KUNSTBLOEMEN, Stoom ververij en Chem. Wasscherij. Ghapellerie do Sport. Ed. MEUWSEN, Heerenlioeden, SPORTPETTEN enz., toewerkt) zytrras, matoo, mokko-mokko, een flesch met 20 liter crappa-olie, (raw en bereid) copal en vele andere zaken. Yoorts is men in liet bezit vaneen vogel, een z.g. negerkop, welke aan zijn hals in plaats van veeren schub ben heeft. Een reuzen-cacaonoot, 2,/a kilogr. zwaar, ingezonden door den heer J. R. C. Gonggrijp, is reeds in blik ge soldeerd en "zal spoedig met de andere voorwerpen naar Haarlem verzonden worden. Waarschijnlijk zal de volgende maand een tocht naar de Boven Sara- macca of Boven Suriname, zooals reeds naar de Para plaats vond, onder nomen worden, tot het bijeenbrengen van botanische en zoölogische ver zamelingen. Den 22en Jnli vertrok, naar Onze West meldt, weder een groote expe ditie van de Miï. Suriuame naar de bovenlanden met het oog op de opname van den tramweg naar de Lawa. De expeditie wordt door de heerGrinwis Plaat in persoon geleid, die vergezeld wordt door de geologen en de andere aan de Maatschappij verbonden beeren. CURACAO, 9 Augustus. Verleden Woensdag verliet H. Ms. pantserdekschip Friesland, onze haven, om een reis door den Caraibische zee te maken en eenige bovenwindsche eilanden te bezoeken. Het eerst werd naar Martinique gestevend. Daags na het vertrek van de Friesland werd hier een telegram uit Nederland ontvangen, waarby den commandant van dat oorlogsschip naar men ons mededeelde door de regeering order werd gegeven, om zoo spoedig mogelijk naar het vaderland terug te keeren. Dat telegram zond de commandant van Hr. Ms. Sommels- dijk thans bier gestationneerd naar Martinique. En bet gevolg daar van was, dat de Friesland "weldra onze haven weer binnenliep. Na van kolen en victualiën voorzien te zijn, heeft dat schip de reis naar Neder land aauvaard. Het spijt iedereen, dat die oorlogsbodem met zijn vroolyke bemauniug onze kolouie voor goed heeft verlaten. Donderdag 1.1. stoomde de Italiaan- sche kruiser Umbria onze haven bin nen en verleden Zaterdag de Bauzau, pantserdekschip van de Italiaansche marine. Het laatste schip heeft een muziek korps aan boord, dat bij bet binnen- loopen der haven het Wien Neerl. bloed en het Wilhelmus en andere stukken speelde. Zy kwamen van Cartagena in Columbia, waar zjj deel uitmaakten van een eskader onder admiraal Candiani, daarheen gegaan om kracht bij te zetten aan een eisch tot schadevergoeding, die aan de Co'urabiaanscho regeeriug ten behoeve van den Italiaan Cerruti werd gedaan. Na het voldoen der bedoelde schade vergoeding vertrok het Italiaausch eskader uit de wateren van Cartagena. Lager en Vloot. In het Duitscbe leger worden proe ven met een nieuw geweer genomen, van klein kaliber. Indien de proeven goed uitvallen, zal er geen nieuwe be wapening plaats behoeven te hebben, maar de constructie van het tegen woordig systeem en kaliber zal aan de oude geweren volgens de nieuwe methode kunnen gewijzigd worden RECHTSZAKEN.. Wegblijven als getuige. Als beklaagde stond Donderdag voor den kantonrechter te 's-Graven- hage terecht eene dame, die, volgens de dagvaarding, wederrechtelijk was weggebleven van eene straf-terecht zitting der arrondissements-rechtbank te s-Gravenhage, waar zij als getuige in een zaak bad moeten optreden. De beklaagde legde aan den kan tonrechter bet afschrift van een briefje aan den officier van jnstitie over, waarin