PREB1KBEÜ8TEK door een Haarlerasch sportliefhebber voor den ryder van den winner, werd uitgereikt aan P. de Boer van Be verwijk. De prijs en premiën voor de poneys, die in den len omloop afgeloopeu werden, behaalden „Emma" van J. J. Griffioen te N.-Amstel le prijs „Daisy" van den Phoenixstal te Haar lem le premie; „Jonas" van S. Lam te Amsterdam 2de premie. Daarna werd een ringstekery ge houden per rijwiel voor dames en hee- ren, ieder afzonderlijk, om fraaie prij zen, waarin de prijzen als volgt uit gereikt werden Heeren afdeelingle prijs J. van Seheyndel, le premie J. Roodhart, 2e premie P. Das. Dauies afdeeling: le prijs mej. Ja- coba Ravenhorst, 2e prijs mej. Nelly Court. Wereldkampioenschappen te Weenen. Hoewel de inschrijvingen nog niet gesloten zijn voor de wereldkampioen schappen te Weenen is de deelnemiug van onderstaande renners toch reeds als vaststaande te beschouwen. Daaronder komen voor de drie oud kampioenen Reynolds, Arend en Bour- rillon. Over Meyers, ingeschreven én voor Holland èu voor Engeland, schijnt nog geen beslissing genomen te zijn, hoewel by de I. C. A. geprotesteerd is over Engelauds aanmatiging in deze. Kampioenschap over 100 kil prcfessionnals. EngelandA. A. Chase, A. E. Wal ters, J. Palmer. Duitschland: F. Gerger. Holland: M. Cordang. DenemarkenT. Eliegaard. Kampioenschap voor professionnals over 1 mijl. Engeland Meyers(l), F. W. Chinn, C. F. Barden, S. Jenkins, E. E. Parlby, A. A. Chase. Dui'schlandW. Arend. België: Yau den Born,Deleu,Bro- ca, Grogua, Protin. HollandMeyers, Jaap Eden DenemarkonT. Eliegaard. Italië: Momo. FrankrijkBourrillon, Morin, De- scbamps, Jacquelin. Cordangs mededinging hangt nog af van de Dunlop Maatschappijech ter bestaan alle kansen dat deze hem in staat zal stellen zijn uitnemende kans te verdedigen. In de amateurs-afdeelingen dingt ons land niet mede. Prins Paul Esterhazy is Maandag op 55jarigen leeftijd op zyn landgoed in Leka overleden. Hy had koude gevat, bij de wedrennen in Boedapest, en is gestorven aan longontsteking. Prins Esterhazy was met prins Auersperg eigenaar van den grootsten en voor- naamsten hindernis-stal in Oostenrijk, den z.g. Fiirsten-Ötall. Paul Esterhazy is de broer vau prins L. Esterhazy, die in Engeland met zooveel succes bezig is voor de Oosteuryk-Hongaar- sche volbloedfokkerij. Lawn Tennis. De Internationale Lawntenniswed- strijden op dö banen van „de Bataaf", te Scheveningen, welke Woensdag aanvingen, werden Donderdag onder begunstiging van goed weder en bijge woond door vele dames en heeren, voortgezet. De Hollanders hebben tot dusver weinig succes in de heeren-single en blijken vooral niet bestand tegen het spel van hunne Engelsche tegenstan ders. Van de 16 Höllandsche spelers waren er Donderdagmiddag 3 uui nog slechts tv/ee aan, de heeren H. W. A. Beukema en C. Green. Donderdagochtend werd de heer A. Broese van Groenou, die Woensdag van Hardy had gewonnen, verslagen door den Engelschman W. Howard en de heer L. A. J. Trip moest het afleggen tegen deu buiteulander Chr. Jones. Belangwekkend vooral was de kamp tusschen den beer G. F. La- bouchère en den tot dusver in dit concours onverwinnely ken oud-Engel schen kampioen J. Wilson. De Hol lander trachtte den Brit, die tot nu toe laag over het net had gespeeld, te verschalken door hooge ballen, maar 't hielp hem niets, want met