uit. Dan stèekt hy vuurtjes aan, een ander maal vernielt by woningen. Nu ditmaal had hy op 23 Aug. vrouw Wiemes met roet in het aangezicht gestreken. Deswege werd voor hem. fl subs. 1 dag hechtenis geëischt. Telkens blijkt dat de wielrijders niet bekend zijn of liever gezegd zich niet storen aan de bepalingen voor rijwielen gesteld. Iedere zitting worden overtredingen geconstateerd. De een rijdt zonder schel of boom. een ander rindt het de moeite niet waard om 's avonds na zonsondergang een lan taarn aan zijn rijwiel te ontsteken. Het gevolg hiervan is dat er vele bekeuringen plaats hebbeu en de overtreders met f 1 boete subs. 1 dag hechtenis worden gestraft. Gemak zucht of de gedachte „de politie let er niet op" speelt in deze overtreding veelal de hoofdrol. Wy raden evenwel de wielrijders aan niet. in strijd met de bepalingen te bandelen, daar de politie er wel degel iik op let. Niet op haar mondje gevallen is mej. O. Jansen huisvrouw van Speel man, Meester Lottelaan. By hoog en laag zwoer zij geen sterken drank te hebben getapt, maar dat dit haar man of zoon gedaan moest hebben. De getuigen verklaarden evenwel eenstemmig, dat zy de glaasjes zelve had ingeschonken en daar zy reeds meermalen is veroordeeld voor het verkoopen van sterkeu drank in het klein zonder de daartoe vereischte vergunning, (de laatste maal voor f 60 subs. 20 dagen) werd ditmaal een zeer zware straf en wel 42 dagen hechtems voor haar geëischt. In al deze zaken uitspraak over 14 dagen. Bloemeiidaal. Vergadering van den Gemeenteraad van Bloemendaal op Donderdag den 22sten September 1898, des namiddags te balfacht ure. Heemstede. VERGADERING van den Ge meenteraad van Heemstede op Vrijdag 23 September 1898 des avonds te half acht Onderwerpen: 1. Benoemen onderwijzer. Voordracht J. L. J. Staal, te Wyk aan Zee. L. Wierts, te Haarlemmermeer. H. Zwart te Haarlem. 2. Benoemen leden financiee'e com missie. 8. Benoemen leden commissie plant soenen. 4. Benoemen leden plaatselijke school commissie. 5. Voorstel Burgemeester en Wethou ders naamsverandering „Kerk plein." 6. Rekesten teruggaaf Hoofdelyken Omslag 1898. De R. K. Volksbond afdeeling Heemstede vierde Maandag- en Dins dagavond in het Café Bloemoord een waar feest, ter gelegenheid der inhul diging van H. M. Koningin Wilhel- mina. Het feest werd geopend door den President, den heer G. J. van Hou ten, die de vele aanwezigen welkom heette, waarna door de Zangvereeni- ging werd gezongen Wilhelmus van Nassauen en Meilied. Vervolgens werd door de werkende leden opgevoerd „Hetgebeimeteeken", blijspel in twee bedrijven. lu de pauze werd het woord ge voerd door den WelEerw. heer kape laan adviseur, die in kernachtige woor den het doel van dit feest schetste verband met den onvergetelyken dag van 6 Sept. jl. Deze toespraak werd met daverend applaus bogroet. Na de pauze werden nog een paar tooneelstukjes opgevoerd. De President, de heer G. J. van Houten, sloot met een woord van dank deze bijeenkomsten. Bennebroek. Als vervolg op het verslag aan gaande de ïnhnldigingsfeesten alhier dicne het volgende De verschillende volkspelen slaag den uitstekend en liepen tot genoegen van allen af. De prijzen bestonden uit nuttige en luxe zaken, en een woord van hulde aan de heeren P. Bakker en S. D. Kohier die zich met den aankoop daarvan hebben belast, is zeer zeker op zyn plaats. De navolgende prijzen werden be haald Zalcloopen: H. Heystek, A. van Lierop, A. van Rossum, Th. Meden- blik, P. Castien, J. Reedyk, A. van Egmond, J. v. d. Wiel, P. Lammers. BoegsprietloopenJ. Reedijk, A. Hegstek, A. de Groot, C. van Groot- veld. MastklitnmetiA. de Groot, A. Weyers, C- Weyers, H. Heystek, C. vau Groot veld, J. Reedyk. Overbodig is het zeker niet een oogenblikstil te staan by den