Henneberg-Zijde Onderscheidingen. Volgens het gerucht werd by het overlyden van den kostganger werke lijk vergiftiging geconstateerd, doch deze aan zelfmoord geweten. De weduwe blyft thans over met een 9-jarig meisje. Reeds vele be slommeringen heeft de weduwe achter den rug. Het huisgezin werd reeds tweemaal door brand getroffen. De vader van het gezin was in het bezit van eene levensverzekering. In de buurt trok het zeer de aandacht, zoo spoedig als in bedoeld gezin drie sterfgevallen plaats grepen. De rechtbank heelt eene gerechte lijke schouwing van het lijk van de jonge dochter gelast. Zakkenrollers. Ben bekend fabrikant te Rotterdam kwam Dinsdagavond op het perron van het Station D. P. tot; de ontdek king dat zijn beurs uit zyn zak was verdwenen. Een oogenblik later lag zy voor de voeten van een Belg, die naar het politie-bureel werd overge bracht. Toen Dinsdagavond eene dame trein 39 (Amsterdam—Parijs) te Rotterdam veriiet, zag ze bij het uitstappen dat haar fluweelen beurs, welke aanhaar ceintuur was bevestigd, open stond. Vermist wordt een wisselbrief groot f5000. Zij had in den treiu als reis gezellin gehad een bejaarde dame. OEftfêElfê&ö K8HEUWS De Dreyfus-zaak. Naar aanleiding van het laatste nieuws betreffende kolonel Henry schryft het Rbld. Wij zijn nog in het onzekere om trent de aanleiding tot deze onver wachte bekentenis van kolonel Henry, die geheel valt buiten het programma dat deze vurige vriend van Esterhazy en van Du Paty zich had voorgesteld te volbrengen. Maar wy zien voor ons de gevolgen van deze plotselinge ont hulling De revisie, in de eerste plaats. Deze kan nu niet langer uitblijven. De minister van oorlog heeft erkend op de tribune der Kamer, dat de veroor deeling van Dreyfus onwettig is ge weest, daar geheime stukken waar schijnlijk even echt als bet document van 1896in de raadkamer aan den krijgsraad zijn medegedeeld. De Minister heeft erkend, dat voor hem de schuld van Dreyfus hoofdzakelijk bewezen was door ue documenten van 1896, en die zijn nu gebleken valsch te zijn. De redeneeringen van Trarieux en Albert Réville zijn dus meer dan ooit volkomen op de zaak toepasselijk. De revisie is onafwijsbaar. Voorts moet het proces tegen Picqjart en Leblois worden beëindigd meteen non-lieu, overmits gebleken is, dat de voornaamste getuige een leugenaar en een falsaris is. Het proces tegen Esterhazy kan een geheel ander aanzien krijgen, wanneer meu eens is afgestapt van het aprioristische denkbeeld, dat Drey fus een verrader was en das Ester hazy onschuldig. Het proces tegen Zola Nu, dat komt opnieuw voor, ditmaal zonder inmenging van den generaleu staf en onder zulke geheel andere omstandigheden, dat de triomf van de waarheid verzekerd wordt. Want Zola heeft gezegdNiets zal haar kunnen tegenhouden De nadere telegrammeu over de zaak Dreyfus zijn zeer belangrijk. Zy luiden als volgt: De minister van oorlog Cavaignac had zoodra hy in het kabinet bad zit ting genomen een nauwkeurig onder zoek betreffende de Dreyfus-aangele genheid gelast, dat leidde tot de ont dekking dat bet stuk, door hem in de Kamer voorgelezen, valsch was. Kolonel Henry werd in het kabinet van den beer Cavaignac ontboden en bevestigde eerst de echtheid van het hem gotoonde stuk, doch ten slotte bekende hy dat hy het 'geheel en al zelf gemaakt had. De minister gaf toen last hem in hechtenis te nemen. De overtuiging van het kabinet ten opzichte van de schuld van Dreyfus is in geenendeele