De Kroningsfeesten. Natal een gebouw van meer dan alle- daagsche waarde. De baksteen welke naby Pieter Maritzburg gevonden wordt, is van uitstekende hoedanigheid, zoodat men het materiaal niet ouder een laag pleisterkalk behoeft te verbergen. Zoo telt de hoofdstad der Tuinkolonie verscheiden woonhuizen, kerken eu openbare gebouwen, welker gevels de eigenaardigheid der baksteen-kompo sitie volle recht doen wedervaren. Het Stadhuis o.a. was naar motieven der Elisabeth-renaissance. Een groote vierkante toren bekroonde liet mas sieve gebouw en gaf aan de stad, wanneer gezien van de omringende heuvels, een bizonder „cachet" dat verhoogd werd door de welkome af wezigheid van plaat-yzeren dakbe dekking. Van binnen was het Stadhuis voor namelijk ingericht voor administra tieve doeleinden. Maar do groote ver gaderzaal met zijn imposant orgel vertegenwoordigde andere dan zuiver stoffelijke belangen van Pieter Ma- ritzburg's inwoners. In die groote zaal werden politieke bijeenkomsten concerten, voorlezingen en wat «lies meer zij. gehouden. Daar kon heel Pieter Maritzburg met vrouw en kiud een plekje vinden als er wat buiten gewoons te zien of te hooren viel. Het Stadhuis bevond zich op den zuidwestelijken hoek van het ruime marktplein, waar eenmaal Gert Maritz met zijn emigranten do eerste Zuid- AfrikaaDse.be Republiek proclameer den. Aan de noordzijde van het markt plein bevinden zich de Hollandsche kerk en pastorie. Uit Salisbury (Rhodesia) wordt aan De Volksstem gemeld Men heeft door een toeval koper gevonden in het Kaiser Wilhelm distrikt, ongeveer 130 mijlen ten noordoosten van Salisbury. De heer G. H. Deacon bracht na een lange prospektiereis daar goudhondende kwarts in voor onderzoek door den ingenieur vau de Land-exploitatie- en Mineraal-maatschappij van hun be zittingen aldaar. Het overgelegde erts gaf bij onderzoek, naast goud, een groote hoeveelheid koper per ton. Dit was een verrassing en de Maatschappij is van plan om terstond de nieuwe vondst te gaan exploiteeren. De heer Deacon, die met gloei spreekt over de goudvooruitzichten van het distrikt, deelt mede dat het geheele land ryk aan mineralen is. Hij vertrok 12 Juli op zijn terug reis met twee andere witraenschen en zeventig kaffers en zal tot de regen begint te vallen daar blyveD. Tn de laatst ontvangen Transvaal- sche Volksstem komt het volgende voor De aanstaande plechtige kroning vau prinses Wilhelmina tot Koningin der Nederlanden heeft niet nagelaten in Zuid-Afrika, meer speciaal in de Z.-A. Republiek, warme belangstelling gaande te maken. In menig opzicht beeft ons land veel te dauken aan het volk waarover weldra de laatste Oranjetelg tot regeeren zal geroepen wordenen niettegenstaande in offi- cieele Transvaalsche kringen zoo nu en dan is toegegeven aan de vijandige gevoelens welke vanouds by een kleine minderheid onzer bevolking tegen de „kazen" zich placht te openbaren, toch waardeert de Transvaalsche burgerij oprechtelyk de deugden der „Hollanders" en worden hun eigen aardigheid en gebreken met lank moedigheden opgewogen tegen de onmiskenbare verdiensten dezer immi granten. Vandaar dat de troonsbestijging van Koningin Wilhelmina niet enkel by de Transvaalsche onderdanen Harer Majesteit, doch ook bij talrijke ge boren en genaturaliseerde Transvaal sche burgers sympathieke aandacht verwekt. Onze regeeriDg beeft in de presidents-aanspraak tot den Volks raad het verzoek gericht om den kroniugsdag te maken tot een offiei- eelen feestdag, gelijk ook de .jubileums- dag van Hare Britsche Majesteit ver leden jaar officieel herdacht is gewor- deu. Indien de Eerste Volksraad gunstig beslist over het aanzoek der regeering, zal die beslissing niet na laten een goedeu indruk temaken op de talrijke Transvaalsche Hollanders, wier streven om getrouwe ingezetenen der Z.