NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. De Kroningsfeesten. De Hertog van St. Osmund. >6e Jaargang. Donderdag 25j|Augustus I89i. Rb. 4648 HAARLEMS DAGBLAD -AjBOisrisrEoviEasrTsrjRij-S: "Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 'Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 ■Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 ■A ~n^TnT?,HPTT]'TSr!T'T'RTra'- -5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PuUicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmwrtre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prjjs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zyn: Blot m en daal, San ipourt en SchotenP. v. d. RAADT. Zandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Svaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Veisen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Hillegom, AR1E HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen ADonnemeuten eD Advertentiën aan. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 24 Aug. 1898. Op den Koninginnedag zal in al ■de R. K. Kerken van het bisdom Haarlem een plechtige, gezongen Mis worden gehouden. Op verzoek van de Feestcommissie zal dit te Haarlem geschieden des morgens te 8 uur. Dezer dagen werd aan Jeannette Scholten, sinds 32 jaar bij de familie v. d. Piggo alhier in betrekking, van wege het comité der tentoonstelling van Vrouwenarbeid, bet, eere-diploma uitgereikt voor langdurige dienstver vulling. Naar wij vernemen hebben dehee- ren Mr. H. Ph. 't Hooft en J. C. Graae bedankt als leden van liet be stuur van de afd. Haarlem van den Volksbond. Voor de versiering op den 31sten dezer zullen de bewoners van het ge deelte Ged. Oude Gracht, begrensd door de Zijlstraat en de Jacobijnestraat met iets moois voor den dag komen. Er zal worden opgericht een groot bloemstuk ter lengte van ongeveer 10 meter, met twee zijstukken, wat des avonds zal worden verlicht door twee rijen lampions. De uitvoerder van dit werk. waar voor de bewoners van dit gedeelte der Ged. Oude Gracht algemeen heb ben bijgedragen, is de heer A. S. Duys, Zuider Baiteuspaarue 70. Aanstaanden Zaterdag hoopt do meesterknecht van de firma J. Heems Zoon, Pieter Zuurendonk, den dag te herdenkeD, waarop hij 25 jaar ge leden by deze firma in dienst trad. Godurende al dien tyd nam hij zijne plichten als zoodanig met de meeste nauwgezetheid en tot groote tevreden heid zijner patroons waar. Slechts éen week van al dien tijd moest hij door ziekte verzuimen e- wei in de alge- meene influenza-periode. Zuurendonk is thans vijftig jaar. Heden is in het hotel Funckler alhier afgestapt de saltan van Siak, aismede generaal Larehey, comman dant van 19de fransche legercorps te Algiers. Hedenmorgen verloor hier ter stede een kleermakersbaas eene portefeuille met ongeveer f 150. Een bakkers knecht vond bot verlorene en stelde het den eigenaar ter hatid. Deze was blijkbaar van meoniog dat een eerlijke daad in zich zelve reeds genoeg be loond wordt en gaf daarom den vin der niets! e S E L O Mï Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Pensioen verleend aan C. West- strate, ten bedrage van i 540 'sjaars; J. Bruin, f480 s'jaars; E. (B.)Kuy- venhoveu of Kuivenhoveu, eerder wed. M. Kans, thans wed. C. K. Nieman, rijksveldwachter, f 88, met ingang van 1 Juli 1898 te vermeerderen tot. f 132; M. Baks of Backx, wed. J. of J. B. van Doist, controleur der brievenma len le kl., f117, en met ingaüg van 1 Juli 1898 le vermeerderen tot f 1;75 A. P. de Sturler (Stürler) de Frie- nisberg, wed. rar. J. H. C. Cazins, raadsheer in het gerechtshof te 's Her- togeubo.sch, f600; I. R. Hoffmann, wed. W. I. R. A. G. Cramer van Baumgarten, bewaarder 2e kl. in de