onverstoorbare kalmte beantwoordde de Engelschman direct met gelijk spel, hierdoor toonende ook in deze wyze van spelen volkomen thuis te zijn. „Wilson" won met 7—56—4. De stand in de heeren-single is, dat op het oogenblik nog aan zyn de hee ren W. Howard, E. A. Phillips, C. Green, W. E. Monsey, K. W. A. Beukema J. Wilson en Chr. Jones. Heden of morgen komt 't in deze party tot oene beslissing. De prijs is een zeer fraai bewerkte zilveren beker, die driemaal achtereen door denzelfden speler gewonnen moet worden, alvorens diens eigendom te worden. De winner ontvangt echter telkens een gouden medaille. Donderdag zyn voorts verschillende andere partyen aangevangen, onder meereen heeren-double, waaraau door 11 dubbeltallen wordt deelge nomen een heeren-single met voor gift en een heeren- en 'ames-party. In de dames-single (handicap) spelen mej. B. van Akenmiss E. Lane, mevr. Blom en de dames M. en C. van Len nep. Vervolg Stadsnieuws Met het oog op de aanstaande feestelijkheden is op 29, 80 en 31 Augustus e.k. op de openbare scholon voor lager onderwijs vacantie. De nieuwe cursus op de scholen van hooger middelbaar en op de opleidings scholen, is alsdan nog niet aange vangen. Naar men ons mededeelt hoopt de Christ. ZaDgver. „Harpe Davids" op Maandag 5 September een boottocht te houden naar Marken, alwaar in de Herv. Kerk eece zanguitvoering zal worden gegeven. Daarna zal een tocht door Amster dam en het IJ plaats hebben, ten einde de voornaamste versieringen aldaar te kunnen bezichtigen, en zoo mogelyk van den intocht van de - Koninklijken stoet getuige te kunnen zyu. Was bij den laatsten boottocht het weder te ongunstig om Marken te kunnen bereiken, thans willen wy allen hopen dat het Oranje zonnetje ook op 5 Sept. niet zal ontbreken. Daar bet overgroot.e aantal passagiers, by deu laatsten boottocht, velen on aangenaam was, zal het Bestuur hier aan te gemoetkomen, door de uitgifte vau kaarten, tot de helft van het ge wone aantal te beporkon. Voor meer dere bijzonderheden raadplege men achterstaande advertentie. De Exploitatie der „Tekstboekjes" voor het Feestconcert in de Groote Kerk op 30 Augustus a.s. is door de feestcommissie overgedragen aan den Boekhandelaar D. J. van der Wilk, Groote Houtstraat 94, by wien deze van heden af verkrijgbaar zijn. Bloemendaal. Zilting van Donderdag 25 Aug. 's avonds 7\ uur Afwezig ware®, de heeren A. v. d. Hulst, met kennisgeving, en de heer A. Roozen.. Nadat de notulen van de vorige ver gadering waren voorgelezen, en goedge keurd, werd overgegaan tot behandeling van punt 1. der agenda, voorloopige vaststelling van bet bedrag der gemeente- rekening over 1897. Uit de mededeeling blijkt, dat de inkomsten bedroegen f 41,564.80 en de uitgaven f 36.638.28, zood'at er een batig saldo was van f 4926.02. Vervolgens werd voorlezing gedaan van verschillende niet betaalde posten met hunne aanmerkingenbesloten werd die als oninvorderbaar te beschouwen.. Daarna werd behandeld de begrooting over het dienstjaar 1899. Door den bur gemeester werd mededeebng gedaan, dat do stukken aan de raadsleden in den loop van de week verzonden zullen wor den. B. eox W. zouden willen voorstellen om de opcenten onveranderd te laten doch om den hoofdolijkon omslag, die f 5200 bedroeg, lager te stellen en thans to brengén op f 4000. De ontvangst voor geleverd