Over een van de gevangenissen waar de •opstandelingen gekerkerd werden,schrijft dr. Guimaraes„Het was een verpest •hol, in de fondamenten van den dijk langs de Pasag-rivier gegraven. Sedert meer dan honderd jaren werd het niet meer als gevangenis gebruikt. Het stond Half vol vuil water, en wemelde van ratten, slangen en ongedierte. Hier wer den honderd gevangenen opgesloten. Zij :br.iohten er een vreeselijken nacht door, men hoorde hen roepen en jammeren, want zij hadden geen lucht genoeg, en zij riepen onophoudelijk dat men hen liever dadelijk moest neerschieten of liiui anders lucht geven om te ademen. De luitenant, met de bewaking der ge vangenen belast, werd ongeduldig, en liet de eenige opening die nog wat lucht "binnenliet, dichtmaken. Den volgenden ochtend waren alle gevangenen gestikt." Zulke schandelijke dingen wekten vol strekt de verontwaardiging van de Span jaarden niet op, zij keurden ze goed. „Op de dagen dat er opstandelingen gefusil leerd zouden worden, was het als een groote premi.re. De terechtstelling had op do Lunetta plaats, de deftigste wan delplaats van Manila, het rendez-vous van de hoogere klassen. In afwachting va.n het bloedige schouwspel stroomden heeren en dames daarheen, zij gingen in hun rijtuigen staan om beter te kunnen zien, dronken champagne en riepen hoe ra voor Spanje. De gevangenen worden op een rij gezet; de comma,ndeerende officier laat zijn degen zakken, en een salvo dreunt, begroet door bravo's waar mede zelfs de dames, met. haar zakdoe ken zwaaiend, instemmen .Is de voorstel ling afgeloopen dan rijden de rijtuigen snel weg en do muziek speelt vroolijke wijsjes." Op een dei-gelijke manier is ■ooic de bekende clr. Bizal, de jonge dich ter en geleerde, die de partij dei- opstan delingen gekozen had, gefusilleerdmen weigerde hem. zelfs de gunst, met het gelaat naar het peloton te staanbij werd in den rug geschoten. Heemstede. In een boomgaard aan den achter weg staat een pereboom voor de tweede maal in bloei. Zandvoort. D. C. de Boer Amsterdam, 2 pers., A. V. Linley, Londen, 2 pers., Mej. E. M. Jones, Londen, Pareus, Darm stadt, 3 pers., mej. Schneidmuller, Darmstadt, Yon Wichelhaus, Bonn, Van Hasselt, Heerenveen, 2 pers., R. Dietericb, Dusseldorf, 3 pers., allen hotel „d'Orange". Frische, Coblenz, 7 pers., hotel „Belvédère", J. N. Hen drix, Amsterdam, 6 pers. „Villa Ma ria", Van Brussel—Brouwer, Utrecht, 4 pers. id. Goedkoop, Amsterdam, id. Zondag werden alhier ongeveer 1300 baden gegeven. By de badin richting „Neptunus" ongeveer 430, zynde 't hoogste bereikte cijfer per dag by die badinrichting. Tot dusver bedroeg het hoogste getal 322. Het dobbelen in Spa. Het gemeente-bestuur van Spa is voornemens om van de speelzaal in de badplaats meer profijt te trekken dan tot dusver. De vijf liberale raads leden hebben een raadsvergadering aangevraagd, waarin zy zullen voor stellen van alle speelhuizen te Spa een belasting van 4'0,000 frs per jaar (tegen 100,"00 frs. tegenwoordig) te heffen, die aangewend zal worden om de andere gemeente-belastingen te verlagen. In dezelfde raadsverga dering zal een voorstel in behande ling komen om een kurzaal op te richten, uitsluitend voor gasten die niet spelen. Naar het schijnt, hebben tal van buitenlandsche familiën die niet in aanrakiug willen komen met de wereld der spelers, reeds lang op het tot stand komen van een afzon derlijke kurzaal voor niet-spelers aangedrongen. Vervolg §ii£5ïls'r§8e«'w?s Cricket-matcb. Zondag middag speelden op het veld