Zutphen; G. v. Terwisga, Amsterdam; Cb. ïordoir, Rotterdam; L. Triebeis,; AmsterdamP. W. Veelbehr, Olden- zaal: P. H. Vrijman. Rotterdam; R. C. van Vu.peu, Amsterdam; S. Zel- denrust, id. De timmerliedenbeweging te Amsterdam. Zaterdagmiddag omstreeks baif twee bracht ecu groep stakers weder een bezoek aan den winkel der beeren Staai en Haalmeier in de Weteriug- straat, om de daar nog aau den arbeid zijnde timmerlieden te overreden het werk neer te leggen. Daar de straat eehter door politie was afgezet, bad de tocht geenerlei gevolg. Aan de oude stakers in het Van Lennep-kwartier is Zaterdag 70 pCt. van iiet loon uitgekeerdaan de nieuwe stakers 40 a 50 pCt. Geheel in het midden latende, zegt „De Tijd" naar aanleiding van de werkstaking der timmerlieden, welke van do twee partjien gelijk hseft en in hoeverre rneenen wy toch als ons gevoelen te moeten uitspreken, da: do geheel bijzondere toestand, die door de voorbereiding der iuhuldi- giugsfeesteu gescnapen is, voor het oogeubiik den strijd i:ad moeten doen uitstellen. De Ned. R. K. Volksbond heeft eenige weken een wapenstilstand tot half September voorgesteld ea dit voorstel had men moeten aeunemen. Door het „loonecmité" werd echter i beweerd, dat de zaken, afgezien van de feesten, toen reeds zoo schoon stonden, dat jammer zou zijn om die byzondere reden niet voort te gaan, en voorgewend werd, dat van Ge werkzaamheden voor de versiering der stad door de ti miner lieden niet party werd getrokken. Later is dit echter zooals het iueer gaat, met tast bare onwaarheden niet volgehouden. Nu haagt, in de gegeven omstan digheden veel af van den invloed, welke op de aannemers geoefend wordt door de feesicomité's. Dwingen kun nen dezeu de patroons niet. Een al gemeen o werkstaking ontheft als „force majeure" van elke verplichting van arbetdslevenng. Iudien eclner de buurt-comité's onder leidiunr van het centraal-comité, eenvoudig besluiten, alle gedachten van straatversieriug op tc geven, dan is dit geheel vreemde element bjj de tegenwoordige botsing tusschen pa troons ea werklieden in eens van de baar». Aao H.M. en aan de bezoekers onzer stad zat de reden, waarom sieciits vlag ge tooi aao de gevels dei- huizon te zien zal zijn, riiët vreemd blijvet). Lij den intoom zullen de met banier langs den weg geschaarde werklieden-verei'LDingen eu de opge togen menigte op straat eb in' do woningen indertijd een voldoende ver siering opleveren. Hoe schoon en hoe karakteristiek feitelijk eerebogen eu guirlandes ook wezen mogen, uoodig zijn zij niet. En, wanneer deiubutdigingafeestea dan uit den strijd in het timmervak zijn weggenomen, is het terrein, waar op de scryd gevoerd wordt, weder zuiver. Zuiver behoort dit terrein te wezen, want wat thans door de werk- lieden zou verkregen worden under geheel ongewone» drang, zou toeiiop den duur roet behouden blijven. Reac tie daarentegen van «ie zij Iu der pa troons zou niet uitblijven. Son Hollander-'Oplichter te Londen. Een onzer lezers, scuryft de „Amst. Ct.", die zich «ie vorLe week voor zaken in Loadenbuvo:. heeft ons t verhaal ged;-..i vat» - v; avontuur dat bi? in Ba;:Haad i c- i'i gehad. Nadat bij aau een dor Loudeusche stations ui den trein was gestapt, haalde hy da courant uit deu zak welke zij;.' vrouw bom god ure ode: zijn verbiyf iu Engeland dag'iyks toe- zoii'i. Aan -lat feit had ij het waar schijnlijk tc danken, dat liii gezel schap kreeg v;m een zeer net ge- iiietfs j-.'iigm1 soL. «'«at over l eut in den coupé plaats tr-.in. Dadelijk begon hel jongmensen mot onzen handelsman'ten praatje enverheug.de