strafgevangenis te Breda, f203: E. J. van Well, we l. H. Ververgaert, brievengaarder, f 193E. M. Stotteler, wed. L, WesMioff, rijksveldwachter, f 2*8M. A. Grarama, wed. dr. A. van Hasselt, directeur eD leeraaraan de Ryks H. B. School te Assen, f 720; F. C-, A. J., E. M., M. 8., C. J. en M. J. Feuerstein, kinderen uit liet huwelijk van wijlen den commies verificateur b\j 's Rijks belastingen A. J. Feuerstein met wijlen F. Cla- risse, f264; 8. N. B. Halbertsma, zoon uit het huwelijk van wijlen den hoogleeraar dr. T. Halbersma met wijlen J. H. E. van der Mandere f200; H. J. De Nalline of deNalline k mmies le kl. by's Ryks belastingen, f 636. Audiënties. De gewone audiënte vau den min. van binnenlandsche zaken zal op Za terdag e.k. niet plaats hebben. De Yorst en de Vorstin Von Wied saven Donderdag op bet Paviljoen te Scheveningen een diner voor het corps diplomatique. Aanstaanden Zaterdag ontvangen de Vorst en Vorstin tal van genoo- digkeu op een tuiupartii op het „Huis de Pauw". Ook heden en morgen zal het vorstelijk echtpaar eenige gasten op het Paviljoen te Scheveningen aan een dejeuner vereenigen. Tot deze reeksen van genoodigdeu behooren de Ministers, Hofdiguitarissen, civiele en militaire autoriteiten; in 't alge meen zy die zich op het register hebben doen inschrijven, velen met hunne dames. De erfgroothertog van Baden. De erfgroothertog van Baden ver liet Dinsdagochtend Scheveuingen, terugkeerende uaar Duitschland. Z. D.H. werd tot aan het Staatsspoor- station te 's Gravenhage, vergezeld door de erfgroothertogin, zijne gema- üd, met gevolg eu uitgeleid door baron von den Brincken, gezant van Duitsch land, en den luitenant von Ucro, militair attaché. Eene audiëntie. Het bureau van het Instituut van Internationaal Recht werd Maandag door H.M. de Koningin-Regentes in audiëetie ontvangen op bot lustslot Soestdyk. De vice president,graaf Kapoustine, die door ongesteldheid werd verhin derd, was vervangen door den heer Roüq Jacqnemyns. Koningin Wilbelmina was bij de audiëntie tegenwoordig. Nadat de Voorzitter, de Staatsraad mr. T. M. C. Asser, H.M. narneDS het instituut had toegesproken en H. M. in antwoord daarop Hare hooge ingenomenheid met den arbeid van het Instituut had betuigd, zyn debuiten- landscbe leden van het bureau door Prof. Asser aan H.M. voorgesteld. Do beide Koninginnen hebben zich gedurende eenigen tijd met ieder der heeren onderhouden. Daarna werd in twee hofrytuigen een rijtoer in de omstreken van Soestdyk en Baarn gemaakt en omstreeks half vijf de terugreis naar Den Haag aanvaard. Atjeh. De correspondent te Batavia der N. R. Ct. seinde onder dagteekening van Dinsdag „Gisteren zyn twee troepen naar „Tangseh gegaan, dat door 200 par tijgangers van Oemar verdedigd „wordt. Oemar zelf is te Beungga. „De troep van Van Heutsz gaat over „Keumala naar Beungga. Overste; „Willems gaat over Pringiet langs „een voetpad recht op Tangseh aan. „Er wordt voor 5 dagen leeftocht „meegenomen. Kleinere troepen ver bolgen Polim in de VII Moekims." UIT AMSTERDAM. Hl. Het zal U ongetwijfeld weinig be- laDg inboezemeo te vernemen, hoever men reeds met de versieringen is ge vorderd en ik acht het dan ook beter U deze niet te beschrijven, alvorens men geheel gereed zal zyn of ten minste zóóver zal zyn gevorderd, dat men niet zooals thans nog het geval is, slechts geraamten zal zien. Daar het echter te verwachten is, dat een niet onbelangrijk contingent van bezoekers tydens de feesten door Haarlem zal worden geleverd, evenals een talrijk bezoek van hoofdstedelin gen Haarlem op 31 Augustus te wach ten staat, kan het zijn nut hebben, eenige wenken ten beste te geven met betrekking tot de beste wijze om de feesten op niet al te weinig com