I J. D. NIEMANN, Geil. Oude Gracht 85. Luxe Fotostandaards Lijsten met Weener hoeken. „Heeft hij misschien al een plaats? „Ja, en een tamelijk goede ook." 3 - „Wat is hij, als ik het vragen mag?" I „Hij is Keizer." De vreemdeling begon te lachen en 3 meende dat de ander een loopje met hem II wilde nemen hertog Maximihaan lachte 3 hartelijk mede. r Te Weenen vertelde do hertog zijn reisavontuur aan den Keizer en de Kei- 3 zerin. Men deed den horlogemaker aan het Hof ontbieden, en toen hij zijn reis- gezel ontdekte, meende hij verloren te zijn- Maar men stelde hem al spoedig ge rust en gaf hem zeLs een opdracht voor 0 do levering van uurwerken. 3 „Gij ziet wel dat het keizerschap nog 1 zoo'n slecht baantje niet is," zei.de Kei zer tot hem, „maar toch, verlang er niet naar, want de weg waarlangs een Keizer gaat, is met meer doornen dan 0 rozen bezaaid. Franz Joseph sprak do waarheid, de toekomst heeft het geleerd. 6 De Vesuvius. 1 De Vesuvius, die sedert eenige da- gen weder rookte, is volgens de laatste berichten thans zoo aan 't werk dat t bet observatorium zeer ernstig met verwoesting wordt bedreigd. Verschei- dene kastenjeboomen op den berg zyn verbrand. 3 Uit Soedan. Er is te Alexandrië niets bekend go worden wat tot bevestiging kan strekken van de te Londen gepubli- i ceerde telegrammen over eeninstrnc- tie betreffende Fasboda, die de sirdar t zou ontvangen hebben tusschen d°n slag by Omdurman en zijn vertrek naar het zuiden. De sirdar beeft geen telegraphische instructie ontvangen, J daar de telegraafgemeenschap ge- 0 stoord is. t INGEZONDEN MEDEDEE- P LINGEN- 3 30 cents per regel. Spiegel- en Lijstenfabriek. s Plaathandelaar en Eneadrenr. Een zeer mooie en uitgebreide keuze en 3 SC o 1 o n i n. Atjeh. 0 „De conferentie van onze civiele en - militaire autoriteiten met den gouver- 3 neur van Atjeh schrjjft de „Deli Ct." beeft onlangs te Kota Radja j plaats gehadde resident kwam hier 3 (Medan) laatstleden ZoDdag (14 Aug.) 3 terug, terwjjl de gewestelijke militaire 3 commandant te Langsar aan wal giDg. s Het allereerste resultaat der confe- f rentie zal vermoedelijk bestaan in het oprichten van een post in Langsar en Modjopahit. Hoogstwaarschijnlijk 3 zal die post een onderdeel uitmaken van onze troepen-legering in het Ta- miangsche, doch eene definitieve be slissing daaromtrent zal te Batavia genomen worden. „Feitelijk zal de maatregel er op t neer komen, dat Tamiang een voorpost krijgt, die als stootkussen zal dienen tusschen eventneele invallen van vi) audelijke benden en onze militaire r linie aan de Tamiang-rivier. „Alweder dus een stap voorwaarts naar de oplossing van het Atjeh- vraagstuk en tevens voor de ontwik- r keling der gewesten op do Oostkust van Sumatra. „Trouwens eene groote sub rede vooruit is door het optreden onzer troepen te Edi bij den jongsten op stand gedaan. De schrik, voor onze infanterie met repeteergeweren zit er in, bet succes onzer wapenen heeft zulk een roep gekregen, dat alles nu stil is geworden in die landstreken, en voortaan een patrouilleereu van twee compagnieën van Edi tot Tamiang in staat zal wezen, die rust te blijven bewaren. „Ook verder de Noordkust largs is alles zoo goed als in rust, alleen het rijk Pasangan zal de nog niet gevoelde kracht onzer wapenen nog moeten ondervinden, om dan ook voor goed het hoofd iu den schoot te leggen". De overste, gewestelijk militair commandant, kwam den 16en Augus tus