Bloemencorso. De pryzen, voor de deelnemers aan iet Zaterdag te 's-Gravenhage gehou- 0Q bloemencorso, zijn als volgt uit- eloofd. Behalve aan onderscheidene dames id heereu, zijn toegekend de vergnld lilveren medaille aan de Utrechtsche i;elocip3distenclub „Seniores", „Thor" van Rotterdam verkreeg een verguld- ilveren medaille „Utile Dulci" van )en Haag een zilveren en „Tavenu" fan Delft een bronzen medaille. Iu eene andere afdeeling behaalde ,De Ster" van Arnhem een zilveren jd „De vliegende Hollander" van Arnhem een bronzen medaille. Voorts werd aan „Immer Weiter" yan Deventer een zilv. medaille toe- nd. Ook „de Noordster", Gennep, kreeg een zelfde onderscheiding. Van de clubs (versierd engecostu- Dieerd) werd toegekend een gouden medaille aan de dames-wieler-vereeni- [ing „Honni soit qui mal ypeDse"te °8 Gravenhageverg. zilv. medaille, „de Haarlemsche Y.-Club", zilv. me daille aan „Swift" van Schiedam, bron medaille aan „de Noordster", te Gennep. In de afdeelinggecostumeerde groepen werd de eerste prijs een gou den medaille behaald door „de Zonne bloemen", een Haarlemsche velocipède- elub. Onder luid applaus werd in de af deeling voor grappenmakers de eerste prijs een gouden medaille toe gekend aan het „bij al wat fietst" welbekende „Heimeltje." Verguld zilveren medaille verkreeg „Generaal Joubert," zilv. med. een Rotterdamsch wielrijder in het costuu- van een jager, en een bronzen medaille een wielrijder in nationale 'kleeder dracht. In de afdeeling Consuls verwierf Gelderland een verg. zilverenZuid- Holland een zilveren en Overjjsel een bronzen medaille. Afd. gecostumeerde kinderen-clubs: .3 prijs „Eendracht maakt macht" van Rotterdam (een tandem gekoppeld met 2 damesrijwielen)2e prijsVier kaboutertjes op een quadruplet, Am sterdam 3e prfisüe jongeheer M. van 's Gravenhage en eene jongejufl'r. Cupido" van Amsterdam. Afd. gecostumeerde groepen van meer dan 10 personenle prijs „Per gala" 2e prijs „Jong Holland" en „Marguérite3e prjjs Club „Doele- man". Alle deelnemers aan den corso ont vingen voorts eene herinneringsme daille. Wiölernieuws. De Zondag plaats gevonden heb bende wielerwedstrijden op het Haag- sche Sportterrein waren zeer druk bezocht. Onder de mededingers waren Jaap Eden en Robert Protin. No. 1.2000 M., om prijzen bestaande kunstvoorwerpen. L. V. Lmdonk (Dordrecht), eerstaankomeode in 3 min. 45'/s sec., gevolgd door Rickel en Overkleeft. No. 2. V2 EDg. mijl voor profes sionals, prijzen 40, 25 en 15 gulden. Eden moest het in de demi-finale tegen Schilling afleggen. De uitslag is: 1. Protin in 1 min. 322/5 sec., gevolgd door Schilling en Houben. No. 3. V2 Eng. mijl voor amateurs. Rickel is eerstaankomeode in 1 min. 2D/S sec., gevolgd door Yan den Ende en Overkleeft. No. 4. 2 KM. voor professionals. In de beslissingsronde rijdenG. Lobbes, Amsterdam, Eden, Protin, Schilling en Kingrna. Protin wint in 4 miu. 214/s sec. met een prachtige spurt, na op de hielen te zijn gezeten door Jaap Eden, die gevolgd wordt door Schilling. ®£M£®m HIEUWS. De keizerin van Oostenrijk vermoord. Een ontzettende mare werd Zater dagavond verspreid, nml. dat keizerin Elisabeth van Oostenrijk dien dag te Genève door een anarchist was ver moord. De moord is gepleegd bij het monu ment van hertog Karei van Brnnswijk tasschen Hotel Beaurivage en de aan legplaats van eene boot, die de keizerin bereiken wilde. Een man, gevolgd door een grijsaard, sprong op de keizerin af en bracht haar een hevigen steek toe. De keizerin viel, maar stond met behulp van een dame van haar gevolg en