NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De Hertog van St. Osmund. 16e Jaargang. Zaierdag 6 Augustus 1898. ■o. 4632 HAARLEM'S DAGBLAD J^OlNTlNTEllvaiELiTTSriai O'S Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd i3 (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijkper 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.374/2 ADVERTEDSTTIËnsr .1-5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie. Générale de Publicité Elrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs Slbis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Baarlem is het uitsluitend recht tot plsatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de pry's der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit|blad in den omtrek zyn: jBloemen daal, Santpoort eD Schoten, P. v. d. RAADT, Saodpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; SpaamdamC. HARTENDORPZandvoort, G.ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNS; HillegomARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Aan hen die daarop zyn ge- bonneerd, wordt hierbij verzonden fo. 32 van het Weekblad voor de reugd. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat al van fraaie, gekleurde platen en en voor kinderen alleraardigsten ökst. De prys per 3 maanden is slechts 0 Cents.) df^icieele Berichten. Burgemeester en Wethouders van laarlem, Doen te weten, dat van heden op He werkdagen, van des voormiddags 0 tot des namiddags 4 uur, tot 18 lug. e.k., 's namiddags ten 2 ure, ter emeente-secretarie ter visie is ne ergelegd het ingekomen verzoek- clirift met de bijlagen van dr. P. M. leringa om vergunning tot oprichting •an eene werkplaats tot het sly pen q vernikkelen van metaalwerken door askracht bewogen, op den zolder van iet perceel aan de Bakenessergr. t>9 in dat op den 18n Aug. des namid- lags ten 2 ure op het Raadhuis der femeente de gelegenheid zal worden [egeven, om ten overstaan van het [emeente-bestuur bezwaren tegen het iprichten dezer inrichting in te irengen. Haarlem, 4 Aug. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat by hunne be- schikking van 28 Juli j.l. de door Ha- rerschmidt en Kiaje gevraagde ver- irunniDg tot oprichting van eene itoomververy en wasscberij in het perceel aan 'ie Groote Houtstraat 65 is geweiqerd. Haarlem, 4 Aug. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. 8b Giirioo tusschen Spanjs en Amerika. De New-York Tribune ontvangt uit Washington bericht, dat Spanje in de vredesvoorwaarden zoo goed als toege stemd heeft zonder veranderingen om trent de materieele quaestie te wenschen. In de gisteren gehouden conferentie werd die twijfel hieromtrent uit den weg ruimd, wat op een snellere sluiting van den vrede duidt dan verwacht werd. De heer Cambon zal waarschijnlijk Trij dag- of Zaterdagavond naar het Wit te Huis het beslissende telegram over brengen, dat tot een onmiddellijken wa penstilstand zal leiden. De inlichtingen, die door Spanje zijn gevraagd, worden te Washington als vol komen wettig beschouwd. Er is nog niets voorgevallen dat twijfel zou doen rijzen aan do goede trouw van Spanje. President Mc. Kinley heeft geweigerd te voldoen aan het verzoek van den heer Cambon om de vredesvoorwaarden te wijzigen, behoudens enkele bijzonderhe den. Er kan geen twijfel bestaan of de onderhandelingen zijn op den goeden weg. Inderdaad is reeds besloten tot de bijeenkomst van de commissie voor het vaststellen van het vredesverdrag te Parijs. De Evening Post meldt clat de regee ring heeft besloten onmiddellijk troepen te ontschepen op verschillende plaatsen aan de noordkust van