NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De oorlog tusschen Spanje en Amerika. De Hertog van St. Osmund. I I6e Jaargang. Maandag 8 Augustus 1898. Ho. 4633 HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 8 maandenf '1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent, gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.80 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 A TTVT7; A7W-B ,NT QTIISEfcT: regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cis. Groote letters naar plaatsruiri? Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames -20 Cent per regel. Abonnementen en Advi-n.enr.ien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt 'dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM, Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publioité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Snee., Parijs 3ïbis Faubourg Montmartre. Agenten voor Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plsatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer 0,15Reclames per regel ƒ0,30. C. HARTENDORP Zandvoort. G.ZWEMMER aan. ditgblad in den omtrek zijn BloemendaalSantpoort en Scholen, P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDOR Velsen, W. J. RUIJ TERBeverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. Offïcieele Berichters.. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat bjj hunne be schikking van 28 Juli j. 1. aan de Directie der Haarlemscbe Machine fabriek (voorheen Gebr. Figee) ver gunning is verleend tot uitbreiding van bare fabriek in een te stichten gebouw aan de Leidschevaart en het Oost-Indisch vaart je en daarachter ge legen perceelen alsmede tor het, op richten van eene ketelmakerij op een gedeelte van het perceel kad. sectie F. No. 6720. Haarlem, 6 Augustus 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd ÜOREEL. De Secretaris PIJNACKER. Wij hebben de alarmeeren.de berich ten gemeld over den toestand van het Amerikaansche leger te Santiago. Met de uitvoering van het plan om dit leger vandaar te laten vertrekken, schijnt veel haast te worden gemaakt. Generaal Shafter heeft bevel ontvan gen met zijn leger onmiddellijk naar het noorden op te trekken. Zes transport schepen, die zich op het oogenblik te San tiago bevinden zullen heden met de inscheping der troepen een aanvang ken. Generaal Shafter rapporteert dat hij op 3 Aug. 3778 zieken had. waaronder 2696 koortslijders; sinds 31 Juli waren er 449 nieuwe gevallen van koorts en 8 sterfgevallen. Generaal Wood blijft te Santiago, be last met bet bevel over de stad. Maximo Gomez was op 24 Juli gekampeerd op vijf mijlen ten noordwesten van het zui delijk eindpunt der trocha Moron-Ju- caro. Een officieel telegram van Portorico te Madrid ontvangen meldt, dat de in boorlingen de plaatsen Adjunta en TJtuar do zijn binnengetrokken, en dat Don derdag een licht geweervuur tusschen. de Spaansche en Amerikaansche voorposten is gewisseld. De vijand heeft zich mees ter gemaakt van den vuurtoren te Cabe- zas de San Juan. Sagasta en Silvela zijn overeengeko men dat de Kamer terstond zal bijeen geroepen worden om haar de vredesvoor stellen voor te leggen. De oud-minister van oorlog, generaal Azcarraga is van meening dat Spanje ,als het nog hulp bronnen bezit, den oorlog moet voort zetten, en anders onmiddellijk vrede moet sluiten. Een telegram aan de N.-Y. Herald, op 8 dezer van Arroyo op Portorico ver zonden, luidt Als alle troepen van generaal Brooke geland zijn, rukt bij op Guayama aan er wordt een wanhopige tegenstand ver wacht, daar de heuvels tusschen hier en Guayama door een aanzienlijk aantal Spanjaarden zijn bezet, en Guayama. 