eenige omstanders op en kon de landingsplaats en de boot bereiken. Weldra voelde ze pijn en verloor het bewustzijn. Zij werd naar het hotel gedragen en stierf om drie uur. De moordenaar heeft de wond toe gebracht met eeu scherpen driehoeki- gen dolk. Na zijn daad nam hy de vlucht, maar werd weldra gegrepen door twee koetsiers. De mcordenaar volgde hen zonder verzet en zong zelfs. Toen hij aan het politiebureau kwam verklaarde hy,dat hy anarchist was en broodeloos, en dat hy niet op de werklui maar op de rijken gebeten was. Toen bij daarop in liet paleis van justitie was gebracht, verklaarde hy aan den rechter van instructie en eeu lid van de bondsregeering dat by geen Fransch kende. Hy weigerde te antwoorden, maar gaf ten slotte eenige inlichtingen. Hy verklaarde dat hij te Genève was gekomen om eeu hoog geplaatst persoon te vermoorden. Hy kon zijn plan niet volvoeren maar had bij toeval gehoord dat de keizerin zon voor by komen. Het bencbt van de verschrikkelijke gebeurtenis heeft te Weenen een zwareu schrik veroorzaakt. De geheele bevolking is smartelijk getroffen en ten zeerste verontwaardigd. De straten en de openbare pleinen zijn met dui zenden menschen gevuldin enkele straten is het verkeer onmogelijk. Alle dagbladen geven bulletins uit. De scbouwburgvoorstellingen zijn afge zegd. Er heerscht diepe rouw. De moordenaar heet Lucchini, hy is afkomstig uit Parma maar geboren te Parijs. De Bondsraad zou Zondagochtend een buitengewone vergadering honden. De Oostenryksche gezant is naar Genève vertrokken, vergezeld door den procureur-generaal. De Bondsregeering had officieel kennis gekregen van de aanstaande komst der keizerin en had ook de regeeringen der kantons verwittigd, maar het plan der keizerin om naar Genève te gaan, werd geheel geïgno reerd door de Bondsregeering, die niet tusschenbeide behoefte te komen, daar de keizerin incognito reisde. De anarchist Lucchini heeft ten slotte bij zijn ondervraging verklaard dat hij sedert Mei te Lausanne werkte en naar Genève was gekomen in de verwachting er den prins van Orleans te zullen vindeD. Deze was echter reeds vertrokken. De antwoorden van den moordenaar waren weerzinwekkend cynisch. H\j verklaarde anarchist te zijn sedert zyn 13e levensjaar. „Als alle anarchisten hnn pücht deden zooals ik, zon de bonrgeois-maatsehappjj weldra ver dwenen zy'n," zeide hij. „Ik weet wel dat deze moord op zichzelf tot niets dient, maar ik heb haar alleen ge pleegd om een voorbeeld te stellen." De Zwitsersche Regeering bosloot een proclamatie uit te vaardigen, waarin zij uiting geeft aan haar diep gevoelde droefenis. Zondag waren de overheden en de geheele bevolking ten teeken van rouw onder klokgelui voorbij het hotel Beau Rivage gede fileerd. De Bondsraad zond den Keizer een telegram waarin bij zjjn droefheid en zijn verontwaardiging over den moord uitspreekt. Met toestemming des Keizers is het lijk geschouwd.. Daarbij is gebleken dat een inwendige bloeding had plaats gegrepen. Het hart en de long zijn doorboord door de wonde die 8Va cM. diep is. Het lijk is na de schouwing gebalsemd. De Keizer zal te Weenen blijven. Het stoffelijk overschot zal waar schijnlijk Woensdag worden overge bracht. Er is te Weenen een hofrouw van 6 weken uitgeschreven, te beginnen op 21 September. Een paar Italiaanscbe werklieden die in een restauiant aldaar aan een tafel zaten, werden door de menigte aangevallen en verjaagd. Andere troepjes Italianen werden bedreigd, doch'een paar voorbijgangers kwamen tusschenbeiÖen. Aan bet verhaal van den moord kunnen