Cuba. De vredes onderhandelingen zijn reeds zoover ge vorderd, dat de regeering maatregelen kan nemen voor de instelling van het militair bestuur op Cuba. Een telegram van 2 Aug. uit het hoofdkwartier op Portorico meldt, dat de Spanjaarden te Aibonito staan en door vijfduizend Amerikanen aan de voor- en de achterzijde worden bestookt.. De hoofdmacht der Amerikanen is op 22 mijlen, van Aibonito. De Spanjaarden hebben een sterke stelling. De Spaansche kolonel Saint Martin is gefusilleerd wegens de overgave van Ponce zonder strijd. Een telegram uit Havana, meldt, dat de Spanjaarden de opstandelingen bij Monte Verde hebben geslagen en hun zware verliezen hebben toegebracht. Een officieel telegram uit Manilla meldt dat de benden die in de provincie Camarinas in opstand waren gekomen, door de Spanjaarden verslagen zijn. De opstand in de Noorderprovincie is on derdrukt. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem. 5 Au/. 1898. De le-luit.-ing. J. L. H. van Holk wordt 1 Nov. overgeplaatst van deo staf der L'enie te Den Helder naar dien te Haarlem. By vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 4 Aug. '898 is de Coöperatieve Vereeniging „Vooruitgang zy ous Streven", ge vestigd te Velsen. verklaard in staat van faillissement. Rechter Commissaris Mr. J. W. Lo- secaat Vermeer, Curator Mr. Johan Spoor, Advocaat en Procureur alhier. Vanwege de haarlemsche justitie is een onderzoek ingesteld, naar den iu don nacht van Dinsdag op Woensdag te Halfweg plaats gehad hebbenden jbrand. Weldadigheid naar Vermogen. Maandelyksch Overzicht van de vereeniging „Weldadigheid naar Ver mogen", boekjaar 1 November 1897— 31 October 1898. Voor behoeftigen werd toegestaan Voor werkverschaffing: November f—Dec. f Jan. f—Febr. f— Maart f April f Mei f Juni f Voor brood en levensmiddelen: November f 683.39, Dec. f 391.16, Januari f579.72'/2, Febr. f682.142, Maart f349,20,/a» April f287.13, Mei f339.66'/2. Juni f371.8072» Juli f 197.90, totaal f3882,12 Voor brandstoffen: Nov. f38,36, Dec. f 164.64, Januari f 43.30, Febr. f 146.72, Maart f 10,70, April f3.92 Mei 1,66. Juni f0.60, Juli f0.60, totaal f410,50. Voor ligging en kleedingstukken November f32,8472, Dec. f41,37, Jan. f 56,46, Februari f 44.69, Maait f 1.80, April f3.52Mei f2.40, Juni f 5.40, Juli f 1.40. totaal f 189,89. In geld(rentelooze voorschotten) November f 1473,50. Dec. f589,30, Jan. f943,50. Febr. f 1043,75, Maart f521,8", April f445.20, Mei f366,07, Jnni f 567,5i72, Juli f 364.35, totaal f 6315,01'7j Verplegingskoston en diversen: Nov. f Dec. f Jan. f—Febr. f 119,85, Maart f 12,50, f April f Mei f Juni f Juli f 50. totaal f 1X2 35. AdministratiekostenNov. f 76.40, Dec. f 96,35, Jan. f 127.—. Febr. f 155.70,Maart 104.53, April f317,817,, Mei f 94.47i/2, juni f81,—, Juli f75,totaal f 1128,27. TotaalNov. f2304,49 December, f 1282,82, Januari f 1749,9872, Febr. f 2192.85,75. Maart f 1000,53 72, April f 1057.59 Mei f 804,27. Juni f 1026.35, Juli f689.25. totaal f 12108,15. «gSSNENi. ANO Atjeh. De correspondent te Batavia der N. R Ct. seint Luitenant-kolonel Willems is Maan dag naar Telok Semawé vertrokken om er een legerkamp in te richten voor 272 bataljon, die een tocht gaan maken door Pasangan. Toekoe Oemar en Paoglima zyn op het oogenblik, naar het heet, in De prins van Baden is Donderdag avond per Staatsspoor in de residentie aangekomen. Aan het station werd bij verwelkomd door den hofmaar schalk van H. M. de Koningin, baron Clifford, en door den Duitschen gezant by ons hof. De prins heeft zich daarna naar Schevening n begeven, waar hy in Hotel d'Orange intrek