te Heemstede een tweede klasse elftal van de Haarl. C. C. Bood en Wit tegen een tweede klasse elf bal van. Am- stels C. C. te Amsterdam. De Haarlemmers behaalden in hun eerste innings 27 runs, n cle tweede 66, waarvan de heer Van Waveren er 49 maakte. De Amsterdammers maakten in de eerste innings S9 runs, doch. daar de tijd voor de twee innings ontbrak, kon alleen de eerste innings gelden, zoodat de' wedstrijd in het voordeel der Amster- •dammers met 62 runs werd heslist. Het vervoer per spoor op het traject Amsterdam—Haarlem, zoomede het verkeer langs deu straatweg was Zon dag aanmerkelijk drukker dan Ker miszondag honderden wielrijders passeerden den weg, terwijl ook tal van stads- en buiten-rijtuigen zich daar langs bewogen. Tusschen 9 en J0 uur des avonds was men genoodzaakt twee extra- treinen naar Amsterdam te doen loo- •den alle avondtreinen naar de hoofd stad waren in alle klassen goed be zet, ja zelfs by enkelen ook de bagagewagens. Blijkbaar had de Maatschappij al iet reserve materieel in dienst. Concert Brongebouw. De goede naam dien het muziekkorps van liet 3de Beg. Inf. te Bei-gen op Zoom, onder leiding van den heer A. Bar be, zich hier ter stede heeft verwor ven, gevoegd bij het prachtige zomer weer, da.t na de drukkende warmte van den middag naar een gezellig zitje in ihet mooie Brongebouw-park deed ver langen, waren oorzaak dat Zondagavond ihet concert buitengewoon druk was be zocht. Het gehalte dei- muziek was dit over waard. In de verschillende nummers van het programma kon men de zuiver heid en geacheveerdheid der muziek, de muzikaliteit van den leider bewonderen. De bezieling die tevens van den heer Bar be uitgaat, is daarbij oorzaak dat do friscbkeïd van uitvoering van het be gin tot bet einde geen oogenblik verlo ren gaat. Bovendien zijn de nu en dan op den voorgrond tredende instrumenten aan goede musici toevertrouwd. De pis- ■tonnist oa... speelde de solo uit de fan taf sie der „Trompeter von Sackingen," t mooi. De afsclieidssolo werd door hem buiten de tent, achter in den tuin ge speeld, wat op het publiek den gewen! ten indruk maakta De 2-de Bhapsodde Hongroise van Liszt, die het eerste gedeelte van den avond besloot, had zooveel succes, dat het tweede gedeelte gebisseerd werd. MlPUWSTIJDINGENr De Koninginnen in de Betuwe Voor een gedeelte van de Betuwe was het Zaterdag groot feest, door het bezoek van H.H. M.M. de Ko ninginnen. Het weer was zoo schoon als 't dezen zomer nog maar zelden was en werkte daardoor mede om de feest vreugde te verhoogen. Op het perron van het kleine, vrien delijke station te Eist waren om ruim halt' twee de verschillende autoriteiten bijeende burgemeester, de wethou ders, de leden van den Raad, enz. Te 1.50 arriveerde de Koninklijke trein van Soestdijk. De burgemeester van Eist, baron van derFeltz, verwelkomde de Vorstin nen met enkele woorden. Vervolgens biedt het dochtertje van den burgemeester, freule Christine van der Féltz, de jonge Koningin een sierlijke bouquet aan, dat van den beer R. H. R. Hoogveld te El- den, lid van den gemeenteraad, een niet minder fraaie aan de Regentes. H. M. Wil hel mi na was gekleed in een licht costuum en droeg een hoed met veeren; hare Moeder was in het zwart. De burgemeester gaat daarna de beide Vorstinnen voor naar de ver sierde tweede klasse wachtkamer. Hier werden achtereenvolgens aan H.H. M.M. voorgesteld de wethou ders. de leden van den Raad, de se cretaris en de ontvanger, daarna ba ronnesse Van der Feltz, echtgenoote van den