ABVERTENTIEN. Samuel Heckscher senr., leden daartoe in staat te stellen, zou dus een nieuwe Vereenigde Vergadering, mo te Amsterdam, moeten gehouden wor- ija, in diezelfde vergadering zou R. M. nog eens den eed of do beloft^ moeten afleggen en alle leden nog eens, na den Voorzitter, liaar moeten huldigen Etet plan—Coolen. De heer W. A. Coolen, notaris te Heivoort, heeft omtrent zyu reeds meermalen besproken denkbeeld een brochure in het licht gegeven, waarin hy nader ontwikkelt zijn plan tot aanmoediging der vrijwillige deelne ming by de Nationale Militie en be vordering der deelneming aan voor oefening in elke gemeente. Hij her innert daarin er aan, hoe het ideaal van onzeu eersteu Koning was de conscriptie te vervangen door een Nationale Militie, zoo mogelijk samen gesteld uit vrijwilligers, en dat, wat uitzondering had moeten zijn, regel geworden, nl. liet aanwijzen der miliciens door loting. Het was eigen lijk de plicht der gemeentebesturen bet jaa lijksche contingent zooveel mogeiyk uit vrijwilligers te doen be- staau. Hieraan werd geen gevolg ge geven, vooreerst omdat de wet het voorschrift door geen dwangmiddel verstorktein de tweede plaats om dat de meer gefortuneerde ingezete nen door middel van de toegelaten dieustvervangiug daaraan te gemoet kwamen. Nu wil de heer Gooien gemeente en ingezetenen laten samenwerken en vereemgiugeu zien opgericht, financi eel gesteund doer de gemeente, ten einde het aantal vrijwilligers in het w ir le doen toenemen. Schr. ..och kan niet samengaan met de leer door het Weekblad voor de Burgerlijke Administratie verkondigd, dat de ge meentebesturen geen uitgaven op hun begrooting mogen brengen dan ge noemd zijn in art. 295 der gemeente wet. Schouwburgen tentoonstellin gen, veestapel, landbouwscholen enz. worden ook wel gesteund. Om de werking eener inilitie-ver- eeniging meer aanschouwelijk te ma ken, geeft schrijver het volgende voorbeeld De Vereenigiug bestaat uit 200 gezinhdöfden, die ieder 50 ct. per jaar contribueereu, is f 100 Van donateurs wordt ontvan gen 10 maal f 10. is - 100 Gemeentelijke subsidie - 500 f 700 Het contigent bedraagt 5, waar toe 5 vrijwilligersnoodig z\jn, die ieder ontvangen f 200 maal 5, is f 1000 Nu komt te kort f 300 Hierbij gevoegd een;ge kleiue kosten - 50 Maakt f 350 Indien nu onder de ouders van voor de aanstaande lichting ingeschrevenen en die geen vrijstelling of ontheffing kunnen bekomen er maar 2 zijn, die eertijds tot dienstver vanging hunner zonen zouden zyu overgegaan en nu in stede van f 500 of f G00, voor de vrijstelling willen offeren ieder f200 maal 2 is f400, dan is de zaak ge vonden en de Vereeniging houdt nog in kas f 50. Onderstelle men nu verder, dat er 5 lotelingen zijn, wier ouders niet ge zind zouden zyn geweest groote offers te brengen tot hun vervanging, dan ligt de keuze van dezen voor de hand, om van de kleine kans om vrjj te loten af te zien en te besluiten als militie-vrijwilligers op te treden, waarvoor zij ieder uit de kas der Vereeniging ontvangen f2' 0 maal 5 is f 1000. Hel ben zy met goed gevolg aan de vooroefeningen deelgenomen, dan hebben zy de keuze van het korps, waarbij ze nullen dienen, alsmede een verkorten diensttijd van 8 maanden en kan de ontvangen piemie een rui me vergoeding genoemd worden voor het tijdelijk gemis hunner arbeids kracht in de