wedstrijd met versierde rijwielen, waaraan alleen inwoners der gemeente mochteu deel nemen. Het getal bedroeg ongeveer 20, en waarly k er waren mooie,neen prach tige rijwielen. De jury had dan ook een zeer moeilijke taak om te beoor- deelen wie zyn wiel het mooist, fijnst en meest smaakvol had versierd. Prij zen werden toegekend aan J. Hoogen- sieyn, J. van Donselaar, A. Wakker. Bijzondere vermelding verdient het rijwiel van den heer J. F. Verschuur, tuinbaas van den heer A. J. E. Baron vau Iltersum,die zeker eeD zeer goeden smaak toont te hebben, en wiens rij wiel een meesterstuk van fijne ver siering was Daarna een wedstrijd in het hard rijden. Er waren 18 deelnemers er werd hard en volhardend gereden en de deelnemers hebben getoond dat de buitenjongens goede longen hebben. Een pry's verwierven de lieereu J. van Douselaar, K. van Dötiselaar, H. Lensen en N. Hnisbosch Az., terwijl de jongeheer Courten ter opluistering meereed. Het jonge ventje een jongetje van 13 a 14 jaar was hun byna allen de baas. Ten slotte nog varkens vangen een nummer dat zeer den lachlust op wekte. Vier deelnemers waren zoo gelukkig een varken te vangen en gaan nu voorzeker met volien ijver aan hei mesten. Hunne namen zyn A. van Egmond, H. Heystek, J. Reedijk en J. vaD Donselaar. En hiermede waren de feesten voor den middag afgeloopen. De kinderen gingen inmiddels in optocht naar de school alwaar hun stoet werd ontbon den. Voor het verlaten van het feest terrein ont-ing elk kind een zeer fraaien kroningsbeker eD eenige boek jes en met gezichtjes stralend van ge noegen gingen zy huiswaarts. Zooals men denken kan had een Dnitsch muziekkorps het feest met zyn vroo- lyke muziek voortdurend veraange naamd. Tegen zoven uur begon het ontste ken der verlichting. Een ieder had wat, de eene meer dan de andere, maar overal wat, en zeer mooie ver lichtingen merkte men op. DeBeune- b^oekerlaan zag er smaakvol uit, en velen hadden een sierlijke verlichting voor hunne woning. Byzonder trokken de aandacht de woningen van de beeren Wentholt, Kouwenaar, Gerth vau Wyk, Stam en Zieren en veel anderen. Kortom het was smaakvol, lief en vriendelijk en geheel in over eenstemming met een echt aangenaam dorpsfeest. Om acht uur had een licht-optocht plaats, die zeer goed slaagde en waar-, aau zeer druk werd deelgenomen. Alle gilden en neringdoenden van Bennebroek waren met verlichte trans paranten vertegenwoordigd. Eene ovatie werd gebracht aan Mevrouw E. A. Williuk geb. Nut- ges waar de eerewyu werd aangebo den, daarna ging men naar de stich ting van het Heilig Hart, en vervol- geus naar den Burgemeester en den heer A. J. E. baron van Ittersum. De commissie was gezeten in twee rijtuigen, waarvan een zeer groot be spannen met vier paarden een ver rassing van de buigers. Overal werd de stoet luide toege juicht en met gezaug begroet. De pret duurde tot laat in den avond voortdurend zag men zingende eD hossende groepjes, die eikaar ont moetten en jolend voortgingen. Er is aardig en gezellig feest gevierd en alles liep iu de beste orde af. Een woord van hulde mag de commissie die zoo uitstekend voor alles zorg droeg, niet worden onthouden, maar waar iemand als de heer Wentholt aan het hoofd staat, daar gaat het, zeker in aangenameu en goeden zin. Het is te hopen dat de dag van gisteren een lange en blyvecde her innering zal behouden. Het zal voor de vele wielrijders, die ons dorp bezoeken en in deze buurt toe ren, eene aangename tijding zijn dat de Alg. Ned. Wielrij dersbond aan bet ge meentebestuur lieeft aangevraagd een webwijzer te mogen plaatsen op het punt waar de Meerweg, de Bemiebroekerlaan, en de achterweg van Heemstede samen komen. Heden vierden de kinderen der be waarschool, genaamd Rehobotli feest. Ze zijn ruimschoots