1500 man garnizoen heeft. De St. Louis en de Cincinnati dekken de ontscheping der troepen door de heuvels achter de haai van Guayama met granaten te be schieten. Het bericht da.t de Amerika nen Coama bezet hebben, was voorbarig een verkenningstroep naderde Maandag de buitenwijken der stad maar trok te rug. Volgens een telegram uit Hongkong aan het Evening Journal zou Aguinaldo de bevelhebber der opstandelingen bij Manila, zich in een adres aan den Ame- rikaanschen consul te Hongkong; be klaagd hebben, dat Amerika niet open hartig tegenover hem wil zijn. wat be treft Amerika's toekomstige plannen. Hij schrijft„Waarom zou ik blindelings voor de Amerikaansche belangen vech- ten? De belangen van mijn volk zijn even. heilig voor mij als de "belangen van uw volk voor u." Uit Norfolk (in Virginië) wordt aan de Evening Post geseind, dat de ber- J gingmaatschappij aldaar een telegram 1 ontving uit Santiago, met het bericht da.t de Maria Teresa vlot is gebracht en .binnenkort naar Norfolk zal vertrekken onder eigen stoom. In een onderhoud met een medewerker van de Liberal verklaarde maarschalk Campos zich een voorstander van den vrede. Hij voegde er aan toe, dat alles wat geschied is voorzien was, ofschoon niemand aan de mogelijkheid van zoo veel ongeluk kon gelooven. Noch de te genwoordige regeering noch een andere kan in den toestand verandering bren gen. Het zou een dwaasheid zijn de vre desvoorwaarden te weigeren. De liberale partij moet den vrede maken, maar er moet een ander liberaal Kabinet gevormd 1 worden. De heer Silvela heeft een bespreking gehouden met de heer Sagasta. Hij is voorstander van den vrede, doch meent, dat men trachten moet de souvereiniteit over Portorico te behouden. Politiek Overzicht. De rede van minister Goschen. Telken jare pleegt de Engelsche Ad miraliteit aan het Parlement verschil lende voorstellen te doen betreffende wijzigingen of completeeringen van de verschillende hoofdstukken van het bud get, in Maart aangenomen. Van deze omstandigheid heeft de Admiraliteit in werkelijkheid steeds gebruik gemaakt om eene soort buitengewoon krediet te ver krijgen, hetwelk haar in staat stelt de uitgaven voor de Marine te vergrooten, zonder te veel de aandacht van de be las tingbetal enden te trekken. Dezen keer heeft de heer Goschen indirect een ware „Naval Defense Act" voorgesteld, een buitengewoon krediet van 100 millioen gulden vereischende, over drie begroo tingen te verdeelen en bestemd voor het bouwen van eene volkomen vloot. In de redevoering, de vorige week door hem uitgesproken om zijn voorstel te verdedigen in het Lagerhuis, geeft de heer Goschen als beweegreden tot deze aanzienlijke versterking der Britsche vloot,de uitvaardiging van eene Russische keizerlijke TJkase, waarin het op stapel zetten van zes slagschepen, vijf kruisers en 12 torpedo-jagers wordt bevolen, en bovendien het onlangs op stapel zetten van nieuwe Fransche gepantserde krui sers. Over drie jaar zal Engeland de sympa thie kunnen missen der Europeesche mo gendheden, die het zich stellig niet verze kert door de voortdurende versterking van zijne vloot, en wat de oppositie den heer Goschen zoo terecht heeft verweten. Over drie jaar zal Engeland veilig kunnen zijn in wat een harer grootste staatslieden heeft genoemd„Zijn schoon isolement." Over drie jaar zal Engeland kunnen optreden met 45 pantserschepen en 8 ge pantserde kruisers, dus 53 oorlogssche pen met een tonneninhoud van totaal 753.500 ton. Wij nemen in onze berekeningen slechts op de pantserschepen en de ge pantserde kruisers, de eenige schepen die heden ten dage werkelijk ernstige oorl ogswaarde bezitten. Over drie jaren zal Frankrijk kunnen optreden met 28 pantserschepen en 13 gepantserde kruisers. Dit geheel wordt gevormd door 41 schepen met een ton neninhoud van totaal 365.000 ton, dus nog minder dan de helft van den tonnen inhoud der Engelsche oorlogsbodems. Nemen wij aan dat over drie jaar de zeemacht van Frankrijk ongeveer het 2/5 is van de Engelsche zeemacht, en dat de zeemacht van de mogendheden van het Drievoudig Verbond ongeveer dezelfde fractie oplevert, da.