gezinnen, wier econo mische toestand er een aanmerkelijke verbetering door kan ondergaan. Scheveningen en zag een klein heertje op de tram staan, die een gouden ketting droeg, precies op den gesto- lenen gelijkende. Hy deelde zyn argwaau aan een paar Haagsche schilders mede, die ook op de tram stonden. Een van hen beduidde hem, zich stil te hou den, en vroeg aan het mannetje of by ook kon zeggen boe laat het was. De man voldeed daaraan heel be leefd. Maar toen hy op den knop drukte en het deksel opensprong, zag onze componist zyn naam en de inscrip tie in het deksel staan. In zyn zenuwachtigheid greop hy horloge en ketting beet, en het man netje liet zich van de tram zakken en verdween in de boscbjes, veront schuldigend dat hy het horloge te Amsterdam „voor een prikkie" ge kocht had. (U. D.) Een familie drama? Een opzienbarend voorval had Don derdagmiddag omstreeks twaalf uur op den Maliesingel te Utrecht plaats. Daar wandelde, naar men ons mede deelt, omstreeks dien tyd een dame met een vierjarig kind aan den arm. Plotseling kwam van den Tolsteeg singel een rijtuig aandraven, waarin een heer gezeten was. By de dame gekomeD. hield de kootsier de paar den in; de heer verliet het rytuig en trachtte de dame, waarschijnlijk zyn vrouw, het kind te ontrukken. Daarin werd hy geholpen door den koetsior, die daarbij tegen de dame de woor den uitte: „Den man behoort het kind". Nadat heer eu kind in het rijtuig hadden plaats genomen, reed het pijlsnel weg. De dame scheen erg opgewonden, zy begaf zich echter, zonder alarm te maken, in tegenover gestelde richting huiswaarts. U.D. Bittere teleurstelling. Vrijdagmorgen om zes uur zou de stoomboot De Nijverheid van Nijme gen vertrekken met ruim 200 passa giers naar het Hollandsch Diep om getuige te zjjn van de vlootrevue. Door den mist evenwel kon men eerst om 8 uur van wal steken, en tot overmaat van ramp kwam men om kwart vóór 2 te Dordrecht voor een gesloten spoorbrug, die niet geopend mocht worden, zoodat de geheele tocht te vergeefs was, omdat men de revue niet tijdig meer kon bereiken. üfESJWS. Een anarcliist Te Brussel is aan het station een gevaarlijke anarchist gearresteerd. Hy kwam uit Antwerpen en verzette zich heftig tegen zyne arrestatie. Terwijl hy met de politie worstelde, trachtte hy een inspecteur van politie een dolk in het hart te stooten. „Leve LuccheniLeve Caserioriep by uit. Ik ben naar Brussel gekomen om te moorden en dat zal ik later doen ook." De man heet Michiels. Men heeft verschillende brieven op hem gevonden van bekende anarchisten. Voor de politie to Amsterdam is tot Vrydag bij de verschillende com- missiën ontvangen ongeveer f 16,000. Vervoer met de A. O. M. Dat te Amsterdam in de feestweek veel gebruik van de trams is gemaakt blijkt uit do volgende cijfers In gewone tijden is het getal passa giers per dag vervoerd, gemiddeld 60 a 70,000. Niettegenstaande den be perkten dienst in de feestweek (door elkaar is slechts "i van de gebruike lijke ritten gemaakt) is toch dat ge middelde verre overschreden. De cijfers waren namelijk Maan dag 83,000 passagiers, Dinsdag (dit was illuminatiedag, toen ua 6 uur de traras niet meer gereden hebben) 75,000, Woensdag 111.000, Donderdag 1'3,000 en Vrydag 83,00. Het maximum is echter bereikt den Zondag vóór het begin van de feesten. Dien dag heeft het getal passagiers