onthaald, terwijl de poppenkast hen kostelijk anmseerde. De kleintjes genoten met zichtbaar wel gevallen en liaddcm een genoeglijken middag. Haarlemmermeer. De heer A. J. de Koek, gemeente-ge neesheer (armen-practijk) in het Noorde lijk deel dezer gemeente, heeft wegens vertrek, zijn eervol, ontslag aangevraagd. GEESEEWTERAAB. Zitting van Woensdag 21 Se/)t. 1898 des namiddags Ui één uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der vergadering de heeren Sabelis, van der Mersch, van den Berg, van Weel. Later komt nog ter vergadering do heer van Weel, v. d. Mersch en v d. Berg. De lezing der notulen wordt uitgesteld tot de volgende vergadering. Punt 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. In handen van B en W. wordt gesteld een plan van bebouwing van gronden aan de Kleverlaan, ingediend door de Bintienl. Exploit, Maatschappij. Punt 2. Voorstel van de Commissie van financiën tot goedkeuring van de begrooting van het St. Ehsabeths-Gasthuis voor 1899, groot f73.884, waarbij een subsidie uit de gemeentekas, groot f44,364. Wordt goedgekeurd. Punt 3. Idem tot goedkeuring van de begrooting der d d. Schutterij voor 1899. De Commissie kan zich er evenwel niet, mfee vereenigen, dat hierop gebracht wordt een som van 1 200 als gratificatie aan den 1en luit- ad j Van Alphen. omdat niet zeker is, dat dit bedrag op die wijze zal worden besteed voorts om bet batig saldo van de rekening over 1897 te brengen op de be grooting voor 1899. De heer de Kanier heeft zich, naar 't schynt, niet juist uitgedrukt over de f 200 toelage aan den heer van Alpben. De commandant, der d.d. sehuttery heeft gezegd, dat die f 200 op de begrootiug is gebracht, inge volge eene opmerking van spreker. Hy is evenwel verkeerd begrepen, want die f 200 is geen vaste post, maar een waarover telkens door den Raad wordt besiistwel behoort de post op de rekening thuis. De heer Speelman mist in bet be sluit een voorstel tot vermindering der subsidie, ingevolge den considerans daarvan. De heer de Kanier geeft toe, dat het vollediger zon wezen het er in te zetten. Noodzakelijk is het niet, het besluit is zoo geredigeerd, dat het tot geen verwarring aanleiding geeft. Toch wil spr. voorstellen, bet denk beeld van den heer Speelman er in te voegen. Hiertoe wordt besloten en daarna het geheele voorstel van B. en W. aangenomen. Punt 4. Rapporten van de Comm. voor de tramplannen over de adressen van de Haarl. Tramw. Maats, en de heeren Ander heggen en Neumeijer. De Comm. stelt voor aan de heeren Frans Anderheggen Jr en L. J. Neumeijer Jr. te Amsterdam, onder nader vast te stellen voorwaarden, concessie te verleenen tot het aanleggen en exploiteeren van de navol gende electrische verbindingswegen lo. van eene lijn loopende van de Amster- damsche Vaart langs den Iléerensingel en dezen verbindende met de Lange Heeren vest door eene overbrugging der Singelgracht die ook voor voetgangers dienst zal kunnen doen verder door de Antoniestraat, langs Hen Burgwal, over de Langebrug naar de Turfmarkt en van daar over de Gedempte Oudegracht, het Venvulft, de Raaks en langs de Zijlvest naar den Zijlweg en op dien weg tot waar deze door de spoorlijn wordt gekruist, 2o van eene lijn loopende van de Am- sterdamsche Vaart met eene overbrugging van de Oostsingelgracht naarde Oostvest en verder door de Dijkstraat langs do Hout markt en met een brug over het Spaarrie naar den Koudenhorn en van daar over of langs de Zandersbrug en dc Nieuwe Gracht naar de Parklaan, om door het Kenaupai k aansluiting te verkrijgen niet de tram naar Bloemendaal een en ander onder verplichting het maken van de bruggen over de Heérensingelgracht en de Oostsingelgracht voor hunne rekening te nemen, alsmede versterkingen of ver breedingen van