, Brussel; 2. Foreman, id. V. 100 M. voor clubteams van verschillende landen met ieder 5 zwem mers. 1. Brussel; 2. Holland; 3. Ant werpen. VI. Hinderniszwemmen 100 M. 1. Doüwes Dekker, Leiden: 2. Cornelis- sen, Amsterdam. Schieten. De 6e week van den alhier gehou den naiionaien schietwedstrijd, uitge schreven door de Rotterdamschesehïet- clnb de Scherpschutter, was de stand als volgt Korpswedstryd, flobert's Lands Weerbaarheid, Utrecht, -GO p.; 10. Rust. Schutterij, Berkel, 411 p. Korpswedstrijd, cylinder1. Kader- vereeo., dd. Schutterij, Hilversum, 268 p.; 10. Prins Hendrik, Maassluis, 245 p. Personeele wedstrijd, flobert1. C. H. v. d. Paauw, Hilversum, 99 p.; 20. J. H. Groet, Haarlem, 86 p.; id. cylinder, 1. A. Andersen, alhier, 59 p.; 20. A. v. d. Griend, Vlaardingen 52 p. Vrye baanwedstryd, flobert: E. J. de Witt Hamer, Utrecht, 99 p.; 20. R. W. Jansma, alhier 95 p.; id. cylin der J. de Visscher, Utrecht, 60 p.; 20. J. Nobbe. Haarlem, 56 p. Vaste baan wedstrijd, flobert: J. M. de Vissoher, Utrecht, 189 p.; 6. M. J. Hoencamp, Utrecht, 177 p.; id. cylinder1. I. Reyn. Hilversum, 113 p.; 6. H. de Vries, alhier, 103 p. Record wedstrijd, flobertl. C. II. v. d. Paauw, Hilversum, ;94 p.; 6. A. AnderseD, alhier, 174 p.; id. cylin der 1. K. J. v. Leeuwen, Maassluis, 114 p.; 9, P. O versloot, Maassluis, 92 p. Eeiewe(l8tryd, flobert1.1. Sprong, Culemborg, 96 p.; I. P. de Klerk. Maassluis, 93 p.; id. cylinder I. Mou- lenkamp, alhier, 57 p.; 5. 1, Reijn. Hilversum, 55 p. Hoogste korpsschutter, flobertL. de Raad, Haarlem, 96 p.; :d. cylinder B. J. Harmans, Haarlem, 57 p. Kampioenprys, flobertC. H. v. d. Pauw, Hilversum, 672 p.; id. cylinder, I. Reyn, Hilversum, 392 p. Dagmedailles: 10 Juli, flobert: P. O versloot, Maassluis, 97 p; cylinder: K. J. v. Leeuwen, Maassluis, 57 p 12 Juli, flobert: I. M. de Visscber. Utrecht, of R. W. Jar.sma, alhier, beiden 92 p.; cylinder: L. de Raad, Haarlem, 58 p. RECHTSZAKEN» woordig nog al druk, by is beroeps- ryder geworden i Met ceri rijwiel j Neen, met een kruiwagen. j Een reiziger stapte onlangs een j klein telegraafkantoor binnen, waar hy van den lessenaar gebruik maakte om een adres te schrijven. Toen hy heenging, zag hfttl telegrafiste zitten en nam beleefd zy'u hoed af. Maar deze had eeu zonderlinge opvatting van haar taak en zei tamelijk scherp II; moet zegtréc, dat het nog ai tamelijk impertinent is om hier alleen binnen te komen om een adres te schrijven. De vreemdeling ant woordde beleefd, dat hy gehoopt had. dat dit in zulk een buitengewone omstandigheid wel geoorloofd zou zyn, maar hij gaarne bereid was een telegram to verzenden, als dat 'noodig was. Ea na even ge schreven ie hebbe overhandigde hy de juffrouw het volgende telegram Aan den directeur der telegrafie. „De telegrafiste aan dit bureau heeft dringende behoefte aan onder richt in wellevendheid." De Haagscbe Rechtbank deed Vry- dag uitspraak iu de zaak van May eu De Graaf, verdacht van diefstal met braak iu 1894 te Delft gepleegd te hebben, waarvoor destyds Stadhou der en Ruis veroordeeld werden on derscheidenlijk tot 6 en 4 jaren ge vangenisstraf. Zy veroordeelde Willem May tot 2 jaren gevangenisstraf en sprak Maarten De Graaf vry en ge lastte diens invrijheidstelling. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft geapprouveerd het vonnis van den krygsraad te Leeuwardeu, waarbij de gewezen 2e-luitenant der infanterie L. C. J. P. de Bourbon, wegens desertie is veroordeeld tot een militaire gevangenisstraf voor den tyd van vier maanden, met ontzegging voor deu tyd vaD vyf jaren van het recht om het Rijk als militair of als militair geëmployeerde te dienen. Deodslag in de Govert j Flinckstraat. De Rechtbank te Amsterdam ver- oordeelde J. A. van Bronkhorst, den 18-jarigeu knaap, die in een koffie- j huis aan de Govert Flinckstraat een i auderen jongen met een mes een steek in het hart toebracht, waardoor de' dood werd veroorzaakt, tot 2Va jaar ge vangen islraf. De Rechtbank quali- liceerde bet feit als zware mishande ling