NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De Kroningsfeesten. De Hertog van St. Osmund. 24> IBe Jaargang Zaterdag 27 Augustus 1898. ■o. 4650 HAARLEM'S DABBLAB Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.80 Franco door het geheele Rijkper 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 „de omstreken en franco per post0.371/2 Directeur-Uitgever AJD 1 rTiensr -regels 50 Cis.; iedere regel meer 30 Cts. Groofce letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiün worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer 0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn BloemendaalSantpoort en Schoten, P. v. d. RAADT. SandpoortHeemstedeJ. LEUVEN,bij de tolSvaamdam, C. HARTENDORPZandvoortG. ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Aan hen die daarop zijn ge abonneerd, wordt hierbij verzonden No. 35 van het Weekblad voor de Jeugd. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prijs per 3 maanden is slechts 50 Cents.) STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem26 Aug. 1898. P. Fabels en 5') andere werklieden van de gemeente-reiniging hebben aan den Raad verzocht, hnn loon te bren gen op 15 ct. per uur, het minimum loon voor opperlieden alhier. Thans verdienen zij 14 cts. B. en W. adviseeren tot afwijzing van dat verzoek, met het oog op den aard van het werk en omdat zij voort durend het geheele jaar door werk hebben. Voor bijzonderheden verwijst het college naar het rapport van den hoofdopzichter. aan de burgemeesters der gemeenten pakjes met gedenkpenningen van bronsgoud verzonden. Deze penningen zullen op 6 September, den dag der inhuldiging, worden uitgereikt aan de 12 beste leerlingen van elke lagere schooleen tiental is ter beschikking van den burgemeester 1 BINNENLAND Uit de „Staatscourant". Kon. Benoemd tot kantODrechter-plaats vervanger in het kanton Maastricht, mr. E. F. L. Dumoulin, advocaat en procureur te Maastricht, tevcDS be- eedigd klerk ter griffie van de arroo- dissemonts-rechtbank en plaatsver vangend griffier bij het kantongerecht aldaar. Eervol ontslag verleend met ingang van 1 November aan den directeur van het post on tele graafkantoor te Oss, E.P.Ehrmann; met ingang van 1 September 1898, aan den klerk ter directie van de Rijkspostspaarbank te Amsterdam, K. P. van der Gaag en aan G. Reinders, als leeraar aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen. Verlengd: De duur der detacheering bij de landmacht in West-Indië van den! kapitein der infanterie F. G. J. Bos- j schart, met vier maandenvan den officier van gezondheid der 1ste kl.- O. A. Peters, met zes maanden en van den militair-apotheker der 2de kl. J. S. Surie, met één jaar en zes maanden, en alzoo nader bepaald voor den kapitein Bosschart op iwee jaren en vier maandenvoor den officier van gezondheid Peters op twee jaar en zes maanden en voor den militair-apotheker Surie op driejaren en zes maanden. Naar het Dagblad verneemt, zijn ook de vroegere onderwijzers en leeraars van H. M. de Koningin uit- genoodigd tot bijwoning van de plech tige Inhuldiging in de Nieuwe kerk te Amsterdam. De prinsen van Koetei. De Prinsen van Koetei en gevolg arriveerden Donderdag te Amsterdam met den trein vau 3.56 uit Scheve ningen en stapten af in het American- Hötel. Vlootrevue. Uit vertrouwbare bron ban de Dordr. Cl. mededeelen, dat voor de gasten van Hare Majesteit de Ko ningin, die de vlootrevue op 15 Sapt. zullen bijwonen, de navolgende sche pen zijn aangewezen. 1. H. M. stoomschip Bellona, lig gende aan boei 1—2 by het Mallegat, de Indische prinsen en ambtenaren van kolooiën. 2. H. M. stoomschip Dolfijn, lig gende aan de Handelskade, de ministers en voorzitters der Eerste en Tweede Kamer. 