NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De avonturen van Fripette. Hoofdagenten voor het. Buitenland: Compagnie Generate de Publicité Eirang'ere G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels ƒ0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn BloemendaalSantpoort en SchotenP. v. d. RAADT. Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; SpaarndamC. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Veisen, W. J. RUIJTER; BeverwijkJ. HOORNS; Billegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. STADSNIEUWS Eerste en tweede pagina. Haarlem10 Sept. 1898. Teleurstelling. Vrijdagmorgen stonden vrijwat men schen op het stationsperron en bij de overwegen. Ze wachtten op het doorko men van den Koninklijken trein uit Am sterdam. „Zou de trein doorrijen of stoppen?" vroeg er een aan zijn buurman. „Ik denk van doorrijen," zei de an der. ,,'t Moet aan 't Hof altijd zoo gauw gaan, in het rijtuig gaat 't ook altijd zoo hard." „Misschien laat de Koningin wel. op houden als ze menschen ziet," merkte een oud vrouwtje op. „Mensch, mensch ik wou d'r nog zoo graag eens zien met m'n ouwe oogen. Ik durfde niet naar Amsterdam, zie je, vanwegens de druk te, daar ken je op mijn jaren niet meer los en verdween, alsof hij bevreesd was, zich aanstonds over zijn mededeeling be treffende de Hollandscue- en Staatsspoor te zullen moeten verantwoorden. Kwartier voor twaalven. „Ik ga weg," zei er een. „om twaalf uur moet de Ko- i ningin in Den Haag zijn, 't is er nou kwart voor. Ze komt niet meer." Dit was het sein voor een algemeenen aftocht. De een voor, de ander na wan- delde weg, zijn best doende een opgewekt gezicht te zetten, om niet den schijn te geven alsof hij te vergeefs op iets ge wacht had. Maar het oude vrouwtje trok haar paarse jakje recht en zei, vastberaden, met haar oude stem die aan de klank van een gebarsten aardap- pelschaal deed denken„En al gaan ze nou allemaal, ik blijf wachten tot ze komt. 'k Wou Willemien zoo graag nog es zien. As ze 't volgend jaar in. Haar lem komt, zal ik er wel niet meer wezen i Feestvieren. ,De Koningin komt hier niet voor bij," zei een jong mensch, die het hoor de. „De trein gaat over Gouda naar Den Haag, net als ie gekomen is'.' Hiertegen protesteerden de omstan ders in treffende eensgezindheid. Nee, verheel je, wat wou die nog zeggen 1 Ze wisten 't zekerde Koningin ging met de Hollandsche Spoor terug. En een ernstig heer voegde er bij„de Ko ningin is gekomen met de Staatsspoor en gaat terug met de Hollandsche Spoor, omdat die maatschappijen water en vuur tegen elkaar zijn." „Nou net," zei het moedertje, „en zoo hebben ze geen van beie niks te rik- kelemeeren." Daarmee was het vastgesteld, de Ko ningin zou stellig en zeker voorbijkomen. De menschen wachtten geduldig en rek ten de halzen naar eiken trein, die om den hoek bij de spoorbrug kwam aansnorren. Maar geen enkele zag er in de verte, noch van nabij, uit of hij belast was met het vervoer der Koningin. Een wegwer ker, die voorbijkomende, het gesprek hoorde, riep „jullie hoeft niet te wach ten, hoor, de Koningin komt hier niet langs!" „Wat wou zoo'n wegwerker ervan we ten zeiden de wachtenden tot elkaar, „die hoort ook maar 'n heel beetje van wat de hoogen weten." „Als de chef het nou zei," opperde] iemand met een twijfelvollen blik op de stationsklok, die half twaalf aanwees. Maar de chef had wel wat anders te doen en kwam niet in de buurt. „En al zei de chef noumensen, ze komt hier niet langes," verklaarde het oude vrouwtje, „dan zou ik zeggen chef, uwe zegt het om ons weg te krij gen, voor de ruimte." De ernstige heer keek haar aan, blijk baar vol bewondering voor zoo'n vastge- wortelde