fortable wyze by te wonen. Zullen er onder onze lezers zyn, die in Amsterdam relaties genoeg bezit ten om intocht, optocht, vuurwerken liehtstoet te kunnen zien, gezeten „alsof men thuis was", er zullen er zonder twyfel veel meer zijn, die zich a raison van een aardig sommetje geld zullen hebben te contenteeren met een harde zitplaats op e banken van een officieele of niet-officieele tribune. Men zy gewaarschuwd voor niet- officieele tribunes, d. i. zitplaatsen, geïmproviseerd op zolderschuiten, op hooge stoelen, enz. Gaarne wil ik aannemen, dat zy met inachtneming van alle voorschriften zyn gebouwd, dat zy met geen mogelijkheid aanlei ding kunnen geveu tot ongelukken indien ik my een plaats moest koopen, ik nam er eene op de solide uitziende tribunes van „Vreemdelingenverkeer" en ik kan, wie Amsterdam tydens de feesten bezoekt, aanraden, eveneens te doen, maar niet te lang te wach ten met zich daarvoor te wenden tot de bovengenoemde Vereeniging, wier plaatsbureau gevestigd is in de bu reaux van het „Handelsblad,, aan den N. Z. Voorburgwal. Men verzekert zich daardoor tevens een goede plaats voor den historischen optocht, die schitterend belooft te zullen zyn. De liehtstoet neemt een zóó langen weg, dat bet te verwachten is, dat het gedrang langs dezen niet zoo sterk zal zyn en behoeft men dus daarvoor niet vooruit voor plaatsen te zorgen. Anders is bel met het vuurwerk. Ik herinner my de angstwekkende drukte langs de De Ruyterkade, toen, nu eenige jaren geleden, ter eere van den Duitschen Keizer, op bet IJ een vuurwerk werd ontstoken. De stoombootjes van tallooze on dernemingen waren overladen met toeschouwers, langs de noordelyke zyde van de Amstelstad, golfde een onafzienbare stroom van menschen, die niet in staat iets weer van het vuurwerk te zien, dan de luehtpylen, oorzaak waren, dat thans tribunes zyn gebouwd tegenover de plek, waar bet vuurwerk zal worden ontstoken en dat geen stoomvaartonderneming, zelfs al is zy in Dordrecht en Rot terdam gevestigd, hare stoomers ren teloos laat liggen. Moest ik kiezen, ik nam ongetwij feld plaats op èéne der tribunes om dat bet een twijfelachtig genoegen is van des avonds 7 uur tot 's nachts 12 a 1 uur op een stampvolle stoom boot te staan, die dobbert tusschen tientallen van andere vaartuigen, waarvan de grooten den kleinen na tuurlijk ten eenenmale bet gezicht ontnemen, daar men niet buiten de vastgestelde lijn mag komen. In het algemeen meen ik te moeten concludeeren, dat het voor ieder die het feest wil gaan by wonen vergezeld van dames (voor zooverre zy niet in staat zyn in geval van nood zicbzel- ven te helpen) of kinderen beter is thuis te blijven en ieder die komt, raad ik aan den noodigen mondvoor raad mede te brengen omdat er in de restaurants wel geen kwestie zal zyn van de mogelijkheid om den in- wendigen mensch te versterken. B. J ordaan-V ersiering. Uit Amsterdam schrijft men Wie nu al in de Jordaan naar feest tooi gaat zoeken, wordt teleurgesteld. Daar is met uitzondering van den weg, waarlangs de Koningin op een der rijtoeren gevoerd zal worden, nog niets te zien. De Jordaan laat op zich wachten en kan op zich laten wach ten. Daar toch is tot versiering der smalle straten en dwarsstraten geen tydroovende voorbereiding, geeu lang durig wikken en wegen van begroo tingen noodig. Een of twee dagen voor het feest komt de lust om mee te doen by den Jordaner boven. Als eerst het bontgesmukte draaiorgel de buurt is dóór geweest; als nu en daD des avonds al de harmonica's op de prop pen zyn gekomen en het jonge volk, om de boenen vast los te krygen, in de schemering op de straatkeiën heeft gedanst, moet het al raar loopen als niet een kleine voorraad sparregroen en vetglazen