NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Oe oorlog tusschen Spanje en Amerika. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. AJB03Sr3STEIJVnEa<rTST'ie,IJ"S Voor Haarlem per 8 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (korn der gemeente;i»er 3 maiinden1.30 Franco door het geheele Rijkper 8 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.80 de omstreken en franco per post 0.37^2 A T^T7"FTT?,rTnTnT^,'~PT~FiT\r v.i,; 1 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. i6e iaarganj Mo. 4621 fiiïaandag 25 Juli 1898. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitê Etrangère G. L. DATJBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met ;uitzor.dering van liet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: BloemendaalSantpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Zandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; SvaamdamC. HARTENDORPZandvoort, G.JZWEMMER; Veisen, W. J. RÜIJTERBeverwijkJ. HOORNS; Hillegoni, AR1E HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. De Amerikaansche minister van ma rine heeft nu gezegd dat Watson's expe ditie uitgesteld zal worden tot na de verovering van Portorico. Day, de staatssecretaris van buiten- landsche zaken, een vriend van den Pre sident, moet sterk tegen eenige uitbrei ding van het grondgebied der Vereenig- de Staten gekant zijn, zelfs tegen het behoud van Portorico. De Iowa heeft de kanonnen van de Reina Mercedes teruggevonden. Garcia maakt zich gereed de Spanjaarden te' Holguin en Manzanillo te bevechten. Het grootste deel van het leger der in- gurgenten vertrekt van hier morgen bij het aanbreken van den dag. Garcia zal morgen een decreet uitvaardigen, waar bij aan de Cubaansche vluchtelingen verlof gegeven wordt het werk op hun boerderijen te hervatten, met waarborg van bescherming. Bij het bombardement van Manzanillo zijn drie Spaansche soldaten gedood, drie officieren en twaalf soldaten gewond. Blanco wenschte den verdedigers geluk en gaf den commandant van het garni zoen last de plaats tot het uiterste te verdedigen. Het officieele bericht van het gevecht te Manzanillo op 1 dezer meldt dat de Amerikaansche vloot daar drie Spaan sche koopvaardij schepen, waaronder de Purissima Concepcion, en vijf kanon- neerbooten vernield heeft. De Ameri kaansche vloot had de opdracht, 's vij- &nds schepen te vernielen, maar zich niet in gevecht te begeven met de batterijen of de forten, en zij legde die opdracht ten uitvoer .De Amerikanen leden geen verlies, men gelooft dat honderd Span jaarden gedood zijn. Blanco heeft een proclamatie uitge vaardigd. waarin hij zegt. dat de bezet ting van Santiago door de Amerikanen zonder strategisch belang is. Zij zal dus op geen enkele wijze van invloed zijn op da toekomstige Spaansche campagne, die over het lot van Spanje beslissen zal. Het Spaansche leger is nog intact en ver langend zich te meten met de Amerika nen. Blanco drukt de hoop uit, dat het leger eventueel overwinnend zal te voor schijn komen, trots zooveel gevaren en hinderpalen. Volgens de laatste telegrammen uit de Vereenigde Staten loochent Shafter dat da Amerikanen de Cubanen van Garcia belet hebben zich opnieuw van levens middelen te voorzien, ofschoon bevestigd wordt dat deze het land ingetrokken njn, nadat Garcia een zeer onbeschoften brief aan Shafter had geschreven, waar in hij hem den dienst opzegt en verklaart njn ontslag te nemen. Kolonel Wood, commandant van de Rough Riders, heeft generaal McKibben opgevolgd als gouverneur van Santiago de Cuba FFI 'II I I T< )V. De Schipbreuk. van de „Atlanta". 