wij vooralsnog weinig toevoe gen. Oorspronkelijk meende men dat de kerel der vorstin maar ten vuist slag had toegebracht. Daarin werd men gesterkt doordat de keizerin op stond en ondersteund door een hofdame naar de boot wandelde. Hier verloor 7jj het bewustzijn waarop men haar op een der banken nederlegde. De kapitein wilde eerst niet vertrekken, maar op aandringen van de hofdame der vorstin, stoomde hy weg. Toen echter de bewusteloosheid niet week en de dames die der vorstin baar bijstand verleenden op haar onder kleederen eeu druppel bloed hadden waargenomen, werd men ongerust. Op verzoek keerde de kapitein naar de aanlegplaats terug, en in allerijl werd eon baar geïmproviseerd waarop de bewustelooze naar haar hotel wer gedragen. Eerst daar overzag men volkomon den ernst van den toestand. Met een smal driekantig stylet was der keizerin een steek in dé linkerborst toegebracht. Er werd een kunstmatige ademhaling toegepast maarte vergeefs. Mensciieiyke hulp baatte niet meer. Nadat haar de laatste sacramenten waren toegediend, blies de vorstin den laatsten adem uit. Toen het bericht vaD den moord te Weenen aauk® am. waren de ministers in raad vergaderd.Graaf Goluchowsky vertrok onmiddellijk naar Schönbruuu om den keizer de treurmare mede te deelen. Toen Frauz Joseph den dood van zjjn gemalin vernam, barstte hy in snikken uit. De keizer keerde met graaf Goluchowsky naar Weenen terug en sloot zich met dezen m zijn ver trekken op. Hij weigerde iemand bij zich toe te laten. Omtrent den moordenaar geeft de Ind. Beige de volgende inlichtingen Lucchini werd door den questuur van Bonlogne vervolgd wegens op ruiing tot oproer. Hij is betrokken geweest in de onlusten te Milaan en uit Italië verbannen. Twee maanden geleden ongeveer, werd naar aanleiding van het oproer te Milaan iü een kelder van een brou werij ie Ztirich eeu vergadering van anarchisten gehouden. Lucchini was daar tegenwoordig. Zeven aer aan wezigen. waaronder ook hy, werden aangewezen om een der groote vorsten van Europa, met name koning Um- berto, te vermoorden. Een agent van den Franschen vei ligheidsdienst moet deze vergaderiug hebben bijgewoond en den Franschen minister van buitenlandsche zaken ge waarschuwd. Deze waarschuwde de Italiaanscbe regeering en liet tevens president Faure scherp bewaken. Acht dagen geleden werd er te Zürich opnieuw een vergadering ge houden door dezelfde anarchisten. Het zevental dat zijn taak niet had kun nen volbrengen, werd voor lafaards en voor aan de politie verkochten uitgemaakt. Toen riep Lucchini uit: „Welnu dan zal ik laten zien dat ik geen lafaard beu. Ik zal een slag doen, welken komt er niet op aan." Hy ging daarop aan het zoeken naar een slachtoffer. Het toeval bracht hem te Genève in de nabijheid van de keizerin van Oostenrijk en om zyn moed te toonen, vermoordde by de weerlooze vrouw. Keizerin Elisabeth van Oostenrijk, geboren hertogin van Beieren, was 1en 24n December 1837 geboren, eu trad den 24n April 1854 in het huwelijk met keizer Franz Joseph van Oosten rijk. Yoor den grijzen vorst, die den 2en December zyn 50-jarig regeerings- jnbileum zal vieren, is het verlies zijner trouwe gade, met wie hij ge durende 44 jaren io den echt ver- eenigd was, zoo mogelijk nog grooter ramp dan de vele, waardoor hij reeds getroffen is. Meu zal zich berinneren dat een znster der keizerin, de hertogin van Alengon, verleden jaar Mei op jam merlijke wyze het leven verloor by den brand van den Weldadigheids- bazar te Parijs. In 1856 werd hun oudste dochter Gisela geboren, in 1858 