zy gemeld had door ziekte verhinderd te zijn geweest ter bedoelde terechtzitting te verschijnen. Uit de behandeling van de zaak bleek ger hoe verwarder. Zoo zou het u ook gaan als ge zoo plotseling in zulk een omgeving werd geplaatst -- dat is te zeg gen als ge een man zooals ik waart. Maar dat zijt ge niet; neen gij zoudt geknipt wezen om lieer en meester over dit alles te zijn!" En Jack ging een stap achteruit om zijn hela beter te kunnen bewonderen, die zachtjes lachte terwijl liij met de handen in de zakken stond te rooken. „Het is geen positie, tue mij toelacht," zeide de squatter„maar ik vind het grappig, dat jij er zoo op gesteld rijt..." „Dat ben ik niet., ik wenschte, dat het wel zoo was," zeide Jack zijn sigaar weg gooiend, die liij opgestoken had om zijn gast gezelschap te houden. „Gij zijt het ook well En als liet niet zoo onbescheiden was..." Dalrymple aar zelde, terwijl zijn oogen een harde uit drukking aannamen, „zou ik vragen, of gij zeer gelukkig in dit nieuwe leven zijt „Natuurlijk ben ik heel gelukkig. Nie mand kan zich gelukkiger voelen dan ik „Maar als jo Olivia weg denkt?" „Dat is een onmogelijkheid. Als ik gelukkig wil zijn, zal ik mijn positie zoo moeten leeren bekleeden, dat ik niet tot spot van anderen strek; en de cenige Donderdag echter dat die ongesteld heid geen lichamelijke was, maar dat de dame zich psysiek geschokt ge voeld had door haren gang naar het' Huis van Bewaring, in welk gebouw zy ontboden was om door den rech ter-commissaris in verband met de zaak, in welke zjj te getuigen had te worden gehoord. Dit bezoek met daaraan volgens baai- verbonden onaangenaamheden (zy be weerde o. a. in een soort van hok te hebben moeten wachten in gezelschap van py'pen rookende gerechtsdienaren) 'en dat het publiek verkeerde uitleg- l gingen gaf aan haar bezoek in de gevangenis, had haar zoodanig aan gegrepen, dat zy, gelijk zjj 't uit drukte, genoeg had van de justitie en zich voorgenomen had nimmer meer een gebouw des gerechts, in casu het rechtbankgeböuw. te be treden. Het Openbaar Ministerie achtte beklaagde's motief voor haar weg blijven' verre van gegrond en vor derde een geldboete van f40. GEftëENQU NIEUWS Een schat opgedolven. In 1811 is door een ongeluk het Fransche oorlogsschip Danae in de haven van Triësl met man en muis in de lucht gesprongen. Daar zich de oorlogskas van meer dan een millioen aan boord bevond, is men er in de laatste jaren aan gaan denken om het wrak te lichten. Na jarenlang tobben is het moeilijke werk eindelijk gelukt, en nu is het groote fregat, dryvende tusschen twee pontons, onder groot gejubel in de haven van Triëst binnengeloopen. De koperen scheeps huid is alleen reeds een heele som waard, en als nu nog de legendaire miliioeuen worden gevonden, waar van echter nog geen spoor ontdekt is, omdat het schip vol met modder en slijk zit, dan kan de aannemer Amadeo tevreden zijn. In ieder geval zyn ze in Triëst gelukkiger geweest; dan bij ons met de Lutiue. De zaak-Dreyfus. Majoor Esterhazy is Donderdag verschenen voor een Raad van On derzoek bestaande uit generaal Flo- rentin (voorzitter), ik oionel Kerdraiu, majoor de Savignac en majoor Bro- chain om rekenschap af te legden van zyn particulier leven. Majoor Esterhazy, in uniform ge kleed, Kwam even negen uur per rijtuig aau de kazerne waar de Raad vergaderde en werd onmiddellijk bin nengelaten. Hem werden de gebrui kelijke