OE HANDELMAATSCHAPPIJ", SLIJTERIJ. KENNISGEVING. van Heden Heropening L. DAHLHAUS, Edammer Graskaasjes Spaarne 68, te Haarlem, is overgedaau Mejuffrouw DORA VERELZEN, M. SCHOOLMEESTER. I). VERELZEN. Zaterdagavond 30 Juli 1898. lollandsche Maatschappij van Levensverzekering. der Banketbakkerij Kleine Houtstraat SS, Kruisweg 8 4, BOOKMAKER, OKHÜIZEN Co. T A SONJriiS, Voor de Inmaak. Slijterij „d'Granjeboom" D. VAN IN GEN, Ridderstraat 10. aasstauk wei overwinnen, dacht ik. Daarop een half dozyn kranten er om heeo, toen wat pakpapier met touw er om, en gauw er mee naar Van Gend Loos. Ik kwam m'n broer tegen, en 't eerste woord, dat hy zei, was: „Jakkes, heb je daar een dood beest in dat pakje?" Ik weer naar huis, want op't kan toor zou ik het ding zoo niet kwijt raken, dat begreep ik wel. Een dub beltje naphtaline smeet ik in der haast bij 't kistje in en 't ging naar Amsterdam. Den volgeudeu dag had ik bericht vau Thysse met dankbetuiging voor' miju welwillendheid, om hem iets te laten zien en ruiken, wat hij nooit gezien of geroken had, een dankbe tuiging, vervat iu de volgende bewoor dingen „Wat bezielt je tocb, om mij zoo, iets in huis te st.ren; mijn vrouw en kinderen vlogen de kamer uit, toen ik 't kistje open maakte. De zwam was nog heelemaal gaaf, maar ik heb hem terstond een halven meter diep1 iu den grond begraven met het kistje er bij. Ik ben nog misselijk. Als je weer zoo iets hebt, hou je 't maar iu Zwolle, of zet het zelf op spiritus." Die beruchte zwam is de stinkzwam. Zjj draagt baar uaarn met eere. Nadat het aan de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden bekend was ge worden, dat er door een der onder officieren vermoedelijk diefstal van de rantsoenen zoude gepleegd worden, en het ontvreemde door de vrouw van dien onderofficier met een kinderwagen werd weggevoerd, ontving de politie het verzoek om daarop toe te zien. Het gevolg was, dat de bedoelde vrouw, die met een ledigeu kinder wagen gekomen was en met een ge- vulden den tuin der kweekschool ver liet, aangehouden werd, en bij ouder- zoek bleek dat in den wagen eene groote hoeveelheid eetbare waren van allerlei soort verborgen was. Zij be kende dit van haren man ontvangen te hebben en dat zulks meermalon was geschied. Een proces-verbaal volgde, waarop de onderofficier in arrest gesteld en reeds den volgenden dag naar Amsterdam werd opgezonden, ter beschikking van de militaire auto riteit. Te Enkhuizen is Vrijdagmorgen het gebouw van de touw baan der firma Gebr. van Assen, met een grooton voorraad teer, ruwe hennep en touw totaal afgebrand. Sporf e« Schieten. ue 7de week van den te Rotterdam gehouden Naiiouaien schietwedstrijd, uitgeschreven door de Rotterdamsehe scbietclub „de Scherpschutter", was de stand als volgt: Korpswedstrijd flobert1. 's Lands Weerbaarheid te Utrecht. 440 p,2. Willem van Oranje te Utrecht, 430 p. 3. Culemborgsche Öchietclub, 436 p. 4. Willem Teil te Hilversum, 433 p.5. Voor Vaderlanden Koning te Haarlem,1 431 p.; 6. Neerlarnts Burgerwacht te Sloten, 423 p. 7. Kadervereeüigingder dd. Schutterij te Hilversum, 422 p.8. Vooruit te Culemborg, 419 p.9. Gene raal van Merlen te Haarlem 4 7 p. en 10. Ned. Bond van oud-ouderoff. afd. Haarlem 416 p. Korpswedstrijd cylinder: 1. Kader- vereeniging der dd. schutterij te Hilver sum 26S p.2. Voor Vaderland en Ko ning te Haarlem, 256 p.3. 