3. Stoomschip Nederland der maat schappij Zeeland, liggende aan de Handelskade, de leden der Eerste en Tweede Kamer. 4. Stoomschip S.ad Zwolle, liggende aan de Marinewerf, de buitenlandsche journalisten 5. H. M. stoomschip Frans Naere- bout, liggende aan de Handelskade, de particuliere gecoodigden van den minister van marine. 6. H. M. stoomschip Coertzen, lig gende aan de Handelskade, de ge- noodigden van deu directeur en com mandant te Willemsoord. 7. H. M. stoomschip „Schelde," lig gende aan de Handelskade, de inspec teur-generaal van het loodswezen en zfin geaoodigden. 8. H. M. stoomschip „Buyskes," liggende aan de Handelskade, de offi cieren van bet departement van marine. De Indische prinsen zulleu door de stoomboot „Veerdienst I" der gemeente Dordrecht van een uader te bepalen aanlegplaats boven de spoorwegbrug naar de „Bellona" gebracht worden. Het embarkement geschiedt onder toezicht van den luit. t/z. Ie klasse J. F. Graadt van Roggen en den ha venmeester. Er moet dan meer dan ooit geagi teerd worden, en na meent onderge- teekende wanneer de gebrs. Hoger huis candidaat gesteld werden voor de Tweede Kamer, hun zaak meer dan ooit op den voorgrond zou treden. Laten de heeren Troelstra, Van der Zwaag en Van Kol hun mandaat neerleggen, en in hun plaats zouden de gebrs. gecaudideerd kuDnen wor den. 't Is éen vluchtig idee van me, overlatende aan de sympathiseerenden met de gebrs. Hogerhuis in de respec tievelijke districten of het in practyk gebracht kan worden." Naar meii aan het Hblad. mede deelt, zal de London Cinematograph Company op den Dam te Amsterdam opnemingen doen van den intocht en andere feestelijkheden. De resultaten van die opnemingen zullen daar ter stede vertoond worden. Tegelijk met een groot aantal por tretten van H. M. de Koningin zjjn Een nieuwe oplossing der zaak-Hogerhuis. In het Volksdagbl. komt uit Lon den een ingezonden stuk voor van de hand van A. M. Reens, waarin een wfize van oplossing der Hogerhuis- zaak aan de baud wordt gedaan, welke waarschijnlijk nog bij niemand is opgekomen. Wij lezen hier n.l. het volgende: „Ik hoop dat ik mij vergis, maar het komt mij voor dat zij die hopen dat de gebrs. Hogerhuis by de a.s. kroning gratie zullen krygen, bedro gen znllen uitkomen. UIT AMSTERDAM. V. Er was proefver lichting gisterenavond in da Plantage! In dit lommerrijk ge deelte van Amsterdam heeft het comité iets bijzonders, iets nieuws, iets voor onze stad origineels uitgedeeld. Men heeft maanden te voren teekeningen be zichtigd, besproken, afgekeurd, goedge keurd. begrootingen overwogen, men heeft de bewoners verzocht hunne bij dragen te verdubbelen, bijdragen, die zelfs onvea-dubbeld voor een groot deel vrij aanzienlijk waren en ten slotte is gisteren gebleken, dat de illuminatie verbazendtegenvalt. Toen ten vorigen jare de tentoonstel ling te Brussel werd gehouden, werden vanwege het gemeentebestuur dier stad op drie dagen der week de boulevards, die zich uitstrekken van de Place des Quatre Nations tot aan de „Gare du Midi" schitterend verlicht. Langs deze oneindig rechte lijn was eene illumina tie aangebracht van electrische gloei lampjes omgeven van celluloid ballons in blauwe, groene, roode on lichte kleuren, hetgeen een schitterend effect opleverde ook bij het bezoek van den Czaar aan de Fransche hoofdstau, waren enkele gedeelten dezer metropolis aldus ver sierd. Het kan dus waarlijk geen verwonde ring baren, dat het ijverig comité in de Plantage zijn keus op deze soort illu minatie liet vallen en dat deze thans lang niet meevalt, verwondert eigenlijk ook niemand. In Brussel waren de pa- Ion, waaraan de ballons waren bevestigd, geheel zichtbaar, hier