geschokt. Het mini sterie is vast besloten alle schuldigen te treffen, van welkea rang of stand zy ook zyn. Kolonel Henry zal voor een krygsraad terecht staau. Men vraagt zich af, of de arrestatie van kolonel Henry het gevolg is van een persoonlijke enquête van Cavaig nac, en of hy op het spoor is gebracht door de instructie van den rechter Fabre of door den raad van onderzoek tegen Esterhazy. De meeningen zyn daarover verdeeld. Het idee van kolonel Henry schijnt geweest te zyn, dat het noodzakelijk was de bewijzen der schold van Drey- ius met een te vermeerderen, tiet valsche stnk dat by gemaakt heeft, vertoonde, vergeleken met een echt stuk, by opvallend licht niets afwij kends, maar tegen het licht gehouden, zag men dadelijk dat het valsch was, daar de ruitjes van bet papier anders (varen. Ontkennen baatte niet langer en zoo viel de falsaris door demand. De stad is kalm, en men maakt zich niet druk over het geval. De anti-Dreyfus bladen trachten de be- teekenis van het bedrijf van Henry te verzwakken, de Dreyfus-bladen verheugen zich over de ontdokking. De Tern/ps zegt dat Cavaignac er door een persoonlijke enquête is ach tergekomen. De Intransiaeani is het eenige blad dat niets over net geval zegt. Generaal De Boisdeffre, de chef van den Generalen Staf, heeft aan minister Cavaignac een brief geschre ven waarin hy zegt dat hij, daar zijn vertrouwen was misleid door kolonel Henry, een valsch stuk voor echt verklaarde en by bijgevolg verzoekt ontheven te worden van zyn fnuctiën. Cavaignac antwoordde met het ver zoek dat Boisdeffre zou aanblyveu en met vertrouwen te betuigen in zyn eerlijkheid. Boisdeffre bedankte hem, maar handhaafde zijn verzoek om ont slag. Men zegt dat generaal Renouart hem zal vervangen. Een nota van Havas meldt, dat, naar Woensdag bekend werd, kolonel Henry zelf moord heeft gepleegd in Mont Valérien. Hheeft zich de keel afgesneden. Woensdag werd ministerraad ge houden onder voorzitterschap van presidont Faure. De minister van buitenlandsche za ken las de circulaire van graaf Moe- rawjeff voor. De minister van oorlog besprak de gevangenneming van kolonel Henry en liet het ontslag van ma joor Esterhazy teekenen. Volgens de Soir was de zitting van den ministerraad zeer bewogen. Miuister Delcassé werd heftig aan gevallen door een zijnor collega's die verontwaardigd was, dat by onbekend was met de plannen van den Czaar. De heer Delcassé antwoordde dat de Russische kanselarij zich niet had verwaardigd hem in kennis testellen met de circulaire van graaf Moerawjeff. Verschillende ministers gaven als hun meeuing te kennen, dat de herziening van het proces-Dreyfus on ver m y d e 1 ij k is en verlangden het ontslag van verschillende hoofden van den generalen staf. Minister Cavaignac verzette zich krachtig daar tegen en dreigde zelfs met aftreden. De zitting werd om tien uur opge heven zonder dat een overeenstemming was verkregen tusschen de ministers. Uiting van waanzin. Van de impériale van een omnibus van de lyn Batignolles—Odéon te Parys wierp Dinsdag een netgekleed heer plotseling een lasso narr een oude vrouw die op straat liep, waar door de vrouw viel. De hoer werd dadelyk naar het politie-bureau geleid, waar by ver klaarde, dat hy een lasso had ge worpen naar een krokodil, die li6m sedert een uur vervolgde. De mau bleek aan vervolgingswaanzin te lyden en is naar een krankzinnigeu gesticht overgebracht. De pest in Indiè. In den afgeloopon week zyn in het