eilanden is heengestreken begon ver leden week Zondagmorgen om acht uur en duurde met onverminderde kracht tot drie uur des middags. De snelheid van den wind was grooter dan een der overlevenden ooit heeft beleefd, de kracht van den storm overtrof die van den orkaan van 1831. Omstreeks drie uur des namiddags verminderde de wind en hield de re gen op. De geteisterde streken gele ken toen, naar een Amerikaansch blad schrijft, een afgebrande prairie. De gebouwen die nog stonden, waren te tellen, slechts zeer zware boomon hadden de kracht van den storm doorstaan en het gras was bijna in den grond geslagen. Omtrent het aantal slachtoffers is met zekerheid niets bekend. Tal van lijken lagen onder het puin, dat nog opgeruimd moet worden. Op St. Vin cent en Barbados waren bij het ver zenden van dit bericht 175 lijken ge vonden maar. naar schatting der amb tenaren, moet bet aantal dooden meer dan 500 bedragen. En de schade aan eigendommen is vooralsnog in de verste verte niet te bepalen. Op Sint Lucia en Guadeloupe had den groote landverschuivingen plaats. Huizen en akkers verdwenen, maai de bewoners hadden het gevaar zien aankomen en konden bijtijds het lijf bergen. Orkaan. Ook in Indië heeft een orkaan ge woed. In den omtrek van Calcutta is door den wervelstorm veel schade aan gericht, spoorwegen zijn overstroomd en het verkeer ondervond in vele streken vertraging. Een valsch gerucht. Het gerucht dat de Oostenrijkscbe politie in Leoben een aanslag op den kroonprins van Italië had verhinderd, is, onder den invloed van den pas ge- pleegden moord, ontstaan als volgt Den 13en had de politie in Weenen kennis gekregen dat twee gevaarlijke Italiaansche anachisten, Pizzi en Ca- niglio, plotsellr g spoorloos uit Genève waren verdwenen. Zij was daarom bijzonder op haar hoede, en overal werd bevel gegeven, op het tweetal te letten. Twee dagen later ove -wel kwam het bericht dat Pizzi toch in Genève gepakt was. De buitengewone voorzichtigheidsmaatregeleu die tegen de komst van den prins van Napels werden genomen, in verband met het bericht van twee onvindbare anar chisten, gaven aanleiding tot hetont,- staau van bet gerucht van tien aan slag. Iemand beweerde dat bij aan het station in Leoben iemand gezien had die sprekend leek op Caniglio, zooals de Zwitsersche politie hem be schreven bad. Een kerel uit Lakeu, landlooper die door de Brosselsche politie werd gezocht, ontmoette op den wal van een vaart een agent, die hem wilde aanhouden. Maar de laodlooper, die kon zwemmen als een visch, sprong iu de vaart, gevolgd door een 'agent, die echter niet kou zwemmen. De laatste was op het punt zijn al te groote dienstijver met zijn leven te boeten. De vluchteling, die dit zag, zwom naar hem toe, redde zijn vervolger, legde hem op den kant on trok er opuieuw van door. Het lot der Philippynen. Volgens den correspondent van de „Times" te Philadelphia neemt de volksbeweging ten gunste van het behoud van den geiieelen archipel der Filippijnen in de Vereenigde I Staten snel toe. De „New-York Ti- mes" zegt, dat de meerderheid van I liet kabinet en van de vredescommis- sie overvleugelen in deze Mac Kinley, die niet zoover wilde gaan, zij volgen Mac Kinley nog, maar men gelooft dat de President ten laatste zal toe geven aan den sterken drang van de openbare meening. Intnsschen nemen de Vereenigde Staten lmn maatrege- I len om desnoods kracht bij te zetten aan de eischen die de Amerikaansche commissarissen te Parijs zullen stel len de vloot en het leger te Manila worden versterkt, en eeu nieuw Noord- Atlantisch eskader, uit 32 groote schepen bestaande, wordt