met doodelyk gevolg en nam aan dat de beklaagde opzettelijk, maar niet uit zelfverdediging gehandeld had. QEAHENGD SftSE^WS Haarverven. Men heeft er de aandacht op ge vestigd, dat er onder de arbeiders zoovelen zyn. die als ze grys worden, hun haren verven. Niet uit ydelbeid voorwaar. Maar het is voor oen werk man, ie er oud begint uit te zien, veeltijds moeilyk werk te krygen uien heeft liever jonge krachten Eu dan om zich wat jeugdiger aanzien te geven, verft de grijsaard in vele bedrijven wordt men vroeg oud zyn haren. Aan de Daily Chronicle schreef dezer dagen een drogist uit het Oosten van Londen„Wij heb ben een zeer aanzienlijken verkoop van haarkleursel onder den werken den stand, en worden bijna dagelijks geraadpleegd over de wenschelykheid van het gebruik, zoo dat ons prepa raat hier in de buurt bekend staat als het werkmans-haarkleursel Wy kunnen zeggen, dat wy van heel wat droevige gevallen welen, dat flinke mannen, die werk zochten, afgewe zen werden, alleen omdat zy vroeg tijdig grijs waren geworden. Het is geen overdrijving té zeggen, dat het verven van het haar een noodzake lijkheid is geworden, eu dat de wer kende stand er een ruim gebruik van maakt." De „noodzakelijkheid" is misschien een onbewuste overdrijving van den verkooper van het haarmiddel, maar over het geheel wordt zy'u voorstel ling gestaafd door hetgeen ook van elders gebleken is. Pari.jsche tentoonstelling. Voor eenige dagen heeft vanwege het Fransche teutooustelliogsbestuur voor de Wereldtentoonstelling te Parys in 1900, de eerste aanwijzing plaats gehad van ruimte in het tentoonstel lingsgebouw op dc Esplanade des In valides, en wel voor de groepen „deco ration et mobilier des édifices publics et des habitations" (XII) en „Indus tries diverses" (XV). De aan Nederland toegekende ruimte vormt een geheel op de eerste ver dieping, en is zeer gunstig gelegen naast de Fransche afdeeïing voor kunstnijverheid. Daar er een spoorweg komt op de hoogte van de eerste verdieping, zal ineu zeer gemakkelijk de Hoilandsche afdeeïing kunnen bereiken. VARIA. Verkeerd begrepeD. Bezoeker. Meisje, is mevrouw by de hand Dientje. Nou. of ze! Keukenraeiden-correspoDdentie. „Lieve Hans, ik zend je hierby een gekookte lever, zy komt van rayn hart." Ik verneem tegenwoordig niets meer van den president uwer ver- eeniging, meneer Struikelblok. Ja, ziet u, die heeft het tegen- Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars ie bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 8 Juli tot en rnet 14 Juli '98. Een griize kraag van een pellerine jas. Een boezelaar Eeu gouden das speld. Een paar zwarte kouspn. Een slagersmes. Een gouden clamesring. Een zakje niet meel. Een onderstuk van een gouden oorbel. Een R. K. kerkboek. Een portemonnaie met geld. Een gouden medaillon. Een metalen dameshorloge. Twee boeken. Eenflu- weelen werkzak. Een puckhondje. Een kinderpellerine. Eon rood koralen armband. Een jongensjasje. Een zak mesje. Een ring met 2 sleutels. Eenige sleutels. Een kinderschoen. Eer, !in- nensloop. Een handwagen. Een mand met hoeden en gordijnfranjes. Achtergelaten iri de tramwagens. Een zilveren broche. Een portemon naie roet geld. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 19 Juli 1898, dos na middags van I2 uur. do<" den l eer W EZERMAN. PROGRAMMA. 1. SonateRider. 2. LargoH'tin del. 3. ToccateDubois. 4 Marche pontificale Lemmens. 5. Elsa's Brautzug zu MünsterWagner. EN Donkere Spaarne 18, 3 Kop. 0,25 0,227, 0.35 0.22' Pond. 0,27 0.22'/. 0,22'/; r Kop. 0.07 0 10 0,40 KLEINE MAÏS Zw. GA HST. HENNEPZAAD HAVER Bij de 5 VOER RIJST f Gem. VOER n VOERTARWE. Pe Ongepelde BOEKWEIT Gepelde FIJNE KUIKEN- GRUTTEN le kwaliteit bij de 5 pond f0.321/,. Bij grooter hoeveelheid belang rijk minder. Aanbevelend, Sj>aarnwonderstraat 07. Per Lit. f0,»8, per 10 Lit, f9,50. Verkrijgbaar bij QEBR. "LOOTS, St. Pieterstraat 19—21. Slijterij »ütr. Dom«. Korte Wijn- rrdstiaat 14. A, J. v. i>. KAMP. Jan«\veg 20.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 7