presidentschap Bombay 2 00 pestlij ders overledeu, waarvan 156 in de stad zelf. De districten Dharwar en Belgaum zyn het hevigst aangetast. Te Kuraebee en Kalkutto is de toestand onveranderd. In Haïderabad is de ziekte opnieuw uitgebroken. Uit Bulangore en uit Guntakal in Madras worden sterfgevallen van pestlijders gemeld. Te Leipzig heeft 's morgeus te zes nar een metselaar zich, met een ge laden revolver gewapend, in de kamer van zyn drie dochters, 20, 16 en 13 jaren oud, begeven en op alle drie schoten afgevuurd. Het jongste meisje werd levensge vaarlijk in de borst getroffen, de twee anderen bekwamen lichtere verwon dingen. De moordenaar, die met zyn vrouw in onmin leefde, was sedert langen tijd werkloos en trok zich dit zoo aan, dat by iu zijn geestvermogens gestoord werd Vandaar de misdaad. «s£§«3rem H.aawssfc Naar wy vernemen zullen de toe spraken door Dr. G. J. v. d. Flier voor onze Koningin te houden in de Groote Kerk te' 's-Gravenhage, by gelegenheid van H. M. Verjaardag (31 Augustus) en van de „Kerkelijke Plechtigheid" na de Inhuldiging (9 September, het licht zien by den Uit gever W. A. Beschoor te 's-Graven- tiage. -3p©g*t eii% Taylor, de negerfietser, beeft op de Manhattan-baan te New-York den kleinen Michael geslagen. Zy reden driemaal een mijl, standing start. Mi chael won de eerste, Taylor de beide andere manches. De laatste reed hy in 1 min. 41.2/5 sec., aldus het we reldrecord brekend. ig Stad ®naeuw?s De Godsdienstoefeningen. In de Groote Kerk werd de dienst geleid door Ds Knottenbelt. Als tekst was gekozen Psalm 118 vers 24 en 25. Na de preek werd staande gezongen, Psalm 103 vers. 9, waarna, bij liet ver laten van het kerkgebouw bet orgel bet Wilhelmus speelde. Onder de aanwezi gen bevonden zich o.a,. de Commissaris dei* Koningin, de burgemeester dezer gemeente, en andere autoriteiten. In de Gereformeerde Kerk, waar de dienst werd gehouden door Ds. Mulder, werd ook bij het uitgaan bet Wilhelmus gespeeld. In de Luthersehe kerk, waar ds. Wem- pe zijne rede hield, werd bij do aanvang dor godsdienstoefening het Wilhelmus door het orgel gespeet en bij het ver laten der kerk bet volkslied. In de kei'k der Broedergemeente werd do preek gehouden door Ds. de Blocq van Scheltinga, terwijl de godsdienst oefening werd opgeluisterd door het fan farekorps van den heer Rülü, dat bij den aanvang het Wilhelmus en bij het einde het Volkslied speelde. In de Christelijk Goref. gemeente, wora de toespraak door Ds. Schotel ge houden. In de Waalsche kerk werd de gods dienstoefening geleid door ds. Muller. Bij het begin van den dienst werd het Wilhelmus, bij het verlaten der kerk het volkslied op het orgel gespeeld. In de kerk van O. L. V. Rozekrans aan het Spaaxne werd een plechtige mis gecelebreerd door den Hoogeerw. Heer P. J. Thunnissen, geassisteerd door twee eerw. heeren kapelaans. In de Nieuwe St. Bavo en in de kerk van den H. Joseph aan de Jansstraat werden eveneens plechtige diensten ge houden. Heemstede. Heden werden de inhuldigi-gsfees- ten te Heemstede gevierd. Te half negen werd een optocht gehouden door 600 schoolkinderen naar de naald aan het Manpad. Daar werd een lied gezongen getiteld „Witte van Haem- stede. De burgemeester, in ambts gewaad gekleed, herdacht de dappere mannen, die daar gestreden hadden. Een der kinderen legde daarna een krans aan het monument. Verder werden op het feestterein kinderen en volksspelen gehouden, terwyl de avond met een schitterend