overtuiging, die hij niet vol komen scheen te kunnen deelen. Althans, langzamerhand, zonder de aandacht te trekken, wikkelde hij zich uit de groep Dat de feesten hier ter stede nog niet afgeloopen zijn bleek ons Vrijdagavond. Toen waren het de bewoners der de i With-, Lang Hof- en Haasstraat en die der Groendaalsteeg, die hun kinde- i ren een prettigen avond hadden bereid. Op initiatief van de versieringscommis- j sie was door hen een kinderfeest geor- ganiseerd in het Volksgebouw, Kleine Houtstraat. Te ongeveer half zes verza melden zich de kinderen onder geleide hunner ouders in de rijk met groen en tropheeën versierde zaal, waar zij door den heer C. A. Selbout, wei-den toegesproken, die hoopte, dat de kleinen eens prettig feest zouden vieren ter ge legenheid van de kroning van onze ge liefde Koningin. Hierop bedankte hij de ouders voor hunne bijdragen en nam het Kinderfeest, onder leiding van den heer W. v. d. Eijnde, die belangeloos, zijne medewerking had toegezegd, een aanvang. Verschillende kinderspelen werden gehouden, waarbij de kleinen het uitschaterden van plezier. Ter opluiste ring van het feest was een goochelaar de heer Prosper, aangenomen, die door zijne toeren jong en oud in bewondering bracht en er niet weinig toe bijdroeg om het succes van den avond te vergroo- ten. Onderwijl werden de kinderen ruim schoots onthaald op allerlei versnapeiin- streeks 91 uur onder geleide hunner ouders zeer voldaan huiswaarts. De commissie heeft voorzeker alle eer van haai- werk. Wij kunnen dan ook niet nalaten een woord van dank te brengen aan genoem- de commissie, aan de dames en heeren, die zoo welwillend waren hunne mede-1 werking te verleenen, en tot het weisla- gen van het feest hebben medegewerkt, alsmede, en wel niet het minst, aan de heeren Aukes Co. en Rietman voor de toegezonden versnaperingen. Door de Haarlemsche Gymnastiek- en Schermvereeniging Concordia werd op 31 Aug. j.l. aan H. M. de Koningin Moeder en aan H. M. Ko ningin WilLielmina een adres van hulde gezonden waarop deze week bjj het bestuur de navolgende ant woorden inkwamen n.l. Van H. M. de Koningin Moeder (per telegraaf 's Gravenhage 4 Sept. 1898. Hare Majesteit de Koningin-Moe der laat der Vereeniging Concordia dankzeggen voor hare gelukweDschen. (w. g.) De Secretaris, DE RANITZ. Van H. M. Koningin Wilhelmina (per brief Amsterdam 6 Sept. 1898. Ingevolge de bevelen van H. M. de KoningiD, heb ik de eer de Gymn. en Schermvereeniging Concordiate Haarlem Hoogstderzelver dank te be tuigen voor de gelukwenschen Harer Majesteit aangeboden ter gelegenheid van den 3lsten Aug. j.l. wg.) De Particulier Secretaris van H.M. de Koningin, A: v. d. STAAL. gen. De heeren Aukes Co. waren zoo welwillend geweest om een groot aantal fleschjes limonade aan te bieden, die de kleinen zich op dezen warmen avond heerlijk lieten smaken. De heer Rietman had kosteloos voor brood en koek gezorgd, zoodat boven genoemde heeren dan ook een groot deel tot de feestvreugde hebben bijgedragen. 1 Vervolgens werd nog een too ver lan taarn vertoond en gaf de Gymnastiek- vereenigiug „de Bataaf" eenige fraaie oe feningen aan rekstok èn ringen te zien, die de kleinen met alle aandacht volgden. Da.t zij zich amuseerden, kon men wel het beste opmerken door het luid gejuich en gejubel, dat den ganschen avond door de zaal klonk. Kortom het is een feest avond geweest, die de kleinen nog lang zal heugen. Nadat aan elk kind nog een cadeautje ter hand was gesteld, gingen zij om- Er loopen over Koningin Wilhel mina zooveel anecdoten, dat bet byna een waagstuk is, de navolgende by- zonderheden mede te deelen over de wijze waarop Hare proclamatie en de toespraak in de Nieuwe Keru i ot i