heeft genomen. Vorstelijk bezoek met de inhuldigingsfeesten. Volgens de „Westminster Gazette" zal, nu de prinsen prinses van Wales wegens het ongeval, den prins over komen, de inhuldiging van H.M. de Koningin niet kunnen bywonen, koniugin Victoria by die gelegenheid waarschynlyk vertegenwoordigd wor den door den hertog en de hertogin van Connauglit. Hetzelfde blad weet te vertellen van nog een aantal vorstelijke per sonen, die de plechtigheid zullen bij wonen. Van verscheiden dier gasten is ten onzent de naam niet genoemd, en de lyst schijnt wel in tegenspraak met het bericht, ook door ons ver meld, dat behalve naastbestaanden van ons koninklijk huis, geen vorste lyke personen verwacht worden. Ziehier de lyst van de „Westminster Gazette" de prins en prinses Albert van Pruisen met hun zoneo, de groot hertog van Saxen-Weimar en zijn twee kleinzonen, de koningen koningin en prinses Pauline van Wurtemburg, de prins en prinses van Wied met familie, de kroonprins van Saxen- Koburg Gotha. de prins en prinses van Waldeck-Pyrmont, een aartsher tog en aartshertogin van Oostenrijk, een grootvorst en grootvorstin van Rusland, de kroonprins en kroonprin ses van Denemarken, de kroon prius van Zweden en Noorwegen, de prins eu prinses van Napels, de kroonprins en kroonprinses vau Luxemburg, prins Albert van België en de hertogin van Albany. NR. Ct.) De Prinsen van Koetei. Men schreef uit Bandjermassin (Z.-O. afd. van Borneo) dd. 27 Juni aan het Dgbl. Den 26n Juni scheepten zich van Bandjermassin in met het stoomschip Van Riebeek naar Soerabaja, de Prin sen van Koetei, Paugeran Mangkoe en Pangeran Sostro, om per Oengaran naar Nederland te vertrekken. Z. H. de Sultan van Koetei deed hen tot Bandjer uitgeleide. Pangeran Mang koe wordt vergezeld van zyn beide zoons die in Holland, vermoedelijk by Haarlem, hun opvoeding zuilen ont vangen en dus iu Nederland achter blijven. De beide PrinseD, hoofdzake lijk voor de Kroningsfeesten op reis gegaan, zullen denkelijk slechts drie maanden in Earopa vertoeven en stel len zich voor in dien tijd ook Parys en Brussel te bezoeken, en zoo er tijd overblijft, Berlijn, van welke plaats zy zeer aangename herinneringen be hielden. In Den Haag zullen de Prinsen in het Hotel des Indes afstappen. Het deed ons genoegen te mogen verne men, dat zij de beschaafde houding van ons residentie-publiek zeer waar- deeren in tegenstelling van eeu zeker deel der hoofdstad, dat huo soms erg indringend en nieuwsgierig voorkwam. Uw voormalige stadgenoot, de heer J. E. Ket jen, is tot particulier secre taris van den Sultan op Tengaron aangesteld en zal zich tevens met het onderwijs in de Nederlandsche taal van de achtergebleven Prinsen be lasten. Kamers van Koophandel. Eene deputatie van tal van leden uit de Commissie tot reorganisatie der Kamers van Koophandel werd Don derdag door den minister van water staat, handel en nijverheid ontvangen. De voorzitter der commissie, de heer A. Hendrichs, schetste de aanleiding tot den arbeid der commissie, gaf ver schillende mededeelingen omtrent de wyze waarop zij had gewerkt en verklaarde namens de commissie hoo- gen prys te stellen op de gelegenheid door den Minister gegeven tot per soonlijke aanbieding en toelichting van het rapport. De Minister verklaarde reeds tij dens hy deel uitmaakte van een vorig Kabinet aan het onderwerp zjjne aan dacht te hebben gegeven; hy hoopte thans in de gelegenheid te zijn eene ook door hem noodig geoordeelde reor ganisatie tot stand te brengen en be schouwde den arbeid der commissie, waarin de zienswijze der belangheb benden was nedergelegd, als