per stoomer Albatros terug, na in bei Langsar en Modjopahitsche het terrein te hebben verkend voor <len eventueelon post aldaar. De overste Moorrees was met twee compagnieën, plm. 370 man sterk, van Edi zuidwaarts gemarcheerd om verder door te patrouilleeren naar de Tamiang-rivier en om vandaar per stoomer Albatros weder naar Edi teruggebracht te worden. Die marsch was zeer vermoeiend geweest, doch overigens een succes. Op een enkele plaats werd de colonne uit de verte beschoten, zonder nadeel te veroorzaken. Door eenige salvo's van de colonne werden toch nog twee dier kwaad willigen neergelegd, daarna was hot gedaan. Overste Riesz marcheerde met een geringe dekking, van de gedei Lang sar de colonne Moorrees in noordelijke richting tegemoet. Tot zijne groote verbazing zag overste Moorrees op een gegeven oogenblik een hem ge heel vreemd hoofdofficier uit het bosch naderen. Na het noodige besproken te hebben, kon overste Riesz den terugweg over zee nemen, middels H. M. flottielje vaartuig Nias, om aan de monding van de Tamiang-rivier over te gaan op de Albatros, die Z.HEg. naar Deli terugbracht. De heer Y(au) St(aden) t(en) BCrink)^ mede-redacteur van de Deli Ct.' heeft aan de troepen in Pedir gedacht. Hij heeft zich in Augustus 11. beschik baar gesteld om gelden iu ontvangst te nemen, ten einde bun een prettigen dag te bezorgen op den verjaardag van H. M. de Koningin. De middelen er toe waren zoo sobertjes afgemeten, schreef by. De troepen op de Oostkust van Sumatra zijn er goed aan toe geweest, want de vorsten van Deli, Langkat en Serdang gaven te zamen, alleen om de militairen feest to doen vieren, de ronde som van vierduizend gulden. In een artikel over Atjeh schrijft de Deli Ct. onder meer „De pretendent-sultan en Oemar moeten geallieerd zyn, doch panglima Polim wil niets met Oemar temaken hebben. Oogst- en weerbericht over de maand Juli. MEDAN, 17 AUGUSTUS. Mochten de eerste drie wekeu van de maand doen vreezee dat te veel regen nadeelig zou worden voor den nog te velde slaanden oogst, de laatste week van de maand had juist een tegenovergestelden aard. De lacht werd in dat tijdvak zoo droog en verschroeiend, dat het ergste te ver wachten is van die ondernemingen, waarvan het product nog niet in de scharen was. In beneden Langkat heersehte nog veel langduriger droog te in de geheele tweede helft van Juli viel daar geen regen. Gelukkig te noemen zyn in dat op zicht de boven-ondernemingen, die byna afgeoogst hadden, terwijl de laag gelegen velden slechts nagenoeg den halven oogst hadden gesnedeD. Van dit restant is dan ook veel ver loren gegaan door den hevigen uit- drogenden wind, welke in de laatste dagen van Juli begon te heerschen. Hierdoor zal de quantiteit van den oogst belangrijk gereduceerd v orden. De geoogste tabak wordt algemeen goed genoemdhet blad is dun en lenig. Op enkele boven-ondernemingen werd reeds met sorteeren aangevangen. De oogst 1897 is geheel verscheept. Met de werkzaamheden voor oogst 1899, als omwerken van den grond, drainage en schurenbouw, is men op vele ondernemiugen reeds flink aan den arbeid. Behoudens vele koortsgevallen was overigens over den gezondheidstoe stand van het personeel niei te klagen. Ook het trek vee bevindt zich thans weer in goede conditie, het mond- en klauwzeer is geweken. Van ziekte in het gewas werd niets vernomen. èJ Do vroeger gegeven lezing, dat de uit de gevangenis to Padang ontsnapte