gevormd in de zuidelijke staten worden 80001» man bijeengetrokken voor de bezet ting van Cuba en Portorico in dit najaar. Door de Vereeniging „Doopsgezind Zangkoor" alhier is aan de lieder- tat'el „Haarlems Zauggeuot" aange boden eene vergald zilveren medaille en zulks ter gelegenheid van deu nationalen zangwedstryd, dien „Zang- geuot" Ier herinnering aan haar 30-jarig bestaan beeft uitgeschreven. Bij vonnis van de Arrondissements Rechtbank alhier dd. 20 September 1898, is Reyer Tol Reijerszoou, visch- koopmau wonende te IJmuiden in staat van faillissement verklaard. Rechter Commissaris Mr. J. W. Losecaat Vermeer. Curator Mr. F. A. Byvoet, advocaat en procureur te Haarlem. Bij vonnis der Arr. Rechtbank te Haarlem dd. 20 September 1898 is gehomologeerd het accoord van 30% in het faillissement van Johannes Marinus Roldanus, boekdrukker te Edam. De nieuwste en grootste reclame voor het Hollandia-tafelwater uit de Wilhelminabron is de verzending van brieven aan alle doctoren van Neder land, ten einde het water in hunne protectie aan te bevelen. De brieven vermelden de voortreffelijkheid van het tafelwater en bevatten de reeds vroe ge» medegedeelde reclame-middelen. Heden werden uit llpeudam alhier aangebracht twee personen, die uit de rykswerkinrichting te Hoorn waren ontvlocht. De toestand van den treioopzicbter Plomp is langzaam vooruitgaande. De afgeloopen nacht was voor het eerst zeer rustig. Door den burgemeester de^er ge meente werd hem eeu kistje fijue vruchten toegezonden. Op last der justitie is de politie hier ter stede nogmaals aangezegd alles in 't werk te stellen, wat de arrestatie van den voortvluchtigen Hendrik de Jong kan bevorderen. Het Kwartet-Robert zal dezen win ter, even als vorige jaren, weder vier séances in de bovenzaal der sociëteit „Vereeniging" geven. Dezer dagen werd aan stadgenooten eene circulaire ter inteekening ver zonden, waarin weder als gewoonlijk de gunstige bepaling voor leden van de haarlemsche afdeeüng der Maat schappij tot Bevordering der Toon kunst is, opgenomen. Op de eerste séance zal worden uitgevoerd een der nieuwste kwar tetten van Dvorak het kwartet van Grieg alsmede het bekende Kaiser- quariet van Haydn, de tweede séance zal geheel aan Beethoven gewijd zijn. Op eene der volgende séances zal, bij uitzondering, het klarinet-kwintet van Brahms uitgevoerd worden, waar voor het zich de medewerking heef' verzekerd van den heer Tneo Hof meester, solo-klarinettist vüd het Con certgebouw-orkest te Amsterdam. Het succes hetwelk het Kwartet, ook in andere plaatsen, mocht onder vinden zal zeker eene reden te meer zijn, voor hen die nog niet tot de inteekenaren behoorden, thans kennis te maken met liet kwartet-Robert. Belastingverordening. Woensdag zal in den Raad een voor stel worden behandeld van B. en. W. betreffende wijziging in de verordening op de plaatselijke directe 'belasting. Wij zullen den lezer niet vermoeien met dor re cijfers, maar alleen éven in herinne ring brengen, dab de heer Tjeenlc Wil link in de Raadsvergadering van 12 Januari er de aandacht op liéeft geves tigd, dat indien die verandering werd aangenomen, daaruit voor dé lagere klas- san een belangrijke belastingvermeerde ring zou ontstaan, van 11-1 procent voor do tweede, ruim 42 voor dei derde en 87voor de vijfde klasse, terwijl zij1 die een inkomen hebben dat van de achttien- do klasse tot f 6000.loopt, er door zullen worden ontlast. Deze beschoiiwingen zijn door nie mand tegengesproken, ook n iet door den. lieer Waller, die blaakt van gloeienden ijver, om deze veranderingen aangeno men te krijgen. Zoo