eene zeer belangrijke bijdrage by de te onder nemen voorbereiding. Hij sprak dan ook den wensch uit. later nog een beroep te mogen doen op de Commissie tot het verstrekken van inlichtingen ec trad daarna met enkele leden in gedachtenwisseling over enkele punten in het schema uitgewerkt. De voorzitter der Commissie bracht bij het einde van het onderhoud na mens de geheele commissie dank aan den Minister voor de zoo duidelijk gebleken groote belangstelling in het onderwerp en voor de te kennen ge geven voornemens. Brand te Amsterdam. In de watten- en dekenfabriek der heeren J. A. Yeltman Zoon, Anje lierstraat 58—68, ontstond Donderdag morgen een begin van brand, doordat een vonk uit den ketel in een hoopje kapok geraakte. Dit licht ontvlambare goedje geraakte spoedig in vlam en daar zoowel alle staande als liggende voorwerpen, in de fabriek aanwezig, met kapokstof bedekt zyn, breidde het vuur zich snel uit. Een oogenblik vreesde men dan ook het ergste. De brandweer onder leiding van den heer Nieuwenhuis was evenwel spoedig aanwezig en had het vuur snel onder de knie. Het rookmasker, dat door de brandweer was medegebracht, be hoefde niet gebruikt te worden. In deze fabriek zyn ongeveer 120 arbeiders en arbeidsters werkzaam, die door de goede nooduitgangen allen gemakkelijk het gebouw konden ver laten. De werksters hadden het juist vol- haudig, daar zy voorwerpen in orde brachteU voor een feest, dat hun heden te Utrecht door den patroon wordt aangeboden. In den corridor aan de rechterzijde der bovenloges in den Stadsschouw burg te Amst. is het levensgroot portret geplaatst van Mevr. Wattiërgeb. Zie- seois, de beroemde tooneelspeelster uit den aanvang dezer eeuw. Het kapitale stuk dateert van 1820 en is van de hand van den schilder C. Kruseman. Het werd ter plaatsing in den Schoawburg aangeboden door Professor Dr. J. te Winkel. bankje van f 25 kannen wisselen De juffrouw haalde geld. waarop de meid zei: „Onze juffrouw was iu ge sprek en zal U dadelijk het bank biljet sturen. Ik zal het aanstonds brengen." Meteen streek de meid de specie op en zy ging naar huis. Een oogenblik later vroeg zy hare meesteres om in een winkel in de bunrt zout te halen, wat haar werd toegestaan. Do meid is met haar zout op 't oogenblik nog niet teruggekeerd. De wissel-geschiedenis bleek later geheel verzonnen, zoodat de oplichtster met de f 25 aan zilver „er van door" (Mr.) Een sollicitatie eener onder wijzeres. In een der gemeenten in de pro vincie Groningen werd onlangs een onderwijzeres gevraagd. By de solli citatiestukken was het volgende briefje hetwelk de vraag wettigthoe kan zoo iemand de acte van onderwijzeres verkrijgen M. H. WelEdle Heer Burgemeester. Daar ik in kennis ben gekomen dat Mejuffrouw „van" by u te is benoemd als onderwijzeres dat ik my daadlyk als solicitaute voorals onderwijzeres aangeeft in de goed gunstige voorspraak van uwe welwil lende goedheid en van de raads me dewerking my ten zeerste aanbeve lende. Noem ik my uw dw. dienares. (N. Gr. Ct.) In een drankslytery in Den Bosch kwam Woensdag eene dienstbode van een gezin uit de buurt te winkel „Och", zeide zij aan de juffrouw uit de slijterij, „zoudt U niet een Een waterballet. Een slager te Bolsward was bezig, een varken naar huis oftewel ter slachtbank te drijven. Of 't beest daar de lucht van had, weten we niet, maarop de Turf kade gekomen, wou 't voor de variatie op dezeD, zijn laatsteu tocht, ook nog eens eeu kijkje nemen op de Stoombootkade en wenschte derhalve de brug over te steken. Maar de wil van 't varken was nie; die van den baas, waarom deze midden