ter dood veroordeelde Van der Heijde eerst na gepleegd verzet zou zijn neergescho ten, schijnt geheel onjuist te zijn. Volgens verklaringen van ooggetuigen, zoo schrijft de lieer Chatelin in de Su matra Ct., die aan de arrestatie een werkzaam aandeel genomen hebben, heb ik reden om aan te nemen, dat deze voorstelling van heit gebeurd© valsch is. De verklaringen van deze ooggetuigen komen in 't kort op het volgende neer „Een paar dagen voor de arrestatie werd door schout Hakkers aan den Ma- leder Si Gindo, een gewezen bediende van Van den* Heijde, gelast om vergezeld van vier of vijf gewapende mannen de vluch telingen op tc sporen en gevangen te ne men. Si Gindo wees do gewapenden af, daar hij overtuigd was. dat v. d. H. hem alsdan niet zou sparenhij nam evenwel op zich v. d. H. te spreken en hem met zachten drang te bewegen, zich over te geven, daar hij er zeker van was, wan neer hij alleen en ongewapend v. d. H. ontmoette, deze hem geen leed zon doen. „Toen do vluchtelingen omsingeld wa ren, ging Gindo naar hen too on trof hen aJ spoedig aan. Van der Heijde rilde van ae koorts en lag bleek, uitgeput en zoo goed als machteloos terneer. Hij her kende zijn ouden, bediende en klaagde hem over koorts, honger eai uitputting, daar hij sedert vier dagen niet gegeten had. Si Gindo stelde nu voor, dat v. d. H. hem zou volgen, dan zou hij, Si Gin do, zorgen, dat er eten kwam. „Neen," zeide v. d. H„ „hot is te laat; ik weet, dat ik omsingeld ben, er wordt op de) gelegenheid geloerd, om mij dood te schieten, laat mij maar sterven als een man ik zal mij tot het laatste verdedi- ge<' „Si Gindo verklaarde, dat wanneer v. d. H. met hem wilde meegaan, liem geen leed zou geschieden en drong er sterk op aan, dat v. d. H. alle verzet zou opge ven en hem volgen, daar alle tegenstand nutteloos was. Overmand door uitput ting, liet v. d. H. zich eindelijk overha len mee te gaanhij gaf zijn repeteerge weer aan Si Gindo af, die het in zijn linkerhand liield en met zijn rechterarm v. d. H„ die nauwelijks op de been kon blijven, ondersteunde. „Ondertusschen had een troep Malei- ers, onder aanvoering van een tweetal inlandsche hoofden, van dit onderhoud tusschen de vluchtelingen en Si Gindo, gebruikt gemaakt, om tot op ongeveer 30 passen te naderen, verscholen achter dicht struikgewas. v d. H. had nog geen tien passen afgelegd, toen een der inlanders zijn. ge weer afschoot en v. d. H. dwars door het lijf getroffen werd. De kogel drong in do rechterzijde binnen, na eerst den rech ter elleboog licht verwoud te hebben, en bleef in het lichaam zitten. „Het schot deed v. d. H. wankelen, maar hij bleef overeind, riep, dat men hem in een hinderlaag vermoorden wil de, en poogde naar zijn geweer te grij pen. Op hetzelfde oogenblik knalde een tweede schot, afgegeven dooi* iemand be- hoorende tot hetzelfde groepje inlanders, dat daar in hinderlaag opgesteld was en van waar reeds het eerste schot gelost was. „Nu trof het schot v. d. H. links in den buik, en hij viel op de knieën, doch stond dadelijk weer overeind en ontrukte aan den verschrikten Si Gindo zijn ge weer. Ondanks het bloedverlies legde hij zijn wapen, een ropoteer-geweer, aan-en vuurde nog zes malen in het rond, ten gevolge waarvan een zijner vervolgers gedood en een ander gewond werd. Hij wilde zijn geweer herladen, maar door bloedverlies uitgeput, zakte hij in elkaar en was niet meer in staat, zich op de been te