zijn ze door de zware boomen bedekt, zoodat het vrije dooi-zicht onder de laan van licht, wat het eigenlijke effect behoort te zijn, be lemmerd wordt of liever in het niet bestaat. In de geheele Plantage, die, de Middenlaan en de zes dwarslanen mo- degerekend ongeveer de lengte van 4 a 5 maal de(n)? „Dreef" te Haarlem zou uitmaken, zijn 28 a 30 installaties ge plaatst, veel to weinig dus om het be oogde effect ook maar ten deele te kun nen bereiken. De velen, die op het gerucht van de proefüluminatie waren waren dan ook vrij eenstemmig in hun oordeel, dat er „licht, meer licht" in de Plantage dringend noodig is, indien men van eene schitterende illuminatie of ook alleen maar van eene illuminatie zou wil len spreken en één der critici meende, dat do Koningin ongetwijfeld zou vra gen of het niet beter zou zijn om „nu de lamp maar op te steken en niet lan ger bij het theelichtje te zitten scheme ren!" Het comité zal, vernemende de on dankbaarheid van het „geehrte Publi- kum" zeker ontstemd zijn, doch het heeft het zichzelven te wijten en het moge hun tot troost verstrekken dat zij niet de eenigen zijn die boos zijn geworden, of zich verongelijkt achten naar aanlei ding van het feest, dat toch zoovelen tot vroolijkheid stemt. Zoo vernam ik heden uit de meest betrouwbare bron, hoewel ik het zonder eenig obligo mededeel, dat er onder de ambtenaren van ons iioofdpostkantoor velen zijn, die zeer verbitterd zijn door het feit, dat het nieuwe postkantoor niet vóór maar na de feesten zal worden op geleverd. Ware het eerste het geval geweest, dan hadden meer dan waarschijnlijk de ambtenaren van uit hun nieuw verblijf de intocht en andere interessante schouwspelen kunnen zien. Dit is echter niet uitsluitend de reuen hunner ont stemdheid. Sedert eenigen tijd vermoedde men, dat de houten loods op het Dam rak niet alleen tot verblijfplaats ver strekte aan de postambtenaren, maar ook aan andere niet minder ijverige, maar nog veel lastiger schepselen, die ter wille van de volledigheid in een insectarium zeker geen kwaad figuur zouden maken doch in de woningen van ons, menscheai- kinderen, ten strengste worden geweerd en dus ook in een postkantoor zeer mis plaatst zijn. Tot voor eenigen tijd hielden de dier tjes zich zeer kalm, tot zij in de warmte van de vorige weken aanleiding vonden om hunne verblijfplaatsen, die ze in de wanden van het gebouw hadden geves tigd, te verlaten en de ambtenaren tot de overtuiging brachten, dat zij zich niet alléén in de snikheete „keet" bevonden, maar dat myriaden insecten bun „faits est gestes" sedert jaren hadden aan schouwd. Geen aangeteekende brief is afgehaald, geen geheimzinnig poste restante lag op de lieve geadresseerde te wachten, geen postzegel werd verkocht, geen bezoeker werd aan de loketten afgesnauwd of rij waren er getuigen van. En thans, nu rij zich den volke heb ben vertoond en in figuurlijken zin het postkantoor doen ..wandelen" rijn de menschen, die er de post behandelen, ontevreden en gaan enkelen in hunne misnoegdheid zelfs zoover, te beweren, dat met het oog op de Kroningsfeesten, het postkantoor niet wordt opgeleverd vóór 15 September. De firma Cerlijn De Haan, de aannemers van het gebouw, staan echter boven dergelijke verdacht making en zullen misschien nog wel in staat rijn in het nieuwe gebouw een plaatsje te verschaffen aan hen, die zich thans in zulk onaangenaam gezelschap bevinden. B. A. B. Tentoonstelling van Vrouwen arbeid. Uit den Haag wordt gemeld Nu, na de opening der Tentoonstel ling van Vrouwenarbeid, gebleken is hoe deze in vele opzichten de ver wachtingen heeft overtroffen, en alge meen erkend wordt dat het doel der onderneming is bereikt om helder