op de brug post vatte, om het beest den overtocht te be letten. Hij koos daarbij echter eene positie, als we wel eens by clowns in 't circns opmerkten, d. w. z. dat hij met zyn boenen een poort vormde als om 't varken uit te noodigen, daar door te gaan. Zóó althans vatte 't beest de uitcoodiging op, maar dat scheen toch niet de bedoeling van zijn baas te zyn, want toen 't dier goed en wel in de poort was, daalde hy met zijn meest vleezig lichaams deel op den rug van 't varken neder en bard ging iOnze krulstaart door deze onverwachte aanraking geheel van streek gebracht en niet gewoon als rijbeest te fuDgeeren, wilde toch be wijzen geven, dat hy ook, zonder in een circus gedresseerd te zyn, deze kunst wel eenigermate verstond. De baas, dos a dos met den kop en vis a vis met het achterdeel van 't beest hield vast en daar ging 't er van door hoorl Maar deze nieuwste le<. FEUILLETON. Olivia werd daarop aan hem voorget iteld en zij zag hem op haar vriendelijkst lan. Claude drukte zijn neef zenuwachtig hand. „Waar tor wereld heb je gezeten?" vroeg hij voordat nog iemand iets had kunnen zeggen. „Gezeten? De was opgepikt," hernam 1 hertog met zijn lippen smakkend. „Thee of koffie, hertog?" vroeg Lady Caroline een en al minzaamheid. „Thee Een kop thee voor den hertog van St. Osmund. En waar zegt ge, dat ge ge weest zijt „Opgesloten!" zeide de hertog. „In de kast, als gij dat beter begrijpt Lady Caroline begon te lachen. Haar groote takt en bewonderenswaardige „savoir vivre" kwamen in deze moeie- Kjke omstandigheid tot hun volle recht. Menige andere aristocratische dame zou getracht hebben Jack tot zwijgen te brengen. Maar Lady Caroline deed het niet. Zij pakte den wilden stier moedig bij de horens. „Ik geloof," zeide ze, „dat gij precies zoo zijt als wij u hadden voorgesteld. Tri onze oogen zijt ge de onmogelijke hertog, die in het een of ander draco nisch melodrama beschreven wordt, maar nu een „heusche", van vleesch en bloed. Welke misdaad hebt ge begaan? Ah! Ik twijfel niet of ge kunt er ons geen vertellen." „Zoudt ge dat denken!" riep de her tog uit, terwijl Claude hem heimelijk een wenk gaf, om te beletten, dat hij zijn thee op het schoteltje schonk. „Ik zal er u alles van vertellen en dan wilt gij mij misschien wel zeggen, wat mijn mis daad was, want ik zie haar nog niet in. Ik heb niets anders gedaan dan een poos je door een straat gereden; ik weet zelfs niet hoe ze heet, maar er is een plein aan 't begin en aan 't einde en ze loopt met een bocht.'" „ïtegentsfcreet," mompelde Claude. „Juist, zoo is de naam. Welnu, het was nog heel vroeg, en er waren bijna geen menschen op straat te bekennen, zoodat ik er geen kwaad inzag mij door een galloppade op te frisschen dit deed ik. Ik laat mij hangen als zij mij daarom niet inpikten! Zij hielden mij den ge- heelen morgen achter slot en grendel. Toen brachten zij mij bij een ouden, dikken grappemaker,, die niets deed dan knipoogen. In elk geval liet die oude kerel mij gaan, ik draag hem dus geen kwaad hart toe. Hij had grijs haar. Hier ben ik dus nu, mevrouw, pas een half uur geleden ontving ik uw invitatie voor de lunch." Sir Joseph Todd had vruchteloos ge tracht zonder hulp van zijn stoel op te staantoen Jack zweeg pakte hij Clau de's arm en tegelijkertijd kreeg de her tog den ouden heer in 't oog. „Bij Mozesbrulde Jack, „wel, daar is hij Ik vraag u wel verschooning, mijn heer, maar wie had nu ook hier te zien." „Die is kostelijk," mompelde Edmund Stubbs op den achtergrond tegen zijn vriend, den impressionist. „Ik heb nog al veel beleefd, maar nooit zoo iets?" De