vragen gesteld, waarop de getuigen werden gehoord. Het eerst kwamen voor kolonel Mercier, bevel hebber, eu een aantal officieren van liet 74e regiment, waarvan Esterhazy deel hoeft uitgemaakt. Daarop werd generaal Pelbeux gehoord, die drie eu een half uur lang den Raad bezig hield. De „Gaulois" verneemt, dat do generaal over Esterhazy's particulier leven een zeer ongunstige verklaring heeft afgelegd. Om vyf uur des middags waren de getuigenverhoren afgeloopen. De be raadslagingen duurden nog tot acht uur en volgens de laatste berichten was men toch nog niet tot een besluit gekomen. De „Ind. Beige" verneemt dat de Raad Donderdag nogmaals zal vergaderen om nieuwe getuigen te hooren, onder wie mr. Tézéuas, de advocaat van Esterhazy. Een militaire Raad van ouderzoek kan in Frankrijk slechts antwoorden op vier vragen die aityd dezelfde zyn. Zij luiden aldus; lo. Moet de beschuldigde gepen- sionneerd worden wegens gewoon wangedrag 2o. Moet hy gepensionneerd wor den wegens ernstig dienstvergryp 3o. Moet hij ontslagen worden wegens ernstig vergrijp tegen de krijgstucht 4o. Moet hij ontslagen worden we gens een vergrijp tegen de eer? De Raad mag op deze vragen niet anders dan met ja of neen antwoor-1 den. De beslissing ligt by den minis ter van oorlog. Volgens de „Gaulois" zou de Raad zich hebben uitgesproken voor het ontslag van Esterhazy. By arrest van den rechter van in structie, den heer Fabre, worden de heeren Picquart en Leblois verwezen naar de correctioneele rechtbank. De heer Picqnart wordt beschuldigd, persoon, die mij dit leeren kan is mijn vrouw." „Dat begrijp ik. En dan zult ge je positie om baars zelfs wil gaan liefheb ben „Juist-," antwoordde Jack. Hij was be- zig een blad donkere tabak in stukjes te snijden om zijn pijp te stoppen, die hij in don mond hield. Dalrymple sloeg hem belangstellend gade. „En toch," hernam de squatter, „rookt gij niet eens van je heerlijke sigaren en zijt blijkbaar nog altijd verslaafd aan die smerige tabak, die we in ons etablisse ment gebruikten. „Wel, daar hebt ge gelijk in," lachte Jack. „Gij moet mij een weinig tijd laten, mijnheer Dalrymple!" „Weet je wat ik dacht, toen ik je gis teren ontmoette?" vervolgde Dalrymple zich van het maanlicht afkeerend en Jach strak aanziende, terwijl hij zijn si gaar tusschen zijn dikke lippen vasthield. „Weet je, wat ik toen dacht? Het kwam mij voor alsof je evenmin van je nieuw bestaan liieldt als van je gehechtheid voor bet vroegere afstand hadt gedaan. Dat dacht ik gisteren in Devenholme!" Jack haastte zich niet hem te ant woorden. Hij verbaasde zich niets over den indruk, dien hij den vorigen dag had zonder voorkennis zyner chefs, docu menten te hebben medegedeeld aan den heer Deblois. De instructie tegen hen heeft ge- loopen over de volgende vier pun ten lo. het dossier van den spion Bou- lot, die te Nancy gevangen was ge nomen 2o. het dossier over de postduiven; 3o. het geheim dossier-Dreyfus be vattende het stuk „cette canaille de D...." 4o. de resultaten van het onderzoek, ingesteld tegen majoor Esterhazy. De procureur-generaat Leeft ten opzichte van de eerste drie punten geconcludeerd tot onbevoegdheid van den burgerlyken rechter, omdat er naar zyn meening ten opzichte van deze geen medeplichtigheid bestaat tusschen Picquart en Leblois, daar deze laatste in geen der gevallen misbruik heeft gemaakt van de hem gedane confidenties. Ten opzichte van het