vuurwerk en illuminatie zal worden besloten. Door de 94 jarige juffrouw E. Tulkens werd een Wilhelmina-booin geplant. Eenige kinderen boden een portret van de Koningin voor de raad zaal aau. Wegens het late uur kon een volledig verslag niet meer worden opgenomen. Dit volgt morgen. Bennebroek. G steren werd door de Ned. Herv. Gemeente alhier een telegram verzon den aan H. M. de Koningin Wilhel- mina. Bij bot eindigen der Godsdienst oefening welke ter herdenking van den verjaardag van H. M. werd ge houden, en weike zeer druk bezocht was, las de_ voorganger Ds. J. A. Gerth van Wyk den inhoud voor. Overveen. Posterijen en Telegrafie. De Directeur van het postkantoor te Overveen verzoekt ous ter kennis te breDgen van belanghebbenden dat de in een vorig nummer vermelde gewyzigde dienstregeling van zyn kantoor plaats zal hebben op Zater dag a.s., zynde de dag waarop in zyne gemeente het kroningsfeest zal wor den gehouden. Spaarndam. Woensdag is uit de Kolk het lyk opgehaald van een 2i-jarig arbeider uit Asseudelft, die by de feestelijk heden j.l. Zaterdag is verdronken. Beverwijk. B. en W. stellen den gemeenteraad voor tot het aausiniten der gemeeute met het iuiercommunaai telefonnet. Halfweg. Dinsdag was het feest voor de kin deren der openbare lage schooi alhier, dat van 's morgens 9 tot 's avonds 7 duurde. Ruim werden zy daarby getracteord en van mooie prijzen en geschonken voorzien. De eere-medaille der Or.inje-Nassau orde in goud is by kon. besluit ver leend am, ,1. Bijleveid, stationschef by de H. S. M. alhier. Haarlemmermeer. By het uitgaan der Herv. kerk te Hoofddorp op 31 Aug. j.l. maakte de predikant der gemeeute bekend, dat iiem namens H. M. de Regentes voor de armen der Herv. gemeente eene gift was gezonden van f 160. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 1 Sep. P. H. v. d. Eykhof en K. v. Eeden. M, H. Beeke laar en A. Berghuis. M. Lugt en C. A. Huyser. C. J. A. Krnyt en J. C. Fabritius. Getrouwd: 1 Sept. J. L. van Dijk en V. H. v. d. Woude. J. J. C. v. Dijk en E. Wierda. S. Blazer en M. J. v. Klaveren. Bevallen: 29 Aug. J. Yiets—de Hartog z. 30. A. M. Dreyer—Kockel- koren z. G. Büthler—v. d. Leek z. J. A. Guske Rybroek M. L. Duisterhof— Hendriks d. A. Jonker— IJff d. 31. E. v. d. HeidenKroese z. F. A. W. v. BorkHoskamz. W. C. v. Bragt—v. Muyeri d. A. S. L. M. RipLandman z. B. de Vries— v. d. Veen z. C. v. Etten—Wester z. 1 Sept. E. Mv Gigeugack—Victor (1. T. L v. Vlierten—Weber z. Overleden: 30 Aug. J. L. Jansen Vogels 35 j. Gasthuisvest. Hl. C. Smit 13 m. z. Moleusteeg. H. J. Haverkamp—v. Delden 71 j. KI. Houtweg. E. VV. Lente-link 4 m. z. Spaarnw.str. M. E. Arons 71 j. üar- menjansweg. LAATSTE BERICHTEN De zaak-Dreyfus. Generaal Gonse is uit zy-ambt en majoor Esterhazy uit den dienst ont slagen. MARKTNiEÜWS Haarlem, 1 Sept. Aangev. Verk. Prijs. Aard. 147 HL. 147 HL. f2 f *3 Vpp. 38 IIL. 23 HL. f7,— f 10,— P '.ren 75 HL. 75 HL. f7,- f12 Sn'ijbooneu 583 md. 583 mand f 0,80 f 1,20 Heereboonen 427 mand 427 mnd f 0,75 f 1,30 Op de veemarkt alliier zijn aange voerd3 Koeien f 175 k f 100, Gras kalveren f a f 23 N. Kalveren f 12,k f 8.20 Schapen f 18.— a f 15.— 00 Lammeren f a, f .0. 0 Pink f a f2 Paarden. 0 vette Kalveren f af0 Stier fO.— Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 3 1 stapels, uit makende 4213 kazen, wegende 7762 Kilogrammen. Hoogste pry's per 50 K. G.f23.