burgemeester. Na zich eenige oogenblikken met deze heeren onderhouden te hebben, verlaten de Vorstinnen het stationen bestygen met hun gevolg onder de oorverdoovende hoezee's en het geest driftig gejubel van de samengestroom de, dicht opeengepakte menigte, de vier gereedstaande rijtuigen. Het rijtuig van de Koninginnen is bespannen a la Daumont. De burgemeester neemt zijn plaats in aan het hoofd van den stoet, ter wijl de eerewacht. bestaande uit twin tig landbouwerszoons, onder comman do van baron W. van Voorst tot Voorst uit Etden, achter de Koningin- ginnen rijdt. Het costuum der eere wacht bestaat uit zwarten rok, witte rijbroek, rijlaarzen, hoogen hoed en oranjesjerp. Voorwaarts gaat het nu met matige snelheid onder het onafgebroken ge jubel der menigte. Op den tocht door het fraai ver sierde dorp ontvangen de Koningin nen nog eenige bouquetten. By het ijzeren poorthek van de kerk staat de kerkeraad geschaard, terwijl by de Bewaarschool de kin deren een liedje zingen, waarna het dochtertje van den boekhandelaar Herberts een fraaie photografie van de dorpsstraat aanbiedt. Op het Wilhelminaplein aangeko men, staan daar de 800 leerlingen van de openbare en bijzandere scholen van Eist, Elden en Lent geschaard, waar van die van Eist, 500 in getal, een lied zingen. Vervolgens verlaat de stoet den hoofdweg en gaat door een volksbuurt, waarna zij door de Smidstraat even verder weer op den heenweg komt. De Valhurgsche weg wordt nu ge volgd, totdat op de grenzen van de gemeente Eist de burgemeester af scheid neemt van H.H. M.M. en de leiding overdraagt aan den burge meester van Valburg, den heer Che- vallier. Op den bepaalden tyd kwamen H.H. MM. in het Paviljoen te Tiel. Dit Paviljoen is ingericht tot de ont vangst van H.H. MM. door den de corateur H. J. Gort, en den bloemist H. J. C. G. van Dyk. Het is behan gen met zalmkleurig satinet en ryk gedrapeerd met wynrood-peluehe. Een schat van bloemen en fijne palmsoor ten zyn met zeer veel smaak aange bracht. In een korte rede verwelkomde de heer Bönhoff de Hooge Gasten, waar na de kinderen een welkomstlied zon gen. Onderwijl nam het voorstellen van de door den Raad genoodigde auto riteiten een aanvang, onder wie op gemerkt werdende leden van den gemeenteraad, de gemeentesecretaris, de leden der Tweede Kamer mr. M. Tydeman Jr. en mr. P. Rinkde leden der Provinciale Staten mr. M. Tyde man, mr. Post en W. de Haasde officier en substituut-officier van justi tie, de leden der arr. rechtbank, de ambtenaar van het Openbaar Ministe- de oudste predikant der N. H. K.^ de godsdienst!eeraren der overige gemeenten, de hoofden der bijzondere en het oudste hoofd der openbare scholen, de directeur der H. B. S-, de rector van het Gymnarium, de com mandant dor dd. schuttery. Behalve het stedelijk muziekkorps en het kinder- en mannenkoor stond de schuttery opgesteld op het feest terrein. Dit is een rechthoek van ongeveer 100 by '0 Meter, omgeven met de rijks-, oranje- en stadsviaggen en die van Gelre en Waldeck-Pyrmont. Nadat het officieele gedeelte van het programma was afgeloopen, ging de tocht van H.H. M.M. door de keurig versierde arbeiderswijk, het Bleekveld, de Kerkstraat, de buurt de Klomp, de Waterstraat en Sta tionsstraat naar Buren. Op de grenzen van de gemeente Valburg staat een prachtige eere poort. Het fanfarekorps speelt na een speech van den burgemeester het „Wilhelmus", terwyl een nieuwe eere wacht die van Eist vervangt. By de eerepoort stonden eenige jonge dames, iu het wit