-A. Republiek te zyn en te blijven, meermalen, gedurende moei lijke dagen, is te voorschijn gekomen. We hopen, dat de in onze Repu bliek wonende Nederlanders van harte zullen meewerken tot 't succes dei- ontworpen feestelijkhedenkoningin Wilhelmina verdient ten volle do hul de, welke haar wordt bereid.Er kun nen voor bet Nederlandsche volk en voor Nederlaud's Vorstin dagen aan breken van strijd en worsteling; de Europeesche politiek is zwanger van verrassingen en de kleinere Daties der wereld hebben onrustbarende voor uitzichten tc wachten. De taak, welke voor de aanstaande Koningin is weg gelegd. is zwaar en kommervolliet komt haar toe, dat overal, waar een Hollandsch hart klopt, de kronings dag aanleiding geve tot de mani festatie van welgemeende öeihven- schen. ¥ep*foSg Stadsnieuws?» Sociëteit „Vereeniging". Zaterdagavond gaf het uitstekende gezelschap van Frits van Haarlem wederom eene voorstelling voor de leden der sociëteit, die in zeer grooteu getale waren opgekomen. De verschil lende na miners werden vlug en goed afgespeeld. Het aanhoudend applaus en de daverende toejuichingen waren de beste bewijzen dat de aanwezigen zich goed amuseerden. Deze voorstel ling werd besloten met een bal-cham- pêtre, datnietiegenstaaade het ongun stige weder, in liet begin van den avond, zeer geanimeerd was. Den ge- heelen nacht hcerschte er een pret tige, vroolijke stemming. De tuin was tot één uur des nachts electrisch verlicht, welk licht welwillend door de firma Enschedé was geleverd. Voor de danslustigen was in den bo vendien a la giorno verlichten tuin een planken vloer gelegd. De koekdraaiery, de wafelbakkery en het Champagne-tentje hadden goede ner.ng, maar vooral de verïcooper van serpentines, confetti en vuurwerk had het zeer druk Het liep storm bij hem en de vlugheid waarmede de zakjes confetti werden verkocht kon alleen geëvenaard worden door de snelheid waarmede dit tot allesdoordringende goedje met volle handen werd rond geworpen. Tot leden van het R. K. Parochi aal armbestuur zyn in plaats vau de heereu H. C. Tombergh en J. A. M. Lans gekozen de hoeren B. E. C. öeigDCtte en T. A. E. R. Barge. Men schrijft van hier aan de „N. R. Ct." Onder de typografen wordt weder een beweging'op touw gezet Naar men verneemt, bestaat liet voornemen oin na afloop van den slap pen tyd. te beginnen bij de firma Euschcdó, op loonsverlioogiug aan te dringen. Uitreiking. Hedenmorgen te 10 uur werd de gouden medaille voor 36 jarigen trou wen dienst voor het front van deu troep (te paard en gekleed in mars- tenue) in de cavaleric-kazerae uitge reikt aan den Adj. Onderofficier van het 2de regiment huzaren D. L. Vorst. Nadat de troep zich in carré had opgesteld en de ban was geopend, hechtte majoor Bogaert den adjudant met eeoe hartelijke toespraak het eere-teoken op de borst. Hierna werd de ban gesloten en défileerden de troepen eenige malen voor den heer D. L. Vorst. Vervolgens maakte de jubilaris inet een escadrou een plei- zierritje naar Bloemend. Den gehcelen dag wordt er ter zijner eere