houden. De hem toegebrachte wonden waren doodelijlc en de zooge naamde arrestatie kon nu door de in middels samengestroomde inlanders ge schieden. Op het geluid der schoten, dus toen alles afgcloopon was, verscheen schout Hakkers, die ruim een halve paal af stands verder geposteerd was, op een plaats, waar de vluchtelingen ook kon den trachten door de linie heen te bre ken. Schout Hakkers droeg nu zorg, dat de zwaar gewonde verpleegd en vervoerd werd. „Latei* werd Si Gindo door een in- landsch hoofd op het hart gedrukt, om te verklaren, dat v. d. H. het eerst gescho ten en zich dus tegen zijn arrestatie ver zet had. Loonstelsel. Over dit onderwerp hield gisteren ochtend de heer Klompe van Rotterdam eene bespreking in eene cursusvergade ring der Nederl. Opperliedenvereen. V. Z. O. S. afd. Haarlem. Spreker deed uitkomen, hoe in de kindsheid van het menschdom ieder voor zich zelf werkte, voor zijne eigene be hoeften. Hoe daaruit later de slavernij en lijfeigenschap ontstond en hieruit wederom het huidig loonstelsel, hot stel sel dat de oen gedwongen arbeid ver richt, tegen loon, ten behoeve van den andere. Dit jloonsftelsol noemde spreker de oorzaak van alle maatschappelijke kwa len en strijd en van misdaad, prostitu tie en oorlog. Aan dit Iconstelsel nu is alleen te ontkomen door eendrachtige samenwerking, door flinke organisatie. Bij uw huwelijk, sprak de heer Klom pe, hebt gij beloofd voor de uwen te zullen zorgen, welnu, vervul dien plicht, die met zich brengt, dat gij onvermoeid arbeidt aan lotsverbetering. De vakorganisatie heeft z. i. het meest te kampen met de arbeiders, die zich geen opofferingen willen getroosten en 't geld liever in de kroeg brengen dan afdragen als contributie en. met lien die onverschillig zijn. Als voorbeeld van wat organisatie ver mag haalde spreker de bootwerkers- werkstaking aan, die overwon, trots het tyraimieke despotische optreden van burgemeester 's Jacob. Als tegenhanger wees hij op de timmerlicdenstaking te Amsterdam, die naar zijn overtuiging mislukt was door de verbrokkeling. AlLen te zamen moeten voor dezelfde belangen opkomen, zonder aanzien van roligieuse of politiële© overtuiging. Daar van alleen is succes te verwachten. Dat ook de tegenstanders de macht der solidariteit kennen, blijkt uit het voorbeeld da,t de 's Gravenhaagsche aan nemers gaven, toen zij eenstemmig wed- gordon te weaken voor een gemeentebe stuur dat de voorwaarden bier aan hen zelf overliet. En de Rotterdamsclio aannemers heb ben gezamenlijk een architect geboycot, onder wiens beheer zij geen werk wen- schen uit te voeren. Als hij aanbesteedt, schrijft niemand in. Na een krachtige opwekking tot aan sluiting en na voorlezing van een ge dicht, eindigde spreker zijn toegejuichte rede. V oorstellingen. De tooneelvoorstellingen in den schouw- bux*g alhier zullen, binnenkort een aan vang nemen. De Necl. Opera opent de reeks der vooi*stellmgen reeds deai 5en October. Naai* alle waarschijnlijkheid zal dit gezelschap in het winterseizoen tienmaal hier ter stede optreden en wel op do volgende data: 5 Oct., 2 Nov.. 30 Nov.. 14 Dec., 11 Jan., 25 Jan., 22 Febr. 22 Maart, 5 April en 19 April. Het Ned. Tooneel zal 8 voorstellingen geven en wol op 21 Oct., 18 Nov., 22 Dec., 6 Jan.. 6 Febr., 2 Maart, 17 Maart en 12 April. Zeer waarschijnlijk zullen er evenals het vorige jaar wederom abonnementen voor deze 8 voorstellingen verkrijgbaar worden gestold. Ook