stand kwamen. De overtuiging even- i w&? dat onze inlichtingen uit goede bron komen, steken ons een hart onder den riem. De proclamatie was opgemaakt door Minister Pierson. Toen deze haar aan Koniugin Wilhelmina ter goed keuring voorlegde, maakte H. M. al dadelijk bezwaar tegen den aanhef „Aan mfjne onderdanen." Dit vond de Koningin te vormelijk en veel te koel, er moest staan„Aan mijn Volk," zooals dan ook gebeurd is. De zinsnede over de erkentelijk heid aan de Koningin-Moeder in het concept van Mr. Pieison luidde: „aan Wie ik zooveel verschuldigd ben. Dit vond KoniDgin Wilhelmina onvol doende en wilde dat veranderen in: „aan Wie ik alles verschuldigd ben", doch toen de Minister deed opmerken, dat er Een is boven de Koningin- Moeder, werd de zin ten slotte aldus geredigeerd: „aan Wie ik onuitspre kelijk veel verschuldigd ben," zooals hij dan ook in ie proclamatie voor komt. Toen evenwel de Minister repte van de toespraak in de Kerk, ver klaarde Koningin Wilhelmina, deze zelf te zullen ontwerpen. Zoo is ook gebeurd en de diepe indrnk, dien de aanwezigen in de Nieuwe Kerk van deze toespraak hebben gekregen, vindt voorzeker wel gedeeltelijk zijn grond in de omstandigheid, dat de Koningin daar hare eigen denkbeel den uitsprak, vervat in hare eigen woorden. Met zooveel overtuiging en nadruk draagt men de woorden van een ander zoo licht niet voor. Algemeen Secretariaat. Vrijdag 9 September had in café Centrum Damstraat een gedelegeer den vergadering der aangesloten vak verenigingen bij het Plaatselijk Secre tariaat plaats ten einde te spreken over het houden eener openbare ver gadering. Nadat de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen en goedgekeurd, las de secretaris een ingekomen schrijven van den Ned. Behangers- en Stoffeerdersbond, afdee- ling Haarlem voor, waarin deze ver eeniging mededeelde, dat zy zich van het Secretariaat wenschte af te schei den, daar haar strijd een economische is, en zy zich dus niet kan aansluiten bij lichamen, waartoe ook politieke vereenigingen als de Soc. Dem. Ar beiderspartij behooren. Hierna ging men tot het doel van de vergadering over en werd besloten, dat eene openbare vergadering zal worden belegd, waarin de heer Mr. H. Ph. de Kanter als spreker zal worden uitgenoodigd op te treden teneinde doel en strekking der Kamers van Arbeid nader uiteen te zetten. Verder werd op voorstel van den voorzitter, den heer Modoo, bepaald dat de openbare vergadering zal wor den belegd op een tijdstip, wanneer er van de zaak der Kamers iets meer bekend is geworden. Deze vergade ring zal worden uitgeschreven door Let Secretariaat of door een comité, al naar gelang alle of enkele vereeni gingen deel nemen. Ten slotte werd den gedelegeerden verzocht propaganda te maken voor de oprichting van een plaatselijk comité voor staatspensioneering, daar van Regeeringswege blijkens het ver schenen rapport in deze zaak niet veel is te verwachten, en de arbei ders dus deze zaak zeiven krachtig moeten steunen. Na een woord van dank aan de aanwezigen, werd de vergadering te ongeveer 10 uur door den voorzitter Op verschillende scholen dezer ge meente zyn de gedenkpenningen reeds aan de kinderen uitgereikt, op andere moet het nog gebeuren. Eenige hoofden der scholen hebben de helft der penningen ter verloting gesteld voor de meisjes en de andere helft voor de jongens. Weer anderen heb ben de vlijtigste leerlingen onder elkander, terwijl derden de leerlingen, die in het afgeloopen jaar het minst ver/.uimd hadden, hebben laten loten. Het is voor de hoofden der schoien, aan wie naar gelang het aantal leer lingen, 12 of 27 medailles zyn uitge reikt, zeer moeilijk om alle kinderen, ook die geen penning