groot was indertijd do voortvarendheid van de voorstanders der wijziging, dat zij op 29 December van 't vorige jaar, toen het stuk pas in gekomen was, een poging deden om. het den 31sten, dus twee dagen later, tq doen behandelen, om de nieuwe regeling toch maar vooral in 1898 te kunnen in voeren. Gelukkig heeft de meerderheid van don Raad ons daarvoor bewaard, an ders zouden we nu al het merkwaardige verschijnsel zien, dat de mindervermo- gendsn zwaarder worden belast om de meervermogenden te kunnen ontlasten. Is liet in dezen tijd nog nooclig, om aan helder denkende menschen de verre gaande onbillijkheid van zulk een svsteem in te doen zien? Men vraagt zich af, wat wel de voor standers der belastingwijziging hiertoe heeft kunnen brengen en kan daarop slechts twee antwoorden vinden. Het eene is van formeelen aard. „De wet van 2s= Mei 1897," zoo heet het, „noodzaakt ons tot verandering der be staande verordening, omdat die wet geen degressie meer toelaat." Volkomen juist, maar de wet vordert die verandering nu nog nietzij eischt- die pas aan het einde van het jaar 1900. Én nu is het niet onmogelijk, ja zelfs waarschijnlijk, dat vóór dien tijd de tegenwoordige Mi nister een wijziging in de wet zal hebben voorgesteld, die tengevolge kan hebben, dab de degressie in onze verordening be houden kan blijven. Waarom maken dan de heer en Waller c-s. zooveel haast? Waarom wachten zij niet tot 1900, wat de wet veroorlooft Hier komt do tweede reden voor den dag: de heer Waller verwacht van de wijziging een nieuwen toevloed van be middelde personen naar Haarlem. Maar wij vragen moet de man, die een groot inkomen heeft, dam hierheen gelokt wor den, omdat de kleine man en de middel klasse een deel van z ij n belasting beta len Wie^noet eo* dan toch betalen hij die het heeft, of hij die het niet heeft? En durven de voorstanders van de ver andering de verdenking aan, dat zij juist de middelklasse zwaarder treffen, omdat deze de stad niet kan verlaten In de debatten, die al over de zaak: zijn gehouden., is als argument te berde gebracht, dat de tegenwoordige verorde ning zoo onregelmatig werkt. Wij heb ben da.t nooit kunnen bespeuren in tegendeel meenen wij, dat de burgerij met deze belastingheffing is ingenomen. Het volmaakte heeft zij zeker, evenmin als welke belasting ook, bereikt, maar bet redelijke is verkregen. Wij hopen dan ook, dat, in het welbe grepen belang van een reeds zwaar be laste klasse, de voorstellen tot wijziging zullen worden aangehouden, tot tijd en wijle blijkt of de rijkswet zal worden ge wijzigd of niet. En wij doen daarbij een beroep op die leden van den Raad, die op de hoogte zijn van de bezwaren, waar mee de middenklassen reeds te kampen hebben en die niet verzwaard mogen worden door een belastingheffing als de voorgestelde. Bennebroek. Heden werden alhier de inhuldigings- feesten gevierd, en hoewel het reeds laat in den tijd is, en geruimen. tijd na de plechtige inhuldiging van H. M. Ko ningin Wilhelmina, en, men over het ge heel vermoeid is van het feestvieren, heeft dit alles geen invloed gehad op de plannen te Bennebroek en de goede voornemens der ingezetenen. Het doip ziet er echt feestelijk uit. Van elke woning waait de Nederland- sc-ie driekleur vroolijk uit. Voor bijna elk huis is een lieve versiering aange bracht, bestaande in groen, vlaggen, bloemen, lampions enz. enz. Een elk is in de beste kleeren gestoken, en getooid mc/t oranje, vxoolijkheid is op ieder gelaat te lezen, en een ieder schijnt be zield met het voornemen om aangenaam en waardig feest te vieren. Van 9 uur tot half tien was er