licht te verspreiden over den arbeid en het leven der vrouw, is by eenige dames, die geen deel uitmaken van de comité's een plan gerypt om een bewys van waardeering te geven aan de vrouwen die met zooveel geestkracht en kloek moedigheid hebben gewerkt om de tentoonstelling te doen slagen. Doch, getrouw aan het voorbeeld van den beginne af gegeven, wenschte men dit huldebetoon niet te doen strekken om personen te vieren, maar besloot men daaraan een vorm te ge ven, die de zaak zelve ten goede kwam. Het plau bestaat namelyk om een verzameling voorwerpen van kunst, letteren en ny verheid by een te bren gen en die collectie namens de deel hebbers aan te bieden als een geschenk aan de commissie voor de verloting, ten einde ze te bestemmen als pry- zen in de lotery, die aan deze tentoon stelling verbonden is. Men vertrouwt hierdoor allereerst het welslagen van deze afdeeling der onderneming meer te verzekeren, doch tevens daardoor ook het eindresultaat daarvan. Tot verschillende artisten, boekhandels en nyverheidsonderne- mingen is door deze dames een verzoek om medewerking gericht en aanvan kelijk met gunstigen uitslag, zoodat reeds de toezegging is verkregen van verscheidene kunstenaars en letter kundigen van naam om werken van bun hand of geest voor dit doel af te staan, terwijl ook reeds door ver schillende nijverheidsinrichtingen zeer fraaie voorwerpen zyn toegezonden aan de dames, die het initiatief hebben genomen. Indien de pogingen, die nog verder zullen gedaan worden, slagen, hoopt men in staat te zyn eene belangrijke verzameling kunstwerken en kunst voorwerpen bijeen te brengen, waar door de aantrekkelijkheid der verloting zeer verhoogd zal worden, zonder dat de inzenders eenigszins geschaad zul len worden, daar de tot aankoop van tentoongestelde voorwerpen bestemde prijzen volledig zallen worden besteed. Hoogstwaarschijnlijk zal als de ver zameling gereed is, daarvan een afzon derlijke tentoonstelling worden gehou den, terwijl door mej. Anna ytumpff, Conradkade 15, Den Haag, gaarne alle inlichtingen zullen worden ver sterkt en eventueele bijdragen in ont vangst genomen. 7en Augustus moet hy nog te Ostende gezien zyn en den 8en Augustus te Brugge overnacht hebben onder den naam F. Jamar. Hendrik de Jong. De justitie te Gent blykt op grond van het signalement overtuigd te zyn, dat de in de rue Plateau aldaar ge pleegde dubbele moord is toe te schry- ven aan Hendrik de Jong. Zy heeft eene circulaire verspreid, waarin de te Arnhem en in Amsterdamsche ge vangenissen vervaardigde portretten van De Jong zyn opgenomen. Den Koloniën. Paramaribo, 4 Aug. Reeds vroeg in den morgen van den 2en Augustus bevond zich een tal- ryke menigte op het Gouverneraents- plein te Paramaribo ter viering van den verjaardag Harer Majesteit de Koningin-Regentes. Hoewel met het oog op de kronings feesten dit jaar betrekkelijk weinig werk van publieke vermakelijkheden gemaakt was, lydt het toch geen twijfel of het volk beeft zich uitste kend geamuseerd. Nadat de audiëntie ten gouverne mentshuize, waar de president der Koloniale Staten, de heer mr. C. J. Hcylidy namens de bevolking aan den gouvernenr hulde bracht aan H. M. de Koningin-Regentes, was afgeloo- pen, de parade in de beste orde bad plaats gevonden, begon eene ware be storming van de draaimolens. Ook stroomde de volksmassa naar den Waterkant om met de levendigste belangstelling den roeiwedstryd, waar aan door verscheidene booten werd deelgenomen, gade te slaan, om zich daarna ondanks de drukkende atmos feer weder naar bet Pleiu te begeven en zich daar in de kramen, byna zonder uitzondering mei vlaggen en wimpels getooid, aan dranken en lek kernijen te goed te