bedragen 137,000, een vervoer per dag, dat nog nooit door de A. O. M. bereikt werd. Het grootste dagvervoer waarop zij tot heden wyzen kon, was 117,000 op den Tweeden Pinksterdag van 1895. Een gerold Horloge. Een onzer bekende componisten werd den 31n Augustus het slacht offer van een zakkenroller, die hem zyn gouden horloge met ketting ont futselde. Dezer dagen ie Sebeveoin- gen zijnde, stond hij op de tram naar in op president Faure, waarin hij ver klaarde dat nooit de chefs van het leger de wetten meer hebben geëerbiedigd dan thans en dat nooit hun bereidwilligheid om zich voor elkander op te offeren grooteer is geweest. De heer Faure antwoordde met een toespraak, waarin hij den hertog van Connaught verzocht aan koningin Victo ria zijn wenschen voor liaaa* welzijn over te brengen. Daarop richtte hij tot de officieren en de troepen de gebruikelijke geluk wenschen, tevens verheerlijkende de weldaden van de eendracht onder de bescherming der republikeinsche instel lingen, een eendracht, waardoor Frank rijk zijn zending in de wereld zou kun nen vervolgen. De hertog van Connaught zeide den president, dank en hield een lofrede op het Fransche leger dat zulk een groot verleden heeft. O.m. zeide hij,,Als Engelsch officier en lid van het Konink lijk Huis, doet het mij zeer veel genoe gen mij onder Fransche kameraden te bevinden die in verschillende veldtoch ten do kameraden van ons leger waren. Ik hoop dat beide legers nooit vijandig tegenover elkander zullen staan." De zaak-Dreyfus De Temps vertelt dat de oorzaak van den disciplinairen maatregel, genomen tegen majoor Du Paty de Clam is de bekentenis van dezen officier dat hy indertijd majoor Esterhazy de noodige stof had geleverd om zich te verde digen tegen de aanvallen der Drey- fusards. Voor den Raad van Onderzoek heeft indertyd majoor Du Paty verklaard, dat hy buiten weten van zyn chefs aan Esterhazy eenige inlichtingen had verstrekt en stukken had laten zien. Naar aanleiding van deze verklaring werd een onderzoek ingesteld, waarbij bleek dat Du Paty zich inderdaad had schuldig gemaakt aan discipli naire vergrepen, waarop de minister van oorlog voorstelde hem op non activiteit te stellen. Men verzekert dat de minister Sar- rien de revisie gunstig gezind is. Als generaal Zurlinden by zyn plan om af te treden blijft, zal bet kabinet niettemin de vraag van revisie aan het oordeel van het Hof van cassatie onderwerpen. Eenige bladen verzokeren dat Bris sou de portefeuille van oorlog zal aanvaarden. De Droits de Vhomme zegt dat Brisson de toepassing 6ener discipli naire straf op generaal Mercier zal eischen. De Aurore kondigt aan dat binnen twee dagen ernstige maatregelen ge nomen zullen worden tegen een offi cier die heeft medegewerkt aan de samenstelling van het dossier Dreyfus De ministers, behalve generaal Zur linden, hebben Vrydag een bijeen komst gehouden in het ministerie van binnenlandsche zaken. Naar men zegt, zal in het proces tegen overste Picquart, dat den 2leu dezer begint, voor een deel sluiting der deuren gevraagd worden. De verdediger, mr. Labori, zal er zich tegen verzetten. Bismareks dagboek. Moritz Busch' dagboek van Bismarck is Vrijdag te Londen verschenen, maar baart minder opzien dan men verwacht had, daar or minder onbekende dingen in staan dan men had gedacht. Het werk verraadt ook bekortingen