54)" Ik vond, dat het nu hoogtijd werd de boot over boord to laten, daar onze berekening van den tijd, dat het schip nog vlot kan blijven, wel eens kon fa len. Wij lieten de sloep dus zakken en wierpen de valreepladder over boord. De bootsman sprong er het eerst in om Mary in ontvangst te nemen. Toen pakte ik den hofmeester stevig vast en leidde hem vlug naar den valreep, daar bet dobberen van de sloep tegen het schip gevaarlijk was. Hij stribbelde eerst tegen en lachte slechts onnoozel, toen ik dreigde hem te zullen achterlatenmaar toen de bootsman hem toeriep, dat zijn vrouw hem wachtte huiverde de onge lukkige en daalde zoo haastig af, dat het weinig scheelde of hij was in zee ge tuimeld. Ik toefde nog even bij den valreep en Mg om mij heen, mij trachtend te her inneren of wij nog iets vergeten had den. Mary zag met een bezorgd gelaat Admiraal Sampson bericht, dat de expeditie naar de Nipe-baai geheel en al geslaagd is, ofschoon de mijnen niet werden weggenomen wegens gebrek aan tijd. De Spaansche kruiser Jorge Juan, die de haven verdedigde werd vernield, zonder dat de Amerikanen verlies leden. Volgens den correspondent van de Daily Mail geven de Filippijnsche op standelingen de Amerikanen al even veel last als de Cubaansche. Zij twisten onder elkander, en Aguinaldo, die zoo genaamd een kabinet heeft gevormd, kan niet overweg met de andere hoofden van de oproerlingenallen zijn jaloersch en willen de eerste viool spelen. De consul van de Vereenigde Statn te Manilla heeft den consul te Hongkong verzocht over te komen, om met den onhandelbaren Agui naldo te redeneeren. De correspondent van de Times te Cavite seint in gelijken geest. Hij meldt dat de Filippijnsche opstandelingen goed gewapend zijn en hun gevangenen zacht behandelen, maar slecht verplegen en onvoldoende eten geven, hoewel de Ame rikanen er voor betalen. Deze beramen maatregelen om de inboorlingen des noods los te laten en aHeen te doen te hebben met de Spanjaarden. De opstandelingen brengen geleidelijk artillerie in actie tegen Tondo, Santa Mesa en Malateer worden slechts schermutselingen gehouden. De Span jaarden werden verdreven uit de loop graven buiten Malate, dat thans door de opstandelingen uit sterk verschanste stellingen wordt beschoten. Brieven uit Cavite, gedagteekend 19 Juli, melden dat de opstandelingen wei nig resultaten in de laatste dagen be reikt hadden. Er was verdeeldheid on der hen ontstaan. De opstandelingen werden 15 Juli teruggedreven bij Mala te, waarbij zij terrein verloren. Aguinaldo weigerde zich te onderwer pen aan het gezag der Vereenigde Sta ten .Hij schijnt niet het ware besef te hebben van den toestand. Hij wil een Philippijnsche republiek stichten, ge lijk schijnt uit zijn daden. Hij heeft nL een eigen kabinet gevormd, de vlag der opstandelingen geplant op zijn stellingen en een verklaring van onafhankelijkheid uitgevaardigd. 1500 man Amerikaansche troepen zijn halverwege Manila en Cavite geland. De Boston en de Callao zijn gezonden om hen in geval het noodig is te steunen. Volgens gerucht zijn Woensdagnacht vier Spanjaarden, die in het fort Mac- pherson te Atlanta (Georgië) opgesloten waren, ontvlucht. Men zegt dat Cervera niet naar Span je terugkeert, maar besloten heeft, met zijn zoon, die ook krijgsgevangen ge maakt is, te Boston te blijven wonen na hetsluiten van den vrede. Het gerucht dat Wake Island (ten oosten van de Marianne-eilanden) in be zit genomen zou zijn door de Amerika nen, is niet bevestigd. Nu komt ook uit Madrid een bericht, met een vredes-tendenz. Het luidt nl., dat de minister van openbare werken Gamazo verklaard heeft, dat binnenkort een voor het leger eervolle vrede zal worden gesloten. De Chauvinistische pers naar mij op, riep mij bij den naam en strekte de armen uit. Ik wilde haar geen oogenblik langer in onrust laten en liet mij nu terstond in de sloep zakken. Zij greep mijn hand en streelde haar en deed mij naast haar zitten. „Ik zou weer aan boord gekomen zijn, waart ge nog langer weggebleven,,' fluis terde zij mij toe. Ik wendde mijn oogen van het schip af en zag om mij heen om