water der Haarl. Duinwaterleiding bedroeg f 1600 en do uitgaven f 1500. Tot zetters werden herbenoemd de heeren S. N. Rynierse en F. Verdegaal, do heeren A. v. d. Hulst en C. Roozen werden gekozen als plaatsvervangers. Do heer de Waal Malefijt verwierf 2 steanmen,. De heer C. Rynierse had het verzoek ingediend om naast den weg van den lieer Eldering op zijn eigen grond een weg te doen maken van 5 meter breedte, plus 2 meter trottoir, om alsdan, dien grond als bouwterrein in exploitatie te brengen. De gemeenteraad vond geen bezwaar in dat plan de heer J. Ter Hoffsfceede verlangde, dat den heer El dering gewezen wordt op de bepalingen der rioleering en bestrating. De Amst. Waterleiding verzocht een buisleiding te mogen maken om water te brengen in de slooten en vijver van. Mariënbosch, te Sandpoort. B. en W. stellen voor goedgunstig daarop to beschikken, doch met conditie dat de Arnst. Waterleiding daarvoor 's jaarlijks f 0.25 aan de gemeentekas moet betalen. Ingekomen was een verzoek van de hoeren Boniwater, voorzitter, en IJzer man, secretaris der feestcommissie om oene subsidie van ten hoogste f 400 om de schoolkinderen ter gelegenheid van de kroning goed te kunnen onthalen. Van de ingezetenen, die toch reeds veel hadden bijgedragen, kon niets meer ver wacht worden, en volgens berekening van adressanten zou ongeveer bovenstaand bedrag nog tekort zijn. B. en W. stelden voor de subsidie van ten hoogste f 400 te verleenen, hetgeen werd aangenomen. Vervolgens werd op haar verzoek aan Mej. G. N. v. d. Wal met ingang van 1 October eervol ontslag verleend als onderwijzeres. J. L. Gelde, koetsier, die een bezwaar schrift tegen zijn aanslag in den hoofde lijk omslag bad ingediend, werd thans geplaatst in de laagste klasse. Vorder werd mededeeling gedaan, dat door Ged. Staten de geldleeuing en de koop van een stukje grond van den heer Bamaart goedgekeurd zijn. Vervolgens mededeeling van de 1ste Ned. Electrische Trammaatschappij hoe haar bestuur was samengesteld. In de gebruikelijke rondvraag wees Jhr. Bamaart op de slechte verlichting der laan op Vogelenzang, zoodat een paar heeren, die een bezoek gingen brengen aan den pastoor, over het op den weg lig gende puin vielen en zich nogal ernstig bezeerden. De burgemeester, de heer J. W. A. Irnmink, vroeg of de heeren naai den pastoor toegingen of er vandaan kwamen. De heer Bamaart noemde die vraag ongepast en zeide vervolgens, dat daar de bewoners van Vogelenzang hunne be lasting betalen, de burgemeester voor betere verlichting moest zorgen. De heer Immink wees er op, dat die laan geen publieke weg was en dus de gemeente geen palen in die laan kon slaan en geen puin daarin kon laten wegruimen, of kuilen kon laten dichtma ken, en dat de eigenaar daarvan er voor kon zorgen. Vervolgens vond hij het zeer ongepast, dat als het een publieke weg' was, de burgemeester door den heer Bar- naart voor de verlichting enz. aanspra kelijk werd gesteld. Hierna werd de openbare vergadering gesloten om. in geheime zitting over te gaan. Santpoort. Het dorp Santpoort was Donderdag in feestdos gebuidUit iedere woning wapperde de driekleur en iedor inge zet,eno was met oranje versierd. Men behoefde niet te vragen wat hiervan de reden was. Santpoort vierde het iuhuldigingsfeest. Midden in het dorp op een weiland alwaar verschillende volksfeesten ge