NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON. De Hertog van St. Osmund, 13> Maandag 15 Augustus 2898. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. S6e Jaargang. AJBOxT>-T3En^E2STTS2PK..Xa"S Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 ■Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 Van 1 5 regels 50 Ces.: iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Bit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DA UBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f 0,15Reclames per regel f 0.30. Agenten voor ditËblad in den omtrek zyn: BloemendaalSantpoort cd Schoten, P. v. d. RAADT. Zandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ^ZWEMMER Veisen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. BOORNS; HillegomARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Aboi A - - 4 J i"' bonnercenten en Advertentiën aan. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. Officieel® Hearicfotew* Burgemeester en Wethouders vau Haarlem, Brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van C. J. Veen om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van hetperceol aan de Krocht no. 2. Haarlem12 Aug. 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. PolitSek ©tf'EPzïoht. Het gewichtige feit heeft Vrijdagmid dag plaats gevonden! Te vier uur is op het Witte Huis te Washington het vredesprotocol onderteekend. Een uittreksel van den inhoud van het protocol, door Day aan de bladen gezonden, zegtHet protocol bepaalt lo. dat Spanje zijn souvereiniteit over Cuba opgeeft; 2o. dat Portorico en de andere Spaanscho Antillen, en de La- drones naar keuze van de Vereenigde Staten aan do Unie zullen overgaan3o. dat de Vereenigde Staten de stad, de baai en de haven van Manila zullen be zetten tijdens de beraadslagingen over het vredesverdrag, dat de kwestie van het gezag en he,t bestuur over de Filip pijnen zal uitmaken 4o. dab Cuba, Por torico en de andere Spaansche Antillen dadelijk ontruimd worden, en dat com missarissen, binnen tien dagen te benoe men, binnen dertig dagen na de onder- teekening van het protocol te Havana en San Juan zullen bijeenkomen om de bijzonderheden van de ontruiming te ze gelen; 5 o. dat de Vereenigde Staten en Spanje elk hoogstens 5 gemachtigden zullen benoemen om een vredesverdrag voor te bereiden en te sluiten, zij zullen uiterlijk 1 September te Parijs bijeen komen 6o. dat onmiddellijk na het on derteekenen van het protocol de vijande lijkheden geschorst zullen worden een bevel in dien zin zal zoo spoedig moge lijk door do beide regeeringen gezonden worden aan de militaire en maritieme commandanten. Minister Alger heeft aan alle militaire commandanten de onderteokening van het vredesprotocol geseind, met den last, de vijandelijkheden te staken. Minister Long heeft hetzelfde gedaan aan alle maritieme bevelhebbers. De correspondent van de Herald te Washington voegt aan zijn bericht ge meld vóór de Vrijdag te verwachten on- derteekening van het vredesprotocol nog toe, dat het einde van den oorlog veel vroeger gekomen is, dan zelfs de meest optimistische regeeringspersonen ver wachtten. De Vereenigde Staten mogen in de eerste plaats hiermede gelukge- wensckt worden, dat zij niet in moeie- lijkheden geraakt zijn met een derde mogendheid, wat vooral toegeschreven moet worden aan de vriendschappelijke houding van Engeland. Het Engelsche parlement is Vrijdag gesloten. De troonrede zegt, dat de be trekkingen met andere landen steeds vriendschappelijk blijvenen vervolgt Ik heb met diepe smart de vijandelijk- heden gezien