en verzachtin gen, vooral in de stukken waarin Bis marck over hot Engelsche koningshuis spreekt. Met name waar hij de Koning in te lijf gaat, als een intrigante, die door middel van haar dochter en andere kinderen en kleinkinderen een ongeoor loofde inmenging in Duitscke regcerings- zaken, had beproefd en ten deele doorge zet, be-.alve waar Bismarck haar schaak mat zette, bv. in het plan van het hu welijk van prinses Victoria van Pruisen met wijle Alexander van Batten berg. Ook in de geschiedenis van Bismax-ck's ontslag schijnt een en ander weggelaten te wezen, misschien wel om de circulatie van deze eenige, Engelsche uitgaaf van het dagboek mogelijk te maken. De onuitgegeven stukken had Bis marck aan Busch toevertrouwd, ear deze had ze heimelijk naar Engeland gezon den, toen Bismarck viel, omdat de ge wezen rijkskanselier beweerde dat de Keizer hem liet bespieden. Die stukken betreffen meest historische aangelegen heden en blijven daarom voor de ge schiedenis van beteekenis, evenals de uitlatingen over het karakter van de drie Duitscho Keizers, van Gladstone, Rosebery, den „semiet" DIsraeli enz. Tot do onbekende belangrijke dingen behoort verder de onthulling van Bis marck over 1S83. In een gesprek met Busch zei Bismarck toen, dat hij in 1866, r den oorlog met. Oostenrijk, aan dit land een aanvallend en verdedigend ver bond had voorgesteld, dat gegrond zou zijn op een verdeelingOostenrijk zou Zuid-Duitschland, Pruisen N.-Duitsch- land in 't oog houden. Vooraf zouden de bondgenooten Frankrijk te lijf gaan het den Elzas afnemen. De Oosten- rijksehe regeering had Bismarck's voor stel tot een verhond van de hand gewe zen en de voorkeur gegeven aan den oorlog, die met den noodlottigen slag bij Sadowa was geëindigd. Het ergste schijnt St. Vincent ge leden te hebbenhet telegram spreekt van 300 dooden en van groote ellende tengevolge van het vernielen der wo ningen. Te St. Lucia was de storm I vergezeld door eeu vloedgolf en hevige regens, er hadden hier verscheiden I landverschuivingen plaats en do cacao plantages zyn verwoest. De eerste berichten vermelden hier nog slechts 12 dooden. Negentien menschen moe ten op Guadaloupe gedood zyn. De gemeenschap met Barbados schijnt hersteld te zyn, van daar wordt ook groot verlies van menschenleveris en stoffelijke schade gemeld, benevens het vergaan van vier groote schepen de Loanda, Lapland, E. Grace Lyu- wood, en Lordahl, ook nog kustvaar tuigen. Het Engelsche oorlogsschip Alert, ontkwam door de haven uit te stoomen. Dit gedeelte van Amerika wordt zoo dikwijls door orkanen en daar mede gepaard gaande wervelstormen geteisterd, dat deze ook „Barbados Hurricane" genoemd worden, in 't bijzonder naar den grooten storm van September 1790. Ze zyn het talrijkst tusscben Juli en October. Een Handschoen-tragedie. Er wordt een aardige episode ver haald uit het verblijf van Koningin Margherita van Italië te Gressonay. De Koningin droeg eens aan een klein boerenmeisje op voor haar verjaardag een paar zijden halve handschoenen voor haar te haken. Op den bepaal den dag ontving de hooge vrouw de met zorg vervaardigde handschoenen en het kleine meisje kreeg daarvoor een ander paar terug, waarvan de eeue handschoen met geld en de andere met bonbons was opgevuld. Tevens was er een eigenhandig schrijven van de Koninin by, waarin de kleine