doen. Inmiddels was bet gedeelte van het Plein, waar des morgens de parade bad plaats gehad, met lofwaardige vlugheid van een omheining voorzien, met het oog op de in den middag te houden volksspelen. Een hevige onweersbui evenwel, die in deu namiddag plaats vond en tot by zes uur duurde, was oorzaak dat deze spelen niet kouden doorgaan. Hoewel straten en wegen erg vuil waren geworden, was de tempera tuur na bet onweder heerlijk koel geworden, zoodat dan ook in een oogwenk het allerwoge wederom van menschen wemelde en tot diep in den nacht door een drukke me nigte op het Plein werd feest ge vierd. Ook het bal ten gouvernements- hnize was zeer geanimeerd. Onoidelykheden van erustigen aard vielen, voor zoover aan de W.-I. be kend werd, niet voor. In onze West leest men Voor de a.s. te Haarlem te houden Westindische tentoonstelling zyn we derom onderscheiden interessante ver zamelingen ingekomen. By den heer Hering te Doronie zyn twee tijgers, waaronder een jaguar, welke zullen worden opgezet. De grootste dezer tygers is zoo wat 21/* meterlang. Van den heer C. Douglas werd ont vangen eene verzameling boschpro ducten en vezelstoffen zooal Warim- bo in verschillende soorten (ruw en FEUILLETON. Eerst had de major domo, toen een der gasten, eindelijk een bloedverwant van rijn gastheer, een van Harer Majes- teits Ministers het moeten ontgelden. En bij elk van deze gelegenheden had rijn tegenpartij het onderspit gedolven; de major domo was dronken geweest, Stubbs had rijn vriend laaghartig be drogen en zelfs de heer Sell wood had des squatters woorden, die niets om het lijf hadden, verkeerd opgenomen, ter wijl hij het eerst grof was geworden, waarop de oude Australiër hem echter troefde. Toch bleef het een feit, dat Dalrymple de hoofdoorzaak van elke on aangenaamheid was van af het oogen- blik, dat hij een voet in huis zette, had alles om hem gedraaid en dit namen de overige gasten kwalijk. Maar het werd hun hoe langer hoe duidelijker, dat Jack nooit iets kwalijk zou nemen en nooit in staat zou rijn Dal rymple anders te beschouwen dan rijn koning, die geen kwaad kon doen. En daarom was het onmogelijk rich bij den hertog te beklagen. Toen de heer Sellwood nog geheel uit zijn humeur, rich bij de dames voegde, die in den wintertuin zaten, en hij over den Australiër begon, nam rijn vrouw het voor don afwerige op. Gedeeltelijk deed rij dit om haar echtgenoot tegen te spreken en gedeeltelijk omdat rij zelf voor den kerel, zooals haar man hem on telbare malen achter rijn rug noemde, bang was. De andere heeren kwamen den verontwaardigden minister spoedig gezel schap houden. Zij hadden de noodige si garetten gerookt; Jack had op speciaal verzoek van Lady Caroline rijn prachti ge sportpet opgezet en stralend van ge luk zat rii haar nu te bewonderen. „Halloben jij voor dat ding in aan merking gekomen?" vroeg de heer Sell wood, die juist in een stemming was om alles aan een vijandige kritiek te onder werpen. „Ik heb altijd gedachte dat je het voor Claude bestemd had, lieve Ca roline." „Heit bleek te klein voor Claude te rijn," antwoordde haar Ladyschap op honigzoeten toon. „Claude, je bent er aan ontsnapt," zeide de staatssecretaris. „Jack, mijn jongen, ge kimt van mijn sympathie overtuigd rijn." „Ik verlang haar niet, mijnheer," lachte de hertog. „Ik ben trotsch op mij zelf. In Jumping Sandhills zou ik ze de oogen er mee uitsteken, denkt gij ook niet, mijnheer Dalrymple?" „Dat geloof ik wel, dus de pet post wel bij de kroon, als ik 't goed begrijp V' voegde de Squatter er bij, maar op zoo'n luchtigen toon, dat niemand er zich door beleedigd kon gevoelen. „Ik zou wel eens willen weten, hoe ze mij staat." En hij nam de pet van