— Pers Overzicht. Een groot aantal bladen zijn ter gele genheid van de meerderjarigheid van H. M. Koningin Wilhelmina in feestgewaad verschenen of hebben extraraximmers uitgegeven. Op dit gebied 19 zeer de aandacht waard het extranummer der Nieuwe Rott. Ct. Dit bevat o.m. een portret van Ko ning Willem III met het prinsesje in 1881, naar een tot nu toe niet gepubli ceerde photografie. en een reeks van overzichten, betrekicing hebbende op het door H. M. ontvangen onderwijs met portretten der leermeesters. Het genoemde, blad wijst- er op, dat voor Koning Willem III, toc-n hij de kroon aanvaardde, dc hemel niet onbe wolkt was. „En Wilhelmina.vindt een volk, dat met zijne instellingen gelukkig is, eene welvaart geniet als in geen twee eeuwen zijn deel is geweest, in weten schap en kunst zijnen ouden roem her wint. De schatkist, geen zorg barende orde in financiën.het vertrouwen onge schokt. In de koloniën allerwege de vrije nijverheid opbloeiende; de millioenen bruine onderdanen geregeerd met een handvol bajonetten; inlandsche vorsten, hex-waarts getogen om bewijzen van eer bied neder te leggen aan de voeten, der achttienjarige Koningin en op Noord- Sumatx-a de dag nabij, dat de spiezen tot sikkelen geslagen zullen worden, en het overal vrede zal zijn in Harer Majest-eits Koninkrijk. „De groote vraagstukken, die zoolang den staatkundigen dampkring gedrukt en beroerd hebben, zijn opgelost of dreigen geen gevaar méér. De stoimen van den .schoolstrijd zijn tot xust gekomen. De koloniale geschillen verdeel en het land niet meer in twee vijandelijke kampen. Het nieuwe kiesrecht is in werking. De belastingen zijn geregeld in den zin van het recht. Da wet op den dienst plicht, ..de lxcoge wet van liefde, plicht ca cere," is afgekondigd. Het is, alsof voor Wilhelmina alle steenen, waaraan zij haren voet zoxi hunnen stoeten., uit den weg geruimd moesten zijn. opdat zij al Hare krachten zou kunnen wijden aan Ixet groote probleem van Haren tijd hoe aan de misdeeldeh en verwaar- .oosden onder haar volk een beter lot te bereiden. Een ontzaglijk probleem, en dat van meer dan één geslacht den vol len dienst zal vergen, maar dat wat een geluk de partijen meer vereenigt dan verdeelt, en aan de kroon nieuwen luister belooft.'' Wanneer zich ondanks alles op den achttienden jaardag van koningin Wil helmina geheel het Nederiaaidsche Volk tor blijde feestviering opmaakt, dan acht De Tijd daarin het bewijs voorhanden, lioa innig ons volk als geheel genomen overtuigd is van het heil ons in de grondwettige monarchie beschoren, hoe diep een aflceer elke poging zou ontmoe ten, dia werd aangewend om den band te verbreken, welke ons Vaderland aan het roemrijke stamhuis van Oranje-Nas sau verbonden houdt. In aansluiting van het schrijven der bisschoppen brengt het blad hulde aan do Koningin -Regentes. „Dank aan haar werd niet enkel de geest van het jeug dige Koningskind, dat op den droevigen 23sten November 1890 als eenige loot van den gotoisterden Oranjestam over bleef, verrijkt met al datgene wat haar voor de taak, die haar wachtte, moest bekwamen; nxaar tevens werd in haar ontwikkeld de zin voor godsdieixst, ge rechtigheid, liefde, in één woord voor alles wat in later tijd èn lxaar zelve, èn haar volk ten goede zou komen in de vroomheid, het rechtsbesef, dc zelfver- loochende kracht der Koningin. Door haar leex-de zij het voJc kennen, maar tevens zich zelve beheerschenin haar voorbeeld vond zij wat aan moeizame plichtsbetrachting, nauwlettende zorg, kalme beradenheid, in vorstelijke palei