houden werden, waren opgesteld een draaimolen, poffertjeskramen en een muziektent. Om den uitslag mede te deelen van alle volksfeesten, die go- honden werden en bestonden uit mast- klimmen, zaklóopen enz. is niet moge lijk. Des middags had een zeer geani meerde ringrydery en sleuteltrekken plaats. Des avonds had er eene algerneene verlichting plaats met lampions, het geen een zeer gezellig aanzien gaf aan het schoone dorp. De ingezetenen van Santpoort heb ben geen kosten en moeite gespaard om aan het geheel een vroolyk karak ter te geven. Tot laat in den avond bewogen zich een massa menschen langs de straat. tti's,«JWSTIJOIIIG£cS. De feesten te Amsterdam. Het beknopt, programma van de feestweek luidt: Maandag 5 September, 's Morgens 9 uur. Feestgave aau alle kinderen der lagere scholen te Amsterdam, 's MiddagBlijde inkomst van H. M. de Koningin en H. M. de Koningin- Moeder ie Amsterdam. Aankomst aan het SS. station (Weesperpoort.) te 2.15. Dinsdag 6 September. 7—8 uur. Gewyde koraalmuziek op de bazuin van verschillende kerktransen. 11 uur. Inhuldiging in de Nieuwe kerk. 2Va—4 uur. Groote Rjjtoer van H.M. de Konmcin door het versierd Am sterdam. 's Avonds. Algerneene illu minatie. Rytoer van H.M. de Koningin langs de illuminatie. Woensdag 7 September. 7—8 uur. Koraalmuziek als op 6 September. IO'/ï nor. Aubade van den Nederl. Zangersboud voor hot Paleis op don Dam. 10—3 uur. Groote Volksfeesten achter het Rijksmuseum 4'/a—6 Va uui\ Cour van gelukwensching voor autori teiten en particulieren van Amsterdam en vau de pr ovinciën. 83/4 uur. Water feesten, Illuminatie en Vuurwerk op het IJ. Donderdag 8 September. 7—8 uur. Koraalmuziek van verschillende kerk transen. IO'/ï—12 uur. Bezoek van H. M. aan de Oranje-tentoonstelling en de Rembrandt-tentoonstelling. 21/21 uur. Matinee musical© in het Concert gebouw door de Nederlandsche toon kunstenaars. H uur. Gala-voorstelling in den Stadsschouwburg. 8—10 uur. Muziekfeest in het Concertgebouw. Vrijdag 9 September. 10.40. Vertrek van H.H. M.M. uit Amsterdam. Den 22 Aug. 11. heeft W. van Leeu wen, koopman en winkelier te Rot terdam, in den spoortrein 110. 253, voormiddag 9.19 uur van Rotterdam tot Tilburg plaats genomen in een wagen 3e klasse. Bij aankomst te Tilburg vermiste hij uit de binnen borstzak van zijn jas, een zwart ver lakt lederen portefeuille met overslag en nikkelen sluiting, inhoudende4 bankbiljetten van f 300, 2 van f 200, 2 van f 100 en 9 vau f25; voorts eenige brieven en adreskaarten. Vermoedelijk is deze portefeuille met inhoud hem ontroofd uf wel door hem verloren iu den spoorwagen tus schen Dordrecht en Breda, tusschen welke plaatsen Van Leeuwen had zitten slapen. Van de vyf medereizi gers in dienzelfden wagen zyn uit gestapt een te Lage Zwaluwe, te Breda twee heeren en te station Gilze- Ryen een heër, terwijl eea ordinair gekleed manspersoon, voorkomen als werkman, die een trommel bij zich bad, is doorgereisd richt ug Boxtel. Peking. In eene part. correspondentie aan liet Vaderland lezen wij het volgende over Peking De stad Peking is verdeeld in twee scherp onderscheiden gedeelten. De bin nenstad of Tataarsche stad en de buiten of Chineesche stad. De totale oppervlakte bedraagt onge veer 25 vierkante mijlen. De geheele stad is omgeven door wallen, waarvan het fundament uit massieven steen be staat, waarboven