vierde punt heeft de procureur geconcludeerd tot bevoegdheid van de civiele jurisdictie en tot verwyzing van kolonel Picquart als hoofdschul dige en mr. Leblois „als medeplich tige", voor den crimineelen rechter. Beiden zullen dus enkei worden ver volgd wegens mededeeling van de re sultaten van Picqaarts ondeizoek te gen Esterhazy en het gebruik maken daarvan. In een yzersmeltery te Parys is een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Een van de bakken met gesmolten metaal is omgekanteld, zyn gioeieuden inhoud over de eromheen staande werklieden uitstortend. Acht mannen werden ge wond, drie zyn reeds overleden. De „Patrie", te Parys verschonen de, bevat een telegram uit Roebefort, waarin beweerd wordt, dat deBruix met man en muis is vergaan. Aan het ministerie van marine wordt dit bericht niet bevestigd. Vaderlijke justitie. Een aardig voorbeeld van de vader lijke wijze waarop in Engeland de politierechters soms optreden is zeker wel het volgende. Een 12-jarig meisje moest wegens diefstal voor den rechter verschijnen. Nadat hy haar uitvoerig op het verkeerde van haar daad ge wezen had, liet hy haar beloven in haar gebeden om vergiffenis te vragen voor haar misdaad en liet haar zonder straf vertrekken. Daarna werd de vader onderhonden en werd deze er op gewezen, dat hy zijn vaderlijke plichten erg veronachtzaamd had, door zijn dochter niet meer afschuw van ongerechtigheid in te prenten. De berouwvolle vader mocht vertrekken toen hij beloofd had eiken dag aan zijn familie een gedeelte van de Heilige Schrift te zullen voorlezen en uitleggen. Een gevierd persoon. Bismarcks kamerdienaar Pinnow zal waarschijnlijk de betrekking van portier aan de rijkskanselarij krijgen. Voorloopig rust, hy op een badplaats uit van de overspauuiug van den laat- sten tyd. Sedert den dood van zyn heer en vooral tijdens zijn verblijf te Berlyn heeft de heer Ptnnow duizen den brieven ontvangen, waarin hein om autograinmen, herinneringen van Bis marck of om inlichtingen omtrent den persoon van den overledene werden gevraagd. Een uitgever stelde hem voor zyn gedenkschriften over zijn dienst te schryveu en beloofde hem een aanzienlijke som voor dit werk. De heer Pinnow heeft al deze ver zoeken en aanbiedingen geweigerd. In de Donderdagochtend te Berlijn ve_schenen Tagliche Rundschau schrijft Schweninger een en ander over Bismarck's iaatste oogenblikken. Hy ontkent dat bloedvergiftiging of waterzucht opgetreden is, er was niets dan de longontsteking, wat echter zelfs Schweninger verbaasde, daar hy een bartaandoening of een beroerte als oorzaak van Bismarck's overlijden had verwacht. Als zyn eigenlijk „doodvonnis" noemde Bismarck zelf zijn ontsiag. Schweninger bevestigt dat, daar zyn levensdoel daarmede weggenomen werd, en zijn doellooze kracht en het verdriet hem prikkelbaar maakten. Als hy in de lange avonduren over de politiek sprak, wond Bismarck zich nog dikwijls op, nog kort geleden barstte hy uit: „Kon ik nog maar gemaakt. Maar zijn oude baas was de eenige man, in wiens oog hij een weinig- je waardigheid wilde bezitten, zelfs al moest hij zich daarvoor een beetje „aan stellen." En het dient vermeld te wox-den dat Jack Dalrymple niet meedeelde in welk een dilemma hij den vorigen dag had verkeerd en evenmin in dieais bijzijn op de hut in het pijnboschje zinspeelde. „Dat verwondert mij niet," zeide hij eindelijk, „want ik wilde dien. indruk op u