bun zoon Rudolf, en in 1868 hun jongste dochter Maria Yaleria. Tegelijk met haar gemaal werd de keizerin den 8en Juni gekroond tot koningin van Hongarije, eu zy was in dat land bijzonder geliefd, omdat zy zelf veel van Hongarije hield en ook wat Hongaarsch sprak. In 1879 vierden de Keizer en de Keizerin onder luisterrijke feesten hun zilveren bruiloft. Het groote keerpuut in Elizabeth's leven was de tragische dood van baar zoon Rudolf op slot Mayerling. Dien slag is zy nooit te boven ge komen. In de bosschen om haar eigen heerlijke villa op Korfoe gaf zij zich eerst ongestoord over aan haar her inneringen aan dien zoon, maar later ging zy liever naar de Riviera of de bergen in. De laatste maal dat zij zich by een feestelijkheid vertoonde, was toen de Hongaren hun duizend jarig feest vierden, in 1896. Meestal verving haar nicht Maria Jozefa haar ten hove. De keizerin zwierf rond, rusteloos zoekende naar een rust die ze niet kon vinden. a. s. Woensdag, doch Vrijdag daarna gegeven worden. Nog vernemen wy dat jl. Woens dag en Woensdagnacht (tot 3 uur) niet minder dan 192 treinen op het traject Haarlem—Amsterdam eu terng hebben gereden. Bij de Vrydag en Zaterdag ge houden her-examens voor het gym nasium alhier zyn nog toegelaten de navolgende jongelieden tot de le kl. J. Kuylman en Alida Reigersbenr tot de 3e kl. Bartels en van der Most vau Spijk tot de 4e kl. Brantjes en Kuenen en tot de 5e kl. J. van Heusden. Naar wy vernemen zullen de be woners van bet Frans Halsplein den Raad verzoeken, de fontein die er aangelegd is voor de feesten, te laten blijven bestaan. 't Zou voor de vervrooljjking van het kwartier wenschelijk zyn, dat de Raad dit zal goedvinden. Het vereenigingsleven begint weer. Den 21sten dezer boudt Gijsbert Japix, de vereeniging van de „friescbe kolonie" te Haarlem, hare eerste wintervergadering. Vergiftiging. De vorige week is alhier een kind (jongetje) van ruim '/a jaar oud over leden tengevolge van vergiftiging. Het kind speelde met eeu 3 jarig zusje in de bedstede der ouders. Op de bedde- plank stoud een fleschje met teerolie dat duor de moeder werd gebruikt voor kiespiju. In eeu onbewaakt oogen- blik beeft bet 3 jarig kind dit fleschje iL handen genomen en liet baar broertje daaraan ruiken. Deze sloeg met zyu bandje tegen bet fleschje tengevolge waarvan de inhoud in het mondjo terecht kwam. Reeds den volgenden dag was het kind dood. De zaak-Dreyfus De meerderheid der fransche bladen blijft van oordeel dat de regeering de verantwoordelijkheid voor het verdere beloop der Dreyfus-zaak alleen op zich moet nemen, zonder de Kamers by een te roepen. Het schijnt bevestigd datEsterhazy op de vlucht is. De Siècle publiceert het, bekende verhaal van de Corriere di Napoli, volgens hetwelk de Italiaanscbe am bassadeur t.e Parys, graaf Toroielli, de door Henry begane valschheid indertijd aan Hauotaux heeft bekend gemaakt, die daarop beloofd zou heb ben, dat de generale staf er i^oen ge bruik van zou maken. De Siècle voegt eraan toe, dat dit verhaal strikt, over eenkomstig de waarheid iswij ver klaren stellig, scbryft bet blad, dat Hanotaux bet niet zal tegenspreken. De Temps deelt, mede, dat, generaal Zurlinden bet dossier-Dreyfus weder aan den beer Sarrien heeft ter band gesteld eu zich tegen de revisie van bet proces verklaarde. De minister raad zal morgen zijn oordeel geven. Het lijk van prins Bismarck dat nog altyd in de sterf kamer op Fried- ricksruh rnst, zal eerst in den na- herfst kunnen worden bijgezet. De fundeeringen voor het mausoleum zyu gereed. Het