's Lands Weerbaarheid te Utrecht, 253 p.4. de Transvaal te Delft, 25 p.;5. Neder land en OraDje te Rotterdam, 2 3 p.6 Burgerplicht te Gouda, 253p.; 7. de Eendracht te Utrecht, 252 p, ;8. Batal jon dd. schutterij te Haarlem, 250 p.9. Generaal van Merlen te Haarlem 250 p. en 10. Ned. Bond van oud-onderoff.afd. Haarlem.48 p. Personeele wedstrijd flobert: 1. C. H. v. d. Paauw te Hilversum, 99 p.; '20. H. v. Wijngaarden te Gouda, 88 p.; id.; id. cylinder: 1. A. Andersen Rotterdam, 59 p 20. C. A. Wertheiui te Amsterdam, 54 p. Vrije baanwedstrijd flobert 1. C. A. Wertheiiu te Amsterdam, 100 p. (max.); 20. S. Kaiser te Sloten, 95 p id. cylinder: 1. H. de Vries Rotter dam. 60 p. (max.); 20. G. de Nooy te Hilversum, 57 p. Vaste baanwe 'st'ijd flobert: 1. C. A. Wertheim te Amsterdam, 19-' p.; 6. I. Williug te 's Gravenhage, 179 p.; id. cyiiuder: 1. C H. v. d. Paauw te Hilversum, 113 p.; 6. A. v. d. Griend te Vlaardingen, 106 p. Reccrdwedstrijd flobert: 1. C. H. v. d. Paauw te Hilversum, 194 p.; 7. G. P. A. Fuyt te Utrecht, 177 p.; id. cylinder: 1. K. J. van Leeuwen te Vlaardingen, 144 p.; 9. H. de Vries Rotterdam, 109 p. Eerewedstrijd flobert 1. I. Sprong te Culemborg, 96 p.5.1. P. de Klerk te Maassluis, 93 p.id. cylinder 1. I. Meuleukamp by lotmg met J. de Lange, beiden te Rotterdam, 57 p. 5. I. Reijn te Hilversum, bij loting met K. .T. v. Leeuwen le Vlaardin gen, 55 p. Hoogste korpsschutter flobertL. de Raad te Haarlem, 96 p.id. cylin der B. J. Harmans te Haariem, 57 p. Kampioensprijs flobertC. H. v. d. Paauw te Hilversum, 676 p.id. cy linder: C. H. v. d. Paauw te Hil versum 397 p. Daqmedaïlles flobert17 Juli C. A. Wertheim te Amsterdam, 100 p. (max); 19 Juli A. Andersen Rotterdam, 95 p,id. cylinder: 17 Juli J. G. C. Geoeuglijk, Rotterdam, J. de Lange Rotterdam, K. F. Posthoorn, Rotter dam. C. A. Groenendal, te Gouda, J. J. Ph. den Boer, te Gouda, J. Saltz- heer, te Culemborg, C. A. Wertheim, te Amsterdam, alien 57 p.; 19 Juli C. S. van Oosten, te Delft, 58 p. Leger1 en Vloot> Het contingent aanvullingstroepen voor hot leger in Ned.-Indiö is voor 1899 vastgesteld op 2100 man, waar onder 80 sergeanten, 30 militaire schrij vers, 70 cavaleristen, 200 artilleristen Naar West.-Indië zallen worden uit- gezoudeu 140 man, waarvan 100 naar Snriname. RECHTSZAKEN. Poging tot doodslag. De rechtbank te Amsterdam ver oordeelde Vrfidag G. A. C. de Rijk wegens poging tot doodslag, gepleegd op zijn gewezen vriendin in een kof fiehuis aan de J. v. d. Heijdenstraat, tot 2 jaar gevangenisstraf. GOAEfUSD NIEUWS Twist tusschen vorsten. De Düitscbe bladen maken melding van een scherp incident tusschen kei zer Wilhelm en den prins-regent van Lippe. De regent bad bevolen dat de officieren van het Pruisische gar- uizoen aan de leden van zyn Huis de eerbewijzen zouden gevon die hun in zijn oogen toekwamen. Maar de officieren weigerden. Deregent wendde zich daarop met een vrij heftigeu brief tot den keizer en zou daarop het volgende telegrapbische antwoord hebben ontvangen: „Aan dea Regent van Lippe te Detmold. „Mfin generaal had beveien. Den regent wat hem toekomt en niets meer. Overigens pro'esteer ik tegen den toon, waarin uw schrijven was vervat. Wilhelm I. R." Een tegenspraak van dit weinig waarschijnlijke verhaal kan eerst ver wacht worden na den terugkeer des Keizers van zijn reis naar het Noorden. „O! o!", jammerde de jongeling, terwijl hfi met beide handen den mond vasthield, „als het maar geen vergift geweest isl M,n keel is totaal ver brand 1" Nu eerst ontdekte de oude heer zijn verlies en zeide, tot groot vermaak der andere passagiers„Zoo, zoo, jongeman, een volgende maal zult ge wel niet zoo vlug uw vingers uitste ken naar eens anders goed. Ik ben dr. Bertens en deze flesch bevatte kinine en andere medicamenten, die wel niet vergiftig zijn, maar waarvan ge toch een paar dagen pleizier kunt hebben Aan de eerstvolgende halte stapte de grappige jougeliiig uit. Vogels op hoeden. Ook in