NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. i6e Jaargang. Woensdag 17||Augustus 1898. Ho. 4641 HAARLEM'S DARBLAO WBoisr3srjE]2vi;TijTsrTSï"jioia"s Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever j. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor hei Buitenland: Compagnie Générale de PuUicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs Slbis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Anondissement Baarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Ny verheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de pry's der Advertentiën van 1—5 regels ƒ0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit|blad in den omtrek zyn BloemendaalSantpoort eD Schoten Veisen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. loort eD Schoten, P. v. d. RAADT, SandpoortHeemstedeJ. LEUYEN,by de tolSpaarndamC. HARTENDORP Zandvoort, G.)ZWEMMER HOORNS; Hillegom, ARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Politiek Overwicht. Van spaansche zyde is de inhoud van het vredes-protoeol geheel open baar gemaakt. Zooals men weet wer den te Washington slechts de hoofd punten genoemd. Uit den inhoud blykt nog, dat de onderhandelingen over de ontruiming der Antillen binnen een maand moeten beginnen, maar dat geen tydstip gesteld is voor het eindi gen der ontruiming zelf; voorts, dat (wat men vermoedde ofschoon het uit het Amerikaansche résumé niet dui delijk bleek) slechts één der Ladrones aan Amerika afgestaan wordt. Wat de „overige eilanden" in West- Indië, behalve Cuba en Portorico be treft., dat zyn, behalve de talrijke •eilanden in de wateren van Cuba, waaronder Pinos, administratief bij de provincie Havana behoorend, het voornaamste is, de kleine eilandjes ten oosten van Portorico, tusscbeu dat eiland: de Virgiuische eilanden en het Deeusche Santa Cruz, dus zeer dicht bij onze bezitting St. Mar tin, St. Eusiatius en Saba. De be langrijkste zyn het Isla de Vieques (Crab Island) en Cnlebra Alle bladen te Madrid maken de vertaling van het protocol openbaar een repubükeinsch blad heeft er een rouwrand om heen gezet, en voegt er enkel eenige droevig-lakonische ge tallen bij: Spanje verliestia de Nieuwe Wereld 128,148 vierk. kilometer grond gebied, met 2Vjs miliioen inwoners, terwijl op de Filippijnen het Spaansche gezag over een gebied van 298,800 vierk. kilometer met meer dan 7 mil iioen inwoners ernstig bedreigd wordt. In de uittreksels van de beschou wingen der Amerikaansche bladen, die naar Londen overgeseind worden, ziet men dat Mac Kinley niet weinig lof toegezwaaid wordt wegens het sluiten van een zoo voordeeligen vrede. Slechts ten aanzien van het lot der Filippij nen komt meer en meer de overtuiging aan het licht, dat die eilanden in geen geval aan Spaüje teruggegeven moe ten worden, terwijl vele invloedrijke bladen de inlijving van de Filippijnen by de Vereenigde Staten bepleiten. Een hoofdartikel van de New-York Times behandelt ook de uitkomsten der voorloopige vredesonderhandelin gen, en betoogt vooral dat de oorlog het Bryanisme gedood heeft, door de aandacht van het Amerikaansche volk af te leiden van de biuuenlandsche kwestiën. Het blad meent dat liet imperialisme voor de Vereenigde Sta ten niet zonder gevaar, maar het Bryanisme toch veel gevaarlijker is. De beschouwingen van de New- York Times worden door den corre spondent van de Times te New-York eenigszins optimistisch geoordeeld, maar ook naar zyn gevoelen is het Bryanisme voorshands dood en be graven, is het populisme in het im perialisme opgegaan, en heeft het bi-metallisme in Amerika vooreerst afgedaan. Iedereen voorspelt thans eeu sterke vermeerdering van de -welvaart en een geweldig opbloeien van den handel in het najaar. Shafter heeft Maandag geseind dat het transportschip Isla de Luzon Zon dagmiddag uit Santiago vertrokken is met 2193 Spaansche soldaten. Shaf ter deukt over drie of vier dagen naar het noorden te vertrekken. De amerikaansche regeering zal geen troepen m9er naar de Filippijnen zenden, tenzy Merritt erom vraagt. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Aan J. Graudel, korporaal by de dienstdoende schutterij te Doesburg, de eere-inedaille der orde vau Oranje- Nassau, in zi.ver, verleend. Opnieuw benoemd tot schoolopzie ner in het arrondissement Tholen, W. F: J. Wagtho, te Colijnsplaat. Aan N. J. B. Landman, genees heer te Helvoirt, op zyn verzoek, eervol ontslag verlee-d als lid van den geneeskundigen raad voor Lim burg en oostelijk Noord-Brabant. Graaf J. B. C. E. M. de Marchunt d'Ansembourg benoemd tot burge meester der gemeente Gulpen. Toestemming verleend aan jhr. K. W. L. de Mnralt, burgemeester van Ter Aar, om tot 1 April 1903 te Oudshoorn te wonen. Aan mej. A. L. N. Hellemons, ge boren teRueil (Frankrijk) vergunning verleed tot het geven van lager on derwijs, mits zy overigens aau de daartoe by de wet gevorderde ver- eischteu voldoet. De bij kon. besluit van 22 Decem ber 1894 ingestelde commissie tot sa menstelling van gewijzigde tarieven van loodsgelden, ontbonden, onder dankbetuiging aan den voorzitter, de leden en den secretaris, voor de wijze, waarop zy zich van hunne taak heb ben gekweten. Voor den tyd van drie jaren, be noemd tot lid van den raad van tucht voor de koopvaardij, J. Luytjes, te Ginneken, plaatsvervangend lid van genoemden raad, en tot plaatsvervan gend lid L. P. D. Op ten Noort, directeur aer Stoomvaartmaatschappij „Nederland" te Hilversum. Audientiën. De gewone audienticn van de minis ters vau justitie, waterstaat en kolo niën zullen deze week niet plaats hebben. Het gevolg van H. K. H. Prins en Prinses van Wied, die Maandag avond 6.39 (spoortyd) te 'sGraven- hage aankwamen met de Prinsessen Louise en Elisabeth, bestaat uit: de Hofdames jonkvrouwe van Suchtelen van de Haare en jonkvrouwe von Harnier; jonkvrouwe von Harbou, Hofdame-gouvernantemr. C. H. graaf van Byland, hofmaarschalk en mevrouw de gravin vau Bylandt en een talrijk dienstpersoneel. Bij de aankomst Maandagavond ruim halfacht aan het staatsspoor station te 's Graveübage werden de Prins en Prinses van Wied en hun dochters Louise en Elisabethhet eerst begroet en verwelkomd door den commissaris der Koningin in dit ge west, mr. Fock, en door den burge meester der residentie, baron van Ha- rinxma thoe Slooten. Hierop bood barones Sirtema van Grovestins. eertijds deel uitmakende van de hofhouding van wijlen konin gin Sophie, de vorstin een bloemrui ker aan, saamgesteld uit oranje en ponceauroode bloemen en verbonden door een breed zijden oranjelint. De vorstelijke personen onderhiel den zich op het plankier voor den koninklijken wachtsalon geruimen tijd mee de vele dames en heeren die ter begroeting daar aanwezig waren, on der andere den burgemeester van Wassenaar, baron van Zuylen van Nyeveltden oud-burgemeester dier gemeente baron van Rhenen van Rhemenshuizenden heer Van der Oudermeulen, stalmeester in buiten gewonen dienst van H.M. te Wasse naar de kunstschilders Bisschop en Smits en nun dames, den gepension- neerden kolonel de Bas en den heer J. D Dietz, waarnemend administra teur van de bezittingen van de Prin ses van Wied in Nederland. By de aankomst waren ook tegen woordig de heer Zaalberg, ambtenaar ter administratie van de bezittingen der Prinses en de bejaarde beambten van de hofhouding van wijlen prins Frederik, Meyer en Israël. Zoowel op het perron als buiten het stationsgebouw wachtte een vry talrijke menigte op de aankomst van de vorstelijke familie, en toen het open rytuig waarin de Prins van Wied en zyn gemalin met de beide prinsessen gezetten