ver zocht werd haar mede te deelen welke handschoen haar het meest verblijd had. Het antwoord luidde: „Lieve Koningin 1 Uw geschenk heeft my veel tranen gekost. Vader nam den handschoen mot het geld af en myn broer de bonbons." Een. opstootje. Te Vigo hadden Vrydag vijandige betoogingen plaats tegen generaal Toral die de overgaaf van Santiago heeft onderteekend. De gouverneur der stad werd met gefluit en steenen begroet. Daar generaal Toral aan boord van de Leo XIII was, die de repa- trieerenden overbracht, wierp de me nigte een regen van steenen naar de paketboot. De patrijspoorten werden verbrijzeld. De orde was om half negen her steld. EiectriscHe eigenschappen van Haren en vederen. Als men nadenkt over de vraag, waarom natte haren en vederen by het drogen niet aan elkaar kleven, maar zich weder regelmatig verdoe len, komt men tot bet vermoeden, dat de aparte stralen der vederen elec- trisch worden en das elkaar afstoo- ten, als de reepen van een goudblad electroscoop. Uit proeven is gebleken, dat lo. Vederen floor beweging in de lucht electrisch worden. 2o. dat dons- veeren en haren negatieve electriciteit aannemen, als zy gewreven worden over de dekharen of aan den boven kant van de dekveeren. Dekveeren en vleugelveeren hebben, als zy in nor malen toestand van elkaar gewreven worden, aan den bovenkant positieve aan de onderzijde negatieve elec triciteit. De waarschijnlijke uitwerking dezer ladingen is eeu doelmatige stand en verdeeling van haar en veerhuid, dat wil zeggen eene gelijkmatige verdee ling van de gelijksoortige electrische en elkaar daardoor afstootende dons haren of veeren, waardoor eene slechte warmtegeleidende laag ontstaat en ten anderen wordt de aantrekking geboren van de positieve dekharen of veeren met de negatieve donsharen of veeren. waardoor eene dichte opper vlakkige laag omstaat, die water en andere zaken keert; en eindelijk de vaste hoornvorm tot stand komt. Uit eene latere proef is nog gebleken, dat de vliegveeren positief geladen wor den, als de vogel ze door zyn snavel trekt, of ze langs de baardkam trekt. Deze beweging dient dus niet alleen voor hot schoon houden, maar ook om de lading te bewerken. De legeroefeningen in Frank rijk. De wapenschouwing, waarmede de Fransche legeroefeningen zijn geëindigd, is Vrijdagmorgen door president Faure en deai hertog van Connaught gehouden. Do socialist Breton, afgevaardigde van het departement du Cher, kreeg een ste vig pa,k slaag, omdat hij zijn hoed niet afnam voor een vaandel. Men riep „Weg met de Joden! Weg met de ver raders Aan het feestmaal, dat den dag be sloot. stelde generaal Nécrier een dronk De Vesuvius. Van de krater van den Vesuvius: vloeien drie gloeiende lavastroomen af, eeu langs den voet van Monte Somma, een tweede midden door de' Vetianazone en een derde langs Monte Croeella. De eerste stroom heeft reeds den weg van het observatorium naar het station op den berg bedolven, een kastanjowoud verwoest en nu het observatorium. De veldtocHt in Soedan. De Morning Bost verneemt uit Lucqsor van den 1.5de, dat generaal Kitchener met drie kanonneerbooten, 100 Cameron Hooglanders en 1200 man Egyptische en Soedaneesche troepen verleden Vrydag Khartoem verliet om naar Fashoda te trekken. De correspondent van de Daily Telegraph te Assouan seint, dat hy er zich goed van verzekerd heeft, dat