twee muren van bak steen zijn opgetrokken. Deze wallen zijn ongeveer 40 voet hoog, 50 voet breed en loopen oon de geheele stad. Negen poorten verleenen toegang en boven elke poort is een toren van vrij schilderacktigen vorm en ongeveer 10Ö voet hoog. In het midden van de Tataarsche stad woont de Keizerlijke familie. Dit is het best onderhouden gedeelte van Pe king men noemt dit gedeelte ook wel de verboden stad omdat zij, die niet met de Keizerlijke Hofhouding te mar ken hebben er ook niet mogen binnen treden. Alle paleizen, tempels enz. daar binnen zijn minstens 600 jaar oud. Men heeft een goed uitzicht over het' geheel, wanneer men op de wallen wan delt. Bij het Keizerlijke paleis is een mooi park met een kunstmatig aartgel egden heuvel, genaamd de ..Koknheuvel" verder heeft men er verschillende tem pels en kleine paviljoens. De heuvel is merkwaardig door den tragische®, dood van een der laatste Kei zers van de Wing-dynastie, die, toen de overwinnende horden uit Mantschourije. de hoofdstad binnendrongen, zich in een van de paviljoens op dezen heuvel op hing. De heuvel heet Kolenheuvel omdat men beweert, dat er genoeg kolen in be waard worden om voor de geheele bevol- king voor maanden lang brandstof te kunnen verstrekken in. tijd van beleg. Verderop ziet men verscheidene vij vers en een prachtigen manneren brug. 's Zomers is het water met lotussen be dekt en is dat werkelijk een tooverachtig gezicht. In de Tataarsche stad bevinden zich cle verschillende legaties, alle in dezelf de straat, een paai- minuten van elkan der gelegen. Voor vreemdelingen is belangwekkend om ta zien de groote tempel van. Lawa. Dit is een Boudhaldooster met meer dan 1000 priesters. De chef van het klooster heet Gagen en is meestal afkomstig uit Tibet. Vroeger was deze tempel de residentie; van clen Keizerlijken prins. Op de bin nenplaats vindt men twee reusachtige bronzen leeuwen met enorme staarten en een urn, wel acht voet hoog. De vestibule staat vol vazen, kandela- bres, afgodsbeelden enz. en is behangen met zijden borduursels en. Tibetsche ta pijten. Men vindt ca* ook zeer kostbaar email. Verder is in Peking merkwaardig de tempel van Confuciusdeze is echter nog niet zoo oud. Hier aanbidden de Kei zer en zijn gevolg den God der wijzen. De klokkentoren bevat 5 klokken ieder van 18 voet hoog en 10 voet breed. Dan heeft men ook nog in Peking een oude Roomsche kerk, die dateert van de 16o eeuw, In de Chineesche stad vindt men den Hemelschen tempel. Een groote® steenen muiu* omringt' een lommerrijk park van honderdjarige boomen en het is hier, dat de Keizer niet waken en bid den den nacht doorbrengt, die den dag cler* groote boete-doening voorafgaat. Bij die gelegenheid worden heele ossen geofferd. Den 21ste® December van elk jaar rijdt cle Keizer in een met gele zijde be- kleecle koets, door 32 mannen getrokken, naar den tempel. Voor hem uit gaat een troep muzikanten en na hem volgen een ontzettend aantal volgelingen, waar onder alle Prinsen van den bloede, hoog- waardigheidsbekleeders enz. enz. allen te paard. Europeanen die dezen optocht zagen noemen hem werkelijk zeer imposant en roemen de kostbare kleederdracht cler hovelingen en van de Keizerlijke lijf wacht te paard. De Chineesche stad is de handelswijk van Peking. Hier vindt men de beste magazijnen. Huis aan huis toko's