gekregen heb ben, met een blij gezicht naar huis te sturen. En daarom is loting on der alle kinderen voorzeker het beste. Wenschelyk zon het geweest zijn, wanneer voor ieder kind een exem plaar beschikbaar was geweest. Woensdag 7 Sept. nam de post duiven vereeniging „de Luchtgid8" deel aan de wedvlucht van Amsterdam ter eere van H. M. Koningin Wil helmina, uitgeschreven door de post duiven vereeniging „Columba". De duiven werden ongeveer te 1 uur 45 minuten losgelaten. De prijzen werden behaald als volgt: le H. Bannink Jr. 1 u. 57 m. 44 s. 2e K. Dernison 1 u. 59 m. 2 s. 3e W. G. de Korte 1 u. 59 m. 31 s. Leger des Heils. In het laatst van deze maand komt de Maréchale, mevr. Booth-Clibboru Haarlem bezoeken om eenebyeenkomst te leiden. Dinsdag 13 dezer heeft eene muzikale meeting plaats onder leiding van Adj. Marpurg, bijgestaan door het Provinciaal Muziekkorps. De fotografische opname van een deel van den kinderoptocht van het Leidschekwartier op het Leidsche- pleiu, is uitstekend geslaagd. De zeer scherpe foto is bij den vervaardiger, den heer J. B. Bosse, Clercqstraat 87, te zien. Wij lezen met belangstelling in een der plaatselijke bladen het navol- ,,Gisterenavond omstreeks 9 uui viel „op de Gasthuisvest alhier een jon getje, bevangen door de warmte, in „onmacht. Een paar personen tracht te den knaap weer by te brengen, „doch toen dit niet terstond gelukte, „droegen zy hem naar zyn woning, „waar terstond geneeskundige hulp „werd ingeroepen." Begeerig naar even belangrijke be richten als deze hebben wy onzen besten verslaggever uitgezonden, die ons het navolgende heeft medege deeld „Dezen ochtend kwam een jeugdige bakkersknecht langs den Schoter singel. By het zien van een buiten gewoon leelyke poes, raakte hy iü vuur en schopte het beest in den Singel. Met moeite zwom het naar den overkant en klom daar op den wal. Geneeskundige halp behoefde niet te worden ingeroepen." Zyn tweede bericht luidt aldus „Een orgeldraaiersknecht kreeg he den, toen hy een wals afdraaide, kramp in zijn pink. Daar de pijn niet bedaren wou en de orgeldraaier in die hitte zelf geen lnst in draaien had, werd de naastby wonende dokter gehaald, die weldra den pink weer normaal maakte." Het derde bericht. „Bij het lossen van hout viel hier ter stede een groote balk op den voet van een voorbijganger, die een er barmelijk geschreeuw aaohief. By nader inzien werd niet de voet maar alleen de oude slof van den voorbij ganger geraakt. Zyn wy wel inge licht, dan zal de eigenaar den hout- kooper een proces aandoen, wanneer hy hem niet een paar nieuwe sloften geeft." Onze verslaggever had in zyn yver nog acht berichten vau dezelfde kracht verzameld, die wy den lezer evenwel edelmoediglyk schenken. De rywieldief, wiens arrestatie wy onlangs hebben medegedeeld, ging op een, naar wy vernemen fonkelnieuwe manier te werk. Hy huurde een fiets te Amsterdam, reed daarmee naar Haarlom en ver kocht die aan den Rijwielhandelaar I. Den volgenden dag kwam by by de zen terug en vroeg of hij de fiets van hem kon haren. Hij moest even in de buurt wezen en had daarvoor een fiets noodig. De rijwielhandelaar verhuurde hem in goed vertrouwen de den vorigen dag gekochte fiets weer en de slimmert reed er mee naar Leiden, waar hij de fiets opnieuw aan een handelaar ver kocht. Waarschijnlijk zou hy ook Dij dezen den volgenden dag teruggeko men zyn om de fiets weer te huren en die dan bijvoorbeeld in Den Haag weer te verkoopen, wanneer de poli tie hem toen niet had ingerekend en daardoor verhinderd, dezen merk- waardigen handel voort te zetten. De firma Beynes heeft aan het op haar fabriek werkzaam personeel de gelegenheid verschaft morgen, Zon dag, de feestvierende