tusschen Spanje en de Vereenigde Staten, twee naties waar mede mijn rijk met vele banden van ge- negenheid en traditie verbonden is. De i onderhandelingen, onlangs geopend, ge-' ven vrij goede reden tot de hoop, dat dit betreurenswaardige conflict waar- schijnlijk eindigen zal in een eervollen j en blij venden vrede. Veranderingen zoo gaat de rede voort in de territoriale betrekkingen van andere mogendheden met China ge komen, hebben mij genoopt een over eenkomst ie sluiten, waardoor Wei-hai- wei en zekere stellingen in de buurt, van de kolonie Hongkong mij door den Kei zer van China in pacht werden gegeven. Ik hoop dat deze overeenkomst strekken zal tot handhaving van zijn onafhanke lijkheid en de veiligheid van zijn rijk, en gunstig zullen zijn voor de ontwikkeling van den handel tusschen Engeland en China. De troonrede maakt gewag van de ontruiming van Tliessalië en de overeen komst met Frankrijk betreffende West- Afrika, waardoor definitief geregeld wor den rechtskwesties van territorialen en commerciëelen aard. In afwachting van goedkeuring door de Fransche Kamers, hebben de beide regeeringen hun amb tenaren last gegeven om hun bezettingen te beperken tot de plaatsen en streken die volgens de overeenkomst erkend wor den te behooren tot de respectieve lan den. De Koningin bedankt het Lagerhuis voor de milde kredieten die het heeft toegestaan voor de verdediging des rijks. De offers en eischen waren aanzienlijk, maar niet groote® dan de tijdsomstan digheden veredschten. Een keizerlijk besluit te Pekjng be krachtigt hefc. contract voor de Belgische leening voor den spoorweg van Peking naar Han-kou, in weerwil van het ver zet van den Engelschen gezant. In Engeland is het nog steedsChina xuid kein Ende. Da mededeelingen, die Balfour gis terenavond in het Lagerhuis over den Peking Hankou en den Nioe-tsjwang spoorweg gedaan heeft, mededeelingen die in hoofdzaak de telegrammen van de Times uit Peking bevestigen, wekken meer en meer bevreemding en wrevel. De Standard geeft daaraan lucht in een hoofdartikel. Lord Salisbury's regeering, schrijft het blad, schijnt op verbazende wijze onkundig van hei. gevoelen van het Engelsche volk ten opzichte van China. Wij zijn de voortdurende vernederingen tegenover Rusland in China moede. De regeering moet haar Chineesche politiek wijzigen en krachtdadig optreden, anders zullen de politiek en de belangen van Engeland in Oost-Azië, zoomede de toe komst der unionistische partij onherroe pelijk lijden. De rol van koning Leopold nopens den PekingHankou-spoorweg ver hoogt de bitterheid van het Engelsche volk over den gang van zaken in China niet weinig. Dienaangaande seint de correspondent van de Times te Peking De Belgische gezant heeft aan de Chi neesche regeering geseind, dat de Fran sche en de Russische gezant met hem samengaan om de Chineesche regeering te verzoeken, van het protest van den Engelschen gezant tegen de bekrachti ging van de overeenkomst voor den Pe- king-Hankou-spoorweg geen nota te ne men. diensvolgens zal de Chineesche re geering vermoedelijk die overeenkomst terstond bekrachtigen. De correspondent van de Times voegt er bij, dat de anti- Britsche houding van den Belgischen gezant te Peking in deze zaak streng af te keuren is. Een verslaggever der Daily Mail heeft ta Londen een onderhoud gehad met den Belgischen gezant, maar deze weigerde zich uit te laten over België's rol in de geschiedenis van dezen spoorweg. Hij zeide alleen, dat België in China niet anti-Britsch optreedt, ofschoon het op komt. voor zijn eigen belang, waaim.ee de belangen van