andera bruggen en ook alle wei ken aan den openbaren weg uit den aanleg van de geprojecteerde lijnen voortvloeiende terwijl voor het maken van eene nieuwe brug over het Spaarne door hen zal worden bijgedragen eene som van twintigduizend gulden. Voorts stelt de Comm. voor: Af te wijzen de door de Haarl. Tram ingediende plannen voor de lijn Groote MarktZijlweg, waarvoor haar concessie is verleend en in hoofdzaak te bepalen dat de lijn wordt gereden met enkel spoor, dat de heeren Anderheggen en Neumeijer een rail tusscben die van de Haarl. Tram zullen mogen leggen en de rails met hare trams tegen vergoeding berijden en dat de brug over den Zijlsingel zal moeten worden verbreed en verzwaard, voor reke- kening der concessionarissen, respectievelijk voor 2/3 en 1/3. Do Haarlemsche Tramway-Maatschappij kan zich met dat advies niet vereenigen In de eerste plaats blijft zij van meaning, dat dubbel spoor daar geenszins bezwaarlijk is Is de Raad evenwel van een andere meening, dan verzoekt adressante in het gedeelte Groote MarktZijlbrug twee wis sels te mogen leggen. Onbillijk acht adressante het, dat zij in de kosten van verzwaring en verbloeding der Zijlbrug 1/3 zou moeten betalen Voor hare lijn is die verbreeding en verzwaring niet noodig. Het samen gebruiken van de rails met de wagens van de heeren Ander- heggen en Neumeijer acht adressante zoo niet onuitvoerbaar, dan toch gesel likt tot het ontstaan van allerlei moeilijkheden. Ten slotte verklaart de Maats, dat zij on gaarne door zulke bezwarende voorwaarden zou worden genoodzaakt, van de concessie af te zien. Naar aanleiding van een door den Voorz. voorgestelde orde van behan deling, doet de heer Willink opmer ken, dat de Coram, voorstelt de woor den tot waar deze door de spoorbaan wordt gekruist," te veranderen in „tot aau de grens der gemeente Bloe mendaal." Uit sprekers verder betoog blijkt, dat de Comm. niet meer noodig vindt, dat do Haarlemsche Tram zal bijdra gen in de kosten van verzwaring dei- brug voorts, dat de Comm. niet meer staat op het leggen van een derde rail voor de electrische tram tusschen de rails der H. T. In behandeling wordt nu gebracht punt 1 van het voorstel. Dit wordt zonder debat eenparig goedgekeurd, met bovenvermeld amen dement der Commissie. Aan de orde komt 2o van het voorstel. De Voorz. vraagt, of wanneer de Raad dit goedkeurt, meteen besloten wordt tot den bouw eener nieuw brag over 'r, Spaarne. De heer Stolp zegt, dat de Comm. van fabr. hot vorig jaar reeds meende, dat de Hooge brag over 't Spaarne spoedig zou moeten worden vernieuwd. Vandaar, dat de tramcoramissie ge bruik heeft gemaakt van deze aan vrage, maar de gemeente is niet ver plicht de brug op een zeker tydstip te maken De Voorz. constateert, dat do ge meente daar en wanneer zy het nut tig oordeelt een brug kan bouwen. De heer Stolp antwoordt, dat wan neer de gemeente de brug bouwt, zy f20.000 terug krygt van de conces sionarissen. De Voorz. constateert, dat de ge meente geen verbintenis tegen de concessionarissen aangaat. De heer Macaré vraagt, of de tram kan ryden over de oude brug eu de nieuwe niet bepaald noodig beeft. De heer Bijvoet is het met den vorigen spreker eens In het besluit komt een termijn voor, waarbinnen de concessionarissen tot uitvoering moeten overgaan. Spr. wenscht, dat ook een termijn wordt bepaald voor de uitvoering van 'tgebeele werk. De heer Stolp stelt tot wegneming van de bezwaren voor een zin by te voegen, waaruit blijkt, dat de ge meente de brug zal bouwen op het tijdstip, dat haar nuttig voorkomt. De bedoeling is, een kwartier dat zonder middel van verkeer is, te bren gen tot bloei, door de coucessionarisen te nopen, nevens de goede lyn ook de minder goede te nemen. Ook wilde de Comm. den Kouden- liorn, het