zien zeer in Londen eou iaiuJgcuoot te ontmoeten. Na zoo een poos over onverschil lige onderwerpen gebabbeld to heb ben, dischte «Ie Hnn-r.i óu-Em-clsch- maa een aan-ioeu ..ik verhaal op van aangekomen om meer te kunnen 2d en dan de luchtige, antieke vestibule en de kamers, waarin zij zouden soupeeren en slapenmaar do vogels wekten Pack reeds vroeg in den morgen, en om zeven uur bevond hij 2dch reeds buiten. Hij had in het huis weinig gezien, dat hem aantrok en op dit oogenblik over meesterde hem zelfs een kinderachtige vrees voor de donkere kolossale schilde rijen, die boven de trap en in de groote vestibule hingenevenzoo joegen de war penrustingen hem een koude rilling over het lijf. Hij was dankbaar, toen hij de zon door een der openstaande dubbele deuren naar binnen zag schijnen; door deze deur kwam hij onder een portiek nog hooger dan de vestibule. Jack leunde met beide armen op de balustrade en zag tusschen twee zware zuilen door naar de bezitting, die zich voor hem uitstrekte en waarover hij nu heer en meester was. Aan zijn rechter en linkerzijde bevond zich een groot terras; daar beneden strekten zich prachtige weilanden uit, waarop zich hier en daar een olm ver hief en waaronder groepjes herten bij elkaar stonden. De weilanden helden zachtjes af naar de groene vloer van een mooi meer; het bedauwde gras door de zon beschenen, geleek een uitgestrekt zü- verveld, terwijl de wind het water van een bitter ongeluk, dat hem was over komen. Des avonds te voren was hy uit geweest met eon jonge dame, met wie hy iu een der cafó's een glas biet- had gedronken. Eu of ze nueenver- doovend middel daarin had geworpen, dat wist hot jongmensch niet, maar in elk geval, i'iij was ingeslapen. Ea toen hy wakker word, was èn de jonge dame èn de portefeuille met geldswaarde, alsmede zijn horloge verdwenen. Alleen was hem een doek speld overgebleven. Nu kwam de aap uit de mouwof mynheer hem niet voorloopig met een tialf pond (fC) kou helpen, totdat hy geld van huis zou hebben ontvangenzyn vader woonde in Amsterdam. Hij zou dan de doekspeld zoolang in pand geven. Onze voorzichtige koopman kwam daar echter niet in, ook zelfs wei gerde hy het heerschap eenige shil lings 01a do kosten van een telegram aan diens vader te betalen, waarin hy dezen kon zeggen, dal hij geld ctoodig had. Wel stoi'ie de handels man zich beschikbaar een brief aan 's heerschap* vader te bezorgen, waar in zoonlief z;iu ramp kou mededeel en en oui geld vragen. Het jongmenscii had daar ecl.ter niet veel ooren naar, doch daar de handelsman op weg naar Amsterdam .was, kon !:y sneller dan dc post het 'briefje expe iieeren en spoedig hulp brengen; zoodoende was de oplichter we! genoodzaakt zonder in den kijker te Dopen een briefje af te geven. Hij schreef het volgende, Paa, stuur me dierek 50 gulden Over per tellogram naar is mij eon on gelijk passeer r. Litoman Karei. Priusegraeht 3. Uit dit briefje blijkt duidelijk j iu 't adresboek komt «1e naam Lho- nimi, zóó geschreven, niet voor en na informatie bleek dat aan'topgegeven adres niemand van dien naam woonde dat dit heerschap een oplichter is, die speculeerde op het medelijden van zijn laudgeooot. Nader deel «ie genoemde handelsman ons mede dat een dergelijke poging bij een andereu Hollander succes had geh«vil eu deze er door zyu medelij dend beid was ingevlogen. Of het het zelfde jongmensch was, dat de op lichterij pleegde, wist hij niet te zeggen. Ter waarschuwing aeelen wij dit vernaai mede. Te Naaldwijk nam iemand zeven slaappoeders iegelijk in, eeu dosis weike nota voor oen geheele