Bazel zyn vele dames aan gegrepen door de wreede mode om doode vogels op haar hoeden te dra gen heele vogeleubegraafplaatsen voeren zjj aldus mee. Andere, fijner voelende vrouwen ziju daar tegen in opstand gekomen, en zelfs de pulnie bemoeit zich er mee, maar zonder veel succes. En uu hebben do schooljon gens zich tegen dien luguberen smaak gekeerd, en op doeltreffende wyze. Bij een jongensschool wandelde een elegante dame op en neer, en op bet hoofd droeg zij een krans van voge- leulijken. Nauwelijks haddeD de school jongens die griezelige uitstalling in 't zicht, of m deu ganzenmarsen gin gen ze achter haar loopeu, maar al zingend in lageu toon rhytümisch handgeklap, begeleid: mo-de-pop pie, vo-gel-pop-pie, vo-gel-mourdl Byuade geheele school, jongen achter jongen, sloot zich bfi dezen laugen ho, ntoent aau. Geweldig zenuwachtig moest de iykeudraagster by kennisseu vluch ten. Zy zal zeker wel noon meereen hoed met vogels dragen; eu voor an dere barbaarsche jutters zal 'teen goede les zyn. Een merkwaardige uitspraak is door bet Kreisgericht te Bozen gegeven. Een hotelhouder te Meran bad een der dienstmeisjes, die vaak de re tanteu der door de gasten ge bruikte kaarsen zich toeëigende, aan- geklaard wegens diefstal. Het Be- zirksgericht veroordeelde het meisje tot boete, subsidiair hechtenis. Iu tweede instantie werd zy echter yry gesproken. De Rechtbauk overwoog dat de kaarsen den reizigers geheel iu reken'ng wordeu gebracht, ook wanneer ze maar gedeeltelijk worden gebruikt. De hotelhouder heeft bijge volg elke kaars geheel afgestaan. Laten de reizigers de restanten lig gen, dan is dat bun zaak, maar dan komen die restanten daardoor met rechtens weder aan den hotelhouder toeveeleer worden zy onbeheerd goed, zonder eigenaar, en het dienst meisje had zich dus niet eens anders goed toegeëigend. Een grap, die niet meeviel. In eeu tweede klasse coupé van den onderaardschen spoorweg te Lon den zaten dezer dagen, behalve drie of vier andere passagiers, ook eeu als grappenmaker bekend staand joug- mensch en een ietwat onbeholpen oude heer, oogenscl.ynlyk een zeer verstrooid kortzichtig geleerde. De raampjes stonden geheel opeo eu daar de oude heer gedureude de reis last kreeg van den tocht, stuud by op om zyn jas aan te trekken. Heel voor komend bprong liet grappige jong- meusch op om den waardigen gentle man daarbij behulpzaam to ziju, by welke gelegenheid zyn listig rond dwalende oogen een tamelijk groote whiskytlesch ontdekten, die uit een der zakken vau het ouderwetsche 1 kloedingstuk kwam kijken. Oi.middel- lijk nam de jongeling deze gelegenheid te baat, om een grap uit te halen en zonder dat do oude heer of een der medereizigers het bemorkte, liet hij I de verdachte iesch snel iu een zijner eigen zakken verdwijnen. Nadat de oude heer hem beleefd bedankt had jen weer was gaan zitten, haalde do jonge man de gekaapte flesch te voor- schyn en offreerde den rechtmatigcn j eigenaar met het beminnelijkste ge- zicht van de wereld een kleine hart- i versterking. Zooals de grappenmaker had verwacht, herkende de oude heer zyn flesch niet meer, doch nam eeu gereserveerde bonding aan en zeide ernstig: „Dank u mijnheer, ik driuk nooit." De komiekerige snuiter liet zich hierdoor Diet uit het veld slaan eu zeide, fijntjes glimlachend: „O, dal beteekeut niets, mijnheer, dit merk zal u geen kwaad doen, het is wat extra- fijns 1" De oude heer bleef by zyn besluit en sprak hoogst ernstig: „Jonge man, wanneer go zoo doorgaat met whisky te drinken, dan zult ge op uw veer tigste jaar eeu gebroken man zijn. Wat my betreft, ik heb myu geheele leven nog geen druppel alcohol ge bruikt en ik zal