mooiste stuk van 't Spaarne, iu beter toestand brengen. De heer van Weel zou deze voor waarden voo? alsnog uit het besluit willen weglatendie zyn later nog vast te stellen. De heer van Styrum acht dit for meel juist, maar dit betreft geen on dergeschikte punten eu concessiona rissen moeten weten, waar ze aan toe zyu. Overigens is spr. ook van meening dat deze lezing de gemeente verplicht tot het maken eener nieuwe brug en geeft dus een wyziging in overweging overeenkomstig het denkbeeld van den heer Stolp. De Commissie voor de tramplannen neemt dat nu over. De heer Schürmann vraagt of de concessionarisseu dat zullen aannemen. Dan kunuen zy misschien wel jaren op hun lyn blyven wachten. Dg heer Stolp antwoordt, dat deze lyn voor concessionarissen van geen belaDg is. Zy wachten liever vyf, dan drie jaar. De heer van Styrum vraagt, of er dan geen gevaar bestaat, dat con cessionarissen van de concessie voor deze lyn geen gebruik zullen maken. Het causaal verband tnsscheu de twee ljjnen is niet duidelyk iu 't voorstel uitgedrukt. De heer Stolp meent, dat die zeker heid ligt iu de aanvrage, de beer Willink zegt, dat de opmerking kan dienen by de behandeling der voor waarden. Punt 2 wordt nu, zooals het ge amendeerd is door den heer van Sly rum, aangenomen. Komt aan de orde het voorstel tot afwyziug van de plannen der Haar lemsche Tram, zooals die door haar zyn ingediend. Op voorstel van den heer van Sty rum wordt dit punt tot het slot be waard. De heer Stolp doet opmerken, dat de vraag der Haarl. Tram door de Comm. vrywel wordt ingewilligd. Aan de orde is nu dat de lijn dooi de Haarl. Tram zal moeten worden bereden met een enkel spoor. De heer Krol komt daar tegen op. Het ontwerp is van den heer Schotel, die geen bezwaar ziet in dubbel spoor. Spr. meent ook, dat ze niet bestaan. De rails op zichzelve zijn geen be zwaar meer. Ook het passeeren van twee trams kan niet lastig zyn, ook audere en grootere wagens znllen de tram moeten voorbijgaan. Het groote voordeel van dubbel spoor is het ge mak voor 't publiek, dat verwend is door de lijn Station—den Hout. De heer De Kanter vraagt of de bedoeling der Comm. is aan de eene zijde van den Zijlweg rails te leggen voor de Haarl. Tram, aan de audore zijde voor de electrische tram. Als dit zoo is, zijn grootendeels de bezwa ren tegen dubbele rails vervallen. De heer Stolp antwoordt, dat de bezwaren der Comm. de Zijlstraat gelden. Geeft men beidcu maatschap pijen op den Zijlweg dubbel spoor, dan is de heele weg vol rails. Dc heer Macaré acht niet goed. der H. T.zullre beperkende voorwaar den op te leggen. Hoe vat men die enkele rails op Elders komt liet, voor, dat de rechter rails de linker rails snijden. Voor de goede exploita tie is een dubbel stel rails zeer wen- schelyk. Midden door het drukste verkeer komen de trams zeer goed heen. De heer Beijnes zegt, dat de comm. dubbel spoor in de Zijlstraat verkeerd acht, omdat op den hoek bij de Groote Markt de eene wagen denkelijk zal wachten op den andere, die van den Zijlweg komt. En voor twee wagens naast elkander is de straat te smal. De comm. achtte daarom doortrek king der lyn tot voor Brinkmaan ge- wenscht. De heer Schürmann iieeft verno men, dat de tram niet zal stoppen op den hoek der Zijlstraat, maar door gaan tot voor de Vteeschbal. De heer Beijnes antwoordt, dat dit waar kan zijn ingevolge nu gehouden besprekingen, maar op de teekening staat het zoo niet. De heer de Breuk zegt, dat zelfs op de drukste lijnen te Amsterdam overal enkel spoor ligt. Zullen wy nu hier dubbel spoor nemen Er zyn dus wel degelijk bezwaren tegen. Staan twee wagens in de Zijlstraat naast elkaar, dan kan er op sommige plaat sen geeu kinderwagen door. De heer Krol zegt, dat nooit de bedoeling was de