week was verstrekt. De man is overleden, na drie dagen onafgebroken te. hebben geslapen. Hót weèr in Juli. Omtrent den weêrstoestand ge durende de afgeloopeu roaand .luii deelt liet U. D. 0. a. de volgende bijzonderheden mede Gemiddeld stijgt op 5,8 dagen in Juii de temperatuur boven 25° C. dit jaar is deze siand zelfs geen enkelen dag bereikt. Ten gevolge van het veelvuldig voorkomen van noor delijken win! by bewolkten hemel, he,.li, de afgeloapen Juii maand met haar guur. somber weder geen aan gename herinnering achtergelaten. Ooweders, anders zoo talrijk in deze maand, kwamen slechts op 4, 22, 28 en 29 Jul' voor en zelfs deze waren weinig belangrijke on.weers< lagen. In het begiti der maand was het weder onder den invloed van een ge bied van hooge drukking, waarvan het maximum zuidwestelijk van Ier- li; ml, totdat «»p deu avuod van 17 Juli ten N.-W. van Schotland eeu depressie verscheen, die met betrek kelijk groote snelheid over de Noord zee naar Lat zuiden van Zweden trok uoonicnwiiid was hiervan weder het gevolg. Het gebied van hooge drukking breidde zich daarna weder uit, waarbij op 21 Juli hei maximum boven Nederland kwam te liggen, aan welken lestami een depressie, •i:e zich op den middag va0 22 Jolï boven letland h* vond. een eind mankte. Ook deze trok met uren e snelheid naar eet zuiden van Zweden. Na 25' Juli was !e luehtdrukking zeer go- lyti matig over Europa verdeeld en I dientengevolge de wind zeer zwak, alleen op 30 Juli was de gradient' boven Nederland vry belaugryk, waardoor hier ty lande een kraciit ge N.-wmd woei. Op 31 Ju i strekte zich weder liet gehad van hooge drukking over Midiien-Kurona uit. het meer zachtjes deed kabbelen. En aan de overzijde van het water, daar waar de grond hooger was, verhieven rich jonge pijnhoomen. Deze hoornen troffen den hertog meer dan iets anders, wat hij nog gezien had. De hut, waarin hij het laatst gewoond had, was ook omgeven door pijnboomem En zoodanig is de mensch aan rijn vroe ger bestaan gehecht hetzij goed of kwaad, als het slechts het herinneren waard is dat de hertog van St. Os mund besloot voor alles het pijnbosch in oogenschouw te nemen. Zonder meer de minste notitie aan het huis te schen ken, stak hij het weiland over, liep om het meer heen en drong tusschen de hoo rnen door. Maar toen hij eenige oogen- blikken later tusschen de donkere stam men te voorschijn trad, viel rijn blik op het grootsche gebouw en stom van ver bazing bleef hij staan, terwijl een trotsch gevoel den bezitter van dit alles over weldigde. „Maske Towers" was aan die rijde on geveer een kwart mijl breed. Tusschen do verschillende platte en spitse toren tjes werd de blauwe lucht zichtbaar, die den achtergrond van de kruin van een olm vormde, welke de gevel in tweeën scheidde. Eeuwen lang was het gebouw aan Letteren ea Kunst Ned. Opera. By do Neilerlautkehe Opera zij a thans geëngageerd, wat de voorname emplooien belieft: de dames Jattu- schowsky, Fauny Francesca, Tijssen Breu.orkaiup, Ida Loziu en Joanne van Wosierhoven, en de heeren: Ur- lus, Phlippeau, De Vos, Fiorisseu en Pal ache. Met mevrouw Madier de Moutjau en den beer Orelio is meu niet tol een overeenkomst kunueu ge raken. De kunstschilder David de la Mar is Vry.lag te Hilversum plotseling overleden. Hy was een trouw compa rant. met aquarellen en schilderyen, op «ie tentoonstellingen van Arti et Amicitiae. De jonge componist Koeberg is Vrij dagavond in het Kurhaus te Schevenin- gen, na de uitvoering zijner symphonie onder leiding van Rebicek, zeer harte lijk toegejuicht. De recensent van het