een beter inricht van onzen toestand te krijgen. Toch was dit nog niet goed mogelijk zoolang het schip neg een zichtbaar voorwerp bleef. Toen mijn oog langs de horizon dwaalde overviel mij met een pijnlijken schok een gevoel van overweldigende eenzaamheid, dat neg verhoogd werd door het dansen der boot op de reuzen golven, die nu eens hemelhoog werd op geheven dan weer in de diepte afgleed, zoodat wij zelfs het zich nabij bevindend schip niet konden zien. En dan te den ken dat ons aller leven afhing van den zwakken bouw van den boot, waarin wij ons bevonden Gelukkig evenwel was rij deze reis geheel nieuw gebouwd, had een flinke kiel en was flink van boord, in aanmer king genomen haar afmeting en lading. Van de twee sloepen was deae de begint haar strijdlustigen toon ook lang zamerhand te laten varen. Voor het eerst erkent nu de „Impar tial," dat er voldoende grond is om den oorlog niet voort te zetten, voordat een poging gedaan is om een eervollen vrede te sluiten rechtstreeks met de Vereenig de Staten, zonder de tusschenkomst in te roepen van een der Europeesche mogend heden. Met uitzondering van de Carlis- tische en Republikeinsche bladen, dringt de pers aan op een spoedig begin van de voorloopige besprekingen, waarbij ech ter vooropgesteld wordt dat overdreven eischen van den vijand niet ingewilligd mogen worden. Daar een der bladen had medegedeeld, dat de Spaansche gezant te Parijs op dracht had gekregen zich in verbinding te stellen met den Amerikaanschen go- zant te Parijs met het doel geheime on derhandelingen aan te knoopen, mach tigde de gezant der Vereenigde Staten het agentschap Havas om formeel te gen te spreken, dat op het oogenblik vre desonderhandelingen gevoerd zouden worden tusschen de gezanten van Spanje en de Vereenigde Staten. De Spaansche ambassade verklaarde eveneens van deze onderhandelingen niet af te weten. STADSNIEUWS Eerste en tweede pagina. Haarlem, 23 Juli 1898, Vrydag zyn aan het Grand Hotel Funckler alhier afgestapt de Russi sche prins en prinses Marcel de Czartoryski, die alhier geruimen ty'd zullen verblyven. Museum van Kunstnijverheid. Op het Museum vau kunstnijverheid zullen aanstaanden Zondag nog te zien zyn de afbeeldingen van Russische ornamenten, en de oud Oost-Indische meubelen. Ook is in de School voor Kunst nijverheid nog geopend de Tentoon stelling van het werk der leerlingen. Zondsg is de toegang op het Mu seum vry in de School is de toegang ook gedurende de week vry. De heer H. Poppink heeft in de Schachelstraat 41, een ry wielmauazyn „de Antiloop" geopend, waaraan tevens verbonden is eene verhuur- en repa ratie-inrichting. Het perceel ziet er met zyne fraaie etalage keurig mit, de Schachelstraat is dus weder een winkel rijker ge worden en wordt zoo langzamerhand eene drukke wiukelstraat. De bouwval aan de Baan. Bekend is het, dat de onlangs over leden eigenares van den boawvalligen koepel aan de Baan dat gebouwtje zoo verwaarloosde omdat Koning Wil lem III, dien zij het had aangeboden, het niet wilde aanvaarden. Wat de meesten evenwel niet wisten is, dat zy van dit denkbeeld zoodanig vervuld was, dat zij in haar testament nog bepaald heeft, dat de koepel moest worden aangeboden aan Koningin grootste en ook het stevigst gebouwd en daarom had Stevens haar verkozen. TV kon niet verwachten, dat rij een storm, hoe onbeduidend ook, kon weerstaan, maar rij zou ons ongetwijfeld naar Ber muda kunnen brengen, als het weder gunstig bleef Het was nu zes nor „Ieder uur is kostbaar, bootsman,"zoo verbrak ik de stilte. „Er is geen enkele reden, waarom wij hier nog zouden wachten." „Ik zou haar graag zien zinken, mijn heer Roylewilt ge nog wachten, totdat ik weet, dat Jim rijn graf gevonden heeft? Wij kunnen niet zeilen en ik zou xi niet raden voor die paar mijl, die wij kunnen afleggen, te gaan roeien. Dat zou nog vermoeiender rijn