impressionist kreeg een potlood uit den zak en gebruikte zijn manchet als papier. Niemand lette op hem, want al ler oogen waren op den magistraat en den hertog gevestigd, die elkaar de hand schudden. „Gij hebt mij een prachtig compli ment gemaakt," zeide Sir Joseph vroo- lijk. „Natuurlijk knipoogde ik. Gaf de kleine buitensporigheid van mijn Lord hertog daar niet alle aanlei ding toe?" En buigend trok hij zich terug, ter wijl Lady Caroline hem in stilte voorj zijn gelukkigen inval dankte. De meeste gasten zetten hm gesprek voort. Een paar lachten er nog. En hoe minder ern stig men het geval opnam des te beter voor allen in 't bijzonder voor den her tog. Olivia hield zich nu met hem bezig. En haar moeder vond tijd om eenige woorden met Claude te wisselen. „Een beste jongen, vind je niet? Zoo natuurlijkIn dat opzicht een voorbeeld voor ons allen. Hoe velen van ons zou den het in de bosschen zoover brengen zeide Lady Caroline luid genóeg om door de anderen verstaan te worden. Toen dempte zij haar stem en voegde er bij„Zie hem weg te krijgen Claude „Als ik er kans toe zie zal ik het doen," fluisterde hij. „Maar niet alleen van hier, maar uit de stad. Breng hem naar Maske Towers En als hij daar ia zorg dan dat hij er blijft. Neem jij hem eens onder handen, dan komen wij in Augustus zien, wat ge van hem gemaakt hebt." „Met veel genoegen wil ik dat doen maar als mijn pogingen mislukken „Dat zullen ze niet. Jij kan van hem gedaan krijgen, wat je wil. Dat heb ik al begrepen zoodra hij hier was vroeg hij naar je en zeide mij, dat hij van je hield. Je bent zoo goed en verstandig, Clau de! Als er iemand is, die nog iets van hem maken kan, dan ben jij het!" In haar wanhoop klemde zij haar blanke handen ineen, waardoor zij nog witter schenen. „Ik zal ter wille van ons allen mijn best doen. In elk geval mag ik mijn leer ling graag lijden." „O! hij is een aardige jongen!" zeide Lady Caroline haar stem verheffend. „Zoo origineel en vooral in zijn moed waarmee hij zich boven de dagelijksche conventies verheft. Dat is een les Met een kreet van schrik eindigde Lady Caroline haar zin. Evenals de an deren had zij het gemiauw van een poes je gehoord en Lady Caroline had een bijzonderen afkeer van katten. „Wat was dat?" vroeg zij onwillekeu rig haar rokken bijeen trekkend. „Miauw!" klonk het weer, en aller oogen vestigden zich op den hertog, wiens jaszak voortdurend in beweging De hertog barstte in een hartelijk lachen uit en in zijn zak tastend bracht hij het poesje te voorschijn. Lady Caro line deinsde achteruit en daar zij niet lachte deed niemand het; toen de her tog merkte, dat niemand met zijn vroo- lijkheid instemde hield hij op en zag bedremmeld om zich heen. Het was een moeielijk oogenblik, maar Olivia redde hem uit de verlegenheid door haar klei ne rose handen naar het diertje uit te strekken, en het kwam Jack voor alsof hij nooit liefelijker muziek dan Olivia's heldere, klankvolle stem gehoord had. „Kleine lieveling!" riep hot jonge meisje verrukt uit .„Geef haar mij even, wilt ge Zonder te spreken maar geen oog van haar afwendend, reikte hij haar heft poesje over. Olivia had alleen oog voor haar katje en bemerkte niets van den bewonderenden blik van den hertog. Maar Claude merkte hem op en ver bleekte. Ook Lady Caroline viel de be wondering van Jack voor Olivia in het °°g- „Arme poesje!" zeide Olivia, het zach te beestje met haar wang streelendL „Wat een schande om je in een stoffigen zak te stoppenHoudt gij veel van kat ten?" vroeg zij. „Zou ik niet? Zij waren mijn eenige

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1