wagens van den hoek der Zijlstraat te laten afrijden. Spr. telt het bezwaar van den lieer de Breuk niet hoog. Toen de H. T. op haar bestaande liju dubbel spoor vroeg, waren er velen om dezelfde reden tegen, maar Spr. heeft nog nooit een klacht er over gehoord. Of men bij den aanleg der aoisterdamsche lijnen met de nieuwe rails wel be kend is, is Spr. niet bekend. De heer Willink zegt, dat men in een rijtuig zittende bij het ryden over rails dikwijls de grootste schokken krygt. Behalve van de Markt naar de Haarl. Bank kan er in de Zijl straat. geen sprake zyn van dubbele rails. 't Is er do Comm. niet om te doen, de concessie der H. T. te bemoeilijken, ook op den Zijlweg kan een lange wissel toegelaten worden, maar niet een dubbel spoor. De heer van Styrum releveert, dat voor het eerste deel der Zijlstraat en een deel van den Zijlweg dubbel spoor dus geen bezwaar is. Spr. wil das inlasschen, „dat op nader van ge meentewege op te geven gedeelten, „zal moeten worden gereden met enkel „spoor." Dit wordt ondersteund. De heer Lodewijks acht het nu voor twaalf uur reeds moeilijk den Zijlweg te passeerenspr. is dus te gen het amendement. De heer Macaré heeft behoefte aan ruimer voorlichting in technischen zin, maar acht niet wenscbelyk zulke strenge bepalingen te maken, die den indruk geven dat men de concessie niet wil. Het voorstel—van Styrum acht spr. dus zoer aanbevelenswaar dig. Het amendement wordt nu aange nomen met 6 stemmen tegen. Het punt zelf wordt nu ook goed gekeurd. In bespreking komt de bepaling, dat de wissels zullen komen op de Groote Markt, by den spoorweg overgang enz. De heer Macaré vraagt, of dit nn niet kan vervallen, de heer Stolp antwoord, dat wissels altijd noodig zullen blyven. De heer Macaré zegt, dat na het pas genomen besluit niemand kan zeggen, waar de wissels oeten komen. De heer Stolp wil dan bepalen, dat er wissels zullen komen op nader door de gemeente aau te wyzen plaatsen. De heer van Weel wyst er op, dat wissels en dubbel spoor hetzelfde zyn. De heer Rocg deelt de opinie van den heer Macaré. De heer Willink erkent, dat voor de bepaling het grootste raison d'etre nu vervallen is. Toch kan het nuttig zyu, vast Ie hou den aan wissels op de Groote Markt. Intnsschen kan dit tot de goedkeuring der definitieve plannen blijven liggen. Spr. zou de bepaling over de wis sels willen weglaten eu stelt nameus de Comm. voor, die in te trekken. De heer de Kanter stelt voor een nieuwe bepaling: de wissels zullen komen op nader vanwege de gemeente aan te wijzen plaatsen. De heer Nieuwenhuijzen Kruseman meent, dat dit overbodig is. Het amendement-de Kanter wordt nu verworpen met 20 tegen 10 st. Aan de orde komt het leggen door Anderheggen eu Nenmeyer van een rail tusschen de rails der H. T. Dit wordt door de Comm. terug genomen, evenals de bepaling over de verdeeling der kosten van de verzwa ring der Zylbrng. Aau de orde komt bet puntaf te wijzen de door de H. T. ingediende plannen. De heer Nieuwenhuijzen Kruseman meent, dat de Raad op eoö enkel punt na, de plannen nu wel heeft goedgekeurd. De heer Willink meent van niet, maar wil namens de Comm. het punt intrekken, omdat het ter zake niet doet. De heer van Styrum vraagt nu. of niet aau de heeren Anderheggen en Neumeijer zal moeten worden be richt, dat zy de kosten der brug geheel moeten betalen. De heer Willink antwoordt, dat de heeren A. en H. daartegen niet het minste bezwaar hebben. De Voorz. meent toch ook, dat het aan deze heeren dient te worden be richt. De heer Stolp is van oordeel dat bet elders iu 't bestuit reeds is vermeld. De heer van Styrum neemt daarmee genoegen. Het voorstel zelf wordt nu aange nomen. Pnnt 5. Voorstel van do Comm. van Financiën mei bijbehorende stukken tot wijziging van de