gekleed met oranje sjerpen, waarvan de dames Chevallier en de Hartog, dochters van Burge meester en Wethouder der gemeente bouquetten aanboden. In snellen draf gaat het nu verder tot by het begin van Herveld een nieuwe eerepoort met „Hulde aau onze dierbare Koninginnen" verrijst, al waar de schoolkinderen geschaard staan en het Wilhelmus zingen. Langs velden en beemden gaat het steeds voort, vergezeld van een steeds toenemende massa wielrijders naar Dodewaard. Eindelijk wordt de Waaldyk be reikt. De Koninginnen betreden, na af scheid genomen te hebben van den burgemeester van Dodewaard, het dek van de door groen en talrijke prachtige bloemen in potten in een dryvenden tuiu herschapen salonboot „De Harmonie I" van Tiel. Nu gaat het de rivier op. Van verschillende voorbijvarende schepen worden saluutschoten gelost o.a. van de „Koningin der Neder-' landen" van de Nijmeegsche Stoom- bootreederij. Tiel naderende, het einddoel, wordt men verrast door eeu ontelbare me nigte, die hare kaden en oude wallen bezet, die bij het naderen der ko ninklijke boot de lucht met haar luide aanhoudende jubelkreten vervult. Het Tielsche Mannenkoor zong zeer fraai, maar vooral het Welkomst lied, door het kinderkoor gezongen, trof aller hart. Als een aardige bij zonderheid vermelden wy, dat voor de zangers en het muziekkorps een plaats was bereid voor de oude man nen en vrouwen van het gasthuis. H.H. M.M. ontvingen bij aankomst op de brug der boot fraaie ruikers van de dochters van den burgemees ter. den heer Bönhoff en van mr. P. H. C- Tydeman. Allereerst door het Bleekveld, eene armere buurt die toch zoo netjes versierd is door de gezamenlijke man. nelijke bewoners. Op verschillende punien worden nog bouquetten aangeboden, zoodat ten laatste nog een schat vao bloemen het koninklijke rijtuig vult. De buurt de Klomp heeft uit de 16e eeuw nog eenige eigenaardigheden overgehouden, wy zien ze in een eerepoort op zwart fluweel bevestigd hangen. Het zijn de hoorn, waarmede vroeger de buurt- genooten werden samengeroepen, een buurtbeker, een klomp en een staf van den Rotmeester. Wij verlaten Tiel door de Buren - sche barrière, die door een prachtige eerepoort in een bloementuin is her schapen. De stoet herneemt nu zyn weg tusschen de vruchtbare velden. Even slechts wordt opgehouden by de plaats waar de burgemeester vau Zoelen, de heer Van Maurik, met den Raad H.H. M.M. begroet. Iets verder wordt de stoet opgewacht door de eerewacht uit Buren. Het rytuig van H.H. M.M. is te Buren aangekomen, omgeven door een compacte massa jubelende men- schen. Regelrecht gaat het door naar het Burensche Weeshuis, gesticht door de dochter van den Zwijger, de ge malin van prins Hohenio'ue, wier graf onlangs iu de kerk te Buren ontdekt is. H.H. MM. worden in de zeer fraai met groen, bloemen en vlaggen ver sierde eetzaal van het gesticht ont vangen door den burgemeester, tevens president van het Weeshuis. De Koninginnen, die by aankomst ontvangen waren met het door wees kinderen gezongen laatste vers van Ps. 134, onderhouden zich eenige oogenblikken minzaam met do kin deren. Na het verlaten van Buren gaat de tocht met matige snelheid weer voort. Buurmalsen wordt gepasseerd en wel dra vertoont Geldermalsen zich aan het oog, waar de Vorstinnen worden opgewacht door een dichte, tot zelfs op daken geklauterde menigte. De burgemeester der plaats, de heer Verwey, neemt de leiding «p zich en brengt H.H. M.M. tot op het perron, waar de koninklijke trein gereed staat. Nog enkele