met plaatwerk, lampions, waaiers, speelgoed enz. enz. Ook zijn daar de Chineesche theaters en ■de eethuizen. Ik zou echter niemand ra den zich zonder gids in dezen doolhof te wagen want anders loopt men noodeloos uren lang rond te dwalen te midden van een stank, van ranzig vet en bedor ven visch. waar men al dadelijk half ziek van wordt bovendien, baggert men overal door het stof, dat in mond en oogen dringt. Dat is zoo wat alles wat men. in Pe king kan zien en lijkt dit nu niet zoo onaardig wanneer men 't leest, wie het eens in wekelijlcheid gezien heeft, spreekt anders. Deze ellendige stad is in waarheid de vuilste, cle meest geïnfecteerde, de afschuwelijkste negorij die men zich kan voorstellen. Geen straten, geen wegen en alles wat cle moeite waard is gezien te wor den, is omringd, door oude vervallen mu ren. Overal honderden halfnaakte bedelaars die in 't vuil en de stof langs dear weg liggen. Massa.'s vieze schurftige uitgehon gerde honden die met de vele varkens, die colc vrij tusschen de menschen rond? loopen, de functie van gemeente-reinigers uitoefenen. Voortdurend of modder of stof en 'daarbij een stank dien alleen 'n Chi neesche neus kan verdragen. Alle vuil van mensch on diea* wordt zoo maar voor de huizen neergeworpen en. daarin rollen en spelen de kinderen, de gezich ten bedekt met zweren en puisten BRONGEBOUW. MATINÉE op Zaterdag 27 Aug- ran 2'/241/a uur. PROGRAMMA. 1. Bumtatarata Marsch. TJnrath. 2. Ouv. Levenslust Latann. 3. Tambour-Major Metra. Walzer. 4. Hausmütterclieu Faust. Polka. 5. Fantasie die Traum der Najade 6. Ouv. Pique Dame. Suppé. 7. Toreador. WalzerRoyle. 8. Jeanen, Jeaunette et JeannetonStrauss. Quadrille. 9. Grande Marcbe-potp. Brandt. 10. Finale. t o m v a a t ra e s° i c n t R Het stoomschip Spaarndamvan de Holland Amerika Lyu, van New- York naar Rotterdam, arriv. 25 Aug. te Rotterdam. Het stoomschip Edamvan de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Amsterdam, arriv. 25 Aog. t Amsterdam. Het stoomschip Prinses Sophievan Amst. naar Batavia, vertr. 24 Aug. van Snez. Het stoomschip Smeroe, van Rot terdam naar Java, vertr. *25 Ang. van Marseille. Het stoomschip Drenthevan Rot terdam naar Java, vertr. 25 Augustus van Port Said. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam, van de Holland Amerika Lyn, vertr. 20 Aug. van Rotterdam naar Newyork. Het stoomschip Prins Wil'em V arriveerde 25 Aug. van West-Indië te Amsterdam. op ZONDAG 28 Aug. 1898 TE HAARLEM Eglise Wallonne. Voorm. 10 ure, Krop Suffrayant a Bois-le-Duc. Woensdag. Voorm. 9 ore, Muller. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. Nainidd. 5 ure, Mulder. Wo°nsdag. 'sMorg. 7 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibbèn. 's Avonds 51/2 ure, dezelfde. Luther sche Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. Woensdag. Voorm. 8 ure, Wempe. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Hesta. Woensdag. Voorm. 8 ure, de Vries. Remonstraiitsche Kerk. Voorin. 10 ure, Benit Ned. Herv. pred. te Terborg. Woensdag. Voorm. 8 ure, Tideman. Wyding van den Koninginnedag. Kerk der Broeder-gemeente Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel- tinqa. Woensdag. Voorm. 7 ure, de Blocq van Schel- tinga. Bidstond voor H. M. de Koningin. Clir. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. ure, Schotel. Woensdag. Voorm. 