daartoe ook cooitte bewegeu zyn!" Men zag bet den jongen man aaD, dat hij zich geweld aaudeed om niet uit te proesten, doch hy hield zich goed en antwoordde met de meeste hoffelijkheid: „Nu, wanneer dat het geval is, zal ik er niet verder op aandringen, maar daar ik teen geheelonthouder ben. zal ik zoo vry zÜn? op uw gezond heid te drinken." Hy zette de whiskyflesch aan den mond en nam een fikschen teag. Op hetzefde oogenblik echter liet hy de flesch vailen en hoorde mea een krach tige verweusching. Het oudste dagbiad ter wereld is de „Tsiog Pao" (Pekmger Nieuvvs- tydmgen). Dit blad werd in het jaar 700 voor Christus opgericht eu bloeit heden ten dage nog. Kort geleden meende men nog dat het oudste blad de te Peking reeds duizend jaar lang verschijnende „Kin Pao" was, aiaar de Fransehe consul te Kauton heeft nagespeurd dat deze eer aan de „Tsing Pao" was. Wieier Latijn. Je hebt menscheu op de wereld, aan wie rare dingen kumietu overkomen. Maar je hebt er geen, die zulke rare avonturen beleven als fietsrijders. Dat zal iedereen met me eens zijn. Daar lieb je bijvoorbeeld mijn vrind Leo, die een kinderlijk behagen schept in vloeistoffen, die meer dan 15 alko- bol bevatten. Ik heb een poosje geleden zijn Ful- minant-rijwiel overgenomen, omdat hij zich voorgenomen had een „kettingloo- ze" te koopen. En wat hij zich voor neemt, moet gebeuren Zoo moest en zou hij ook een kettinglooze hebben. Zóó is hij nu eenmaal. En naderhand schimpt hij op alles. Den volgenden dag na dat ik zijn fiets da.u overgenomen had stapte ik op mijn Fulminant-racer om wat te gaan toeren. O. de machine liep kolossaalzoo vlug als een met bo ter gesmeerde gedachte. Ik reed op den mooien grintweg naar Babyloniënberg: ik reed? neen ik vloog! Opeens, juist voor het café ..De gebroken pedaal" ja weet wel, in die kromming, was het precies of een onzichtbare hand de stuur stang naar liuks overtrok. Voordat ik wist wat er gebeurde, was ik al a voor de deur van het café en had nog juist tiid om af te springen en een onge luk te voorkomen. Ik stapte hoofdschud dend weer op en reed verder, niet be grijpend wat dat wel geweest kon zijn. Den volgenden dag overkwam mij heb zelfde geval weer. en telkens als ik dien weg uitging, was mijn fiets niet van dat café af te houden. Nu, ten slotte liet ik het mij maai- welgevallen, want je drinkt er een uitstekend glas port. En dat was ook zooals mij later bleek, de reden van j de gekke kuren van mijn fiets. I ->e goeie port had mijn vrind Leo zóó I dikwijls naar het café De gebroken pe- j daal" getrokken, dat zijn fiets ton slotte als een oud rijtuigpaard dat alle door zijn baas met de klandizie begunstigde herbergen kent. steeds bij het café stop pen wilde. Ik heb mijn fiets deze ge woonte niet kunnen afleeren. De port was werkelijk te goed. ..Jawel," zei Dick, wien ik deze ge- schiedenis vertelde, ..een goed rijwiel is volstrekt niet te beschouwen als een dood I instrument zonder eenig karakter .Maar nu we toch eenmaal over alkohol bezig i z':u. wil ik je nou os vertellen wat mij laatst gebeurd is Ik was van plan een tocht te gaan maken, en daar ik heel wat i kilometers in een goed gangetje voor 't I wiel had, smeerde ik eerst flink alle wrij- vende deelen. van m'n kar. Nauwelijks j zat ik of ik bespeurde dat er iets geks met m'n kar aan de hand was. Het ding maakte bedenkelijkste slingeringen, hel- de zijwaarts over en steigerde waarachtig I zelfs als een paard. Ik steeg af en in- j specteerde het stuur alles was in or de Ik st.iweer op en hetzelfde spelletje begon opnieuw! Zou ik jandorie...? *,Ik kijk op mijn horloge zeven uur in den morgen. Omstreeks dien tijd ben ik