twee millioen werkzoekers in België samenhangen. De gezant, die koning Leopold onlangs te Cowes sprak, voegde er bij dat zijn koning persoonlijk bij de Peking-Hankou-sp oorlij n voorals nog weinig geldelijk belang had. Doch de koning behartigt natuurlijk in deze de belangen van het Belgische volk. STiOSIlEUWS Eerste en derd6 pagina. Haarlem, 13 Aug. 1898. Haarlem's Zanggenot. De Liedertafel „Haarlem's Zang- genot" hield Donderdag 11 Aug. j.i hare algeineene jaarlyksche Vergade ring op eene feestelijke wijze, aange zien zy tevens haar 30 jarig bestaan vierde. De voorzitter opende ze met een woord van welkom en wees op de groote belangstelling van hoogge plaatste personen voor den a. s. zang- wedstryd, door Haarlem's Zanggenot uitgeschreven, op den vooruitgang der Liedertafel in de laatste jaren, en bracht een woord van hulde aan de oprichters, de vroegere Directeuren, maar vooral ook aan den tegenwoor- digen directeur, den heer N. H. An- driessen, voor zyn grooteu ijver, welke by aan den dag legde. De heeren G. Brinkman, W. F. Bremer Jr. en W. Korte, respectieve lijk vice-president, le secretaris en Bibliothecaris werden allen weder herkozen. Aan den heer G. Brink man werd het lidmaatschap van ver dienste en aan den heer C. Audries- sen Jr. het Eerelidmaatschap aauge- boden. Tevens had een onderlinge kwartet- en solo wedstrijd plaats en men besloot den avond in eene hoogst gezellige en vriendschappelijke stem ming. Naar wij vernemen heeft de haar- lemsche justitie zich bemoeid met het beheer van de failliete Winkel- vereeniging op de Heide te Velsen. Het bestuur is in verhoor genomen. Voor het examen fransche taal l.o. is Vrijdag te 'sGravenbage geslaagd mej. H. Cats, alhier. Eigenaardig verschijnsel. Van een 8-tal kinderen uit Haarlem, die Vrijdag het strand te Zandvoort bezochten gingen eenigen met bloote voeten door de golven loopen. Zy trapten daarbij op zeekwallen, die tengevolge van den Z.-O. wind in groot aantal aanwezig waren. Deze aanraking bad bet verrassende en onaangename gevolg, dat de voeten op de plek der aanraking opzwollen, rood gekleurd werden en zeer pijnlijk waren, zoo zelfs dat bet aan drie kinde ren geruimen tyd onmogelijk was te loopen en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Ook bij een vol wassen persoon deed zich hetzelfde verschijnsel voor. De Minister van W., H. en Nijver heid heeft tot buitengewoon oprichter bij het bouwen van een woning voor het personeel bij de schutsluis te Purmerend benoemd I. W. J. Carpay alhier. Naar wij vernemen is de Gymnas tiek- en Öchermvereeniging „Kracht door Oefening" uitgenoodigd voor H.M. de Koningin een carré 1. stok uit te voeren op het sportterrein te Olingendaal den 22sten Sept. a.s. Aanbesteding. Op Vrijdag 12 Aug. werd dooi den architect J. H. Welsenaar in het hotel „Lion d'Or" aanbesteed het amoveeren en weder opbouwen van perceel no. 47, gelegen aan den Kruis weg te Haarlem. Ingekomen 6 biljetten van de vol gende lirma's Joustra f7559 Miezerus 7483 Van Santé »7179 Slebos „7140 Van Es „6991 v. d. Kroft „6500 Allen te Haarlem. By den a.s. (1 October aanvangende) winterdienst komen er ook op de lijn Haarlem—Helder enkele sneltreinen, stoppende te Velsen, Uitgeest, Alk maar en Schagen, zoomede enkele in verband met de nieuwe lijn Alkmaar —Hoorn. De route richting LeideD naar Friesland en Groningen wordt dan via Haarlem—Uitgeest en Alk maar. De ambtenaar le klasse bij den actieven dienst van 's Rijks belastin gen, gaat den dienst met pensioen ver laten. Naar men ons met zekerheid meldt I gaat de versiering van de Oude