feestge vierd. De heer Vorst heeft eeu mooi ver leden, wat biykt uit den staat van dienst die hier volgt: Den 12den Mei 1862 ingedeeld als milicien-loteling bij liet 5e regiment infanterie8 October 1863 als vrij williger overgegaan by het 5e regiment dragonders; 21 November 1865 aan gesteld tot appointé; 11 Mei 1866 aangesteld tot korporaalJ Jnni 1867 by reorganisatie der cavalerie over gegaan bij het 2e regiment huzaren 26" Juli 1868 aangesteld tot fourier 26 Augustus 1869 aangesteld tot wachtmeester; 9 April 1872 aange steld tot opperwachtmeester; S Augus tus 18S0 aangesteld tot adjudant-on derofficier. Bij Kon. besluit van 29 Augustus 1S92 no. 11 werd hem de zilveren eere-inedaille der orde van Oranje- Nassau met de gekruiste zwaarden toegekend. j ubileum. Dinsdag 9 Augustus is het veertig jaar geleden, dat N. Rees, meester knecht, als knecht by de firma J. P, C. van Gurtzgen in dienst trad. Ge durende al dien tyd heeft de jubilaris zich doen kennen als een flink en ijverig werkman, die zich steeds in de achting van zyne patroons heeft mogen verheugen. Ook by de meeste clientele is bij zeer gezien. Voorzeker zal deze dag dan ook riiet onopge merkt voor hem voorbij gaan. Hillegom. De beer J. Wesselink, hoofd der school in de Zilk is als zoodanig be noemd te Aarlanderveen. Laffe wraak. Vrijdagnacht is te IJmuiden een ergerlijk schandaal gepleegd, waar schijnlijk uit wraakzucht. Een pleiziervaartuig. toebelioorende aan den heer Di Majo alhier, werd totaal vernield. In het vaartuig zyn dertien gaten gestooten met een zwaar stuk ijzer. Onraad bespeurende, namen de bal- dadigen de vlucht met een schutije in de richting van het fort. Voor korten tyd werd genoemde heer Di Majo in zijn eigen huis hier aangerand en erg mishandeld door drie sujetten, zoodanig, dat de sporen gernimen tijd zichtbaar bleven. De drie aanranders zyn door de rechtbank daarvoor flink gestraft en moeten binnenkort hun laffe daad gaan overpeinzen, waartoe eenige maanden hun gegeven zyn. Dc publieko opinie hier brengt tus schen de»veroordeeling en het vernielde vaartuig een velband, dat voor onze justitie niet moeilijk zyu zal te ont warren. Beverwijk. De machinist van het stoomgemaal in den Zuid-Wykermeerpolder W. van Citters, herdenkt 12 Augustus a. s. den dag zyner 25 jarige ambtsvervul ling aldaar. Haarlemmermeer. Zoowel in dezen als in deIJpolders heerscht de ziekte in de aardappelen vry hevig. Zoowel voor deze als voor alle overige landbouwgewassen was een drooge Oogstmaand zeer gewenscht. VERVOLG Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. By. kon. oesluit is aan den beer C. M. G. von During, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyne be trekking van consul-generaal der Ne derlanden te Mexico, en zulks onder dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen belangrijke dien sten. De waarneming van het consulaat- generaal is voorloopig opgedragen aan den afgetreden titularis. By kon. besluit is de kanitein TV. J. van Uye, van het 1ste regiment iufanterie, op pensioen gesteld en het bedrag van bet pensioen bepaald op f 1204 's ja ars. By koninklijk beslnit is. op zyn verzoek eervol ontslag verleend aan H. de Haan, als voorzitter van het hoofdbes uur van het waterschap Duurswohl. province Groningen. By kon. besluit is de zilveren medaille uitgeloofd in het kon. besluit van 25 Mei 1898, toegekend aan F. VV. Boomer, H. C. van der Zee eu