altijd goed bij mijn positieven. Ik stijg weer op en daar begint me dat beest van een machine er een pace in te zetten alsof er een Wereldkampioen schap te behalen was. Het gaat over hobbels en kuilen, over steenc-n en door grinthoopen, en ten slotte vlieg ik met kar en al in een greppel. Toen ik, van den schrik bekomen, mij over de fiets boog, om te zien of er niets kapot was, kwam mij een penetrante brandewijn- lucht in den neus. En plotseling kwam een idéé in me op ik schroefde mijn oliekannetje open en jawel „Iu plaats vas met smeerolie had ik in mijn slaapdronkenheid het leege kan netje gevuld met spiritus, en daarmee had ik mijn machine gesmeerd! „Mijn kar was dus heel gewoon dron ken geworden Toen Dick zijn verhaal gedaan had. vertelde Kees een geschiedenis van een rijwiel, dat als een bezetene begon te bellen, toen een gauwdief het wilde ste len. En onmiddellijk daarop kwam Piet op de proppen met de geschiedenis van een fiets, die hondsdol was geworden, nadat een verdacht mormeldiertje in een van de banden gebeten had. Vrind van Gekkuni's fiets had eens in een vlaag van weemoed de anders zoo monter op waarts gerichte stuurstang treurig lanps het balhoofd laten hangen, omdat de baas de ontrouw had begaan aan een an dere fiets de voorkeur te geven. En Wim's rijwiel was dik geworden omdat hij het bij goede verpleging en ge regelde inspuiting met smeerolie een jaar lang op stal had laten staan de lichte road racer was veranderd in een zware toermachine en kon slechts door een ge duchte training weer tot haar vroegere vormen worden teruggebracht. Tom wist zelfs te vertellen van een Engelsche damesmachine, die geheel en al rood werd als zij een wielrenner met bloote beenen zag. Jan had een racemar chine, die zoo snel liep, dat hij zand in de smeergaatjes moest doen om het dolk tempo van het karretje op een eenigszins vernuftige manier te temperen. .Weten jelui, hoe ik mijn vjqjiw ge vonden heb?", vroeg Max nu. Niet? Dan zal ik je vertellen hoe onze fietsen ons voor altijd tot elkander hebben geleid „Je weet. dat ik een stevigen trap heb n daarom altijd strikt volgens de ..rule of the road" rijd. Nu, twee jaar gele den rijd ik op een avond op mijn nieuwe „Red-Star" machine, volgens mijn ge woonte aan den rechterkant van den weg. In de verte komt een wielrijdster aan. die evenals ik. zich stipt aan den goeden kant van den weg bevindt. Plotseling gaat er een siddering door mijn geheele machine zij dringt onweerstaanbaar naar links op en de damesfiets komt re gelrecht van de overzijde van den weg op haar toschieten. „Een stoot, een gekraak, twee kreten, de dame en ik liggen op den grond en de fietsen eveneens. Doch deze twee hou den elkander met de stuurstangen hevig omarmd „Toen we van onzen schrik hekomen waren, zagen we. de dame en ik, dat onze rijwielen uit dezelfde fabriek afkomstig waren Het hare droeg het nummer 257819 en het mijne no. 257820. Hier was dus geen twijfel mogelijk' „De carambolage. die ons in het zand had doen bijten, was niets anders ge weest dan de hartstochtelijke vreugde betuiging tusschen twee geliefden, die elkander na een langdurige scheiding wederzien. „In de gemeenschappelijke emotie over de trouwe liefde der beide rijwielen, smolten ook de harten van beider eige naars samen. De twee fietsen staan sinds dien dag in één remise." Max was aangedaan en pinkte een traan uit zijn linkerooghoek weg. Toen ons clubje uit elkander ging, vroeg ik aan Dick of hij den volgenden avond in ..Den Rooden Ezel" kwam Maar hij zeide „Dat geloof ik niet. Daar komt ge woonlijk mijn neef Albert, die aan jacht- sport doet. En zie je. die kerel kan zoo verschrikkelijk