Vaderland schrijft „Het moet onbeschrijfelijk zoet zijn, dat voor het eerst nippen aan den beker van het succes. Geeu nood dat Koeberg daardoor bedwelmd zal worden. Integen deel, de uitvoering van rijn werk zal hem de zwakheden daarvan en rijn eigen tekortkomingen meer dan ooit hebben doen gevoelen. Hij zal hebben opgemerkt dat in zijn symphonie een aantal dorre plaatsen voorkomen, waar hij tastte en niet vond dat zij dikwijls polyplionisch leeg is; dat de instrumentatie meerma len de onbeholpenheid verraadt van ie mand, die niet gewoon is met groote middelen te werken en die zich er mee vergenoegt aan een groep de melodie, aan een andere de begeleiding toe te ver trouwen. Misschien zal hij ook hebben gevoeld, dat het ontwaken der „Lente" wat lang op zich laat wachten, dat het thema van den „Zomer" te dikwijls wordt herhaald en dat de terugkeer er vau in den „Winter" niet gemotiveerd is. „Wat mij in Koeherg's symphonie aangenaam heeft aangedaan, dat is de gezonde natuurlijke begaafdheid, die daaruit spreekt. Ondanks den titel „Jaar getijden" is dit work naar den bouw een gewone symphonie in vier deel ende ..Lente" is daarvan het Allegro door een langzaam gedeelte ingeleid -de „Zomer" het Scherzo, de ..Herfst" het Adagio, de „Winter" de Finale. Goed gevoeld is de terugkeer van het triom fantelijke „Lente"-motief aan hot slot van den „Winter", als het ware wijzend op het begin van een nieuwen kringloop der natuur. De titel van rijn werk leidde den componist tot gelukkige schilderin gen als 't vallen der bladeren, het lang zaam dalen van de sneeuw, een storm. In den „Zomer" is het pastorale karakter goed uitgedrukt. Het hoogst door vin ding. bewerking en instrumentatie staat de „Herfst" daarna zou ik aan den „Winter" en dan aan de „Lente" de voorkeur geven. Betrekkelijk zelfstandig treedt Koeberg in rijn eerst opus op; alleen trof mij een thema in den „Herfst als verwant met een „Parsifal"-motief. Met zijn talent en volharding en Viotta's leiding kan onze Hagenaar het ver bren gen. Dat rij hem van harte tocge- wenscht Cricket. Dinsdag en Woensdag a.s. heeftop het bekende baiteogöed van den heer Baron v. Brieden v. d. Gróote Lindr, de jaarlijksche cricket wedstrijd plaats tussuben een elftal Eogelsehe gasten van Baron v. Brienen, en een verte gen woord igerid Ned. elftal, door den Ned. Cricketbond samengesteld. De strijd belooft ook thans weder belangwekkend te worden daar de Eagelschen over eenige eerste-klas- bats beschikken en voor Nederland de beste spelers zullen uitkomen. Zooals men zich herinneren zal, wonnen de Engelsc::en verleden jaar dezen wedstrijd met slechts enkele runs na een spanneadeu strijd van twee dagen. De Sportbetooging. H" M. de Koningin heeft don datum voor do Sporïbeioogtng vastgesteld op Donderdag 22 September. Gaandeweg worden gedeelten van bet op diendag uit to voeren program- weer en wind blootgesteld geweest, zco- dat de muren de tint begonnen aan te nemen van een grijzenden baard, waar van do hoofdkleur paarlgrijs was. Nu wa ren ze evenwel met een purperen gloed' overgoten, die eenigsrins verzacht werd door den dunnen nevel, die er hing. Elk raam, zoover Jack maar kon zien, weerkaatste de zonnestralen, en de ge heele omgeving baadde in het zonnelicht, terwijl zijn eigen schaduw rich op het natte gras voor hem uitstrekte. Aan de eene rijde van het huis stond een enorme broeikas, die in vlam scheen te staan, terwijl een kreupelbosclije de andere zijde sierde. Jack, die aan de helle zon in Australië gewoon was, werd door dit licht niet verblind. Zijn blik viel nu op