de Fransche vlag boven Fashoda woei. Acht Europeanen en 100 Singhaleezen vielen het garnizoen der Derwiscben aan en versloegen het; zy doodden honderd vijanden De orkaan over de Antillen. De nadere berichten over deu orkaan die zulke vrccselyke verwoestingen heeft teweeggebracht op de Kleine Antillen zijn nog zeer schaarsch, maar men weet zeker dat deze ramp een van de ergste is geweest, die dat deel van West-Indië ooit getroffen heeft. Geen plaats is geheel ongedeerd ge bleven. zegt een telegram uit St. Tho mas. Daar de aan Nederland behoo- rende eilanden St. Eustachius en Juba en ook Si. Martin, dat wy samen met Frankryk besturen, tusschen St. Tho mas en St. Vincent liggen, is er wel reden tot ongerustheid ook over het lot van die eilanden, maar de feitelijke opgaven betreffen toch alleen de zui delijkste eilanden van de reeks. StoorcivaartberieMetf Het stoomschap&wjafra, vanArast. naar Batavia, arriv. 14 September te Port Said. Het stoomschip Prins Willem I, arriv. 15 Sept. van Paramaribo te Amsterdam. Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, vertr. 14 Sept. ran Marseille. Het stoomschip Soembinq, vertrok 14 Sept. van Batavia naar ftotterdam. Het stoomschip Oengaranvan Rot terdam naar Java, passeerde 14 Sept. Ouessant. Het stoomschip Spaarndam, van de Holland Amerika Lyn, arriveerde 14 Sept. van Rotterdam te Newyork. Het stoomschip Maduravan Java naar Amsterdam, vertrok 14 Sept. van Marseille. Het stoomschip Prins Willem V, vertrok 15 Sept. van Amsterdam naar Paramaribo. Het dubbelschroefstoomsehip Bot terdam, van de Holland Amerika Lyn, vertrok 15 Sept. van Rotterdam naar Newyork. Geveebt tusscken Kamerleden Twee Fransche kamerleden hebben te Orange in Frankrijk bij een feest ge vochten. De heeren Paul Faure en graaf d'Aulon. zijn bij de wedrennen handge meen geraakt. De laatste heeft den eer ste met zijn rotting afgeranseld en de twist liep zóó hoog dat de dames die cr bij waren, zich er in mengden en stooten kregen. De politie moest de vechtenden scheiden en, als gewoonlijk in Frankrijk zal tusschen beide ..geachte" leden een duel plaats hebben. Commissariaat van Politie Q te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerper, zijn dagelijksbehalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 10 Sept. 'tot en met 16 Sept. '98. Een wandelstok. Een japansch mes. Een blauwe damesceintuur. Een j toneelkijker. Een rozenkrans. Een 'gouden ring met steen. Een gouden broche. Een r. c. vragenboek. Eeu j bonte duif. Een wagenijzer. Een zil veren damesremoutoir. Een grijsharig i keeshondje. Een paar bruin glacé handschoenen. Een blikken drink- flescb, een portemonnaie met geld, |een zakje uaarin een portemonnaie met geld, een stempelyzer, een halve I mouw van eeu japou, een zilveren 1 naamplaatje. Gedeponeerd eeu zak met snyboo- nen, twee sleutels, een zwart hondje, eene parapluie, een pakje met witte jas. Dat is aardig van u, ritmeester, j dat u het eerst met my danst. Ja, freule, by ons gaat alles naar de anciënniteit. Waarom hebben wy een zekere afkeerigheid van eene baker? Omdat wy het haar niet verge ven kannen, dat zy de eerste was, door wie wy in de laren gelegd werden. 358e STAATSLOTERIJ 16 Sept. 1898. 5e klasse 3e lyst. Op onderstaande nummers zyn geen prijzen gevallen. 