de Ned. Tooneelvereeniging, di recteur de heer A v. d. Horst, en de Italiaansche opera zullen voorstellingen, geven- Eerstgenoemde zal, aanvangende met 10 October, achtmaal optreden, terwijl de Italiaansche opera haar eerst© voor stelling 13 October geeft. Wedstrijd. Zondag had op het Lawotennisveld aan den Schoterweg een wedstrijd plaats om den brassard, die nu op uaam stond van den heer Bergsma, tusschen genoemden beer en den beer van Rees, beiden uit den Haag. Do wedstrijd werd in liet voordeel van laatstgenoemde beslist, zoodat op 't oogenblik de beer vao Rees houder van den brassard is. A. s. Zondag zal na de eicdwed- stryd plaats hebben tusschen de vol gende hoereD, die den brassard ach tereenvolgens in bezit gehad hebben Vrn Hemert en Labonchère te HaarlemBenkema, de Ranitz, Trip, Bergsma en van Rees to den Haag. Zondagnamiddag is een 10-jarig meisje genaamd G. Freyor, wonende Oranjestraat No. 39, van de trap aan den spoorweg aan den Kruisweg ge vallen waarby zy haar rechterdij been heeft gebroken. Zy is na door den heer chirurgijn Van Maas verbonden te zyn per brancard naar de woning harer moeder, die weduwe is, over gebracht. Hedenmiddag werd per brancard naar bet Gasthuis overgebracht eene vrouw, die in hare woning ernstigo brandwonden had bekomen. Overveen. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de openbare school te O verveen, hebben zich 26 sollici tanten aangemeld. Mejuffrouw A. J. A. Leistikow is in den tyd van 14 dagen op 3 ver schillende plaatsen als onderwijzeres benoemd en wel te Zwaag, Zeist eu Böchollz. Wel eene zeldzaamheid als men denkt aan het aantal sollici tanten, dat zich by eene vacature aanmeldt. Zandvoort. Aangekomen badgasten. Mevr. Seligmaun. Arast. 4 pers. Villa Maria. F. C. v. Gessel, Tiel. 2 pers. Mej. M. Bensen, Bückeburg. Mej. S. Lobrenson, Bückeburg. Alien villa Qnisisana. Badbezoek. Het aantal badgasten dat in dit seizoen te seizoen te Zandvoort heeft vertoefd, bedraagt tot heden 3202, waaronder begrepen kindei enen dienst boden. Verder verbleven er nog iu verschillonde phiiauthropische inrich tingen 476 kinderen. In 1897 hielden er 3260 badgasten verblijf, 3ets meer dus dan thans, doch het verschil is niet zoo groot als men aanvankelijk meende. Met dit fraaie weer komen nog dagelijks vreemdelingen aan. Zaterdag herdacht de heer P. van der Mye den dag, dat hij 40 jaren geleden lid werd van de plaatselijke commissie der Noord- en Zuid Hol- landsche Redding-Maatschappij. Door den heer Dr. Gerke, secretaris der plaatselijke commissie werd den jubi laris namens de Maatschappij een zilveren medaille uitgereikt, waarby een zeer waardeerend schrijven. Van de bergplaats der boot wapperde de driekleur. Een proeftocht met. de boot slaagde zeer goed. Beverwijk. Tijdens de feestelijkheden werden ten nadeele van het echtpaar W. al hier hunne spaarpenningen en eenige sieraden ter waarde van circa f 80 ontvreemd. Haarlemmermeer. Is elders do rupsenplaag dit jaar buitengewoon, ook iu dezen polder ou omgeving zal van de kool weinig goeds terecht komen. Ook onder Beverwijk zyn geheele tuinen met kool vernield. Als eene bijzonderheid verdient ver melding, dat te Nieuw-Vennep thans een appelboom prachtig in bloei staat TELEGRAM KIEN. LONDEN, 19 Sept. (Reuter). De Dai- iy Mail ontvangt uit Parijs hét bericht, dat de Fransche regeering een verzoe nende houding aannam tegenover En geland. Zij verklaarde dat de expeditie Marcliand geen officieel karakter draagt. Le Sirdar zal den toestand aan Mar cliand blootleggen en hem aanbieden, om liom naar Ka.iro te brengen. lie Daily Mail meldt, dat hot do be vestiging van hot bovenstaande heeft ontvangen van onafhankelijke zijde en verneemt verder, dat een schikking be treffende de bezetting van Fashoda door do Egyptische troepen reeds tot stand is gekomen. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. De schatkist over Augustus. De opbrengst der rijksmiddelen iu Augustus (f9.855.200) is 1.14 millioen gulden grooter geweest dan verleden jaar. Wel was toén Augustus eene zeer schrale maand, zoodat de cijfers ditmaal al licht een goed figuur kon den maken, doch ook als men dit in aanmerking neemt, blijkt or reden tot groote tevredenheid. Al dadelijk treft het dat, groepsgewyzo genomen, alle middelen op slechts twee onbe duidende na ('de domeinen en de ak ten voor jacht en visscbery) ruimer hebben gevloeid, waarouderde di recte belastingen 1.43 ton, de accijn zen 6.44 ton, de indirecte belastingen f 288.800 meef, verder de postery f34.200, de telegrafen f20.700, in voerrechten f26.000, de loodsgelden f 10.800. Daarnaast blijkt, ontleedt men de groepen, dat behalve weder de domeinen en de akten, slechts éen raiddel in opbrengst beueden het vorige jaar is gebleken. En dit is grondbe lasting, bij welke de vermindering ad f 120,700 op zich zelve niets te beduiden heeft, aangezien zy te be schouwen is als het natuurlijke ge volg van het zeer ruim vloeien in de voorafgegane maanden. Voor de 8 maanden staat deze belasting nog ruim 1 ton boven verleden jaar. Op de aanslagen in bet personeel is iu Augustus flink betaald; er kwam l'/i ton moer binnen dan verleden jaar. Van de belastingen op het be drijf en op liet vermogen werd resp. f 96,000 en ongeveer f 6000 meer vol daan. Uit de „splitsing" valt af te leiden dat uit de ontvangst voor het personeel f10,696 tieeft gestrekt tot bypassing van hetgeen op rekening van het dienstjaar 1897 door den siaat nog moest worden uitgekeerd. By de bedrijfsbelasting kwam nog ruim f 100 1 binnen voor den dienst 1896 en ruim f15.00' voor deri dienst 1897. By de vermogensbelasting be- !:ep de aanzuivering op den dienst 1897 eene kleinigheid (f567), do rest ad f207,770 was voor den loopenden dienst. De vermeerdering by de invoerrech ten staat gelyk met 3.8 pet., die by de loodsgelden met 6.4 pel. Van de accijnzen vertoont het geslacht een vooruitgang vau 14 pCt. Zooals zich wel liet verwachten, is Augustus voor de accijnzen op wyn, bieren en azynen en gedistilleerd cod goede maand ge weest. Toch is met name voor het gedistilleerd de vermeerdering 1.3 ton, niet bijzonder groot. Aanvankelijk was opnieuw de opbrengst van den suiker-accynsf 1,174,500 (bruto), d.i. ruim 4'/a ton meer dan verleden jaar. Daaruit is aan preiu ëu f26,085 vol daan, met het gevolg dat de totale netto-opbrengst vau dezen accijns sedert don eersten Januari f 7,746,780 bedraagt. Vergeleken met de bruto opbrengst in de eerste 8 maanden van 1897 beteekent dit. een voordeelig ver schil van niet minder dan f 2.967,900. De zegel- eo registratierechten zijn in Augustus met ongeveer f 22,000 vooruit gegaan, en tevens was van de successierectiteu de opbrengst tamelijk Loog, 2,6 ton meer. De waarborg kwam ditmaal wal vooruit; en, gelijk uit de boven gegeven cijfers reeds bleek, de postery en telegrafen getuigden we derom