een rooden gevel, waaronder zich gouden wijzers van een klok bevonden, en welke tusschen het gebladerte van het kreupelbosch zichtbaar werden. De hertog rukte zich uit zijn betoovering los en liep haastig in de richting van het boschjo voort, want hij had reeds veel over do stallen van Maske Towel's hoo- ren spreken en klaarblijkelijk zag hij ze daar recht voor zich. Toen hij rich nog in het struikgewas bevond hoorde hij de stalklok aeht uur slaan, voorafgegaan door een aardig wijs je, dat nu en dan door het geblaf van ma bekend. Zoo is reeds bepaald, dat behalve bet défilé van die soorten van sport, welke niet werkdadig kunnen optreden, de volgende afdeeiingen op bot programma zullen voorkomen: Wielryden. De uitvoering hiervan geschiedt door do Haarlemsche Velo- cipèieclub. Athletiek. Deze afdeeling bestaat uit eeu wedloop over 200 meter voor amateurs en een wedloop over 200 meter militaire hindèrnisbaan. Boksen. Eenige leerlingen van den heer H. J. J. Placké zuilen drie par tyen piaken. Paardryden. Twintig leden van de Rotterdamscho manége zullen een manoeuvre rydeu m draf en galop, onder commando van deu heer L. Hoffman. Jaohtrydeh. De Veluwsche Jacht- vereeniging zal een jacbtparcours rijden achter deu troep van omstreeks dertig honden van de vereeniging. Dit parcours zal een eindweegs door het duin leiden. Waarschijnlijk wordt aan het pro gramma ook nog eeu harddraverij en een wedren over hindernissen voor heerryders toegevoegd. Tot de betooging is alsnog toege treden de Nederlaudsekc Kolfbond, waarvan de voorzitter, de heer H. F. van Thiel, te Haarlem, als zoodanig zitting genomen heeft iu bet hoofd comité. Leges* eirs JUHoaL Het fransche opleidingscbip „Le Bougainville" maakt zyn gewonen kruistocht van eene maand. Behalve de kusten van la Manche, die het evenals vorige jaren bezuokt, zal het zyne reis uitstrekken tot Amsterdam, waar zich reeds het fransche aviso- jacht dq „Ibis" bevindt. In de maand Ju'i zyu by het kolo niaal werfdepot aangenomen 77 man, als: 48 Nederlanders. 18 Duitschers. 9 Belgen en 2 Oostenrijkers, terwijl 54 onderofficieren en minderen van de verschillende korpsen vau hot leger bier te lande werden overgenomen, zoodat. het totaal der werving 131 man bedroeg, aan wie f 24810 aan handgelden werd uitbetaald. Onder de aangenoinenen bevinden zich 18 miliciens en onder de ovcr- genomencn 4-3 miliciens die voor den tyd van 2 jaar b\j het Indische leger gedetacheerd werden. Gedurende die maand worden naar Oost-Indië uitgezonden 3 detache menten ter sterkte van G officieren en 134 minderen terwyl een sergeant majoor-vuurwerker afzonderlijk ver trok eu naar West-Indië ecu detache ment sterk 1 officier, 1 onderofficier en 20 manschap pen. Uit Oost-Iudië keerden te Harder wijk terug 2 onderofficieren en 13 minderen en uit West-Indië 3 mili tairen. o 8 o «ra i fi ra Aan de uit Paramaribo ontvangen bladen, loopatde van 7—17 Juli ont- leeueu wij bet onderstaande: Wederom is een expeditie, ongeveer 15 man sterk, van «ie maatschappij Suriname naar de bovenlanden ver trekken. Men zal trachten ondanks den hoogen waterstand de tracé door te kappen, vau af de plaats waar men don vorigen keer liet werk had moeten staken, naar de Tapanahony. („Onze West"). Machinale goud explcitatis. Den 8en Juli vertrok per „Para maribo" de heer Perkins, goidcom- missioner van Britsch-Guiaua, die (e Paramaribo een veertien dagen heeft doorgebracht om in opdracht van zyn gouvernement een onderzoek iu te stellen naar de resultaten van machi nale goud-exploitatie sedert eenigeu tyd in de kolonie