ko- raabnuziek op den kerktoren en hier mede nain het feest een aanvang. Om tien uur stelden de feestelijk ge tooide kinderen zich tot een optocht op. Alzoo ging men naar het huis van den burgemeester, alwaar men liederen zong, vandaar werd eene aubade gebracht aan Mevrouw de wecl. E. A. Willink, geb. N utges, vervolgens ging de stoet naar het commissielid, don heer G. Stam, een zeer geacht ingezetene, alwaar de kan- deren lekkernijen ontvingen, en eenige liederen ton gehoor© brachten. Hierna ging men door ,,de Hartenkamp" naai den heer A. J. E. Baron van Ittersum, om ook dezen een huldebetoon te bren gen, na het zingen werden dc kinderen door genoemden heer onthaald. Thans trok de vroolijke stoet naar het Raad huis, om daar den Wilhelminaboom. to planten. Bijna elk der kinderen kreeg een schopje om den versierden boom te hel pen vastzetten. Na het zingen van een lied nam de heer J. H. Wentholt het woord, en hield een allervriendelijkste toespraak. Hij drukte de kinderen op het gemoed den boom te eeren, en hield hun de eerbied die men aan het vorsten huis verschuldigd is, voor. Ook de oude ren sprafc hij hartelijk toe, en droeg ten slotte iu welgekozen woorden, den boom aan de gemeente over, cn richtte daartoe in het bijzonder het- woord tot den bur gemeester, die met den secretaris, de wethouders, en de raadsleden, aanwezig was. De burgemeester sprak hierna eenige vriendelijke woorden, bedankte voor het geschenk en uitte den wensch dat de re geering van onze geëerbiedigde Koning in langdurig en voorspoedig moge zijn. Na beide toespraken langdurige fan fares en veel hóera's. Daarna een aubade aan deu heer J. H. Wentholt, voorzitter van de feest commissie. Zeer zeker was dit de meest vurdien.de, want d© heer Wentholt heeft moeite noch geld gespaard, om dit feest zoo luisterrijk en aangenaam mogelijk te doen zijn, het voorzitterschap had zeer zeker in geen beter naaiden lamnen zijn. Om half drie moeten de kinderen op feestterrein zijn alwaar zij worden onthaald, en er gelegenheid zal zijn om zich niét de poppenkast en Bamberg te amuseeren, terwijl hun tor herinnering eon kroningsbeker zal worden overhan digd. Intusschen zal er voor ouderen ge legenheid zijn om te genieten van, en mee te doen aan de volksspelen. Ook zal een wedstrijd om het mooist versieru rijwiel plaats hebben. Heden avond algemeene illuminatie. Het weer is gelulckig vrij goed, en alles is tot nog toe goed van stapel geloopen. "VöIsqh. Maandag trad de lieer Th. M. Kete laar, lid van de Tweede Kamer dei- Sta- ten-Generaai op voor de leden van de afd. „Kennemerlaud" van den Ned. Bond van Onderwijzers in de „Zwarte Os" al hier. De bijeenkomst was goed bezocht; aan wezig waren verscheidene onderwijze ressen en onderwijzers en eenige raads leden. Allereerst besprak do heer Ketelaar do salaris-quaestie van het onderwijzend personeel. Wel is bij de wet een mini mum-salaris bepaald, maar zij vermeldt niets van verhooging bij anciënniteit, wat spr. zeer verkeerd acht. Do tegen woordige minister van binnenlandsche za ken heeft zich uitgelaten vóór eene dei-- gelijke bepaling te zijn. Is leerplicht eenmaal ingevoerd, dan zal zij van zelf komen. Spreker verklaarde een sterk voorstan der te zijn van schoolvergaderiiigen. Zal hot onderwijs op- de scholen goed zijn, dan moet het leerplan worden opgemaakt door het hoofd in overleg met de onder wijzers. Wat de opleiding van onderwijzers betreft, is die op de kweekscholen het best, die op de normaalscholen echter vrij wat minder, daar het onderwijzend personeel gerecruteerd wordt uit dege nen, die hunne vrije uren in hunne