W, Ponsen, gezagvoerders van schepen in de groote vaart, als erkenning van door hen aan tiet Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut bewezen diensten door het inzenden van verdienstelijke scheepsjournalen. UIT AMSTERDAM. n. Antje was nijdig, in-nijdig Had zij daarvoor bijgedragen aan de kas van het „kommeté voor de feesten" Had zij daarvoor zeven stuiverin do week betaald van de eerste week van Februari af, als de bode icwam om ook haar aandeel voor de straa'. versiering van de buurt in ontvangst te nemen. Zeven en dertig jaar lang had ze ge naaid voor do menschen en nou dat ze 'n centjeover had en van d'r rente kon leven, had ze daalijk besloten om. zooals do circulaire van bet ermité ver zocht, „naar vermogen" te geven. Zeven stuivers in de week, dat was samen zoo wat tien Gulden, het was lia&r vermo gen. en „rijaal" ook. En voer d'r tien gulden mocht ze nou toch wel verlangen, dat ze ook „wat voor d'r deur" kreeg, al was het maar één zoo'n „ooievaars nest" met van die hangende „blommo" en een Oranjewimpel aan den top. Of als ze haar dan niet wilden laten genieten van het gezicht op een versiade mast-, dan hadden ze toch wel kunnen zorgen, dat de eerepoort in plaats van aan het begin van de straat meer in de nabij heid van haar woning kwam te staan op dat ze er tenminste het uitzicht op zou hebben. Voor je t-ien gulden mag je dan tenminste toch wel wat hebben De juffrouw van „schuinsch over" keek er vlak op met d'r mottige gezicht en die had maar een dubbeltje in de week gegevenmaar, ziet u, d'r mans zuster was getrouwd met den zwager van den bakker en die zat in het kommeté natuurlijk hadden die wel gezorgd, dat ze er wat van hadden, dat zij de bloinme voor hun deur kregen cn dat zij de eere poort goed konden zien. waar de Ko ningin zou stilhouden, om de toespraak aan te hooren. die de Voorzitter tot Hare Majesteit zou richten; altijd als de Koningin den tijd zou hebben om toespraken aan den ingang der versierde wijken aan te hooren. De eerepoort was natuurlijk precies zóó geplaatst, dat de vrouw van den penningmeester met d'r negen kindereu, die de schrik van de buurt- waren, de rakkersnet it het Ko ninklijk rijtuig zouden kunnen kijken. en dat alles van haar „zjente." Allemaal zouden ze het zien, de leden van het Comité, alléén zij zon er niets van zien of hooren of ze moes' zich in het gedrang wagen, hetgeen ze air „dame alleen" niet kon doen. Tien gulden bij dragen en dan zóó behandeld te wor den dat nooit, ze zou er niet in berusten Ze zou ze wel helpen, die bakker en die slager die goeden sier zouden maken en met de eer gaan strijken van haar geld Ze had. toen ze nog naaister was, een huis gehad bij de „grootheid" ze kende de familie en ze zou meneer wijzen op do schandelijke onrechtvaardigheid, die in haren wijk het Feestcomité beging en ze zou hem verzoeken daarvoor ,,'n stok- kio te steken." „Meneer," zeide er niets aan te kunnen doen, omdat het al te dwaas was to verlangen, dat voor het huis van ieder, die had. bijgediagen, eene versiering zou worden aangebracht en was van oordcel, dat Antje wti verstan diger zou doen met zicli er bij neer te leggen en troost te vinden in de over weging, dat haar „penningsk.ver- beelje, tien ronde guldensdan toch ook zou hebben medegeholpen om de Am- stelstad in het algemeen c-en feestelijk aanzien te geven. Natuurlijk, daar had je 't! De groot heid speelde allemaal onder één hoedje! Tien