liegen Daarom mag ik hem niet laSEZQSOEN. Voor den inhoud 'lezer rubriek stel de redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukken, ge plaats of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Mijnheer de Redacteur Nn den verwoeden uitval van de tegelings-commissie in zake het „Ger dessenfeest" eeu uitval, die my van de soort mensch daarin aan liet woord, geeri hoogen dunk geeft en bovendien weinig licht ontsteekt wcnsch ik wat my betreft, bet debat ',e sluiten. Wa* neer myn stukje er iets beeft to kunnen bijdragen om by een volgende gelegenheid do ruimte op de stoom boot en tc geven aan de kindereu. lie er recht op hebben en heeft helpr-i verhinderen het schoone kinderfeest te maken tot een familiefeest voorde schoolhoofden, zal mij dat innig ver hengen. Wie van partyen zich in dezen heeft te schamen, laat ik aan het oordeel van uwe lezers over. X. Haariem23 Juli 1898. De ondergeteekende bericht dat. het Magazijn waarin handel in Manufacturen en aanverwante Artikelen, doorhem vanaf 30 Juli 1898 aan die gedurende een reeks van jaren in deze zaak werkzaam was en den handel en verkoop voor hare rekening zal voortzetten. Dank baar voor het vertrouwen, geruimen tijd genoten, beveelt hij haar de gunst van de geachte Clientèle minzaam aan. Met hoogachting. HAARLEM, 22 Juli 1898. Onder referte aan bovenstaand bericht, neemt ondergeteekende de vrijheid zich in rle gunst van het publiek van Haarlem en om streken aan te bevelen. Zij zal al het mogelijke doen om het ver trouwen, dooi' haar voorganger zoo ruimschoots genoten, waai dig te blijven. Onder aanbeveling, Wegens overname der Goederen van de „HANDELMAAT- fc -y SCHAPPIJ", zal de Winkel, Spaarne 68. te Haarlem. S lagen GESLOTEN zyn. der overgenomen Goederen, Aan heizelfde adres kunnen iersioad TWEE WINKELJUFFROUWEN geplaatst worden, ZIJN OE BESTE. j Steeds groote voorraad sterke, eigengemaakte Boezeroenen blauwe Kielen, Werkbroeken, Jassen en Slagersjassen, in alle maten. j Solsde afwerking. Lage prijzen. Uitsluitend verkrijgbaar iO Gierstraat XO Tweede gevestigd te Haarlem. >edgek«ird bij Koninklijk Besluit van 3 Juni 1870 en 16 Sept. 1897 Directeur: J. C. VANBEMMELEN. Tweede Directeur: J. C. VAN BEMMELEN Jr. Reglementen en verdere inlichtingen te verkrijgen ten kantore Jajtsweg No. 42, en bij den Inspecteur den Heer Maatschappij. E. C. HOU] BOLT. Pieter Kiesstraat No. 56l b/d Geil. Oiulc Gracbt. BBSKflBi naast liet Hotel Lion d'Or. Gevestigd Ao. 1735. Stoomwaar'S&e**** -«-■ Het stoomschip Drenthevan Bata via naar Rotterdam, arriv. 22 Juli te Rotterdam. Het stoomschip Amsterdam, van du Holland Amerika Lyn, vau Rotter dam naar Newyork, pas.--. 2' Juli des voorin. 7 u. 30 iu' Prawlepoiiit. Het stoomschip Gedé, v.t. Batavia naar Rotterdam vertr K 22 Juli vau Pernu. Hot stoomschip Hury i-mcester den Tex, van Am4. naai B.u.ivu. vertr. 21 Juli vau Genua. Het stoomschip Prtns van Oranj van Amsterdam na-»r Batavia, pass. 21 Juit Perim. Het stoomschip Oranje Nassau. van Amsterdam naar Ha i.iMrilM.an. IS Juli te Param.trih Het stoomschip f-rms tliem i. vertrok 21 Juli -an N w York naar West-Indië. Het stoomschip Pnn- Maurti\\ van Paramaribo u A u -i>r i «u. vertrok 22 Juli va: Pirtunribu. x» 5ij mst® So Cts per stuk. Kleine Houtstraat 62. Prima Brandewijn vanaf 'O.BOp. L. n Jenever 0.75 IN UF. Breestraat II. HAARLEM. VEKKOOPLOKAAL Bak enessergraeht 13, k unnen d a g e 1 ij k s goederen wor den ingebracht en worden op verlangen van huis afgehaald. N. D. DE LEUR, Makelaar BeliHiigerlj. StoflTeerderij. Feestvepsiepinge n. ILLUMINATIE:. Zie da Eiaiage Bilt.jke prijzen.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 7