toegepast. De heer Perkins heeft als zyn operatie-terrein uitgekozen de Mindrinetistreek en speciaal van de machines van de Mindrineti Gold Mining Cie. eu van de onderneming L. F. de Jong een studio gemaakt. Naar hy ons verklaarde was zyne conclusie deze, dat het Systeem Lay, dat op do eerste ouderneming toege past wordt, zal blyken bet meest ge schikt te zyn voor de bev erking van alluviale gronden in algemeenen zin. den een of anderen kleinen hond onder broken -werd; de laatste slag weergalm de door de lucht, toen Jack hot boschjo uittrad. Hij bevond rich nu recht tegenover een poort, die tot het plein voor den stal toegang gaf; rij was gesloten maar bo ven op den muur bemerkte bij zijn gele kat, die met een dikken staart en op staande haren klaarblijkelijk een vijand bemerkte, die rijn baas niet zien kon. Nu vernam Jack de stom van een man, die een hond aanhitste. „Pak hem, PickleNu is 't jouw beurt. Probeer het nog eens. Als je het niet kan, dan kan je 't niet en zal ik je een handje moeten helpen." Tegelijkertijd verscheen er een hoofd boven den muur, maar de handen gre pen in de lucht, want Jack had zijn he veling er nog bijtijds afgetild. Zijn handen op elkaar klemmend van woede, trachtte Jack de poort te openen. In zijn eenen arm de kat stevig vasthou dend, en de andere hand tot een vuist ballend vertoonde Jack zich op de bin nenplaats. Op het plein stond een groote kerel met een gladgeschoren gelaat, waarop een uitdrukking van teleurstelling lag, die in een grijns veranderde, toen hij den hertog zag, die verreweg de kleinste De plant op het placer de Jong is in verband met de topographische lig-! ging .van het terrein, dat ontgonnen moét 'worden, z. i. zeer geschikt, al leen vermeent hy, wat trouwens be- kecd is, dat met een anderen elevator van grootere capaciteit gelijk aan die van de Madrineti Gold Mining Cie., de machine geheel aau het doel zal beantwoorden. Al zyn de resultaten tot dusverre nog niet wat ze wezen moeten, de heer Perkins is overtuigd, dat hy met volkomen zekerheid de goudindustri- eeleu ia Britsch Guyana de aan-oiiaf- flug van do hydraulische plant mag aanbevelen. Hy vertelde verder, dat hy door zijne betrekking iu Britscb- Guyana alle placers iu die kolonie heeft bezocht en tot de ervaring is gekomen, dat, alhoewel ginds rijke Terreinen aanwezig zyn, de goudvel den van Suriname iu uitgestrektheid en rykdom die van Domeiara over treffen. Hetgeen hy" in do Mindrinetistreek zag, lieeft hy nimmer in Demerara aangetroffen en hij vermeent, dat het groot aantal kwartsaders, die hy er gezien heeft en «lo uitgestrekte allu viale nederzettingen deze streek te eeniger iyd tot een van de meest be drijvige vaa onze kolonie zal taaken. Edmond Josset. f In Ome West van den ien Juli lezen wij: De Fransche mailboot stoomde Maan dag j.L met de vlag halfstok onze haven binnen. Een der passagiers de neer Edraond Josset. president vau de „Tribunal de Première Instance" van Cayenne, was plotseling nabij het vuurschip overleden. De heer Josset, die met zijn echtgenoote op weg was naar Europa, leed aau een chronische kwaal, doch was by zyn vertrek niet zoo ernstig ziek, dar, men voor deu overtocht vreesde. Niettemin werd by vergezeld door twee lijfartsen. Gedurende het begin van de reis leed hy vreeselijk aau zeeziekte en schynt dit, gevoegd b\i do ziekte die hy reeds had, de oorzaak van zyn dood te zyn geweest. Met toestemming van den procureur-generaal werd liet lyk in alle stilte overgebracht naar de Rooinsch-Katholieke Kerk, waar (te lykdienst gehouden werd. Onder de autoriteiten die by de begrafenis, welke met veel statie op het R.