gulden had-ie een „penningske" genoemd als 't niet in de duizenden loopt, telt het niet bij die lu'.1 Maar zc zou 't er niet bij laten zitten Er waren er nog veel in Amsterdam, die het voor haar zouden opnemen en het comité duidelijk maken wat er van hem verlangd werd, waai- hare jonl vrouwelij ke schuchterheid haar verbood zelve het woord te voeren, ze wendde zich tot den pastoor harer parochie, to*' haar zusters man, die onderwijzer is, ze ging zelfs naar den politic-commissaris in hare sec tie. overal ontving ze hetzelfde ant woord, nergens gaf men nu eens haar ge lijk. Het was een lang niet parlementair onderhoud met de commissie zelve, die zij ten slotte ging opzoeken om hun duide lijk te maken, dat het niet aanging om haar „sjente" te besteden voor him ge noegen onder het voorwendsel van den wijk te versieren, zichzelven te voorzien ▼an een „blommetuin". De strijd, die was aangevangen tusscheu Antj.- en het Comité, werd voortgezet dcor beider voor- en tegenstanders; er voimden zich twee partijen bestaande uit bewoners met en zonder versiering; sommigen eischten hun geld terug, een advocaat werd voor dat onvoorzien geval in den arm genoemen, wieu, als honorarium, een niet gering deel der versieringskas moest worden overhandigd; hangende de kwestie kon de aanbesteding der versie ring niet plaats vinden, en teen Hare Majesteit onder het gejubel van duizen den en duizenden, begroet door cle blijde tonen van ons „Wilhelmus" de hoofd stad betrad om tot Koningin te worden gewijd, toen was het stil en dooasch in de buurt waar Antje woondegeen ver siering, niet een enkel bloempje was er aangebracht alléén de vlaggen wapper den aan de daken der huizen, waar men de versiering beter verdeeld had willen zien. B. E011 afleiding. Proces-verbaal is ongemaakt tegen een jongmensch te Leiden, die, zijn meisje met een ander ziende wande len, zich daarover zoo driftig maakte, dar hy een winkelruit van een in de aabyheid zijnd pand verbrijzelde, om, zooals hy beweerde, te voorkomen dat hy zich aan het meisje zon ver grijpen. Callantsoog. De duinen bij Callautsoog bob ben liet by den jongster, storm wind weder hard te verantwoorden gehad. Vooral tusscben paal 15 en 17 voor het Zwanenwater is 'het duin helangryk afgenomen. LAATSTE BERICHTEN. „Snelvlieger." Zondag hield de Postduiven ver eeniging de Snelvlieger alhier, een wedvlucht voor 5 aangewezen jons/e duiven van Hengelo, afstand 160 K M.; de duiven werden om 7 uur Green- wichtyd, in vrijheid gesteld. l)e prijzen werden behaald als volgt: u. m. s. Ie prys J. v. Booren 10 27 18 2e J. Schippers 10 27 22 3e TV. v. Staveren 10 28 4e R. Slot 10 31 25 5e Bekouw 10 33 30 6e L. Govaertz 10 33 43 7e A. Harms 10 39,27 8e L. v. Luyken 10 41 2 9e P. Wiemer 10 41 12 10e W. v. d. Laan 10 44 23 He P. v. Daalen 10 53 47 12e H. v. Daalen 11 6 13e F. Hartje 11 1 1 De prys voor de 2 eerst getoonde duiven werden behaald door den heer J. v. Booren bestaande uit een V.Z.M. de Poul pryzen werden behaald dour J. v. Booren den lsten en 4en J. Schip pers den 2den en R. Slot den 3den. Verdronken. Zondagavond omstreeks half twaalf geraakte een tot dusverre onbekend manspersoou in de Oostvest. De op zijn hulpgeroep toegeschoten menigte kon hem met meer re iden. Na eenige oogenblikken naar hem gedregd te rebben werd by levonloos opgehaald. Het zielloos lichaam werd per bran card naar het St. Elisabeths gasthuis gevoerd. Naar schatting