8'/a ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 u.ur, Godsdienstoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Knottenbelt, van Haarlem. Woensdag. Voorm. 9 Va ure, Gerih van Wijle Jr. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heeringa. Woensdag. Voorm. '0 ure, Heeringa. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Santpoort. Voorm. 10 uur, Poolman. Luth. pred. te Haarlem. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Hulsman. Nam. 3 uur Hulsman Doopsbediening. Heemstede. Voorm. 10 are, Zegers Directeur der stichting „Meer en Bosch" te Heemstede. LAATSTE BERICHTEN Door B. en. W. dezer gemeente is een scli rij ven gezonden aa.11 de Openbare, scholen waarin wordt bericht, dat a.s. Maandag, Dinsdag en Woensdag vacan tie zal worden gegeven. Toch zullen de kinderen Dinsdagmorgen de school be zoeken, ten einde eene verrassing in ont vangst te neme®, hun door de vereeni- ging ..Door Vermaak tot Nut" bereid en die Maandag daaraan voorafgaande aan do scholen bezorgd zal worden. Deze vereeniging heeft geineend, het jaarlijksch schoolfeest (achterwege te kunnen laten en daarvoor in plaats te stellen een souvenir aan de blijde inhul diging onzer jonge koningin. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig nummer betreffende den officieelen kroningsbeker, die te ver krijgen is by de firma de Wed. de Lange van Ek, moeten wy er nog by vermelden, dat by den heer Henri W. Braam Anegaog alhier, ook de gelegenheid is opengesteld reeds sinds eenige weken zich een bon voor dezen zelfden beker te verschaff en Naar wy vernemen zal de bu-ge- meester dezer gemeente gedurende de aanstaande feestdagen van 29 Aug. tot 1 September e.k. met zyae familie hier ter stede aanwezig zyn. De versieringen. Van alle kanten komen de versie ringen in de straten. Natuurlyk zijn ze nog maar in wording, geen is nog klaar, maar toch willen we er reeds nu iets van mededeelen, in afwachting van den grooten feestdag. Langs het Spaarue van de R. K. kerk af tot aan het Korte Spaarne toe zijn aan weerszijden palen geplant, door yzerdraad verbonden, waaraan vetpotjes komen te hangende brug gen zyn versierd met torens en ge kroonde W's, die ook zullen worden verlicht. Iu de Spaarnwonderstraat is de eerste hand gelogd aan een eere poort de Lange en Korte Veerstraat hebben er te zamen niet minder dan drie aan te wijzen; langs de huizen is groen aangebracht eb hangen de vetpotjes te wachten op hun ontste ken voorts treffen we or sterren voor vetpotjes en kleine vlaggentrofeeën aan. De Anegang krjjgt twee eerepoor ten, waarvan de bovenbouw reeds staat. Langs de huizen slingert zich groen, de vlaggestokken staan er byna recht overeindWanneer de vlaggen er hangen zal dit een zeer goed effect maken. Ook hier zullen tal van lichten branden. Schilden en trofeeën van vlaggen dragen het hunne tot de versiering by. Iu de Warmoesstraat verrijst een eerepoort, van natuurhoutor zyn groengemaakte palen met bloemen en sterren voor vetpotjes; in de Groote Houtstraat heeft cle Sociëteit Trou moet Blycken zich met vlaggentrofeeën eu groen getooid. Ook de Barteljorisstraat hoeft hare eerepoorten, met het, opsoorift „Leve Wilhelmina"de Kruisstraat prijkt met een overlaugsche versiering van groen on de Kruisweg met eou over- dwarsebeide straten worden geïllu mineerd. De Ridderstraat