oogenblikken onder houden de Vorstinnen zich met den by het portier van den koninklijken waggon staanden burgemeester, waar na zij onder de langdurige toejuichin gen vaa het in de wachtkamer en op de naburige wegen bijeengestroomde publiek, te half acht de reis naar weer aanvaarden. me weer eene zeer ernstige uitbreiding heeft verkregen en enorme schade heeft aangericht. Op vrij verren afstand van de kom der gemeente liggen aan den Noorddijk de weg tusschen Wormerveer en Knollendam - naast elkaar de obesla- gerij „De Vlijt," verdeeld in de oude en nieuwe fabriek, en de grootere en hoogere meelfabriek „De Tijd," ook be staande uit een oud en nieuw gedeelte, Deze vier fabrieken en drie aangrenzen de groote pakhuizen, alle toebehoorende aan de firma Wessaaen Laan, aldaar zijn een prooi der vlammen geworden. De brand is des avonds ruim half tien ontstaan in de olieslagerij, waar precies en hoe is tot dusverre nog niet bekend. Door de zeer brandbare stoffen gevoed nam het vuur onmiddellijk zeer ernstige afmetingen aan. Deze omstandigheid, gevoegd bij het feit dat de fabrieken afgelegen liggen, de weg er vóór zeer smal is en de gebou wen de ruimte tusschen dezen weg on de Zaan geheel vullen, zoodat de brandweer een hoogst moedelijke taak had, is dan ook de oorzaak, dat de brand zulk een ernstig karakter heeft aangenomen. De hitte was vreeselijk, zoo zelfs dat het gras op do nabijliggen.de weilanden over grooten afstand was weggeschroeid. Alle spuiten uit Worm ex-veer en omliggende gemeenten rukten aan om hulp te bie den; de uit Zaandam aangeboden, hulp moest geweigerd worden, daar ea* voor meerdere spuiten geen plaats was op het lastig terrein. Do vrijwillige brand weer uit Zaandam kwam echter onge vraagd te hulp snellen. Door de autoriteiten uit Wormerveer werd nog getracht per telegraaf en tele foon assistentie uit Amstei-dam te ver krijgen, daar de „Jan van der Heijden" uitstekende diensten had leunnen bewij zen, maar er werd geen verbinding ver kregen. Hedenmorgen zou echter hulp uit Amsterdam komen om de nog bi-an- dende puinhoopen nat te houden, daar voor dit werk uiet meer te vorderen wa ren de la-achten dor brandweermannen, die den geheelen Zondagavond en nacht met zeer veel ijvea- hebben gewerkt. Verscheidene spuiten bestreden het vuur, liggende in de Zaan op stoomboot jes en zolderschuiten. Des nachts onge veer twee uur was het grootste gevaar geweken. Een gevolg van den brand was, dat he denmorgen de weg tusschen Worniei-veer eil Knollendam moest worden verlegd, daar de oorspronkelijke weg langs de fa brieken geheel versperd was, o.a. door lijnzaad, dat ea- zich over had verspreid toen de voormuur voor het pakhuis „La Plata" baa-stte door het vuur. Bovendien leveren de nog staande muren gevaar op. Een groot aantal werklieden zijn door dezen brand werkeloos geworden. Op zeer verren afstand waren de vuur massa en de gloed zichtbaar zoowel hier ter stede als te Amsterdam, ja ook te Zandvoort. De financieele schade is zeer aanzien lijk. Men spreekt van ongeveer een mil- lioen. Alles is op beurspolis |erzekerd. Er waren o.a. nog slechts korten tijd in werking twee nieuwe machines van 700 en 300 prclkr., welke ook gedeeltelijk vernield zijn. De hooge fabrieksschoor steen en het ketelhuis aau den Zuidkant zijn gespaard gebleven. De waai-n. bm-gemeester, de heer M. E. Pieper was verscheidene uren op het terrein van den brand aanwezig. uit spreken van de oude fierheid van Amsterdam. Brand te