dan pompen." Hij had gelijk. Ik was te uitgeput om ook maar vijf minuten achter elkaar te g3an -roeien veronderstellend, dat ik sterk genoeg was geweest dit een paar uur achtereen te kunnen volhouden, zou het resultaat toch niet de moeite waard rijn, om dit zware werk te verrichten. De hofmeester zat rustig op den bo dem der sloep, met zijn rug tegen den mast geleund. Hij schonk geen attentie aan hetgeen we bespraken, en zag niet om rich heen slechts nu en dan vestig de hij rijn oogen op het uitspansel, alsof Wilhelmina. Weigerde de Koningin eveneens, dan eerst mochten de erf genamen erover beschikken. Naar het schynt was name'.yk de eigenares ervan overtuigd, dat de koepel met den grond haar niet toe kwamen, maar behoorde tot de koninklyke domeinen. Louis Napoleon, koning van Holland, kwam zelfs by die beschouwing nog te pas. Maar in den Haag denkt men er blijkbaar anders over. Uitstapje der kinderen. Het was Donderdag weer een dag vol genot voor een 400-tal kinderen der Openbare Kostelooze en Tusschen- scholen. Het jaarlyksche uitstapje voor rekening van don beer en me vrouw Gerdessen ging tbans naar Katwyk. Aan de Bakkerstraat lagen de fees telijke versierde booten van Bus. Van de school aan het Molenpad ging men in optocht naar het Houtplein, waar voor het huis van den heer Gerdessen een oogenblik werd halt gehouden en het „Wilhelmus" uit volle borst werd aangeheven. Van hier ging het naar de plaats van inscheping, waar de heer Ger dessen zich in persoon kwam over tuigen van de goede regeling van het feest en dan ook aan de commissie zijn volkomen tevredenheid te kennen gaf. Heerlijk weder begunstigde den tocht, die door Ringvaart, Kagermeer, Zijl en Ouden Rjjn tot Leiden ging, waar men aan de haven ontscheepte. Met muziek aan het hoofd werd nu een wandeling door Leiden gemaakt naar het fraaie plantsoen met het stand beeld van Van der Werff, door de Breestraat, Leideus trots, naar het Galgewater, waar weer ingescheept werd naar Katwijk. Vooral dit ge deelte van den tocht was zeldzaam mooi en vol afwisseling. Kalkovens, steenbakkerijen, warmoezerijen, wei landen, waarlijk, aan stof tot leerzame gesprekken ontbrak het niet en de onderwijzers en onderwijzeressen had den het druk met alle nieuwsgierige vragen te beantwoorden. Öok door Katwijk werd een wan deling met muziek en banieren ge daan. Daarna werd de terugtocht aanvaard. Ook voor deu inwendigen mensch was uitstekend gezorgd. Broodjes, krentenbroodjes, melk, koek, limonade volgden elkander geregeld op. Byna handen te kort om al die kleinen orde lijk te houden en snel te bedienen. Halfacht arriveerde men weer te Haarlem. Overal vroolijke gezichten, zoowel by de heenvaart als hij de aankomst, zoowel op de booten als op deu wal, behalve misschien een enkele Nurks, die te zwartgalliger wordt naarmate de vreugde rondom hem grooter is, die de zon niet in het water kan zien schynen, en het zonnetje scheen vroo- lyk. Een prettige dag voor ruim 400 kinderen behoort weer tot het verle den, een prettige dag voor de kinderen, een dag vol inspanning voor dames en heeren, onderwijzers en onder wy- het hem goed deed dat onafzienbare, blauwe veld te bestudeeren. was har telijk blij, dat hij zich zoo kalm hield, ofschoon ik toch voortdurend op hem lette, want men kon nooit weten of deze sufferigheid niet geveinsd was en hij ons op een gegeven oogenblik een leelijke poets zou spelen. Daar er reeds een paar uur verloopen waren, sinds wij iets genuttigd hadden, maakte ik een bus vleesch open. De bootsman at smakelijk en evenzoo de hofmeester; maar ik kon Mary niet overreden meer dan een beschuit en een paar teugen Sherry met water te gebruiken. Al naarmate de schemering viel, werd rij zenuwachtiger, en dikwijls zag ik hoe rij haar lippen bewoog als prevelde rij een gebed, terwijl rij mijn hand vas ter in de hare klemde. Het