residentie te be- zoeken,door iederen werkman reisge legenheid voor zich en vrouw of meisje te verschaffen benevens een douceurtje voor de in den Haag te maken onkosten. Museum van Kunstnijverheid. In de rotonde van het Museum van Kunstnijverheid alhier zullen aan staanden Zondag tentoongesteld zijn, de afbeeldingen van het plaatwerk, het Rijksmuseum te Amsterdam tekst van jhr. mr. Victor de Stuers, platen van Dr. P. J. K. Cuypers, dat door Zijne Ecxellentie den iniuister van Binnenlandsche Zaken aan dezuster- j inrichting de School voor Kunstnij verheid welwillend werd aangeboden. Aan de hand der tentoongestelde I afbeeldingen kunnen belanghebbenden het enge verband der bouwkunst en der decoratieve kunsten, dat de be kwame bouwmeester in zyn werk heeft weten daartestellen, nagaan en j tevens waarnemen hoe door saraen- werking der verschillende kunst-am- j backten door eene kunstvolle hand 'geleid een geheel is ontstaan van hooge verdiensten. Zondag is de toegang vry. Heden morgen was het feest voor de jongens der 1ste en 2de klasse en voor de meisjes der 2de Opleidings school aan de Nassaulaau, die door den concierge smaakvol met groen en tropheeën, waartusschen by den in- FEUILLETON. En op een toon vol waardigheid voeg de zij er bij „Ik ben een vrouw, en bier alleen om lijdenden te troosten en hun pijnen te verzachten." Met een afschuwelijken grijns zeide do officier „Gij zijfc een Francaose en bijgevolg een vijandin, gij zult sterven," Friquette wilde opnieuw tegen dit vonnis opkomen. Maar de officier keerde haar lomp den rug toe en deelde in de Chineesche taal een bevel uit. Twee soldaten grepen haar, brachten haar toen naar een tent en gooiden haar op den grond. Een schildwacht bewaakte den ingang en voor alle zekerheid plaatste men in een der hoeken van de tent een bran denden fakkel. Gelukkig viel Friquette niet hard, want ze kwam op een hoop stroo terecht. Tegelijkertijd weerklonk er een ang stige kreet, die echter niet door Fri quette geuit werd. Er lag nog een ander menschelijk we zen op het stroo, en de kreet was onge twijfeld tengevolge van schrik en den plotselingsn schok geuit. Bij het felle licht van den fakkel be merkte Friquette nu een kind, dat er zoo ellendig uitzag, dat haai' medelijden terstond werd opgewekt. Het schaap was zeer mager, zóó ma ger, dat men overal beenderen zag uit steken, had naar voren gebogen schou-, ders en een kippenborst; men zou ge dacht hebben, dat het dood was, had niet de ademhaling het tegendeel be- Een lap goed was om zijn heupen ge slagen en maakte zijn geheele kleeding uit. Het jonge meisje hief haar gebonden handen op en liefkoosde het kleine ge zicht, dat door angst even rimpelig als dat van een aap zag. „Arm kind!" mompelde zij, haar ei gen verdriet geheel vergetend bij het zien van het ongelukkige wurm. Het lrind nam Friquette wantrouwig op, met den blik van een jongen jakhals, die uit het nest is geroofd. Met haar zachte handen streek zij langs de rimpelige, met schilfers bedek te huid van het kind. Bij deze aanraking werd de blik van het kind zachter, een traan ontrolde lang zaam zijn oogen, waarvan de haren door een oogziekte weggeteerd waren. Zijn lippen vertrokken zich tot een glimlach en werktuigelijk bracht het de hand, die het niet alleen niet sloeg maar zelfs liefkoosde, aan, zijn mond. Friquette had een imiemenden lach en deze veroverde het hart van het kind geheel. Op zachten toon mompelde het kind eenige woorden, die Friquette niet be greep, maar waarin het klaarblijkelijk zijn verdriet meedeelde. „Mijn God» riep Friquette uit, „hoe is 't mogelijk, zóó lealijk en toch zoo lief Maar wat heeft het aantrekkelijke ma nieren Op het hooren