Scheveningen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd aan de HaringLcade te Sche- veningeu brand ontdekt op het terrein van de nettenfabriek aldaar, directeur de heer Warnicke. De brand bleek uitgebroken in het groote pakhuis op het erf achter de fabriek en te zyn ontstaan door het broeien van geteerde netten, die op zolder lagen. Spoedig deelden de vlammen zich mede aan de andere verdiepingen, alwaar een groote voorraad nieuw vervaardigde netten opgestapeld lag, zoomede een groot aantal manden katoen, eenige dagen geleden uit Engeland ontvan gen en honderden klossen katoen, gereed liggende om verwerkt te wor den. Het drie verdiepingen hooge pak huis werd door de brandweer van twee zijden aangetastzy slaagde er in den brand tot het gebouw 'te be perken. Dit brandde van binnen met al den aanwezigen voorraad uit. De brand, die van ver te zieD was, trok een groote menigte in den om trek aan. De schade wordt geschat op schier een ton gouds. De fabriek was verzekerd. De zaak Hogerhuis. De lieer J. vau Loeuen Martinet deelt in „De Hervorming" mede, dat bet adres om gratie voor de gebroe ders Hogerhuis te vragen, waartoe door den heer P. L. Tak iu „De Kro niek" het initiatief genomen is, op 16 Augustas zal worden verzonden. Tot 12 Augustus hadden honderd-acht- en-dertig personen uit alle deeleu des lands betuigingen van instemmiDg gezonden. V erdronken. Vrydag had te Krimpen aan de Lek een ongeluk plaats. Een nachtboot, die op de helling van den heer K. Smit gezeten had, vertrok. Op de rivier de Lek kwam zij in aanvaring met een zandaakje waarop zich de schip per met zyn zoontje van 14 jaar be vond. De jongen die het zag aanko men, wilde trachten den kurkenzak op zy van het aakje te hangen ton einde de botsing te voorkomen. De boot was echter te dicht bij, zoodat de arm van bet knaapje totaal afge- kneld werd. Door den schok viel hy overboord en verdween in de diepte. Tot heden beeft men niets dan den afgeklemden arm gevond. Palingen in een wijnfiesch. Een vreemde vondst werd gedaan in de uitwateringssluis van het water schap Sint Maartens iyk, n.l. een wyn- liesch met twee levende palingen er iu, die er klaarblijkelijk waren inge groeid. Zy waren er zóó groot in geworden, dat het stuk slaan der flesch uoodig was, om ze uit hunne ongewone verblijfplaats te voorschijn te halen. Het Hooley-proces. Do behandeling, te Londen, van hot faillissement van Hooley, den befa-a-mden company-pi-omotor,1' is thans in vollen gang en levei-t een kostelijke bijdrage tot de kennis van het ontstaan der „li- mited's" en de benoeming der „direc tors", alias stroomarmen. Aanvankelijk was Hooley ziek; buiten zijn tegenwoor- digheid werden gehoord lord Delawan- en andere hooggeplaatste personen, die volgens Hooley belangrijke geldsommen van hem hadden aangenomen eensdeels omdat zij de juistheid van zijn verklarin gen in de dagbladen ontkend hadden, maar ook, omdat Hooley beweert door hen aangezocht te zijn om zijii verklarin gen in te trekken. Dat verhoor is nog niet afgeloopen, maar het zal vermoede lijk hoogst moeieïijk zijn ten dezen de volle waarheid aan het licht te brengen. Vrijdag was Hooley, van een levei-- aandoening hersteld, present en zijn ver hoor gaf heel wat sensatie. Nauwelijks was een nieuwe reeks logenstraffingen van Hooley's onthullingen aangevangen, ook namens Loi-d Albemarle en Broad- ley, of Hooley verklaarde dat Lawson Johnson Jr., de zoon van den president der Bovri l-maatschappijhc-m buiten het gerechtshof gedreigd had, een boekje open te zullen