waren, de menigte voorbijreed, stegen krachtige hoera's uit haar midden op. In een vyftal rijtuigen reden de vorstelijke personen met hun gevolg naar het paviljoen van den Prins van Wied te öcheveningen. Uit Wiesbaden is bericht ontvan gen van het overlijden van een bekend Rotterdammer, Hendrik Muller Sz. De overledene maakte zich op han delsgebied zeer verdienstelijk door met de door hem opgerichte firma Hk. Muller Co. een grooten stoot te geven aan den handel op West- Afrika. Als lid der Eerste Kamer, welke functie by vele jaren bekleedde, maakte hy zich vooral bekend als vurig kampioen voor vrijen handel en als man die stond voor zijn over tuiging. Hy bereikte den ouderdom van nagenoeg 80 jaar. De H. IJ. S. M. tijdens de Inhuldigingsleesten. De H. IJ S. M. denkt uitgebreide voorzorgsmaatregelen te nemen voor het geregelde vervoer van personen tijdens de kroningsfeesten. Als bestelgoed zullen alleen goe deren. die aau bederf onderhevig zyn, bijvoorbeeld visch en fruit, wor den aangenomen. Rijwielen zullen ge durende de inhuldigingsfeesten niet als passagiersgoed worden aangeno men, daar deze het meest aanleiding tot oponthoud aan de stations ge ven. Voor het bloemencorso in Den Haag zal één trein, alleen voor rij wielen bestemd, vertrekken. De H. IJ. S. M. zal gedurende de inhuldigings feesten een groot aantal extra-treinen laten loopen. Met het oog daarop zal ongeveer een week voor de iuhuldi- gingsfeesten een nieuwe dienstrege ling alleen voor 5, 6 en 7 September geldig, worden uitgegeven. Hierbij zullen echter alle treinen, die by den zomerdienst rijden blijven bestaan. De extra-treinen zullen een 600-tal personen bevatten, doch hoeveel pas- sag.ers ook op eenig station aanwe zig mogen zyn, nooit zullen onder weg waggons worden aangehaakt. De H. IJ. S. M. zal dan ook van de verplichting ontslagen worden alle passagiers, die aan een station zyn, mede te voeren. Zij, die geen plaats knnuen krijgen, moeten tot een vol genden trein wachten. De volledige regeling kan slechts bekend worden gemaakt, zoodra zy de ministerieele goedkeuring ontvan gen heeft, waarop nog gewacht wordt. De leden van de beide Kamers der Staten-Generaal zijn door het gemeen tebestuur van Amsterdam in de ge legenheid gesteld de gala-voorstelling in den Stadsschouwburg op Donder dag 8 September bij te wonen. Onjuist. In een Amsterdamschen brief van 't Utrechtsch Dagblad van 11. Zondag wordt onder het hoofd „een conflict", medegedeeld, dat het gemeentebestuur van Amsterdam geen uitnoodiging zou ontvangen tot bijwoning van de plech tigheid in de Nienwe Kerk. Het Haagsche Dagblad is gemach tigd mede te deelen, dat dit bericht geheel bezijden de waarheid is. Niet alleen Burgemeester en Wethouders, maar al de leden van den Gemeen teraad van Amsterdam zullen worden uitgenoodigd, „elk met één dame", om de Inhuldigingsplechtigheid in de Nieawe Kerk bij te wonen. De kaar ten worden eerstdaags aan alle ge- noodigden te gelijkertijd verzonden. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd de buurt van 't Barends- plein te Amsterdam in opschudding gebracht door het geroep van buren, dat in perceel 39 een brand woedde. De gebroeders Bournan, die het ge roep hoorden, spoedden zich naar de plaats des onheils, het genoemde per ceel op de 2de verdieping, waar het echtpaar Van Bakel woont. Bouman Sr. trapte de dear in, ging op den tast door den rook naar de waterkraan en gooide eenige emmers water op de brandende massa, die hy in een hoek van de woning zag. Wie beschrijft echter zyn schrik, toen hij bemerkte dat die brandende massa do bewoner A. van Bakel, oud 78 jaar, was. Deze had de lamp willen uitblazen, waarbij door het een of ander toeval zün kleeren in brand waren geraakt. De man was toen bewusteloos ge worden door de pijn der bekomen brandwonden. Toen de brandweer ter plaatse kwam had men niets anders te doen dan den verwonde te verbinden. De brand was reeds gebluscht. In bedenkelijke;] toestand werd de oude Van Bakel na de noodige voor loopige hulp ontvangen te hebben, naar 't gasthuis gebracht, Maandagmiddag was hy nog in leven; echter baarde zijn toestand ernstige vrees. Messteken. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zat in de Vestestraat te Leiden! de werkman Den Hoed aan de dear zijner woning, toen eenige leden van een bruiloft hem passeerden, onder wie zich H. van Warmond bevond, die zich tot H. wendde met de vraag: „ben jij zoo sterk?" en hem tegelijk een klap op het gezicht toediende. Hierdoor ontstond een worsteling, waarby H. twee messteken in den rug ontving, die noodzakelijk maakten dat hy per brancard naar het Academisch Ziekenhuis moest worden overge bracht, W. had zich naar zijne woning hegeven en werd door de politie gear resteerd. Hiertegen kwam hy in ver zet en ontstak zoo in woede, dat hij een politie-agent in den arm beet en stukken uit zijn jas scheurde. De getroffene is gehuwd en vader van 4 kinderen, die in zeer behoeftige omstandigheden verkeeren. Overreden. Op den Loosdninschen weg bij den overweg naar Scheveningen is een Leidsche juffrouw door de Westland- sche stroomtram overreden, toen zy opstapte en de tram reeds in bewe ging was. Zwaar gekneusd naar het Ziekenhuis in do residentie overge bracht, is zy daar spoedig overleden. Eene slechte zaak. De correspondent te Weenen der N. R. Ct. schrijft De geweerfabriek in Steyr is door het uitdeelen van gefingeerde divi denden in moeielykheid geraakt, ten gevolge waarvan een der directeuren ontslagen is. By die gelegenheid is ook uitgekomen, dat de fabriek bij de levering der Hollandsche geweren 800.000 fl. verloren heeft. Paniek. Hoe weinig er maar noodig is om een paniek te veroorzaken, bleek Zon dagmorgen by de vroegmis in de kerk van den heiligen Dominicus in de Hoogstraat te Rotterdam. Ouder de rede van den geestelijke was eensklaps eeu kort krakend en daarop lang snorrend geluid merk baar. Vermoedelijk denkende aan een ontploffing, zocht de meerderheid der bezoekers een goed heenkomen, velen klommen, niettegenstaande de kal- meerende woorden van den geestelijke, zelfs over het altaar. En wat was nu de oorzaak van den schrik? Het springen van een uurwerkveer, ten gevolge waarvan het uurwerk achter elkander afliep. Vechtpartij. Zaterdagavond omstreeks 11 uren werd er moord geroepen in een huis aan 's Gravenweg te Kralingen. Een politieagent, in de nabijheid toezicht houdende, spoedde zich derwaarts, en gekomen voor de woning van den 38-jarigen werkman G. H. L., trof hij dezen aan staande voor zijne woning met een bijl en een mes ge wapend en ieder, die naderde daar mede dreigende. Zyoe huisgenooten hadden het moordgeroep aangeheven. Toen nu de politieagent L. naderde, werdhy door dezen bedreigd en kreeg by een slag in het gelaat, waarop hij, op zelfverdediging bedacht, zyn sabel trok en daarmede L. een zoodanigen slag toebracht, dat hem het linker oor tot aan den schedel werd ge kloofd. Nu kwam de vrouw van den verwonde haren man te hulp en ont rukte den politieagent zijn wapen, hetwelk hem later, toen er ook voor hem hn'p opdaagde, werd teruggege ven. De ernstig verwonde L. werd naar het politiebureau gebracht, waar een geneesheer hem verbond. Overreden. Maandag heeft or te Haps naby Bokstel het volgende ongeluk plaats gehad. Door het op hol gaan van een paard raakto de heer P. Öelten onder de kar, met het noodlottig ge volg, dat hy het wervelbeen brakken byna oogenblikkeiyk dood bleef. Een moordaanslag. Te Weespercarspel is Zondag in den vroegen morgen omstreeks 3 uur een moordaanslag gepleegd ton huize van den