be trekkingen aan dat onderwijs moeten ge ven. De slechtste opleiding is evenwel die, welke geschiedt door een hoofdonderwij zer, welke daarvoor volgens de wet- Macka.y f 300 geniet. De lieer Ketelaar achtte den leeftijd van 18 jaar, als grens gesteld voor een onderwijzer, die reeds vrijwel onafhan kelijk ojrtreedt te laag en betoogde de wenscheiijkheid, dat Onderwijzers tot hun 22 of 23ste jaar onder toezicht on derwijs geven. Ten slotte verklaarde hij zich nog sterk voorstander van leerplicht en van pensioneering van rijkswege van wedu wen en weezen van onderwijzers. VERVOLG TROONREDE. In de vereenigde zi'fing van de beide Kamers der Staten Generaal is bedën ter opening van de zitting door Hare Majesteit de Koningin de volgende Troonrede uitgesproken Mijne Heeren 1 Weinige dagen zjjjn voorbijgegaan sedert bet plechtig oogenblik waarop Ik na de Regeering aanvaard te heb ben, iu Uw midden deu eed aflegde en Uwe huldiging ontving. Talloos waren de bewyzen van vaderlandsliefde en gehechtheid aan Myo stamhuis. De Herinnering daar aan zal bij M\j onuicwischbaar zijn. Thans roept U de aanvang van het zittingsjaar tot hervatting Uwer ge wone werkzaamheden. Mogen zij, on der Gods zegen, strekken tot welzijn van het Koninkrijk. De toestand van land eu volk is in menig opzicht bevredigend. De betrekkingen met de buitenlandsche mogendheden blijven zeer vriend schappelijk. Met bijzondere ingeno menheid ontving ik het voorstel van Zijne Majesteit den Keizer van Rus land tot het houden eenor conferentie waarin door vertegenwoordigers van' alle mogendheden zal worden gehan deld over beperking der krijgstoerus tingen. Iu Atjeh zyu uitkomsten ver kregen, die het vertrouwen op duur zame verbetering van den staat van zaken in die landstreek wettigen. Ik breng hulde aaD het beleid, de volharding en de heldhaftigheid door het Nederlandsch-Iudische Leger en do Vloot daarbij aan deu dag gelegd. Belangrijk en veelomvattend is we derom de arbeid, die U wacht. Al lerwegen treden vraagstukken van groote maatschappelijke beteekenis Op den voorgrond, tot welker oplossing de wetgever geroepen wordt, by te dragen. Voorstellen tot verzekering van werklieden tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen eu iu het belang van het onderwijs en de be scherming der jeügd hebben u reeds bereikt. In dit zittingjaar zal op deu ingeslagen weg worden voortgegaan. Ik hoop U ontwerpen te kunnen aan bieden tot verbetering der woning toestanden, tot het tegengaan van overmatigeo arbeid van volwassen mannen in fabrieken eu werkplaatsen en tot herziening der drankwet. Voorstellen zullen u gedaan wor den betreffende secundaire spoorwe gen en tor, vi jj making van liet verkeer op de Rijks lard- en waterwegen voorts, wat de Koloniën betreft, tot ver sterking der geldmiddelen en tot verbetering der bestuursinrichting in Nederlandsch-Indië, alsook tot wijzi ging der Regeeringsregleraeutea van Suriname en Curasao. De herziening van het tarief van invoerrechten nadert hare voltooiing. Nog andere gewichtige ontwerpen zijn in staat van voorbereiding. Ik vertrouw dat uwe beraad slagingen vruchtbaar zullen zijn en dat door uwen ijver en uwe toewijding veel tot stand zal komen ten nutte van het vaderland en zijne overzeeseho gewesten. Ik verklaar de gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Uit da lucht gegrepen. Eenige dagen geleden hebben ge ruchten geloopen over een aanslag, welke ie'Soestdyk op het leven var, H. M. de Koningin zou zijn gericht. De bizondorheden van het bericiit.cn het, feit, dat een buitenlandsch blad er bet eerst, mee kwam. waren