van krachtigen vooruitgang. Dank zy Augustus, kunnen de uit komsten, sedert den len Januari van dit jaar verkregen, zeer gunstig wor den genoemd. By eene gezamenlijke ontvangst vau f 78,347,400, is er reeds f 4.9 millioen meer verkregen dan verleden jaar. Ook als men het naar verhoudiug groote aandeel in aanmer king neemt dat in die vermeerdering de suiker-accijns beeft gehad, blijft er reden tot tevredenheid. Want na genoeg alle afzonderlijke middelen vertoonen flinkeu vooruitgang; vau de zeer enkele die dit niet doen, beeft alleen de successiebelasting beteeke- uis. Deze gaf tot dusver ruim 3 ton minder, maar er schijnt geen reden te zijn om dit te beschouweu als iets anders dan een voorbijgaand verschijn sel. Ook tegenover de raming voor 8/,2 staat de werkelijke ontvangst zeer goedbet verschil beliep op uit. Augustus j.l. slechts 3.6 pet., legen 8 pCt. op (lenzelfden datum van 1897. Brand te Alkmaar. Zondagavond te ongeveer 8_ uur brak een zeer zware brand uit in de Alkmaarsche Meelfabriek, directeur de heer Canters. De vlammen woedden snel om zich beeniu eeu oogwenk stond de fabriek met directeurswo ning eu belendende pakhuizen, in lichtelaaie. De gloed was'zelfs aan de de Ruyterkade te Amsterdam zicht baar. De fabriek, gelegen aan den djjk langs het N. H. Kanaal is totaal uit gebrand. Ook de andere gebouwen werden geheel verwoest. De schade is ontzettend groot. De oorzaak is onbekend, doch alles is op beurspolis verzekerd. Per telegraaf werd adsïstentie van de „Jan van der Hoyde" gevraagd, die echter niet verleend were Door freule Louter van Eijsraa overleden te Utrecht, is tot univer- seele erfgenaam gemaakt het Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Venen- daal. Het' vermogen wordt geschat op 90,000 gulden, waarvan f i 0,00') aau legaten moet worden uitgekeerd. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 17 Sept. J. E. Stom— Mods z. A. J. Visser—Muller z. A. M. v. Beynen--Geersen d. 18. J. C. E. Boeree—Sernee d. A. Wynands— Wesselins z. G. Strijder—Braaf d. J. M. S. Schaaps—Lyukamp z. Overleden16 Sept. M. Sto'.k 57 j. Meesterlottelaan, 17. W. Dinkla 10 m. z Nassanlaan. C. C. Valk 4 m. d. Brouwersvaart Zijweg A. J. O. de Wildt 2 m. cl. Amsterd.vaart. 18. A. T. Koeleveld 1 ra. z. Saearedamstraat. H. J. Faassen 4m. d. Voorzorgstraat. H. Visser—de Bruin 31 j. L. Poellaan. fsmiliebenchterg. Getrouwd15 Sept. J. F. Dekker en W. A. E. Beelaerts, Arnhem. J. N. Douma en J. A. C. Pictersen, Amst. 17. J. A. Wennink en M. A. H. Kleijütjes, Maastricht. Bevallen: 17 Sept. Jb. Jansen— Van den Broek d. Amst. Echtg. van J. B. M. Bosch z. Amst. Overleden9 Sept. H. A. Messe- maeckers, Hilversum. 15. V. J. L. Pieron—Coutin 36 j. Amst. Wed. A. F. Thomsen—Vlaanderen 83 j. Alk maar. R. Loots 84 j. Medemblik. 16. H. G. Snoek 81 j. Oudendijk. Wed. E. Konier—Van der Vliet 49 j. Amst. Wed. L. Langer veld—Zwaag 69 j. Ouilesluis. J. Wouters jm. 4 j. den Haag. C. A. E. Suringar jd. den Haag. 358e STAATSLOTERIJ 19 Sept. 1898. 5e klasse 4e lijst. No. 17190 f 10.000. No. 6855 f1000. No. 6496, 7404, 10558, 10693,17765 f 400. No. 1230, 2960, 4028, 10267, 14782, 20274 f200. No. 73. 4980.8695, 9334, 9431, 10399, 11812, 12489, 13581, 14045, 15388, 15632, L8251 f100. Prijzen van f70. 