van deze zachte, liefe lijke stem verspreidde zich een lachende uitdrukking over het gezicht van heit kind, waardoor het er aJlerkoddigst uit zag- Plotseling kwam het kind op een idee. Niet zoodra bevonden de gebonden handen van het jonge meisje zich bij zijn mond of het probeerde de koorden mot de handen van een te rijten. De touwen waren steirk, maar het kind had een gebit zóó scherp als van een jongen wolf. Binnen vijf minuten waren zij van een getrokken en Friquette kon nu haar handen weer vrij bewegen. „Het is niet dom ookHet heeft het zelf alleen uitgedacht. Daar de Chiueezen zeker waren, dat zij onmogelijk ontsnappen kon, hadden zij haar het taschje, met alles wat het bevatte, laten houden. Zij nam een mes uit haar trousse, sneed de touwen om haai' enkels door en bewees den kleine daarop denzelfden dienst. Friquette rekte zich uit maar, of schoon zij er geen ondervinding van had wat gevangenen in een dergelijk geval doen, begreep zij toch, dat het niet ge raden was terstond op de vlucht te slaan, j Zij moest voorzichtig wezen. Werktuigel k was het kind trotschop zijn daad, dicht naast haar gekropen en sloeg haar met schitterende oogen gade. Het zeide iets op zachten, gejaagden toon, terwijl het op den ingang wees. „Ja, ja, ik begrijp je... je wilt ont vluchten ik ook!" zeide Friquette. keerde de rust in het kamp terug. De Chineezen, doodelijkrug, sloot de oogen om haar te bedui- vermoeid door den langen marsch en den den, dat de schildwacht sliep en liet om slag sliepen waar zij zaten. zijn bedoeling nog duidelijker te maken Zoo nu en dan hoorde men de schild- een zacht gesnurk hooren. wachten elkaar toeroepen en den zwaren. „Begrepen, mijn jongen!" zeide Fri- tred van de patrouilles, die de wacht op quette. „Iu alle huiden van de wereld verschillende posten gingen aflossen. wil dat zeggenhij slaapt. Wij moeten „Ik moet vluchten tot eiken prijs," nu zien te ontsnappen, zooals in de mv mompelde Friquette tot zichzelf. „Mor- tuur ligt van ieder schepsel, dat zich in gen zullen die schurken mij anders dood- gevangen staat bevindt." schieten." Op haar beurt sloop zij naar den in- In weerwil van haar moed huiverde gang en wilde den schildwacht naderen, zij bij de gedachte, aan een boom gebon- Maar deze, die een hazenslaap sliep den, en doodgeschoten te worden. nl. met één oog open, hief het hoofd op Zij stond op en wilde zich naar de en liet een gebrom hooren. Zij trok zich deur begeven, die geheel open was ge- terstond in de tent terug en mompelde laten. kwaad Maar een gemompel van den schild- „Wat een onuitstaanbare kerelToch wacht hield haar er van terug. wil ik hein niet vermoordenIemand „Die had ik vergeten," zeide zij op doodennooital hing mijn le- ongorusten toon. „Hoe zal ik hom om ven er ook van af! den turn leiden 1" De jongen zag haar met zijn kleine De man, evenals zijn kameraden dood- oogen aan en wachtte op een teeken op, wilde gaan rusten en stond letter- van haar om te handelen, lijk te slapen. Plotseling stond hij op, liep als per Bijna geruischloos sloop de jongen ongeluk tegen den fakkel aan, die viel naar de opening en sloeg geruimen tijd en uitdoofde. den schildwacht gade. Er heerschte nu een volslagen duistex- Eindelijk hurkte de laatste neer, nis in de tent plaatste het geweer tusschen de beenen „Dat is een idéo!niet juist lumi- en dommelde in. neus maai' toch uitstekend De jongen keerde naar Friquette te- Zij klopte met .irar hand tegen het Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. ifie Jaargang Voor Haarlem, per 3 maanden1.2o Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 A -nV7TUK ,'-r'-R1 KP~1 T~*-UTvT- 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1