oorzaak dat er weinig geloof aan werd ge slanen. Niettemin werd een officieele of een officieuse tegenspraak met ver langen tegemoet gezien. Deze officieuse tegenspraak is nu verschenen in deri vorm van een be richt je in de N. R, Ctdat als volgt luidt: In buitenlandsche bladen c rouleerde de vorige week een bericht, ontleend aan de Métrqpole van Antwerpen, omtrent een. beweerd voorval nabij het rytuig van H. M. eenige weken geleden tijdens een tocht naar Baarn en waardoor een met name genoemde hofdame, iu het rytuig gezeten, zou zyu gekwetst. Dat bericht bevatte de duidelijke sporen van onjuistheid. II. M. de Ko- niugiu rydt nooit met. drie hofdames uit. zooale ia het bericht werd ver meld, en de hofdame, wier naam werd genoemd, is ongehuwd, zoodat nooit imar echtgeuout, gelyk in het bericht beweerd werd, de zegsman heeft kun nen zijn, doch nu dit bericht ook in binuenlandsche bladen wordt ver spreid, wordt het gewenscht met de meeste stelligheid den inhoud daar van tegen te spreken. Noch te Baarn noch te Soestdyk is er iets gebeurd, wat aanleiding zou hebbeo kuoneu geven tot bet verspreide gerucht en geen hofdame is gekwetst. Het be richt moet dan ook beschouwd wor den als geheel uit de lucht gegrepen. Krankzinnigengestichten. Naar wy vernemen, zullen binnen kort vermoedelijk weer drie nieuwe krankzinnigengestichten verrijzen, nl een in de provincie Utrecht riaby het station De Bildt; één naby Bergen op Zoom en één naby Gorssel. (N. B. O.) Verhooging van wijnaccijns. Men bericht,, dat door de Rotter- damsehe wjjnkoopers eeu meeting wordt voorbereid van alle Nederland- sche wynkoopers, tot het protesteeren tegen het ontwerp vau den minister Pierson tot verhooging van den wyn- accijns. LONDEN, 20 Sept. (R. O.) Aan de „Times" wordt uit Buenos-Ayres gemeld, dat liet grensgeschil tusschen Argentinië en Chili opgelost is. De beide regeeringen zullen aan de En- gelsche regeering mededeeling doen van de overeengekomen grensschei ding, en daaraan toevoegen afzonder lijke mededeelingen over de grensge schillen, opdat de Engelsche regee- ring de definitieve grens zal kunnen aangeven. KANDIA, 19 Sept. (R. O.) Edhem- Pacha heeft een proclamatie doen aanplakken, waarin hij op last van den Saitan beveelt, dat de wapenen der Muzelmannen moeten worden in geleverd by de commissie „ad hoe". De inlevering der wapens is begon nen zonder tot eenig incident aanlei ding te geven. LAATSTE BERICHTEN Eene ontploffing. Maandagavond omstreeks 11 uur werden de bewoners en de enkele wandelaars in de Groote Houtstraat en omliggende straten plotseling opge schrikt door een hevigen knal gelyk aan die van eene gasontploffing. Velen snelden naar de plaats des onroilsom de oorzaak te ontdekken en wat bleek nu Een of andere baldadige had een mistsignaal, bij de spoorweg-maat schappij in gebruik, op de rails der tram gelegd ter hoogte van de Spek straat. Op 't oogenblik dat de tram passeerde ontplofte het voorwerp en vandaar de knal. Gelukkig dat, er een mak paard voor den wagon stond, anders hadden ernstige ongelukken hiervan het,gevolg kunnen zijn. Vau de roekelooze daders is geen spoor re vinden. Naar wy vernemen is dezelfde laffe aardigheid een paar weken geleden ook al eens uitgehaald. De Haarlemsche Rechtbank opende henen de instructie in de zaak van Rokes van Gulpen uit den Spaarn- dammerpolder. die op zyu vader heeft geschoten. De Belgische dagluouors werden geboord. Iu den afgeloopeu nacht, is in het St. Ensabetiis-Gasthuis overleden vrouw v. I). geboren v. S., "lie Zater dagavond j.i. door eene duizeling over vallen, in hare woning terwijl