-K. kerkhof plaats vond, tegen woordig waren, bevonden zich ver schillende leden van de rcchteflyke macht en de Fransche consul. G£$XEI1S£» KUEUWS. De zaak-Dreyfus. De Paryselte Soir beweert dat de Donderdag gehouden ministerraad zeer bewogen is geweest. De zaak-Dreyfus zou aanleiding hebben gegeven'tot uiterst heftige besprekingen. De lieer' Brisson zou zelfs gedreigd hebben met aftreding en alleen do tusschen- komst van den neer Faure heeft een ministeriëeie crisis voorkomen. Te Parys liep Zaterdag liet gerucht dat de rechter Fabre. belast met cie instructie van de zaak Picquart, zich onbevoegd verklaren zalPicquart zou dan door de militaire justitie geoordeeld worden. Na de bekende uitspraak van de kamer van in beschuldiging stelling, ten aanzien van de bevoegdheid van den rechter Bertulus, waartegen Picquart reeds verklaard heeft, by het nof van cassatie 111 voorziening- te komen, heeft Zaterdag een onderhoud piaats gevonden tusschen den procu reur generaal eu den procureur der republiek Feuilloley. Een nieuw incident gelijkende op dat waarin prof. Stapfer gemoeid is, wordt gemeld uit het dorpje Balles- Montgiscard. De hoogleeraar Buisou, oud-direc teur van het lager onderwijs, die daar het woord voerde by de begrafenis van zyn vriend Félix Bécaut, teFou- tenay, deelde in zijo toespraak mede dat «ie overledene kort voor zijn dood ontslag had genomen a's inspecteur- generaal, lid van den hoogen raad van onderwijs, omdat hy zich wilde voegen by hen die zich tot taak ge steld hebben, Frankrijk te genezen van zyn waan. was en er liet schunnigste van hen beiden uitzag. Want Jack had niet alleen zijn boord afgedaan, dat hij, als hij maar even in de gelegenheid was, telkens deed maar ook rijn grooten, ouden hoed opge zet, want Claude was niet bij de hand geweest om hem dit te beletten. „Wel, en wie hen jij V' vroeg de an der spottend. „Trek je jas uit, dan zal ik het je too- nen," antwoordde Jack bloeddorstig, zoo doende het antwoord op de waag ont duikend. „Ik ben in bik geval een be tore kerel dan jijlaten wij het maar uitmaken." „Wil je dat werkelijk?" vroeg de ke rel. „En jij bent de beste van ons beiden Wat denk jij er van?" zoo wendde hij zich tot een staljongen, die met zijn han den in de zijden stond toe te kijken. „Het zal mij verwonderen of hij er nog zoo over denkt als hij thuis is," zeide de jongen. Jack hoorde die woorden niet. Hij had de deur van het vertrek waar de tuigen geborgen werden open zien staan; het volgende oogenblik snelde hij, met den keffenden hond op de hielen, cp do douvj toe, duwde de kat naar binnen, sloot het j vertrek en stak den sleutel in zijn sak. Toen wendde hij rich weer tot den kerel Gansraai Cor mra .1 Noord- Amerika. Luitenant Hobson heeft Vrijdag te New-York een voordracht gehouden over het zinken van de „Mcniinac" en de ervaring die hy als krijgsge vangene te Santiago had opgedaan. Toen hy in «ien loop van zyn verhaal admiraal Cervera noemde, werd er hier eu daar gesist. Daarop stond iemand op, de vergadering uitnoodi- gend. drie hoera's op deu Spaanschen admiraal uit te bnwgen. en men deed dat met geestdrift. Ook luitenant Hobson. Cervera heeft verlof gekregen om met zyu zoon naar Newport News te gaan en daar de krijgsgevangenen te bezoeken. Studenten als controleurs. Sedert het begin van de groote va- cauties aan de universiteit zyu, zoo als de Russische 'oladen schrijven, op order vau den directeur van do Mos- kau—Kursker en Nishny— Nowgo- roder spoorweg een aantal studenten als controleurs