maken. Begrijpt ge het niet? Ik had toen nog niet gesproken!" „Dus het was alleen het meisje dat je dwars zat?" vroeg Dalrymple wantrou wig. „Eu was dat niet genoeg? Als ik nu een geheel ander man ben, dan weet ge1 wat hiervan de reden is. Ik voel mij op 't oogenblik als in den zevenden hemel En denk ook eens naWat was ik vroe ger en wie ben ik nuen vergelijk dan eens de hut te Carara met Maske To wers Zij stonden nu op het terras en leun den tegen de balustrade. Dalrymple keerde zicb om en zag om zichevenals Melrose Abbey kwam het groote gebouw in het maanlicht op zijn voordeeligst uit, de inhammen tusschen de torentjes war ééns dien zwynenbuel redderen 1" Hy zag de toekomst donker in, en meende dat wy een moeilijken en sombereu tijd tegemoet gingen. Hoe Bismarck aan zijn vrouw kwam. Bekend is, dat het huwelijk van Von Bismarck met Johanna Von Pufckammer meer dan gewoon geluk kig mocht heeteu. De wijze, waarop dat huwelijk indertijd totstandkwam althans werd voorbereid, is weer zeer kenschetsend voor den grooten over ledene. De ongeveer 25-jarige Otto von Bis marck had te eeniger tyd kermis ge maakt met Johanna de dochter van den aanzienlijken heer Von Puutkam- mer, en al spoedig bleek, dat die kennismaking voor beiden ver strek kende gevolgen zou hebbenOtto toch beminde Johanna en deze was voor de liefde van den knappen, imannelyken Otto by lange na niet i onverschillig. Hoe aangenaam het nu ook onder gewone omstandigheden moge zyu te beminnen eu te weten wederbemiud te worden, in dit geval was die we tenschap dit nog maar ten deele, want de toen nog geheel en ai onbekende Otto von Bismarck kon wel op zyu vingers natellen, dat de hoog-aristo- cratiscbe en aan het Pruisische Hof zóózeer in aanzien staande familie Von Putkammer er niet aan deuken zou de hand ha.-er dochter te schen ken aan iemand als Otto von Bismarck, die, nu ja, wel van patricische ge boorte, maar dan wel toch, zoo wat geboorte als wat aanzien en rykdom betrof, verre beneden de Von Puït- kammers moest worden gerekend, in wier gezelsciiap hy alieen maar van tyd tot tyd en dan nog by wyze van uitzondering en hooge ouderscheiding toegelaten kou worden. Daarbij had de jonker toen niet ten onrechte den naam van nog lang niet al zijne wilde haren te hebben verloren. Maar het spreekwoord zegtLiefde zoekt list, en daarbijOtto was stout moedig en ook Johanna durfde. Eens dat al wat rijk, aanzienlijk en machtig in Berlijn heette in de salons van de Von Puttkammers ver- cenigd was, treedt ook Otto Bismarck daar binnen. Zjjne hooge, forsche, recht mannelijke gestalte trekt er de aandacht en de edele gastheer eu gastvrouw, overtuigd, dat de jonge Von Bismarck niet kan behooren tot de genoodigden van dien avond, den ken aan eene vergissing. Deze echter, na enkele plichtple gingen tegenover den gastheer ou de gastvrouw vervuld te hebben, zoekt met zyn doordringenden blik de doch ter des huizes, biedt haar zjjD arm, stapt met baar do rijen der genoodig den rond, aan allen op luiden en voor den heer en mevrouw Von Puttkam- mer maar al te goed verstaanbaren toon mededeelende, dat de verloving van Johauna von Puttkammer eu Otto vou Bismarck een voldongen feit ca de groote verrassing was, die deze party tot een verlovingsparty moest stempelen. Een en ander werd recht hartelijk door Johanna en daarna, zy het dan ook tegen wil en dank, door het schandaal vreezeude ouderen paar Von