zij alleen te huis was, met eene brandei ulo petroleumlamp was gevallen, waarbij zij aan hoofd, lichaam en arm be langrijke brandwonden had bekomen. Een begin vau braud is door de hurou gebluscht. Er bestaat kaus dat de Haarlem sche Hockey-club zal deelnemen aan bét sportfeest, te Cliügëndaal op Donderdag 22 Sept. a.s. Naar wij vernemen is door deu beer van Ommeren, mede uit naam van de heeren Rinkema en London, by den advocaat Jhr. Mr. F. W. vaoStyrum advies ingewonnen over eene in te stellen vervolging ;egen den secretaris vari het looncoraité, den lieer J. Fort- gons, wegens zy-ie uitlatingen, in dn laatstgehouden vergadering van tim merlieden. Hedenmiddag trok een militaire patrouille, vergezeld van een agent van politie, door de stad, met liet doel een deserteur, de tamboer Klem- hout, op te sporen. Het gelukte hue den deserteur in zyoe woning aar; te treffen en ge vankelijk naar de kazerne over te brengen, waar hy zyu welverdiende straf niet zal ontloopen. Dc heer P. A. Alleman is als be stuurslid van den R. K. Volksbond afgetreden. Dit staat iu verband mot zijne benoeming tot pachter van het gebouw van den Nederlandsche R. K. Volksbond aan de Ged. Oudegracht, waartoe hij door het Bestuur is ge kozen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen18 Sept. A. L. Mou Averes z. A. G. van Os- Middelkoop z. 19. A. A. J oostenJensen z. M. P. Boert igterHagen <1. 20. J. H. M. Veroieys—Timmer z. A. Veimik— Reik d. Overleden18 Sept. J. Hcrraeling 4 m. d. Bak.gr. J. E. Korthals 9 m. z. Kampei I. J. Bruyos 6 m. d. Ursu- 1 ast raai. W. Kuipers 12 m. z. A. L. Dyserifiekstr. 19. J. W. Dikkers— Grif lij ii 44 j. Barrevoetestr. A. den Uijl—Kotten 44 j. K. Vlamingstr. 20. J. v. Deeuen—r. Staveren 50 j. Ra- vesteeg. J. J. A. v. Leeawen 5 m.z. Ged. O. Gracht. f m x» i E a e Ss <e r- c to 4 e Getrouwd16 Sept. C. A. van der Hucbt en H. A. C. Hulst. Schager- brug. 17. J. Plautinus' enM.J. Diep- huis, Dragten. 19. C. F. M. Stevens en A. de Leur, Afust. Overleden: 16 Sept. Wed. S. van Vollenhovcn—De Jong 81 i. Amers foort. J. J. Goseling 79 j. Baarn A. H. Allebes—Van der Laat 56 j. Ant werpen. 17. G. J. van Hoolwerff 75 j. Helder. T. Kuyper—Knip 53 j. Grosthnizen. Wed. G. C. Reeser— Waanders 74 j. den Haag. 18. G. ten Doessehate jd. Groningen. C. J. H. J. Schouten 40 j. Utrecht. F. L. F. Sweers 59 j. Arust. 358e STAATSLOTERIJ 19 Sept. 1898. 5e klasse 4c lijst. Op onderstaande nummers zyn geen prijzen gevallen. 14 2955 6240 92-»5 11715 1442017940 28296!6280 927311743 14543 17982 33 3080 6298 9315 11782 14550 18004 38 3130 6 7 9456 860 14613 18006 44 3134 0 22 9482 11882 14044 18036 46 3171 6 42 9544 11905 14058 18043 6 3 9 6533 9559 119- 6 1468318052 132 3 66 ,546 '■588 11919 1471118076 13.933526569 9619 i J967 1478518119 145 1.4 6586 962 2015 14828 18192 18 351*. 65 8 96 32 12 46 14.840 18*235 280 35 2 6655 9633 121)60 1485' 18486 ;:083.-!-8"6óV> 9h93 121 1 1 186418569 31-93615 6682 970.: 12211 14894 18590 2 3619.4*67 9735 12 3- 14976 I86S4 3 !5 56206862 9749 12250 14978 18708 3::-. 6- I I,'.;. 9769 12 5" 15 2" 1>743 37836756942 9815 12261 1516313851 411 -70" 6986 9836 1229615 14 f8857 41 - 37 76 6991 9854 12300 15 19 8925 417 37607038 9*58 12367 15256 18966 422 3880 71 "3 9884 123!