Jack's hoofd af en zette haar zelf op. „Ook te klein," zedde Jack en werke lijk het roode monster stond op rijn kaal hoofd als een vingerhoed op een billard- baL „En ze staat u in 't geheel niet," voeg- do Olivia er bij, die zich op nieuw diep verontwaardigd voelde. „Even slecht zou 't ook met de kroon gaan." hernam Dalrymple. „Apropos, J«ck, waar bewaar je haar?" „Ja, waar is die?" vroeg Jack aan rijn leidsman. „Ik heb haar nog nooit ge zien. „Ik geloof, dat ze in de Bank bewaard wordt, zedde Claude. „Daar hebt ge er veel aanriep Dal rymple uit. „Zal ik je eens zeggen, wat ik er mee doen zou als ze mij behoorde." „Ja. dat is goed," zeide Jack al bij voorbaat glimlachend. „Ga dan mee naar buiten, dan zal ik het je zeggen. Ik vrees, dat ik je vrienden al genoeg van avond geërgerd heb. En het is een prachtige maneschijn." hoofdstuk xix. j „Je bent een gelukkige kerel," begon de squatter toen rij buiten waren. „Geef mij een van jouw sigaren, die zijn per slot van rekening toch beter dan de j mijne." 1 „Dat moet ook," antwoordde Jack be leefd. j „Ik zeide Claude, dat hij er zooveel geld voor mocht besteden als hij goed vond." j „Dat schijnt hij dan ook gedaan, te hebben. Wat een inkomen moet je heb ben!" „■<-*00 ongeveer vijftien shilling in de minuut, heeft men mij verteld." „En dat na één pond in de week in Australië „Het klinkt als dronkemanstaal, hè Na u, mijnheer," doelende op de bran dende lucifer. „Het is ongelooflijk." „En toch zou het u verbazen hoe gauw ge aan die weelde gewend geraaktEerst was ik door al die grootheid overwel digd; het was te zwaren kost om te verteren. Maar als je eenmaal den smaak er van beet krijgt, dan vindt je het heer lijk. Gij kunt wel raden, wie er veel toe>- bij bracht om aan deze weelde te doen Dalrymple haalde rijn schouders op en zag peinzend naar de maan, die als een zilveren sikkel aan den helderen he mel stond. „O, ja, ik kan het wed raden," zeide hij eenigszins gedwongen. „Begrijp mij goed, ik heb niets tegen het meisje ik bedoel, dat je wel gelukkig met liaar zult worden. Het meisje is best als je dan per se wilt trouwen. Ik houd van een vrouw, die er strijdlustig uit kan zien en dat deed rij hoor, toen ik van avond die pet oppaste. Dat is zeker, als je wilt trouwen, zou je nooit beter kunnen doen; het meisje is vijftigmaal meer waard dan haar moe der." „Vijftig millioen maalriep Jack een weinig opgewonden uit. „Dat bedoelde ik ook," en de squatter stak zijn arm door dien van rijn gast heer. „Kom, stoor je maai* niet aan mij, mijn jongenJ e weet wat een heiden ik in dergelijke zaken ben, en wij hebben nog veel andere dingen te bespreken." Jack was in een oogen blik vert-eederd. „Massa's!" riep hij uit. „Ik heb nog niet veel gelegenheid gehad eens met u te babbelen en ik wed dat gij nog maar weinig van hot landgoed gezien hebt. En ik verzeker u, dat het wel beriens w;mrd wasKijk eens naar het terras nu door het maanlicht beschenen on naar de torentjes de ramen er zijn er honderden en dan het weiland en het meerDaar is de ingang en do vesti bule en de gang hebt gij gezien. Maar ik zal u do schilderijengalerij en de staatsie- vertrekken eons toonen. En welke schil derijen Men zegt, dat het oen der prachtigste verzamelingen van de wereld iser bevindt zich bijna geen een onder, dia niet van een beroemd meester is. De schilderstukken alleen zijn een halt millioen waard!" „Dat is zoo," zeide Dalrymple. „Hebt go het ook gehoord?" „Natuurlijk, beste jongen, je bezittin gen rijn wereldberoemddaar schijn je nog niet. over nagedacht te hebben." „Ik kan 't niet," zeide Jack. „Als ik het nrobeor. wordf miin veest hoe lan-

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1