vertoont, als zin speling op haren naam, twee ridders to paard op een eerepoort, die met bloemen wordt versierd. Langs de wallen van de Nieuwe Gracht is het latwerk reeds aangebracht, waaraan de vetpotjes zullen worden bevestigd. In 't Kenau park wordt druk aan de verlichting gewerkt; in de Nassaulaan zyn tusschen de boomen jjzerdraden gespantien, waaraau lampions zullen worden gehangen. B\j de Zijlstraat verrijst er ook een eerepoort. Do eerste Zijlstraat eu de tweede Groote Hout straat hebben guirlandes vau groen over de straat; in de Schachelstraat wordt met den bouw van een eere poort begonnen en in de Kleine Hout straat zulien, ter elfder ure, de gevel versieringen van bloemen ook nog worden verlicht, dank zy bet initiatief van den heer Van Gurtzgou. De gasilluminatie van 't ötadhuis en den restaurant van Gebr. Brink maan is gereed, de breede Ged. Oude Gracht heeft niet, minder dan vier eerepoorten met groen en licht aan to wyzen; de Koningstraat prijkt mot slingers van groen. Honderden vet potjes zullen haar feestelijk verlichten. En wat van de opsomming over 'c hoofd mocht zyn gezien, krijgt in ons verslag van den feestdag zeker e a goede plaats. Op den weg Haarlem—Heemstede (van d" Houtpoort tot café het „Wapen van Heemstede) wordt Zondagnamid dag 1 uur een loop wedstrijd gehouden tusschen de heeren J. Ausum en B. Roebers alhier. Zandvoort. De Rijksveldwachter J. Kooij Czn., alhier, is bevorderd tot brigadier-titulair. Tot deurwaarder neg plaatselijke be lastingen te Zandvoort is benoemd da deurwaarder der directe belastingen. te Haarlem B. G., do heer C. van Rijssel. De lieer Tates, onderwijzer alhier, heeft eene verhooging van wedde, groot f 50 gekregen, wegens het verkrijgen dor hoofdactei. Het programma der volksspelen op 31 Augustus a.s. luidthardloopon met hindernissen, tonnetje steken, wedstrijd in het mastklimmen, zakloopen, eierloo- pen, harddraverij met hindernissen door ezels. Aangekomen badgasten. In het hotel Kuras al Mevr. Gressard, Dusseldorf. Rotheiiberg, Elberfeld, 2 pers. Dreijer, Bielefeld. Kolf van Oosterwijk, Amsterdam, 3 personen. Berkorwits, Budapest, 2 pers. Mevr. van Weeda, Amsterdam, 2 personen. Elias, Amsterdam, 7 pers. Mevr. E. Tiefenthal, Keulen, 14 pers. Groot Badhuis. Mevr. Orobio de. Castro, Amsterdam, 3 pel's.. Kerkstraat D 5. A. Meijer, Amsterdam, 3 pers. Villa Maria. Mevr. Feldmann, Bonn, 2 pers. Villa Maria. Mej. E. H. Lambers, Assen, Posfc- straat D 21. Marktbericht. Gtaan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 25Aug. 1898. Witte tarwe f 7.— k f 8.-Haver f0,— a f 0.Rogge f4.— f4.50, Chevaliergerst f 5.— k f 5.50. Wintor- gerst f4.— af4.60 Groene erwten fO.— a f 0.—op kook f0.—Kar- weizaad f 0.a, f 11Zomer ris- tarwe f 0.— f 0.— Capucyners f 0.— f0.— Roode wintertarwe f0.— f0.—. Duivenboonen f0 Af0.—, Paardenboonen f 0.—, a f 0.—, Bruine boonen f 0.—, f 0,Kanariezaad f 0.—k f 0.Jarige tarwe f0. Roode Duivenboonen f 0.— a f 0.— Koolzaad f0.— a f0,— BURGERLIJKE STAND. Bevallen23 Aug. K. Koper Kraayer d. 24. H. M. Roes tal—Wal ker d. 25. G. M. Koelemeyer—Der- nison d. 26. A- Molenkamp—de Vries z. J. C- Bon—Meyer d. N. Oostlander —Oudenaarden z. Overleden25 Aug. E. J. van Leeuwen, 5 m. d. KI. Houtstraat 26 Aug. D. C. Keetlaer 38 j. Rozen- priëelstraat

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3