zen eindeloos meer dan in de woning van den eenvoudigen onderdaan, moet wor den beoefend, dag aan dag, zonder ver tragen rusteloos, altijd door. Van haar leex'do zij de armen en geringen liefheb oen, bezoeken, vertroosten., bijstaan naar hofc beste vei-nxogen en daarmee de zexx- ng vervullen, die, naar het gebed der Kerk, den rijksstaf niet enkel maakt tot het symbool van xxxacht en waarheid, maar tot een zinnebeexd ook van barm hartigheid en mededeelzaamheid jegens allen, die de hulp hunner Koningin meer dan aixderen nog behoeven.*' Het Haagsche jJagblad wijst er op, dat Koningin Wilhelmina den schep ter voeren zal over dat Volk, dat Haar van do wieg af aanbad. Vrexxgdekreten weer- kliulcen, heilbeden stijgen omhoog, Ne derland dankt God zóó bevoorrecht te zxjn, zóo uitverkoren, zóo gehxldrig! „Doch nog ïxx een ander opzicht rast op oxis een zware plicht van dankbaar heid. „Wanneer zeldzaam een volk zoo eens gezind was in de vereexlng van zijn jeug dige Kroondraagster, mogen wij niet Haar vergeten, die mot nooit falend plichtsbesef Haa.r Dochlter deze ven eering zoo overwaardig wist te maken.. „Op jeugdigen leeftijd voor de zware taak van Moeder en Regentes van het Koninklijk geplaatst... hoe vele vrou wen zouden niet te veel of te weinig heb ben gedaan De geschiedsch lij var zal later met bewondering op de historische persoon van Koningin Emma terugzien. -—J zal steeds blijven voortleven als een model van plichtsbetrachting mot opof fering van eigen persoonlijkheid. Men zal in Haar steeds zien de superieure Vrouwe, die door Haar warm hart- en koel verstand zoo juist Haar taak wist te begrijpen en daar zoo geheel in op ging- „Van den eersten dag van het regent schap tot den laatste, is koningin Emnxa xxitsluitend Regentes eix Moe-der geweest. Al Haar groote gaven stelde Zij uitslui tend ter beschikking van. deze twee plich ten, in waarheid slechts één plicht voi-- nxeaxde." In da reeks van. hartelijke artikelen waarmede do Duitsehe pers de troonbe stijging van koningin Wilhelmina be groet, zegt de officieuse Norddexxtsche Allgemeine Zeitung o. m. „Een zorgvuldige opvoeding heeft de jonge Vorstin voorbereid tot haar ver heven roeping. Waar zij ook onder haar volk verscheen en daarmede in aanra king kwam, heeft haar bevallige verschij ning de harten veroverd, en. zoo is de liefde der Nederlanders met hun Koning in, nu zij den troon harer vaderen be- stijgt, Ook Duitschlaud neemt levendig deel ixx deze gebeurtenis het stelt te hartelij ker belang in Nederland en zijxx lot naar mate iix den laatstexx tijd ook in Neder land de gezindheid tegenover Duitsch- laaxd hartelijker geworden is. Stamvex-- wantschap verbindt ons aan dat krach tige volk. Zijn geschiedenis, vol strijd en roem, sedert de Duitsehe prins Wilhelm van Nassaxx, de Zwijger, zijxx xijke talen ten wijdde aan de onafhankelijldxeid der Ned ex-landen en de grondvester werd van de dynastie der Oranje's vertoont al die trekken van heldhaftigheid en zelf opofferende volhardiixg, die den Ger- maansclxeu volksaard kenmex-ken. ^n gezond iu merg en bloed is het Neder- landsche volk geblevenAan de zee heeft het zijn welvaart ontworsteld, het land bloeide, de ovorzeesche bezittingen gedij den, de vooraitgan"' is eeuwenlang, tot heden toe. ongestoord gebleven. Het is dan ook een goed en wijs ge ordend erfdeel, waarvan de joxxge Ko ningin nxx bezit neemt. Dat zij dat erf- dee. goed zal bestieren en door haar re geering voortdurende