verordening op do pi. dir. belasting naar liet inkomen De heer Macaré stelt voor deze zaak op dit oogenblik niet te behan delen, maar ze te verdagen totdat de resultaten van hot ouderzoek der Reg. omtrent wenschelykheid van de wyziging der wet bekend zaden zyn. Over dit voorstel staken de stem men, zoodat in eene volgende verga dering beslist zal worden. (D- zitting duurt, voort). LAATSTE BERICHTEN Zondag a.s. zal bij goed weer de Wan delclub „Voorwaarts" haar laatsten club- tocht. houden in dit seizoen, 's Morgens 6 uur bijeenkomst op de Zijlbrug. Van daal- wordt langs de Leidsche vaart en Zandvoorterlaan naar Zandvoort gemar cheerd. Langs het strand voorbij IJmui- den naar Wijk aan Zee. Over Beverwijk en Velsan naar Sandpoort. Hier alleen wordt rust genomen aan de uitspanning Rozenstijn. Aankomst te Haarlem !s namiddags 4 uur. Naar wij vernemen is de agent van po litic Ramaker, die onlangs bij de Ko- ningiimefeesten de rust verstoorde, ont slagen. AanbGSteding. Hedenmiddag word door den Archi tect C. L. M. Robbers in. Café ,,L'es- péranee" Bakenessergracht aanbesteed Het verbouwen van perceel no. 24 in de Jansstraat te Haarlem. Ingekomen 8 biljetten van de volgen- do firma's Va.n Ommeren, f 52S7 Verzijl berg, f 5587 J. Koub.y 5440C. D. Opdam, f 5879London, f 6305P. de Lugt, f 6389; W. A. van Santen, f 6395 H. Munsterma.il, f 6880. Donderdag 29 dezer zal voor de arron dissementsrechtbank hier ter stede wor den behandeld de zaak tegen do heeren Levert Schudel. Voor eenige maanden is eene bekeuring wegens levering van framhozenlikeur tegen deze firma voor hot kantongerecht behandeld, en van de uitspraak van den kantonrechter is toen de Ambt. v. h. Op. Min. in appèl ge komen. Dinsdagmiddag half zes heeft H. M. de Koningin audiëntie verleend aan de Ned. gezanten te Berlijn, Londen, Brus sel, Parijs en te Rome en aan de consuls- generaal te Kaapstad, Bangkok en Ba nana. ter aanbieding van adressen van hulde van in genoemde landen en plaat sen gevestigde Nederlanders. Bij do audiëntie waren tegenwoordig de Minister van Buitenlandsche Zaken en de directeur van hot protocol van het Departement van Buitenlandsche Zaken. 358e STAATSLOTERIJ 21 Sept. 1898. öo klasse 5o lijst. No. 5176 f50.000. No. 12164 f5000. No. 4957 f1500. No. 83, 4806 f1000. No. 757, 2988 f400. No. 4857, 5184, 16431 f200. No. 1064, 1281, 2454, 8720, 8980, 9504. 1' O* 9, 11260, 11268, 13747, 13864, 14872, 15503, 20339 f iOO. Pryzen var. f70. 15 3019 6273 9032 11854 14862 18113 713103 6306 9186 11S87 14959 18193 79 32316350 9229 1199515143 18253 90 3355 6404 9295 12005 15210 18312 114 3577 6428 9378 1218315321 1&51 220 3788 6513 9 60 12251 153'di 18392 231 3826 6605 96791227315333 18596 354 4015 6646 975212499 15589 18615 599 4072 6695 9777 12555 1561118675 622 4282 6843 97951269015S12 18695 705 4342 6845 9941 1269215960 18845 763 4374 6979 1001412752 15969 18865 809 4433 699310028 12782 16007 18880 963 4600 7034 10041 1292616912 18891 1123 4624 7096 10077 3039 16099 18926 1263 4648 7164 10401 3070 16129 19153 1359 4661 7453 10413 .3108 16184 19393 15-25 4818 7527 1042413261 16308 19522 1609 4S82 758810479 350416539 19523 1742 5037 760010521 i 35291656619551 1777 5102 7604 107031355416683 1'- 6H 1905 528* 7643 107881358816705 19719 1987 5 .19 7700 10792 13630 16745 19813 2112 5377 7706 10866 13767 16785 19*59 2180 5392 7S90 10955 i 3837 16916 19885 2382 5520 7900 HOOO :3901 16979 19970 2453 5590797311065 13949 17117 20019 2664 5614 8066 1 i 068 13955 17178 20078 2783 56218083 11143 140111737820081 2836 5652823911229 140241772720155 2857 57948295 11289 14190 17798 20279 2907 5844836611344 14512 17S50 20627 2926 5978 8621 11519 14539 17937 20619 2995 6118 8656 1669 14655 18012 20927 3010 6173 8716 11684 1469418040 20945 3017 62648948 11763 1475418U64 Op onderstaande nummers zijn geen pryzen gevallen. 