moet de uiari ongeveer 25 jaar ond en volgens zyne kleeding te oordeelen een boeren knecht zyn. Hy is lang 1.60, met donker stop pelig haar, licht grijze oogen, spitse neus, breed geschouderd, gekieed met colbert jas eu vest van zwart engel- sche stof, donkergrijze broek, omge slagen boord, zwart strikje met rood werkje, katoenen hemd,grijs sporthemd met fijn zwart streepje, blauwe on derbroek, zwart wollen kousen en rijg schoenen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag L op de kermis aan de Ged. Oude Gracht een met hangslot ge sloten kist opengebroken en daaruit een tiental koekeu ontvreemd. Na aanhouding van de 3 Amster- damsche zakkenrollers is op de kermis alhier geen enkel horloge meer ge rold. De laatste Kermisnaclit. De laatste Kermisnacht, die vau Zondag op Maandag, heeft een zeer kalm verloop gehad. Ook in den Hout had de politie een gemakkelijke taak. Voorzeker heeft de aanhoudende regen daartoe ook het zyne bijgedra gen. Van zakkenrollerij vernamen wy ook niets. De biljetten „Past op de zakkenrollers" en het aanhoudend ge roep der Politie is dus niet zonder resultaat gebleven. Door bet onaaugename weder af geschrikt waren er Zondag niet zoo veel vreemdelingen in de stad. Vol- gcDS verklaring van den onder-chef was het vervoer der H. IJ. S. M. niet drukker dan op een gewonen Zondag met gunstig weder. Het vervoer der stoomtram Haar lem—Alkmaar was daarentegen veel drukker. Vooral de trams, die 's avonds laat naar de richting Alkmaar ver trokken, waren zeer vol; de laatste was zelfs samengesteld uit tien rijtui gen. De paardentram vervoerde niet meer dan het gewone aantal personen op een mooien Zondag. Wel was het vervoer der Zuid-Holl. Stoomtram bnitengewoon druk. De laatste train vertrok met 8 rijtuigen. De bijeenkomsten des middags in W. en TV. voor het kermisvolk, waar zy door den heer Ve thuijsen e. a. werden toegesproken, waren eveneens drukbezocht. De aanwezigen werden ruimschoots onthaald op versnaperin gen. Heden Maandag, werden niette genstaande het ongunstige weder ver schillende boottochten gehouden, V" aarop wy in 't volgend nummer na der terug zullen komen. Van 't afbreken der tenten, zooals dat vroegere jaren op Maandag ge schiedde, hebben wy nog niet veel gemerkt. Aanbesteding. Hedenmorgen werd in het Zuid- Hollandsch koffiehuis door den archi tect S. J. W. Mons aanbesteed: Het bouwen vau twee villa's in bet aan te leggen park aan den Konin ginneweg te Haarlem. Ingekomen waren 7 billetten van de volgende firma's H. v. Es f 26884. B. Hagen 25980. M. v. Ommeren 24984. J. TV. v. Santen 24982. H. v. 't Wont 23880. G. Hulsebosch 23490. H. Smit VV. F. Möhringer 22935. Het werk is aan de laatstgenoem den gegund. Velsen. Op de begraafplaats „Westerveid" bij Velsen werd beden ter aarde be steld bet stoffelijk overschot van deu ritmeester adj. van liet 3de regt. hu zaren D. Enschedé, die op den 4den dezer te Deventer was overleden in den ouderdom van 37 jaar. In den roowtreiu hadden behalve familieleden, deputaties plaats geno men van 3 reg. cavalerie, en die allen werden opgewacht in de Aula door ds. Swaati uit Haarlem. Deze voerde daar 't woord en sprak de weduwe en hare kindot en toe. Daarna voerde het woord kolouel Orth eo kwamen de overste Lager werf uit naam van het 1ste reg cava lerie on majoor Bogaert uitnaam van het 2de reg. cav. kransen hechten aan de lijkbaar. Ook van het 3de reg. en tiet 2e bat. 8ste rog. infante rie te Deventer in garnizoen waren prachtige bloemstukken. De kist, werd voorloopig bijgezet in een hulp kelder. De oppasser van den overledene volgde de lijkbaar. Namens de familie be-lankte de heer uir. H. J. D. D. Enschedé alhier voor de den overledene bewezen eer. 1RGEZONOEM. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug- gegeven. Mijnheer de Redacteur, beleefd ver zoek ik u om. met behulp uwer veel gele zen blad antwoord te geven aan-Mr. N. N., die zoo vriendelijk geweest is de menschen opmerkzaam te maken op het interessanto en schoon© spectakel dat bij ons te aanschouwen is. Mr. N. N. Gelijk velen, gelezen hebbende de waarschuwing als ingezonden stuk go- plaatst in dit blad, bied ik u bij deze mijn grootsten en beleefden dank aan voor de uitstekende en go reclame. Het is mij natuurlijk niet de moeite waard om antwoord te geven op uw schrijven, maai* daar het geëerde publiek dat ons met een gunstig succes heeft onthaald in de verbeelding is, dat het schrijven eene reclame is, door ons zei ven uitgevoerd, gevoelen wij ons genood zaakt dit tegen te spreken, daar wij zul ke hulpmiddelen niet noodig hebben. Toch maak ik u opmerkzaam, dat het onnoodig is de politie te waarschuwen, daar reeds, alvorens u mijn etablissement bezocht had het zelve het bezoek ont vangen had van reeds vele rust- en ze den bewaarders. RegieEtabliss. Grunkom, A. B. C. P.S. Ik ontving een aanbieding, van de Directie Van Lier, N.R.G.. om als „Brave Hendrik' op te treden in Luilek kerland, maar daar mijn bezigheden te groot zijn verzoek ik u beleefd deze be trekking in mijne plaats te aanvaarden, het zou u zeer goed passen. MADRID 8 Augustus. (Reuter). Do ministerraad keurde het antwoord van de Veceenigde Staten goed. De nota zal onmiddellijk worden overgeseind aan den lieer Cambon. den Franschen gezant te Washington. De Regeering goloott, dat de nota geen aanleiding zal geven tot een we derantwoord van de Vcreenigde Sta ten. MARKT JMIEU VV S Haarlem, 8 Aug. 1898. Aangev. Verk. Prys. Boter 107 KG. 107 KG. f 1.10 f 1.12, Biggen 48 st. 48 st f 5.— f S.00, Schram. 31 st. 31 st. f 9,— f 12, Aard. 280 HL. 207 HL. f 1.70 f3.- Percn 7 HL. 7 HL. f7.- 7,50 A pp. - HL. - HL. f0-0.- Snyboonen 59 mand. 59 maud f i ,75 f2 Heereboonen 63 niand 63 maud f 1,60 f2,25 casser en Padang naar Marseille, arr. 6 Aug. te Suez. Het stoomschip Prins Willem II vertrok 5 Aug. van Newvork naar West-Iudië. Hot stoomschip Oengaranvau Java naar Rotterdam, vertrok 6 Aug. van Perim. F a fan i 8 5 e h e 3* i c h t e? a Getrouwd: 4 Aug. (By volmacht)- H. F. van Os en N. Rnoops, Tragan (Soerakarta) 5. E. Snellen Ez. eii R. Bouricius, den Haag. Bevallen5 Aug. F. A. Meyer De Witt d. Arast. Overleden: 3 Aug. J. H. Bos jd. 22 j. 'tZandster Voorwerk (Zy'ldyk). 4. J. Vethaak jd. 20 j. Groot Scher mer. G. Geering 69 j. Amst. W" L. Beisenherz 56 j. Amst. 5. E. de Bruin Cohen 56 j. Amst. J. A. Bekink 86 j. Doosburg. A. Vos—Schmidt 38 j. Berkhout. P.Roele Jbz. 68 j. Lands meer. 6. Wed. E. v. Amelrooy—Hod- des 71 j. Amst. BURGERLIJKE STAND. Bevallen5 Aug. E. Wijkhuizen Fabei d. 6. U. M. Blankwaror—v. d. Schaar z. J. C. AntonissenBaas z. 7. A. Huybens—Slotenmaker z. J. Schoen—Langedyk z. G. Bloem— Konyu d. 8. C. C. Dieben—v. d. Laarschot z. Overleden 6 Aug. C. P. v. d. Ende 14 m. d. Zylweg. A. Sebilv. d. Woert 7l j. Kuysd&elstr&at. 7. TL v. Lierop—Zoutmau 64 j, OraDjeboom- straat. BRQNGESGÜW. MATINÉE op Dinsdag 9 Aug. van 2'/i—4'/2 uur. PROGRAMMA. 