>5 5299 19( '04 446 08 '7176 9906 12396 15361 lv.0 '7 459 3941 7251 9930 12418 1536519018 46239647 '75 9914 1*2'44 :5122 19024 4683967 72*' t" (50 12483 K,4;>1 19053 53339687: 75 9,;77 1249'» 15452 19057 55 i 3983 7388 0074 2198 155' 6 19089 582 3997 7423 1' 1 S 2507 l f»554 9105 •:914' '84 7501 101 1 12 16 NV,519149 59642 3 7541 1' 16 2543 15*84 19226 61642937-,18 11)171 12571 1562619263 647 43 57554 102:3 12595 15638 19 91 ('81 1.21736-5 102T6 1 >620 156j6 19298 73 4 3 7578 10297 1265 166 7 19321 810 4336 7590 ;0344 126-3 5^ 58 1 9-522 885 4-37 7- 2 i 1038312695 15-..7219369 8 7 435': 76 4 1039127 9 157..7 19 <92 920 '6 6 763610144 12774 15744 19394 9 -6 4626 7:16 104 47 128137- 19393 964 4683 7 765 10507 12885 15831 19420 967472 7776 7 1,39i 15 'o319470 1 05 1731 7853 1' 0 12895 l.'4h>7 '.9496 39-7 178 610527 139 1 !60*"4 19582 *207 4777 793 -0546 2976 6 '619638 1210479"79 ,610 '"7 12993 J6 '9 :96S4 794.8.6"956 <616 i.'l 21627 D710 '78 4-538 >0 '9 M.V-36 '3 14 !rt 819721 111 4865 8043 KH55> 13028 <6287 l'-o-ö 133 49» «7 80-15 10739 ;30 1 J6--9S 19765 I -92 4H..6 68 1077'. 13126 16306 19N53 4;-,8 494180761< '797 1523 »>318 19857 1479-19618' '94 'Ö-S0Z 5 3 9- 1»>O37 1' 879 ,y -.-;9i'>4 8104 I'.'80! 13206 i63'i4 19906 1 >7 !7034 8)28 10864 1 ,.0 16378 19979 629505 (816ö iottiO i32!7 Hi; 96 19994 16W- 0 >88182 10927 'S I 6 1647 19996 18 8 508 8186 109 28 8266 16475 20 t 1.84- 5' 11 819: 10930 1883'» '668" 2''018 877 51488231 'u959 ::,2 165962'*)28 91 - 51 9 2 "99 13 36622 2t 0 -2 08 23J.8 ,7510 95 .•-•-57 1 0*. 200-1 •2033 2 :7 S v: 1101 3377 66 2 2i66 ..0; 155.-58390 -1 '471389 6672 2-; 179 ."455304813 1 0521:397 0«34 2o;t0 "78 Sl'3 037 134'5 6 70 2,' -14 083 5371 847- 1 581 41- 6 7 0261 '99r,.-;7484i7 10.78 13125 168172i 1 ^80 2>0t 5446 8,78 l!''81 134 '7 1 ■>- 7 2 ,3 7 5-15 54'-'0853611105 56-: 16S68 20- 22 222 "- 9 -i '1120 13175 16 4 20 72 .5 5.5:7 85'4 Ml .7 34 O 109- 106,0 227 2 5547 867) 1114513-23169882-471 224! 37886H» 11 K>:28 1 ::i.8 2"475 22 5 686iOUl81368 170!820584 312 6867 l 1l '616 1 05 583 2 61 566 87 7'1 28 - 368 tl! 2 5 '7 -378 5' 19 '788 1130513716 17106 - 6 6 2379 '7428814 »l«7l 13781 17 id62»!u-V, 2.197 -807 83,0 115,87 I 810 17217 2 C9 l 2-I658t3 8856113*81 :S2 12 1 n '707 0 8-6 88 i) 11390138:5 '7 5 7 -4 2-H9 '389 88891)411 82 H',:62073L 2V--25'» 891,; 11428 >73*22 s-:l 2494 -596 i 8944 i 1 151 :3371 17 <09 20756 26286010*954 1455 !38 2 17420 *21 3- 296 '5889721121 9.9 17 20> 4 25-2',or. 3988 4 471 13981 17 ;6" 203- 6 2567 60,-7 8995 U437 14198 74812 889 2' 37 1' '••'I'Ö91 "197 1 2 'S :7-'">3 20' 19 20: 5 6107 9090 U 423-.S 7-2 20935 20746.2-»91I6 ti '5 !4 6217 r-Sv: 0 0 4. 12 912511 '59 1426917721 2772 G.0I'91 xi 11 "-091427 ,7746 2916'7-'03918811619 14302 !7.'ê6 2' 2 6'7 9189 1162! t - 17841 29406117 '227 1162', 1430 l78>7 2941 6IST 9:391160 .388 '789 4 2 '3 0J10 9 '4107 ,14396179!'» «53 5ftT .m «1S6 'S&12IPS© ïT3 s Het stoomschip Smeroevan Rot terdam naar Java, arriv. 17 Sep;, te Padang. Het stoomschip Omqaranva:.- Rot terdam naar Java, passeerde 17 Sopt. Gibraltar. Hot stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, pass. 18 Sept. Oil a-os. Het stoomschip Oedé, van Rotter dam naar Java, vertrok 18 Sopt, van Pcriiu. Het stoomschip Koningin Regentes, van Amsterdam naar Batavia, amy. 18 Sopt. t.e Southampton. Het stobmscti. Maduravan Batavia uanr Amsterdam, pass. 18 Sopt. Kaap St. Vincent en zal eerst Liverpool aandoen om oeu deel der lading te lossen. Het stoomschip Koningin Wilhel mina, van Batavia naar Arnst., pass. 18 Sept. Gibraltar. Hot stoomschip Spaarndam, van de Uollond Amerika Lijn, vertrok 17 Sept van Newyork naar Rotterdam. Het dubbelscbroefstoomschip Sta tendam, van de Holland Amerika Lijn van Newyork naar Rotterdam, pass. 19 Sept. des nam. I uur 10 min. Prawlepont. Het stoomschip Maasdam, van de Holland Amerika Lijn, arriv. 18 Sept. vao Rotterdam te Newyork.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3