5 2860 5871 8991 1191Ü1467717384 1923785911 9055 119391469817517 107 2930 60 i 1 9064 11940 14730 17551 16 >2945 60-14 9073 11993 3474217610 163 2973 6037 9134 11997 4779 17638 19530026044 9137 1207114854 17663 •247 3' '34 6059 9322 12080 14953 17718 249 098 6159 9370 12126 14968 17732 25531026178 941 - 12134 14975 17747 253 3132 6212 9417 12lfm 14990 17750 269 3156 6239 9432 12207 14997 17751 299 3164 6278 944112267 1503017754 305 3315 6290 9452 1229015o62 17786 23333186792 9457 12299 1508217826 3 >1 3339 6355 947U 123-6 1,5103 17834 4513354 6431 949512 36 Ld2417877 45334136450 9521 1243215138 17883 481 3458 6479 9683 12525 15271 17898 487 3558 65' 17 9687 12552 l '340 17895 523 3608 6530 971312584 15435 17917 529 3610 657 9 9720 125931-5457 17932 556 36A9 66011 9757 12G45 1547118008 58i 36826623 97981282915473 18051 58 .695 6624 9-8041 811 i 6477 8078 6093696 6661 9827 1285415191 18117 620 3743 6681 982812912 15508 18122 668 38066686 9864 129 d 15 27 18152 692 3813 6699 990312952155851880 7'-'9 381267</2 9y6l 13027 15 94 18228 756 3858 67" '8 99571306015623 18274 76538766785 :0ü02130821563418320 790 3937 68181U0')713093 15651 18327 854 3966 6819 10027 13113 1569018396 880 4123 6831 1" X '3313156 16692 i 84 62 896 41366871 10046 131931571818527 901 4161 69221009813212 15739 18598 10034 1766927 10162 L-;-60 15754 18652 lOll4245 695410167132651575818668 1018 4255 699810185 13281 15880 1 *725 1069 4359 7010101*713305 15882 18:30 109144-5 70591026113361 15914 i8770 1118 4437 7063 103'. '61 366 15930 i8862 IJ 44 4469 7140 10374 13368 15934 19016 116946127144 10163183711609» 19)76 124845-471/7 104661345816153 19095 127345317201 10490 13i651615819102 13154547 7207 1049813539 6215 9118 1397 4- 6:> 722310572 1354716225 19155 1452 4573 7315 10574 13'82 16229 19i67 14704685 7321 10587 18693 16246 19190 1476 4783 7362 1059618595 16-66 19-23 148947367400 *015111360116286 19300 1520476 '7416 106521362116317 i93l4 1584 48*4 7145 1U69513627 16367 19367 1657 4915 7-146 10698 1369616376 19445 167949187587 lo781 13727 16407 J9-148 16854945759810789137'S16441'9502 1686 495 ?7641 10799 13779 16476 19514 1720 4965 76701081813797 16516 19590 175149947674 10845 1396') 16517 19596 17624996 768910862139861654319612 1779 5017 76961' '87113ü95 1654919690 1782 5020 7734 10951 13997 16576 19696 18015058*74510980 1400516671 19724 181551 817766 11022 1401216719 19748 18165089 7828 11024 14033167)3 19811 1817 5095 7849 11042 1403616765 19864 1827 5114 789511054 14047 16775 19867 1978 5189 7964 11075 1406 16781 19897 20495-478019 U131 1409816783 19961 2090 5178 804811142 1411*816820 20* '04 2119 5191 81101117814132 16824 20013 2123 52118154 11224 14L'3 16855 21 '038 2126 5243 81871129314160 16868 20060 21 8 6273 8*131] 305 1419816882 20093 -17 2 5279 822211353 14216 16887 20106 2178 529282881137614232 16895 20178 2.03 531 -O 829311382 1428816899 20224 2221 *312829711421 1432916977 2 )2d2 2239 5324 835 11464 14335 16995 20296 2248 5340 8327 11507 14:37 17011 20328 2332 536') 8433 i1579 1436217019 20342 2365 5376 8436 11592 14389170-7 2 375 2433 540 8452 11597 1439917059 20391 2462 5432 8467 11619 14406 17068 20435 2467 5443 8469 i 1638 144*417086 20550 24875447 *47311671 1443517098 *0574 2495 5449 851211679 1448017109 20679 2631 5468 8655 11700 1449317157 20714 25 5 546986661170.5 4194 171-58 20717 2537 55288701 11713 1451**17188 20721 2-57655948743 117J6 14535 17)96 20748 2599 56048768 11797 14575 17220 20825 2613 66548787 11827 14606 17232 20830 2636 5709 8862 11879 14616 i 7279 20850 278757188885 118941)64') 17285 20936 2837 5757 893011896 14652 1729120970

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3