Groen- maikt en Spekstraat niet door, daar de aannemer niet by machte is dit werk ten uitvoer te brengen. In de Vrijdagavond gebonden buurtver- gadering is bij meerderheid van stem men besloten om er verder niet op door te gaan. Eenige militairen van het garnizoen alhier gingen gisteren met groot ver lof huiswaarts. Hunne vreugde daarover te kennen gevende, liepen zjj zingende en schreeuwende met. den spekzak over de schouders langs de straten. Eén hunner makkers, een tamboer, die wat te veel aan Bacchus had geofferd, wilden zy naar huis brengen. Twee politie-agenteu op post in de Damstraat beijverden zich den dron ken militair te arresteereu. Zijne kameraden verzetten zich tegen de arrestatie, zoodat de politie van haar sabel gebruik meende te moeten maken en één soldaat daarmede aan de wang werd gewond. Deze tamboer was de eerste arres tant voor bet nieuwe politiebureau. Een ooggetuige deelde ons mede, dat de agenten in dit zaakje weinig tactvol optraden en hunne houding den schijn had, alsof er eene premie was gesteld op het opbrengen van den eersten arrestant. Wij moeten echter die opinie geheel voor rekening laten van dezen zegsman. Wanneer wij voor morgen, Zondagj hetzelfde mooie weer mogen verwach ten, dat wy de laatste dagen hebben, dan belooft het een goede dag te worden voor bet Brongebouwdaar treedt nml. morgen op de stafmuziek vau het 3e Reg. Inf. van Bergen op Zoom, directeur de heer A. Barbe, welk korps na zijne concerten van twee weken geleden zulk een goeden indruk heeft achtergelaten. Museum van Kunstnijverheid- Aanstaanden Zondag znllen opliet Museum van Kunstnijverheid nog tentoongesteld zyri eenige afbeeldingen van merkwaardige gebouwen in Neder land en België, en de oud-Oost-Indi- sche meubelen. Zondag is de toegang vrij. Weldadigheid naar Vermogen Af deeling Werkverschaffing. Van 1 Nov. tot 12 Aug. hebben zich de volgende personen aangemeld 43 voor werkvrouw. 8 voor naai ster. 13 voor los werkman. 1 voor schoenmaker. 1 voor stoelenmatter. 2 voor schrijfwerk. 3 voor grondwer ker. 1 voor sigarenmaker. 20 voor loopwerk. 1 voor mangelwerk. 2 voor schilder. 2 voor portier. 2 voor pak huisknecht. 1 voor huisknecht. 6 voor waschvrouw. 1 voor stopster. 3 voor strijkster. 1 voor costuumnaaister. 1 voor kookster. 1 voor breister. 1 voor koperslager. 1 voor blikslager. 1 voor smid. 1 voor bankwerker. 1 voor kleedermaker. 3 voor oppasser. 1 voor nachtwaakster By de aanmelding moet een getuig schrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 12 Aug. zyn de vol gende personen geplaatst: 37 voor werkvrouw. 3 voor naaister. 1 voor huishoudster. 1 voor strijkster. 2 voor loopwerk. 1 voor los werk man. 2 voor waschvrouw. 1 voor stopster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen ge bruik wenschen te maken wordt beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, Bus Doelen, Stadhuis of Stationsplein. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9—1 en van 35 uur verkregen worden bij den Administrateur, bureau Doelen, Kamer No 2. Heemstede. Ondertrouwd: J. v. d. Horst enS* M. Voorderhake. Getrouwd: A. Stalvoort en J. M. Wijtvliet. H. G. de Rooy en J. Bier enbroodspot. Bevallen: C. G. Hendriks—Hage- man z. Overleden: J. v. d. Putten 51 j. G. Veld 87 j. Bennebroek. Ondertrouwd: T. L. v. d. Wal i A. Soraers. Overleden: A. A. Stam 51 j. Zandvoort. BevallenJ. Koper—Bol z. H. Oud—Daan d. J. J. W. H. Coster— de Roo z. C. Zwemmer—Keur z. en d. Overleden: C. M. A. v. Dam 11 w. Aangekomen badgasten. Bergman, Arasterdam, 3 pers. Villa Nelly. Mevr. Haze 2 id. Mevr. Koopmans