schip lag nu zoo diep in het wa ter, dat ik elk oogenblik verwachtte het te zien verdwijnen. Het water stond reeds boven de ankerkettingen en ik schreef den langen tijd, dien het noodig had om te zinken, aan de groote lading hout too, waarmee het bevracht was. De zon neigde reeds ter kimme en wierp een purperen gloed over het wa ter. Op ons, die rich bijna op gelijke hoog- zeressen. Een woord van lof en dank aan hen, alsmede aan de dames familie leden van enkele hoofden en onder wijzers, die geheel belangeloos hier en daar een handje meehielpen, is dan ook aan het eind van dit verslag zeer zeker op zyne plaats. In de Staatscourant No. 170 komen eenige wijzigingen voor in de statuten van de vereeniging „Groen van Prin- sterer", voor lager en aitgebreid lager onderwijs op Gereformeerden grond slag, alhier. De voornaamste daarvan is de na volgende Art. 7. Het oude artikel luidt.-„Het bestuur van deze vereeniging bestaat uit negen personen; van deze worden zes gekozen door de leden der ver eeniging en wel zoo, dat uit elke ge meente twee leden optreden, terwijl elke der drie kerkeraden uit zyn mid den een lid als bestuurslid aanwijst. „Het aftreden als kerkeraadslid heeft ook ten gevolge, dat men op houdt lid van het bestuur dezer ver eeniging te zijn.", aldus te wyzigen: „Het bestuur van deze vereeuigiug bestaat uit negeu personen, die gekozen worden door de leden der vereeniging." „La Patisserie Moderne". Bij de opening gaven wij reeds eene beschrijving van den fraaien en wat bij etenswaren een eerste vereischte is, den zeer netten banketbak kerswin kel van den heer W. Worst in de Zijlstraat 9. Thans heeft bovenge noemde heer, die steeds met yyn tyd meegaat, weder eene nieuwigheid, die vooral als geschenk voor de eene of andere gelegenheid bijzonder geschikt is, en daarom zonder twijfel zeer in den smaak zal vallen. Het is namelyk een groote tablet chocolade, die nit- mnnt door heerlijkheid en fijnheid. Het tablet is keurig net verpakt in zilverpapier, waarop met een fraai lintje een stadsfotografie gebonden is. Deze stadsfotografiën, er zyn er zeven verschillende, zyn expres voor den heer Worst vervaardigd om niet steeds met de oude en bekende gezichtspunten aan te komen. Er zijn onder die foto- grafiën, die bepaald prachtig zyn te noemen. Dat de heer Worst met de kronings feesten ook meedoet, blijkt wel hier uit dat bij hem verkrijgbaar is de volkstaart „Oranje boven Hier ter stede bestond het plan, om ter gelegenheid van de kroningsfeesten eene gymuastiekuitvoering in de Her tenkamp te geven, waaraan alle ver- eenigingen deel zouden nemen. Het geheel zou door den heer A. J. Meye- rink worden gearrangeerd doch daar de tijd vau voorbereiding te kort is en de deelneming te klein, is in de laatste vergadering met de commissie der volksvermaken besloten, dit plan bet volgende jaar ten uitvoer te brengen. Wel jammer, want eene uitvoering •van eenige honderden gymnasten in costuum, zou niet alleen een mooi deel van het programma uitmaken, te met het water bevonden, maakte die kolossale bol een majestueuzen indruk; hij scheen grooter dan anders, nu rij statig langs den wolkeloozen hemel daal de. Om haar heen was de lucht goudkleu rig, en boven onze hoofden zacht groen, dat naar het Oosten in een donkerblauw xxitliep. Ik zeide Mary dat, als de zon weer onderging, wij ons misschien reeds aan boord van een schip bevonden en fluis terde haar eenige bemoedigende woorden toe, toen ik plotseling opschrikte door een kreet van den bootsman. „Daar gaat rijj Zie maar!" Ik keek dadelijk naar de andere rijde en kon mijn oogen nauwelijks gelooven toen ik niets meer van den romp be speurde en alleen de masten nog boven water uit zag steken Ik hield mijn adem in toen ik de mas ten al lager en lager zag zinken. Eerst verdween de bagijne ra, toen de gaffel met de seinvlag, die slap