wordt ingeslagen. Voor de rest zorgt de heer des huizes zelf, die by de uitvoering van zyn plan op de trouwe hulp der buren rekenen kan. Een W van flinke afmetingen en rood geverfd wordt voldoende verlicht mei acht of tien talkglaasjes. En welk Jordaner kan zulk eenvoudig- orna ment niet zelf in elkander knutselen? By het ehassinet, een geliefd versie- ringsmiddel in de buurt, komt meer te pas. Er moet een portret der Ko ningin geteekend en gekleurd, en ook een toepasselijk bijschrift uitgedacht en geredigeerd worden. Met de orthografie neemt de Jorda ner het nog niet nauw. Wijsneuzig heid van het schoolgaand kroost brengt hem Diet van zyn stuk. De kracht van onze Nederlandsche n weethy, gelyk in volksvergaderingen, ook te hand haven in zyn welgemeend „Hulde aan den Koningin." Soms legt hy den nadruk elders en schildert met een flinke penseelstreek „Hulden aan de Koningin", of „Leve den Koningin". Hoe het uitvallen moog, de n komt er friscb bij op de een of andere plaats, waar een corrector haar niet dulden zou. Het borstbeeld der vorstin plaatst bij tusschen de edelste onder de eet waren, waarmede zijne vrouw win kelt! Zoo troont zy tusschen reepen spek van 20 centen het pond of op een bed van pakjes „Kroningsthee" Moeder de vrouw siert Harer Maje- steits gips-witten hals met het snoertje kralen, dat in gewone tijden des Zon dags deel uitmaakt van het toilet van haar oudste dochtertje. Met het bloote gips is men hier niet tevredenver leden jaar, op Koningins verjaardag, stoud een bejaarde vrouw in den Duvelshoek haar bloedkoralen hals snoer met gouden slot, een erfstuk, af voor het beeld der Koningin-Re gentes, dat den ingang der Land-van- Beloftesteeg zon sieren; omdat de goede vrouw gevonden had, dat H.M. „zoo kaal aaa den hals was." De symboliek in deze eigenhandige op smukking beteekent haast meer dan die in 's heeren Kromhouts over de Heerengracht zwevende waterjuffers te waardeeren zy. Eu toch slaat men ook in de indi vidualistische Jordaan boiteudieu de handen in elkander om iets „groots" te maken. In de Willemstraat verrijzen drie respectable eerepoorten, waar onder een met een luchtig dak in witte en hemelsblauwe kleuren. De bliksem. Vermoedelijk ten gevolge van bet inslaan van den bliksem verbrandde Dinsdagmorgen de boerenplaats toe- behoorende aan den heer De Sonna- villo te Alkmaar en bewoond door den heer C. van Twuyver indeWie- ringerwaard. Te Klundert sloeg Maandagnacht de bliksem in de groote boerderij van Wytveld. Niets kon worden gered. Alles was verzekerd. Te Willemstad werd door den blik sem een wiek van een korenmolen aan splinters geslagen, zonder verdere on gelukken te veroorzaken. Scheveningen. Narr het Vaderland verneemt, zyn in verband met de plannen voor den aanleg van een wandelpier te Sche- veniogen voorstellen ingediend, om aan de zeezyde van het Karbaas het terras te veranderen. Men wil nl. het z. g. vrye wandelterras afgraven en op gelyke hoogte brengen met den straDdmunr; onder het. afgesloten terras zouden dan winkels gemaakt worden en het terras met een boog over den ryweg heen met de pier verbonden worden. De buiten-muziek tent zon komen te staan waar nu de controleurshokjes staan. Zijne vrouw inbrand gestoken. Ter aanvulling van het kort be richt in ons vorig nummer meldt men uit Rotterdam: In de Groenendaal no. 19 woont op de derde verdieping in een onaanzien- zienlyk vunzig kamertje de 70-jarige H. Nieuwendaal, van beroep kranten bezorger, met zyne 69-jarige eebtge- noote. Ook woont daar in hetzelfde vertrek eene82-jarige hulpbehoevende vrouw, die eenige weken geleden van de trap viel en daarby kneuzingen bekwam. Het echtpaar gaat zich meermalen te buiten aan sterken drank. Ook