262925 6080 866011645 1510418287 74 2928 6036 8681 11680 15108 18300 153 2934 6102 87211 i 722 15136 18303 156 3045 6132 8735 11800 1-5254 18309 245 3051 6137 876611813 15309 18359 274 3177 6176 8803 U836 15372 18ó93 363 32516207 90251184- 15382 18412 386 3257 6221 90d7 1864 15385184.-/7 479 3332 6227 9063119C0 5577 18475 5''0 3383 6448 914811938 15660 18483 563 3396 6451 924611954 15743 18556 605 3417 6515 9305 12037 1575218573 648 34526643 9321 12158 1579418628 650 3451 6557 9326 12239 16836 18671 722 3477 6597 9391 12248 1586218720 747 3549 6607 9392 12295 15923 18797 758 3579 6615 9442 12332 15 >67 18822 76l 3585 6634 9499 12364 15975 18885 78035956650 9502124 4 16011 28943 804 3690 6659 9592 12447 1603818962 903 3708 6743 9615 12624 1 6* <6419032 953 3802 6744 9620 3 2647 1607319087 988 3S73 6864 9651 12655 16128 19070 998 3986 6888 9653 12679 16232 19123 1004 39706931 9661 3 2683 16425 19136 V '27 4<)46 6970 966212714 16506 1914' 1063 4094 7 012 9715 1 27 23 16587 19151 1067 41427091 973612748 16589 19176 1138 4153 7109 9738 1*2779 1659319242 11914226 7130 976612859 3 6603 19308 1193 42617215 98501287916611 19311 1223 4288 7271 9879l2f*92 16637 19318 1 38 43297353 988812915 1663919385 1267 4348 7366 9917 13''45 i 6641 19415 12854435 7472 99.1 13056 1667719425 13014440 75,0 995013001 1669919494 1312 4441 7552 9969 1506616708 19554 1318 145075631003113U68 1 6757 19597 1322 4467 758010065 130901676919641 1418 4*43 7607 1009613125 16809 19705 1444 45487621 10107 13188 1684S 19786 1511 45667648 10169 l322r> 16876 1980!) 15-57 4583 766410203 1324616896 19803 16504611 770110285 1335516933 L'SïS 165247107715 10290 1346716941 1984] 1761 4793773210327131691700419936 1841 48137768 10333 13537 17v3619950 1865 482-5 7778 10369 1358617038 26008 1863 48407787 10388 13688 1706120073 1867 48417794 103931375017120 20076 1880 4916 789310419 1383417143 2018 1897 4914 7847 10425 13854 1724120194 1920 5027 7848104651388417299 20304 1956 5040 7861 10474 1393017328 20311 2014 5059 7881 10480139541734 3 20327 210)5078 7884 10487 13992 173 S9 20359 2235 50947885 10561 140061785420-389 2261 5119 7913 10680 408017359 2< '402 2266 5145 793110725 14087 17383 20133 2273 5173 7953 .077014101 17392 20468 2327 5233 804410813 1422717393 20470 2341 5353 8062 1 0934 14254 17399.20472 2 585369 8099 1096514277 17485 20478 2360 5425 8184 11018 14.81 17539 20581 2366 5551 8253 11078 14294 17545 206 5 2419 5-573 826011100 14353 17604 206*8 2462 5583 827 i 11114 14438 17705 20639 2623 5618 828011115 14447177 29 21)6S( 2624 5636 8313111 - 614565 177 0 2 >700 2625 5644 8351 111621458217742 20744 2673 5728 8394 1121714612 17780 20 5 i 2695 5745 8395 11230 14626 17781 20767 2697 5759 813711299 1465017793 20805 2707 58018483 11347 1475017806 20843 2727 583! 851411357 14849 1787! 20869 2733 5837 8520 1138014890 17888 2' 8< 0 '2825 5884 854211396 14940 17942 20878 2852 5952 8547 11402149431794620910 2863 5966 8518 J144215 5461824920934 2879 5973 8599 11544 15049 18254 20995 288116' 01 8641116201509318258 Een jongen loopt mot een kan op straat. Een buurjongen komt er bij. en geeft een schop tegen de kan. Do ande- ro doet niets tegen. - Wordt je niet boos, ais ik tegen de kan schop? vraagt de schopper. - Neen. - Nou dan roept de andere, de kan op nieuw eon schop gevend. - Neen. ik word niet boos. - Nou dan toch wel 'I roept de andere woedend, en geeft zulk een