veehouder C. van Wees aan den Abcouder straatweg. Terwijl deze met zyn volk in het land aan het melken was, schijnt een man binnengeslopen to zyn, die met een mes de nog slapende vrouw in de bedstede bij de keel greep. Er ont stond een hevige worsteling, waarbij de vrouw den indringer het mos ont wrong en hem by eene poging tot worgen een stuk van een zyuer vin gers afbeet. Zy kreeg al worstelende menige krab en buil en zag ten slotte haar aanvaller ontvluchten door den stal, den weg op in de richting van Duivendrecht. Zy achtervolgde hem in de duis ternis, zonder te weten wie hy was, doch kon hem niet inhalen. De burgemeester van Weesperkar- spel, met het gebeurde in kennis ge steld, begaf zich, vergezeld van den gemeenteveldwachter van Garderen en den brigadier Ten Gate uit Ab coude, onmiddellijk op onderzoek, waarvan het gevolg moet zijn, dat de justitie weet, wie de vermoodelijke dader, die nog voortvluchtig is, kan zyn. (N. v. d. D.) Te Broekhem—Honthem (L.) word Zondag bij een twist zekere Leen ders door een revolverschot levensgevaar lijk aan het hoofd verwond. De ver moedelijke dader is door de mare chaussee te Valkenburg aangehoudon^ FEUILLETON. De Hertog van St. Osmund, 15) lederen, nacht als ik op mijn krib lag en naar het ruischen van dein wind door de pijnboomen luis terde, hoor ik haar vroolijken, helde ren lach zich daarmee vermengen. En alles hoor ik haar zeggen behalve het dat mijn geheele geluk bevat. Maar zeg me nu eens eerlijk je meening. Ben ik nog zoo'n vogelverschrikker als toen ik hier kwam V' En hij keerde zijn gelaat dat een tref fende bescheidenheid uitdrukte naar zijn neef; maar deze sprong op en zich achter Jack plaatsend zoodat zij elkaar niet konden aanzien, legde hij zijn han den met een hartelijken druk op zijn schouders. „Gij zijt niet meer dezelfde van vroe ger," zeide. Claude lachend, „en toch weer wel! Ik kan Olivia geen beteren man toewenschen. Ik wensch je geluk... van ganscher harte. Maar laat ons nu gaan Op liet grasveld ontmoetten zij den staatssecretaris, die een twaalftal golf- ballen voor zich uitrolde. Ilij kon nu voor goed blijven, daar de. zitting afgeloopen was. Dit spelletje deed hij gewoonlijk iederen morgen voor het ontbijt tot groot verdriet van zijn knecht die de ballen weer op moest zoeken. Do heer Sellwood ging met de beide jongelui in huis. Claude begaf zich naai' zijn kamer om zijn toilet te maken en Jack was de onpartijdige toehoorder van een zeer belangrijVe scène, die tus- schen den staatssecretaris en zijn vrouw, voordat de anderen aan 't ontbijt ver schenen, werd afgespeeld. Zij spraken over den moordenaar van Nottingham. „Zij hebben een parodie op je ge maakt," zeide Lady Caroline bitter even van het blad opkijkend, dat zij voor hem opensneed. „Laten zij hun gane gaan," antwoord de haar man van achter de „Sports man," die hij altijd he. ec-rst las. „Zij noemen je een gerechtelijke moordenaar en k ook. Je beslissing is niet in goede aarde gevallen zij laken je berustende houding en ik ben het met hen eens. Blijk hier stellen zij je voor als een golf speler, die een menschelijken schedei voor bal ge bruikt!" „Dat denk ik ook vandaag eens te zijn maar dien sche k i zal ik er bui ten laten." „Dat weten ze, het is een publiek schandaal maar zelfs al was het niet zoo, ik schaam mij over me zelf, als ik aan dien armen man denk, die nu zijn dood zat af te wachten." „Reeds vijf minuten geleden is hij opgehangen," verklaarde de Staatssecre taris op zijn horloge ziende. „En ik wil er dit no? bijvoegen, lieve, ik had zijn bekentenis in mijn zak, toen ik mijn vonnis velde. Ze verschijnt in de ochtend courant En ik geloof, dat dit eenigszins tot mijn verontschuldiging zal dienen," voegde tie heer Sellwood er bij met een knikje tegen Jack. Maar Jack