Puttkammer bevestigd. Na afloop der party moet er tus schen het oude en het jonge paar nog al het een en ander gezwaaid hebben maar de zaak was in orde, en bleef in orde. Het laboratorium van Albert Alex ander, in de nabijheid van Köniugs- berg, is in de lucht gevlogen. De eigenaar en twee bedienden kregen brandwonden en werden oen eind- weegs weggeslingerd. Van het ge bouw is niets meer over. Eene misdaad. Aan de Westkust van Zuid-Italië! tusschen Positana en Sorrert, op het kleiae schiereiland, dat tegenpver het j eiland Capri de golf van Napels van die van Salerno scheidt, is een vrouw van een hooge rots afgestort en dood, met verpletterde ledematen, aan het strand blyven liggen. Dit deelde haar echtgenoot mede, toen hij 's avonds van een uitstapje, dat hy met haar oudernomen had, alleen terugkeerde. De man heet Posse! of Bessel en is waarschijnlijk een Duitscher, de vrouw is een Engelsche van voorname af komst. Het leven der vrouw was voor ren flauw te onderscheiden, terwijl de spitsen van deze laatste in 't duister gehuld waren; en het geheele gebouw had één en dezelfde tint, waarin de ver- lichte vensters als schilderijen tegen een muur uitkwamen. Dalrymple tuurde en tuurdedaarop vielen zijn koude oogen op het opgewonden gelaat naast hem 1 en toen namen zij een zachtere uitdruk- i king aan. „Gij kimt je gerust stellen," zeide de squatter. „Ik zal niet lang blijven." „Wat meent gij riep Jack uit. „Ik hoopt dat gij zoolang zult blijven als ge kimt." „Gij misschien, maar je vrienden niet." „Laat mijn vrienden naar den drom mel loopen „Niets zou ik prettiger vrinden, maar het is niet practisch. Daarenboven zijn ze meer van je geworden dan alleen vrienden; het zijn haar familieleden. En rij mogen den man, die eens je oude baas was, niet graag lijden; hij belee- digt hun trots „Mijnheer Dalrymple. „Genoeg er over, mijn jongen. Ik weet mijn kamer te vinden en ga slapen. Wij zullen er morgen nog wel eens over pra ten, maar mijn plan is gemaakt. Goeden 250.000 lire by eene Engelsche ver zekering-maatschappij verzekerd en dit wekte verdenking tegenover den echtgenoot. Zoodra deze 's avonds van het ongeval kennis had gegeven, begaven zich carabinieri naar de plaats des onheils. Men vond het lyk der jonge vrouw op een diepte van 40 M. Ambtenaren van de levensverzeke ring- maatschappij „Urbaine" stelden een scherp onderzoek in. De autori teiten te Salerno gelooven aan een misdaad. De man heeft na het onge val geen hulp ingeroepen van een drietal lieden die hy op 500 M. af- stands van de plaats des onheils ont moette eu boeren moeten gezien heb ben, dat hy met de vrouw geworsteld heeft, en haar naar den rand van den afgrond heeft gesleurd. Drie jaar geleden heeft dicht by deze plaats een Fransche markies een knaap naar beneden geworpen, die eveneens omkwam. Uit Kopenhagen seint men dat Jutland en Funen door een vreese- Ujken storm en onweer zyu bezocht. Vele gebouwen werden door den blik sem getroffen39 boerderijen en 13 huizen braudden af en 6 personen verloren het leven. Iq de kolenmijn Kasimir, te Niemoe, (Polen^ die oudergeloopen is, moeten 300 arbeiders zyn omgekomen. Kostbare geschenken. Geen kerkvorst heeft tijdens zyn pausschap zooveel geschenken ontvan gen als Leo XIII. Katholieke bladen geven van deze de volgende opsom ming 28 met de kostbaarste edelge steenten bezette tiaren, 319 gouden kruizen met niet minder kostbare juweelen, 1200 