Maandagavond waren beiden beschonken en er was als altijd twist. De inaD, die reeds te bed lag, heeft toen een slag tegen de brandende petroleumlamp gegoven, waardoor zyne vrouw getroffen werd, dio in een oogwenk in brand stond. De brandende vrouw snelde de trap af, in de kamer van haar beneden buurvrouw, W. Bos, die reeds te bed lag, maar machteloos van schrik was, om hulp te bieden. De brandende vrouw greep eenige kleedingstukken van haar buurvrouw om zich mede te blusschen, wat hrar niet gelakte. In bet gangportaal ging zy als een waanzinnige te keer, onder het uit roepen van noodkreten, waarop een marinematroos van Hr. Ms. „Dufa" naar boven snelde en met geweld het vlammende schepsel naar omlaag bracht, waar zy nabij den waterkant ineenzeeg. Spoedig daarop waren de vlammen gedoofd en werd de politie- geneesheer, dr. W. Mees ontboden, die den dood constateerde. De echtgenoot, de oorzaak vaD bet onheil, was inmiddels in zyn hemd op straat gevlucht, doch werd door bur gers gegrepen, waarbij hem een pak slaag niet onthouden werd. Nadat hy zich gekleed had, werd hy aan de politie overgeleverd en per politiewagen naar het bureau der 2e afdeeling in de Lange Torenstraat gebracht. FEUILLETON. 22) „Dat komt er niet op aanzeide Jack dwaas genoeg. „Dat zou juist goed zijn." „Neen, integendeel verschrikkelijk versclirikkelijk. Ik zou 't niet kunnen dragen als ik bedenk, dat gislren Zij dwong zichzelf te zwijgen. „Wat gisteren „Zou het iets geheel anders geweest zijn." „Als ik toen gesproken had „Ik geloof van weL" „Gij zoudt dan gezegd had aan je gevraagd wat er aan scheelde en ge zoudt liet mij zeker ver teld hebben en danen dan Hij boog zich nog verder voorover. „Als gij mij zeer lief hadt.. „Dat doe ik nog." „Dan zou ik het toen veel gemakke lijker heooen gevonden, „ja" dit woordje was nauwelijks verstaanbaar, „te zeg gen dan nu ooit het geval zal ziju „Maar waarom Olivia? Waarom?" „Gij dwingt mij alles woord voor woord te vertellen," klaagde het jonge meisje. „Laat ik het dan eens probeeren te zeggen. Ik geloof dat ik: cr achter kom. Gij vindt mij, zooals ik ben, goed ge noeg om te trouwen. God zij gedankt daarvoorMaar je wilt den hertog van St. Osmund niet huwen, uit vrees wat de menschen er van zullen zeggen. Je gelooft, dat zij denken zullen, dat jij hot doet omdat ik als hertog een goede partij en. En dat zullen zij zeggen en mogen het voor mijn part doen cok! Zij zouden het niet zeggen en jij zoudt het niet denken als het een ander man gold, die in dezelfde positie verkeerde; neen, het is omdat ik niet geschikt ben deze plaats in de maatschappij in te nemen. Niet geschikt daarvoor en ook niet voor jou; daarom zullen zij denken, dat jij mij om mijn titel en rijkdom neemt en dat kunt ge niet dragen. Ja, ik zie het duidelijk in; alles is zoo klaar als een klontje!" Olivia zag alles ook heel duidelijk in in zijn onbewuste openhartigheid had hij al haar bedenkingen blootgelegd en him onbeduidendheid sprong nu duide lijk in 't oog. De lafheid van haar aar zeling trof haar als een dolksteek on haai* besluit stond reeds vast, voordat zijn laatste gezegde haar het bloed naar do wangen deed stijgen. „Je vergist je," mompelde zij, „je vergist je!" „Neen ik heb gelijk," antwoordde hij op bitteren toon, „en jij ook. Geen won der dat ge aarzeldet de dingen bij him waren naam te noemen. Denk mijn titel on geld weg, wat blijft er dan over? Een Australische vogelverschrikker een gewoon schapenscheerder!" „Juist de man voor mij," zeide Olivia heesch. „Oja, als ik niet een zoo in 't oog loopeinde partij was." „Wie ge ook zijt... of ooit moogt zijnals gij mij nog hebben wilt..." „Hebben wil! Van. het eerste oogen- blik af begeerde ik je tot