welvaart zal bren gen over baar land, daax-voor staat ons borg dat zij eene telg is uit het stamhuis van Oranje, dat uit DuLschen bodem weex"sta.xxdsvermogen en kracht putte, met gx-oot staa.tsma.ntalent begaafd is ge weest en den grondslag gelegd heeft voor Nederlands bloei. Duitschlaud brengt der jeugdige en lieftallige Ko ningin den oprechten wensch dat haar x-egeex-ing altijd gezegeixd zij en in innige harmonie met het sterke volk en tot heil des lands, ondex* de zinspreuk van haar Huis. „Oranje boven f" Bij Koninklijk Bes luit van 31 Aug. is verleend aan Hare Ma jesteit de Koningin-Moeder liet grootkruis in d^ orde van den Nederlandsclien Leeuw en liet grootkruis in de orde van Oranje Nassau. Bij Koninklijke besluiten van 31 Aug. ziju benoemd tot grootkruis in de orde van den Nederlandsclxeai Leeuwmr. A. van Naamen van Eemnes, voorzitter van de Eerste Kamertot Minister van Staat mr. J. G. Gledchman, voorzitter van do Tweede Kamer. tot gx-ootkmis m de orde van Oranje- Nassau jhr. mr. W. M. Sehox-er, vice- president van den Raad van State, lid van den voormaligen Raad van Voogdij van H. M. de Koninginmr. W. Ixxron van Goltstoin van Oldenaller, lid en voorzitter van den voormaligen Raad van Voogdij van Hare Majesteit de Ko ningin tot groot-officier in de orde van Oran- je-NassaxxC. ten Bosch, vice-admix-aal tot commandeur in de orde van den Nederlandsclien Leouwmr. F. B. Co- ninck Liefsting, president van den Hoo- gen Raad der Nederlanden, lid van don voormaligen Raad van Voogdij van Hare Majesteit de Koninginnu*. C. Polis, procureur-generaal nj den, Hoogeu Raad der Nederlanden, lid van don voormali gen Raad van Voogdij van Hare Majes teit de Koningin nxr. J. F. T. van Val kenburg, president van liet gerechtshof te Amsterdam; M. A. Perk, president van de synode der Ned er la ndsclxe her vormde kerk, predikant bij de Waalsche gemeente te AmsterdamII. van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht; nu-. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slootem Commissaris der Koningin in Friesland; nu*. S. A. Veiling Meinesz, lid van de Eerste Kamer, burgemeester van Amsterdamdr. IIG. van do San- do Bakhuyzen, voorzitter van de afdeo- ling wis- on natuux-kunde van de Konink lijke Academie van Wetenschappen, hoogleeraar aan de Rijks-Univorsieit te meidendr. H. Kern, voorzitter van do af deeling letterkunde van do Koninklijke Akademie vaxx Wetenschappen, hoog leeraar aan do Rijks-Un.iversitoit te Lei den; P. W. Janssen, oud-dii-ectt ur dei* Delimaatsehappij te Amsterdam. E. W. Jbaron Six van Otexicelc. pre sident dei* Al gem eene Rekenkamer, Lid van den voormaligen Raad van Voogdij van Hare Majesteit de Koningin.nxr. N. P. van den Berg, president der Ne- derlandsche Bankdo luitenant-gene raal J. W. Bei'gajisius, inspecteur der artillerieT. P. Virulv, lid van de Ear- s.e Kamer; jlxr. mr. J. Röell. lid van de Eerste Kamer, lid en secretaris van den voormaligen Raad van Voogdij van Hax-e Majesteit de Koningin J. J. van Kerkwijk, lid van de Tweede Kamer; dr. R. P. Mees lv.Azn.. lid van de Twee de Kamermr. W. F. H. von Woc-kln r- Hn, gezant te Washingtondr. O. Snouck Hurgronje, adviseur voor Oos- tersche talen en Mohammedaansch recht. M. F. Wellan, hoofdinsp. v. d. Rijks waterstaat te 's GravenhageJ. P. Ha- velaar, dir.-gen. der posterijen en tele grafie te 's Gravenhage. Tot commandeiu- in de orde van Oran je-Nassau F. K. Engelbrecht, schout bij-nacht; J. Spanjaard, sclxout-bij- nacht, titulair, insp.