aangesteld. Deze proef heeft eea goed resultaat, gehad. De studenten stegen door hun nauwge zetheid by de directie eu door liun beleefdheid bij het publiek zeer in achting. Thans zullen ook op de andere Russische spoorwegiynen studenten als controleurs worden aangesteld. Het salaris bedraagt 35 Lot 50 roebels 's maancis en voor vele arme studen ten is deze toelage een ware uilkomst. Te Przyehodzec, bij Krakau. is de herbergier Huber met zyn geheele ge zin, vijf personen, vermoord. Daders noch motief zyn bekend. De burgemeester van New-York, Van Wjjck, heeft te Freeport drie jonge meisjes gered, die zich al badend te ver hadden gewaagd en reeds onder water waren verdwenen. Keizer Wiliieim naar Jeruzalem. Thans is de dag van keizer Wil- heira's vertrek op zijn reis naar Je ruzalem vastgesteld. De Keizer en de Keizerin gaan «3 October te Ve netië scheep naar Konstantinopel. Van daar wordt een uitstapje naar Boekare.-t gemaakt. Den 22ea vertrek uit Konstautinopel en in deu avond van den 25eu aankomst te Cbaifa. Daar zullen de hooge reizigers den 26en aan land gaan eu onmiddellijk over Cesarea en Jaffa de reis aanvaarden. Deu geheelen tocht naar Jeruzalem zal de keizer zich iu politiek ver lootten, eerst bij den intocht in de stad trekt hy uniform aan. Uit Transvaal. Dinsdagavond 12 Juli is het stad huis te Pieter Maritzburg afgebrand. De brand had bij de ontdekking reeds zuik een omvang aangenomen dat er aan blusschcu met meer te denken viel. Het immense blok was één reus achtige vuuroven. Eenige meubelen zija gered maar or was geen kans een deel van het gebouw te behouden. Duizenden raenscheu woonden het schouwspel bij. Het biussehmgstverk baatte hoegenaamd mets. Btnuen de twee uren nadat het vuur in het stadhuis was uitgebroken, was het geheele gebouw totaal vernield en niets bleef over dan de muren en stukken van de binnenmuren. Aiie muren sehynen zwaar bescha digd. Ha vuur ging tegen den morgen van zelf uit. De archieven van (len Wetgevenden Raad, die van den myn- eomnusSaris en het auditeurskantoor zijn totaal vernietigd. De meeste verslagen van den Stads raad die op een lagere verdieping waren, werden gered en de brandvrije kluis schynt onaangetast te zyn ge bleven. Het gebouw was verzekerd voor 40,000 pd. st., het meubilair voor 2000 pd. st. eu het orgel voor 3000 pd. st., alles by de Phoenix-Maat schappij te Londen. De oorzaak vau den brand is onbe kend, maar de algemeene overtuiging is dat hij zijn oorsprong vond in de ondergrondsche vertrokken waar men de korporatie-magazynen had. Het bovenste stuk vau den toren dreigt omlaag te komen. Hoor de verbranding van het Stad huis te Pieter Maritzburg verliest en ontdeed rich, terwijl hij op hem toe trad, van zijn jas en vest. Beide klee- dingstukken wierp hij in een hoek met den hoed er boven op. „Nu, vooruit, trek je buis uitAls je het niet doet," voegde Jack er vloekend bij, „zal ik je zoo dienen af te r anse»- len De kerel en de jongen hadden met elkaar beraadslaagd, terwijl Jack de kat opsloot en nu was hij aan beide kan ten ingesloten. Maar Jack nam niet de minste notitie van den jongen. „Luisterik zal je zeggen, wie ik ben," zeide de man. „Mijn naam is Matt Hunt en als je hier thuis hoorde, zou je weten, «lat ik den besten vechtersbaas sta. Maar met zoo'n landlooper als jij vecht ik niet, als je dus niet stilletjes weggaat, zal ik je gauwer buiten de poort brengen, dan je er in gekomen bent." Niet voordat ik je geleerd heb, hoe je weerlooze dieren moet behandelen..." „Vooruit dan!" (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2