mijn vrouw en zal dat altijd blijven doen Haar antwoord was bijna onverstaan baar, terwijl de tranen haar langs de wangen rolden. Hij nam haar blanke handjes in de zijne, maar zelfs die kuste hij niet. Beiden zwegen en om hen heen. heerschte een doodelijke stilte; de wil gen die op het eilandje groeiden kusten de oppervlakte van het water. In het gouden zonnelicht dat het water be scheen, zag zij een vischje spartelen, waardoor een golving in het water ont stond, die zich cirkelvormig al verder en verder uitbreidde. Olivia verbrak de stilte het eerst. „We behoeven het niet dadelijk aan iedereen te vertellen," begon zij, maar hield zich terstond in. „Wat praat ik toch Natuurlijk zullen wij het zeggen. O! hoe boos moet ge op mij zijn!" „Ik heb je lief," antwoordde hij een voudig, „en voel mij overgelukkighet is te mooi om waai* te kunnen zijn. Ik uit alle andere mannen verkozen ik, de ruwe Australiër!' Zij zag liefdevol naar zijn gebaard, bruin gelaat, dat van geluk straalde. „Neen, het is juist anders om," zeide zij. „Ik ben niet half goed genoeg voor jou, jij die zich gisteren zoo moedig ge droeg en altijd zoo eenvoudig is geble ven. Al die rijkdom en weelde waren vol doende om iemands hoofd op hol te brengen en gij o! ik heb je niet al leen lief. Ik bewonder je, lieveling; mo ge God mij bijstaan om je gelukkig te maken!" Zij bleven nog een poosje op het meer dobberen en gingen toen aan den tegen- overgestelden oever aan wal, omdat Oli via eens wilde zien hoe de hut zich aan haar zou voordoen, in het morgenrood van haar groot geluk. Dicht bij gekomen zagen zij hoe het ijzeren dak in den zonnegloed blonk; het hars vail do denneboomen smolt j door de warmte die op den regen van dien nacht gevolgd was en de schaduwen werden hier en daar door een zonne straal verbroken, tei*wijl de gebeele om geving den geliefden voorkwam in een gouden gloed te zijn gedompeld, j Jack's gelaat droeg een nederige uit drukking en het was Olivia, die haar hand in de zijne stak. I „Gij moet deze hut nooit af laten j breken," zeide zij. „Wij kunnen haar als zomerhuisje ge- i bruiken om je aan je vroeger leven te herinneren. En op een goeden dag neem je me mee naar Riverina; dan kan je mij de echte hut eens laten zien en mij met je oude gewoonte bekend maken. Ohet zou mij niets kunnen scholen om daar voor goed te blijven! Een hut heeft lang zoo veel onder houd niet noodig als de Towers en wij zouden dan veel meer voor elkaar kun nen zijn. Wat zou het grappig zijn!" Jack vond het prettig dit te hooren, maar het meisje zelf zou spoedig inzien, hoe onoprecht haar woorden waren. Zij koerden op hun schreden terug en daar voor hen, beschenen door de Augustus zon, verrees het statige gebouw, dat hun. eigendom zou worden. Een nieuw gevoel doortrilde het jonge meisje. Zij zag haar toekomstig tehuis voor zich en toch was haar aanstaande echtgenoot maar een heel eenvoudig man Rijkdom en grootheid zouden haar nist kunnen overweldigen met zoon levensgezel; dat was misschien haar hoofdgedachte. Zij ontleedde haar; waarmee had zij eigenlijk dit groote geluk verdiend En de gedachte aan een mogelijke woning in het bosch kwam niet meer bij haar op. HOOFDSTUK XVH. Zij roeiden het meer weer ovar en zagen onderwijl een landauer op het huis aanrijden. Jack had hem vroeg uitgezon den om don hoor Dalrymplo af te ha len. Niet, voordat zij op den. oever stap ten zagen zij dat de landauer naar den stal word gebracht, Jack was dus niet bijtijds gekomen om zijn gast te ontvan gen bij deze ontdekking kende zijn op gewondenheid geen grenzen en Olivia drong er op aan, dat hij alleen hard vooruit zou loopen. Hij volgde haar raad

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1