gebouw wordt 27 meter lang en breed naar verhouding. Er worden twee grafkelders aangelegd. De bovenbouw zal 7 tot 9 meter hoog worden. In den naherfst zal liet mau soleum nog wel niet geheel gereed zijn, maar toch zoover dat het lyk kan overgebracht worden. Spanje en de Vereenigde Staten. De Senaat te Madrid heeft het protocol betreffende den vrede aan genomen. Door de agenten-rechercheurs, Misset en Kamp is proces-verbaal opgemaakt tegen P. T S., bierhuis houder, wonende Saenredamstraat 2, ter zake het, verknopen van sterkeu drank in het klein zonder do daartoe vereischte vergunning. Men schrijft ons uit Amsterdam van Zondag De met zooveel ophef aangekondigde .lichtstoet" is Zaterdagavond door de straten onzer stad getrokken. Voor heit talrijk langs den weg verzamelde publiek voor de politie, de brandweer, van wicn reeds zooveel in de afgeloopen week is gevergd en niet. het minst voor de kos ten, die aan den stoet zijn ten koste ge legd, is 't jammer, dat het comité op liet idéo is gekomen een dergelijke vertoo ning te doen plaats vinden. Men houde ons ten goede, dat wij aan deze erbarmelijke comedie niet meer van de ruimte verkwisten, die ter onzer beschikking staat. Veel liever schrijven wij een enkel woord ter aanbeveling van heit denkbeeld van de redacties van het ..Handelsblad" en hot „Nieuws van den Dag" om der Amsterd;unsche politic een huldeblijk aan te bieden als belooning voor hare uitnemende praestaties gedu rende de Kroningsweek, Het komt ons voor, dat er zeker velen in Haarlem zul len zijn, die bij hun verblijf in de hoofd stad .hebben geprofiteerd van dit optreden onzer politie en het is daarom dat de Redactie van Haarlems Dagblad zich eveneens gaarne beschikbaar stelt tot hot ontvangen van bijdragen, tenzij men ze direct aan do Redacties der beide ge noemde Amsterdamsche bladen wil zenden. (rij, die in de laatste dagen in Amster dam waart, hebt inderdaad reden tot dankbaarheid jegens onze politie! Zevende Algemeene Verga dering. Zondagmiddag te 2 uur vergaderde de Ring „Haarlem" van Chr. Jongelings- veroenigingen, omlerafdeeling van het Ned. Jongelingsverbond in het gebouw Felix Favore alhier. De heer E. Knyl man hield eene korte openingsrede, waarin hij de aanwezigen hartelijk wel kom heette. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd, waarna de heer Jonker het woord kreeg, in een uitvoerige ro de gaf hij verschillende wenken over voordragen. Zijne redevoering werd met aandacht gevolgd. De tweede Spr. de heer C. de Vries van Heemstede, had tot onderwerp ge kozen r „Wat kan den bloei der Chr. Jongelingsvereeniging bevorderen." In een kernachtige rede zette spreker uiteen, dat één der hoofdvereischten is, dat een ieder zooveel mogelijk op alle vergaderingen komt. eu dat men zich steeds flink aaneensluit. De heer C. Vis gaf eenige beschouwin gen over het huis van Oranje, vanaf Willem de Zwijger tot aan Koningin Wilhelmina. In de pauze trad het Chr. Fanfare corps „Kunst na Arbeid" onder leiding van den heer George Schmidt op, dat eenige zeer aardige marschen en vader- landsche li «leren ten gehoore bracht. Vervolgens werd gesproken over het oprichten van „Een Ringblaadje." Over dit punt werd evenwel geen be sluit genomen, daar de afgevaardigden eerst ieder in hun aicieeling het punt ter sprake wilden brengen. Ten slotte trad op de heer J. F. Marmelstein, lid van het Hoofdbestuur, met het onderwerp „Re aliteit." Spreker zette uiteen hoe het zach geheel en al wijden aan de zaak der J ongelingsvereeniging, een hoofdver- eischte is om sterk