-n zal de Rus sische macht, wat getalsterkte betreft, het overige 1/5 deel vormen. Maar er is nog veel toe noodig, opdat deze drie bij elkaar gevoegde machten opwegen tegen de zeemacht van Engeland. Dientengevolge is hieruit de fatale ge volgtrekking te maken, dat Engeland over drie jaar in staat zal zijn om eene Europeesche coalitie, onverschillig wel ke, te trotseeren. Sedert een kwart eeuw putten de mo gendheden van het vaste land zich rut in het zich bewapenen, in de hoop om aan eerzucht en naijver bevrediging te geven en waarbij zij hunne hulpbronnen uitputten. In dien tijd hebben de Engel- schen zich meester gemaakt van den handel, de industrie en de beste kolo nies. En nu de Europeesche naties, onder den druk van de toename der bevolking, haar handel, bronnen voor uitvoer en kolonies trachten uit te breiden, komen zij overal in botsing met Engeland, dat zich voorzichtigheidshalve in staat heeft gebracht alles te kunnen houden Aan de Herald wordt uit ton geseind Mc. Kinley heeft besloten om de Pa- gopagohaven op Samoa, die in 1878 aan de Vereenigde Staten is afgestaan, te ge bruiken om er een kolenstation voor de marine op te richten. „Dit besluit werpt de politiek van Cle veland omver en geeft aan Duitschland te kennen dat Amerika niet van zins is om zijn rechten in de Zuidzee prijs te geven. „De regeering voltooide reeds de voor bereiding van het zenden van groote kolenvoorraden naar Samoa. „Van hoogstgeplaatste zijde wordt ver klaard dat de Regeering het van pas acht om op deze wijze voorbereid te zijn met het oog op de mogelijkheid van ver wikkelingen." De Pagopago-haven ligt aan den zuid kant van Tutuila, een der kleinere Sa- moa^eilanden. Het is een goede haven die vrij diep inspringt, een ruimen in gang heeft en op de meeste plaatsen 30 tot 35, hier en daar zelfs 36 Eng. vade men diep is. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem6 Aug. 1898. Museum van Kunstnijverheid. Op bet Museum van Kunstnijver heid zullen aanstaanden Zondag nog te zien zyn eenige afbeeldingen van merkwaardige gebouwen in Nederland en België en de oud-Oost-Indische meubelen. Het Museum werd gedurende de maand Juli bezocht door 761 personen. Zondag is de toegang vry. Naar wy vernemen gaat de verkoop van de kaarten voor bet feesteoncert op 30 dezer in de Groote Kerk, zeer naar wenscb. By verschillende boek bandelaren zyn geheele vakken reeds uitverkocht. Het Klooster. Zijn wij wel ingelicht, dan vragen de Erven Korthals voor bovengenoemd buitengoed thans een som van f 500.000. De gemeente komt met haar bod van f J 50.000 dan zeker niet in aanmer king. Volks douche-bad. Dat van het Douchebadhuis van „het Witte Kruis" aan den Kouden- üorn een druk gebruik gemaakt wordt, bewijst wel, dat gedurende één week van Donderdag 28 Juli tot Donderdag 4 Augustus het badhuis door 289 personen werd bezocht, waarvan 42 een abonnement namen. :ers, depothoudei lïrma Boele, had Vrijdagavond, toen hy op het trottoir voor zyn filiaal in de Groote Houtstraat stond, bet onge luk daarvan af te vallen met het volg, dat hy zyn teen brak. Bij het Notarieel Staats examen van 30 Juli tot 5 Augustas is geslaagd voor het eerste gedeelte de heer E. L. P. M. Brantjes, alhier. Voor het acte-examen fransche taal is Vrijdag te 's Gravenhage geslaagd mej. E. E. Botman, alhier. Volksbond. AfdeeUng Haarlem en Omstreken. Bovengenoemde afdeeling verga derde Vrijdagavond in