-generaal van het loodswezen; C. L. Loder, directeur van scheepsbouw jhr. mr. P. H. Gevers Deynoot. directeur van het Kabinet dei- Koningin J. Mans, kunstschilder te 's Gravenhage; H. W. Mosdag, kunstschil der ts 's Gravenhagejhr. mr. C. H. Backer, voorzitter van do hoofdcommis sie van ingezetenen voor de feestelijke ontvangst van H. M. de Koningin te Amsterdam, bij gelegenheid van H. M. inhuldiging binnen Amsterdam ixx 1898; M. J. II. van Lier, consul-gen oraal te Parijs; mr. J. J. do Meijier, procureur- generaal bij het gerechtshof te Arnhem di*. C. P. Tiele, hoogleoraar, voorzitter van de commissie voor de zaken der Re- monstrantsche Broederschap te Leiden mr. J. Ph. v. Bosse, lid en voorzatter van den Raad van. Toezicht op de Spoor wegdiensten te 's Gi-avenhagemr. A. J. Kramer, secretaris-generaal van het de partement van ooi-logA. N. J. M. ba ron van Brienen van de Groote LLndt, lid van den. voormaligen Raad van Voog dij van Hare Majesteit do Koningin. mr. C. J. A. Heydonrijck, lid van den voormaligen Raad van Voogdij van Ha re Majesteit de Koningin. Tot grootkruis in de orde van den Nederl. Leeuw, jhi\ C. H. A. van der Wijck gouvom.-genei-aal van Ncderi.- Indië. Tot conxmandeiu- in de orde van Oran je-Nassau: Zijne Hoogheid Mohamad Adil Chalifatoel Moeminin, Sultan van Koeted; dr. M. Treub, directeur van 's Lands plantentuin te Buitenzorg. Tot ridder in de ox-de van den Ne derl. Leeuw, W. J, H. Prinzen, W. Mer- kelbach, jhr. F. X, J. van Nispen tot Ponnex-den, jhr. nu-. L. C .C. O. M. van N'ispen en D. Knol Welt, allen lid van de Eca-ste Kamer der Statcn-Generaal G. Zijlma, B. L. Tijdens, dr. P. H. Roes- singh, H. Pyttersen Tz., F. Lieftinck, W. M. Houwing, F. T. J II. Dobbel- mann, B. H. Heldt, .J. M. Pijnacker Hordijk, S. M. II van Gijn, mr. A. P. R. C. baron van der Borch van Ver- wolde, mr. C. Lucasse, L. D. J. L. de Ram, jhr. J. B. D. van den Bereh van Heemstede, J. Th. M. Smits van Oijen, nu\ J. J. I. Harte van Teckenburg en B. R. F. van Vlijmen, allen lid van de Tweede Kamer der Statcn-Generaal' nu'. J. A. M. H. Pijls, referendax-is, chef cxer afd. Politieke zaken aan het Dep. van BuitenL. zaken; A. A. II. Boisse- vain. voorz. der Nederl. Kamer van Kooplxandel te Londen mr. L. U. de Sitter, president van het gerechtshof te Arnhem nxr. T. J. Noyon, advocaat- generaal bij het gerechtshof te Leeuwar den mr. I. Roessingh, president van. de arr.-rechtbank te Assen mr. P. M. O. H. Beerenbroek, id. te Roermond; mr. A. N. baron de Vos van Steen wijk, id. te Arnhem mr. J. van dei- Lek de Clercq, vice-pi-es. van do arr.-rechtbank zwart, wit en geklenrd van 35 ct. tot f 14,65 p. Met. ellen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 65 ct.14,65 Zijden Bastkleederen, p. robe f 8,6542,75 Foulard-Zijde bedrukt d 65 ct.3,35 Balzijde Grenadine-Zijde Bengaline-Zyde 35 ct.—14,65 65 9,35 f 1,206,45 per meter. Zijden Armüres, Monopols, Cristalliques, Moire antique, Duchesse Princesse, Moscóvite, Mar- collines, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz enz., franco en vrij van invoerrechten in huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland. i je 1 i 1* ,1, -«I liuiB. ouiicii ca onumjwus uaaacMdttiiu. uuuuci uixcipoi MJ liarti awiUJclldllU. alleen echt, indien van mijn fabrieken direct betrokken. - Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleverancier).

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3