1. Anastasia Marscb. Reckling, 2. Ouverture Comique Keler Bela. 3. Kuss TValzer Strauss. 4. Sommcrfreuden Polka Thummer. 5. DioGartenhaubePot pourri Neibig. 6. Ouverture le Barbier Rossini. 7 a. Le Petit Peciie Carman. b. Japanischer Hoch- zeitsmarsch Translateur S. Mein Traura Walzer. Waldieuftl. 9. Fautaisie de l'opera Tra- viataVer di. 10. Finale. it c;a v r 0 e r i c - - Het stoomschip Oedé, van Batavia naar Rotterdam, passeerde 6 Aug. Oitavos. Het stoomschip Prinses Sophie. van Amst. naar Batavia, vertr. 6 Aug. van Amsterdam. Het stoomschip Lombokvan Ma- 358e STA&TSLOTEtfiJ S Aug. 1898. 3e klasse le lyst. No. 15451 f25000. No. 11281, 20297 f 1000. Nu. 6727, 17704, 19629 f400. No. 598. 20133 f200. No. 9158,11104,14568,16541. 18428, f 100. Pryzen van f 45. 34 2617 5049 870411177 i 43831 <S 105 412644 6063 8741 1119414424 18231 11027885100 8747 11243 14557 18247 1 5 2777 5246 8767 1139 14630 i8307 161 2824 5249 876911326 14642 i 8329 17929045it 0 8791 11352 14665 18367 18629055437 8806-11-74 '4670 18399 2 '5 29865479 881211381 1469318458 23530055523 882- >1393 :477- -8461 -79 30245525 88ö< 11563 4774 18495 3143138 5685 8897 ilh021480018641 34431935676 8916 11819 14853 .8631 394 3203 5739 8984 11825 14878 18653 51532945741 90'118">8 1489 1*655 553 33< '15769 9138 11927 149 i 3 1*656 66733115814 9172120941491618691 67733165898 921712122 1496318702 72133435951 92231219815001 18745 74234226133 92551228515'118 1*759 764 3438 6214 9362 12337 15026 i *828 777 3 65 6310 9531 12351 15115 18972 81834716362 9535 1240815170 18981 855 3495 6379 9563 12415 15218 19043 858 366U 6411 9567 12426 1.3-6619047 862 3591 6413 9573 1.47815279 19068 86536176532 9631 125551544619103 8713649 6553 9650125851655819164 8763651 65bU 9691 12634 15597 19247 890 3660 6*25 971212643 1660 19254 927 3724 6662 9724 12660 15641 19284 1015373"©721 97751-7261570719317 10723751 ü74i 9779 1273S 15777 i*J536 1 77 57 6 6753 9780 127i61587819352 1083 3766 6935 9 vjó 12751 15*9 19. *7 1096 3783 7085 9829 12762 169*8 19397 1195 3839 7118 9838 12765 15970 19449 1 1938457184 9878 128271599o19643 123640597242 99*23 12*30 1"'IS 19670 12504074 7285 9970 12845 16059 19725 137640927286 998812873 1614219726 13794137 7340100061292416106 19785 1391 41927348 10124 129S8 1620! 19797 15684- 43737810160 12991 1644119861 161 '2 42947441 lui 8813017 1649219816 16074343 746010197 1802616569 19923 16434394751210224 13047 16741 19949 16984404 7608 10226 1519116808 20063 17864416 765u 10233 13205 1.000 20079 1* :3 449l 771310*29913219 1703220142 18514493 7777 1042313255 17046 20309 1816 4496 7887 10446 13292 17u6'> 20453 18684507 79621049813326 17119 -0474 19. 1 4541 8007 10577*13376 17 4 2 '484 19284571 8039 i06515443 17224 520 201346178122 10653 13492 17254 .0525 2040 4619*149 10699 1349/ 17632 2O04O 21424623815910710 13517 1751020591 21774650819810758 13 57 175,7 20670 2187 4707 8279 1083913561 175762O704 2193 4772831610841 13606 17577 20705 2264 4774 8422 10850 13610 17612 20716 2296 4782 84791093313691 17629 20831 2388 48638481JG972 13769 1777220837 2410487 5 8488 H-999 13778 17776 *0842 2427 4903 85U011027 13840 17855 20869 2499 4911 8532 11035 13985 17987 2087» 2533 4977 856011048 14029 17996 20965 2657 4991857611085 14042 1*033 2582 6008*640 lo '*7 141UÜ18U63 2588 603U 8668 11139 14229 18079

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3