doen over mevrouw Hoo ley's financiën, indien Hooley nog iets zeide over zijn vadea\ hemzelf, of de Bovril-maatschappij. Hooley had den afdreiger toexx met zijn stok op het hoofd geslagen. De voorzitter van de rechtbank gaf eerst last aan Hooley's advocaat, een hevel tot inhechtenisne ming te halen tegen Lawson Johnson ji\, maar later nam hij diens verontschuldi gingen aan, de voorzitter verklaai-de daarbij dat hij hem in ieder geval niet vergund zou hebben, aan zijn bedreigin gen tegenover mevrouw Hocley gevolg te geven. loopen, niet billijk vindt, daar voor de lijnen volgens het plan—Sanders veel is moeten onteigend worden, even als vroeger voor de lyn der H. S. M. Velsen. Zaterdagavond gaf 't Fanfare-corps al nier, onder directie van den heer Schwartz eeDe uitvoering in hotel Appeldoorn. De uitvoering mag in één woord gezegd, uitstekend geslaagd worden genoemd. De aanwezigen amu seerden zich best. Een zeer geani meerd bal. dat tot laat in den nacht voortduurde, besloot dezen gezelligen avond. Sloten. Aan de alhier te houden feestelijk heden is nog toegevoegd een hard draverij met paard en chais in de afdeeling Osdorp den 9den Sept, a.s. De vrye najaarspaardenmarkt zal alhier gehouden worden op Diusdag 23 Augustus a.s. IJpolders. In zijkanaal F is Zondag middag een 23-jarig bouwknecht van de Banca- hoeve by het baden verdronken. Haarlemmermeer. Aan den ringdyk van Haarlemmer meer, sectie D, stonden Zaterdag 5 groote hoo schelven, toebehoorende aan K. Jansen, in brand. De oorzaak was broeiing van hooi. Aalsmeer. Benoemd tot hoofd van school uo. 2 te Aalsmeer, de heer de Boer te Markeloo. Beverwijk. Onze gemeenterekenioxr sluit met bet flinke saldo van f5166.375. de eindcijfers zyu f 76164.62,.ï en f70998.25. FamiHeberjchten. Getrouwd: 10 Aug. C. H. Hille* wedr. van G. Koning, en C. J. M- Bulaëus Brack, Reeuwyk. 11. P. A- Teppema en J. C. van dor Breggent Uithoorn. D. A. Paalvast en B. M- van der Breggen, Uithoorn. L. A. Gerrotsen en E. E. Visscher, Pretoria. Bevallen: 11 Aug. BaxKrull z. Genemuiden. 12. Graadt van Rog gen—Zembsch z. den Haag. R. C. Borger—Nyhoff d. Gorinchem. M. Philips—Meijer z. Amst. 13. M. Mer- kelbach—Laddé z. Amst. F. C. Rau- wenhoff—Hinlopen z. Amst. H. O. J- W. Roosmale Nepveu—De Bordes d. Ophemert. Overleden: 11 Aug. R. M. D. de Ritter Zahouy—jkvr. Van der Heim 34 j. Cburwalden. J. L. G. Knup pelder 37 j. Amst. E. Edinger, Ber lijn. 12. Wed. I. do Torres 76 j. Am sterdam. H. Corper ,jd. 26 j. Amst. H. W. Stork jm. 20 j. Assen. Wed_ M. KosterHouter 88 j. Berkhout* Ernstige brand te Wormer veer. Zondagavond is te Wormerveer een brand uitgebroken, die ondanks het kal- LAATSTE BERICHTEN. De Duitscher, die eenige dagen ge leden hier ter stede is gearresteerd, wegens door hem gepleegde diefstallen ten oadeele van "zijn patroon, wordt, op last der justitie, over de grenzen gezet. Zondag werd onze stad bezocht door eenige cadetten van het fran- sclie opleidiugs-marineschip, dat op bet oogenblik voor Amsterdam ten anker ligt. De ambtenaar le klasse bij den actieven dienst van 's Rijks belastin gen, van Dijk, gaat den dienst met pensioen verlaten. Een wanklank. De schrijver der Amsterdamsche brieven in het „Utrechtsch Dagblad" zegt o.m. Wanneer de geruchten waar zyn, is er nog een andere, zeer ernstig reden tot ontstemdheid by de feest viering. Ik deel het volgende onder alle voorbehoud mede, hoewel het my van vertrouwbare zyde is verteld en zekere kenteekenen het gerucht voor my hebben bevestigd. Het