de bovenzaal van „De Korenbeurs'-', onder voorzit terschap van den heer J. C. Grane. Nadat de notulen der vorige ver gadering waren voorgelezen en goed gekeurd, ging men over tot punt I van de agenda, betreffende de benoe ming van vier afgevaardigden voor de algemeene vergadering, welke op Vrijdag 26 Augustus a.s. des voor middags te 10 ure in het hotel „de la Promenade" te 's Gravenhage zal wor den gehouden. De uitslag van de eerste stemming was, dat van de 11 uitgebrachte stemmen de heeren Eek hout, Nolting, Tideman en de Koek resp. 8, 7, 6 en 6 stemmen kregen, zoodat dezen tot afgevaardigden wer den benoemd. Daar de heer De Koek zyne be noeming niet aanDam en de heer Ti deman ook niet bepaald kon zeggen of het hem dien datum schikte, werd nogmaals gestemd en wel voor één afgevaardigde in de plaats van den heer de Koek en voor 3 plaatsver vangende afgevaardigden. Gekozen werd tot afgevaardigde met 8 stemmen de heer Snijders, die zyne benoeming aannam, terwijl als plaatsvervangers de heeren Bronk- horst, v. d. Togt en Heenk, allen met 7 stemmen, werden gekozen. Hierna kwam de'behandeling van den beschrijvingsbrief der algemeene vergadering ter tafel. Het zou ons te ver voeren om dezen brief in 't bij zonder te behandelen, vandaar dat wy er de hoofdpunten even uit wil len aanstippen. De voorzitter stelt voor de candi- datuur van den heer S. Lulofs, bij de a.s. benoeming voor leden van het hoofdbestuur te steunen. De heer de Koek wil hieraan toevoegen dat wan neer de heer Lulofs mocht komen te vallen, het wenschelyk zou zyn den heer D. de Klerk, candidaat van de afdeelingen Amsterdam, Alk maar en Rotterdam te steunen. In dien geest wordt besloten. Met de andere voorstellen van ver schillende afdeelingen werd besloten mede te gaan of den afgevaardigden een vry mandaat te geven. Alleen op het voorstel van de afdeeling Gronin gen betreffende krachtige aandringing op de droogmaking der Zuiderzee, waardoor de werkeloosheid zal ver minderen, werd besloten tegen te stemmen, daar de voorzitter bet wen- schelyk vond buiten deze zaak te blijven, en die aan den Minister van Waterstaat over te laten. Hierna wordt de vergadering te ongeveer 10 uur gesloten. Jubileum. G. G. de Jong en Maria C. van Riemsdijk, wonende Koralensteeg 4, alwaar zy een water-en vuurnering uitoefenen, zullen den 23sten Augustus den dag herdenken, waarop zy voor 50 jaar in den echt werden verbondeu. Beiden genieten nog eene uitstekende gezondheid. Zooals wy van de buren vernamen, zal deze dag voor de jubi larissen niet onopgemerkt voorbijgaan, en zullen zy, geholpen door eenige winkeliers in de Spaarnwouderstraat, ter eere van het echtpaar een eerepoort in bovengenoemde steeg oprichten, terwy'l bun woning met groen en vlaggen zal worden versierd. Hedenmiddag omstreeks één uur brak eeu schoorsteenbrandje uit bij den heer Joh. Burger. Lange'Bogaard straat 10. De slangen wagen was spoe dig aanwezig, doch behoefde geen dienst te doen, daar de brand, onlstaan door roetaanslag, reeds dooi' de buren was gebluscht. Vrijdag is by de politie hier ter stede geen aangifte gedaan van ge rolde vuorwerpen. ^Alweer de zakkenrollers. De drie kerels, die deze week door de politie zoolang zijn achtervolgd, totdat ze naar Amsterdam vertrokken, kwamen Vrijdagavond hier weer per spoor aan. Daar ze in den trein al het bekende spelletje hadden vertoond„waar is hartenaas?" vertrouwden de medereizi gers hen al niet en riepen, toen ze ?be Haarlem uitstapten„pas op je zakken Achtervolgd door een troepje menschen, dat elk oogenblik aangroeide, gingen de drie verdachten met een kameraad de stad in. Bij de Smedestraat raakten ze aan 't kloppen, de politie nam drie van de kerels voor hun eigen veiligheid, mee