8223296127 S665 11315 14o37 18054 166 24366246 8801 1135014745 18083 191 2478 6308 8819 11885 14775 18093 228 30716384 8921 12003 15052 18435 506 313164 >2 90761221615187 18471 59032016546 9129 1226815116 18513 632 32896568 919112561 15465 18516 760 33 -9 6644 921112575 15521 18554 791 35156698 929612587 1657018574 807 3668 6731 9327 12 i08 15590 18579 842 866 6749 9396 1 *268 15593 18626 93440196804 946312725 1566618818 984 40796851 9514 1282015712 18940 1024 40816884 9561131231579118964 1"13 4330 6892 9670 13133 15857 19127 105144026924 9690 13419 1602019391 1094 4412 6974 9837 1352016"4919503 118144667009 9933 13565 16171 19591 12314629 7056 «0021 13594 6133 19626 1324 4619 70661004913362163 «2 19817 14-9 48687101 10067 14018 16385 19873 1484 4897 72 >9 10145 1-1106 1640519926 1634 4943 7316 10159 1412516417 19990 1673 0187344 102i4 141 41656520385 1749 51267611 10 01 142181659120524 1773 54697676 10b87 14276 16660*20534 177855187713 10618 14293 16837 20648 1983 555 7717 10519 14311 1709320685 2-00 5655 7808 10784 14'. 13 17418 20765 2047 5707 7922 10830 >4321175362 >853 *2066 57237974 109'>9 14405 17517 2076 58288503 10938 14107 17640 2107 60728524 11080 14482 17815 21206106 8564 11246 145*27 17840 2325 ^iQQ:nvaaPtberichien Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Batavia naar Amst., vertr. 16 Sept. van Genua. Het stoomschip Voorwaarts, van Java naar Amsterdam, arriv. 16 Sopt. te Suez. Het stoomschip Drenthe, van Rot terdam naar Java, arriveerde 16 Sept. te Padang. Het stoomschip Koningin Regentes, van Amsterdam naar Batavia, vertr. 17 Sept. van Amsterdam. Het stoomschip Bromo, van Ba tavia naar Rotterdam, vertr. 17 Sept. van Perim. Het dübbelschroefstoomschip Rot terdam, van de Holland Amerika Lyn, van Rotterdam uaar Nowyork, pass. 16 Sept. des nam. 8 u. 20 m. Lizard. LAATSTE BERICHTEN Bennebroek. Zekere A. H„ oud 28 jaar, hoeft Woensdag den 14 September jl. het ouderlijk huis verlaten, om feest te gaan vieren te Hillegom. Sedert dien is hy niet meor thuis geweest. Hedenmorgen om ongeveer 10 uur is zyn lijk opgehaald, uit de Leidschevaart naby het station Voge- leuzaug. Dronkenschap is wellicht oorzaak van dit ongeluk. Donderdag a.s. zal alhier met de gebruikelijke plechtigheid, de wijding plaats hebben van de Roomsch Katho lieke begraafplaats. De deken uit Noordwijk zal daarvoor overkomen om deze plechtigheid ten uitvoer te brengeu. MARKTNIEUWS. Graan- cn Zaadmarkt. Roode tarwe f 6,25 f 0,00 Witte tarwe f7.a f 6.40. Rogge f 4.60 k f 4.25 Haver f3,62r' a f3,375. Gerst f 0.— k f 0,— Paardenboonen f 0. k f.0—. Bruineboonen f0.— afO.— Capucijners f0— a f0,—Karwn- zaad f 10,40 k f 0,—. Bruin mosterd zaad f0.a fGroene erwten f 8.50 a f 0.—. Duiveuboonen f 6,50 a f6.40. Boter 109 KG. 109 KG. f 1,10 f 1,20 Biggen 63 st. 48 st. f 5.— f 7,— Schram. 49 st. 32 st f 10— f 12, Aard. 472 HL. 472 HL. f 1,50 f3.— Peeren 64 HL. 64 HL. f8,f24, Appelen 103 H.L. 83 0.L. f7 f 10 Snjjb. 486 Md. 486 Md. f0,80 f 1,50 Heereb. 365 Md. 365 Md. f 0,70 f 1 30 Leiden, 16 Sept. De aanvoer en pry zen ter Veemarkt van lieden waren als volgt46 Stie ren f 60 a 272, 204 vette Ossen en Kooien f115 a 2 >3 of f 0.48 a 0.60, p. Kg., 156 Varekoeien f 87 a 195, 44 Graskalveren f 18 a 49, 58 vette id. 32 a 91 of f 0.65 a 0.85 per Kg., *24 nuchtere idem f 8.—a 21.578 vette schapen f 17 a 26.— of 0.38 a 0.44 per Ivg., 420 weide dito f 11.— a f 21.—, 720 Lammeren f 9.— a 14.50, 109magere Varkens f 15 a 37 609 Biggen f4.— a 14.—Veulens f a 0 Paarden f a 108 Kalf en Melkkoeien f 104 a 225,

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3