schop, dat hij de kan stuk trapt. Neen, antwoordt de jongen met de gebroken kan kalm. Mijn moeder hooft die van jou moeder geleend, en jii zult ui- dus wel genoeg van hooren als jo thuis komt Wijnkooper Ik zou graag een woord je over mijn wijn in de courant willen hebben. Is daar leans op, cm onder welke rubriek zou dan hot beste wezen edactour. Ja, dan in elk geval onder gvniongd nieuws. Marktbericht. Giaau- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 15 Sept. 1898. Witte tarwe f 6.75 a f 7.10, Haver f 6,50 a f7.—, Rogge f4.25 k f4,65, Chevaliergerst f 4.85 a f 5.35. Winter- gerst f 0.— f 0.— *Groene erwten f 6.— a f 7.—op kook f 0.—. Kar- weizaad f 0.— a f 0.—. Zomer ris- tarwe f 0.— a f 0.— Capucyners f 0.— k f 0.Roode wintertarwe f 0.— fO.—Duivenboonen fO k f 0. Paardenboonen f 6.—, a f 0.—, Bruine boonen f 0.—, a f 0,—. Kanariezaad f 0.—, a f 0.—, Jarige tarwe f 0.— Roode Duivenboonen f 0.— f 0.— Koolzaad fO.— a fO,— Voetstoots. VARIA VERKOOPLOKAAL Bakenessergraclit 13, kunnen dagelijks goederen wor den ingebracht en worden op verlangen van huis afgehaald. N. O. I>E LEUR, Makelaar V rouwenbewegiog. Emmy. Ben ]jy ook voor de vrou- Hoofdprijs ev. 500.000 Mark. De prijzen zijn door den Staat gegarandeerd. Fanny. Zeker, ik ga eiken dag twee uar Men biede het geluk de hand. LTitiioodiging tot deelneming in de kansen, van de 1ste Lübecksche Staats-Lotery. Deze voordeel biedende door den Staat Lübeck gewaarborgde groote Geldloterij bevat volgens bot plan slechts 50,000 halve loten, daarentegen 25,000 prijzen, zoodat de helft van alle loten zeker winnen moet. De prijzen zijn de volgende De hoogste pry's is eventueel 500.000 Mark. Premie van 300.000 Mark 1 prijs k 200 000 1 a 100,000 1 a 70.000 2 prijzen a 50.000 1 prijs a 45.000 2 prijzen a 40.000 1 prijs a 35.000 2 prijzen 30.000 1 prijs a 20.000 8 prijzen 10.000 12 a 5.000 35 a 3.000 83 a 2.000 2 k 1.500 164 a 1.000 319 a 500 435 a 300 86 a 200 16964 k 166 26 a 150 1949 k 130 2003 a 100 u. 94 2902 A 68 u. 29 en worden deze in eenige maan den in 6 klassen uitgeloot. De Hoofdprijs in de lo klasse bedraagt Mar k 30.000, stijgt, in de 2e kl. tot M. 35000. in do 3e tot M. 40.000, in de 4o tot M. 45,000, iu de 5o tot M. 50.000, in de 6e tot M. 200.000 en met do premie van M. 300.000 event, tot Mark 500.000. De uitgave geschiedt in halve en vierde loten. Voor de eerste prystrekking. die officieel is vastgesteld, kost twee halve origineel loten slechts Mark 8.— of Guld. 4.80 een halve origineel lot slechts Mark 4.— of Guld. 2.40 een kwart origineel lot slechts Mark 2.— of Guld. 1.20 De inleggelden voor de vol gende klasscu zoowel als de juiste lyst der prijzen worden aangegeven in bet officieele trek kingsplan voorzien van het Wa pen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt ongevraagd onmiddel lijk na de plaats gehad hebhoDdo trekking de officieele trekkiugs- lyst. De uitbetaling en ver zending van de prijzen geschiedt door my direkt en prompt aan de winners eu onder de strengste geheimhouding. {0F~ Iedere Bestelling kan men eenvoudig per postwissel opgeven. Men wende zich dus met de aanvraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot. 29 September e. k. met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in Hamborg, Duitschland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 7