Amsterdam, id. A. J. de Wolff, Amsterdam, 4 pers. Hotel Belvédère. Mej. G. Schimmel, Amersfoort, Hoogeweg D 110. Mej. C. v. Dobbeu, Amsterdam, Haltestraat B 238)?. Ch. E. H. Boissevain, Amsterdam, Grand Hotel. Fontein—Hesbuijsen, Haarlem, 2 pers. Grand Hotel. Van Heekeren, Amsterdam, 2 pers. Grand Hotel. Mej. Boe, Amst. Grand Hotel. I. D. Brühl, Heidelberg, 4 pers. Grand Hotel. W. Baunach, Frankfort, 2 pers. Grand Hotel, P. G. Wablen, Keulen, 4 pers. Grand Hotel. Schlotman, Freiburg, Grand Hotel. Mej. F. Menshansen, Berlijn, Grand Hotel. Dr. Hirschberg, Frankfort, 2 pers. Grand Hotel. J. Scheijer, Frankfort, 3 pers. Grand Hotel. Mevr. Heinrich, Heidelberg, 2 pers. Grand Hotel. R. Loyd, Addington, 6 pers. Grand HoteL En zelfs Claude zeide, toen hij de Times, neerlegde „Ik ben 't geheel met de jury eens," terwijl hem een rilling door de leden ging, „Onvergelijkelijke barbaarschheid, dat is het eenige woord er voor. Wat zou er vau de rechtspraak worden als die kerel vrijgesproken werd? „Zeker is het. dat, zou ik ooit een mensen met een kalm gelaat kunnen zien ophangen, het die gewetenlooze schurk Zoli zou zijn!" „Claude," zeide Lady Caroline. „Ik schaam mij over je. Die man is onschul dig. Hij zal niet ter dood worden ge bracht." „Wie zal dat beletten?" vroeg Jack. „Ik," zedde Lady Caroline bedaard. „Er zal waarschijnlijk een verzoek schrift om genade ingediend worden," legde Claude hem uit. „In dat geval moet de Staatssecretaris beslissen." „En ik beslis voor den staatssecreta ris," zedde Lady Caroline. Het was een grove onwaarheid en Oüvia schudde als antwoord op Jack's verwonderden blik ontkennend het hoofd, maar haar moeder zat al weer in gepeins verzonken voor zich uit te sta- ren. Tussclion het kort afgesneden, dro- i ge gras groeiden massa's plantjes wilde thym, waarboven de kapelletjes vroolijk heen en weer vlogen, terwijl het gegonsj der bijen zich met den geur der bloemen, die zelfs het terras bereikten, vermeng de. Maar Lady Caroline merkte van dit alles niets en zag evenmin de lange scha- duwen, die de torentjes op het grasveld werpen, als het meer, dat in helder hebt baadde. Zij was bezig te bedenken, hoe zij een zeker plannetje ten uitvoer kon brengen .Dit rustige buitenleven, in gezelschap van zoo weinig personen, de eene dag precies op den ander gelijkend was heerlijk voor een poosje, maar het moest niet te lang duren. Alle opwin ding en opwekking ontbrak er aan. Het was juist een leventje om niet meer dan vriendschap voor elkaar te gaan voelen. Er moest wat gebeuren, een voorberei ding iets, waardoor de zenuwen een weinig gespannen zouden worden en de tong wat losser werd. Maar het moest zoo worden ingericht, dat men geen slechten dunk van den her tog kreeg. Daar zat juist de moeielijkhcicL Een bal en een diner waren niet geschikt, evenmin een afternoon-tea, waarop de notabelen uit het graafschap genoodigd zouden worden. Maar Lady Caroline redde er zich, zooals meestal, door een geduldig pein zen netjes uit. En zij legde haar plan bloot, juist als of het plotseling in haar brein was op gekomen. „Hij is onschuldig en mag niet ster ven," merkte zij plotseling op alsof zij zich voortdurend met den moordenaar had beziggehouden. „Maar laten wij lie ver over iets anders spreken; ik had een geheel ander plan in mijn hoofd, toen de couranten kwamen, die mij het geheel deden vergeten. De quaestie is, beste hertog, dat gij wel iets zoudt mo gen doen voor 't genoegen van uw pach ters, voordat zij er over beginnen te praten. Vroeger of later verwachten zij een feestje en men doet 't