te worden en dan een kern in de vereeniging te krijgen. Te ongeveer half zeven werd de verga ring gesloten door den hoer E. Kuvlman, die door zijn vertrek naai- Genève, af scheid nam en hoopte, dat de Jongelings- vereeniging zal mogen blijven bestaan en in bloei toenemen. Hierop werd hom het eerelidmaatschap der vereeniging aangeboden en welwillend door hem aan vaard. die tot 5Va uur duurde, een aanvang nam. De uitslag hiervan is als volgt: De Batavieren te Rotterdam eere- prys, geschenk van mevr. Wüste, met .'18 punten, terwijl de le, 2e en 3e banierprys ton deel vielen aan resp. Concordia Amsterdam met 196 pun ten, Claudius Civilis Amsterdam met 1M punten, Vooruitgang zy ons Stre ven, Sautpoort met 167 punten. De rozenprys werd behaald door de vereeniging Willem Teil te Am sterdam met 6 rozen. Verder verwier ven de heeren C. Steinkamp te Rot terdam, J. P. Roelvink te Amsterdam, E. A. Querido Jr. te Amsterdam, den lsten 2üeu en 3den personeélen-prys, terwyl de personeele rozen-prijs aan den heer M. Dnsseldorp te Amster dam met 3 rozen ten deel viel. Vervolgens werden do pry zen met eene korte toespraak door mevr. Wüste uitgereikt, terwyl den leden der verschillende vereenïgingen door den heer Wüste de eeréwyn werd aangeboden. Ten slotte werd nog eene ovatie gebracht aan de familie Wüste en werd mevr. W'üste door den president het eerelidmaatschap van de vereeni- girg „Vooruitgang zy ons Streven" aangeboden, hetwelk door haar wel willend werd aanvaard. Hierna trokken de feestvierenden weder naar het schietterrein terug en bleef men nog landen tijd in de fraai geïllumineerde!*' baan bijeen. Den geheelen middag bewogen zich vele belangstellenden op het terrein. A. 8. Zondag zal bovengenoemde vereeoigiDg deelnemen aan het con cours te Amsterdam, uitgeschreven door de handboog-schutterij „Con cordia" ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Ds. Moeton zal 25 Sept. in het lokaal der Jongelingsvereeidging dos avonds 8'/a uur eene lezing houden over „de Wereldconferentie" te Basel. Wegens plaatsgebrek moeten eenige berichten eu een ingezonden stuk rot en volgend Duramer blijven liggen. Bennebroek. Voor eenige dagen hebben eenige vernieizuchtigeo een groot aan tal ruiten stukgegooid in een leeg staande villa alhier. Door de politie is een streng onder zoek ingesteld en liet. is baar mogen gelukken de bedrijvers te ontdekken. Niet minder dan 13 groote ruiten zyn ingeworpen. De schade wordt op ruim f25 berekend. Proces-verbaal is inmiddels opgemaakt. Alle werklieden die eenigeu tyd geleden deelnamen aan don op tocht, georganiseerd door den heer en mevrouw B. A. baron Verscheur, zyn aangenaam verrast door eene gift van f 2.—. Zooals men zich wellicht nog zal herinneren, was de deelname aan dien optocht zeer groot. De gemeenterekening dienst 1897 lezer gemeente, is door H.H. Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd met een voordeelig saldo groot f 599.65. W&wotsStaduméeuiMft Stukken van den Gemeente raad. Door B. en W. van deze gemeente wordt aan den gemeenteraad verzocht beschikbaar te stellen eeu bedrag van ten hoogste f1720 tot gedeeltelijke vernieuwing vau het metselwerk aan den Bakenessertoren. - Aan den Raad wordt voorge steld de verdieping en zo'der, gelegen boven het bureau vau poiitie in de Smedestraat in li uur af te staan aan de Ned. Bell-Telephoon Maats, tegen een jaarlijkschen huurprijs van f500, wordende de huur geacht te zyn in gegaan op 1 Augustus 1898. Naar wy vernemen is Zaterdag door de politie tegen den heer S. J. W. Mons, architect