naar 't bureau en de vierde liep weg. Nadat ze een poosje aan het bureau geweest waren liet men hen weer gaan. De aardigheid scheen er nu voor hen. af te wezen, want ze gingen maar weer naar Amsterdam terug. Den vierde vond de rechercheur Van Halst op den hoek van de Ged. Oude gracht. Van Halst vond het opeens nuttig den man als zijn schaduw te volgen, wat den ander erg verdroot, zoodat hij Van Halst een aanmerking maakte. Deze I liet zich natuurlijk niet intimideeren en bleef maar voortdurend achter den vent, totdat ook deze het station opzocht en aftrok in de richting Amsterdam. Het verdachte stelletje is dus weer flink door de politie wej BINNENLAND. Atjeh. De correspont te Batavia van het Hbld. seint van heden 11.45: In den nacht van den 5en dezer in een sterke macht van Oemar die westwaarts van Lang uit marcheerde, by Bat ah aangevallen door een colonne uit Segli. De vyand verloor vyfmau. Onder Oemars persoonlyke leiding zyn zyne manschappeu weer by Groug- Grong verzameld. Hedenavond ver trekt een bataljon daarheen. Aan de firma W. G. Boele Senior, is vanwege Hare Majesteit de Konin gin-Wedn we vergunning verleend tot het voeren van Harer Majesteits wapen. FEUILLETON. De „schitterende ster" zat in een ge- makkelijken stoel, met Claude's kost baar werk in de eene en een bijna ledig gedronken glas in de andere hand; de impressionist was bezig de stop op de karaf, met whisky gevuld, te zetten. Claude hoorde met een innemend, goed keurend lachje hun hoogdravende speech aan, waarin zij te kennen gaven, „dat zij maar deden alsof zij thuis waren." Hij stelde zijn vrienden aan Jack voor die zich voor 't oogenblik kalm hield en een weinig verlegen was. Het eerste oogen blik hielden zij zich bezig met het nieu we werk te bezichtigen, dat allen be wonderden De ontwerper van de teekeningen had het hoogste woord over zijn eigen werk. Claude reikte het geopende bode daarop aan zijn neef over; het is onnoodig te aeggen, dat hij het bij het titelblad open had geslagen, zoodat de naam van den schrijver Jack terstond in 't oog moest vallen. „Claude Lafont!" las hij 'overluid. „Wel, je wil toch niet zeggen, dat jij dat bent, oude kerel?" Claude glimlachte en bloosde. „Jij, een schrijver!" vervolgde de her tog uiterst verbaasd. „En dat heb je mij nooit gezegd! Wel, het is geen wonder, dat je zoo mooi kan praten als je een schrijver bentDit is je laatste werk, niet „Het is het groote formaat, waarvan maar vijf en zeventig exemplaren ge drukt worden, en ik teeken ze alle. Wel ken indruk maakt het op je vind je het niet natuurlijk V' „Al wat natuurlijk is doet aangenaam aan," mompelde Stubbs, waarop Claude zijn vriend van meer whisky bediende. Jack bekeek het boek. De rug was van lichtbruin karton, het geheel zag er oud uit, waar het geschepte oud-Hollandsche papier veel toe bijbracht. De hertog vroeg of het een nieuw boek was; het kwam hem zoo oud voor, zeide hij, met welk gezegde hij Claude onbewust een mooi compliment maakte. „Eén ding moet ik je evenwel zeggen," voegde hij er bij, „ik moet je zeggen, dat wij in onze bosschen even netjes pa- pier kunnen afsnijden." De impressionist grinnekte en zijn vriend nam een groote teug van zijn whiskyde dichter legde Jack het eigen aardige van den ruwen rand van het pa pier uit, waarop deze hem het boek te ruggaf. „Ik weet er niets van," zeide hij, „maar ik ben trotscli op je. En ik ben trotsch," voegde hij er bij, „mij in zulk gezelschap te bevinden, heeren ofschoon ik u niet behoef te vertellen dat, als ik vooruit geweten had, dat ik de eenige weinig ontwikkelde man onder u was, ik beneden zou zijn gebleven." En de hertog zette zich in een hoekje der kamer neer en zag even bedremmeld om zich heen, als een