gemeentebestuur van Amster dam heeft dit is in allen gevalle zeker geen uitnoodiging gekregen tot bijwoning van de plechtigheid in de Nieuwe Kerk. Het is daarover zóó verstoord, dat het zijnerzijds de uitnoodigingen aan het hofpersoneel voor de gala-voorstelling in den Stads schouwburg tot de strikt onvermijde lijke wil beperkeD. De verhouding laat op 't oogenblik heel wat te wen- schen over. Als dit iuderdaad juist is en 'k herhaal dat 'k alle reden heb om het te gelooven dan i& dit een nieuwe wanklank, die zeker te betreuren is. Toch zou het mij aan. één kant ge- Stoomwa3>rfcfr©r,s©frteïT« Het stoomschip Burgemeester den Tcx, van Amst. naar Batavia, arriv. 13 Aug. te Padaug. BRONGEBOUW. MATINEE op Diusdag 16 Aug. van 2Vj—4l/a uur. PROGRAMMA. 1. Hollandia-Bron Ockel. Marseh. 2 Ouverture A.uréole Bouillon. 3. Le fille du Tambour- Major. Walzer Métra. 4. Sangtheufelschen. Eilenberg. Salonstiick. 5. Fantaisie.Rigoletto Verdi. 6. Einleitunga/d Operette Fiirst u. Mönch Neibig. 7. Sootagskinder. Wal zer Rixner. 8. Tambouriu. Polka Waldteufel. 9. Fantasie uit R. Wag ner's Tfinnbauser. Val Harnm. 10. Finale. Door bet bestuur der Tentoonstel ling van Vrouwenarbeid isaanGeer- truida Boolmau, die gedurende ruim 22 jaren dienstbode is by de familie van' der Eist, aau de Kinderhuisvest alhier, een eere-diploma toegezonden. Heden-morgen is met den bouw vau de muziektent op de Groote Markt een aanvang gemaakt. Ook aan het Stadhuis wordt druk voortgewerkt, terwyl de commissie van de Bartel- jorisstraat is begonnen met het aan geven op de gevels der huizen van de hoogtenmateD, waarop de versie ring moet worden aangebracht. In verband met het schrijven van de commissie voor de Tramplannen kunnen wy nog vermelden, dat er iu het geval de heeren Anderheggen en Neumeyer concessie krijgen, voor de lyn—Zijlweg, waarschijnlijkheid be staat-, dat de Haarl. Tramw. My. de haar gegeven concessie voor de lijn Gr. Markt—Zy'lweg niet zal uitvoeren. Het is echter ook mogelijk dat de lijn Amsterdam—Haarlem volgens de concessie A. on N. niet tot stand komt, daar de Minister van Waterstaat de w hun gegeven concessie, waarbij de noegen doen. Er "zou- weer eens iets I rails over de bermen van den rijksweg BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 12 Aug. A. Hensen—Baay z. H. W. Scheer—v. Egmond d. 13. J. C. Stevens—Roosenhart d. 11. E. M. Miereraet—Umans d. W. Bakker— Duisenberg z. M. Vink—Langeveld d. D. Lamboo—Vis z. L. van Brug gen— Rnijgrok d. 14 C. v. Wengen— de Reus d. W. v. Muijen—v. Breero z. J. Luiting—Ott d. H. M. Kuij- ten—Schlötz z. A. M. C. v. d. Veldt v. d. Erf d. 15. W. Jongeling—Groo- neveld d. IJ. Wiersma—Meinsma z. Overleden: 13 Aug. G. A. L.Mo- ser 1 md. z. KL Heiligl. G- S. Eg gen 3 md. d. Oranjeb.str. H. Reyn- ders—Post 71 j. Baljuwslaan. A. W. Wesselius 8 md. z. Oostvest. 15. H. Stoelman 4 j. z. de Witstr. J. J. Noordbuizen 12 md. z. Hazep laan. MARKTNIEUWS Petroleum-bericht van P. G. C. Calkoen, makelaars, Amsterdam, 13 Aug. De Amerikaansche Petroleum-no- teeringen waren sedert ous laatste bericht volgens Reuter's telegram New-York h.40. 6.40, 6.40, 6,40, 6.40, 6.25 ct. per gallon. Philadelphia 6.35, 6.35, 6.35, 6.35, 6.35, 6.35 Ct. p. gall. Ruwe Olie 96—, 96—, 9696 96—, 95— c.p. vat. De totale uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 30 Juli 1898 1897 13,827,200 vaten. 12,964,800 vaten. Amerikaansche Disponibel9,10 Cona. Levering Sept./Dec. 0,— Entr.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3