zeide niets en Lady Caro line evenmin; het scheen wel alsof hij plotseling verstrooid werd. Misschien zag hij deu stand van za ken niet goed in of luisteide hij niet; maar zijn oogen waren ala geketend aan Olivia's bord, dat vot lag en omringd was van geschenken. Verscheidene pak jes waren met den post gekomen en daarboven op lag een blanco cheque van haar vader. Claude's keurig verzegelde enveloppe lag er ook tusschen en op dit oogenblik trad Llewellyn met z.'jn teekening binnen De dame, die het voorstelde, scheen in een nevel opgelost te worden, en gelij kenis was er niet te bekennen het ge heel geleek op een mislukte photografie. Maar toch was het beter dan in 't ge heel niets te geven, zooals Jack. HOOFDSTUK XI. Een guirlande van lichtjes omzoomde den oever van het meer, en sierde de ba lustrade langs het terras. En op de open vlakte hier tusschen, opgewonden door de champagne en de Hongaarsche mu ziek, vermaakten zich de gasten. Aan het eene eind van het terras stonden eenige mannen in afwachting van het teeken om de vuurwerken af te stekenen aan het andere bewogen zich de huisgenooten heen en weer, wier keu rige toiletten met diamanten versierd en schitterend witte overhemden door de maan beschenen werden. Hier en daar bemerkte men een ge poederd hoofd van een lakei, want het diner was juist afgeloopen en nu werd er thee rondgediend. l „Alles loopt prachtig van stapel, prachtig!" fluisterde Laay Caroline tot den hertog, evenals een roofvogel op zijn prooi, op hem toeschietend. „Zoowel buiten als binnen, allen zijn gelukkig; het is één groot succes. Maar hoe zou het ook anders kunnen 1 Gij zijt zulk een beminnenswaardig gast heer Beste Jack, ik wensch je van h?ir- te geluk; bij deze gelegenheid zult ge mij mijn familiariteit wel verontschuldi gen." „Er is hier geen sprake van veront schuldigen," zeide Jack, die dicht bij Olivia stond. „Ik wou maar, dat ge mij allen Jack noemdet," voegde hij er bij met een zij- delingschen blik op Olivia. „Wij zijn toch allen familieleden van elkaar. Het doet mij pleizier, dat ge het een goed geslaagd feest en mij geen al te onhan- digen gastheer vindt maar wat zou er van de partij terecht gekomen rijn als zulk een uitstekende gastvrouw als La dy Caroline mij niet bijgestaan hadt." „Gij zijt wel vriendelijk!" „Neen, ik niet maar gij," lachte Jack. „De waarheid is, Lady Caroline, dat ik mijn diner wel tot een goed einde kan brengen, als ik maar niet voorsnijden moet en niets dan koud water gebruik. Het speet mij, dat ik met geen krach- tigen dronk op juffrouw Seüwood's ge zondheid kon dranken, maar het is be ter' zoo. „Het is heel mooi van u," mompelde Lady Caroline, „gij zijt zoo'n goed voor beeld voor anderen. Gij kunt niet be grijpen, hoe ik dit besluit van 't begin af aan in u heb bewonderd Zij sprak zachtjes, maar zag toch rond of men haar opmerkingen gehoord had. Dit was echter niet het gevalOlivia had zich reeds een poosje geleden verwij derd en haai- moeder volgde nu haar voorbeeld. Maar rij was ten zeerste vol daan toen zij, om zich heen ziende, Jack weder naast haar dochter zag staan. Zij leunden tegen de balustrade, op eenigen afstand van het andere gezel schap. Hun kopjes hadden rij op den i breed en, steenen rand gezet. Jack roer- i do in rijn thee, als iemand, die niet weet hoe een gesprek te beginnen; maar Oli via hielp hem niet en scheen zeer veel belang te stellen in de dansers, die zich over het grasveld bewogen. „Ik hoop, dat gij een prettigen dag gehad hebt," begon hij eindelijk. „Dit alles is te uwer eer, dat. weet gij „Niet alles," antwoordde het meisje lachend. „Toch geloof ik niet ooit zoo'n verruk- kelijken verjaardag te hebben beleefd, en ik dank u hartelijk voor al het ge-

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1