groote jongen, die zich alleen in gezelschap van meisjes bevond. Maar dit gevoel van verlegen heid ging spoedig voorbijwant het ge sprek van de uitverkorenen maakte de atmosfeer niet drukkender. Het hoog begaafde wezen doorspekte zijn woorden mét zooveel vloeken als Jack in den mond van een Australiër nog nooit ge hoord had en dit bracht hem al dadelijk t meer op zijn gemak. Tegelijkertijd werd zijn attentie getrokken door Stubbs, die voor iedereen den neus optrokhij deed Jack aan een onopgevoed en, knorrigen dog denken en hij verwonderde zich ten zeerste over de reputatie van den man. Hij mengde zich evenwel niet in het ge sprek, totdat het op Claude's gedichten kwam en Stubbs een scherpe opmerking er over maakte, die Claude alleen aan 't lachen bracht. .Luister eens, mijnheer," brulde hij van uit zijn hoek. „Zou jij het even goed kunnen?" Stubbs staarde den hertog aan en dronk toen zijn glas leeg. „Ik zal het niet probeeren," was het antwoord. „Dat zon ik ook maar laten," hernam Jack. „Dat zou ik ook maar laten, als ik jou was." Stubbs zou op een beleefder en min der kinderachtig gezegde geantwoord hebben. Nu evenwel nam hij zijn hoed op en wilde heengaan. Maar Claude kwam tusschenbedden. „Beste, oude jongen," zeide hij tot Jack, „jij moet die opmerking van mijn vriend niet zoo hoog opnemen. Ik vind het prettig. Hij heeft ten eerste altijd gelijk en dan ten tweededenk eens aan het voor recht van zulk een kriticus te kunnen hooren, hoe hij over mijn werk denkt." Jack zag nu eens den een dan weer den ander aan. De hertog was niet bepaald overtuigd door de welsprekende speech van Claude, maar klaarblijkelijk meende Claude ten volle, wat hij zeide. Lachende plaatste Jack zich met den rug tegen de deur. De verontschuldiging die hij op deze wijze aanbood, wa.» in alle opzichten karakteristiek. Hij toonde er door hoeveel goeden wil en beschei denheid hij bezat; de twist liep, tot Claude's misnoegen, met een invitatie op Maske Towers af. De jongelui begonnen misschien nu eerst in te zien wat voor soort man de ruwe snaak was, met wien zij kennis hadden gemaakt. In elk geval werd de invitatie door de twee vrienden met beide handen aangenomen en Stubbs maakte geen sarcastische opmerkingen meer over Claude's gedichten. De hoog dravende speeches van den jongen man werden evenmin onderbroken als de gla zen whisky, die hij naar binnen, werkte. En de avond zou verder kalm voorbij zijn gegaan had de impressionist die be wuste schets van den hertog niet ge maakt. „Bewonderenswaardig!" riep Claude uit. „Uitstekend voor een humoristisch blad!" „Het is nog al goed," zeide Stubbs, het orakel. „Al spreekt het niet tot anderen, tot ons wel „De teekening is perfect," zeide Clau de, van terzijde naar Jack ziende. Door de carricatuur komt het eigen aardige van den man nog meer tot zijn recht," ging Stubbs voort, in de zelfde richting ziende. Jack bemerkte wel, dat ze telkens naar hem keken maar zag de teekening niet en had er ook niet het minste vermoeden van, over wien zij spraken. Het eenige, dat hem op viel was de plotselinge blos, die zich over het gelaat van don impres sionist verspreidde en oorzaak was van de whisky of een gevoel van triumf. Jack stak zijn hand naar het blaadje papier uit, waarop de teekening stond. „Ik hoop niet, dat ze u zal beleedigen," zeide de artist, aarzelend. Beleedigen Waarom Laat mij eens kijken En langer dan een minuut tuurde hij op de fijne lijnen van de teekening, waar in meer geoefende oogen het gelaat van den hertog zouden hebben herkend. Eerst begreep hij in 't geheel niet wat ze voorsteldemaar zelfs toen hij iets begon te gissen, drukte zijn gelaat ver- I legenheid uit. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1