best zulke dingen maar spoedig af te handelen. Maar begrijp mij goed, ik bedoel geen met zorg voorbereid feest maar dat behoeven zij niet te weten. Ik zou ze bv. een middag toegang tot het buiten verleenen en ze dan later veel te eten geven. Dan kunt ge op het grasveld vuur werk ontsteken of iets van dien aard. Het is altijd 't beste op een goeden voet met je pachters te staan. Natuurlijk be hoeft ge hen de hand niet te drukken, begrijpt ge. Het is alleen maar een idee van mij - en eigenlijk behoorde ik er me heelemaal niet mee te bemoeien. Maar gij zult het niet kwalijk nemen, omdat het van mij uitgaat, niet waar." Werkelijk, hij deed het in 't «eacri niet zijn gelaat straalde van opgewon denheid en het volgende oogenblik riep hij opspringend uit „Een prachtig plan!" Verschillende vermakenVuurwerk, een danspartij op het gras en dan tot slot een speech van mij „Dat zal mooi worden," zeide Lady Caroline huiverend. „Wat ben je toch een goede jongen, om zoo terstond ge volg aan mijn plan te geven „Wij zullen het ten uitvoer brengen Het zal een schitterende partij worden, Lady Caroline gij zij t er één uit duizend. Ik ben u heel dankbaar voor uw raad. Hier is mijn hand!" Zonder aarzelen werd de liand hartelijk gedrukt. „Het is een uitstekend idee," j Claude op zijn gewone, aarzelende nier na eenige oogenblikken over het punt in quaestie te hebben nagedacht. „Wij hebben nu alleen nog maar den datum te bepalen." „En ook de verschillende soorten van vuurwerk, beste kerelIk laat het alle maal aan jou over. Jij moet ook maar een dag uitkiezen, alle zijn mij hetzelf de, maar hoe eerder hoe liever." „Wel," zeide Lady Caroline als kwam zij plotseling op een idéé, „Olivia is den 20sten jarig „Mama.!" riep het jonge meisje diep verontwaardigd uit. „Zij is den twintigsten jarig," ging haar moeder voort, „en zij is mijn Olivia. Ik moet zeggen, dat ik het heel aardig zou vinden „Wel, het is immers hetzelfde. Neen, juffrouw Sellwood protesteeren helpt niet, het feest is op den 20sten bepaald," zeide de hertog. Het jonge meisje was woedend. Het onvermijdelijke gevolg van deze schik king, dat nl. haar naam in één adem met dien van den hertog van St. Os mund zou genoemd worden, kwetste haar trots. En toch gebeurde dit dage lijks, ja bijna ieder uur; het was noch zijn schuld noch de hare. Zij bedankte hem dus zoo vriendelijk, als haar mogelijk was, voor de beleefd heid, die hij haar op liaars moeders opperen, aan deed. „Gij kondt het moeielijk weigeren, na hetgeen gezegd was," zeide zij, welk ge zegde in deze omstandigheden wel te verontschuldigen was. „Evenmin als gij," zeide de hertog. „Maar hier komt do rechte man aan om ons hierin te raadplegen," voegde hij er bij, den opzichter ziende naderen; het was een knappe verschijning in rijn korto rijpantalon, terwijl do sporen over de steenen kletterden. Do opzichter overhandigde Jack een verzegeld briefje, nam toen plaats en begon een gesprek mot de dames te voeren. Dit kon hij uitstekend, want hij voelde zich niet alleen, maai* bezat ook een zekere familiariteit in zijn manier van doen, die zooals men zegt, inpakt. Op dit punt onderscheidde hij zich van alle heeren om hem heen. Hij informeer de wanneer de staatssecretaris terug zou komen om revanche te nemen, en luis terde met veel belangstelling en overbo dige goedkeuring naar de plannen voor den 20sten. Intusschen had de hertog hot briefje reeds een paar maal door gelezen en nu zag hij op. „Van wien hebt gij dit gekregen 1" vroeg hij de verkreukelde enveloppe,

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1