alhier, het be vel uitgevaardigd, den bouw der villa in den nieuwen aanleg van het Wil- helminapark te staken. Door den heer Mons is nml. wol vergunning voor dea bouw gevraagd maar deze is nog niet verleend, daar eerst Woensdag a.s. 1' er over zal beslissen. J.l. Zaterdag is alhier op 88-jarigen leeftijd overleden de heer Dr. A. A. Deenik, oud-leeraar in de geschiede nis, aardryks-, taal- en letterkunde aan het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord. De overledene het 1 gerechtigd tot het dragen van Metalen Kruis. Het laatste avondconcert in dit seizoen, in de stadstent in den Hont door Haarlem's Maziek korps zal niet Een eigenaardige veiling. De Hinkelaars A. C. L. en J. J. C. Sarlet alhier verkoopen Woensdag eene verzameling goederen, die- iets merkwaar digs aan zich hebben. Het zijn namelijk de goederen, die gedurende het jaar 18b7 in de treinen van. de Hollandsche Spoor zijn achtergelaten en tot dusverre niet opgevraagd. Bonter collectie lean men zich kwalijk voorstellen. Het grootste contingent le veren de parapluies en wandelstokken, waarvan it der een weet, dat ze als het ware vervaardigd worden om ze ergens te laten staan. Bij koopen van vier zul len ze ter tafel worden gebracht. Boeken en muziek ontbreken er niet, maar voor al reistasschen zijn in grooten getale aanwezig groote en kleine, dames- en heerentassehen, waaronder een met een compleet stel reisbenoodigdheden. Dan zijn er kleeren in soorten, vooral jassen en twee fonkelnieuwe pantalons, die de eigenaar misschien heel goedkoop te Amsterdam heeft gekocht 001 ze 111 triomf mee naar huis te nemen een zak vol schoenen, zeshonderd naar hand schoenen, fic-tslantarens, timmerge .reu- schap en een oud Duitsch slot, waarvoor de eigenaar misscliien een Jeulel wou gaai halen. Onder glas zijn tr ock nog enkele kostbaarheden te kijk. Deze uitgebreide verzameling geeft geen groot denkbeeld van do mensche iijke helderheid van geest en men zou zich nog meer kruinen verwonderen over het feit, dat er niet meer is terugge vraagd, ware het niet, dat de meeste artikelen van Engélsch maaksel zijn. Dit geeft aanleiding tot het. vermoeden dat een groot gedeelte van de goederen achtergebleven is in de treinen van den Hoek van Holland, derhalve door reizi gers, die niet wisten tot wie ze zich moesten wenden om hun goed terug te krijgen, of het de kosten van toezending niet waard vonden. Er is ook hofclwat vuil linnengoed bij en gebruikte sigarenpijpjes wie biedt ear eens voor Santpoort. Handboog-scliutterij. Ter gelegenheid van de inhuldiging van H. M. de Koningin hield de Haudboog-schuttery „Vooruitgang zy ons Streven" te Sautpoort Zondag een groot concours op ae buitenplaats „Spareuburg" vau den heer J. R. W ilste. Nadat de verschillende vereeDigin- geu met hare vaandels zich op t;et terrein voor het koffihuis van den heer Klauwers hadden opgesteld, trok men ruim half twaalf iu optocht, vooraf gegaan door de harmouiekapel „Eu terpe" te Velsen, onder het spelen van eenige prett'ge marschen, naar het buitengoed van den heer Wüste, om vandaar, nadat de heer en me vrouw Wüste in het rijtuig, waarin de Burgemeester gezeten was, hadden plaats genomen, den tocht naar het smaakvol met groen en bloemen ver sierde schietterrein te aanvaarden. Daar aangekomen nam de heer Wüste het woord en heette allen har- lijk welkom. Verder wees spreker er op, dat dit feest eene aansluiting was op liet Kroningsfeest, dat verleden week door het geheele land is gevierd en hoopte hy dat de aauwezigen hier andermaal prettig