bekers van goud en zilver, 81 ringen, waaronder die van den Sultan een waarde van 500,000 lire vertegenwoordigt. Verder een groote diamant van president Kruger, die op 20 millioen lire wordt geschat, 16 pastoralen van goud rijk met ede! steenen bezet; 884 offensoriëu van goud en zilver, 7 gouden en zilveren beel den en nog een duizendtal kunstvoor werpen. De gezamenlijke waarde van deze voorwerpen wordt op 50 millioen lire geschat. De geldsommen die de paus voor de kerk heeft verkregen en beheerd, zullen voorzeker niet achter staan by den kerkelyken schat van 40 millioen lire die Pius IX had be spaard. De geschenken van den paus zullen na zyn dood vereeuigd worden in een museum dat zyn naam zal dragen. Telegrafeeren zonder draad. De Marconische telegraaf zonder draden is verleden week onophoude lijk gebruikt, door den prins van Wa les tusschen het koninklijk jacht „Os borne" dat voor Cowes lag en het kasteel Osborne. De prins kon zon der maDkeeren der koningin en an dere bloedverwanten op deze wyze telegrammen zenden. Op het jacht was een mast van 83 voet, aan den oever een van 1! 5 hoogte opgesteld, de afstand tusschen beide raasten be droeg twee Engelsche mijlen. Beide punten waren voor elkander niet zicht baar, daar zy gescheiden zyn door een heuvel. Merkwaardig is nog dat ook gedu rende de vaart van de „Osborne" op het jacht telegrammen van „Osborne' House" ontvangen werden. Verpleging van gewonden. Het nieuwe kamp te Montauk Point, j schrijft dr. Max Wolff uit Washing- ton, waarheen thans allen, die te Cuba aan heimwee lijden, tot borstel van gezondheid worden gezonden, wordt hoe langer hoe voller; elki transport brengt nieuwe bewoners aan. Desondanks is nog het ge heele kamp een eindelooze cfiaos. De regens hebben alles doorweekt, zelfs de kleederen en dekens der zieke manschappen. De tenten zyn nog niet aangekomen of nog niet. opgesteld, en de houten huizen, waarvan een geheel stadje zou gebouwd worden, zyn nog niet opgericht, omdat de timmerlieden, nog voor ze met den arbeid begonni-n waren, het werk staakten. Het gebrek aan water was zoo groot, dat de manschappen van dorst schreiden. De geneeskundige staf meende, dat water ui.;t gezond voor de zieken was, eu dat deze uitsluitend melk moesten nacht „Ik ga met u mee naai- binnen." „Zooals je wilt." Zij namen voor de deur van Dalrym- ple's kamer afscheid van elkaar. „Het zou een wreede teleurstelling voor me zijn, als ge nu reeds gingt." zeide Jack den squatter de hand schud dend. „Ik ben er van overtuigd, dat gij u in mijn vrienden vergist; Olivia bv. heeft zeer hooge gedachten van. u. Maar morgen kunnen wij er nog eens over prak ten dan zal ik u de schilderijen laten zien, vergeet 't niet. Tot zoolang, tot weerziens, mijnheer." „In elk geval ben ik morgen je man, Jack. En wij zullen dan de schilderijen eens nauwkeurig bekijken." Maar Jack was geëngageerden dit begreep hij eerst goed den volgenden morgen. Olivia troonde hem steeds mee, daar had rij haar reden voor. Het paar tje besloot een morgenwandeling te ma ken. Maar geen van beiden haddon een horloge meegenomen en zoo strekte de' wandeling zich mijlen ver uit. Zij kon den de stalklok niet meer hooron slaan,1 vérgaten, alles" en allés om zich heen en kwamen zoodoende veel te laat voor de lunch. Lady Caroline had de honneurs maar drinken. Doch er was evenmin melk te krygen en toen ten laatste een zestal emmers waren