neer hing en daarop de groote rade dwars- zalingen van den "tooten mast waren nu alleen nog zichtbaar en vormden een donkere vlek op het water, maar ook die zonken. Tegelijkertijd ging do zon onder en toen bevonden wij ons alleen op de uit gestrekte watervlakte. doch ook veel succes hebben inge- oogst. Op uitnoodiging der Commissie voor Muziek- eu Zanguitvoeringen van de feestcommissie voor den Koninginne dag zullen op dien dag door 't fanfare korps „Kunst na arbeid" directeur de heer Rühl (uiet de onderafdeeling van de Haarl. Jongeiingsvereeniging) eenige muziekstukken op deu toren der Groote Kerk ten gehoore worden gebracht. Aan het verslag van de derde zitting van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk ontleenea wy het navolgende Tegenwoordig was de quaestor- generaal dr. C. G. von Reeken, wien de president een welkomstgroet bracht en hem geluk wenschte met zyn her stel van een langdurige ongesteldheid en de betuiging van aller deelneming in de beide smartelyke verliezen, door hem onlangs geleden, hernieuwde met de bede, dat God mocht voortgaan hem te sterken met Zyn k-acht en te troosten met Zyn vrede. Met eenige hartelijke woorden beautwoordde de quaestor-generaal die toespraak, waar na de president hem mededeelde, dat de Synode zyn beheer over het afge- loopen dienstjaar had goedgekeurd, met dankzegging voor de nauwgezet heid eu yver, met weike by zich ondanks zyn langdurige ziekte en de beproevingen die hem troffen heeft gekweten van zyn taak eu hem uit- uoodigde zich daarmee te bljjven belasten. Hiertoe verklaarde zich de heer von Reeken gaarne bereid. Hedenavond heropent de heer L. Dahlhaus zijn zaak in perceel Kleine Houtstraat 59. De winkel opnieuw gerestaureerd, met zyn marmeren toonbank en ge schilderd plafond, des avonds door gasgloeilicht verlicht, maakt zoowel uit als inwen.dig een aangenamen in druk. Verder is de winkel geheel uaar eischen des tijds ingericht, en kan gerust een aanwinst voor de straat gerekend worden. Onnoodig zeker te vermelden, dat eene groote collectie suikerwerken, banket en koekwaren aanwezig zijn. BINNCNLAEiO Timmerlieden te Amsterdam- Vrijdagavond werd in het gebouw „Eensgezindheid" een vergadering ge bonden van patroons, onder leiding van den heer J. N. Hendrix. Doel was bespreking van de vraag: „Dient het besluit tot uitsluiting niet te wor den opgeschort, nu het bemiddeliugs- comité tracht een vergelijk tot stand te brengen?" Werkelijk werd met groote meer derheid van stemmen de volgende motie aangenomen „de vergaderinggehoord de mededeelingen van het bureau, betref fende de besprekingen gehouden met het bemiddelings-comilé, besluit hangende de bemoeiiugeu van het be middelings-comité het besluit to „Het is voorbijzeide de bootsman op doffen toon. „Geen levend mensch aal ooit de Atlanta weder terugzien!" Mary huiverde en drukte zich tegen mij aan. Ik sloeg een deken om haar heen en kustte haar bleek gezichtje. De bootsman zat met rijn rug naar ons toegekeerd en had rijn handen ge vouwen alsof hij bad. Ik was er var>v overtuigd dat hij aan Jim Cornish dacht en voor niets ter wereld wilde ik don trouwe kerel, in rijn hartsuitstorting voor rijn God storen. De duisternis viel nu spoedig in en opdat we geen kans om door een ander schip gezien te worden., verloren moch ten laten gaan. stak ik de lantaarn aan en heesch haar naar boven. Ook stak ik de lamp aan en zette haar op de ach terbank. „Man* fluisterde ik, ga wat slapen, dan zal ik onder in de sloep een bed voor je maken. Als dit weer aanhoudt, behoeven wij ons niet ongerust te ma ken. Het zal mij goed doen je te rien rusten en wees er van overtuigd, dat er goed over je gewaakt wordt." „Ik wil liever zoo blijven zitten en trachten te slapen, ik zou het daar be neden toch niet kunnen," antwoordde zo. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1