feest zouden vieren. Teveus deelde spreker mede, dat zyn eebtgenoote het denkbeeld had opgevat voor dit concours een extra- prys, eeu Kouinginue-prys,uit te loven, waarop hy den voorzitter een massief zilveren medaille overhandigde. Na de verschillende vereenigiugen veel saccès te hebben toegewenscht, sloot spiekerzyne toespraak met een „Hoog" op de Koningin, waarmede alle aan wezigen instemden. De voorzitter, de heer A. Manders, bedankte hierop mevr. Wüste voor bet aangeboden geschenk en dou hoer Wüste voor zyne hartelijke toespraak en hoopte, dat het echtpaar nog lan gen tyd in hun midden zon mogen zyn. Hie. na ging men tot loting der volgorde over, waarna de wedstrijd, Zandvoort. Aangekomen badgasten. J. Muysken, Arasterdam, 4 pers. Hotel Belvédère. G. Gerwieu, Hilden, 2 pers. Hotel Belvédère. H. Salomons, Amsterdam, 4 pers. R. Böbme, Leipzig, 2 pers. W. Smidt, Rotterdam. Mevr. Dr. Hoffmann, Wallmaad. Dr. A. Brandt, Eborswalde. Dr. C. Wahluud, Upsala. Mevr. de Wed. Fuchs, Ransbach. Mevr. P. Fuchs, Ransbach. E. Boeiing, Amsterdam. Mej. H. M. Simon, Londen. G. Lhonneiy. Luik, 3 pers. P. Borstel, Hamburg, P. O. Boeiing, Vallendar. J. Weber, Hamborg. Mevr. E. Huf, Amsterdam. P. Staalt, Stokholm, 2 pers. Allen Hotel d'Orange. Beverwijk. Ook alhier hebben zich te weinig jongelieden aangemeld voor het voor bereidend militair onderricht. Haarlemmermeer Eenige dagen geleden werd te Hoofddorp uit de weide ontvreemd, eene koe in eigendom behooronde aan den slager C. Djjjt alhier. Door de ijverige nasporingen van den Rijksveldwacht Leeflang is het gelukt te Leiden den kooper op te sporen en de huid van het gestolen dier iu beslag te nemen, die dadelijk aan een geheim merk door den be stolene als de huid van zyne geslachte koe werd horkend. De slager te Lei den verklaart de koe vau zekeren O. te Hoofddorp gekocht to hebben, die ze naar alle waarschijnlijkheid uit de weide heeft ontvoerd. Door de politie wordt vorder onder zoek ingesteld. Zondag j.l. is afgebrand de boerderij bewoond door den landbouwer A. v. Kooien aan den Sloterweg te Haar lemmermeer. Granen, hooi, landbouw gereedschappen en meubelen zijn eene prooi der vlammen geworden. Oor zaak onbekend. tARKTNItllJWS Amsterdam, 12 Sept. De prijzen dor aardappelen waren heden als volgt: Friescbe Dokkum- mer .lammen f2.70 a 2.90, Kraneker j 0.— a 0.—, Hilleg. Zand f2.80, a 4.—, Zeeuwsche Jammen f0.~. üt 0.—blauwe f 0.—a xU.Rijns- burgers f 0.—a 0.—, Muizen f2.50, a 2.80, Katwyker Zand fO.—aO.— Klei fO.—a 0.—, Brielsche Kralen f 0.—, a 0.—, Audyker Muisjes f 3.—, a 0.— Blauwe f2.40, a 2 50. West- landsche Klei manden fO.—a O, losse fO.—a 0.—, Klei Muisjes, f 1.70, a 1.90, Zaaiers f 1.80 a 1.90, Zand Muizen 4.a 4.40, ronde f 0. k 0.—, per H.L. Haarlem, 12 Sept. Graan- eu Zaadraarkt. Roode tarwe fO,a f0,00 Witte tarwe f 7.— f 6.70. Rogge f 0.00 a fO.OO Haver f3,55 a f3,15. Gerst f 0. -af 0,— Paardenboouen f 0.— a f.0—. Bruineboonen fO.— &f0.— Capucijuers f 10.25 a f 0,—. Karwjj- zaad t 10,75 f 0,—. Bruin mosterd zaad fO.— a f—Groene erwten f 7.50 f 0.Duivenboonen f 0, Aangev. Verk. Prijs. Boter 95 KG. 95 KG. f 1,10 fl,20 Biggen 53 st. 41 st. f 5.— f 8,— Schram. 67 st. 67 st. f 10,— f 14,— Aard. 360 HL. 296 HL. f 0,90 f3.50 Appelen 55 H.L. 55 H.L. f 6 f 10. Peren 78 HL. 78 HL. f7,— f32 vSoyb. 775 Md. 703 Md. 10,60 f 1,70 Heereb. 511 Md. -511 Md. f 0,45 f 1,30 BOKGERLIJKE STAND. Bevallen10 Sept. S. R. van Del- den—Taleboom d. 11. J. Keijzer— Boersma z. A. Pardon—Byster z. M.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3