aangekomen, bleek de melk zuur te zyn geworden en de enkele soldaten die er toch van dronken raakten aan 't braken. De vrouwen brachten in dezen trearigen toestaud ten slotte hulp en vertroosting. Een aantal voorname damesleden van de „War Relief As sociation", waaronder ook miss Helen Gould, de milhonnaire, en de ener gieke mrs. Walworth kwamen in het kamp, toen de nood op 't hoogst was gestegen. Mrs. Walworth ging dade- lyk naar het provisorische hospitaal om den eerst-aanwezendeu officier van gezondheid te spreken. De dokter was zeer beleefd en roeg„Wat kan ik voor u doen raeverouw?" „Wat kan ik voor n doen?" antwoordde mevr. Walworth. „Ik bedoel", ging zy voort, „wat heeft n hier noodig, waaraan is gebrek." „Ja, hm.... wij hebben schrijnwer kers noodig..." „Nog wat anders?" „Ja, en medicijnen en bovenal melk!" „Melk. Nog wat anders vervolgde mevr. Walworth zakelyk. „Dat is voorloopig het meest noodzakelijke. Ook ziekenvoedsel." Mrs. Ws 1 worth reed dadelijk naar bet naaste tele graafkantoor en seinde uitvoerige telegrammen naar New-York. Na een half uur werden reeds waggonlaiingen waren naar Montauk Point afgezonden en den volgenden morgen kwamen zulke massa's levens behoeften aan, dat de ambtenaren sprakeloos van verwondering waren en haast aan toovery dachten. De toovery der verstandige organi satie eu ry ke middelen INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Eerste IVederlaiidsche Fabriek van P. L ENGELENBERG, Anegang- No. 8. Voor de a. s. Feestdagen offreer ik O R A N J E - B 0 U- QUETJES van echte Oi an je Immortellen, zeer fraai met groen gebonden voor Heeren voor Dames p. stuk p. stuk 5 en 10 Ct. 6 en 12l/t Ct. ANEGANG 8. C. HOEING, Ged. Oude Gracht 11, 13, 15. Uitstoomen, Verven van alle voorkomende Dames- en Heeren goederen. Aflevering als nieuw bin nen één week. 21, Anegang 21. Ontvangen de nieuwste modellen in alle genres. es* t&edstsvïïfer* Harddraverij. Aan de Woensdag gehouden hard draverij voor poneys van alle landen en rassen, niet hoogcr dan 1.45, op den Amsteldyk te Nieuwer-Amstei werd deelgenomen door 19 mededin gers. De le premie f25 „Blanche", eig. E. F. RipkeD, Amsterdam, rijder W. de Boer. De 2de premie f 10 „Kamakru", eig. D. A. van Stralen, Haarlem, rij der J. van Scheyndei. Het kronir.gssouyenir, uitgeloofd waargenomen- in- hxui afwezigheid; Dal- rympie zat ook aan tafel; eon grimmig cynische uitdrukking lag over zijn gelaat verspreid. Hij had de schilderijen in gezelschap van den knappen Claude gezien en met goedvinden van de dajnes wilde hij nu wel naar hoven gaan om rijn zaken in te pakken. „Zijn zaken! Ginsr hij dan toch weg? Jack het rijn vork en mes kletterend op- rijn bord vallen. „Ik dacht, dat je er van afwist," zeide Claude. Hij vertrekt met den middagtrein. Ik heb bevolen den landauer in te spannen, daar ik dacht dat gij hem graag op de zelfde manier wildet laten wegbrengen,, als hij gekomen is." Toen Claude zweeg stond ook Jack op en snelde naar boven. Hij vond Dal rymple bezig rijn Heeren in te pakken, waarbij niemand anders dan Stebbings- hem behulpzaam was. Jack zag den in ongenade gevallen major domo aan en zond hein de kamer uit. „Ik zou hem niet gèroepen hebben.," merkte de squatter op, even rijn bezig heid stakend. „De kérel kwam mij met tranen in de oogen vragen of hij iets voor mij doen kon en maakte rijn excu ses." (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2